E.M. JAAR5MA HAARDEN fel laven. aken MDERDAG 21 SEPTEMBER 1933 Buitenland Binnenland. op tal van hulzen leen hadden ge- egden een beken- in h et sta- ation te Londen is De bedoeling is hen, die hun trein nsluiting moeten enz. afleiding te bedraagt zes En- ihilling. De bedoe- jven, natuurfilms, films enz. eringspre- ppel heeft bij de aid J. K. en J. H., verdacht van op- in hun auto, sringspremie zou- ;ijh na verhoor in ijscofabrikant H. ices-verbaal opge- van deze brand- n Weil. Reeds ikmaar geruchten, n van de ziekte itateerd. Thans is ïgekomen, dat in bloedonderzoek te ten vast te staan, ,n Weil betreft. door O. Noord- ■siteitsbibliotheek, F. Bohn te Haar- verschenen over nus. van dit werkje, naar hij verklaart, eld de groote be- js heeft voor de Opzettelijk heeft op de bijzonder- n dogmengeschie- zonder de Con- denissen ge- de aandacht ia rd op De Civi ods. In dit boek, r, priester en mon- an hemelsche en iten viel" is niet nde factor, maar plan in de ge- samenwerken tot ene einddoel: het Augustinus stelt •ninkrijk der we- in begint en dat Romeinsche rijk k geeft een diep- n onderwerp te blijkt mede uit ave aan het slot leven en werken staat hij stil bij kerkvader, „niet als de belangrijk- nder de Afrikaan- ar van de heele tiental hoofdstuk- Ie Civitate te het uitwendige irer, den pionier p Java verschijnt ever J. N. Voor» m levensbeschrij- i J. H. Kuyper, W. F. Idenburg. agers" (levensbe- ende persoonlijk- het gebied van ding) zal voorts afie van Joseph r de Joden, door igenten in- j.l. werd de koop hans gedetineerd, eetal agenten ge- o stil te houden, nokkelaar bekend woeste vaart zig- politiemannen in. g op zij-springen redden. Maastricht eischte en verdachte ter r idslag een jaar en ïisstraf.' dachte, die op de sch hoorde, kreeg s koopdag advocaat-generaal ïr Wijnveldt nam u een gedelegeerd .renhuis te 's Gra ces verbaal is op- aniseeren van een e koopers in het heid te stellen een Ike dag in een be- bekend gemaakt rechter te 's Gra- ie rechtbank heb- ►ken. deerde tot niet- ran het cassatie- 'P< Ui tg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. DAGBLAD VOOR DE PRQVBKC3E ZEELAND Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 250. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. m IAAR5ABB6 - Wo, PM Abonnementsprijs f 2.50 per kwc.rte»l, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f 0.20. Losse nummers 5 cent, Advertentiën 30 cent per regel, Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto t 0.85. Bij contract belangrijke korting. 's Rijks financien. Tal van bladen wijden min of meer breedvoerige beschouwingen aan de door den Minister van Financien overgelegde Nota betreffende den toestand van 's Rijks financien, waarvan wij reeds gis teren een breedvoerig overzicht hebben gegeven. Het spreekt vanzelf, dat in deze be schouwingen een voorloopigen indruk ge geven wordt. Diepgaande studie ligt er niet aan ten grondslag. Over bet algemeen wordt toegejuicht, dat de Regeering getracht beeft, den wer- kelijken toestand bloot te leggen. Zoo schrijft hv. het Handelsblad dat de vorige dokters niet den moed had den de zeere plekken uit te snijden. En toch is dat noodzakelijk. „Deze tijd kan geen zwakke heelmeesters verdragen. Na twee jaar „pappen en warm houden" van Minister De Geer door middel van „tijdelijke" kortingen en heffingen, putten uit reserves (zelfs uit i denkbeeldigeI) om aan de noodige sanee ring te ontkomen beeft de nieuwe be windsman aan den Kneuterdijk een an dere methode aangepakt. Weg het ver band, de pleisters, de wondeplekken bloot gelegd. En thans blijkt hoe bitter nood zakelijk het is, dat het mes er wordt in gezet. Diep!" Het voordeel van de thans ingediende Nota is, dat we het gevaar in volle wer kelijkheid voor ons zien. En het is waarlijk geen kleinigheid. Er is, en dat alleen op de R ij k s b e - g r o o t i n g een geraamd tekort van 267 millioen gulden. Toegejuicht wordt ook, dat de Regee ring overtuigd blijkt te zijn van de nood zakelijkheid om aan deze tekorten een einde te maken. Vóór alles is noodig, dat het financieel evenwicht wordt hersteld. Dit wordt al gemeen toegegeven. Hieruit volgt niet, dat de middelen die worden aangewend om het gewenschte resultaat te bereiken overal instemming vinden. Met name wordt door meerdere bladen bezwaar gemaakt tegen de onevenredig heid die er is tusschen het te bezuinigen bedrag en het bedrag dat uit nieuwe beffingen moet gevonden worden. Volgens de door Minister Oud gevolgde berekening, komt bet hierop neer, dat het tekort van f267 mllioen gedekt zal worden door rond f 84 millioen te bezui nigen, terwijl f 173 millioen gevonden zal worden uit de diverse nieuwe of te be stendigen belastingen. Maar daarmee zijn we er nog niet. Het Verkeersfonds, waaruit het tekort op de Spoorwegen moet worden aange vuld, zal althans ten deele door nieuwe heffingen gevuld moeten worden. En wat betreft de steun aan Land- en Tuinbouw, zegt de Regeering, dat deze betaald zal worden uit speciale heffingen ten bate van bet Landbonw-crisisfonds. Welnu, deze beffingen in den vorm van prij'sverhoogingen, zullen ook drukken op dezelfde bevolking die den nieuwen be lastingdruk te dragen krijgt. En was het nu maar alleen het Rijk, dat de belastingschroef ging aandraaien. Maar bij de Provinciën en in nog veel sterkere mate bij de Gemeenten, gaat bet in precies dezelfde richting. Geen wonder dat er eenige huivering openbaar wordt. Van ons Volk worden inderdaad zeer zware offers gevorderd, offers die voor een deel vooral dit nadeel hebben, dat ze aanpassing aan de gewijzigde omstandig heden bemoeilijken en bet afdalen naar het lagere niveau in den weg staan. Het proces te Leipzig. Het proces tegen v. d. Lubbe neemt vandaag een aanvang. Gisteren kwam te Leipzig Mr B. Stomps aan, die door de familie van v. d. Lubbe aangezocht is, Marinus v. d. Lubbe te wil len verdedigen. Men herinnert zich, dat aan Mr Stomps door den toegevoegden verdediger van v. d. Lubbe was medegedeeld, dat de ho-o-fd- aamgeklaage in het Rijksdag-brandproces geen verdediger wenschte. De heer Stomps die de hoop niet had opgegeven, met v. d. Lubbe in contact te 'komen, heeft een on derhoud gehad met den president van den vierden strafsenaat. Op de vraag van Mr Stomps, of v. d. Ltibbe den brief, ontvangen had, waarin een familielid hem veïzocht Mr Stomps als verdediger te kiezen, antwoordde de president, dat de brief aan v. d. Lubbe „mittgeteiTt" was. Verder verklaarde de president, dat ihij Stomps niet als ver dediger kon toelaten. „Ik wil hem niet als verdediger doch als representant van de familie bezoe ken", -zei-de Mr Stomps. „Dan zou u alleen maar mogen vragen hoe het hem gaat," meende de president, en besloot toen: „maar daar is het nu te laat voor". Met veel moeite is Mr Stomps er in ge slaagd toegang tot de behandeling te krij gen. Hij heeft den moed nog niet opgegeven iets ten gunste van. v. d. Lubbe te kunnen doen. De besprekingen ie Parijs. Met stelligheid wordt in welingelichte kringen tegengesproken, dat de Fransch- Engelsche besprekingen van j.l. Maan dag op een conflict zouden zijn uitgelo-o- pen. Men erkent in (kringen, waar men het verloop der gebeurtenissen aandachtig volgt, dat de vooruitzichten der ontwape ning niet zoo schitterend zijn, als de vredesvrienden wel zouden wenschen, maar men gelooft, dat eenige regeerdngen juist in dit feit aanleiding zullen vinden, om des te krachtiger te werken aan het 'totstandbrengen van een ontwapenings^ conventie, ook al is deze dan niet zoo effectief, als men aanvankelijk had dmv ven hopen. Zeker is, dat de Fransch-Italiaansche relaties buitengewoon verbeterd zijn. Van 'die verbeterde atmosfeer wil men gaarne het beste hopen, zonder nochtans uit 'het oog te verliezen, dat in Duitsclh- land iets veranderd is en dat daar zekere uitdagende uitdrukkingen gebezigd zijn, die in Frankrijk een gevoel van. ongerust heid hebben teweeggebracht. Toenemende onrust op Cuba. Het Departement van Staat te Was hington geeft toe, dat het een toenemend aanal berichten ontvangt, volgens welke de onlusten in het binnenland van Cuba toenemen en talrijke Amerikanen een toevlucht 'zoeken aan boord van de oor- logsschepen. De toestand in Amerika. De koersen op de beurs en de goede- renprijzen alsook de deviezenkoersen daalden op het bericht, dat Roosevelt op het oogenblk overweegt, of hij moet zwichten voor de voorstanders van een nog verder gaande inflatie of dat hij den veiliger weg van conservatiever geldpoli tiek moet volgen. Men is van meening, dat Roosevelt afkeerig is van een verdere valuta-inflatie. Dit is ook de meening van senator Pittman naar aanleiding van zijn bezoek aan bet Witte Huis, bij welke ge legenheid hij een ruimer gebruik van zil veren munten bepleitte. De einde Augustus door de regeering uitgevaardigde verordening, welke aan gifte van elk goudbezit eisebt, beeft een zeer onbevredigend resultaat opgeleverd. Het schijnt dat slechts een zeer gering gedeelte van de zich nog in circulatie be vindende gouden munten en goud-certi ficaten zijn aangemeld. De gehamsterde hoeveelheden goud bedragen overigens nog 57 millioen dollar. Geen verband tusschen communisten en Rijksdaggebouwbrand. De internationale juristencommissie die te Londen een enquête heeft gehouden inzake den brand in het Duitsche Rijks daggebouw is tot de conclusie gekomen, dat vier verdachten van deze brandstich ting, n.l. Tor gier, Dimitrov, Popov en Tanev niet schuldig zijn. Voorts is de commissie van oordeel, dat Marinus van der Lubbe geen lid, maar een tegenstan der van de communistische partij is. Er kan geen enkel verhand, welk dan ook, gelegd worden tusschen de communisti sche partij en den brand in het Rijksdag- gebouw. De verdachten To-rgler, Divitro-v, Popov en Tanev moeten niet alleen als onschuldig beschouwd worden, maar zij hebben op geen enkele wijze, direct noch indirect, met de brandstichting te maken. Er bestaan ernstige redenen om te ver moeden, dat de brand in het Rijksdagge bouw is aangestoken door of op aan stichting van leidende persoonlijkheden van de nationaal socialistische partij en dat bet zeer waarschijnlijk is, dat de brandstichters de o-nderaardsche gang gebruikt hebben, die van het gebouw naar het huis van den voorzitter van den Rijksdag leidt. Von Papen te Boedapest terug. De Duitsche vice-kanselier Von Papen is gisteren te Boedapest teruggekeerd, na dat hij vier dagen had doorgebracht op het jachtslot van den Hongaarschen mi nister-president Gömbös. In die vier da gen hebben de beide staatslieden alle ge legenheid gehad de verschillende kwes ties betreffende de verhouding der landen te bespreken. In het bijzonder is het vraagstuk behandeld van nauwere econo mische samenwerking tusschen Hongarije en Duitschland. Tornado richt schade aan in Joegoslavië. Door een tornado-, die het Zuidelijk -deel van Joegoslavië heeft geteisterd, is zeer groote schade aangericht; twee personen werden gedood. De oogst is grootendeels vernield, hoornen zijn ontworteld, tele foon- en telegraafpalen omvergeworpen en daken van huizen afgerukt. De tornado werd gevolgd door een geweldige hagel bui, welke duizenden vensterruiten ver nielde. Isaak's offering uit het godsdienst onderwijs in Sleeswijk geschrapt De regeeringspresident van Sleeswijk publiceert de volgende mededeeling: „Bij een onderzoek van het godsdienst onderwijs is vastgesteld, dat nog steeds de geschiedenis van de offering van Isaak op de school wordt behandeld. Zon der vooruit te loopen op veranderingen, die zullen worden aangebracht in het on derwijs met betrekking tot het Oude Tes tament, verorden ik, dat de genoemde geschiedenis reeds thans uit het leerplan geschrapt moet worden, aangezien het in haar gehuldigde Godsbegrip on-Duitsch is". Korte Berichten. Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat met het oog op het gebrek aan Joodsche arbeidskrachten in Palestina de regee ring heeft toegestaan, duizend immigra- liecertificaten uit te geven voor arbeiders, de nu reeds inplaats van einde Maart 1934 worden verstrekt, boven de duizend certificaten welke in Augustus ter be schikking zijn gesteld van Duitsche im migranten. -De politie heeft te Nice een groote geheime opslagplaats van wapens en mu nitie ontdekt in een prachtige villa in een der deftigste wijken der stad. In alle kerken van Zuid-Afrika zijn bidstonden gehouden in verband met de ontzettende droogte. Er is groot gebrek aan regenwater in het Noordelijke deel van de Kaapprovincie, waar de toestand van dag tot dag ernstiger wordt. De -droog te heeft groote verliezen veroorzaakt. In -de voorafgaande maanden zijn millioenen schapen omgekomen. Te Klagenfurt is een helsche machi ne ontploft, waarbij geen ongelukken voorkwamen. De daders zijn onbekend gebleven. Na vier maanden van volkomen droogte is Portugal thans door regen, storm en hagelbuien geteisterd. Aan de te velde staande gewassen is groote schal de toegebracht. Te Gaviao- is een man door den bliksem getroffen en gedood. Te Alcanena zijn verscheidene huizen door den storm verwoest. - Dr Annie Besant, de presidente der theosofische vereeniging, is in den leef tijd van 85 jaar overleden. De beide ho-telpaleizen „Continen tal" en „de POcean" te Oostende zijn beide onder -den hamer gekomen. Zij werden ingezet voor iets minder dan vier millioen francs, terwijl zij indertijd 30 millioen francs gekost hebben. De feiten spreken boekdeelen omtrent de ellende, waarin zich de Oostendsche ho-telnijver- heid thans bevindt. Te Parijs en in de omgeving is de toestand in de staking der binnenschip pers rustig gebleven. Daarentegen is de situatie in Noord-Frankrijk gespannen. Gisteren is een sneltrein, bestaande uit een locomotief en zeven wagons erin geslaagd tusschen Coventry en Londen een snelheid te bereiken van 92 mijlen (ruim 148 K.M.) per uur. In geheel centraal en het westelijk deel van Britsch-Indië duren de over stroomingen voort. De Tapti-rivier is hui ten haar oevers getreden, waardoor groo te schade is aangericht aan de te velde staand© gewassen. De heer Schaper en de Troonrede. Het Tweede Kamerlid Schaper i® tegen de traditie der Sociaal-Democratische Partij aanwezig geweest bij 'het uitsprei ken van de Troonrede door -de Koningin. E-en verontwaardigde partijgenoot schrijft in (verband daarmede in „Het Vo'lk": „Door -den A.V.R.O.-microfoon wordt zoo- juist medegedeeld, dat het Tweede .Kamerlid Schaper als- -eeni-ge sociaal democraat de opening der -Staten-Gene- raal heeft bijgewoond. Wij 'hebben in dezen tijd werkelijk geen 'behoefte aan dergelijke -daden van ver grijsde strijders, -die onze tegenstanders in de gelegenheid stellen, nog eens op „de partij" in te hakken. „Eenhei-d" is nu het paro-ol! En het is in ho-o-ge m-ate teleurstellend, dat Schaper nu -demonstratief en geheel onnoodig in gaat tegen een meerderheidsbesluit van de Kamerfracties-. Loonsverlaging in de textiel. In de fabriek „Transvaal"' vari de fa. Van Heek Go. te Enschede ii een loons verlaging van 15 pet. aangekondigd. In verband hiermede werd -gistermor gen een conferentie gehouden tusschen de Dit I. Model ERA F. 110.- compleet geplaatst LAGE PR-JZEN NIEUWE MODELLEN 1955 UITERST ZUINIG I Kon. Haardenfabriek E. M. Jaarsma. Hilversvm besturen van de fextielarbei dersorgani saties en -de fa. Van Heek Co-. In deze conferentie werd geen overeenstemming 'bereikt. De besturen van de arbeidersor ganisaties -zullen hedenavond met 'de be trokken arbeiders vergaderen. Daarna zal in een gecombineerde 'hoofdhesturenver- gaderin-g het in -te nemen standpunt wor den vastgesteld. Dankbetuiging van de Koningin. De burgemeester van 's-Gravenlhage 'beeft gisteren van de Koningin het vol gende telegram ontvangen: „'Geheel onder den indruk van de warme en geestdriftige betoo-gingen van gisteren, zoowel van de -zijde der bevolking van de residentie als van de talrijke scharen uit 'alle de-elen des 'lands -hier samen gekomen, gevoel Ik Mij gedrongen uiting te geven aan mijnen warmen dank voor de gisteren mij opnieuw bewezen aanhankelijkheid en 'trouw, zoowel alom op Mijn tochten door de gemeente als bij de treffende en spon tane zang en-hulde der kinderen en bij den welgeslaagden en van zooveel geest drift getuigend-en fakkeloptocht -der jon geren." Opheffing Kantongerechten. Blijkens de mem-orie van toelichting op de Justitiebegro-öting is gerekend op de opheffing van verschillende Kantonge rechten en Rechtbanken. Uit 'dien ho-o-fde is afgetrokken vo-or personeel en materieel voor Kantonge rechten, Rechtbanken en Huizen van Be waring 214.740, bij welk bedrag reke ning is gehouden met toe te kennen wachtgelden. De koffie-accijns. Van bevoegde zijne deelt men aan het H'dbl. mede, dat het -de bedoeling is den koffie-accijns te heffen op gebrande kof fie. Deze vorm van heffing - in tegen stelling met 'het invoerrecht is gekozen om den koffiehandel zoo min mogelijk te hinderen. Overigens zijn de plannen te dien opzichte nog slechts in allereerste voorbereiding en rekent men er op, d-at de bedoelde accijns niet eerder dan in den loop van 'het volgend ja-ar, b.v. in Jul '34, geheven -zal worden. In ieder geval zullen eerst nog deskundigen uit de koffiekrin- -gen gehoord worden. Bezuiniging op het Nijverheidsonderwijs. Vanwege het Departement van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen wordt er bij voortduring op aangedrongen bij -de besturen van de van Rijkswege gesub sidieerde nijverheidsscholen, -zoomede bij de gemeenten, we-lke met Rijkssteun nijver heidsscholen in stand houd-en, om de ex ploitatie van deze nijverheidsscholen en cursussen zoo zuinig mogelijk te do-en ge schieden. De- lesroosters moeten zoodanig worden ingericht, -dat -er zoo weinig mogelijk af- deöüngen 'komen en dat het aantal leer lingen per groep, dat afzonderlijk onder wijs ontvangt, -zoo groot mo-gelijk ia. Nieuwe regelingen zijn getroffen ten aanzien van -de wachtgeldregelingen van het personeel, -de uitbetaling van salaris bij -ziekte van het personeel, dat onder -de Ziektewet valt; de kindert-o-el-agen en- de bezoldiging van de werkvrouwen. -Geheele of gedeeltelijke vrijstelling van betaling van schoolgeld mag alleen in -zeer -dringende -gevallen worden verleend. Al leen, wanneer vaststaat, dat het gezins inkomen een bijdrage in de kosten van het onderwijs niet toelaat, mag -geheele of ge deeltelijke vrijstelling worden verleend. Binnenland. Benoeming van een voorzitter der Twee de Kamer. Noodweer te Dirkshorn. Opheffing kantongerechten en rechtban ken. Gemeenteraad van Middelburg, Debat over bet vervolgonderwijs. Buitenland. De besprekingen te Parijs. Weinig opti misme. Toenemende onrust op Cuba. De toestand in Amerika. „Pro Rege" en het Fascisme. De door de Nationale Vereeniging „Pro Rege" ingestelde Commissie van Advies omtrent de verhouding van „Pro Rege'3 tot Fascistische of Na-tionaal-S ocialisti- scbe organisaties, bes-taande uit de hee- ren dr van Gybland Oosterhoff. prof. dr B. C. de Savo-rnin Lokman en ds J, Sme- lik, heeft als haar meaning te kennen ge geven, dat hot lidmaatschap van „Pro Rege" onvereanigbaar is met dat van cor poraties, die- een revolutionair karakter dragen, staatsabsolutisme voorstaan, en rescriteria stellen. Uitdrukkeliik wordt er op gewezen, dat de Nationale Unie en het Nationaal Jon- gerenverbond niet daartoe behooren. Het hoofdbestuur vau „Pro Rege" beeft zich met dit advies vereenigd. De heer Snoeck H enkemans wethouder. Be heer Drees (S. D. A. P.) heeft be dankt als wethouder van Den Haag om dat combinatie van deze functie met bet kamerlidmaatschap door zijn partij niet wenschelijk wordt geacht. In verband met een daarop in den Raad gevolgde stemming heeft ook zijn partijgenoot Vrijenhoek ontslag genomen. In de daardoor ontstane vacature zijn gekozen de heeren Feber en Snoeck Hen- kemans, beiden lid van de Tweede Ka mer. Wat betreft de cumulatie is men daar dus van den drup in den regen ge komen, tenzij deze heeren als Kamerlid mochten bedanken. Merkwaardig is hierbij' no-g, dat de beer Snoeck Henkemans reeds- ruim 71 jaar is. De werkverschaffing in den Wieringermeerpolder. Daar er onder de in den Wieringer meerpolder tewerkgestelde werkloozen sinds e-enigen tijd ontevredenheid bestond over de voorwaarden van hun toelating en tewerkstelling, hebben B. en W. van Wieringen enkele maanden geleden na gehouden overleg met den Wieringer be- stuurdersbond enkele grieven ter kennis gebracht van den Minister van sociale zaken. In zijn antwoord schrijft Z. E'. thans -het volgende: Het ligt voor de hand, dat ik het waar deer, dat uw college voor de belangen der werklo-ozen opkomt. Echter dient u niet uit het oog te verliezen, dat de zeer slech te toestand van de overheidsfinanciën to-t de grootst mogelijke beperkingen noopt. Dat de levensstandaard in uw gemeen te nog op het peil staat van de periode, toen de huidige werkloozen ho-oge loonen verdienden bij de Zuiderzeewerken, moge juist zijn, het ligt echter m. i. niet op den weg van de Overheid om haar steun maatregelen aan dit vo-or de tegenwoor dige verhoudingen te hooge peil aan te passen. Dê minister verklaart zich vervolgens bereid, om enkele- punten, waartegen be zwaren bestaan, nader onder de o-ogen te zien. Wat de kostgangers betreft, geeft Z. E., die- van meening is, dat een kost geld van f 9 voor werkloozen in deze tij- oen te hoo-g is, in overweging1, deze per somen gemeenschappelijk te huisvesten. Postzegelautomaten. In de Memorie van Toelichting op de pos'tbegrooting wordt -o.m. op-gemerkt: Indien -door -de proefnemingen, welke met postzegelautomaten van nieuwere con structie, ook van Nederiandsdh fabrikaat, 'gehouden zullen word-en tegen niet te boo- gen -prijs de beschikking wordt -gekregen over betrouwbare, mede voor 'het gebruik -buitenshuis geschikt a/utomaten, 'ligt 'h-et in de bedoeling om in de groo-tere steden ten gerieve van -het -publiek aan de -bui ten-zijde der kantoren en op verschillende punten in de stad -automaten te plaatsen. Voor -de 'aanschaffing van deze automaten is een bedrag van f 100.000 uitgetrokken. Handelsbetrekkingen met Sowjet- Rusland. Naar van goed ingelichte zijde uit Ber lijn gemeld wordt, beeft bet Sovjet-Rus sische commissariaat voor den buiten lands-eken handel besloten een economi sche commissie naar Amsterdam te zen den, teneinde aldaar de mogelijkheid van een uitbreiding van de economische be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1