Gemengd Nieuws. dm: Leestafel Rechtszaken gulden retour. Tegen 8 October a.s. zal Vlake als passagiersstation verdwijnen en worden vervangen door het station Kruiningen-Ierseke. De omlegging der rails en de uitbreiding van het emplace ment is haast afgeloopen. Kruiningen- Ierseke zal dan een druk station worden. Naast veel passagiersvervoer ook de oes ter- en mosselverzending. Door concur- reerende tarieven trekt de S. S. hoe lan ger hoe meer het vervoer der mosselen (gekuipte en ongeschoonde) naar Frank rijk tot zich, dat zeer druk belooft te worden. POLDER WALCHEREN. De najaarsvergadering van den Polder Walcheren zal worden gehouden op Za terdag 30 Sept. Aan de orde komt het eerst de pol derrekening over 1932. Deze wijst aan in inkomsten f 475.123; uitgaven f 449.046.buitengewone inkomsten f 214.469, uitgaven f 181.709. De kosten der gewone onderhoudswer ken van zeeweringen en af- en uitwate ringsmiddelen bedroegen: noordwatering f 82.726; oostwatering f 5893; zuidwate ring f 12.051; westwatering f30.925; to taal f 131.597. De kosten van herstellen van storm schade: noordwatering f 23.956; zuidwate- ring f347; en westwatering f 1646, waar bij nog komt f 62.765 overgebracht van den dienst 1931 en afgaat f 20.465 overge bracht naar 1933, totaal dus f 68.250. Voor de bepaling van het in 1934 te hef fen dijkgeschot deelt het dagel. bestuur mede, dat het totaal der uitgaven is te ramen op f 428.454 (v.j. f 440.219), de ontvangsten, met uitzondering van het dijkgeschot, beloopen f 36.670 (v.j. f 22.245), zoodat er een tekort is van f391.784 (f417.974). Ten laste van het gebouwd zal moeten komen f 48.345 (v.j. f 40.501). Het dagel. bestuur stelt voor f 1.80 (f 1.60) per f 100 belastbare opbrengst te heffen. Berekend naar een totale op brengst van f 2.700.000 (v.j. f 2.600.000) geeft dit een bedrag van f 48.600 (v.j. f41.600). Op de gronden en wateren des polders zal derhalve te heffen zijn f 391.784 min f 48.600, is f 243.184. Mitsdien dient het dijkgeschot te wor den bepaald op f21 (v.j. f23) per H.A. over 15.440 H.A. schotbaar land is f 324.240 en f 12.80 (v.j. f 14.80) per H.A. over 1480 H.A. vrijland is f 18.944, samen f343.184 (v.j. f377.024). .In verband met de verdere verbetering van sprinken tusschen Biggekerke en Me- liskerke stelt het dagel. bestuur voor ver schillende perceelen grond van verschil lende eigenaren aan te koopen, en 80 c.A. grond te verkoopen aan L. Verhage Izn te Biggekerke voor f 0.15 p. c.A. Voor het verbeteren van den Arnemui- denVeerschen watergang stelt het dagel. bestuur voor 100 c.A. grond voor f 5 te kaopen van den staat der Nederlanden. Overeenkomstig het desbetreffend ver zoek van de gemeente Vlissingen, stelt het dagel. bestuur vioor, haar voor f 58 140 en 150 M2 zijkantweg te verkoopen voor uitbreiding van de stortplaats van den gemeentereinigingsdienst, waarvoor een omlegging van den Hoogeweg heeft plaats gehad. Aan de gemeente Biggekerke is ver kocht 140 c.A. zijkant weg, thans blijkt, dat dit moest zijn 185 M2. Nog stelt het dagel. bestuur vioor en kele pachten of ingebruikgevingen van grond opnieuw onderhands te verlengen. Verbetering Noordweg. Het besluit van 25 April 1931 tot het aan brengen van een rijwielpad aan beide zij den van den Noordweg op het deel van af de grens tusschen Middelburg en St. Laurens tot aan den molen van laatstge noemde plaats is niet uitgevoerd, hoofd zakelijk /omdat Ged. Staten bezwaar maakten, de onderhoudsbijdrage ad f200 per K.M. in uitzicht te stellen voor die gedeelten, welke niet met nieuwe klinkers bestraat zouden worden. Daarmede ont viel de financieele basis aan het besluit, aangezien op het verkrijgen der onder houdsbijdrage gerekend was. Nog enkele andere eischen van Ged. Staten deden het dagel. bestuur ten slotte besluiten den in genieur op te dragen een geheel nieuw plan te ontwerpen voor het wegvak tus schen Brigdamme en den molen van St. Laurens, aansluitende aan het reeds be staande plan voor verbetering van den weg benoorden den molen. Hoewel dit plan van meer beperkte strekking is dan het eerste, zullen de kosten niettemin hooger zijn, tengevolge van het feit, dat thans een geheel van den weg vrij liggend rijwielpad is ontworpen. Maar daarmede wordt dan ook een ver betering verkregen, die afdoende is, ter wijl aan het oorspronkelijke project de gebreken van een goedkoopere oplossing kleefden. Aanvankelijk raamde de inge nieur f 43.000. Ged. Staten achtten f 32.000 voldoende, doch de ingenieur kwam bij tweede raming niet lager dan f 38.000. Het is dus geraden aan te ne men, dat voor rekening van den polder komt 25 pet. van dat bedrag of f 9500. Te vens hebben Ged. Staten den eisch van nieuwe klinkers laten vervallen en kan dus wel op de onderhoudsbijdrage worden gerekend. De toeneming van het verkeer maakt verbetering van den Noordweg steeds meer urgent. Nu het gedeelte tus schen Serooskerke en Oostkapelle grooten- deels aan de eischen voldoet, blijkt te meer, hoe onvoldoende en gevaarlijk de toestand van den weg tusschen Middel burg en Serooskerke is. Algeheele verbe tering is niet dan met groote kosten in eens te verkrijgen en daarom is het steeds het streven geweest den weg geleidelijk in een toestand te brengen, die voldoet aan de eischen van het verkeer. Zoo men echter de gelegenheid tot ge leidelijke verbetering verwaarloost, zal men te eeniger tijd voor uitvoering van groote werken komen te staan. Het nu aanhangig gemaakte plan kan geheel uit de beschikbare middelen ge financierd worden. Waar bovendien thans gerekend kan worden op de onderhouds bijdrage, welke voor het gedeelte van den weg in kwestie ruim f200 per jaar zal bedragen, acht de meerderheid van het dagel. bestuur den tijd gekomen om tot de uitvoering van het plan over te gaan. Een minderheid onderschrijft grooten- deels de wenschelijkheid van de uitvoe ring der verbetering, doch meent dat in de huidige moeilijke tijden uitgaven, die niet strikt noodzakelijk zijn, zooveel mo gelijk vermeden moeten worden. Geen verdere korting op salarissen. Het dagel. bestuur meldt, dat het heeft voldaan aan de motie, waar in het is uitgenoodigd stappen te doen om de tijdelijke salariskorting der ambtena ren op te voeren tot een bedrag van ten hoogste 10 pet. door aan de vereenigingen van ambtenaren, die daarvoor in aan merking kwamen, een schrijven te rich ten. Een voorstel tot verdere salariskorting, wat in de motie ook is verzocht, is echter voor het ©ogenblik van het dagel. bestuur niet te verwachten, daar het van oordeel is, dat de salarissen, die de polder met toepassing van de geldende kortingen be taalt, voor den toestand van het oogen- blik geenszins hoog te achten zijn. DE KONINGIN OPNIEUW GEHULDIGD. De zegetocht van gistermiddag. Een grootsche zang-fakkelhulde. Als we spreken van een zegetocht, zegt het Vadert., dan vatte men dien niet op als één doorloopende, geestdriftige, uit bundige ovatie, maar als een 'kakn-rustige bevestiging van het in Amsterdam ge beurde. Er was een gelukkige eenheid tusschen het tooneel in de Ridderzaal en het too- neel op straat. Het is, alsof het bij' hoopen verzamelde volk wilde zeggen: Wij Iheib- ben, Majesteit, de Troonrede begrepen en wij weten, dat een jaar van offeren ons wacht, maar wij weten ook, dat we onder Uwe leiding en die Uwer regeering, tot offeren in staat zullen zijn. Daarom was er de ernstige vreugde, de vertrouwende blijdschap, die over zorg vol heden kan heenzien en die onmiddel lijk aan het werk gaat, om de blijde Toe- komst voor te bereiden. Die vreugde en dat vertrouwen hebben zich geuit in de hartelijke heilgroeten, in talooze Wilhelmiussen, in ontelbare wui vingen met hand en zakdoek. Een enkele maal hoorden we bij het voorbijgaan zin gen: Dat 's Heeren zegen op U daall 'f Was een kostelijke rit langs al die ■banieren en vlaggen en emblemen, welke geheven werden boven jonge en oude lichamen, van hier en van verre .gekomen, om door houding en gebaar en vooral door het stralende oog, nog meer dan door den juichenden mond, het onze 'Landsvrouwe ie zeggen, dat we gelooven, eindelijk weer saamgebracht te zijn op den weg ten goe de, welke lang moge zijn, maar niet einde loos en 'aan welks einde het Herstel zal zijn. De Koninklijke stoet reed in matigen draf den aangegeven weg en nergens werd gestopt, zoodat in ruim drie kwartier de route was afgelegd. Bij' den ingang van den Ruigen Hoek stond een Eerewacbt van dames en hee ren te paard opgesteld en dn een tufje vlak bij; den ingang zaten drie Zeeuwsclhe sch'oonen, die blijkbaar door 'grootvader op dit extra-extraatje waren getr'acteerd. Al had de Koninklijke stoet zelf geen muziek meegenomen, aan muziek waJs op de heele reis geen gebrek: harmonie, fan fare, zangkoor Volgden elkaar op, zoodat altijd jubel den stoet omgaf. Langs het grootste deel van den weg stond het vol, soms zeer vol, maar nergens werd de stoet ook maar één oogenblik opgehouden. En zoo is de feestrit een waardig en vroolijk onderdeel geworden van dezen zeer bijzonderen Prinsjesdag. Zanghulde van de Haagsche jeugd. Na den terugkeer in het paleis brach ten gistermiddag in den tuin circa 20000 kinderen een zanghulde aan de vorstelijke personen, in gezelschap van klein gevolg. Nauwelijks traden de Koningin, de Prins en de Prinses naar buiten op het bordes van bet paleis, of een luid gejuich steeg op van de duizenden kinderen, waarop, onder leiding van den heer Arn. Spoel, werd aangevangen met de „Oranje-Nassau Cantate", welke ook een kinderkoor op 10 September 1898 de Koningin had toe gezongen. Vervolgens werden twee coupletten ge zongen van „Mijn Nederland, marschlied; „Wij' willen Holland houen", en „Gebed", eveneens uit de „Oranjecantate" van 10 September 1898. Met bet gezamenlijk zin gen van het Wilhelmus werd de zang hulde besloten. Hierop ving het défilé aan van de cir ca 20.000 kinderen van openbare en bij zondere scholen uit Den Haag en van tal van andere gemeenten. Alle' jongens en meisjes waren getooid met oranje en met het rood-wit-blauw en met duizenden groote en kleine vlaggen. Op bet bordes waren eenige prachtige bloemstukken opgesteld. Toen de kinderen voorbij de vorstelijke personen marscheer- den, begeleid met muziek onder leiding van Henri Zeldenrust, juichten zij de Ko ningin, de Prinses en den Prins hartelijk toe en zwaaiden met hun vlaggen, dat het een lust was. En steeds werd dit gejuich met een vriendelijk knikken of met handgewuif door de Koningin en de Prinses beant woord. Nadat de Koningin ongeveer 3 kwar tier gestaan had om de hulde in ont vangst te nemen, nam zij in een zetel plaats, met links van baar gezeten den Prins terwijl de Prinses rechts staande naast haar moeder de kinderen bleef toe wuiven. Te ruim vier uur was het défilé ge ëindigd, nadat nog eenige kleuters bloe menslingers op- de treden van het paleis hadden neergelegd. Bij het verlaten van den tuin werden de kinderen onthaald op wafels en cho colade, welke werden uitgereikt door de padvindsters van het Nederlandsche Meisjesgilde. Ook de fakkeloptocht die door het Na tionaal Jongeren Verbond, afld. Den Haag, gisteravond was georganiseerd om H. M. de Koningin ten Paleaze Huis ten Bosch te huldigen, was een 'groot succes. Meer dan 8000 leden van het N. J. V. de Vereeni'giug „de Prdncevlag" Jonge Middenstanders, Kath. Jongeren „Oranje- bond", Herv. en Geref. Meisjesvereeni- gingen, C. J. M. V. Padvinders, enz., na genoeg allemaal met hun fakkels stel den zich te 8 u. langs de Carel Reiniersz- kade op, om vandaar met muziekkorpsen van Klein maar Dapper, Julianakorps e.a. naar Huis ten Bosch op te trekken. Deze schier eindelooze fakkelzee leverde een imposant schouwspel op, waarbij het weer zoo gunstig was ais men slechts had kun nen wenschen. Precies te half negen begon het eigen lijke défilé voor de Koninklijke familie, die met de leden van de Hofhouding op 'het terras van Huis ten Bosch den stoet in oogenschouw nam. Een aardige plechtigheid 'ging nog daaraan vooraf: zes jonge dames boden aan de Koningin een fraai bl'oemenschild met electrisch verlichte letter N. J. V., en aan de Prinses een afzonderlijk bloem stuk aan. De Koningin en de Prinses waren bei den in het wit gekleed, de Prins droeg de admiraals-uniform, Herhaalde malen steeg een hartelijk ge juich uit den Stoet en uit de omringende menigte op, terwijl met de vlaggen en vaandels de gebruikelijke eerbewijzen werdén gebracht. Hartelijk wuifden de vorstelijke perso nen de defileerenden bijna alle jonge lieden tusschen 12 en 20 jaar toe. Ruim 25 minuten duurde het voorbijtrekken van dezen fantastisohen lidhtstoet, aan het einde waarvan het Julianakorps het Wil helmus deed 'hooren, dat door de duizen den toeschouwers spontaan werd meege zongen. De Koningin dankt© de heeren Inden en Bautz voor dit défilé en Zij gaf hun de verzekering, dat Zij dit als een waardig slot van dezen ontróerenden 'dag be schouwde. 'Op het Malieveld had de ontbinding van den stoet plaats, en het was een feeëriek gezicht de circa 10.000 fakkels over deze groote ruimte verspreid te zien alvorens ze werden gedoofd. Een arme fantast. Niet steeds hoort men de avonturen van de ge vangenen, die verdacht worden van gru welpropaganda en daarom in de gevan genis worden vastgezet. Een Nijmegenaar, die ten onrechte was vastgezet, wegens een gefingeerd autodrama, ontmoette in zijn cel een jongeman uit Duisburg, die van het communisme naar het Hitlera- nisme was overgegaan en nu als boeren knecht in de omgeving van Cleve zijn brood verdiende. Toen hij onder zijn makkers was en in teressant wilde zijn, vertelde hij hun, dat communisten nog altijd minutievoorra- den hadden en hij; wist als Duisburger, dat men op een geheime plaats in een rots in de omgeving van Duisburg ammu nitie had verborgen. De jonge man was er niet op verdacht geweest, dat zijn kameraden 't hun toe vertrouwde geheim aan de S.A.-mannen zouden bekend maken. Dat geschiedde en de arme fantast werd gearresteerd en in den Zwanentoren opgesloten. Hem werd beduid, dat hij; dan maar eens aan de S.A.-autoriteiten moest bekend maken waar die munitie was verstopt. Of die jongen nu al beweerde, dat hij maar opgeschept had en alles fantasie was, de S.A.-mannen namen dat niet aan, zij verdachten hem te heulen met de com munisten en wijl iedere communist een vijand is van het huidige regime, dat voor geen enkelen communist medelijden kent, zou hij iederen dag afgeranseld worden, tot hij het geheim ontsluierd had. En (zoo vertelde de Nijmegenaar), af en toe klonk er een pijnlijk gehuil door de gevangenis, wanneer men den jongen fan tast aan het afranselen was om hem zijn geheim te kunnen ontrukken. En het verhaal doet de ronde, dat de jongen zoo iederen dag door de S.A.-roffel moest gaan tot hij; er vermoedelijk onder bezwe ken is. Vechtende visschers. Omdat de prijlzen voor de garnalen niet meer loonend waren, hadden de Ostend- sche visschers besloten vanaf 15 Septem ber één maand lang niet meer uit te va ren. Toen enkele visschers, die zich niet aan dit besluit hadden willen onderwer pen, toch zee kozen, werden zij bij; hun terugkeer door de stakers opgewacht en kwam het daarbij tot nogal hevige bot singen. Politie en gendarmen hebben her haaldelijk moeten ohargeeren om de orde te herstellen. Aan boord van enkele der uitgevaren schepen werden daden van sabotage ge pleegd. Groote sohilderijendief- stal te Berlijn. Zaterdagmiddag heeft uit de antiquiteitenhandel van Gold- schmidt Go., te Berlijn, de 40-jarige be diende Karl Manchen een aantal schilde rijen in olieverf, tapijten etc., ter waarde van ongeveer 70.000 Mark, gestolen. Man chen heeft de doeken met kennis van za ken uit de lijsten gehaald en om de ont dekking van zijn daad zoo lang mogelijk te vertragen heeft hij na met de buit de zaak te hebben verlaten, de deurjaloezie- grendel vernield. Sindsdien is hij' met zijn vrouw en een kind van één jaar verdwe nen. Waarschijnlijk acht met het, dat hij naar Nederland gevlucht is. Gewonde fascisten. Om trent de Maandag te Rotterdam voorge vallen onregelmatigheden vernemen wij nader, dat de neergeslagen fascist een 23- jarige jongeman is, die met een gebroken halswervel in het ziekenhuis is opge nomen. Het blijkt, dat deze relletjes nog een slachtoffer hebben geëischt. Een 22-jarige fascist vluchtte tijdens een charge een café binnen. Hij ging, toen het stiller ge worden was, de St. Laurensstraat in, waar hij een partijgenoot, die in moeilijk heden geraakt was met eenige opgescho ten jongens, is gaan helpen. Hij is daarbij! omvergeworpen. Toen hij op den grond lag is hij geschopt en geslagen. Men heeft hem naar het ziekenhuis gebracht, waar bleek, dat hij een gescheurde nier had be komen. De toestand van beide gewonden is vrij ernstig. Hoe Duitschland wordt ingelicht! Het Wolffbureau laat zich uit Amsterdam melden, dat het in ver band met het Uniformverbod te 's Graven- hage en te Rotterdam tot botsingen tus schen fascisten en politie is gekomen. De bladen onderstrepen het „rücksichtslose" optreden der politie en vermelden talrijke gewonden. Wat er wèl gebeurd is, heeft men in ons nummer van gisteren kunnen lezen. Op onbewaakten over weg gedood. Gisteravond is hij! het station Kropswolde de 50-jarige H. Kre- mer aldaar op een particulieren overweg door den sneltrein uit Groningen gegre pen en meegesleurd. Hij werd vreeselijk verminkt opgenomen. De dood trad on middellijk in. Het uitzicht is ter plaatse vrij, doch doordat K. druk met een vriend liep te praten, heeft hij den trein niet be merkt. Als door een wonder bleef de ander ongedeerd. Het slachtoffer laat een we duwe met 4 kinderen na. Vrachtauto door de af sluit b o o m e n. Op den overweg in den spoorweg KaldenkirchenVenlo is een vrachtauto door de neergelaten afsluit- boomen gereden. De machinist van den naderenden personentrein, die het onge val bemerkte, kon door krachtig remmen nog tijdig den trein tot stilstand brengen, zoodat het ongeval geen noodlottige ge volgen met zich meebracht. Tegen den chauffeur is procesverbaal opgemaakt. Zware brand te Dreu- mel. Gistermiddag heeft te Dreumel (G.) een zware brand gewoed, waardoor een woon- en winkelhuis, een kapitale boer derij en twee schuren een prooi der vlam men zijn geworden. De brand is omstreeks vier uur, ver moedelijk door vonken uit den schoor steen, ontstaan in het woonhuis van den heer J. de Jong. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen, en in zeer korten tijd stond het geheele achterhuis in lichtelaaie. Nog vóór de brandweer ter plaatse kwam, waren de vlammen reeds naar den winkel overgeslagen en sloegen fel naar buiten. Een geweldige vonken regen ontstond, waardoor de belendende boerderijen, waarvan de meeste met riet gedekt waren, bedreigd werden. Men trachtte door de daken nat te bonden dit te voorkomen, maar tegen halfvijf vatte het dak van de boerderij van den heer G. Rutten vlam. Met loeiend geweld gre pen de vlammen om zich heen en door het rondvliegende brandende riet en stroo werden ook de met groote voorraden hooi en stroo gevulde twee schuren aangetast. Er ontstond daardoor een enorme vuur zee, en men maakte zich ongerust, dat een herhaling van de ramp, die in het begin van dit jaar het dorp heeft getroffen, zou volgen. Ieder, die maar hulp kon bieden, assisteerde de brandweer. Plotseling vatte ook de boerderij van den heer Van Wichem vlam. Daar van de boerderij' van den heer Rutten niets meer te redden viel en het pand van den heer De Jong ge heel was afgebrand, werden alle krachten geconcentreerd op de boerderij van den heer Van Wichem. Het mocht gelukken, den brand hier te beperken tot het ach terhuis, dat echter groote schade kreeg. De boerderij van den heer Rutten met de stallen en schuren, alsmede eenige hooi mijten en het pand van den heer De Jong gingen geheel verloren. Van de inboedels van de families Rut ten en De Jong kiou niets worden gered. Ook een groot aantal landbouwwerktuigen ging verloren. Het vee kon bijtijds in vei ligheid worden gebracht. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Hakenkruisschilders gesnapt. De politie te Kerkrade heeft procesverbaal opgemaakt tegen 6 perso nen, allen leden van de N.S.N.A.F. die in een der laatste nachten op tal van hulzen aldaar roode hakenkruisen hadden ge schilderd. Vijf hunner legden een beken tenis af. De biosooop in hetsta- t i o n, In het Victoria-station te Londen is een biosooop gevestigd. De bedoeling is korte films te geven om hen, die hun trein gemist hebben, op aansluiting moeten wachten, te vroeg zijn, enz. afleiding te geven. De toegangsprijs bedraagt zes En- gelsche stuivers of een shilling. De bedoe ling is korte, films te geven, natuurfilms, kleine eenacters, teekenfilms enz. Om de verzekeringspre mie. De politie te Meppel heeft bij de justitie te Assen voorgeleid J. K. en J. H., ijscoventers te Meppel, verdacht van op zettelijke brandstichting in hun auto, waardoor zij de verzekeringspremie zou den ontvangen. Beiden zijn na verhoor in arrest gesteld. Tegen den ijscofabrikant H. te Meppel is tevens proces-verbaal opge maakt, wegens uitlokken van deze brand stichting. De ziekte van Weil. Reeds eenigen tijd gingen te Alkmaar geruchten, dat aldaar drie gevallen van de ziekte van Weil waren geconstateerd. Thans is bij den G.G.D. bericht ingekomen, dat in een geval, na gedaan bloedonderzoek te Utrecht, positief is komen vast te staan, dat het hier de ziekte van Weil betreft. Augustinus, door O. Noord mans. In de Volksuniversiteitsbibliotheek, uitgave van de Erven F. Bohn te Haar lem, is een nieuw werkje verschenen over den kerkvader Augustinus. Bij de samenstelling van dit werkje, heeft de schrijver zich, naar hij verklaart, steeds voor oogen gesteld de groote be- teekenis, die Augustinus heeft voor de Westersche Christenheid. Opzettelijk heeft hij daarbij vermeden op de bijzonden heden van geloofsleer en dogmengeschie- denis in te gaan. Daarom heeft hij, zonder de Con- fessiones, de Belijdenissen ge heel te verwaarloozen, de aandacht ia hoofdzaak geconcentreerd op De Civi tate Dei, de Stad Gods. In dit boek, „waaruit paus en keizer, priester en mon nik putten al wat er van hemelsche en aardsche dingen te weten viel" is niet de ziel de beheerschende factor, maar het r ij k. Daar is een plan in de ge schiedenis; alles moet samenwerken tot de bereiking van dit eene einddoel: het Koninkrijk der hemelen. Augustinus stelt tegenover elkaar het koninkrijk der we reld, dat reeds bij Kaïn begint en dat uitloopt op het groote Romeinsche rijk en de Godsstad. De schrijver, die blijk geeft een diep gaande studie van zijn onderwerp te hebben gemaakt dit blijkt mede uit de breede literatuuropgave aan het slot beschrijft eerst het leven en werken van Augustinus. Daarna staat hij stil bij de beteekenis van dezen kerkvader, „niet ten onrechte geschetst als de belangrijk ste figuur, niet alleen onder de Afrikaan- sche bisschoppen, maar van de heele kerk", om dan in een tiental hoofdstuk ken den inhoud van de Civitate te behandelen. De uitgeefster heeft het uitwendige keurig verzorgd. Nieuwe uitgaven. Van Dr J. G. Scheurer, den pionier der Medische zending op Java verschijnt binnenkort bij den uitgever J. N. Voor hoeve te Den Haag een levensbeschrij ving van de hand van J. H. Kuyper, ingeleid door Z.Exc. A. W. F. Idenburg. In de serie „Fakkeldragers" (levensbe schrijvingen van bekende persoonlijk heden, fakkeldragers op het gebied van in- en uitwendige zending) zal voorts verschijnen een biografie van Joseph Zalman, zendeling onder de Joden, door A. R. ZalmanMarda. Op p o 1 i t i e-a genten in gereden. Op 14 Juni j.l. werd de koop- meBi K. D. uit Sittard, thans gedetineerd, in Heerlen door een tweetal agenten ge sommeerd met zijn auto stil te houden. Verdachte, die als smokkelaar bekend staat, reed echter met woeste vaart zig- zag-gewijze op de beide politiemannen in. Deze konden door tijdig op zij-springen hun leven gelukkig nog redden. Voor de Rechtbank te Maastricht eisch te Maandag het O.M. tegen verdachte ter zake van poging tot doodslag een jaar en zes maanden gevangenisstraf.' Een familielid van verdachte, die op de publieke tribune den eisch hoorde, kreeg een toeval. Is de gratis koopdag toelaatbaar? De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr Wijnveldt nam conclusie in de zaak van een gedelegeerd commissaris van een warenhuis te 's Gra- venhage, tegen wien proces verbaal is op gemaakt wegens het organiseeren van een verboden loterij, door de koopers in het warenhuis in de gelegenheid te stellen een dag gratis te koopen, welke dag in een be paalde week later pas bekend gemaakt werd. Zoowel de kantonrechter te 's Gra- venhage als de Haagsche rechtbank heb ben verdachte vrijgesproken. Mr Wijtnveldt concludeerde tot niet- ontvankelijkverklaring van het cassatie beroep. Arrest 10 October a.s. Uitg.: N.V. Emergo" ter Bureau Postcli Bijkantoor I* Directeui 's Rij Tal van breedvoerige den Ministe Nota betre 's Rijks fina teren een 1 gegeven. Het spree schou winger geven word niet aan ten Over het dat de Reget kelijken toes Zoo schrij dat de vorig den de zeer toch is dat i „Deze tijd 1 verdragen, warm houdt door middel heffingen, p denkbeeldige ring te ontl windsman a dere method band, de plei gelegd. En I zakelijk het gezet. Diep!' Het voord Nota is, dat kelijkheid vo En het is Er is, en d; grooting m i 11 i o e i Toegejuich ring overtuig zakelijkheid einde te mak Vóór alles evenwicht w gemeen toegt Hieruit vo worden aan; resultaat te vinden. Met name bezwaar gem heid die er i bedrag en 1 heffingen mo Volgens de berekening, het tekort ve worden door nigen, terwijl worden uit stendigen belt Maar daar Het Verket op de Spoor vuld, zal alti heffingen gev En wat bel Tuinbouw, z< betaald zal v ten bate van Welnu, deze prijsverhoogii dezelfde bevo lastingdruk t( En was he dat de belast Maar bij de sterkere mate in precies de: Geen wond openbaar woi Van ons v zware offers een deel voor; aanpassing as heden bemoei het lagere ni\ Het Het proces vandaag een Gisteren aan, die door aangezocht is, 'len verdediger Men herinm door den toe; d. Lufobe was aangeiklaage i geen verdedigt die de hoop Luibbe in cont, derhond gehac vierden strafs Op de vraa, Lubbe den tor1 een familielid als verdediger president, „mittgeteilt" president, dat dediger kon „Ik wil heD als represents ken", zeide M „Dan zou u i kw n dat 'te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6