Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Binnenland. Uit de Provincie Kerknieuws. Telegrammen. Duurder dari een huishouding Finantiëele Berichten Marktberichten. dat de situatie, zooals deze thans, róór de hervatting der ontwapeningsconferen tie is, besproken werd in een geest van wederzijdsch vertrouwen. Gisteravond is Norman Davis te Parijs aangekomen. Hij werd door een aantal hooge dignitarissen van de Amerikaan- Bche ambassade te Parijs ontvangen. Met den zelfden trein arriveerde ook Henderson, die door zijn Engelsche en Fransche vrienden werd opgewacht. De verwikkelingen op Cuba. De arbeiders van de Cubaansche sui kerplantages zijn in staking gegaan. Zij hebben zich van de bedrijven meester ge maakt en arbeidersraden gevormd. De Fransche eigenaars van suikerraffinade rijen hebben bij hun consul protest aan- geteekend. Te Manzalnillo wordt gestaakl in alle bedrijven, die een Amerikaan toe- behooren. De burgemeester werd afgezet. Volgens een bericht uit Havanna, heeft San Martin voorspeld, dat er spoedig een einde zou komen aan de tegenwoordige crisis. Men acht het mogelijk, dat San Martin van het presidentschap zal af zien. Hervatting der Economische Conferentie? Gisterochtend heeft MacDonald, nadat hij eerst een onderhoud met Norman Da- vis gevoerd had, de economen Sir Walter Layton, Sir Josiah Stamp en Sir Arthur Salter ontvangen. Het schijnt, dat ear maatregelen worden overwogen, om het werk van de economische wereldconfe rentie voort te zetten, en dat althans de gedeeltelijke hervatting der conferentie in het najaar wordt overwogen. Gisteren heeft de commissie van advies voor het graan in het Foreign Office te Londen haar eerste vergadering gehou den sedert de verdaging der economische conferentie. Ambassadeur Bingham is als voorzitter gekozen, Cairno als secretaris. Blijkens een communiqué, dat later ge publiceerd werd, heeft de commissie zich voornamelijk bezig gehouden met do onderwerpen, die behandeld zullen wor den in de verschillende subcommissies, welke vermoedelijk gevormd zullen wor den. Stakingen en arbeldsonlusten In de Ver. Staten. Reuter meldt uit New-York, dat sta kingen en onlusten voortgaan de cam pagne voor nationaal herstel te belemme ren. De arbeidersorganisaties maken be zwaar tegen zekere bepalingen van de code voor de mijnindustrie, waardoor het geschil hierover dreigt heropend te wor den, en de onderteekening van de code door Roosevelt uitgesteld. 7000 arbeiders uit de schoenindustrie staken te Brockton (Mass.) en 1000 vrachtauto's zijn te Philadelphia door be dreigingen geblokkeerd. In het mijngebied van Pennsylvanië zijn geweerschoten gelost, waardoor en kele personen gewond zijn. Men heeft ook eenige gebouwen met dynamiet opgebla zen. Een nader bericht van Reuter meldt, dat Roosevelt gisteren nog de code voor de mijnen onderteekend heeft. Belangrijke Fransche katoeninkoopen In Amerika. Reuter meldt uit New-YorkBespre kingen over den aankoop van 3 millioen balen Amerikaansche katoen voor een Fransche belangengroep zullen deze week aangeknoopt worden na de aankomst van den vooraanstaanden Amerikanschen in ternationalen bankier Neidecker uit Pa rijs. De communisten In Bulgarije. Na langdurige onderzoekingen is de politie te Sofia er in geslaagd, de „Plov div", een geheime communistische orga nisatie te ontdekken. Ofschoon de politie wel de pers ont dekte, waarop opruiende communistische geschriften werden gedrukt, is zij er nog niet in geslaagd, de drukkers te arrestee- ren. Wel werden verscheidene verdachte communisten gearresteerd, doch deze hebben gezworen, dat zij de identiteit van de drukkers niet kennen, daar deze bij 't werk altijd maskers droegen. In verscheidene andere plaatsen in Bulgarije werden communistische organi saties ontdekt, en in Sofia hebben her haaldelijk communistische onlusten plaats. De communisten hebben hun ac tiviteit verhoogd en hun organisatie ver beterd. De autoriteiten vreezien dan ook, dat zij in den aanstaanden winter gebruik zullen maken van de algemeene ontevre denheid in Bulgarije om ernstige onlus ten te verwekken. Korte Berichten. Nadat him eischen deels zijn inge willigd, zijn de stakers in de steenkool industrie in Stiermarken weer uit de mijnen gekomen, waarin zij zich hadden opgesloten. Het werk zal spoedig worden hervat. Te Har burg-Wilhelmsburg is in de wijk Wilstorf een groote razzia gehou den. De geheele wijk werd afgezet en meer dan 2000 huizen werden doorzocht, waarbij, behalve groote hoeveelheden communistische en marxistische geschrif ten. o.a. ook wapens van de S. P. D. ge vonden werden. Admiraal Byrd zal zich vandaag te Boston met 70 geleerden en onderzoe kers op een walvischvaarder, die door een mailschip begeleid wordt, inschepen voor een tweede expeditie naar de Zuid pool. Hij neemt een vliegtuig voorzien van twee krachtige motoren mede. De bekende Duitsche communist Max Hoela is in Rusland verdronken. In Maart 1922 stelde hij zich aan de spits van den eommunistiaehen opstand in midden-Doitaehland. Hij werd gevangen genomen en tot langdurige tuchthuiastraf veroordeeld, doch bij de amnestie van 18 Juni 1928 vrijgelaten. De laatste jaren bracht hij vooral in Rusland door. Door een onbekend gebleven man is te Wenne-Eikel een schot gelost op een S.A.-leider. dat dezen in de dij trof. In verband met het onderzoek zijn 25 com munistische functionarissen in hechtenis genomen. Valsche stempels op vleesch. Naar gemeld wordt, zijn maatregelen in voorbereiding om een einde te makeu aan de knoeierijen met valsche vleesch- keuringsstempels. Door wijziging van ver schillende besluiten hoopt men aan dezen misstand binnenkort definitief den kop in te drukken. Duitsche dienstboden. Naar de Telegr. verneemt, heeft de re geering geenszins het voornemen om na aanneming van het ontwerp tot het we ren van vreemde arbeidskrachten, van de daarin aan haar verleende bevoegd heden gebruik te mken om Duitsche dienstmeisjes te weren. Intusschen opent het wetsontwerp ook ten aanzien van deze categorie de moge lijkheid om zoo noodig maatregelen te nemen. Wanneer dus in de toekomst de trek van Duitsche dienstmeisjes naar Ne derland zoo groot mocht worden, dat in grijpen noodzakelijk zou zijn, kan de re geering dat zonder meer en zonder eenigen omslag doen. Staakt Almelo zijn betalingen? De wethouder van financiën der ge meente Almelo, mr H. Kortebos, heeft medegedeeld, dat in verband met de begrootings-moeilijkheden, de volgende week waarschijnlijk geen loonen, salaris sen en steun uitgekeerd kunnen worden. Conflict in de sigarenindustrie. Onder het personeel der Sigarenfabriek „Sujabo" te Gulemborg brak 31 Aug. 1.1. een staking uit, welke na een conferen tie met de hoofdbesturen der betrokken organisaties, na drie dagen werd bijge legd, waarbij de patroons toezegden, het Collectief Arbeidscontract te zullen nale ven. Nadat het werk was hervat, pasten de patroons de C.A.O. echter dusdanig toe, dat de besturen weer gingen onder handelen, waarop het te weinig uitbetaal de werd aangezuiverd, doch Vrijdagavond 1.1. werd het geheele personeel ontslag aangezegd, ingaande 23 Sept. a.s. Daar de patroons van geen besprekin gen met de organisatie-besturen wilden weten, hebben de arbeiders Zaterdag be sloten met ingang van Maandag (eergis teren), wederom in staking te gaan. Bij dit conflict zijn ongeveer 60 arbei ders betrokken. Uit de papierindustrie. Bij de papierfabriek van de Vereen. Kon. Papierfabrieken der firma van Gel der Zonen te Velsen zijn Zaterdag 30 ar beiders ontslagen. Op de cellulose-fabriek zal over twee weken per week weer een dag minder gewerkt worden. Wethouders te Amsterdam. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren tot wethouders gekozen de heeren G. Bans Kz. (A.-R.), Jac. Rustige (C.-H.), W. Boissevain (Lib.), Mr G. G. J. D. Kropman (R.-K.), E. J. Abrahams (V.-D.) en de Miranda (S.D.A.P.). Laatst genoemde die onlangs op bevel van de partij-afdeeling moest bedanken, heeft zijn benoeming niet aangenomen. Gemeentebestuur van 's Gravenhage. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft gisteren tot wethouder gekozen in de vacature Drees (S.D.A.P.) den heer J. R. Snoeck Henkemans (C.-H.), lid van de Tweede Kamer. De heer Snoeck Hen kemans heeft deze benoeming in beraad gehouden, maar verwacht wordt, dat hij niet zal bedanken. De Invoer van Russisch graan In Nederland. Verscheidene importeurs van buiten- landsche granen te Rotterdam hebben gisteren, naar aan het Hdbld wordt ge meld. van de douane mededeeling ontvan gen, dat geen Russisch graan meer kan worden ingeklaard. Algemeen wordt verondersteld, dat de afkondiging van dit verbod op een tijd stip, waarop de uitvoer van Russisch graan van den nieuwen oogst begint, géén andere bedoeling heeft dan om den in voer van Russisch graan in ons land (Ne derland is nog altijd een van de belang rijkste afnemers daarvan en blijft dat ook nu het afzetgebied voor Russisch graan in het overige Europa zoo sterk is inge krompen) te doen dienen als ruilobject voor den Nederlandschen uitvoer naar Rusland. Ter beurze spreekt men in dit verband van rundvee en haring. Couponbelasting. Volgena het Hdbld is de indiening van het wetsontwerp tot heffing van een couponbelasting te verwachten tegelijk met de indiening der Rijksbegrooting. Middelburg. Zooals reeds eerder ge meld, ligt het in de bedoeling morgen avond het concert van het Middelburgscb Muziekkorps op de Markt en de laatste stadhuisbelichting te doen plaats hebben, die verleden week Woensdag niet zijn doorgegaan door het minder gunstige we der. De muziekuitvoering zal ta kwart over acht beginnen. Hedenmorgen is de omgeving van de t Markt opgeschrikt door een vrij hevigen slag. Het bleek, dat een botsing had plaats gehad op den hoek van de Markt en de Gortstraat tusschen een vracht auto van een bode, die de Gortstraat in wilde rijden en een personenauto, die uit die straat kwam. Beide auto's hadden een matige snelheid. De personenauto kreeg schade aan de treeplank, de vrachtauto stond met een kapotten band. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet voor. De poli tie maakte van een en ander proces ver baal op. lerseke. Wedvlucht Postduivenvereen. Zaterdagsvliegers van Ghisnay (152 K.M.) Ie prijs Simon Paauwe, 2e, 3e en 4e pr. C. J. van Es; 5e A. Zoetewey, 6e G. Pi- kaar, 7e Joh. Bom. Voetbal. lerseke. Foutief is opgegeven het be richt van Wit-Zwart JunioresGoes VI. Dit moet zijn eind: 43 in 't voordeel van Goes VI. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Annerveen, H. Bax te An- dijk. Bedankt voor Midwolda, D. J. Politiek te Ferwerd. Geref. Kerken. Drietal te Vlagtwedde, G. G. Bos, cand, te Uithuizen; H. J. Fransen, cand. te Meppel; en Th. J. Kerssies, hulppred. te Naaldwijk. Tweetal te Muiden, E. Douma te Oost- kapelle en W. Schouten te Westhroek en Achttienhoven. Te Westeremden, G. G. Bos, cand. te Uithuizen en M. Geertsema cand. te Zuidwolde. Beroepen te Borsaelen-Driewegen, H. Franssen, cand. te Kolhorn. Te Zuidland, P. Robbers, cand. te Wieringen. Aangenomen naar Assen, D. Scheele te Middelburg. Bedankt voor Rijnsburg, D. Scheele te Middelburg. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Bruinisse, J. D. Barth te Borsselen. Afscheid. Cand. G. W. Korevaar, beroepen predikant te B i g g e k e r k<e, nam Zondag afscheid als hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente van Overschie, met een predikatie over 2 Thess. 1 3. De scheidende hulpprediker werd op harte lijke wijze toegesproken door Ds G. A. van der Hooft en den president-kerkvoogd M. G. Speelman. Toegezongen werd Gez. 96. Bevestiging en intrede. Zondag 17 Sept. werd D s v. d. Waal, overgekomen uit Grijpskerke (Z.) te Hen gelo (O.) in de Ned. Herv. Kerk bevestigd door Ds v. d. Waal van Nieuw-Loosdrecht met de woorden van Col. 417. Des mid dags verbond Ds v. d. Waal zich aan zijn nieuwe gemeente met een predikatie over 1 Gor. 3:11. Beide diensten was het kerk gebouw overvol. Gand. M. G. Westerhof, te Haren- dermolen, hoopt 22 Oct. a.s. intrede te doen hij1 de Ned. Herv. gemeente te N i e u- werkerk, na bevestigd te zijn door den consulent ds G. E. v. d. Griend, te Drei- schiar. D s F. J. H e i n e m a n. In den ouder dom van 85 jaar is te Alblasserdam overleden Ds F. J. Heineman, em.-pred. van de Ned. Herv. Gemeente, aldaar. De overledene diende ook de Gemeenten te Cillaardshoek en Kethel. Adres aan de Synode. De heer B. Costerus te Bodegraven heeft een nationaal petitionnement aan de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk in 1934 op touw gezet. Hij wil daarin verzoeken, zegt het „Hbld", dat de vrije propaganda van socialistische en communistische denki beelden in de Kerk door tal van predi kanten, door krachtige handhaving en bevestiging en uitbreiding van de veror deningen der Kerk zal worden tegege- gaan en in de tweede plaats dat „alle leden der Kerk, in welke functie zij zich ook bevinden, zullen worden verplicht zich te onderwerpen aan Gods onfeilbaar Woord naar de opvatting van de Ned. Geloofsbelijdenis, den Heidelhergschen Catechismus en de 5 artikelen tegen de Remonstranten", mede, dat ook in de Ned. Herv. Kerk de Dordtsche Kerken orde weder van kracht zal worden ver klaard. DR STEGENGA EN DE ONTWAPENING Dr Stegenga, Luthersch predikant te Amsterdam, tot voor kort propagandist voor de ontwapening (hij trad meer malen op in vergaderingen van „Kerk 'en Vrede"), heeft, volgens het verslag van een persgesprek in de „Amsterdammer", o.m. het volgende verklaard: „Ik behoor niet meer tot eenige poli tieke partij. Gedurende eenigen tijd heb ik mij verwant gevoeld aan de Chr. Dem. Unie, doch ik heb dien broeders daar doen weten, dat ik hen weder moest verlaten. De politieke vraagstukken zijn zoo in gewikkeld, dat ik op dit gebied, dat niet speciaal 't mijne is, daarop op 'toogen- blik geen advies durf te geven. Ik heb vroeger wel geadviseerd vóór nationale ontwapening, doch ik voel hoe ongelooflijk moeilijk b.v. de kwestie van het gezagsvraagstuk is, vooral in dezen tijd en ik durf het advies voor nationale ontwapening thans niet meer geven." Ds opening der Staten-Generaal. Groots drukte in Den Haag. DEN HAAG. Het was vanmorgen al heel spoedig te merken, dat het vandaag voor de residentie een drukke dag zou worden. Het was in de morgenuren al bijzonder levendig op straat en het werd aldoor drukker, toen behalve de gewone treinen, ook extra-treinen uit verschillen de deelen des lands, auto's en autobussen belangstellenden aanvoerden. Gelukkig werkte ook het weer mee, om er de rechte feeststemming in te brengen. Tegen den middag werd de drukte steeds grooter en vooral in de straten, waardoor de Koninklijke stoet zou trek ken, had de politie handenvod werk om alles en règle te brengen. Opmerkelijk groot was het aantal vaandels en banie ren, dat op straat te zien was. Van hein de en ver waren afgevaardigden van aller lei corporaties gekomen, om vanmiddag deel te nemen aan de grootsche huldiging van H. M. de Koningin. De drukte in het Lange Voorhout, waar honderden vaan dels stonden, werd zóó groot, 'dat een deel van het afgezette terrein moest wor den vrijgegeven, omdat de menschen an ders eenvoudig niet te bergen waren. In 10, 20, 30 rijen dik stonden ze opgesteld. Precies te één uur klonk het eerste ka nonschot ten teeken, dat H. M. de Kouin- ging, Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana het Paleis aan het Noordeinde hadden verlaten. Met de ge bruikelijke ceremonieën en onder luid ge juich van de compacte menschenmassa werd van het Paleis langs Heulstraat, Lange Voorhout, Tournooiveld en Korte Vijverberg naar het Binnenhof gereden. Overal had de mooie stoet veel bekijks en hartelijk werd de Koninklijke familie langs den geheelen weg toegejuicht. Op het binnenhof werden de militaire eerbewijzen gebracht en het Wilhelmus gespeeld, dat door allen werd meegezon gen, watt tot Iheiden noodt de gewoonte was. Toen H. M. was uitgestapt, Monk ook hier luid hoera-geroep. Nadat H. M. door de commissie van in- en uitgeleide was ontvangen en naar haar zetel in de Ridderzaal was gebracht, sprak zij met duidelijke stem de troon rede uit, die ditmaal ook door de beide radio-omroepvereenigingen werd uitge zonden, zoodat in Nederland en in Oost en West-Indië de stem van onze Vorstin kon gehoord worden. Enkele minuten na het uitspreken der troonrede kwamen reeds berichten uit de Koloniën binnen, dat de uitzending uitstekend was ge slaagd. Nadat H. M. de troonrede had uitge sproken, volgde weer het krachtig „Leve de Koningin" van den heer Duymaer van Twist, gevolgd door een driewerf hoera van de Kamerleden. Vermelding verdient wel, dat dit keer één soc.-dem. Kamerlid de opening der zitting bijwoonde, n.l. de heer Schaper. Dit feit trok zeer de aandacht en werd op het Binnenhof druk besproken. Er waren wel meer soc.-dem. Kamerle den, sommige zelfs met hun vrouwen, in het Kamergebouw, om de plechtigheid te volgen, maar de zitting woonden zij niet bij. Nadat H. M. de Koningin zich in een der vertrekken eenigen tijd had onder houden met de commissie van ontvangst, verliet zij wederom onder luid gejuich en het spelen van het Wilhelmus de Ridder zaal. Langs denzelfden weg werd naar het Paleis teruggekeerd. De heen- en terugreis was één ware zegetocht geworden. Na terugkeer in het Paleis vertoonde de Kon. Familie zich nog voor één der vensters, wat een spontaan gejubel ten gevolge had. Vanmiddag te twee uur brachten onge veer 20.000 schoolkinderen en leden van jeugdvereenigingen aan H. Majesteit de Koningin in den tuin van het Paleis een zanghulde. Geweldig was het enthousiasme onder de jeugd. Te vier uur maakte H. M. de Koningin een rijtoer door een groot deel van de stad. Dit was tevens de gelegenheid, waarvan door een groot aantal corporaties uit ge heel het land gebruik werd gemaakt om H. M. te huldigen. Dank zij de regeling van de politie konden deze vereenigingen met hun vaandels op voor hen gereser- veer plaatsen langs den weg, dien H. M. volgde, plaats nemen. Ongekend groot was het aantal deelnemers, zoodat ook Den Haag, evenals Amsterdam op 9 dezer de Koningin op hartelijke wijze heeft ge huldigd. Bij de opening van de Staten-Generaal deden zich geen incidenten voor. De Com munistische Kamerleden waren wijselijk weggebleven. Auto-ongeluk. L0CHEM. Hedenmorgen kwart voor negen heeft op den weg tusschen Warns- veld en Lochem een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Van een luxe auto, waarin met den chauffeur vier personen, allen in dienst van de firma Stork te Hengelo, waren gezeten, brak plotseling de stuur stang. De auto reed in volle vaart tegen een boom, en werd ernstig beschadigd. Het benzine-reservoir liep leeg en er ont stond brand. De vijf inzittenden werden allen min of meer ernstig gewond. Ze be kwamen hoofdwonden, beenbreuken, enz. Ze zijn naar het ziekenhuis te Hengelo waar ze woonachtig zijn, overgebracht. De auto is vrijwel geheel vernield. Het ergst is de heer S. Vis, chef van het electrisch bedrijf der fa. Stork, er aan tos. Zijn toestand is echter niet direct Ingezonden Mededeeling. Wanneer muizen zich toegang weten te vtrichaffen tot Uw provisiekast, slinken de voorraden veel sneller dan wanneer een groote familie er van eet Muizen zijn tevens verspreiders van besmettelijke ziekten, zoo- dat het niet alleen eigenbelang maar ook plicht is dit ongedierte te bestrijden. Oeen kat of val Is in staat vijftig muizen in één nacht te vangen, doch met éen doosje Rodent verdelgde de Heer A. te K. in 2 avonden 113 muizen. Rodent faalt nimmer; het trekt muizen en ratten onweerstaanbaar aan en reeda het eerste hapje is doodelfjk. Koop dus nog heden een enkele doos 50 et of een dubbele doos h 90 et en morgen suil U van dit on gedierte bevrijd zlln. importsara: Firma a Meindersma, Den Haag. A 49 levensgevaarlijk. De toestand der vier an dere gewonden Ir. Roorda, de Graaf, Hart en chauffeur Fokkink is redelijk wel. Ze moeten voorloopig allen in het zieken huis blijven. ENSCHEDé. Vannacht ia hier een bru tale iDbraak gepleegd, Te vier uur hield een vrachtauto stil voor een pakhuis in de Deurlingstraat, waar goederen liggen opgeslagen, die door het Kantongerecht in beslag zijn genomen. Er was juist een flinke hoeveelheid margarine voorradig. Twee mannen verschaften zich toegang, terwijl een derde op den uitkijk stond. Toen een deel van de margarine in de auto was geladen, kwamen plotseling ver schillende politiemannen, die er blijkbaar de lucht van hadden gekregen, te voor schijn. De auto reed vlug weg, maar de politie dwong den bestuurder met de re volver in de hand te stoppen. Bij de ach tervolging werden verschillende schoten gelost. Ten slotte gelukte het de drie man nen aan te houden, n.l. twee uit Weerselo en één uit Lonneker. LONDEN. De „Daily Herald" houdt zich bezig met de bespreking van de thans te Londen circuleerende geruchten over wijzigingen in het Engelsche kabinet. Si mon zou zijn portefeuille van buitenland- sche zaken ter beschikking stellen en naar het Hoogerhuis gaan. Lord Erwin en Eden zouden kans maken op een be noeming tot Minister. ROME. In den nacht van Zondag op Maandag werden te Grano d'Umbria we derom aardschokken gevoeld. Aan 500 personen moest onderdak worden ver schaft. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Nederl. Handel Mij. 5514 55 Philips Gloeil. G. B. 190 189 Unilever 80* 80% Anaconda Coper 11 11* Bethlehem Steel 2514 24% U. S. Steel Corp. 3514 34* Kon. Petroleum 18114 180 Shell Union ey8 6 Amsterdam Rubber 97* 97* Ned. Scheepv. Unie 54 54 Delie Maatschappij 119 114 Handelsverg. A'dam 193* 192 5 pet. Nederl. 1932 101 101 4* pet. Ned. Indië 1926 88* 88 4 pet. Nederl. 1933 99* 99 "A Er begint langzamerhand weer wat aanbod los te komen, 'daar de onrust om trent Amerika met den dag grooter wordt. De berichten daaruit zijn dan ook weinig moedgevend. De locale markt blijft prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 2,30 u. Londen 7.71—7.75. Parijs 9.69—9.7114. Berlijn 59.1659.18. Brussel 34.5634.60. New-York 1.60—1.63. Kortgene. Zaterdag had alhier een aanbesteding plaats voor den bouw van het woonhuis van den gemeente-secreta/- ris, dhr A. Schuit. Er waren vier uitnoo- digingen verzonden, doch de eenige in schrijver was de firma Schippers, alhier, voor f 4774, die het werk dan ook zal uitvoeren. GOES, 19 Sept. 1933. Graanmarkt. Zomergerst 5, Haver 5.50, Kookerwten 10.50-11.50, Schokkers 14-16, Bruine boe nen 9-10, Maanzaad 20, Karwijzaad 13.50 Mosterdzaad 30. Aanvoer klein, handel stil. Eieren per 100 stuks 3, middenprijs, per 25 stuks 0.75, part. prijs 4, Eenden eieren 3, Poeleieren 1.50. Boter per K.G. 1.70, middenprijs per pond 0.85, part. prijs 0.95, Fabrieksboter 0.95, afwijkende boter 0.60. V. P. Z. Aanvoer 7734 eieren. Prijs f 3.30 per 100 stuks. Marktbericht van boter- en Bier handelaren. Boter 0.82 per pond, eieren 3 per 100 stuks, kleine eieren 1.50 per 100 stuks. 2de soort boter onverkoopbaar. GOES, 18 September 1933. Groentevei ling. Boonen: Stoksnijboonen 2e soort 3 —8, Stamsnijboonen 3—5, Stokperfect- boonen 14, Stamperfectboonen 7—12, Stoktrosprinceesen 15, Dubbele Princes-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2