Onderwijs Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Telegrammen. Finantiëele Berichten Nieuwe Abonné's, Marktberichten. of te weten komt, hetgeen later in een rechtzaak te berde komen zal, is hij dan krachtens de wet bevoegd, om zich op het ambtsgeheim te beroepen? Men voelt deze zaak is van geen gering belang voor den ouderling, die zijn ambt richtig voert maar niet minder voor degenen met wie hij als zoodanig in aanraking komt. De beslissing van genoemden rechter commissaris dan luidde: „Wij, Rechter-Commissaris, enz.: Overwegende, dat het Ons bekend is dat in het bijzonder in de Gereformeer de Kerken de Ouderlingen naast den Predikant, in hun gemelde hoedanig heid de leden hunner Gemeente bezoe ken, opdat dezen vrij hunne zorgen kunnen blootleggen, en dat het Ons ge- wenscht voorkomt, dat in dit verkeer tusschen de leden der Gemeente en den Ouderling niet wordt ingegrepen, doch dat de leden den waarborg hebben, dat zij vrij tegenover die namens de Ge meente optredende geestelijke verzor gers kunnen spreken; Verklaren Getuige's beroep op ambts geheim gegrond en ontslaan hem van de verplichting van mededeeling om trent hétgeen hem in zijne genoemde hoedanigheid door partij V. mocht zijn medegedeeld." Men zal het met ons eens zijn, dat dit een belangrijke verklaring is. Alleen zal het duidelijk wezen, dat dit niet slechts van de ouderlingen der Gereformeerde Kerken gelden mag, maar van iederen ouderling, wien geestelijke arbeid tot bij stand van den predikant werd toever trouwd. Dus ook van die in de Ned. Herv. Kerk en in andere kerken. Geslaagd voor Politie-diploma G. F. van Landighem te Sluiskil en J. Minder- houd te Vlissingen. DE ONDERSTEUNING VAN WERK- LOOZEN. Circulaire van den minister van sociale zaken. De minister van sociale zaken heeft aap Burgemeester en Wethouders van diverse gemeenten een circulaire gezonden, waar in hij eraan herinnert, dat in het besluit van den minister van binnenlandsche za ken van 15 Januari 1932 gesproken wordt van „bet orgaan voor steunverleening". De minister van sociale zaken geeft thans in genoemde circulaire nader aan, wat bieronder dient te worden verstaan en wat tot de bevoegdheid van dat orgaan behoort. Als „orgaan voor steunverleening" kan slechts optreden het college van Burge meester en Wethouders, dan wel op aan wijzing van dat college de arbeidsbeurs (agentschap der arbeidsbemiddeling) of het bureau voor maatschappelijk hulpbe toon (burgerlijk armbestuur). Op het or gaan rust de plicht, de door 's ministers ambtsvoorganger of door hemzelf goedge keurde steunregeling zoo juist mogelijk toe te passen. Het orgaan is niet bevoegd, zonder dooT den minister verleende machtiging eeni- gerlei wijziging in de bepalingen der steunregeling aan te brengen. Daar het bureau van maatschappelijk hulpbetoon als orgaan optreedt, moet nauwkeurig worden toegezien, dat de nor male taak van dit bureau en de steunver- zorging als twee onderscheiden takken van dienst optreden en dat ook de ge- steunden dit weten. In gemeenten met een belangrijk aantal ondersteunden kan het orgaan voor steunverleening worden bijgestaan door een commissie van advies. Daar de ver strekking van steun uitsluitend geschiedt met gelden van de overheid, dient de uit voering van de steunregeling ook dan op gedragen te blijven aan het orgaan. De commissie beeft een adviseerende be voegdheid. Opdat een spoedige afdoening van za ken zooveel mogelijk verzekerd zij, dient deze commissie uit een zoo klein mogelijk aantal leden te bestaan. Zij wordt samengesteld door het college van B. en W. uit welks midden haar voorzitter wordt aangewezen. Naast 'den vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur zouden in de commissie vertegen woordigers van de werkgevers en van de arbeidersorganisaies zitting kunnen ver krijgen. Personen, die uitkeering ingevolge de steunregeling ontvangen, kunnen geen lid der commissie zijn. Indien in de gemeente de samenstelling der commissie niet aan vorenstaande re gelen voldoet, gelieve de burgemeester zoo spoedig mogelijk de commissie te reorga- niseeren en den minister de nieuwe sa menstelling ter goedkeuring voor te leg gen. Bij een en ander dient er rekening mede gehouden te worden, dat de commig- aie slechts een adviseerend lichaam is en dat de volle verantwoordelijkheid voor de uitgaven bij het college van B. en W. berust. De circulaire luidt verder als volgt: In vorengenoemd besluit van den mi nister van binnenlandsche zaken is er reeds op gewezen, dat het uitoefenen van een strenge controle met betrekking tot de aanvragen om ondersteuning noodzakelijk is. Naar mij blijkt ontbreekt hieraan nog veel. Ik dring daarom dan ook nogmaals op het uitoefenen van een strenge controle aan. Omtrent de aanvragen om ondersteu ning worde nimmer een beslissing geno men, dan nadat omtrent de gegevens, door den aanvrager verstrekt, een nauwgezet onderzoek is ingesteld. Nagegaan dient te worden o.m. of de gegevens betreffende de geansformatie, de reden van ontslag, het verdiende loon, het beroep van den betrokkene en de gezinsinkomsten inder daad juist zijn. Voorts worde onderzocht, of de omstan digheden, waarin de betrokkene c.q. zijn gezin verkeert, inderdaad van dien aard zijn, dat termen tot ondersteuning be staan. Een beslissing worde dus, ik herhaal dit, niet genomen, dan nadat alle facto ren, welke noodig zijn voor de beoordee ling van de vraag, of, en zoo ja, hoeveel steun dient te worden verleend, nauwge zet zijn nagegaan en vastgesteld. Tijdens de ondersteuning worde uiter aard regelmatig een strenge controle uit geoefend. Nauwlettend worde nagegaan of zich in de gezinsomstandigheden geen wijzigingen hebben voorgedaan, terwijl er zulks in verband met de bepaling van de artt. 8 en 19 der steunregeling, steeds op dient te worden gelet, of de loonen in het bedrijf, waartoe de ondersteunde behoort, zijn gedaald. In gemeenten, waarin zich een belangd rijk aantal ondersteunden bevindt, wor den een of meer controleurs voor de steunverleening aangesteld, die zich uit sluitend met de vorenomschreven controle bezig houden. Langzaam „begraven" ver boden. Te Lissabon heeft het stads bestuur een verordening uitgevaardigd, krachtens welke begrafenisstoeten een minimum-snelheid moeten hebben van 25 K.M. per uur. Het doel van dezen maatregel is een einde te maken aan de verkeersopstop pingen, welke ontstaan door de zich langzaam voortbewegende begrafenis stoeten, te voet of per rijtuig. Alleen stoeten per auto zullen dus voortaan kunnen worden gebruikt Gasverstikking. Zaterdagmid dag ontdekten voorbijgangers, dat uit een perceel in de Marnixlaan te Utrecht een sterke gaslucht naar buiten drong. Op herhaald kloppen werd niet opengedaan, zoodat men er toe is overgegaan den toegang tot de woning te forceeren. Het bleek toen, dat de woning vermoedelijk den geheelen morgen onder gas had ge staan. In huis werd een 45-jarige onder wijzeres, mej. S., gevonden, die in het perceel woonde. Ze is naar het ziekenhuis overgebracht; de levensgeesten waren nog niet ge weken. Zaterdagavondrelletjes te Groningen. Zaterdagavond hebben te Groningen vrij ernstige relletjes plaats gehad. Als gewoonlijk colporteerden fas cisten en communisten met hun respec tieve weekbladen. Tegen negen ure is op de Groote Markt een groep commu nisten met de fascisten in conflict ge komen. De politie, die tusschenbeide kwam trachtte de vechtenden te schei den, hetgeen haar aanvankelijk gelukte. Zoowel op de Groote Markt als op de Vischmarkt had zich intusschen een groote menigte volks verzameld, die de politie daarop trachtte te* verspreiden. Hierbij stuitten de agenten echter op krachtig verzet, zoodat meermalen van den gummistok moest worden gebruik gemaakt. De politie zag zich gedurende het eer ste half uur genoodzaakt nog verschil lende charges uit te voeren, waarbij rake klappen zijn gevallen. Tenslotte geluk te het haar de rust in de binnenstad te herstellen. Ook de Schiedam en Zwolle kwamen dergelijke relletjes voor. Ziekte van Weil te Rotter dam. Te Rotterdam zijn wederom tien nieuwe gevallen van de ziekte Van Weil bij den Geneeskundigen Dienst alhier aangegeven. Thans bedraagt het totaal aantal patiënten 35. Het vorige jaar om dezen tijd waren er 44. (Tel.) Inbraak in bet station MadeDrimmelen. In een station netje bij de halte MadeDrimmelen is gisternacht ingebroken. De dief had zich toegang verschaft door een ruit uit te snijden. Alle kasten werden opengebro ken en doorzocht. Een bedrag van onge veer f58 werd buit gemaakt. Gistermor gen is de dader, een Oostenrijker, door de marechaussee te Raamsdonksveer gear resteerd. Schoolstaking te Utrecht. De gemeente Utrecht beleeft, aldus de Te- legr., sedert eenigen tijd een schoolsta king, welke baar oorzaken vindt in de bezwaren, welke de ouders van sommige leerlingen hebben tegen een fascistisch ge zind schoolhoofd. Het gaat om een school aan den Abste- derdijk waarvan de heer J. Jumelet bet hoofd is. De heer Jumelet is een actief werkend lid en tevens propagandist van de fascistische groep-Mussert. Dit nu was voor de ouders van tal van kinderen aanleiding geworden om hun kroost niet toe te vertrouwen aan de school aan den Abstederdijfc, uit vrees n.L voor politiek. Er zijn ouders, die getracht hebben hun kinderen naar de school aan de Minkade te sturen, ten einde ben daar onderwijl te doen genieten, maar B. en W. staan dat nu eenmaal niet toe. Dat bleek te veel gevergd van de ouders en bet gevolg is een schoolstaking gewor den. Een aantal ouders heeft geweigerd hun kinderen naar de school aan den Abstederdijk te zenden, .en ofschoon het aantal dezer ouders verminderd is, duurt de schoolstaking bij diverse ouders nog voort. Waar de betrokken ouders pogingen in het werk hebben gesteld ttm hun kinderen onderwijs te doen genieten is bier waar schijnlijk geen sprake van overtreding van de Leerplichtwet. Het Lutine-vraagstuk. In het „Lutine"-vraagstuk schijnt weer eeni- ge verheldering te komen. De beer Beckers hield zoo pertinent vol, dat hij bet slachtoffer was geworden van een aanslag op zijn toren, dat men de zaak ernstig ging bestudeeren. Beckers' bewering van een aanslag werd nog ver sterkt, doordat bij meerdere brieven kon toonen, waaruit bleek, dat bij verschil lende vijanden bad, die er belang bij konden hebben, dat bet werk mislukken zou. De concessionarissen, de reederijen van de beeren Doeksen en Dros hebben nu hun eerste opvatting, dat de zee bier de bedrijfster van het kwaad geweest was, laten varen en gelooven nu ook, dat een aanslag is gepleegd. Op het oogenblik beeft de officier van justitie te Amsterdam de gebeele zaak over den aanslag in -onderzoek. Op Terschelling is men druk bezig met bet schoonzuigen van het wrak. -Brandje in den trein. In een trein van Rotterdam naar Amster dam is Zaterdag een klein brandje ont staan. De trein, die om 1.30 op bet punt stond van Leiden te vertrekken, werd op gehouden doordat een der harmonica's bad vlam gevat, waarschijnlijk door het wegwerpen van een brandend eindje si garet. Nadat bet vuurtje door personeel was gedoofd, kon de trein met eenige ver traging verder rijden. Het drama te Huizen. De wethouder van Muiden, de beer W. Hot tentot, is Zaterdagochtend in het Diaco- nessenhuis te Hilversum geopereerd. De operatie had een bijzonder goed verloop. De toestand van den heer G. de Beus is ook veel beter. Het levensgevaar kaD thans wel als geweken worden beschouwd. De brandkast bood weer sta n d. Vrijdagnacht is ingebroken in bet gebouw van de N.V. Meppeler Ma ch inefabriek v.h. A. Huisman. De daders zijn binnengedrongen door een achterdeur van de fabriek, waar zij- met een brander, geschroefd aan de de acetyleeninstallatie en een zuurstofapparaat, getracht hebben de brandkast te bewerken. De dieven heb ben de brandkast evenwel niet open kun nen krijgen. In het kantoor is alles over hoop gehaald, doch niets wordt vermist. Deze inbraak, de derde reeds in deze fa briek, vertoont groote overeenstemming met die, welke de vorige week in de zui velfabriek te Rouveen is gepleegd. Geen kermis vieren. Tot nu toe was het gewoonte te Osa, dat in de kermisweek aan de arbeiders- bij de werk verschaffing één dag verzuim werd toege staan. Thans heeft de rijksinspecteur voot de werkverschaffing aldaar meegedeeld, dat deze stilzwijgende regeling op bevel van den minister van Sociale Zaken niet kan wo-rden gecontinueerd. De meening van den minister is deze, dat het moei zaam opgebrachte overheidsgeld niet mag worden besteed op een kermis. Z.i. zou bet vrijwillig willen derven van één dag loon, zooals tot nu toe geschiedde, er practisch op neerkomen, dat de inkom sten uit de werkverschaffing te hoog zijn. Verzuim in verband met de kermis zal dus voortaan met schorsing worden be straft. I IJ Jongen onder een wa gen gevallen. Vrijdagavond heeft te Maasdijk een droevig ongeluk plaats gehad. De 15-jarige K. kwam van een zwaargeladen wagen te vallen juist voor het wiel, zoodat hij onder den wagen te recht kwam. Met inwendige kneuzingen werd hij opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. Verzonnen verhaal. Men herinnert zich het bericht uit Kleef, dat de chauffeur V. uit Nijmegen, die een broer is van den voor eenige weken in Wijier gearresteerden V. een S.A.-man met opzet met zijn auto te Kranenburg zou hebben overreden. Deze gebeele auto-aanrijding was ver zonnen. De aangehoudene, zekere S. uit Kleef, een S.A.-man, courantenbezorger, die half dronken over den weg liep, weet zelf niet, of hij door een auto of een kar overreden is. Toch werd V.'s vader gearresteerd als mede-verdachte en werd de oude man eerst later losgelaten na veel onderhan delen -en het stellen van borgtocht. Voor het zoover kwam moest door de Nijmeegsche onderhandelaren heel wat gepraat worden met de Kleefsehe politie welke volhield, dat S. zwaar gewond was en met opzet overreden. De Nijimege- naars kregen evenwel contact met an dere S.A.-mannen, die zij met geld en goede woorden tot spreken konden bren gen. En wat bleek nu? S. was de man geweest die tijdens bet verhoor van de Nijmegenaars met de Kleefsehe politie op het bureau een fiets stond schoon te maken. Het was er S. maar om te doen van de rijke Hollanders een flinke schadever goeding te krijgen. En S. had er natuur lijk niet op gerekend dat de Nijmege naars ter plaatse een onderzoek zouden komen instellen. S. kreeg later contact met de Nijme genaars en zeide met f 150 schadever goeding tevreden te zijn. De Kleefsehe politie was op haar beyrt weer te eerlijk om S. kans te geven de Hollanders af te zetten. Resultaat was, dat de zaak nu in kort geding diende voor de Kleefsehe rechtbank waar een rechter zat, die de true's van den S.A.-man al spoedig doorzag. Het slot van de geschiedenis was dat de z.g. aangereden S.A.-man S. uit Kleef in bet ongelijk werd gesteld en door eigen mede-leden een onwaardig lid der Hitier- groep werd genoemd. Vermoedelijk zal S. zelfs een vervol ging tegen zich krijgen wegens valsche aangifte en beschuldiging. Uitgeleverd. Dé voormalige procuratiehouder der Gelderscbe crediet- vereeniging te Veendam H. M., die 24 December j.l. er met f 30.000 ten nadeele der credietvereeniging van door ging, en later te Schaerbeek (België) werd gevat, is uitgeleverd en te Winschoten, waar hij voor de rechtbank zal moeten terecht staan, in voor-arrest gesteld. Ongelukken. Zondagavond was een 10-jarige jongen te Rotterdam aan het spelen met eenige kameraadjes bij een groote, onder water geloopen bouw put. De jongen viel van een vlotje en geraakte te water en verdronk. Gis teravond is te Haarlem een 60-jarige mevrouw bij het oversteken van de straat door een auto aangereden en ge dood. Zaterdagavond is de 35-jarige kantoorbediende R. te Rotterdam onder een tram geraakt. Met een schedelbreuk werd hij in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis gebracht, waar hij Zondagmorgen is overleden. Te Rot terdam stak een 82-jarige mevrouw zon der te letten op een naderenden tram wagen de rijstraat over. De bestuurder remde nog, maar de oude vrouw was reeds aangereden. In zeer zorgwekken- den toestand werd zij naar het zieken huis gebracht, waar zij kort na aankomst is overleden. Onze uitbreidende veestapel. Bij de 85 coöperatieve zuivelfabrieken welke zijn aangesloten bij den Frieschen bond, is in bet tijdvak 12 Mei 193212 Mei 1933 in totaal aangevoerd 605.770.000 k.g. melk, dat is ruim 27% millioen k.g. of wel bijna 5 pet. méér dan bet jaar daarvóór. Beperking tarwe-uitzaal gehandhaafd. Het Regeeringsbureau voor de uitvoe ring van de Tarwewet 1931 meldt ons dat de Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat de beperking van den uitzaai van tarwe tot 1/3 van de totale opper vlakte bouwland voor elk bedrijf ook voor 1934 zal gelden. ARNHEM. Gisteren heeft een troep na- tionaal-socialisten onder leiding van dr Tb. van Rappard getracht Arnhem in rep en roer te zetten. De politie was echter gewaarschuwd en wist de bruinhemden (meerendeels Nederlanders uit Duitsche grensplaatsen) aan de grens der gemeente stil te doen houden en te bewegen terug te keeren. MAASTRICHT. De rechtbank heeft ze keren J. J., oud 40 jaar, beklaagd van moord op een molenaar en doodslag op de eebtgemoote van den molenaar te Houthem en van opzettelijke brandstichting, ver oordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, con form den eiscb van het O. M. EPE. Vanmorgen is op den hoofdweg EpeApeldoorn onder Ernst een school kind bij het oversteken van den weg door een auto gegrepen en onmiddellijk ge dood. STOCKHOLM. Vannacht heeft in do haven van Malmö een ernstige aanvaring plaats gehad tusschen een Zweedsch en een Noorsch schip. Vijftig passagiers van het Zweedsche schip werden gewond. Het Noorsche schip is gezonken. De opvaren den werden gered. LONDEN. De Engelsch-Fransche be sprekingen te Parijs zullen, naar de „Dai ly Tel." meldt, voornamelijk gaan over: le. de legersterkte, 2e. vermindering der luchtvloot, 3e. de toetreding van Frankrijk en Italië tot het vlootverdrag van Lon den, 4e. de controle over de nationale be wapening. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 55*» 55% Philips Gloeilampen G.B. 189 190 Unilever 82 81% Anaconda Copper 11 *5 11% Bethlehem Steel 25% 25% U.S. Steel Corp. 35% 35% Koninkl. Petroleum 182 181% Shell Union 6% 6% Amsterdam Rubber 96 97% Ned. Scheepvaart Unie 53 54 Deli Maatschappij 121 119 Handelsverg. Amsterdam 195 193% 5 pet. Nederland 1932 101 101 4% pet. Ned.-Indië 1926 88% 88% 4 pet. Nederland 1933 99% 99% Dé onzekerheid omtrent het verloop van de dollarkoers die hier terugviel tot 1.62 gaf de arbitrage weinig moed om Ameri- kaansche aandeelen tegen behoorlijke prijzen op te nemen. Vandaan dat de meeste koersen hier terugvielen. De lo cale afdeeling was prijshoudend. ZIJ, die zich met Ingang van I October a.s. op DE ZEEUW abonneeren, ontvangen de tot dien datum versohljnende num mers gratis. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Sept., 2.30 u. Londen 7.747.77. Parijs 9.69—9.71*). Berlijn 59.1859.22. Brussel 34.5834.60. New York 1.611.63%. 4 pet. leening 's-Gravenhage. Naar aanleiding van de emissie der 4 pet. obligatieleening 's Gravenhage, dee- len emittenten mede, dat hierop voor een zoodanig bedrag is ingeschreven, dat op de vrije inschrijvingen een belangrijke reductie zal moeten plaats vinden. (Zooals bekend bedraagt deze leening f 9.750.000, waarvan reeds voor de inschrijving f 3.250.000 geplaatst was.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 19 Sept.: Zwakke tot matige Zuidel. tot WesteL wind, zwaar bewolkt tot betrokken met eenigé regen, later opklarend en ieta koe- ler. Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 768. Licht op voor fietsers: Dinsdag 7 n. 45 min. ROTTERDAM, 18 Sept. 1933. Veemarkt Aanvoer: 461 koeien en ossen, 287 vette kalveren, 1016 schapen en lammeren, 779 varkens. Prijzen per K.G.: koeien 32-38, 46-52, 55-58; ossen 32-35, 40-45, 48-52; vette kalveren 57-62i 70-80, 85-95; schapen p.p. 30, 34, 38; lammeren p.p. 30, 34, 38; schapen p. st. f 6, 10 en 14; lammeren p. st. f6, 8 en 10; exportvarkens 34, 36 p. K.G.; varkens 35, 37, 40 p. K.G. Koeien aanvoer minder, handel tame lijk, prijs van de gewone soorten gelijk aan vorige week, de goede soorten iets hooger. Vette kalveren niet zoo ruim aan gevoerd, luie handel, prijzen als vorige week. Schapen en lammeren aanvoer ge lijk aan vorige week, trage handel, de prijzen van verleden week niet gehand haafd. Varkens aanvoer iets ruimer, ta melijke handel, iets lager in prijs. Zaden: geel mosterd 1013, lijnzaad wit bloei zaai 8—9, lijnzaad voer 67, lijnzaad blauw bloei zaai 911, blauw maanzaad 1820, karwijzaad 2729 gld. Vlas. 9700 k.g. Holl. geel. Geen notee ring. Alles on1verkocht. Aardappelen per H.L.: Brielsche eigenheimers 2.803, Zeeuwsche eigenh. 2.80, blauwe eigenh. 2.80, Zeeuwsche bonte en blauwe 3.503.70 gld. Westl. ronde zand 55% ct. p. k.g. Aanvoer redelijk. Handel stil. Graanmarkt. Gerst chevallier 4.50 5, haver 66.25, kleine groene erwten 10.5011.50, schokkers 1315.50, extra kwaliteit hooger betaald. Bruine boonen 9.5010 gld. alles p. 100 K.G. La Plata mais f 80 p. last. GOES, 16 September 1933. Groote vei ling: Zure Kroetappels 1, Dubbele Prin- cesseboonen 25 gulden, beiden per 100 Kilogram. Kleine veiling: Peren: Bonne Louisse d'Avranches extra 38, Idem A 2832, B 20—27, C 1016, Doyenne du Comice 37, Marg. Marillet 712, Nouveau Poiteau 610, Leghiponts 16, Triumphe de Viën- ne 1425, Beurré Hardy 12—26, Beurré de Merode 69, Beurré Alexander Lucas 11, Beurré Lebrun 14r—16, Beurré Capiau- mont 11, Beurré Clairgeau 12—15, Beurré van den Ham 710, Conference 7—10, Vijgepeer 1015, Spaansche Wijnpeer 6— 12, Zwijndr. Wijnpeer 49, Maria Louis se 7—9, Maagdepeer 79, Lange Perzik peer 8—10, Ronde Perzikpeer 56, Sol dat Laboureur 10—13, Blanke Jutten 7, Kruidpeer 58, Groenepeer 46, William Duchesse 512, Foppepeer 6, St.-Remey 4—6, Pondspeer 3—6, Afval- en Kroet- peer 0.50—3 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Transp. de Croncels extra 18— 20, Idem A 14—16, B10-14, C 5-9, No tarisappel extra 13, Idem A 7—10, B 5— 8, C 3—5, Lemoenappel 7—10, Goudrei- netten 7—9, Cox Pomona 10—13, Lanes Prince Albert 5—9, Present van Lunte- ren 6—10, Allington Pippin 6—9, Gronin ger Kroon 36, Bramley Seedling 4—7, Jacques Lebel 4—7, Stereppels 7—12, Cox Oranje Pippin 10—10, Fransche Pa-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3