Kerknieuws. verder mede, dat de vereeniging van de gemeente ongeveer 6 H.A. grond in pacht heeft, waarvoor zij jaarlijks bijna f 1200 in de gemeentekas stort. Zij heeft ongeveer 200 leden en begunstigers. H'et doel der vereeniging is het aanmoe digen van liefde voor de natuur en ver edeling der bloemen. In 1919 is de vereeniging opgericht op initiatief van Ir D. Bloemsma, rijkstuin- bouwconsulent. Het geheele instituut is een voortzetting van de „Jardins de guerre", die in den tijd van groote voed- selschaarschte ontstonden. Spr hoopt, dat als de heeren de tuinen gezien hebben, zij daarover tevreden zul len zijn. Vanuit het aardige huisje „Nooit gedacht" brachten enkele dames nu thee met toebehooren. De burgemeester, bracht hartelijk dank voor de uitnoodiging, die B. en W zeer op prijs hebben gesteld. Spr. ziet in de tuinen een heerlijke afwisseling voor ve len, die in de stad leven. Het werken in de natuur geeft groote vreugde. Het aan tal leden is spr. medegevallen en hij ver nam nog van den voorzitter, dat het steeds groeiende is. Spr. brengt dank aan de dames en dhr Klaassen, die zoo goed zorgden voor de ververschingen en hoopte tenslotte, dat de vereeniging moge blijven bloeien en velen tot zegen zal mogen zijn. Hierna heeft men zich op de beide ter reinen nog eenigen tijd verlustigd in de mooie bloemen, den goeden aanleg der tuintjes enz. Het tweede deel van de pachtgronden der vereeniging, dat nu een beurt kreeg, waren de beide niet groote, doch over hel algemeen ook goed onderhouden terreinen aan den Segeerssingel. Van den Segeerssingel ging het naar den Karelsgang. Hier slechts een klein plekje, voor de omwonende leden zeer ge schikt. Na den Karelsgang, kwam het grootste terrein aan de beurt, namelijk dat aan den Nadorst, naast 't gemeentelijk sport terrein. Tenslotte restte nog een belangrijk ter rein en wel achter de huizen aan den Lan- gevielesingel, grenzende aan den z.g. Bur gerweide. Be wandeling bracht nu allen van plant en bloem naar diertjes. Wij denken aan het keurige kippen- en konijnenver- blijf van den heer A. v. d. Mijle, bestuurs lid der vereeniging, die na dit bezoek aan zijn pluimveestapel, gastheer van allen werd, want het gezelschap is als slot van den zoo aangenamen middag, genoo- digd in de woning van genoemd bestuurs lid. Aan allen is daar een verversching aangeboden. De burgemeester getuigde van zijn groote waardeering voor het werk en de bereikte resultaten en bracht het bestuur nogmaals dank voor de uitnoodiging en dhr v. d, Mijle en zijn zuster voor de ontvangst in de woning. De voorzitter bracht den burgemeester dank voor deze vriendelijke woorden en hoopte dat het bezoek bij' het geheele col lege een aangenamen indruk heeft ge wekt en dat dit tot uiting komt, als de ver eeniging waarschijnlijk binnenkort met de gemeente moet onderhandelen. Goes. Ghr. Besturenbonden in Zeeland. Zaterdag vergaderden in „De Prins van Oranje" de afgevaar digden van 14 Zeeuwsche Ghr. Besturen bonden (waaronder die te Bergen op Zoom) onder leiding van den heer Ame- link, secretaris van het Chr. Nat. Vak verbond en lid der Tweede Kamer. De voorzitter wees in zijn openingswoord op den sterken groei der Ghr. Vakbeweging in Zeeland en wekte op in dezen donkeren tijd moedig voorwaarts te gaan, daar het beginsel, waarvan wij uitgaan, niet ver oudert en weerstand biedt tegen oude en nieuwe dwalingen. De heer Vermeulen, secretaris van den Ghr. Ambtenarenbond te 's-Gravenhage, leidde de bespreking over de propaganda in den a.s. winter in. In de maaud No vember zullen weer over het geheele land, overal waar een Ghr. Besturenbond be staat (187 plaatsen), propagandaverga- deringen worden gehouden. In elk van deze samenkomsten zullen twee sprekers uit den kring der Ghr. vakbeweging het woord voeren. Eén der te behandelen on derwerpen zal gewijd zijn aan de princci- pieele bestrijding van fascisme en natio- naal-socialisme. Men wil van die zijde de arbeiders weer terug dringen tot de po sitie van 50 jaar geleden. Daartegen moet ons verzet uitgaan. Spr. wees verder op de noodzakelijk heid van huisbezoek bij on- en verkeerd georganiseerden, maar ook bij een deel der eigen leden, waar dat noodig is. Le denverlies moet voorkomen en de begin selen moeten gekend worden ook door de nieuwe leden. Bij de bespreking, die volgde, werd pro test aangeteekend tegen de wijze, waarop een Chr. blad voorlichting had gegeven over het nationaal-socialisme. Medege deeld werd, dat er propaganda-brochures zullen worden beschikbaar gesteld (o.a. voor de jeugd). Een breedvoerige bespreking werd ge voerd over de noodzakelijkheid van cen tralisatie der besturenbonden in Zeeland. Ze werd bepleit door verschillende afge vaardigden maar bestreden door den heer Amelink. Wel achtte deze zoodra dit mogelijk is een algemeen propagan dist voor Zeeland gewenscht. Ook kan het aantal districtsvergaderingen per winter op twee worden gebracht. Bij de rondvraag werden tal van kwes ties aan de orde gesteld, waarvan de mees te verband hielden met de werkloosheid, het loonvraagstuk en de regeeringsmaat- regelen. De heer Amelink zeide toe met de betrokken Ministers de vraag te zullen bespreken, of aan den steun voor den landbouw etc. niet wat meer voorwaarden zijn te verbinden ten opzichte van de ar beiders in de gesteunde bedrijven. De toe stand der landarbeiders is wel zeer pre cair. Door enkele afgevaardigden werd ten sterkste gelaakt, dat men in sommige ge meenten van de werkloozen eischt, dat ze al hun geldelijk bezit opmaken, voor ze in aanmerking komen voor crisissteun. Ook dit zal ter bevoegder plaatse worden besproken. Op het gevaar, dat door de steunmaat regelen voor landbouw, enz. de levensmid- delenprijzen sterk stijgen en vele arbei ders, vooral de werkloozen, zich niet meer van het noodige zullen kunnen voorzien, werd ernstig gewezen. Er dreigt een groo te armoede in vele gezinnen. Geprotes teerd werd tegen het vernietigen van de bovenmaatsche aardappelen. De heer Amelink deelde mede, dat het G. N. Y. zeer waarschijnlijk aan den Minister zal verzoeken deze aardappelen tegen lageren prijs voor de werkloozen beschikbaar te willen stellen. Na een ernstig slotwoord van den voor zitter volgde sluiting. Auto-ongeluk. Hedenmiddag is op den Stelschen dijk onder Kwadendam- me, de auto bestuurd door den heer J. Donner uit Goes, door een defect aan de stuurinrichting van den dijk gereden en in een sloot terecht gekomen. Do auto ge raakte in brand en is zoo goed als geheel door het vuur vernield. D'e heer D'. bekwam eenige wonden door glasscherven in het gezicht en een groote wond aan den rechteronderarm. Eenige pezen werden doorgesneden. Zijn toe stand is redelijk. Hij is na voorloopig door dr v. d. Berg te zijn verbonden, naar Goes vervoerd, waar hij verder zal wor den behandeld. lerseke. Zaterdagavond is ter gelegen heid van de onthulling van het nieuwe vaandel der Zangvereeniging „Excelsior" een zang- en muziekavond gegeven, in de met groen en bloemen versierde tent op de Paardemarkt. Aanwezig waren de Zangvereenigingen „Excelsior" van ler seke, „Cloetings Gemengd Koor" en die van 's-Heer Abtskerke; het Kinderkoor van lerseke en het Fanfaregezelschap „Mozart", die om beurten en vereend ver schillende nummers ten gehoore brach ten. Er was zeer groote belangstelling. Burgemeester Gunning onthulde meteen waardeerend woord het vaandel en wenschte de vereeniging verder alles goeds toe. Kapelle. Loop der bevolking. Ingekomen: geen. Vertrokken: Ma. van Toren van Ka pelle, naar Alphen aan den Rijn, Raad huisstraat 38; A. Bakker en echtgen., van Kapelle naar Heinkenszand, B 18; Ja. de Keijzer, van Kapelle naar Yerseke, Spruitstraat B 66; Jac. Kosten, van Ka pelle naar Rotterdam, Mathenesserstraat 32a. Het Nutsdepartement alhier kwam in algemeene ledenvergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer M. de Klerk. De jaarverslagen van Penningm.-Secre- taris en Bibliothecaris stemden tot te vredenheid. Met genoegen kon gemeld worden, dat ook de gehouden cursussen in den winter van 1932/33 een goed ver loop hadden. Een uitstekend werk was verricht. Voor het komend seizoen werd in be ginsel besloten Mevr. van de Broecke de Man, den heer Alt van Bolsward en den heer Buys van 's-Gravenhage uit te noodigen tot het houden van lezingen en voordrachten. Wintercursussen in algemeene ontwik keling, Engelsche taal (vervolgcursus) en Boekhouden zullen weer gegeven worden. Besloten werd deze cursussen gratis toegankelijk te stellen voor jeugdige werkloozen. In October wordt de biblio theek weer geopend. Het aantal boeken vermeerderde. Schore. Zaterdagavond kwam bij het afrijden van den oprit op den Schoor- schen Zouteweg, alhier, de heer W. uit Koudekerke, tengevolge van het uitpof- fen van zijn licht en mede door onbe kendheid ter plaatse, met het motorij wiel K 7551, in een vrij diepe sloot te recht. Het rijwiel werd in die mate gehavend dat de reis hiermede niet kon worden voortgezet; zoowel bestuurder als duo rijder bekwamen enkele schrammen aan het aangezicht en eenige schade aan hun kleeren. Zaterdagmiddag hield de afd. Schore van den Bijz. Vrijw. Landstorm in tegen woordigheid van Overste Bierman een schietwedstrijd. Uitslag: le pr. M. Pie- terse 96 p.; 2e pr. M. Nieuwenhuijse 95 p.; 3e pr. G. F. J. Bal, 93 p.; 4e pr. C. Goud, 92 p.; 5e pr. J. Walhout 91 p.; 6e pr. C. Dorrepaal 89 p.; 7e pr. W. Rijn Chr. 88 p.; 8e pr. P. M. Stevense 87 p.; 9e pr. L. Witte 85 p.; 10e pr. F. Zoete- weij 76 p.; lie pr. W. Rijn J.Pz. 73 p.; 12e pr. A. v. d. Borgt 67 p.; 13e pr. J. v. d. Maas 57 p. Buiten mededinging: W. in 't Anker 91 p.; B. v. d. Borgt 89 p. Troostprijzen: le pr. M. Pieterse 47— 48 p.; 2e pr. W. Rijn Chrz. 4746 p.; 3e pr. G. F. J. Bal 4744 p.; 4e pr. M. Nieu wenhuijse 46—50 p.; 5e pr. C. Dorrepaal 4641 p.; 6e pr. J. Walhout 4546 p. Wolfaartsdijk. Zondagmiddag ontstond brand in een klamp pas gedorscbt stroo op de hofstede van de Gebrs. Bigmman in den Westkerkepolder alhier. Dank zij1 de goede windrichting bleef de brand be perkt tot de strooklamp, zoodat andere in de onmiddellijke omgeving staande stroo- en tarweklampen gespaard bleven. Ruim 9000 K.G. stroo werd een prooi der vlammen. De brandweer rukte met de Motorspuit uit. Aanwezig was het gehee le college van B. en W. De oorzaak is het spelen van kinderen met lucifers. Het verbrande was niet verzekerd. Ritthom. Vrijdag j.l. vergaderde de Raad dezer gemeente. Van de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën was ingekomen een besluit, waarbij is bepaald dat over het uitkeeringsjaar 1933 '34 voor deze gemeente geen korting zal worden toegepast op de uitkeering uit het gemeentefonds. Een door dhr Hoefkens opgemaakt plan tot verbetering van den Ritthem- schen straatweg is nader uitgewerkt en zal plm. f 30.000 kosten. Het Ritth. ge deelte van dezen Straatweg wordt dan vernieuwd en verbreed tot 4.80 M., ter wijl het gedeelte in O.- en W.-Souburg met oude uitkomende steen zal worden verbeterd en verbreed tot 3.50 M. Ter verwezenlijking van dit plan adviseerden B. en W. een renteloos voorschot aan te vragen aan de provincie Zeeland, groot f 30.700. Dhr v. d. Putte merkt op, dat goed keuring dezer aanvrage tevens goedkeu ring van het plan inhoudt. Hij wil echter allereerst enkele nadere inlichtingen ver nemen omtrent het onderhoud van het Souburgsche gedeelte. De voorzitter deelt hem mede, dat de onderhoudskosten van dat gedeelte ook na verbetering ten laste van Rittheni zullen blijven, daar O.- en W. Souburg momen teel niet in staat is het onderhoud over te nemen. Dhr v. d. Putte informeert voorts of men in het verschiet dit onderhoud aan 0.- en W.-Souburg zal kunnen overdra gen. In afwachting van een eventueele be slissing lijkt het hem beter dit plan uit te stellen en de Ritth. straatweg door plaatselijke verbeteringen berijdbaar te doen houden. Dhr De Visser vreest, dat de onder houdskosten van het Souburgsche ge deelte, ook bij verbetering, na enkele jaren geweldig zullen oploopen. De voorzitter wijst hem er op, dat de technisch-ambtenaar van den Prov. Wa terstaat en de opzichter over dit plan gunstig hebben geadviseerd, terwijl zij tevens als hun meening hebben te kennen gegeven, dat het Souburgsche gedeelte ongeveer 10 jaren stand zal houden. Dhr Wisse waardeert dit advies, doch acht het plan bezwaarlijk voor Ritthem's financien. Mocht Souburg in de toekomst het onderhoud van een gedeelte van de zen weg overnemen, dan zullen zij zeker eischen dat hun gedeelte op een breedte van 4.80 M. wordt gebracht en dan zullen de kosten niet meevallen. De voorzitter merkt op, dat dit crisis plan hoofdzakelijk voor Ritthem is ge maakt, terwijl het Souburgsche gedeelte een noodzakelijke verbetering ondergaat. Dit plan is de laatste uitweg naar een be hoorlijke wegsverbetering. Dhr De Visser zou liever een duurder plan ter tafel zien komen met een af doende verbetering van het Souburgsche gedeelte, wat den heer Wisse doet opmer ken, dat dit de draagkracht der gemeente te boven zou gaan. Dhr v. d. Putte informeert naar de zienswijze van Ged. Staten in deze. De voorzitter antwoordt hem, dat deze in betere tijden zeker bij Souburg zullen aandringen om de onderhoudsplicht op hun gebied over te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Cevaal, v. d. Putte en Wisse. Dij gemeenterekening over 1932 werd voorloopig vastgesteld op f 13.592 aan uit gaven en f 16.415 aan ontvangsten. De kapitaaldienst sloot met een bedrag aan uitgaven van f 3502 en een bedrag aan inkomsten van f 2821. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1932 werd vastgesteld met een bedrag aan uit gaven van f 1003 en een bedrag aan in komsten van f 1001. De begrooting van voormeld Armbestuur werd goedgekeurd met een bedrag in ontvang en uitgaaf van 11221 en een post onvoorzien van f 80.40. Daar deze instelling zich niet meer kan bedruipen zonder gemeentelijke subsidie, werd voor 1934 een bedrag van f 450 beschikbaar gesteld. Aan de vereeniging voor uitzending van kinderen naar kinderherstellingsoorden en vacantiekolonies, de vereeniging „Het Groene Kruis" en de Ritthemsche Bur gerwacht, werd evenals vorige jaren een subsidie toegekend, groot resp. f 10, f 25 en f 50. De afdeeling O.- en W. Souburg- Ritthem van de vereeniging voor Christ. Wijkverpleging verzocht een subsidie van f 115 voor het dienstjaar 1934. Daar deze gemeente ieder jaar een subsidie van f 100 toekent, achtten B. en W. geen termen aanwezig deze te verhoogen. Dhr Wisse bepleitte het nut van deze instelling en zou het bejammeren indien dit werk zou lijden door gebrek aan geld middelen., Hij stelt voor het verzoek der vereeniging in te willigen. Dhr v. d. Putte merkt op, dat Ritthem dan voor 0.- en W. Souburg gaat beta len. Weth. De Pagter steunt het voorstel van den heer Wisse. Dit wordt aangeno men met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stem den de heeren Boogaard, Cevaal en J. de Pagter. De muziekvereeniging werd met 5 te gen 2 stemmen een subsidie toegewezen van f 25 (tegen de A. R.). Dhr J. de Buck werd op de meest eer volle wijze ontslag verleend als klokkenist dezer gemeente, welke betrekking hij se dert 1 Januari 1901 vervulde. Ter ver vulling dezer vacature hadden B. en W aanbevolen: 1. dhr G. J. Koppejan, 2, dhr M. Luteijn. Dhr Koppejan werd benoemd met 4 tegen 3 stemmen op dhr Luteijn. Eenige door Ged. Staten in overeen stemming met den inspecteur der Volks gezondheid voorgestelde wijzigingen der bouwverordening werden grootendeels overgenomen, behoudens eenige bepalin gen ter voorkoming van stalbranden Ten slotte werd de gemeentebegrooting voor 1934 aangeboden met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 16897 en een post voor onvoorzien van f 2873, welk resultaat zonder belastingverhooging of ingrijpende bezuinigingen is bereikt. Na rondvraag volgt sluiting. 0.- en W.-Souburg. Vrijdagavond hield het „Comité Muziektent" zijn laatste vergadering. Hierbij was het gemeente bestuur vertegenwoordigd door Weth. Jacques, terwijl de eerevoorzitter Jhr H. A. van Doorn, wegens ongesteldheid niet aanwezig kon zijn. De secretaris, dhr Maüer, memoreerrde de oprichting van het comité, hetwelk zijn beslag kreeg in Nov. 1931, verder hoe op verschillende wijzen de gelden voor het doel bijeen werden gebracht. De bazaar leverde wel het leeuwen aandeel. Op 20 Dec. 1932 kon tot aanbesteding worden overgegaan. De ingebruikname had op 22 April 1933 plaats. De penningm. rapporteerde over de ontvangsten en uitgaven. (Een tekort van f20.19 werd door het eere-comité aange vuld). De tent kostte na eenig bijwerk de som van f 1136.54 in totaal. Door enkele aanwezigen werd voorge steld om het comité nog niet te ontbin den, doch aan te blijven en te ijveren om ook op het Marnixplein een dergelijke tent te doen verrijzen. Dit werd tenslotte door het Comité toegezegd. Vóór den aanvang der vergadering had het Comité een serenade in ontvangst te nemen van Souburg's Fanfare, terwijl ook namens Ritthem's Fanfare een woord van dank werd gesproken voor de door het Comité volbrachten arbeid. Meliskerke. Zaterdag ia alhier een vol tallige raadsvergadering gehouden. Van Geld. Staten was een schrijven ingekomen over een beroep dat was ingezonden door de Vereen, van Lager Onderwijs op Geref. Grondslag bij dat college, over afheinïng van het schoolterrein. In een vorige raadsvergadering was dit verzoek afge wezen. Ged. Staten ao'hten het beroep ge grond. De voorzitter zegt dat deze ver gadering is vervroegd. Dan kan de Raad nog in beroep 'bij de 'kroon. B en W. stellen echter unaniem voor, dat de raad zich bij bet besluit van Ged. Staten neer legt. Dhr Francke zegt, dat 'hij van mee rling is veranderd en liever niet meer in beroep bij de kroon gaat. Dhr Spruyt legt een dergelijke verklaring af. Z.h.st. wordt besloten de gevraagde medewerking te verleenen. Van bet Burg. Armbestuur is een toezegging ontvangen om voor 1934 nog de verplegingsikosten van een arm lastige krankzinnige geheel te betalen. Dit schrijven werd met .instemming ontvan gen. De Begrooting 1934 kwam nu in behan deling. Dhr de Buck maakt de opmerking dat de onkosten voor 'het onderwijs niet onbelangrijk booger zijn dan vorig jaar. De voorzitter zegt, dat er nu meer kinde ren dan vroeger te Meliskerke onderwijs ontvangen en ook dat de post schoolgeld beduidend minder zal opbrengen. De be- 'grooting wordt vastgesteld z.b.st. met een bedrag in totaal van f 14356. Dhr Spruyt wil geacht worden tegen de verzekerings- posten te 'hebben gestemd. D'hr de Buck spreekt er zijn waardee ring over uit dat zonder belastingverhoo ging de begrooting is sluitend gemaakt, vooral omdat nieuwe uitgaven zijn opge nomen en aan den anderen kant de ont vangsten langzamer vloeden. Dhr Huijsman vraagt een plan van B. en W. voor de beplanting van de Noord- straat. B. en W. zullen bun aandacht er aan geven. Dezelfde vraagt ook naar de verplichte winkelsluiting of deze al dan niet ver lengd moet worden. Verlenging wordt goedgevonden. Dhr Spruyt bepleit het invoeren van een ventverbod. Andere gemeenten doen dit ook. Verworpen met 2 tegen 5 stem men (voor de heeren Spruyt en Francke). Dhr Spruyt wil nog interpelleeren over een filmvoorstelling, die gehouden is om voor een bepaald artikel reclame te ma ken. De voorzitter zegt, dat de Raad daar buiten staat en dat dit een zaak is voor den Burgemeester. Hierna sluiting. Zierikzee. Donderdagmiddag werd al hier door de Prov. vereeniging een kring keuring van Stamboekgeiten en inge schreven volbloeden gehouden. Niette genstaande het minder zonnige weer dan de voorgaande dagen, waren er toch 20 dieren aan de lijn. Benevens de door de P. V. beschikbaar gestelde prijzen, waren 9 mooie medailles en geldprijzen door particulieren geschon ken. De secretaris der Prov. Vereeniging bracht namens het bestuur der P. V. aan alle inzenders en belangstellenden dank voor hun medewerking. Inzonderheid richtte spr. zich tot burgemeester Ban ning, die zoo veel medewerking reeds aan het werk der P. V. betoonde, en ook hier wilde tegenwoordig zijn, alsook aan het bestuur van de Vereeniging Zierikzee, die deze keuring zoo schitterend voorbereid de. De uitslagen zijn: Oudere Stamboekgeiten: le prijs med. plus f 2.50, M. Leendertse, Duivendijke; 2e prijs med. plus f 2, A. J. Verboom te Serooskerke; 3e prijs med. plus f 1.50, J. Pannekoek, Zierikzee; 4e prijs med. plus f 1 P. van der Panne, Eikerzee; 5e prijs f 2.50, Jan Hart, Kerkwerve; 6e prijs-f 2, M. de Jong, Zierikzee; 7e prijs f 1.50, A. de Vos, Noordwelle; 8e prijs f 1.50, A. N. Kloet, Eikerzee. Tweejarige Stamboekgeiten; le prijs, tevens als de beste aangevoerde melkgeit, f 5, aan A. Slager Mzn, Haamstede; 2e prijs med. plus f 2.50, L. Bos, Noordwelle. Éénjarige Stamboekgeiten: le prijs med. plus f 2.50, aan G. Houtman, Eikerzee. Volbloeden: le prijs med. plus f 2.50, J. M. in den Bosch, Zierikzee; 2e prijs med. plus f 1.50, M. de Jong, Zierikzee; 3e prijs f 2, Jobs Bil, Zierikzee. Door den secretaris van de P. V. wer den de prijzen voor de bekroonde dieren uitgereikt. Burgemeester Banning, het woord ne mende, zegt, dat hij met zeer veel genoe gen het werk van dezen middag heeft ge volgd, en dat hem daardoor de nuttig heid van de verbetering van het geiten ras nog meer is opgevallen. Het zal hem aangenaam zijn om ten allen tijde voor het werk der verbetering van het geitenras zijn medewerking te blijven geven. Het was voor de geitenfolkkersi op Schouwen een mooie middag. Voetbal. lerseke. Zaterdag speelde Wit-Zwart I tegen St. Maartensdijk I. Eind 50 in 't voordeel van Wit-Zwart. Ook speelde Wit- Zwart Juniores tegen Goes VI. Eind 50 in 't voordeel van Wit-Zwart. Wemeldinge. Zaterdag werd alhier een wedstrijd gespeeld tusschen Wemeldinge I, II, III geconbineerd en Unitas I en II gecombineerd, van Kloetinge. Voor de rust was de stand 21. Eindstand 32, beide in het voordeel van Wemeldinge. Wemeldinge. Door den secretaris der voetbalvereen. Wemeldinge is van het Z.V.B.-bestuur de toestemming ontvangen voor het organiseeren van nederlaag-wed strijden. De bedoeling is dat Wemeldinge deze speelt met een combinatie, waarin volgens reglement niet meer dan 6 spe lers van het eerste elftal mogen meespe len. Uitgenoodigd zijn de 6 elftallen welke in afd. II der Zaterdag-competitie ge speeld hebben. Van deze elftallen hebben reeds vier de uitnoodiging aangenomen. De bedoeling is dat Zaterdag 23 Sept. wordt begonnen met een wedstrijd tegen Hansweertsche Boys II Korfbal. Hansweert. Zaterdag speelde de korf- balvereen. D.1.0. alhier, onderafdeeling van de Ghr. Jongel. Vereen, en Chr. Meisjesvereen., een wedstrijd tegen S.S.S. uit Colijnsplaat, welke door D.1.0. werd gewonnen met 64. Dit was de eerste wedstrijd die D.1.0. na een ruim éénjarig bestaan wist te winnen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Ee, H. O. Molenaar te Idzegahuizen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Dordrecht J. D. Barth te Borsselen. Be vestiging en intrede. Het was Zondag voor de Geref. Kerk te Colijnsplaat een blijde dag. In den morgendienst werd n.l. de beroe pen predikant, candidaat H. Veenstra, van Smilde, in het ambt bevestigd. De be vestiger, Ds van Enk van Smilde had tot tekst gekozen Zacharia 4:2 en 3. Gewe zen werd op den aard, de bron en de duurzaamheid van het licht des Geestes. Na de handoplegging werd den jeugdigen dienaar de zegenbede uit Ps. 134 toege zongen. In den avonddienst deed Ds Veenstra zijn intrede met een predikatie over Je- saja 40 vers 68. Z.Eerw. handelde over de roepstem Gods, ten tweede over de ernstige roepstem en ten slotte over een troostvolle roepstem. Nai de predikatie werden toespraken gehouden, die werden beantwoord door dhr Slotensma namens den kerkeraad, Ds Unger namens de clas sis, dhr Ketelaar namens de kerk van Wis- senkerke, Ds Bons, Herv. predikant en de Burgemeester. Vooral in de avonddienst was de op komst zeer groot. Prof. Dr H. H. K u y p e r De R o t tt. deelde de vorige week mede, dat de toestand van Prof. Dr H. H. Kuy- per, hoogleeraar aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, verergerd was. Nader wordt ons gemeld, zegt het blad, dat een consult met drie medici het advies gaf tot een nieuwe operatie. Emeritaat. De classis Leiden der Geref. Kerken heeft aan ds mr G. M. den Hartogh, predikant bij de Geref. Kerk van Hazerswoude in verband met diens benoeming tot hoogleeraar aan de Theol. School te Kampen, op de meest eervolle wijze emeritaat verleend. Het ambtsgeheim van den ouderling. Een merkwaardige uit spraak, zegt de „Nederl.", heeft niet lang geleden de rechter-commissarls van de Rcrtterdamsche Rechtbank gedaan in ver band met het ambt der ouderlingen en bun arbeid in de gemeenten. Deze uit spraak heeft nog weinig aandacht gevon den in de kerkelijke pers. Trouwens, hoe wel dateerende van Januari dezes Jaars, vonden wij haar eerst dagen vermeld. Men kan haar vinden in het Weekblad van het Recht no. 12638. De opgeworpen vraag is deze: wan neer een ouderling in de richtige uitoefe ning van zijn ambt een at ander ervaart

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2