DE ZEEUW DERDE BLAD Uit de Provincie Gemengd Nieuws Rechtszaken VAN ZATERDAG 10 SEPT. 1933, Nr 290. Tramdienst Hulst Wals oorden. De directie van de atoamtra/m HulstWalsoorden ia voornemens bij den aanvang van de winterdienstregeling bet personenvervoer te gaan verrichten met autobussen. Bereids is daarvoor aan Gedep. Staten concessie aangevraagd; bij die concessie is tevens verzocht den dienst te kunnen uitbreiden tot St. Jansteen. Naar gemeld wordt, ligt het echter niet in het voornemen de uitbreiding van den dienst tegelijk met het intreden van de win terdienstregeling in te voeren. De directie 'heeft zich vooralsnog alleen de mogelijkheid van die uitbreiding willen reserveeren. Iepenziekte-tentoon stelling te Goes. Het Comité inzake bestudeering en bestrijding van de iepenziekte zal, zooals wij reeds meldden, van Dinsdag 26 t.m. Donderdag 28 Sep tember a.s. een tentoonstelling houden in het „Schuttershof" te Goes. De toe gang is kosteloos. Het doel is; meer kennis te verspreiden omtrent de iepenziekte en belangstelling te wekken voor de middelen, die bij de bestrijding van deze gevreesde ziekte ten dienste staan. Ook van de waarde van den iep voor het landschaps- en steden schoon en voor de productie van werk- hoüt zal de tentoonstelling een beeld trachten te geven. De tentoonstelling zal worden geopend door Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland. Bij die gelegenheid zal de Voorzitter van het Iepenziekte-Comité, de heer E. D. van Dissel, een uiteenzetting geven van de werkzaamheid van genoemd Comité. Middelburg. De afdeeling van den Nieu wen Neder landschen Bond van koffie huishouders en slijters „Neemebokos" heeft zich met een adres tot den gemeen teraad gericht met verzoek de koffiehuis- bedrijven gelijk te stellen met winkels en logementen en de desbetreffende verorde ning nog tijdig in behandeling te nemen, opdat de aanslag dier bedrijven voor het belastingjaar 1934 op dezen gewijzigden grondslag worde vastgelegd. Naar wij vernemen zal de Woensdag jl. door het slechte weer uitgestelde mu ziekuitvoering van het Middelburgscb Muziekkorps, a.s. Woensdagavond bij gunstig weer op de Markt plaats hebben. Het bestuur van Vreemdelingenverkeer heeft besloten dien avond de belichting van het Stadhuis nog eenmaal te doen aansteken. i De kanovereeniging Triton heeft gis terenavond begunstigd door goed weer met succes een gondelvaart georgani seerd. Voorafgegaan door de boot van den deskundigen leider, den heer Vermeulen, volgde het schip van den heer van Ouwer- kerk, aan boord waarvan zich het mu ziekgezelschap Crescendo bevond, dat zich ook reeds spelende naar de Kade had begeven. Een tiental werkelijk aardig opgetuigde en verlichte kano's volgden. De prijsuitdeeling heeft hedenavond in de Nieuwe Doelen plaats. Na afloop maakte Crescendo nog een muzikale wan deling door een deel der stad. Gisteravond hield het plaatselijk Crisis-comité een openbare vergadering om verslag van zijn werkzaamheden te kunnen doen. De voorzitter, ds M. van Empel, heette de ongeveer 50 aanwezigen welkom en zeide, dat men meende de vraag te moe ten bespreken, of het comité zijn werk zaamheden zal kunnen voortzetten, nu de inkomsten steeds terug loopen, speciaal ook de wekelijksche collecten. Dat'er nog steeds een groep is, die steun noodig heeft, weet ieder wel, want al kunnen zij nog leven, voor brandstof en nieuwe klee- ren is geen geld aanwezig. Het helpen is dan ook dringende noodzaak of men moet deze menschen naar de kerkelijke liefda digheid of het burgerlijk armbestuur ver wijzen en geen van beiden is aangenaam als men buiten zijn schuld in deze om standigheden is gekomen. De Middel- burgsche burgerij moet het comité in staat stellen het werk voort te zetten. Als er geen geld komt, kan het comité het nog maar een paar weken uithouden. Het comité splitste zich destijds direct in twee subcommissies, de commisie B zorgt voor steun in natura aan werkloo- zen, waarvoor Rijk en Gemeente ieder 10 cent per jaar en per inwoner geven. Deze commissie heeft tot doel gehad, in het begin van een jaar slechts de helft van haar geld te gebruiken, om ook in het najaar nog over geld te kunnen beschik ken. In de eerste helft van 1933 is f 2635.95 besteed, terwijl er maar f 2087.50 beschikbaar was. Dit is besteed voor 226 gevallen, dus gemiddeld bedroeg de steun ^f 11.65, en bij een zelfde gemiddelde zal er in het najaar maar voor 130 gevallen geld zijn, want 't nog resteerende bedrag is f 1539.05. De commissie A verloor in December den heer J. Dronkers en in Juli den heer H. van Driel door den dood. De commissie vergaderde in de eerste maanden wekelijks, later om de 14 dagen of met grooter tusschenpoozen. De commissie heeft de nooddzakelijk- heid gevoeld een schifting te maken tus- 1 schen de crisisgevallen in engeren zin en dezulken, welke geacht moeten wor den meer tot het terrein van armenzorg tè behooren. Mede tengevolge van de beperkte mid delen, waarover men te beschikken had aanvankelijk was slechts een bedrag van nog geen f5000 bijeengebracht heeft men gemeend slechts die gevallen, welke rechtstreeks aan de crisis te wijten waren, aan zich te moeten trekken en de overige te moeten overlaten aan de velerlei instellingen van weldadigheid. De beperkte middelen waren ook oor zaak, dat geen voorschotten of credieten van meer dan f100 ter beschikking kon den worden gesteld tot het in stand houden van gedrukte zaken. Van zijn optreden tot 1 Mei 1933 be handelde het comité 387 aanvragen in zijn vergaderingen, waarbij niet geteld zijn de gevallen, welke de voorzitter als niet behoorende tot de bevoegdheid der subcommissie terstond ter zijde heeft ge steld. Van deze 387 aanvragen zijn 126 toegestaan. Ten slotte gaf spr. een overzicht over het tijdvak 10 December 1931 tot 1 Mei 1933. Ontvangen is in totaal f 18031.94. De uitgaven bedroegen f 17133.11%. Er was dus op 1 Mei een saldo van f898.82y2 en gezien de weinige nieuwe inkomsten moest men besluiten de uit- keeringen slechts om de 14 dagen te doen plaats hebben. De heer Struve, penningmeester van het comité, acht het gewenscht te ver klaren, dat geen enkele bewoner van Korte of Langedelft ge steund is of wordt en tevens, dat er nimmer meer dan f10 per week is gegeven. De voorzitter noemt nu enkele personen, van wie het gerucht loopt, dat zij, wonende in de hoofdstraat, door het comité gesteund worden en onder streept nog eens, dat dit geheel uit de lucht is gegrepen. De heer Vermeulen vraagt als lid van het comité of de leden geen inzage kunnen krijgen van de uitkeeringen. De voorzitter brengt hulde aan den heer Struve en zijn personeel voor de wijze, waarop zij den steun verleenen, zoodat zelfs de naaste buren niet bemer ken, dat iemand steun ontvangt. Vervolgens deelt hij mede, dat de bur gemeester en de heeren Mr Teilegen en J. W. den Hollander, zich bereid hebben verklaard de administratie in te zien, voor zoover het bereft het aangewreven uitkeeren aan middenstanders, die met name zijn genoemd. De heer W. de Graaf zou dit minder gepast vinden tegenover het comité, doch de voorzitter heeft er geen bezwaar tegen. De heer den Hollander meende aanvankelijk, dat hij en de andere hee ren waren uitgenoodigd de geheele ad ministratie te controleeren. Voor de be paalde gevallen acht hij na de mede- deeling van den voorzitter en den pen ningmeester geen termen aanwezig. De vergadering blijkt hiermede in te stemmen. Ten slotte besprak de voorzitter de middelen om de kas te versterken. Vroeger bracht de collecte f150 tot f160 op, maar nu is dit maar f50 tot f60 meer. Op 5 October zal hier de groote inzameling worden gehouden, zooals overal in het land in die week. Den eersten keer bracht de groote inzame ling f5000 op en ook nu weer moet er 10 pet. van naar het Nationaal Comité. Spr. wekt allen op propagandist te zijn voor deze collecte, maar ook voor de wekelijksche. Kloetinge. Bloemententoon stelling. Vrijdagmiddag had alhier de opening plaats van de eerste bloemen tentoonstelling. Om omstreeks 4.15 uur had het bestuur der vereeniging van oud leerlingen van land- en tuinbouwcursus- sen zich met de genoodigden verzameld in den tuin van café Tol. O.a. was aan wezig het College van B. en W. Dhr Blok, voorzitter der vereeniging zegt, dat het hem een waar genoegen is te midden van een zoo groote bloemen weelde allen een hartelijk welkom toe te mogen roepen. Door te volharden is het de vereeni ging gelukt een bloemententoonstelling te houden. De vereeniging is opgericht in 1914. Zij treedt weinig in het openbaar op, doch de vereeniging zit niet stil en leidt een werkzaam leven. Zij houdt le zingen, veldexcursies en de boeken uit de eigen bibliotheek circuleeren geregeld bij de leden. Dit jaar heeft zij getracht een bloemen tentoonstelling te organiseeren en spr. ge looft wel, dat deze zal slagen. Hij dankt allen voor de verleende me dewerking, allereerst burgemeester Zan- dee en anderen, die door het beschikbaar stellen van een prijs van hun belang stelling hebben doen blijken. Ook de heer Van Bers, eigenaar van café Tol dankt hij voor het gratiB be schikbaar stellen van zijn tuin, alsmede de P. Z. E. M. voor de aangebrachte ver lichting en ten slotte de jury (de heeren Phaff, Provoost en J. v. Willigen) voor het keuren der bloemen en planten. De heer G. Zandee Azn., burgemeester, zegt, dat toen eenigen tijd geleden de voorzitter der vereeniging hem vroeg de ze tentoonstelling te openen, hij niet ge aarzeld heeft. Niet alleen omdat hij dit als een eervolle taak beschouwde, maar meer nog daar hij vermoedde, dat deze tentoonstelling zou leiden tot bevordering van den tuinbouw en in het bijzonder zou meewerken om liefde te wekken voor plant en bloem. Hij richt een woord van lof tot den voorzitter en rijn medeburger» voor den ijver en voortvarendheid waarmede het plan is doorgezet. Noch voor crisis, noch voor droogte is gezwicht, maar met ijzeren wil is het doel bereikt. Hij spreekt de hoop uit, dat het streven der vereeniging met een zeer druk bezoek mag bekroond worden en dat daardoor de liefde voor plant en bloem mag toenemen, de vereeniging zal dan ongetwijfeld de steun genieten, die zij behoeft. Hiermede verklaarde hij de bloemen tentoonstelling voor geopend. Na het gebruik van een glas wijn werd een rondgang gemaakt langs de stands, waarbij veel moois werd gezien. De behaalde prijzen zijn als volgt: Collecties Dahlia's: le prijs J. J. Her- dink, 2e pr. Mej. S. Zandee, 3e pr. Mej. S. J. Straub. Eervolle vermelding; Th. Dagevos. Dahlia's op naam: le pr. J. J. Herdink, 2e pr. P. Polderman Jr, 3e pr. J. M. van 't Veer. Eerv. verm.: M. Paardekooper. Grootste en mooiste dahlia's: le prijs J. M. van 't Veer; 2e J. J. Herdink; 3e J. Leijs; Eervolle verm. P. Polderman. Asters: 2e pr. E. Raams. le pr. niet toegekend. Rozen: eerv. verm. J. M. van 't Veer. Zinnia's: 2e pr. J. M. van 'tVeer. le pr. niet toegekend. Potbloemen en kamerplanten: le pr. mej. C. Harinck (Ster van Bethlehem); 2e pr. idem (Colleus); 3e pr. mej. S. Zandee (bladbegonia); 4e pr. J. Hoog- strate (Achimenes); eerv. verm. J. de Kok (aspidista). Bloemstukken: le pr. J. Weststrate; 2e pr. personeel Gemeente Bewaarschool; 3e pr. mej. S. Zandee; eerv. verm. mej. S. Zandee. Veldbouquetten: eerv. verm. Mej J. Straub en Adri Blok. Cactussen: le pr. J. J. Meulendijk; 2e pr. mej. S. Zandee; 3e pr. W. Raams. Andere inzendingen: le pr. Adri Blok (cactusbakje); 2e pr. mej. S. Zandee (bou- quetten); 3e pr. id., (vaas met gynereum). Krabbendljke. Vrijdag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig met ken nisgeving; dhr G. P. Vogelaar. Een adres van koffiehuishouders wordt in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. Me degedeeld wordt dat de beslissing door Gedep. Staten inzake den aankoop van een strook grond door de gemeente is verdaagd. Een adres vap de Internatio nale schippersvereeniging, vragende ver laging van havengeld, wordt gezien de verlaging der tarieven van sommige pro ducten, voor kennisgeving aangenomen. Een aantal verzoeken om ontheffing en gedeeltelijke betaling van schoolgeld wor den besproken. Er zijn nu reeds een paar adressen, vragende voor 19331934. Het verkeerde van zulk een handelwijze wordt besproken. In een paai? gevallen wordt vermindering verleend. De begrooting '34 vleeschkeuringsdienst Kruiningen wordt aangenomen. De nadere vaststelling der Bouwverordening wordt tot stand ge bracht. De nadere vaststelling van de ge meentebegroting 1933 heeft plaats. Ingetrokken wordt het besluit van 27 Januari 1933 tot wijziging der gemeente- begrooting. Dit in verband met de wegs- onderhouding op het gehucht Oostdijk. Het volgende punt is de vaststelling van oninbare en nog te verhalen posten. Het blijkt dat voornamelijk schoolgeld deze posten vormen. Dhr Haverhoek heeft met eenige ver bazing deze posten geboord. Hij krijgt zoo den indruk, dat men gewoon niet aan bet betalen van schoolgeld denkt. Men adres seert niet en men betaalt niet. Bij een adres kan men de toestanden en omstan digheden bespreken, maar zoo gaat het de verkeerde richting uit. Hij dringt krachtig op inning aan. De gemeenterekening 1932 geeft een goed slot aan op den gewonen dienst van f 9137,71 en voor den kapitaaldienst een goed slot van f 453,50. Voorgesteld wordt om gasverwarming aan te leggen in de openbare lagere school. Aangenomen. De gemeentebegroting voor het dienst jaar 1934 wordt aangeboden in ont vangst en uitgaaf met een cijfer van f 89.432,84, met een post van f 1975,06 voor onvoorziene uitgaven. Medegedeeld wordt daarbij, dat rekening gehouden is met een tijdelijke salariskorting van vijf procent voor de ambtenaren. Belasting- verhooging wordt niet voorgesteld. Bij de rondvraag vestigt de beer Ha- verhoek de aandacht op bet feit, dat er ontevredenheid is onder de houders van vrachtauto's en paardenvrachtrijders. Het blijkt, dat de voorzitter werk beeft gege ven aan den vrachtautorijder Wagenaar zonder anderen gelegenheid te geven om mee te dingen. De voorzitter antwoordt, dat Wagenaar zóó goedkoop was, dat hij dat aangenomen heeft. De steen is ver voerd tegen f 0,25 per duizend beneden de raming. De heer Haverhoek zegt, dat de andere vrachtrijders daarvoor het ook wilden doen. Het zijn allen leden van onze gemeentelijke huishouding en ze dienen ook in de gelegenheid te zijn mee te dingen. Dhr Gebraad wijst er op, dat het een paar keer voorgekomen is, dat een ijsco- venter 's Zondags op ons dorp verkoopt. Is daar wat aan te doen? De voorzitter antwoordt, dat zoo'n geval buiten de Win kelsluitingswet valt en zijns inziens is daar niet veel tegen te doen. De heer Ha verhoek zegt, dat het overgrote deel van de burgers zooiets niet goedkeurt. Dhr de Hok sluit zich daarbij aau. De voor zitter zal de zaak nader onderzoeken en zoo mogelijk maatregelen nemen. Daar na sluiting. lerseke. Vrijdagmiddag is de bloemen tentoonstelling van Floralia met een rede van burgemeester Gunning geopend, die zijn blijdschap er over uitsprak, dit jaar weder zoo'n mooie tentoonstelling te mo gen zien. Een woord van waardeering is op zijn plaats voor het vele werk van H bestuur en inzonderheid van den heer W. C. Loggers, die tijd noch moei'te heeft ge spaard om dit succes te bereiken. Prach tige 'bloemenstanda en inzendingen van fruit vallen te bewonderen. De laatste 14 dagen hebben diverso mossolmotorbooten aanzienlijke hoeveel heden groot zaad geviacht onder Dom burg. De qualiteit le zeer goed. Er wordt bij gunstig weer van 120180 ton per tij geviacht, al naar gelang de 'grootte der booten. Heinkenszand. Gisteren kreeg de land bouwer do J. alhier een slag van een paard die zoodanig aankwam, dat zijn boen werd gebroken. Dr Griep heeft de J. van het veld per auto naar huia ge bracht, waar hij verder werd gehandeld. Toen Mej. de R. alhier gisteren uit Goes per fiets naar huis kwam, reed zij in het Claraspad op een hond. Zij viel over haar stuur heen en bleef bewuste loos liggen. Door naastbij wonenden werd zij binnen gedragen waar heelkundige hulp werd ingeroepen. Later werd zij naai; haar woning vervoerd. 's-Heerenhoek. De postduivenvereeni- ging „De Vriendenkring" heeft een wed vlucht gehouden vanuit Vilvoorde. De prijzen werden behaald als volgt: Oude duiven: 1 en 3 P. v. Eikeren; 2 en 4 J. Remijn, Kwadendamme; 5 P. v. Stee, Kwadendamme. Jonge duiven: 1 en 6 H. Jansen; 2, 4 en 15 J. Heiliger, Nieuwdorp; 3, 8 en 10 H. Hooftman; 5, 9 en 13 E. Bordeu; 7 en 16 P. Rijk; 11 en 12 H. Baas. Eerste duif 8.58 uur; laatste 9.20.15 u. Kortgeno. Bij ongesteldheid, afwezig heid of ontstentenis van den burgemees ter wordt hij vervangen door wethouder Iz. Boot. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis ook van den heer Boot wordt de burgemeester vervangen door wethouder M. J. de Looff. i Steun aan den tuinbouw ad14 cent. In de laatste da gen hebben aan de verschillende veilingen in het Westland weer de steunuitkeerin- gen plaats gehad aan de kweekers. Deze gelden betroffen de doorgedraaide pro ducten tot omstreeks Juli van dit jaar. Niet voor een ieder zijn de steungelden van beteekenis; een kweeker ontving b.v14 cent „steun". De man, die reeds eenigen tijd tevoren zich blij had gemaakt in het vooruitzicht van dezen Regeeringssteun, ging wel heel ontnuchterd van het veilingskantoor te rug. Het feit, dat voor de heel vroege pro ducten, toen de steunregeling dit voorjaar nog niet in werking was gesteld, geen uit- keering wordt verleend, veroorzaakt voor heel wat tuinders nogal wat teleurstel ling. Auto rijdt op een troep mi litairen. Op den Utrechtschen weg te Amersfoort is gisteravond een luxe auto komende uit de richting Soesterberg op een troep in colonne marcheerende mili tairen ingereden. Een vijftal militairen werd gewond. Eén hunner zelfs zeer ernstig. Zij zijn al len naar het militair hospitaal overge bracht. De autobestuurder, die met vrij groote snelheid reed, bemerkte pas op het laatste moment het dreigend gevaar. Hij remde terstond uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat de wagen nog even door-, schoot met bovenvermeld noodlottig ge volg. Prettige verhoudingen. Donderdagmiddag vergaderde de Raad van Didam. Nadat de agenda ongeveer was afgehandeld, gaf de burgemeester wegens opkomende ongesteldheid, de lei ding over aan het raadslid Derksen, dat destijds door den Commissaris der Ko ningin met voorbijgaan van de beide wet houders tot plaatsvervangend burgemees ter was benoemd. Direct daarop deed wethouder Loeters het voorstel, het raadslid Derksen te schorsen op grond van strijd met art. 26 der Gemeentewet. De heer Loeters deelde n.l. mede, dat het raadslid Derksen tij dens het stopzetten van de werkverschaf fing, steun had getrokken uit de gemeen tekas. Nadat de heer Derksen had verklaard, eerst onderzocht te hebben, of hij recht op de uitkeering had, en er dus geen re den was voor de schorsing, werd 't voor- stel-Loeters aangenomen met 92 stem men en 2 onthoudingen. Wethouder Loeters merkte nu op, dat niet langer vergaderd kon worden we gens gebrek aan een voorzitter. Onder groote hilariteit verlieten de meeste raadsleden de vergadering, welke daarop door voorzitter Derksen wegens onvoltalligheid werd gesloten. Nadat eon en ander ter kennis van den burgemeester was gekomen, heeft deze tegen 10 uur des avonds een spoedverga dering bijeengeroepen. Behalve de heer Derksen waren alle leden aanwezig. De voozitter deelde mede, dat hij het besluit tot schorsing van den heer Derk sen ter vernietiging bij de Kroon zou voordragen. Vrouw door revolverschot getroffen. Een vrij hevige schietpar tij heeft Woensdagavond de gemoederen der bewoners van Scheemda ernstig ver ontrust. Een zoon van den bekenden smokke laar B. beweerde geld te moeten hebben van den heer A. S., te Scheemda. Deze ontkende echter deze schuld en B. Sr, meende toen ook gerechtigd to zijtn, zich met deze zaak te bemoeien. Weldra was de toestand zeer gespannen en plotseling kwam de ontlading, toen B. Sr. een revol ver greep en een schot loste op S. Deze wist echter te „duiken", waardoor even wel zijn vrouw vrij ernstig aan het hoofd werd getroffen. De dader sprong dadelijk na zijn daad te hebben geploegd in een roeibootje, waarmede hij zich uit de voeten wilde maken. De politie was hem echter voor en arresteerde hem. Auto te water. Donderdag middag geraakte tengevolge van het af breken der stuurstang een gesloten Ford auto nabij Uithoorn in den Amstel. Alle vier inzittenden, twee dames en twee hee ren, woonachtig te Weesp, geraakten te water, doch konden door het stuksnijden der kap door ijlings met een bootje toe geschoten personen worden gered. Allo vier bleken door glasscherven lichte kwet suren bekomen te hebben. Door nabij wonende personen werden zij van droge kleeren voorzien. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 15 September 1933. Op 3 Augustus 1.1. verscheen ten kan tore van den ontvanger der Invoerrechten te Philippine een persoon, die den ont vanger verzocht een certificaat te ver strekken tot uitvoer van 'boter en wel voor 's nachts. De man bood den ont vanger dan f 1000 aan, aangezien naar hij izedde, op de vracht van 5000 kg. boter f 3000 winst zat en de ontvanger dan een derdedeel zou krijgen van de winst. De ontvanger ging evenwel op het verstrek ken van een certificaat voor boteruitvoer van Nederland naar België bij nacht, niet in en deed aangifte bij de politie wegens poging tot omkoopen van een ambtenaar in functie. Als zoodanig had zich te verantwoor den R. B. v. d. C., 45 jaar, koopman te Sas van Gent, die niet verschenen was. De Officier van Justitie requisitoir ne mende zegt, dat de 'boter eerst naar Bel gië wordt uitgevoerd en dan weer in Ne derland wordt ingevoerd. Met deze frau duleuze handelingen zijn groote geldsbe dragen 'te verdienen. Volgens de Officier is verdaöhte een groote smokkelaar. Spr. noemt het een ernstig feit en 'dergelijke feiten moeten streng gestraft worden. De Officier edscht 6 maanden gevange nisstraf. In den avond van 5 Aug. 1.1. was er in het hotel „den Appel" te Terneuzen een gezéllige drukte, die echter werd ver stoord door dat de twee gebroeders A. en D. R., die blijkbaar onder drankinvloed verkeerden, het den bezoekers lastig maaJkten. Ten sl'otte moest een der aan wezigen het ontgelden en kreeg deze eeni ge klappen van A. R. Vervolgens wilde de caféhouder 'de vechtersbazen uit zijn café verwijderen, bij welke handelingen de caféhouder en diens dochter door de ge broeders R. bloedend werden verwond. Aangif te bij' de politie geschiedde en thans stond terecht A. R., 22 jaar en D. R., 31 jaar. De Officier van Justitie eischte tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf van 2 maanden. C. de B., 35 jaar, arbeider te St. Jan steen, was ten laste gelegd, dat hij op 29 Januari 1.1. te Hontenisse heeft wegge nomen een fietslantaarn. Tegen den ver dachte die niet verschenen was, eischte de Officier van Justitie een gevangenisstraf van 14 dagen. G. de K., 34 jaar, werkman te Middel burg, thans in voorarrest, had zich te verantwoorden terzake dat hij in de maanden Juli en Augustus 1933 in de duinstreek van het eiland Walcheren te Vrouwepolder en Koudekerke heeft weg genomen uit zich aldaar bevindende klee- dingstukken, diverse portemonnaie's met geldsbedragen, respectievelijk toebehoo- rende aan H. Schout, J. J. C. Jansen, A. Schuurman en E. Bloemen. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. H. V., 41 jaar, bakker te Arnemuiden, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg waarbij hij wegens overtreding van de Tarwewet, n.l. het voorhanden hebben van tarwebloem B. zonder ver gunning en wegens het niet bijhouden van de registers betreffende aankoop, ver koop en verwerking, werd veroordeeld tot 2 geldboeten van ieder f 1000 of 2 maal 50 dagen hechtenis. Eisch: Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. H. V., 41 jaar, bakker te Arnemuiden, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens overtreding van de Arbeidswet, werd veroordeeld tot 3 geldboeten van f 25 ieder of 3 maal 10 dagen hechtenis. Eisch: Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, met uitzondering van de straf, en veroordee- Mng tot 3 maai f 5 boete of 3 maal 5 dagen hechtenis. M. v. d. S., 37 jaar, bakker te Middel burg, was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij bij wegens het als h'oofd en 'bestuurder van. een onderneming niet zorgen, dat in zijne onderneming geen arbeid wordt verricht dn strijd met de Arbeidswet, gepleegd bij herhaling, werd veroordeeld tot 2 maal 1 w. hech- tenisstraf. Eisch: Bevestiging van het vonnis waarvan, hooger beroep. Uitspraak in alle zaken 29 Sept. a.s.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 9