L Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Marktberichten. irog met 'hunne leden kunnen opstellen op de plaats, die haar hiervoor door de po litie zal worden aangewezen. De vereenigingen en organisaties, welke hiervoor in aanmerking wenschen te ko men, moeten ten spoedigste en uiterlijk Maandag a.s. te 12 uur, daarvan mede- deeling doen aan den 'hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage met opgaaf van het aantal deelnemers. Zoo noodig kunnen de dienstdoende inspecteurs van politie aan de spoorwegstations of bij de ingangen van de stad op Dinsdag 19 Sep tember aanwijzingen geven. Almelo geraakt In moeilijkheden. De Raad van Almelo heeft langdurige debatten gehouden over het voorstel van B. en W. om de gemeente te doen plaat sen in de tweede klasse der gemeente fondsbelasting, ingevolge de verlangens van Gedeputeerde Staten, ten einde als nog goedkeuring der begrooting te ver krijgen. Wilde men dit voorstel niet aan vaarden, dan bleef niets anders over dan in beroep te gaan bij de Kroon. De leider der soc.-democratische fractie, de heer Van Dronkelaar, wilde noch het een noch het ander, doch meende, dat een laatste poging moest worden gedaan om plaat sing in de tweede klasse te ontgaan en wel door heffing van honderd opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting. Hij deed het voorstel om B. en W. uit te noodigen Gedeputeerde Staten te vragen of deze de begrooting zouden goedkeuren als inplaats van overgaan in de tweede klasse honderd opcenten ge heven zouden worden. B. en W. verzetten zich met alle kracht te gen dit voorstel en de wethouder van Fi nanciën, Mr Kortebos, wees er op, dat het met de gemeentefinanciën onherroe- lijk vast moet loopen als de Raad thans geen beslissing neemt. De toestand is zoo ernstig, dat zonder goedkeuring der be grooting de gemeente de volgende week geen salarissen meer kan uitbetalen en geen steunuitkeeringen meer kan doen. Elk uitstel brengt de gemeente in groote financieels moeilijkheden. Niettemin besloot de Raad het voor stel van B. en W. aan te houden en als nog te pogen de toestemming van Gede puteerde Staten te verkrijgen om inplaats van in de tweede klasse over te gaan, honderd opcenten te heffen. Ook het voorstel van B. en W. om als bezuiniging het vervolgonderwijs af te schaffen, zoo als Gedeputeerde Staten verlangden, werd verworpen. Strijd tegen de warenhuizen. Woensdag is er te Tilburg een zeer druk bezochte vergadering gehouden, uitge schreven door het genootschap Neder- landsch-Belgisch Middenstanósverweer om te protesteeren tegen de ondermijning van den middenstand door warenhuizen, filiaalzaken, rijdende winkels en coöpera ties. Tegenwoordig waren o.a. ook het afdee- lingsbestuur van den R.-K. Midden standsbond en leden van alle vakgroepbe sturen. De heer W. Sassen hield een scherpe rede tegen den „kanker-bacil" voor den middenstand. Hij betoogde, dat de waren huizen de gemeenschap bedriegen met minderwaardige goederen Heftig te velde trok spr. voornamelijk tegen de kloosters en andere rekenplichtige katholieke in stellingen, die de warenhuisbedrijven steunen en bevoordeelen en hij eischte, dat aan Kamerleden het bezit van waren- huis-aandeelen zou worden verboden. Een telegram werd gezonden aan den Ministerraad, waarin geprotesteerd werd tegen de verdere vernietiging van den middenstand door de grootbedrijven, wa renhuizen en coöperaties en erop werd aangedrongen, onverwijld stappen te doen en maatregelen te nemen om den midden stand te saneeren, en aan dezen toestand op korten termijn een einde te maken. Radiorede van de Prinses. De nationale inzamelingsweek voor het nationaal crisis-comité, die van 4 tot 12 October a.s. zal worden gehou den, zal op den avond van 3 October worden ingeleid door redevoeringen, welke Prinses Juliana en eenige leden van het dagelijksch bestuur voor de radio zullen houden. Notariaat. Bij Kon. Besluit van 14 Sept. is aan G. J. A. Bolk, op zijn verzoek, met ingang van 28 November, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Dwin- gelo. Uit de klompenindustrie. Wegens slapte in de klompenindustrie zal de machinale klompenfabriek der fa. Gebrs v. d. Laar te St. Oedenrode met in gang van Maandag 18 dezer worden stil gelegd. Aan het geheele personeel is te gen dien datum ontslag aangezegd. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 14 September is aan jhr H. L. J. M. van Rijckevorsel, op zijn verzoek, met ingang van 14 Septem ber, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Wychen. Uitvoering der Aardappelsteunwet. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de burgemeesters een circu laire doen toekomen betreffende den steun aan de verbouwers van aardappe len, oogst 1933, waarin wordt gezegd, dat op de naleving van de bestaande bepalin gen scherp zal worden toegezien. Voorts wordt de aandacht gevestigd op het be paalde in artikel 26 van de landbouw- crisiswet 1933. Communisten en Oranje-Dinsdag. Het Tweede Kamerlid Westerman heeft aan den minister van Justitie de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is het dsn minister bekend, dat door het dagblad „De Tribune", met het oog op de door de Communistische Partij Holland voor 19 September a.s. aange kondigde betooging, een bijzondere oplage is gedrukt, waarin op ergerlijke en be- leedigende wijze over de regeering en in zonderheid over den voorzitter van den Ministerraad wordt geschreven? Kan d)e minister ook mededeelen of hij, mede in verband met de talrijke, vroeger ten aanzien van genoemd dagblad opgedane ervaringen, voornemens is maatregelen te treffen, opdat de versprei ding van het speciale nummer, desnoods door strafrechterlijk ingrijpen, worde ge stuit? Maatregelen gevraagd tegen vreemde zakenlieden. Mr J. A. G. M. van Hellenberg Hubar, lid van de Tweede Kamer, heeft den mi nister van Economische Zaken gevraagd: Is het den minister bekend, dat den laatsten tijd tal van buitenlandsche za kenlieden, met name grossiers en détail listen, zich in Nederland hebben geves tigd of maatregelen nemen zich te ves tigen? Is de minister niet van meening, dat het zeer ongewenscht is dat in dezen tijd, waarin de meeste gevestigde Nederland- sche zakenlieden hun uiterste kracht moe ten inspannen om het hoofd boven water te houden, aan buitenlandsche zakenlie den onbeperkt de gelegenheid wordt gebo den zich hier te vestigen? Is de minister bereid er maatregelen te gen te nemen, dat buitenlandsche zaken lieden zich in een onevenredig groot aan tal hier te lande vestigen? Schade door spreeuwen. Bekend zijn de berichten uit de Betuwe over spreeuwenschade aan fruit. Hier in Zeeland achtte men die berichten over dreven, doch thans schijnt de spreeuw zoo'n pomologisohe kennis opgedaan te hebben, dat 'hij schadelijk wordt voor appels en peren. In. het Zeeuwsclh Landbouwblad schrijft de Rijkstuinhouwconsulent om.: „Een algemeene klacht is, dat de vo gels, vooral spreeuwen, de goede kwali teit van dezen zomer ook weten te waar- deeren en groote schade aanrichten door het aanpikken der vruchten. Het is niet eenvoudig, dit tegen te gaan, omdat de spreeuw zich niet gemakkelijk laat verjagen en het schieten in een boomgaard 'groote bezwaren heeft. Wanneer de vogels meer en meer be lust worden op de vruchten en ze peren even lekker gaan vinden als kersen, zat men tot een krachtige 'bestrijding hebben over te gaan." En een bekend kweeker schrijft ons te hebben opgemerkt, dat de spreeuwen de geurigste appels, die hier gekweekt wor den, voor hun maaltijden schijnen uit te kiezen. Nieuwe gezant te Brussel. Naar het Ned. Oorr. Bureau verneemt is 'binnenkort de benoeming te verwach ten als Hr. Ms. gezant te Brussel, van Jhr Mr A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer commissaris der Ko ningin in de prov. Groningen. Jhr Tjarda, die ridder is in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, is de liberale beginselen toegedaan. Reuter meldt uit Brussel: De Koning 'heeft zijn goedkeuring gehecht aan de benoeming van Jhr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh 'Stachouwer tot Neder- •landsch gezant te Brussel. Renteloos voorschot Waterleldingmij. Zeeuwsch-Vlaanderen. Ingediend is een wetsontwerp tot be schikbaarstelling van een renteloos voor schot uit 's Rijks kas ten behoeve van de N.V. Waterleiding-Mij Zeeuwsch- Vlaanderen, gevestigd te Terneuzen. Bij de wet van 21 April 1927 werd aan deze maatschappij een renteloos voor schot uit 's rijks kas beschikbaar gesteld ten bedrage van ten hoogste f300.000, strekkende om, voor het geval door on voorziene oorzaken de op grond der op gemaakte rentabiliteitsberekening te ver wachten tekorten een zeker maximum zouden overschrijden, aan de N.V. ren- telooze voorschotten ter dekking van die extra-tekorten te verschaffen. Inmiddels is het niet tot den bouw van een waterleiding gekomen, doordat het meerendeel der 20 tot de N.V. toegetre den gemeenten niet bereid bleek, de noo- dige leeningen aan te gaan. Dit heeft geleid tot een op 3 Januari 1933 genomen besluit van de vergadering van aandeel houders tot ontbinding van de N.V. Op denzelfden dag is een nieuwe N.V. ge naamd Waterleiding-Mij Zeeuwsch- Vlaanderen opgericht door de gemeenten Aardenburg, Breskens, Hulst, Oostburg, Sas van Gent en Terneuzen, welke zich, evenals de vroegere, den bouw en de exploitatie van een waterleiding voor ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen ten doel stelt, doch aanvankelijk alleen een waterlei ding voor Hulst, Sas van Gent en Ter neuzen zal bouwen en geleidelijk tot uit breiding zal overgaan, naar gelang an dere gemeenten zulks wenschen en de rendabiliteit het toelaat. De aandeelen dezer nieuwe N.V. zijn volgestort en de betrokken gemeenten hebben besloten, de door de N.V. aan te gane geldleeningen te garandeeren, mits ook thans door het rijk en de provincie Zeeland de aan de vroegere N.V. ver leende risico-garantie wordt toegekend. Uit de door het rijksbureau voor drink watervoorziening opgemaakte rendabili- teitsberekening blijkt, dat ook voor de in eerste instantie te bouwen waterlei- ding van beperkten omvang onder de huidige omstandigheden draaglijke tarie ven een behoorlijke rendabiliteit is ver zekerd; wel is waar moet in verge lijking met den vroegeren opzet op veel geringere baten wegens waterleve ring aan de industrie worden gerekend, doch daartegenover staat, dat de aanleg- kos,ten belangrijk gedaald zijn. De regeering heeft gemeend, haar medewerking in dezen niet te mogen weigeren, te minder waar ook thans de bij het wetsontwerp in uitzicht gestelde steun vermoedelijk bijzondere gebeur tenissen voorbehouden nooit of mogelijk voor een klein gedeelte en dan nog slechts in verre toekomst, in daadwerkelijken financiëelen steun zal bestaan. Ook thans zal door het stellen van de gebruikelijke voorwaarden op de geheele gestie der N.V., zoowel op financiëel als technisch gebied, nauwkeurig worden toegezien. Een der voorwaarden is, dat door de provincie Zeeland een risico-ga rantie tot 2/3 van het door het rijk toe te kennen bedrag zal worden verleend. Het door rijk en provincie gezamenlijk toe te kennen bedrag is gesteld op 10 pet. van het bouwkapitaal, met een ma ximum van f 500.000, waardoor in vol doende mate met latere uitbreiding over andere gemeenten rekening wordt ge houden. Middelburg. Naar wij vernemen is het groote pand op de Groenmarkt tot voor kort bewoond door den oud-burgemeester P. Dumon Tak verkocht aan den heer A. Visser, thans kastelein van de sociëteit St. Joris, die aldaar een restaurant zal vestigen. Goos. Wij vestigen gaarne de aandacht op een in dit nummer voorkomende ad vertentie van het bestuur der Oranje vereniging „Lange Kerkstraat-Klok- straat", waarin de ingezetenen worden opgewekt a.s. Dinsdag ter gelegenheid van de ODening der Staten-Generaal te willen vlaggen. Gisteravond 'hield de afd. van den Ned. Ghr. Vrouwenbond haar eerste ver gadering in 'dit seizoen. De opkomst was bevredigend. Nadat de presidente, Mej. Donner, de vergadering bad geopend, werden eerst enkele huishoudelijke zaken afgedaan. Medegedeeld werd o.a. dat op 6 October a.s. voor de afdeeling in openbare ver gadering zal optreden Dr K. Dijk te 's-Gravenhage. Na de pauze 'hield D s v. d. Vis een lezing over Johannes, de zoon van Zebe- deus, als discipel, evangelist, apostel en profeet. De leerschool van den Dooper heeft grooten invloed uitgeoefend op Jo hannes. Zijn prediking over 'het 'komen de Koninkrijk vond weerklank in zijn vroom gemoed. Ging het bij hem mis schien wat sneller dan hij de andere 'dis cipelen, ook Johannes moest worden los- gewikkeïd uit de eenzijdige Joodsche Mes- sias-verwachting, welke een aardsch ko ninkrijk met nationale praoht en 'heer lijkheid bedoelde. Met verschillende voor beelden deed spr. uitkomen, 'hoe Johan nes als discipel dieper leerde zien en tenslotte meer dan de anderen verstond van des Heilanda werkelijke zending in deze wereld. Als Evangelist heeft hij zijn lezers wil len opleiden tot de kennis van 's Heeren naam en waarheid, welke kennis het eeuwige leven geeft. Langen tijd is nooit ernstig bestreden, dat Johannes werke lijk het op zijn naam staand Evangelie sohreef. Maar in lateren tijd is er mis schien geen belangrijke strijd op 'dit ter rein gevoerd. Belangrijk vooral, omdat 't ging om het Evangelie, waarin de God heid van Jezus 'Christus wordt bewezen. Johannes werpt met zijn Evangelie hemel- sche zonneschijn over 'het door de andere Evangelisten geschilderd levensbeeld van den Christus. Met enkele voorbeelden wordt door spr. bet verschil aangeduid tusschen de 'Synoptische Evangeliën en ■dat van Johannes. Johannes schreef het geestelijke Evangelie, waarin telkens weer uitkomt, dat de Heiland met de een lingen 'handelt over het „eenig noodige" en waarin Johannes telkens Hem doet uitstralen als de Christus, als het vleesch geworden Woord Gods. Johannes als apostel, zoo leeTen we hem kennen in zijn brieven. Die brieven zijn minder leerstellig dan zijn Evangelie, 't Is alsof hy zijn lezers wil toeroepen: „Het weten der dingen is niet genoeg; gij moet komen tot het beleven der Godde lijke waarheid". Dit brengt tot d'e erva ring van het kindschap Gods. Met een voorbeeld licht spr. toe, wat Johannes bedoelde met 'het woord: Nu 'zijn wij kin deren 'Gods, maar 't is nog niet geopen baard, wat wij zijn zullen. Verbannen naar Patmos door keizer Domilianus, ontving Johannes daar in ballingschap de openbaring van Jezus Christus. Over het boek Openbaringen is veel strijd gevoerd en de meeningen over de leer der 'laatste dingen zijn zeer ver schillend. Spreker wil daarom niet in bizonderheden treden, maar alleen de aandacht vestigen op het feit, dat Johan nes als profeet met zijn vinger naar bo ven wijst, om bet allen toe te roepen: „Hij komt". Nadat enkele in verband hiermede ge stelde vragen waren beantwoord, werd de vergadering door Ds v. d. Vis met dank zegging gesloten. Ned Herv. Kerk. Beroepen te Maastricht, H. C. Valeton te Wichmond. Te Woudsend, H. Marra te Huizinge. Aangenomen naar Visvliet, A. Kabel te Bozum. Bedankt voor Eerbeek, W. H. Hoek te Amsterdam. Voor Akkerwoude en Mur- merwoude, J. P. Snoep te Nijehaske. Geref. Kerken. Beroepen te Oostzaan. E. Teunis, cand. te Enschedé. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Amersfoort, L. S. den Boer van Leerdam en P. J. de Bruin van Vee- nendaal. Zondag 17 Sept. Ned Herv. Kerk. Goes vm. ds Homburg, av. ds Steinz. Koudekerks 9.30 u. ds Van der Giesen, 2 u. ds Spijkerboer te Gaast. 't Zand 10 u. ds D'e Ru, 6 u. ds Ten Kate (Doopsbed.) Hansweert vm. ds Steinz. Meliskerke vm en nm. ds Bakker. Geref. Kerken. Wissekerke vm. en nm. ds Unger te Brui- nisse. Colijnsplaat vm. ds v. Enk te Smilde (be vestiging), av. ds Veenstra (intrede). Vergoeding kosten van schoolbezoek. Een hoofdinspecteur van het lager onderwijs bracht de vraag te berde of van een vader gevergd zou kunnen worden, zijn woonschip in de richting van den weg Oldeboorn-Akkrum te verleggen, waardoor de afstand van zijn woning tot de school bekort zou wor den en geen vergoeding uit de gemeente kas van de kosten van schoolbezoek be hoefde te worden betaald. De Kroon heeft thans bepaald, dat dit geen punt van overweging kan uitmaken, aangezien het bij de toepassing van art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 van geen belang is, waar de ouders of verzorgers van de desbetreffende kinderen hun woning zou den kunnen vestigen., doch alleen waar zij deze gevestigd hebben. Een Panamees, die in Bel gië een fiets stal. Onder Moerdijk werd door de marechaussee een vreem deling aangehouden, die een Belgisch rij wiel bereed. De man bleek van Panamee- sche nationaliteit te zijn en bij onderzoek kwam verder aan het licht, dat de fiets te Esschen, in Beligië, was gestolen, in verband waarmede de man naar Roosen daal werd overgebracht. Na beëindiging van het onderzoek is de Panameesche zwijntjesjager gisteren naar Breda geleid en aldaar in het Huis van Bewaring op gesloten. Vrachtautorijdttegeneen boom. Twee dooden, één ge wonde. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft te Neukerk bij Geldern (D.) een ernstig ongeluk plaats gehad. Een Nederlandsche vrachtauto van de fa. Borst uit Nijmegen, reed door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een boom op. De 19-jarige bestuurder van den wagen en zijn 16-jarige broer, beiden zoons van den eigenaar liepen daarbij zulke ern stige wonden op, dat ze eenige uren later overleden. Een 16-jarige jongen uit Wup- perthal, die ook in de vrachtauto zat, brak een enkel. Vechtpartij op een ker mis. Op den laatsten kermisavond is het dorpje Volkel (N.-Br.) het tooneel geweest van een ernstige vechtpartij, waaraan een groot aantal personen heeft deelgenomen. De politie was genoodzaakt van de revolver gebruik te maken. Eenige personen werden gewond. Een zekere v. G. was de aanvoerder van een troep, welke de politie gezamen lijk te lijf wilde. Met getrokken sabel en gummistok deelden de politiemannen rake klappen uit, doch op deze wijze gelukte het hun nog niet de luid tierende en schreeuwende bende boeren te kalmeeren. De politiemannen werden ernstig be dreigd. Zij waren zoodoende genoodzaakt van de revolver gebruik te maken. Eenige malen werd in de lucht gescho ten, doch toen ook dit niet hielp, loste men eenige schoten in de richting van de grootste belhamels. Twee hunner wer den door de Jmgels getroffen en den aan vallers bleek het hierdoor al gauw, dat het den politiemannen ernst begon te worden. Naar alle kanten stoven de on ruststokers uiteen. De politie zette on middellijk een achtervolging in, waarbij het haar gelukte den hoofdman van de bende, genoemden G. uit Vonkel, te arres teeren. („Tel.") Kinderverlamming. Te Vlaardingen zijn weer twee nieuwe ge vallen van kinderverlamming opgegeven, zoodat zich daar thans tien gevallen voordoen. Te Vlaardinger-Ambacht is ook een nieuw geval geconstateerd. MIDDELBURG, 15 Sept. Op de veiling deden: Spinazie 312, Postelein 1113, Augurken 114, Wagenaarsboonen 29. Suikerboonen 27, Stoksnijboonen 523, Stamsnijboonen 213, Stokprincessen- boonen 716, Stamprincesseboonen 9— 11, Doperwten 1622, Roem van Holland 8—12, Spruiten 515, Uien 13, Rente gevers 416, Zilveruien 8—5 ct.p alles per Kg.; Peeën 1,54,5, Rapen 1,5—3, Kroten 12,5, Prei 4—5,5, Selderie 1,5 3, Knolselderie 12,5, Peterselie 1, Ra barber 2, Rammenas 1,52 ct., alles per bos; Savoyekool 25, Roodekool 23, Boerekool 0,51,5, Bloemkool 222, An dijvie 0,51,5, Kropsla 0,51,5, Kom kommers 1—2 ct, alles per stuk; Wi-tte- kool 2 ct. per Kg.; Varens 6, Gladiolen 3 6, Flamingsword 5, Asters 34, Dha- lia's 12, Plumoza 6, Hangers 8 ct., alles per bos; Palmen 11, Cyclamen 20, Varens 6, Cactussen 5 ct., alles per stuk. MIDDELBURG, 16 Sept. 1933. Reine Victoria 4-21, Tomaten 2-3, Frankentha- ler 20-35, Emille Royale 26, Witte druif 18-25, Black Alicante 32-34, Bramen 4- 10, Triomphe de Viennen 26, alles per kg. Suikermeloenen 4-13, netmeloenen 8-11, Kennemerland meloenen 10, Oranje Ana nas meloenen 8-23, Perziken 8, Vijgen 1, alles per stuk. GOES. Veil. Vereen. „Zuid-Beveland" Groentenveiling van 15 Sept. Boonen Stoksnijboonen 614, idem 2e soort 2 5, Stamsnijboonen 46, stokprincesse- boQpen 14—15, perfectboonen 512, d. princesseboonen 36, groene boonen 2 3, gele boonen 2, per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 2335, to maten 23, spinazie 5, spruiten 10—11, pootuien 2.20, uien 1.801.90, alles per 100 kg. Wortelen 45, kroten 3.904.10, prei 9, alles per 100 bos. Bloemkool 7 12, id. 2e soort 1.505, roode kool 2.50 6.20, groene sav. kool 2.906.10, witte kool 2.10, andijvie 2.203.50, kropsla 0.502.30, meloenen 716, witte kom kommers 0.601.20, groene idem 1.90, augurken' 0.070.12, knolselderie 1.80 2.50 per 100 stuks. KAPELLE, 15 Sept. 1938. Groote vei ling: Zure Kroetappela 0.80 per 100 K.G. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten 6-12, Sterappele 6-10, Groninger Kroon 2-6, Oranje-reinetten 3-11, Reinette d'Au- tomne 2-6, Lemoenappels 3-10, LaneS Prince Albert 3-9, Bismarck 2-6, Trans parante de Cronsels 3-19, Manks Codlin 4-13, Hondsmuil 2-5, Princesse Noble 6- 10, Dominéappels 2-6, Peperappels 3-6, Dubb. Bellefleurs 3-8, Baumann's Reinet te 4-7, Notarisappels 3-10, Nelsons Glorie 4-5, The Queen 5-6, Cox Pomona 10, Bramley's Seedling 3-7, Clasieappels 2-4, Grauwzuur 2-5, Zoete Ribbeling 2-6, Lin- denappels 2-6, Pomme d'Orange 4-10, Tuinzoet 2-6, Present v. Lunteren 3-6, Landsberger Reinette 4-11, Guldelingen 3-5, Zomerprincessen 3-9, Taartappels 4- 6, Citroenappels 4-6, Jacques Lebel 2-7, Koolappels 4-5, Court Pendu 3-5, alles p. 100 K.G. Peren: Beurré Napoleon 6, Beurré de Merode 610, Beurré Hardy 923, Beur ré Lebrun 6—16, Beurré Wilhelmina 4— 10, Beurré van den Ham 611, Beurré Clairgeau 412, Beurré Diel 49, Beurré Alexander Lucas 416, Beurré Superfin 9, Beurré Durandeau de Tongres 8—12, Triumphe de Viënne 829, Bonne Louise d'Avranches 639, Williams Duchesse 3 —14, Souvenir de Congres 8—19, Seigneur d'Esperen 10—16, Vijgeperen 515, Belle d'Espin 68, Nouveau Poiteau 38, Blanke Jutten 915, Maagdeperen 49, Pondsperen 36, St.-Remey 3—6, Soldat Laboureur 614, Peren zonder zaadhuis 5—7, Marguerite Marillat 10—10, Herto gin Elsa 6—12, Le Curó 3—6, Madame Treyve 11, Calleboutsperen 47, Doyenne du Comice 25, Karbonkelperen 56, Fop- peperen 47, Jodenperen 36, Dr Jules Guyot 12, Blanke Conference 8, Maria Louise 6, Beurré Bouquet 813, Groene Chaumontel 24, Gieser Wildeman 25, Perzikperen 8, Diamantperen 37, Kruit peren 5, Koninginneperen 5, Eva Baltet 57, Val Peren 24 guldden, alles per 100 K.G. Pruimen: Abrikoospruimen 1217, R. Victoria 1527, Jeffersonpruimen 19 25, Monarchpruimen 1422, herfstprui- men 1519, per 100 kg. Diversen: Moerbeien 19, blauwe drui ven 2330, noten 414, dubb. princes- sen zonder draad 36, stokprincessen 11, snijboonen 617, gele boontjes 2, wa genaarsboonen 1, tomaten 2, alles per kg. Meloenen 24, savoye kool 26, witte kool 5, roode kool 25, bloemkool 17, perziken 12, alles per stuk. Kropsla 0.601.30, andijvie 1.402.20 per 100 stuks. SINT ANNALAND. Aardappelveiling van Vrijdag 15 September 1933. Afd. St. Annaland: 1600 kg. Zeeuwische blauwe f 3.35; 1400 kg. Zeeuwsche bonte f 3.25; 2500 kg. witte eigenheimers f2.30; 500 kg. witte eigenheimers 2e soort, export f 1. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Zondag 7 u. 49 min. Maandag 7 u. 47 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2