Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Be rondvraag had een neer geanimeerd verloop. Een motie van den volgenden in houd werd aangenomen: „De algemeene ledenvergadering der Coöp, Beetwortelsuikerfabriek Roosen daal, gehouden 18 September 1933 in den Katholieken Kring te Roosendaal, ver zoekt de centrale landbouworganisaties te willen onderzoeken, of de economische toestand van het landbouwbedrijf gebaat zou zijn door een voorzichtige devaluatie van den Nederlandschen gulden en besluit deze motie in de Nederlandsche pers be kend te maken." VIJF-EN-ZEVENTIG J.ARIG BESTAAN DER CHRISTELIJKE SCHOOL, JOZ1NASTRAAT, TERNEUZEN. Sedert 1858: „De Muldersche school". Wie een tijdvak van driekwart eeuw overziet, ontdekt diepgaande verschillen tusschen thans en eertijds, en ervaart, dat in vele gevallen andere tijden ook andere belangen, andere drijfveeren en andere idealen gebracht hebben. Dat op het terrein van de Christelijke school binnen den cirkel van deze vijf-en- zeventig jaar veel veranderd is, behoeft geen nader betoog. Ook daar ziet men den algemeenen regel bevestigd, en ont dekt men diepgaande verschillen tusschen verleden en heden. Maar wat ook veranderde bij de wisse ling der tijden, één ding is gebleven: de liefde voor het christelijk onderwijsl Een nieuwe tijd is gekomen, o zeker, maar andere belangen, andere drijfvee ren en idealen heeft hij met betrekking tot de christelijke school niet gebracht. Binnen de grenslijnen van dit tijdperk ontdekken wij immer eenzelfde gehecht heid aan het christelijk onderwijs, een pal staan voor zijn belangen, toen en nul Wel rijk aan gebeurtenissen van groote beteekenis is het tijdperk, waarop men thans terugziet. Gebeurtenissen, die ge tuigen van een standvastige liefde voor de zaak die men was toegedaan, en die bovenal spreken van een sterk geloof en een alles-overwinnend vertrouwen in ELooger bijstand. Daar was nu nog maar amper 75 jaar geleden de wet-Van der Brug- ghen, die den voorstanders van christe lijk of nationaal onderwijs niet veel meer dan bittere ontgoocheling bracht. En te meer moet men den moed dier getrouwen bewonderen, als men ziet dat zij of schoon men een gunstiger wending hoop- tel toch maar blijven voortgaan op den moeilijken weg, zich vasthoudend aan de eenige vrijheid die hun gelaten was sedert de Grondwetsherziening van '48: vrijheid, om geheel uit eigen middelen een school te bouwenl Dat zij dit gedaan hebben, ten koste van veel geldelijke offers, maar in de vei lige schutse van een sterk Godsvertrou wen, mag thans, na driekwart eeuw, in breeden kring herdacht worden, ook te Terneuzenl Welk een gezegenden invloed heeft het onderwijs aan deze school gehadl Zij heeft een stempel gedrukt op de honder den, aan welke zij in den strijd om het bestaan zulke kostbare schatten heeft meegegevenl Bij degenen, aan wier vor ming zij haar deel mocht bijdragen, is immer gebleven de dankbare herinnering aan de wijze waarop dit onderwijs ge bracht is. Zoo zijn er geslachten opgegroeid, die bij het ouder-worden het ideaal van den eersten, moeilijken tijd allengs meer tot werkelijkheid zagen worden. En zij ver heugden zich in de wetenschap, dat op die wijze in steeds breeder kring de wel dadige invloed van het christelijk onder wijs merkbaar zou worden. Oók in Ter- neuzen. Wat wellicht in den eersten tijd en ook later wel als scheldnaam was be doeld, of toch zeker als volledig-typee- rende aanduiding tegenover anders-den kenden, leerde men van lieverlede als een eerenaam, een onderscheiding-in-gunsti- gen zin beschouwen l Wie de benaming „Muldersche school" hoorde bezigen, behoefde daarin niet uit sluitend of in de eerste plaats schamperen spot te zoeken. Meestentijds was deze aanduiding toch mede ingegeven door 'n gevoel van rechtvaardigheid tegenover den man, die door de kracht van een sterke persoonlijkheid een eigen stempel op school èn onderwijs drukte. Zoo is het nu enkele geslachten achter een gebleven; langer dan de man leefde, leefde zijn naaml Velen, ook degenen die na hem kwamen, hebben zijn naam in het blazoen gelezen; en in het woord, dat zoowel van spot als van vereering ge tuigde, een richtlijn voor de toekomst ont dekt. Want de „Muldersche School" moest toch haar eigen karakter handhaven, de zelfde blijven onder alle omstandigheden en in elk opzichtl De grondslagen, vóór driekwart eeuw gelegd, moesten onver anderd behouden blijven; spijt alle ver andering en wisselings werverwinden, mocht de voortgang geenerlei koerswijzi ging brengen! Zoo heeft nu sedert 75 jaar Terneuzen zijn „Muldersche school", eerst in de Lan ge Kerkstraat gehuisvest, sedert gerui- men tijd in de Jozinastraat, met de af- deeling voor U. L. 0. aan de Grenulaan. Na den heer G. Mulder, de eerste hoofd onderwijzer aan de school, zette dhr H. Koelmans den in 1858 begonnen arbeid voort, tot hij in 1921 de school met pen sioen verliet. En thans zijn de heeren H. Heersema en P. Lankamp, reap, hoofd der U. L. 0. Sohool en der Lagere School, met de leiding belast. Het bestuur der school had op Woens dag een specialen herdenkingsavond be legd, waarbij zeer vele vrienden van het christelijk onderwijs tegenwoordig waren. De samenkomst stond onder leiding van den voorzitter, dhr J. J. de Jager, die na een kort openingswoord een zeer belangwekkende gedachtenisrede heeft uitgesproken, waarin een overzicht gege ven werd van de school sedert 1858. De heer De Jager, die reeds tientallen jaren deel uitmaakt van het bestuur dezer christelijke school en reeds bijna 'n kwart eeuw voorzitter daarvan is, heeft vele oude gebeurtenissen, die reeds meer ver vaagd waren en aan velen der jongeren schier volledig onbekend, in het volle licht geplaatst. Zijn rede een belang rijk stuk geschiedenis! was wel uiter mate geschikt om bij jong en oud de feiten van het verleden in haar veel-om- vattende beteekenis onder de aandacht te brengen. Hij volgde de lijn Mulder-Koel- mans naar den tegenwoordigen toestand, en wees op den grooten zegen, dien dit onderwijs aan honderden heeft gebracht. Velen, ook buiten den directen kring der vrienden van het christelijk onderwijs, hebben deze school bezocht. Daarin mag gezien worden een erkenning van de goe de kwaliteiten van het onderwijs, zooals dit aan deze school werd gegeven. Ook werd stil gestaan bij de uitbreiding die de school verkreeg door het inrichten eener afzonderlijke afdeeling voor uitge breid lager onderwijs. Na deze gedachtenisrede volgde de toe spraak van den Inspecteur van het L. O., den Hoogedelgestrengen heer B. J. A. Stoopman, die namens het Rijksschool- toezicht de jubileerende school geluk- wenschte. Burgemeester Huizdnga deed dit ver volgens namens het Gemeentebestuur, er op wijzende, dat de christelijke school aan de Jozinastraat altijd als een voorbeeld mag genoemd worden voor de bizondere scholen in deze gemeente. Hierna was het woord aan den oud leerling der school, die de feestrede zou uitspreken: Mr P. Dieleman van Middel burg. In een zeer gedocumenteerde, het bree- de terrein van het christelijk ouderwijs belichtende en de Terneuzensche school van Mulder en Koelmans op den voor grond stellende rede, heeft hij zijn talrijk gehoor bepaald bij den stichtingstijd en -strijd. Hij heeft oude herinneringen op gehaald, op den merkbaren invloed van dit onderwijs den nadruk gelegd, den strijd der vaderen in het juiste licht ge plaatst, kortom, in zijn feestwoord, zij het dan ook in vogelvlucht, een prachtig en boeiend verhaal gegeven van den al gemeenen toestand op onderwijsgebied, en dien te Terneuzen in het bizonder, ten tijde van de oprichting dezer christelijke school, de eerste in Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de pauze tijdens welke dhr J. A. Tazelaar een orgelbespeling gaf ver kreeg het hoofd der U. L. O.-school het woord, om namens deze afdeeling die eerst van later tijd dateert de oude lagere school geluk te wenschen bij het bereiken van dezen mijlpaal. Da S. Groeneveld sprak namens den Raad der Gereformeerde Kerk, er op wij zende, dat van de bestuursleden, die op traden toen de school een afzonderlijk be stuur kreeg buiten den Kerkeraad, nu na 36 jaar nog twee leden zitting hebben, de heeren J. J. de Jager en D. E. Wol- fert. Het was een indrukwekkend oogenblik, toen de heer D. Mulder vein Zierikzee, oud-leerling en oud-onderwijzer der school, het spreekgestoelte beklom om 'n enkel woord te spreken. Men kon ervaren dat het dezen ouden onderwijzer goed deed, op dezen feestavond tegenwoordig te zijn. Na hem sprak een andere oud-onder wijzer der school, die van verleden en heden wist te getuigen: dhr J. J. v. d. Ouden, thans te Goes woonachtig. Hij heeft gediend onder alle hoofdonderwij zers, die de school in deze 75 jaar gehad heeft. En vooral uit den tijd, toen de hulpmiddelen en het geld voor het onder wijs uiterst gering waren, heeft hij en kele typeerende voorbeelden naar voren gebracht. Namens de oud-leerlingen sprak Ds A. Scheele van Kapelle-Biezelinge. Een drie tal geslachten heeft deze school in die 75 jaren mede gevormd; velen hunner hebben een goede en vooraanstaande po sitie verworven, mede dank zij dit onder wijs. De secretaris van den Scholenbond „Land van Axel", dhr G. J. Nobels, bracht de gelukwenschen van deze vereeniging over. Nu de oudste der hier gevestigde christelijke scholen jubileert, wilde ook de Scholenbond die toch de meeste der zusterscholen omvat niet achterblijven om haar blijdschap uit te spreken over dit jubileum. Dat de naam Koelmans op dit feest zou gehoord worden, sprak wel vanzelf. Was Mulder de man, die de grondslagen leg de, Koelmans was het, die het gebouw mocht optrekken en tot grooten bloei brengen. Door zijn werkkracht en geloof is de school van Mulder toch óók de school van Koelmans geworden; ook zijn arbeid is een rijk gezegende geweest. Namens de familie mocht de zoon, de heer G. Koelmans van Bruinisse, zich bij de vele sprekers aansluiten; het was ook de familie Koelmans een behoefte op dit feest tegenwoordig te zijn. Dhr P. Lankamp heeft vervolgens het slotwoord gesproken, Hij wees op de voortrekkers, de oude garde, de mannen die immer gepleit heb ben voor het recht en de vrijheid van het Christelijk onderwijs. In een k'ort over- zioht heeft hij deze getuigen dichter bij ons gebracht, en het thans levende ge slacht gevraagd om dezelfde toewijding aan de aloude beginselen. Met een blik op de toekomst zal die toewijding, die liefde en dat gebed voor het christelijk onderwijs stellig niet minder noodig zijn dan ooit te voren. Ten slotte het was reeds half twaalf! heeft de Voorzitter allen dank gezegd voor de goede woorden, die hier gespro ken waren. Deze avond is 'n onvergetelijke geworden in de geschiedenis der school! De groote opkomst bewees, dat nog steeds in zeer breeden kring liefde voor de christelijke school aan de Jozinastraat heerscht. Verschillende telegrammen en schrifte lijke gelukwenschen waren binnen geko men. Oud-onderwijzers der school en ver schillende oud-bestuursleden waren mede aanwezig, enkelen waren speciaal over gekomen om dezen avond bij te wonen. Terugziende op dezen dag kan niet an ders getuigd, dan dat dit herdenkings feest in alle opzichten geslaagd is. Des morgens is aan de schoolkinderen van den schoolstrijd en zijn geschiedenis verteld, terwijl de bijeenkomst een fees telijk cachet droeg door bloemen en ver siering. Aan de kinderen is een foto uitgereikt, en werden versnaperingen rondgedeeld. Indringer gepakt. Terwijl de landbouwer B. te Erp op bet veld nabij zijn woning aan den arbeid was, drongen twee vreemdelingen zijn huis binnen. Zij werden evenwel opgemerkt door een buur man, die onmiddellijk den landbouwer van het ongewone bezoek in kennis stel de. Toen B. zijn boerderij binnen ging, sloegen de indringers, die een klein be drag aan geld hadden buitgemaakt, ijlings op de vlucht. De landbouwer sprong op zijn fiets en vervolgde de beide individuen. Nabij de Zuid-Willemsvaart gelukte het hem, bij gestaan door eenige voorbijgangers, een der kerels te grijpen. Men bracht den in breker naar het gemeentehuis, waar hij aan de politie werd overgeleverd. De ar restant, een zekere S. uit Helmond, ont kende aanvankelijk doch spoedig viel hij door de mand. Hij werd naar de mare chausseekazerne te Veghel overgebracht en ingesloten. De andere inbreker, die uit Weert afkomstig zou zijn, is nog voort vluchtig. (Tel.) Dader van aanslag gear resteerd. De gemeentepolitie en rijks- veldwacht te Veldhoven heeft gisteravond te half 10 onder de gemeente Zeelst aan gehouden G., die er van verdacht wordt, een aanslag op zijn grootouders te heb ben gepleegd j.l. Zaterdag. G. beweert, dat hij zich schuil heeft gehouden in de bosschen tusschen Zeelst en Oirschot. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en zal ter beschikking van de Justitie war den gesteld. Nahetdr-ama teMui- d e n. Het bloedige drama, dat zich ver leden week Dinsdag na de raadszitting te Muiden heeft afgespeeld, heeft nog een andere, niet minder tragischen kant. De fotograaf I. was op den bewusten Dinsdag des middags naar Amsterdam geweest en had, toen hij terugkwam, pa ling voor zijn gezin meegebracht. Hij drong er vooral op aan, dat er van gege ten werd, doch door een samenloop van omstandigheden had nog niemand iets daarvan genuttigd, vóór de schietpartij plaats had. Later wilde de vrouw van I. er een stukje van eten, maar de smaak was zóó eigenaardig, dat zij het weer uit spuwde. De paling werd aan den hond gegeven, die kort nadat hij er van gege ten had, ziek werd en stierf. Voor politie en justitie was het gebeur de aanleiding in te grijpen. Een stuk pa ling, dat nog over was, werd op last van de justitie aan Dr A. van Raalte, direc teur van den Keuringsdienst voor Waren te Amsterdam, opgezonden om te worden onderzocht. Het lijk van den hond, dat nog niet begraven was, is opgezonden naar het laboratorium van de Veeartse- nijkundige Hoogeschool te Utrecht. Mevr. I. had voorts nog bij de politie verklaard, dat bij haar bezoek aan het huis van bewaring haar het gedrag van haar man was opgevallen. Hij scheen te hebben verwacht, dat zij ziek zou zijn. Naar aan de „Tel." wordt bericht, heeft de burgemeester van Muiden, de heer J. L. de Raadt, den wensch te kennen ge geven, bij zijn thuiskomst uit het Zieken huis, op geen enkele wijze gehuldigd te worden. De burgemeester is zeer dank baar voor de blijken van medeleven, maar daar de dokters gewaarschuwd hebben tegen iedere emotie en bovendien aller gedachten nog uitgaan naar de andere slachtoffers en de weduwe en kinderen van één hunner, zou de burgemeester het be treuren, indien men hem in het bijzonder zou huldigen. Hij verlangt niets liever dan geheel met rust te worden gelaten en langzamerhand weer zijn werkzaam heden te hervatten. Smokkelaars verrast. Kommiezen te Bergen (L.) verrasten een colonne smokkelaars, terwijl zij poog den een partij Duitsche margarine frau duleus het land binnente voeren. Negen rijwielen en circa 1000' pond margarine werden in beslag genomen. De smokke laars ontkwamen. Hakenkruisen. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn op ver scheidene woningen in de kom der ge meente Kerkrade met roode verf haken- kruisen aangebracht. Dinsdagnacht zijn van nationaal-socialistisohe zijde pam fletten aangeplakt. De buit van den inbre ker. In Utreoht is gisternacht ingebro ken in een café aan de Waterstraat, De dader is blijkbaar goed op de hoogte ge weest met de situatie ter plaatse, want hij is zonder veel moeite het huis kunnen binnenkomen, namelijk aan de achterzijde. Uit het café zijn, blijkens een globale inventarisatie, verdwenen: vier mand- flesschen met jenever, ieder inhoudende 10 L., en twee met een inhoud van 5 L.; voorts nog ongeveer 10 L. cognac, in fles- schen en twee flesschen limonade. Nadat de spiritualiën in de wacht war ren gesleept, is de inbreker nog eens ver der gaan kijken, of er nog iets van zijn gading was te vinden. Toen viel zijn oog op de volière van den caféhouder, die een groot kanarieliefhebber is. Hij hield in de volière een fraaie collectie, en had er bovendien nog een aantal in zoogenaam de broedkooitjes zitten. Welnu, gister morgen kwam hij tot de ontdekking, dat er niet minder dan 18 van zijn gevederde zangers verdwenen waren. In de volière zaten er nog maar een paar, en de broed kooitjes waren leeg. Tevens waren er twee kooien verdwenen, waarin de kana ries blijkbaar meegenomen zijn. De lijst van het gestolene bij een in braak zal er waarschijnlijk nog nooit zoo vreemd hebben uitgezien als deze. i De strijd tegen de valsche vleeschkeuringsstempels. De vleeschkeuringsdienst te Rotterdam gaat met kracht voort in zijn strijd tegen de valsche vleeschkeuringsstempels en de frauduleuze slachtingen ook al zijn de straffen, die tegen de bedrijvers van dit kwaad worden uitgesproken, niet hoog. Donderdag 7 Sept. is in een der straten van Rotterdam weer een partij vleesch aangehouden, voorzien van een goedkeu- rinsstempel uit Nijkerk. Hoewel dadelijk dit stempel verdacht voorkwam heeft men het met opzet laten dooraan. Het onderzoek wees in de richting van Ouwerkerk aan den IJsel. Na een mini- teuze huiszoeking in de woning van N. S. werd achter een gesloten deur een frau duleuze slachtplaats gevonden, waarin een aantal geslachte varkens, voorzien van het stempel Nijkerk, en een heele sla gersinventaris. De woning van S. ligt in het open veld, ver van de bebouwde kom. S. is door de politie meegenomen en in het hoofdbureau van politie te Rotterdam opgesloten. Daar bevinden zich reeds een van de vervoerders van het frauduleus in gevoerde vleesch en ook de man, die ver dacht wordt van de levering van de valsche stempels. De aangehoudenen zullen worden ver volgd op grond van artikel 219 van het W. v. S. dat een maximum straf van 2 jaar stelt op het gebruik van valsche stempelmerken. Naar we vernemen, wordt het heele land op het oogenblik overstroomd door valsch gestempeld en frauduleus geslacht vleesch. Vooral varkensvleesch, waarop door de Crisisvarkenswet een zoete winst is te maken. Er wordt dan ook gewoon met valsche stempels bij de slagers en grossiers aan de deur geleurd. Het is te verwachten, dat als straks de rundveecentrale haar werk aanvangt, ook met het rundvleesch op deze wijze ge knoeid zal worden. Uit het onderzoek is ook gebleken, zoo deelde men nog mede, dat S. de varkens doodde, door ze met een buks neer te schieten. Hij schoot daarbij niet altijd even goed raak, zoodat de dieren noode- loos gepijnigd werden en niet verdoofd, voor ze gedood werden. Ook ter zake van dierenmishandeling is daarom proces verbaal tegen hem opgemaakt. Kinderverlamming In het gezin van den landbouwer G. te Otter- sum is bij een meisje van 14 jaar een ge val van kinderverlamming geconstateerd. Hij jaagde slechts met een... kindergeweertje. Door een agent van politie te Leimuiden werd reeds eenige dagen geloerd op een berucht strooper. Reeds eenige dagen had onze agent zich tevergeefs verdekt opgesteld. Eindelijk werd zijn wachten beloond. Op een gegeven moment zag hij vanuit zijn schuilplaats den strooper in jagende houding met een geweer over het veld loopen. Zoodra de strooper zijn schuilplaats naderde, hield hij hem staande en wilde hem deswege wegens overtreding van de jachtwet verbaliseeren en zijn geweer in beslag nemen. Groot was de ontnuch tering voor onzen agent, toen hij zag, dat hij door den strooper terdege bij den neus was genomen en deze hem een... houten kindergeweertje overhandigde. Auto in brand gevlogen. Een vrouw verbrand, twee per sonen zwaar gewond. Gisterna middag reed de heer W. Oosterbaan uit Ooster-Nijkerk (Fr.) met zijn met turf beladen Vrachtauto op den weg Giekerk— Zwartewegsend. Bij hem in de cabine zaten zijn vader en moeder. Onderweg is de auto door onbekende oorzaak tegen een aan den linkerkant van den weg staanden boom gebotst met het gevolg, dat de motor werd ingedrukt en in brand vloog. De inzittenden konden niet intijds naar buiten komen. De kleeren van de 64-jarige vrouw vlogen in brand met het gevolg, dat ook de vrouw ver brandde. De oude man liep brandwon den op en werd zwaar aan het hoofd gekwetst. De bestuurder kreeg zware brandwonden aan de beenen. Beide per sonen werden per ziekenauto naar het ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. Verkeerd verstaan? Een Si- lezische koopman zou in een Tsjechische gevangenis zuchten omdat hij zijn hoed niet wilde verliezen. Hij liep in een Tsjechisch stadje te wandelen toen door een plotselingen rukwind zijn hoed af woei. Verschrikt riep de man „mijn hoed!", of te wel, in zijn Silezisch dia lect: „Mei Hüttlal" Een politie-agent meende, dat de man riep: „Heil Hitier!" hetgeen in Tsjecho-Slowakije streng ver boden is. De rechter geloofde den agent. Opzienbarende aanhou ding te Oslo. Oslo is in den afgeloo- pen zomer door een reeks geheimzinnige branden bezocht. Zoo ontstond er brand in de koninklijke stallen en ook een paar restaurants in het centrum der stad werden door het vuur geteisterd. Men dacht aan de mogelijkheid van brand stichting. Dezer dagen is te Oslo in verband hier mee een opzienbarende aanhouding ver richt. Gearresteerd is namelijk de 30- jarige zoon van den koninklijken stal meester Page. Hem worden zes brandstichtingen o.a. in de koninklijke stallen ten laste gelegd, maar hij wordt van nog veel meer brandstichtingen verdacht. Er is in verband met deze aanhouding een nieuw onderzoek ingesteld naar den brand op het kasteel Skougum van het kroonprin selijk paar, dat nauwelijks een jaar na het huwelijk van den kroonprins tot den grond toe afbrandde. Ook wordt Page er van verdacht gepoogd te hebben brand te stichten in het koninklijk paleis waar in December 1928 brand werd ontdekt in een kist met stroo in een kelder. De brand werd spoedig gebluscht maar er werd nimmer opgehelderd wat de oor zaak was. Brochure in beslag geno men. Op last van den minister van Ju stitie heeft de politie gisteren in onder scheidene plaatsen van ons land in be slag genomen exemplaren van de bro chure „Fascisme in Nederland, Arbeiders in de gevangenis". Het geschrift, dat uitgegeven was door een anarchistische groep, bevatte belee- digende zinsneden jegens de regeering. JAREN LANG LAST VAN DUIZELIGHEID. Door slechte spijsvertering. In drie weken totaal veranderd. „Voordat ik Kruschen nam", schrijft een vrouw, „voelde ik mij steeds duizelig en opgeblazen door bardlijvigheid; ik werd er zoo zenuwachtig onder, dat het minste of geringste me hinderde. Ik heb er geen woorden voor U te zeggen hoe blij ik ben, dat ik er toe besloot, een proef met Kruschen Salts te nemen. 18 maan den lang heb ik het nu genomen. Ik zou het geen dag willen missen. Het is een prachtig middel voor ieder die geleden heeft zooals ik. Ik voel me nu beter dan ooit tevoren. Nadat ik Kruschen Salts drie weken genomen had, was ik 't opge zette gevoel volkomen kwijt. Kruschen Salts verhindert ook de te sterke ge wichtstoename, waar zooveel vrouwen op middelbaren leeftijd last van hebben. Men voelt zich er zoo gezond en frisch door." Mevr. J. M. Kruschen Salts is als het ware een natuurrecept om uw lichaam inwen dig schoon te houden. Het verhindert dat zich in Uw inwendige organen afvalstof fen ophoopen die Uw gezondheid bena delen. Het zorgt er voor, dat frisch bloed door Uw lichaam stroomt en ge U gezond en levenslustig voelt als nooit tevoren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten k Fl, 0.90 en Fl. 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rown- tree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Te Goes venten zonder vergunning: J. H. B., Groningen f 1 b. of 1 d. h. Te Wolphaartsdijk venten zonder ver gunning: P. V., Goes, f5 b. of 5 d. h. Als schipper met zijn vaartuig een rijkskanaal bevarende zijn naam niet op zijn schip hebben: H. L. Caub (D.) f2 b. of 2 d. h. Fietsen over den openbaren weg, ter wijl men verkeert onder den invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank: J. D., Goes f5 b. of 5 d. h. Fietsen zonder bel: J. S., Schore fl b. of 1 d. h. Zonder noodzaak met een motorrijtuig rijden over een rijwielpad: J. B., Baar land f3 b. of 3 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder voldoen de voorlichten, achterlicht en rood licht: C. E. B., Goes, flO b. of 10 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: H. W., Goes, J. F. K., Hansweert f3 b. s. 1 w. t. s.; C. J. B., Krabbendijke f3 b. of 3 d. h.; I. B. d. G., Kloetinge; A. S. L., Biezelinge; L. A. v. E., Hansweert; J. B., 'sHeer Arendskerke f5 b. of 5 d. h.; G K., Goes f3 b. of 3 d, h. Met motorrijtuig rijden zonder achter licht: W. W., Waarde f3 b. of 3 d. h. Met rijwiel rijden des avonds, terwijl dit niet was voorzien van een reflector: C. O., Krabbendijke fl b. 1 d. h. Met motorrijtuig zonder rood achter licht: J. K., Kapelle f2 b. s. 2 d. h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6