DE ZEEUW ONDER VALSCKE VERDENKING TWEEDE BLAD. Staten-Generaal. Uit de Provincie Land- en Tuinbouw VAN VRIJDAG 15 SEPT. 1039, Nr 295. EERSTE KAMER. Het uniformverbod. Aan hetvoorloopig verslag over het ontwerp van wet tot aanvulling van het Wetboek van strafrecht met het oog op kleedingstukken en onderschei dingsteekenen, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven, is het volgende ontleend: Eenige leden konden de strekking van het wetsontwerp niet bewonderen. Hot is, volgens hen, een wettelijke sanctie op de onverdraagzaamheid. Zij moesten even wel toegeven, dat het dragen van unifor men een zoodanigen omvang heeft aange nomen, dat een optreden van de regeering daartegen wel eenigszins verklaarbaar wordt. Deze leden zouden wellicht hun stem aan het ontwerp hebben gegeven, ware niet het amendement-Albarda verworpen, waardoor vaandels, die uiting zijn van een bepaald politiek streven, voortaan in optochten niet meer zullen mogen wor den meegedragen. Vele leden verklaarden zich bereid dit wetsontwerp te aanvaarden als geboden door de tijdsomstandigheden. Veel te lang heeft men de openbare straat voor de monstraties laten gebruiken. Gaarne zouden eenige leden zien, dat de regeering ook haar aandacht wijdde aan optochten en vergaderingen Het komt voor, dat groote optochten van de A. J. C. onder kerktijd met slaande trom door stille buurten trekken. In de memorie van antwoord zegt de regeering, dat aan de beteekenis van het ontwerp, ook na de verwerping van het amendement-Albarda, in 't voor- loopig verslag niet voldoende recht wordt gedaan. Het artikel treft, wat onderscheidings teekenen in optochten betreft, alleen die opzichtige onderscheidingsteekenen, wel ke uitdrukking (men zou ook kun nen zeggen „symbool") zijn van een be paald staatkundig streven. Hieronder val len dus alleen rechtstreeksche symbolen als vuurroode of geheel zwarte vlaggen. Deze zullen in optochten niet meer mogen worden meegedragen. Nadere voorzieningen tot handhaving vein de openbare orde en o.m. gericht te gen excessief optreden in publieke verga deringen en de pers heeft de minister in voorbereiding. Deze voorzieningen zullen mede tot zekere hoogte vaandels en trans paranten betreffen, meegedragen in op tochten van beleedigenden of opruienden aard. De algemeene vergadering van het -district „Zeeland" v. d. Mij. tot Nut van het Algemeen zal gehouden worden op 23 September te Ierseke. Als spr. zal o.a. optreden dhr Van Ree uit Eindhoven, die een voordracht zal houden over; „Vak opleiding in Nederland in de naaste toe komst en de taak van de radio-omroep daarbij". Kloetinge. Donderdag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig met ken nisgeving dhr Buitenhuis. Ingekomen zijn o.a.: van Ged. Staten goedkeuring der bouwverordening; idem van het raadsbesluit tot het aangaan der geldleening voor aanschaffing motor brandspuit; Verzoek van de buurtver- eeniging „De Tol" tot het plaatsen van een straatlantaarn aan den 's Gravenpol- derschen weg. Wordt aangehouden tot de •volgende vergadering. De voorzitter deelt mede, dat Vrijdag a.s. de straatverlichting zal aanvangen. In verband hiermede stellen B. en W. voor, A. van de Velde wederom aan te wijzen als controleur dier verlichting. Dhr Strauh zegt, dat dit niet op de agenda staat. De voorzitter zegt, dat van de V. zulks al meerdere jaren is geweest en vindt dat hiertoe wel besloten kan worden. Dhr Kousemaker vraagt of het niet mogelijk is een vaste aanstelling te geven opdat dit punt niet ieder jaar te behande len is. De voorz. zegt, dat wanneer een vaste benoeming plaats heeft, van de V. onder de pensioenwet valt, en dan pen sioensbijdrage moet betalen. Van de V. heeft liever den ouden toestand. Met alg. st. wordt hij daarna als controleur aan gewezen. De gemeenterekening over 1932 wordt voorloopig vastgesteld op de volgende cij fers. Gew. dienst inkomsten f 62.893.04, uitgaven f57.366.62, batig slot f5526.42 Kapitaaldienst inkomsten en uitgaven f 15.496.40. Naar aanleiding van het rapport der commissie tot onderzoek der rekening '32 en de begrooting 1934 van het burgerlijk armbestuur stellen B. en W. voor a. de jaarwedde en den pensioensgrondslag van K. ff. Wonda, als gemeente-genees heer met ingang van 1 Januari 1934 vast te stellen op f900 (f450 voor rekening der gemeente en f 450 voor rekening van het Burg. Armbestuur); b. de jaarwedde en den pensioens grondslag van W. Oostingh als secreta ris-penningmeester van het B. A. met in gang van 1 Jan. 1934 vast te stellen op f450. De commissie is het opgevallen, dat de post jaarwedde geneesheer met 18 pet. is verlaagd en de post jaarwedde secretaris-penningmeester en bode met 10 pet. Zij vraagt in haar rapport wat de oorzaak hiervan is. De voorzitter zegt, dat het hier feitelijk betreft een verlaging van f 100 van de subsidie in de jaarwedde van den gemeente-geneesheer. In het ge heel genomen is de jaarwedde van den geneesheer f 1000. De eventueele korting is dus ook 10 pet. daarvan. Dhr Straub' meent, dat de jaarwedde door den Raad wordt vastgesteld, dus dat het verzoek van het B. A. om tot verla ging over te gaan, niet precies juist is. Toegelicht wordt, dat een gedeelte dei jaarwedde door de gemeente en een an der deel door het B. A. wordt uitbetaald. Het voorstel van B. en W. wordt hier na met algemeene stemmen aangenomen. De commissie vraagt ook of geen stren gere maatregelen kunnen genomen wor den, tegen de personen, die hun pacht van vorige jaren nog niet hebben betaald. Dhr Eversdijk wijst op de ipoeilijkheden die er zijn bij het beslag laten leggen op eigendommen. Het armbestuur probeert langs alle wegen de pacht zooveel moge lijk binnen te krijgen. Dhr Straub gelooft zulks, maar het zou voor sommige personen toch wel goed zijn, om beslag te laten leggen. De rekening van het B. A. wordt hier na goedgekeurd tot een bedrag in ont vang van f20.108.17y2, uitgaven £17.244, batig slot f2864.171/2. Eveneens wordt goedgekeurd de begrooting voor 1934 met een totaal in ontvangsten en uitgaven van f ll.772.liy2. Voorstel van B. en W. om voor verwar ming der secretarie, nu de bestaande ka chel versleten is, een gasconvector aan te schaffen. Het gemeente-gasbedrijf te Goes wil een gasconvector plaatsen, alles in begrepen, voor f 189.93. Hoewel dit bedrag belangrijk hooger is dan de prijs van een gewone kolenka- chel meenen zij te moeten voorstellen, een gasconvector aan te schaffen omdat de jaarlijksche kosten zeker niet hooger zul len zijn dan bij kolenvèrwarming. De kos ten van verbruik zullen ongeveer f 50 per stookseizoen bedragen (netto). Hierbij komen de niet zoo gemakkelijk in cijfers uit te drukken voordeelen van eenvou dige bediening en zindelijkheid. Dhr Straub zou een goedkoopere gas kachel willen aanschaffen. De voorzitter zegt, dat het mogelijk is, dat een goedkoopere kachel meer gas zal verbruiken. Het voorstel wordt hierna met 4 tegen 2 st. (die der heeren Straub en Zweedijk) aangenomen. Bij de rondvraag vestigt dhr Straub de aandacht op de Peperstraat, die door de vele putten bijha niet meer te berijden is. De voorzitter zegt, hieraan aandacht FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 140) _o— „Daar ben ik blij om, meneer", onder brak het veelbelovende jongmensch den woordenstroom van den getergden man. „Wat ik voornemens was, u zoo dadelijk mede te deelen, zal dan geen verschil voor u maken. Ik wilde u namelijk mijn ontslag vragen, meneer." „Wou je dat?" antwoordde de heer galloway, die er niets van geloofde, sma lend. „Inderdaad ga ik u verlaten, meneer, ik ga naar Port Natal." De heer Galloway vond het wensche- yk, een weinig in te binden. „Waar zei je, dat je heenging?" „Naar Port Natal". „Naar Port Natal!" echode de heer Gal loway, stom van verbazing, want nimmer ad een woord van Rolands lang gekoes terde plannen zijn oor bereikt." Wat ter we™!d moet je daar gajan uitvoeren?" „Mijn fortuin maken, meneer" klonk 't ntwoord, vol zelfvertrouwen gegeven. „O juist. En wanneer ga je weg?" De toon was spottend. „Neen, heusch meneer, ik maak geen grapjes ik meen, wat ik zeg. En na tuurlijk zou ik niet kunnen gaan, zonder er u behoorlijk kennis van te geven." „Ga je vandaag al?" klonk het nog steeds in denzelfden trant. „Neen, dat niet. Maar toch zal het niet lang duren, meneer, en ik verzoek u, me te gelooven. Ik heb er met mijn moeder lang en breed over gesproken en lord Carrick zal me de middelen ervoor ver schaffen. Ik zou hier mijn heele leven wel kunnen rondhangen zonder het ooit verder te brengen dan gewoon procureur en intusschen kan ik me een ongeluk werken; terwijl, als ik naar Port Natal ga, mijn fortuin gemaakt is. Honderden en duizenden ondernemende geesten trek ken erheen, en de menschen komen er alle welgesteld vandaan." Als de heer Galloway niet zoo hevig ontstemd was geweest, zou hij Roland in het gezicht hebben uitgelachen. „Yorke" zeide hij, „heb je wel eens gehoord van die epidemie, die voor enkele jaren ons gansche koninkrijk scheen te hebben aangetast; toen honderden en duizenden, zooals je het noemt, in een rage naar de Australische goudvelden togen, om er „hun fortuin te maken" met gouddelven, dat er zoo maar voor het grijpen heette, te liggen. Jongen!" en hij legde een hand op Rolands schouder hoevelen van die duizenden, denk je, trokken slechts op om er te sterven, instede van er een fortuin te maken?" te zullen «chenken. Dhr Zweedijk wijst op de vuile sloot naast bovengenoemde straat en wil verbetering. De voorzitter zegt, dat demping dier sloot niet gemakkelijk zal gaan, daar de aangrenzende egenoar wel bezwaren zal hebben. De sloot zal thans worden schoongemaakt. Hierna sluiting. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer W. Glas kwam de vereeniging van oud-leerlingen van de Tuintbouwcur- sussen in vergadering 'bijeen. De secr., Willeboer, leverde een uitnemend verslag van het 20-jarig bestaan der vereeniging. Spr. s'tond breedvoerig stil bij de gehou den excursie op 'dien dag en de daaraan" verbonden feestavond. Als afgevaardigde der vereeniging naar de vergadering van „Zeelands Proeftuin" werd verslag uit gebracht d'oor den secretaris. Ook werd een excursie ondernomen naar den Proef tuin in den Wilhelminapolder. A'lsnu volgde bespreking winterwenk- zaamheden. Besloten werd om lezingen te laten houden. Namen werden genoemd van mannen, welke voorlichting "kunnen geven en reeds deden. Ook werden de leden aangespoord zelf eens iets naar voren te brengen. De voor zitter wil zich daartoe opgeven, ook zal de tuinman van Eureka worden aange zocht om eens te spreken over het kwee ken van bloemen .en haar voortplanting. De voorzitter merkt op, dat er veel lief hebberij is voor bloemen. Overal komt dit uit, niet alleen voor de tuintjes, maar ook in de kamers. De rapporten over de verschillende tak ken op het tuingebied, welke door de ver eeniging werden bestudeerd, zullen bin nenkort worden uitgebracht. De voorzitter geeft in overweging om indien dit wordt gewensc'ht cursussen te organiseeren, gelijk dit 'geschiedde in de vorige wintercampagne. Een duidelijke uitzetting van de proefbestrijding in den boomgaard van den heer Ghr. Glas zal gegeven worden door den heer Phaff. Ook' zal getracht worden om in 1934 een proefveld aan te leggen van aardbeien en frambozen. Prof. Sprenger wil na de oogst der frambozen, een soort braam ver krijgen, welke er in wil voor den handel. De secretaris doet mededeelingen over de onderlagen en typen en laaf hooren, dat Zeeland niet achteraan komt. Een tuinbouwcursus zal gegeven wor den door den heer De Graaf en ook kun nen nog enkele jongens en meisjes zich aanmelden voor de fruit- en verpakkings- cursus, welke binnen enkele dagen wordt geopend. Ook zal in de eerstkomende ver gadering 'besloten worden of men een tentoonstelling in 1934 zal 'houden. Kruiningen. Donderdagmiddag ging 'n span paarden voor een boerenwagen ge spannen en staande,yoor de smederij' van J. v. B, op ;hol, rende -de Hoofdstraat door en botste op den hoek bij. de Geref. Kerik met zulk een kracht tegen het ijze ren hek en deur der pastorie, dat het hek met fundeering werd stuk gereden en de Voordeur uit he't kozijn gestooten werd en in de gang terecht kwam. De be woners waren op reis. De school was ge lukkig juist even te voren uitgegaan. Koudekerke. Woensdagavond is alhier een vergadering gehouden, uitgeschre ven door den Ghristelijken Besturenbond, waar tegenwoordig waren de afgevaar digden van tal van organisaties, het ge meentebestuur en de beide predikanten. Na opening door den voorzitter op de gebruikelijke wijze, heeft de heer J. Lo- rier Jr., secretaris van het Provinciaal Comité in Zeeland, de vraag ingeleid: „Wat kunn'en wij doen voor de moieele verzorging van 'de werkloozen". Na het uiteenzetten van het doel van „de Cen trale" wees spr. er op, dat de vakoplei ding, wel de voornaamste plaats moet innemen in het werk, daarnaast komt de algemeene ontwikkeling. Bij' het onder wijs aan de werkloozen dient men er voor te walken 'dit niet op scihoolsche wijze te geven, daar het bewezen is, dat 'de be langstelling dan heel spoedig verslapt. Spr. zette uiteen waarom het wel niet mogelijk zal zijn in deze gemeente cursus sen te houden en wees er op, dat het de wensch van den minister van sociale za ken ds, zooveel mogelijk te komen tot „Maar dat was Port Natal niet, me neer!" „Daar heb je gelijk in. Doch tenzij jul lie jonge menschen niet spoedig tot je zinnen komt, zullen we een herhaling be leven van hetgeen in Australië is gebeurd. Niets is gevaarlijker, Roland, dan al die schoonschijnende voorspiegelingen, die zoo weinig kloppen met de werkelijkheid. Maar in Port Natal kan het niet ver keerd gaan, meneer." „Misschien niet met Port Natal, maar wel met de arme emigranten", smaalde de heer Galloway. „Al die gouddelvers, die in Australië op tragische wijze om het leven kwamen, spraken op hun beurt evenzoo, toen ze het moederland verlie ten. Ieder dacht voor zich, dat ze het nu gevonden hadden. Wat voor goeds stel jij je voor, in Port Natal te doen?" „Een heele boel", antwoordde de jonge man vaag. „Maar denk je het geval eens in, laat het alleen een losse veronderstelling zijn dat het je tegen loopt, wat moet er dan van je worden, ver in den vreemde, zon der geld, zonder vrienden?" „Nu", zeide Roland, die nimmer om een antwoord verlegen was, „als zoo iets gebeuren mocht, dan kom ik terug en dan zal oom Carrick me wel weer op streek helpen." „Ahah!" klonk het sarcastisch, „dus zoo iets van twaalf ambachten en dertien ongelukken! Intusschen, meneer Roland streekplannen. De werkloozen 'bezoeken •dan de cursussen, die in de centrum-ge meente plaats hebben. Naast de vakopleiding en ontwikkeling dient de aandacht te worden geschonken aan de ontspanning; in de eerste plaats- is het noodig een lokaliteit open te stellen, opdat de werkloozen b.v. in de middag uren een gelegenheid hebben den tijd door te brengen. Na deze inleiding volgde een zeer uit voerige gedac'h t en w isse 1 ing Ds R. ten Kate besprak de moeilijk heid oan te komen tot het openstellen van een ontspanningsltfkaal in deze gemeente, de bewoners van het Zand zullen daar wellicht niet komen, terwijl spr. er op dit O-ogenblik ook de noodzakelijkheid niet van inzag. Verder stelde spr. de vraag of het noodig is te komen tot oprichting van een comité, daar de C'hr. Besturen bond, die alle 'groepen omvat, een ver gadering als deze blijkt bijeen te kunnen roepen, als dit noodig is. De heer A. Bakker, burgemeester, zette uiteen, waarom het gemeentebestuur wel eenig bezwaar heeft gehad, dat werkloo zen uit deze gemeente de cursussen volg den te Middelburg, daar het niet moge lijk was te begroot-en hoeveel de kosten zouden bedragen. Daar deze kosten nu békend zijn, zijn de bezwaren opgeheven en gaf spr. de verzekering, dat op de volle medewerking van -het gemeentebestuur kan worden gerekend. De heer J. A. Contant, wethouder, deel de mede, dat hij de tentoonstelling van teekeningen en werkstukken, vervaardigd op de cursussen te Middelburg, bezocht had en sprak zijn groote waardeering uit voor het werk, dat daar is verricht. Spr. spoorde de jonge werkloozen aan deze cursussen te bezoeken. Voor het openstel len van een ontspanningslokaal voelt spr. heel" weini'g. Op voorstel van Ds ten Kate werd be sloten het voeren van deze actie op te dragen aan den Besturenbond. De heer Dorder gaf nog inlichtingen over de cursussen te Middelburg en deel de mede 'dat er gelegenheid 'bestaat zich te doen inschrijven op Vrijdag 22 Septem ber in het Militair Hospitaal. Na een woord van dank van den voor zitter tot de aanwezigen, ging Ds ten Kate vo-or in dankgebed. CRISISHEFFING OP OLIËN EN VETTEN. 1 October heffing op suiker? Naar het „Ned. Weekblad voor Krui denierswaren" met zekerheid zegt te ver nemen, kan spoedig een crisisheffing op oliën en vetten worden tegemoetgezien. De hoegrootheid dezer heffing is nog niet 'bekend. Alleen kan het blad mededeelen, dat het geen doel heeft voorraden van deze artikelen op te doen, daar ook 'deze onder de heffing zullen vallen en op ont duiking door niet aangeven van voor raden strenge straffen zullen worden ge steld. He't blad verneemt tevens met VTij groote zekerheid, dat met ingang van 1 October een crisisheffing op suiker is te verwachten. Het bedrag ligt vermoedelijk tusschen 5 en 7 gulden per 100 kg. Evenals bij vroegere regelingen zullen voorraden tot 500 kg. van navordering worden vrijgesteld. Deze laatste heffing zou plaats hebben teneinde een -bietenprijs van f 11 mogelijk te maken, zoodat zij, naar de- Maasbode meent, 14 a 16 millioen zal moeten op brengen. Onze beetworielsuikerindustrie. In de jaarvergadering van de Vereeni ging „Coöp. Beetwortelsuikerfabriek Roosendaal", wees de voorzitter in zijn openingswoord er op, dat men thans ook in ons land naar autarkie streeft, naar een zoodanige structuur van landbouw en industrie, dat we zooveel mogelijk in eigen behoeften voorzien. Wat de suiker betreft, meende spreker, zou dit al heel eenvoudig zijn. Voor directe consumptie is er in Ne- Yorke, zou ik je voor het oogenblik voor stellen eens uit de wolken naar beneden te willen komen, om het werk, dat tot je taak behoort, weder aan te vatten. Begin maar, met deze acte opnieuw te copiëeren en laat ons hopen, dat je het er dan wat beter afbrengt dan gisteren, want er zit een fout in." Roland, wien deze wending van het ge sprek minder aanstond, zette zich norsch aan zijn taak. „Doch zeg later niet, me neer Galloway, dat ik niet heb opgezegd" merkte Roland nog op. De aangesprokene veinsde niet te hooren. „Misselijke oude zeur!" bromde Roland. „Geen kans in Port Natal! Maar nu ga ik beslist, al was het alleen, om hem te dwarsboomen!" HOOFDSTUK L. De vogel gevlogen. Juffrouw Jenkins had vele deugden. Behoudens haar grootste haar zorg, om haar echtgenoot in goede conditie te hou den was ze bovendien een uitstekend huishoudster. Niets ontging haar en al les, wat haar woninkje betrof, ondervond den invloed van haar hand en scherpe tong, als ze haar dienstbode een repri mande toediende. Op den morgen, volgend op Rolands gesprek met den heer Galloway, was juf frouw Jenkins juist, met een vuilnisblik in de eene hand, en een stevigen, korten derland ongeveer 2.300.000 zakken noo dig; voor uitvoer van suikerhoudende industrie-producten komt daarbij nog on geveer 500,000 zakkea Wanneer er in ons land ongeveer 60.000 H.A. met suikerbieten beteeld werden d.i. zoowat de normale opper vlakte der jaren tusschen 1920 en 1930 dan zou onze bodem juist voldoende suiker kunnen opbrengen voor de eigen behoefte en zou van uitvoer of invoer geen sprake behoeven te zijn. Door de maatregelen van vreemde re geeringen is onze uitvoer, welke vroeger ongeveer het derde deel der Nederland- sche productie bedroeg, meer en meer ingekrompen Onze invoer houdt daar mede echter geen gelijken tred, want hoewel er in ons land reusachtige voor raden suiker aanwezig zijn, werd er in het afgeloopen jaar nog 833.390 zakken van 100 K.G. ruwe, en 609.040 zakken witte en basterdsuiker ingevoerd. Daar tegenover staat een eigen productie van 2.160,053 zakken en een uitvoer van 351.530 zakken. Gebaseerd op deze cijfers is de situatie dus zoo, dat in procenten uitgedrukt tegenover 100 zakken witte suiker, die in 1932 in Nederland gemaakt werden, er 40 zakken ruwe en 30 zakken witte suiker werden ingevoerd en slechts 16 zakken werden uitgevoerd. Het kwam spreker dan ook voor, dat het hoog tijd wordt, dat aan deze toe standen een einde wordt gemaakt. Spreker merkte hierbij nog op, dat de witte suiker, welke in ons land werd ingevoerd, in hoofdzaak betrokken werd uit Duitschland, Polen en Sovjet-Rus land; dus landen waarmee we toch wer kelijk niet zoo heel veel considerant be hoeven te zijn. Op den lsten Juli 1933 bedroeg de voor raad suiker in Nederland nog ruim anderhalf millioen zakken; wij gaan dus straks de nieuwe campagne in met een landelijken voorraad van meer dan een millioen zakken, die practisch gespro ken zoo goed als onverkoopbaar is. Het is dus te begrijpen, aldus vervolg de spr., dat wij met smart uitzien naar regeeringsmaatregelen, die door beper king van den invoer het mogelijk zullen maken deze voorraden te liquideeren, of wel naar een opleving van de suiker markt, wijl men genoodzaakt is de waar de der voorradige suiker telkens lager te ramen. Het Chadbourne-plan heeft intusschen tot nog toe ook niet gebracht wat ervan verwacht werd, omdat de niet aange sloten landen hun productie sterk heb ben opgevoerd, Vooral de enorme voor raden op Java vormen een voortdurende bedreiging van den suikerprijs. Uit dit oogpunt, meende spreker, is het toe te juichen, dat Java het voornemen heeft te kennen gegeven, in 1934 in het geheel geen riet uit te planten, en mogelijk ook niet in 1935. Een belangrijk feit van jongen datum noemde spr. de omwenteling op Cuba, waardoor president Machado is verdre ven. Deze was voorstander en bevorde raar van het Chadbourneplan en van de productie-beperking. Het is nog niet te voorzien, welke gevolgen deze omwente ling voor de suiker zal hebben. Dank zij de steunregeling van de re geering, zoo betoogde spreker aan het slot van zijn beschouwingen, is het mo gelijk geweest de bietenteelt en de sui kerindustrie aan den gang te houden. De regeering heeft echter nog geen re geling getroffen voor de aanstaande campagne. Zij heeft wel een steun in het uitzicht gesteld, waarbij er naar ge streefd zou worden, dat aan de telers een richtprijs van fll.— betaald zou worden. Hoogst gewenscht blijft het echter, dat naar een middel wordt uitgezien, waar door de enorme suikervoorraden der fa brieken in het binnenland geplaatst zou den kunnen worden. Verder meende spreker nog, zou het een groote verbetering zijn, wanneer de binnenlandsche suikerprijs gestabiliseerd kon worden op een zoodanig peil, dat de regeeringssubsidie kon vervallen. Hierna werd de agenda behandeld. De rekening over het boekjaar 19321933 werd goedgekeurd. stoffer in de andere haar zitkamer, door haar gaarne „de salon" genoemd, binnen getreden, den zakdoek zorgvuldig over de ooren geknoopt, toen ze iemand met veel gerucht de trap hoorde opkomen. Zeer verbaasd, wat men op dit uur van den dag in haar woning mocht zoeken, rees ze van haar knieën op en opende de deur. Het was Roland Yorke, blijkbaar in groote haast, met een handkoffer bij zich. „Wat ter wereld voert u hier?" riep ze uit. „Is er iets aan de hand?" „Ik moet Jenkins even hebben" ant woordde Roland, „en daar ik begreep, dat deze nog te bed moest liggen, ben ik maar recht den winkel doorgegaan, naar boven toe." „Ik kan niet zeggen, dat ik dat erg be leefd van u vind!" riep juffrouw Jenkins verontwaardigd over een dergelijke in breuk op het huisrecht. Het had toch best kunnen zijn, dat ik mij nog aan het klee- den was," „Dat had het ook!" riep Roland luchtig. „Dat ik daar niet aan dacht! Maar aan den anderen kant, ik had u niet opgege ten juffrouw Jenkins. Doch komaan, ik heb geen minuut te verliezen, anders mis ik den trein." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5