Nieuwe Abonné's. Onderwijs. Gemengd Nieuws Wetenschap en Kunst Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Finantiëele Berichten Ingezonden Stukken. mmrnuhWBaMwaoBEfiffrnrmm Z.Exe, nam met veel belangstelling kennis van het ingezonden materiaal. Vooral werd aandacht geschonken aan de groote bruine eieren van onze nationale rassen de Barnevelders en de Welsumers, welke te Rome tentoongesteld zijn. Z0NDER PRIJSVERH00GING ZIJ, die zloh met Ingang van 1 October a.s. op DE ZEEUW abonneeren, ontvangen de tot dien datum versohljnende num mers gratis. rank. Te Huizen (N.-H.) is als hulppr. i benoemd de heer T. Kuijper Jr., theol. cand. te Hilversum. Goes. Te Rotterdam slaagde voor het analysten-examen (2de gedeelte) mejuf frouw B. van Berk. Geslaagd voor het machinisten diploma A de beer J. F. de Bakker, leer ling van de De Ruyterschool te Vlissin- gen. Mevrouw S. M. KeijmelSuweijn te Breskens op wachtgeld gestelde onder wijzeres van de o. 1. school II, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de al. school te Nieuwerkerk. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Bergen op Zoom J. A. M. J. Ahsmann, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Geslaagd voor het politiediploma: met aanteekening: J. Heystek te Middel burg. Het diploma verwierven: P. G. Houtekamer te O.- en W.-Souburg; L. M. de Jager te Nisse en A. Kitzert te Vlis- singen. Geref. school te Krab be n d ij k e. De Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, behandel de een beroep van de Geref. school te Krabbendijke tegen een besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij is gegrond verklaard het beroep van den heer H. te Krabbendijke tegen een besluit van den Raad dier gemeente, waarbij medewer king werd verleend aan bovengenoemde vereeniging tot het bouwen van een school met vier leslokalen. Ged. Staten vernietigden dit besluit op grond o. m., dat deze oplossing voor de gemeente niet de minst kostbare is Ds G. H. Kersten iec-ft voor den Raad van State dit beroep toegelicht, terwijl het bestreden werd door den heer v. Tui nen als vertegenwoordiger van Gedep. Staten. De Koninklijke beslissing volgt later. Provinciale vergade ring van christelijke o n - derwijzers en onderwijze ressen in Zeeland. Bovenge noemde vergadering zal dit jaar te Goes gehouden worden en wel op Zaterdag 23 September a.s. In de morgenvergadering zal de heer J. J. de Ridder te Axel een proeve van vertelling geven over Johannes de Doo- per. In de middagvergadering houdt Dr D. H. Th. Vollenhoven, hoogleeraar te Amsterdam, een rede over: „Piëtisme en Calvinisme". De leerlingenschaal. Een medewerker van het „Handelsblad" (V.B.) maakt melding van geruchten, dat de leerlingenschaal in 1934 nog vergroot zou worden. Hij teekent erbij aan: „Als dat zoo zijn zou, dan zou de lagere school teruggaan, tot die van zestig, ze ventig jaar geleden. En dat voor het lagei onderwijs, dat de basis moet zijn voor allo voortgezet onderwijs: oude onderwijzers met te groote klassen en de vroegere, ri goureuze discipline-maatregelen, die noo- dig zijn bij het beheerschen van over groots klassen. De klok dreigt wel ver achteruit gezet te worden." V e e s m o k k e 1. Al is de bewaking van de Nederlandsch-Belgische grens verscherpt toch wordt, vooral in het Noorden van de provinciën Oost-Vlaan- deren en Antwerpen, nog altijd heel wat vee, uit Nederland, in België binnenge smokkeld. Te Westwezel is alweer een vrachtauto met zeven koeien in beslag genomen. De auto, door Belgische kom miezen achtervolgd, reed tegen een boom met het gevolg, dat een der koeien zwaar werd gewond. De smokkelaars slaagden er evenwel in te ontkomen. De inbeslag- genomen auto bleek een Nederlandsche wagen te zijn, voorzien van een valsche Belgische nummerplaat. Ook in Oost-Vlaanderen, nabij d e Zeeuwsche' grens, zijn verschei dene stuks gesmokkeld vee door de Bel gische douane, in beslag genomen. Het drama te Muiden. De toestand van burgemeester De Raadt is gunstig. Wethouder Hottentot maakt het ook goed. De toestand van den heer G. de Beus is onveranderd, dus niet slech ter geworden. De patiënt is evenwel nog steeds niet buiten levensgevaar. Communist uit den Raad gezet. De heer Siemons, communistisch raadslid van Finsterwolde, is weer uit de Raadsvergadering gezet, omdat hij bij de behandeling van het adres van Sap- pemeer betreffende de regeling in de werkverschaffing, de regeering-Colijn een hongerregeering noemde. Toen de heer Siemons telkens weer het woord wilde voeren om zijn bewering met bewijzen te staven, werd hij met 6 tegen 5 stem men voor vijf raadsvergaderingen ver bannen. Botsing tusschen tram en autobus. Gistermorgen is op den Schie- damschen weg te R'dam 'n motorwagen van lijn 8 in botsing gekomen met 'n auto bus, welke bus eerst over een afstand van 30 M. is meegesleurd en daarna is gekanteld. In de bus zaten 8 passagiers van wie er echter geen ernstig werd gewond. De conducteur van de tram heeft ter stond het noodluik van de bus geopend, i zoodat de passagiers den wagen via het dak konden verlaten. De meesten hunner hadden tengevolge van de glasscherven snij wonden. Eén hunner is naar het zie kenhuis gebracht, om een wond te laten hechten. Inval in een woekerbedryf. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft gisteren een inval gedaan in een pand aan de Mijnsheerenlaan, waar de 35-ja- rige vrouw W. H.—B. een geldschieters- bedrijf uitoefende. Tal van bescheiden zijn in beslag genomen. Het betreft hier een zaak, waartegen men eerst na het in werking treden van de kort geleden uitge vaardigde geldschieterswet, met succes kon optreden. Mej. W. H.B. leende voornamelijk aan vrouwen uit de buurt kleine geldbe dragen, die in tien wekelijksche termijnen moesten worden afgelost. Daarbij bere kende zij een rente, die gewoonlijk op zoo ongeveer 50 procent per jaar neerkwam Wat niet meer mag. De eerste overtreder der wet op de evenredige vrachtverdeeling heeft de politie inge boekt. Bij een der kolenhandelaars te Dordrecht was men gistermorgen n.l. be zig een scheepje met kolen te laden, zon der dat deze vracht over de daarvoor van rijkswege ingestelde commissie had ge loop en. De politie, die van een en ander op de* hoogte werd gesteld, heeft proces-verbaal opgemaakt en gelast de lading te staken i Een actieve waker. Gister nacht surveilleerde een nachtwaker op -de Hoogstraat te Rotterdam. Hij herinnerde zich, dat dezer dagen dieven zich toegang hadden verschaft tot een leeg staand pand aan die straat en dat zij daarna via het dak naar belendende perceelen waren ge gaan. Toen hij langs het leeg staande pand kwam, heeft hij het eens met zijn zaklantaarn belicht en eens door de brie venbus gekeken. Hij zag toen in de gang een aantal groote pakken staan. Dit kwam hem vrij verdacht voor en hij waarschuwde de politie. Deze heeft daar op het geheele blok, waarbinnen het pand ligt, omsingeld. Na eenigen tijd wachten kwamen twee mannen uit het pand te voorschijn. Het waren twee oude beken den van de politie. Zij zijn aangehouden en opgesloten. Uit het onderzoek is ge bleken, dat zij hadden ingebroken in het magazijn van de firma Huisman. Een groot aantal doozen met costumes hadden zij in de gang van het leegstaande pand al klaar gezet om mee te nemen. Een 87-jarige luchtreizi ger. Een der beste propagandisten voor de Nederlandsche aviatiek is, zoo lezen we in de „Telegr.", de... 87-jarige Arie in 'tHof uit het Sint Jacobus Gasthuis te Schiedam, die zóóveel van vliegen houdt, dat hij reeds verscheidene keeren aan de directie van de K.L.M. een briefje schreef met het vriendelijk verzoek of hij eens gratis mee mocht vliegen... Eenigen tijd geleden bood de K.L.M, hem daarom een gratis reisje boven Rot terdam aan en deze tocht beviel Arie zóó goed, dat hij later nog eens eenzelfde verzoek tot de K.L.M. richtte. Wederom willigde de directie het verzoek in en zoo gebeurde het, dat de oude baas gra tis een vliegtocht van Rotterdam naar Amsterdam en terug mocht maken. Deze tweede vlucht heeft van Arie in 't Hof een waren luchttoerist gemaakt, want na dat tochtje heeft hij de K.L.M. steeds briefjes geschreven met het verzoek of hij nu ook nog eens mee naar Engeland mocht. De K.L.M. heeft begrijpelijk zeer veel waardeering voor zooveel vlieg- geestdrift en, naar wij vernemen, heeft zij ook dit laatste verzoek ingewilligd. Maandag a.s. zal Arie met het vliegtuig dat om 9.25 van Waalhaven vertrekt, naar Londen reizen en nog dienzelfden dag per vliegtuig naar Nederland terug- keeren. Men heeft den ouden heer mede gedeeld, dat hij best een nachtje in Lon den zou mogen blijven om dan een dag later terug te vliegen. Maar daarvoor voelt Arie niets. Hij wil Maandagavond per se weer terug zijn in het Sint Jacobus Gasthuis. Postconducteur onder den trein. Dinsdagavond is de 50-jarige postconducteur D. op het station te Glad- bach, toen hij met een postwagentje den spoorweg overstak, door een personen trein gegrepen. Nadat de trein tot stil stand was gebracht werd de ongelukkige onder de wielen van den wagen vandaan gehaald. De dood is vrijwel onmiddellijk ingetreden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een groot gezin. Auto door den trein gegre pen. Eén doode en één gewonde. Dinsdagmiddag vond onder Duiken op de spoorbaan DuikenBruggen een nood lottig ongeval plaats. Een uit de richting Ameren naderende personenauto, waar in vier personen gezeten waren, werd op den beruchten onbewaakten overweg al daar door een personentrein gegrepen. De bestuurder van de auto werd door de locomotief opgenomen en een eindweegs verder zwaar gewond in een greppel ge worpen. Een der inzittenden, die naast den bestuurder gezeten had, liep ernstige inwendige kneuzingen en een beenbreuk op, terwijl de echtgenoote en een kind van den bestuurder, die beiden achter in den wagen zaten, ongedeerd bleven. De auto werd totaal vernield. Na voor- loopig te zijn verbonden werden de beide zwaargewonden naar het Ziekenhuis te Duiken overgebracht. Kort na aankomst aldaar is de bestuurder K. aan de ver wondingen overleden. Vrachtauto op onbewaak ten overweg gegrepen. Gister middag werd een vrachtauto, beladen met bloembollen, op een onbewaakten overweg tusschen Schoorl en Koedijk door de tractortram, die om 5.30 uit Schoorl was vertrokken van achteren ge grepen met het gevolg, dat het 16-jarig zoontje van den eigenaar-bestuurder, den heer J. Koster uit Beverwijk op de rails werd geslingerd en met een hersenschud ding in het ziekenhuis te Alkmaar moest worden opgenomen. Een naast den jongen zittende knecht kwam er, evenals de bestuurder, zonder letsel af. Been afgesneden. Bij het dor- schen van graan op een boerderij te Anna Paulowna, gleed gisteren de arbei der A. uit en kwam in de machine te vallen, waardoor een zijner beenen werd afgesneden. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Twee jongens levensge vaarlijk gewond. Twee jongens van ongeveer 12 jaar te IJmuiden, reden samen op een fiets achter een vrachtauto. Zij wilden passeeren toen van de tegen overgestelde richting een groote visch- auto kwam aanrijden, die ze niet hadden gezien. De bestuurder van de auto trachtte door zijn stuur naar rechts te gooien een ongeluk te voorkomen. De jongens bot- aten evenwel tegen den zijkant van de auto en werden tegen den grond geslin gerd. Zij werden zoo zwaar gewond, dat voor beider leven wordt gevreesd. Eigenaardig auto-ongeluk. Woensdagmorgen stopte op het Paarden- veld te Utrecht de bestuurder van een zeswielige vrachtauto, voor den ingang van het terrein der Bloemenveiling. Hij Btapte uit, teneinde het hek te openen. Terwijl hij hiermede bezig was, kwam de vrachtauto in beweging. Door het dreunen van den motor, welke niet was afgezet, was n.l. de handrem losgeraakt. De zware wagen reed van de helling op den man toe. Deze stond met zijn rug naar de auto en bemerkte het gevaar te laat. Hij werd tusschen den motorkop en het hek gekneld. Met een gebroken been en inwendige kneuzingen is de ongelukkige naar het ziekenhuis vervoerd. Jongen overreden en ge dood. Op den Middenweg bij de Lin- naeusdwarsst'raat te Amsterdam is gis termorgen een negenjarige knaap door een auto overreden. In zeer zorgwekken- den toestand naar een der ziekenhuizen gebracht, is het jongetje gisteren in den vooravond aan de bekomen verwondin gen overleden. Inbraken bij Barneveld. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men zich, door openschuiving van een raam, toegang verschaft tot de wo ning van den heer J. Broekhuizen, di recteur der boterfabriek te Terschuur. Een bedrag van ongeveer f25 is gestolen. Voorts is Dinsdagvoormiddag ten na- deele van den heer Schaap, van de Ru dolph Stichting nabij Barneveld, door insluiping een bedrag van f20 f30 ont vreemd. Jubileum Jan Zwart. Het huldigings-comité voor het 40-jarig jubileum van den heer Jan Zwart, deelt mede, dat een huldiging van den jubi laris zal plaats hebben op Woensdag 4 October, 's avonds te 8 uur, in het kerk gebouw der Herst. Evang. Luth. Ge meente te Amsterdam. De jubilaris heeft zich bereid verklaard een jubileumscon cert te geven van 8—9uur, dat door de N.C.R.V. zal worden uitgezonden. Het Comité heeft op zijn aanvraag van den heer Zwart de beschikking gekregen over eenige orgelcomposities en hoopt door de medewerking van velen in staat gesteld te worden, de uitgave daarvan te ver zorgen en den jubilaris als huldeblijk te kunnen aanbieden. Politierechter te Middelburg. De volgende zaken werden in de zitting van 12 September nog behandeld: I. R. R., 30 jaar, zonder beroep te Bou- chaute (België) werd verdacht, dat hij op 28 Juli 1933 te Philippine een hoe veelheid tarwebrood heeft ingevoerd, zonder daartoe vergunning te hebben. Ontslagen van rechtsvervolging. J. v. H., 28 jaar, koopman, zwervende, werd ten laste gelegd, dat hij op 4 Aug. 1933 te Middelburg, een bord toebehoo- rende aan Mej. Schoolmeester heeft ver nield. Eisch: 1 mnd gev. str. Uitspraak f5 b. of 5 d. h. C. T. O., 19 j., schippersknecht te Put- tershoek, werd verdacht, dat hij op 22 Juli 1933 te Terneuzen Willem van Doorn met een bierglas op het hoofd heeft ge slagen en op den linkerarm heeft ge stompt. Eisch en uitspraak f25 b. of 10 d. h. De pluimvee-tentoonstelling te Rome. De tentoonstelling, verbonden aan het vijfde wereldpluimveecongres te Rome, waar ook een Nederlandsche inzending aanwezig was, werd door Mussolini ge opend. De duce bezocht het eerst de Holland- sche afdeeling en werd rondgeleid door ingenieur dr S. Huizinga, voorzitter van de Nederlandsche delegatie van het con gres, Voorts werd een bijzondere belangstel ling getoond voor onze Noord-Holland- sche blauwen, welke volgens vele deskun digen den naam Europa's beste vleesch- hoenders verdienen. Ook de Nederlandsche afdeeling van de tentoonstelling voor levend materiaal wekte veel bewondering door haar uit stekende kwaliteit. Dit gold zoowel voor kippen als voor eenden, duiven en konij nen. Onze inzameling wordt algemeen ge roemd als één der mooiste van de geheele internationale tentoonstelling. Ernstige waarschuwing inzake diphtherie-entstof. Eerst even een paar vragen van lezers, daarna een en ander over het Wereld congres in Rome, waar we reeds lang en breed zitten als de lezers dit artikel onder de oogen krijgen. De eerste brief luidt: Ik heb bij mijn kippen een die een dikke kop kreeg, zoodat zijn oogen bijna geslo ten waen. De kop was gloeiend heet. Ik smeerde die in met slaolie, zes weken lang en kon haar toen weer bij de anderen doen. Nu is dit laatste 14 dagen geleden en staat ze weer met opgezette kop en de andere kippen pikken aan het uit de oogen loopende vocht. Ik heb haar nu weer apart gezet, doch als het niet te ge nezen is zal ik haar maar dood maken en begraven. Zij blijft tierig, maar kan soms haar eten niet vinden. De haan van de zelfde toom, die twee maanden geleden hetzelfde kreeg en ook afzonderlijk werd behandeld, gaf het spoedig op, kreeg een dikte aan de keel, at of dronk de laatste drie dagen niet meer, zat maar in elkaar benauwd te reutelen en is door mij' ge dood en hegraven. Daarna begon de kip en er is er nog een die niet zuiver is. Het is altijd gevaarlijk een diagnose te stellen als men den patiënt niet onder zocht heeft en daarom kan ik in dit geval wel een vermoeden uitspreken doch niet met zekerheid zeggen wat het is. Ik denk dat op grond van wat de schrijver mede deelt dat het hier een geval van diphtherie betreft en wel een dat betrekkelijk goed aardig verloopt. De verschijnselen: dikte aan den kop, tranende oogen, dikte in de keel, komen bij diphtherie en snot voor. Bij jonge kippen zou allang de geheele koppel ziek geweest zijn, nu betreft het echter tweejarige kippen en deze zijn veel meer weerstandbiedend. Het begon met den haan, die het loodje heeft moeten leggen en waarschijnlijk heeft deze de andere kippen besmet en zijn er daarvan een paar ziek geworden. Ik zeg daar diph therie of snot en hoewel het voor den be trokkene allebei heel onaangename ziek ten zijn en beide ziekten voor den leek en een deskundige haast niet te onderschei den zijn, zijn er toch twee verschillende smetstoffen hierbij in het spel. Ik wijs daar nadrukkelijk op omdat er tegenwoor dig heel veel snot voorkomt, terwijl de diphtherie pas over een paar maanden meer gaat heerschen. Tegen diphtherie kunnen we de kippen in laten enten, te gen snot niet. En wat zien we nu op het oogenblik gebeuren? Onder verschillende koppels die een maand of zoo geleden te gen diphtherie geënt werden treden ziek tegevallen op, die de eigenaar en zelfs de dierenarts voor diphtherie houdt. Al leen een nauwkeurig onderzoek met be hulp van proefdieren kan uitmaken welke ziekte er in het spel is. Men kan n.l. met diphtherie-smetstof duiven en kippen ziek maken door ze een weinig materiaal op de huid of kam te wrijven; met snotsmet stof gaat dat niet. Heeft men dus een verdacht geval dan moeten er proefdieren geënt worden en na een week komen bij diphtheriesmetstof op de besmette huid z.g. pokken op. Soms hebben de kippen diphtherie en snot tegelijk en dan wordt het een uiterst moeilijk geval. Nu iets over de behandeling. Knikkers onder de oogen moeten operatief verwij derd worden, gele stukken in den snavel en de keel moeten ook verwijderd worden en daarna kan men de plekken penseelen met jodiumtinctuur. Bij beide ziekten kan men aardige resultaten verkrijgen met kopbaden van 2 pet. sulfoliquid- oplos sing, dat men bij den dierenarts kan ver krijgen, terwijl men in het drinkwater 1 a 1% pet. sulfoliquid mengt. Dit ontsmettingsmiddel doodt de smet stof en ala men dan tevens de kippen goed voer geeft en vrijwaart tegen tocht dan kan men een heel eind komen. Na tuurlijk komt men het verst als men bij tijds de kippen heeft laten inenten tegen diphtherie. Als deze enting goed opge komen is, wat na een week gecontroleerd moet worden, dan heeft men vrijwel zeker heid, dat de kippen geen diphtherie meer zullen krijgen. En nu een heel ernstige waarschuwing. Ik heb laatst geschreven dat er diphtherie-entstof in den handel gebracht wordt die van de Rijksserum- inrichting afkomstig heet te zijn. Ik heb toen verzocht mij even te berichten ah zulke gevallen ter oore kwamen. Naar aanleiding daarvan kreeg ik een massa brieven die alle een firma in Limburg be treffen, welke zelfs niet schroomt in haar reclamepapieren te zetten dat zij de ent stof onder het etiket der Rijksserumin- richting verkoopt en deze ook aan. bestu ren van pluimvee- en boerenbonden aan biedt. Welnu, hier zit de een of andere knoeierij achter, W9lke ik U later wel eens beschrijven zal, doch dit is zeker, dat de gene, die deze entstof koopt, meestal be drogen uitkomt, daar zij op het moment dat hij ze ontvangt, al niet meer voor ge bruik geschikt is. Met een firma die zich tot dergelijke praktijken leent moet men natuurlijk ook met haar andere artikelen voorzichtig zijn en mijns inziens moesten boerenbonden en andere vereenigingen dergelijke handelaren op een zwarte lijst zetten en daar verder geen zaken meer mee doen. De tarieven waarvoor de die renartsen tegenwoordig enten zijn zoo billijk dat niemand behoeft te schromen dit werk door een dierenarts te laten doen en ik raad dus nogmaals sterk af zelf te gaan enten en de risico te loopen bedro gen uit te komen. Nu is van mijn praatje over het Wereldcongres te Rome niets ge komen, doch ernstige kwesties als deze gaan voor. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 8 u. 12 is het K. L. M.-vliegtuig de Oehoe naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich: een passagier voor Bagdad, een voor Medan, twee voor Bandoeng en een voor Gaza. Verder is aan boord 307.207 K.G. post, 23.500 K.G. paketpost en 32.955 K.G. lading. ROERMOND. Vannacht te drie uur is op den rijksweg onder Linnen een vracht auto uit Sittard tegen een trein met grint gereden. De vrachtauto kwam tusschen de wagons van den trein terecht. De beide inzittenden werden in ernstigen toestand naar een ziekenhuis te Roermond ver voerd. HEERLEN. Gisteren is op de mijn Oranje-Nassau II te Schaersberg een 19- jarige mijnwerker uit Nieuwenhagen be kneld geraakt. De dood trad kort daarop in. HELMOND. Een tweejarig kind, dat met boontjes speelde, had het onge luk een boontje in de luchtpijp te krijgen. De dokter achtte operatief ingrijpen nood zakelijk. Op weg naar het ziekenhuis is het kind echter reeds overleden. BERLIJN. De Duitsche Minister van buitenlandsche zaken, Von Neurath, ia belast met de leiding der Duitsche dele gatie naar de a.s. Volkenbondsvergade ring te Genève. Als gedelegeerden zijn verder aangewezen minister Goebbels en Von Keiler. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 55 56 Philips Gloeilampen G.B. 185« 189 Unilever 81% 80 Anaconda Copper il% 11% Bethlehem Steel 27 27% U.S. Steel Corp. 37 H 88y8 Koninkl. Petroleum 180 183 Shell Union 6% 6% Amsterdam Rubber 96 97 Nederl. Scheepvaart Unie 53^ 54 Deli Maatschappij 125 122 Handelsverg. Amsterdam 191% 193 5 pet. Nederland 1932 4*» pet. Ned.-Indië 1926 101 101 89 88% 4 pet. Nederland 1933 99% 99% De algemeens opvattingen waren heden iets meer optimistisch, en hier en daar, onder anderen in Philips, trad het pu bliek als kooper op. Men verwacht uit New-York de eerstvolgende dagen wat betere berichten welke de markt ten goede zullen komen. De obligatiemarkt was prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Sept., 2.30 u. Londen 7.89-^7.92. Berlijn 59.15—59.20. Parijs 9.70—0.71^. Brussel 34.5784.60. New-York 1.70—1.7214. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie Steunregeling aardappelen. Mijnheer de Redacteur, De aardappelen zijn onder de steun regeling gebracht, en de uitvoering daar van is opgedragen aan de Ned. Aard appelen Centrale, die voor deze uitvoe ring weer steunt op de Gewestelijke Aardappelorganisaties. Het doel van deze steunregeling is natuurlijk den landbouwer steun te ver- plaatsing van advertentlën ln alle bladen. Administratie „De Zeeuw".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3