ONDER VALSCHE VERDENKING Staten-Generaal Uit de Provincie Kerknieuws. gische pers publiceert zelia zijn foto, met de mededeeling. dat hij de opvolger van jhr Van Nispen tot Sevenaer zou zijn. De „Telegr." meent te weten, dat de heer Van Ryckevorsel commissaris der Koningin in Noord-Brabant zal blijven Als eventueel gezant te Brussel wordt thans wederom de naam van jhr mr A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Sta- chouwer genoemd. Groote ontstemming over aardappelsteun regeling. Te Oldenzaal en omgeving heerscht een groote ontstemming onder den boeren stand over de regeling van staatswege, waarmee bedoeld is steun aan de aard appelverbouwers te verleenen. Met de be langen van den kleinen landbouwer en vooral van dien in Twente zegt men hier, is absoluut geen rekening gehouden. Groot bezwaar heeft men tegen de hef fing. De verbouwer moet van elke 1000 Kg., vóórdat hij nog één cent ontvangen heeft, eerst f21.70 aan heffing betalen! De ontstemming is zeer groot en er worden pogingen in het werk gesteld, om gedaan te krijgen, dat alle landbouw organisaties tegen een dergelijke regeling unaniem zullen protesteeren. De Indische uitgaven moeten omlaag. Dij de bespreking in den Indischen Volksraad van de Tariefwet, deelde de gemachtigde der regeering voor de af dee ling Financiën mede, dat met het opper bestuur overeenstemming is verkregen over een uitgavenbudget van f 300.000.000 als einddoel. Het voorloopig doel der regeering, dat reeds voor 1935 wordt beoogd, is een uit gavenbudget van f 350.000.000. Dit is niet gemakkelijk, doch noodzakelijk, wanneer Ned.-Indië het hoofd boven water wil blij ven houden. De staking te Zuldland. De landarbeidersstaking te Zuidland is geëindigd. De in den Chr. Landarbeiders- bond georganiseerde stakers hebben to' opheffing besloten, zonder dat een loon overeenkomst is gesloten. EERSTE KAMER. De Senaat heeft gisteren een korte openbare vergadering gehouden, waarin de voorzitter zijn leedwezen betuigde over de ontslagneming wegens gezondheids redenen door het lid Ir. J. Koster en con stateerde, dat de Kamer in zijn persoon een belangstellend en ijverig lid verliest. De Kamer ging daarna in de afdeelingen, voor de behandeling van de wetsontwer pen in zake het uniformverbod en de eventueele wering van buitenlandsohe studenten aan onze rijksuniversiteiten. TWEEDE KAMER. De Omzetbelasting. Een succes voor Minister Oud. De Tweede Kamer heeft gisteren de behandeling van het ontwerp inzake de heffing van een Omzetbelasting voortgezet en oök reeds ten einde gebracht. En voor Min. Oud tot een goed einde. Het ontwerp, waarvan voor de schat kist een bate wordt verwacht van 80 a 100 inillioen gulden, werd n.l. met 68 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen stemden alleen de communisten, met de heeren Sneevliet, Vervoorn en Arts. Voor Minister Oud, die het ontwerp op meesterlijke wijze verdedigde, was dit een onbetwistbaar succes. Voor een deel is dit te danken aan de tegemoetkomende 'hou ding door 'hem tegenover sommige amen dementen aangenomen en voor een deel ook aan de houding van de Kamer, die tot constructieven arbeid bereid bleek. Het ging gisteren over de vraag, welke artikelen onder de omzet- of weeldever- teringsbelasting vallen en welke artikelen zijn vrijgesteld. Tabel A bevat de goederensoorten 54 in getal welke onder de weeldeartike len zijn gerangschikt en dus met een om zetbelasting van 10 pet. worden getroffen. Tabel B. bevat een zestig goederensoor ten, welke geheel van omzetbelasting zijn vrijgesteld, terwijl, zooals men weet, alle FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 139) o— Uiteraard was de laatste mededeeling juist geschikt, om de nieuwsgierigheid van lady Yorke op te wekken. Koppig hield ze dan ook langen tijd aan, om haar geheel op de hoogte te brengen. Doch Roland bleek in deze haar aard te bezit ten, want even hardnekkig weigerde hij, er nog een woord over los te laten. „Ik zou er u in 't geheel geen genoegen mee doen, moeder", zeide hij, „en ik roerde deze zaak slechts aan, omdat het nog een reden te meer was, waarom ik van hier wil." „O, domme jongen, het moet bepaald iets vreeselijks zijn, wat je je op den hals gehaald hebt." „Nou, bepaald mooi is bet niet", gaf Roland peinzend toe. „Misschien dat ik er u nog wel over schrijven zal als ik in Londen ben. Maar ik heb heusch William Yorke onzen achtbaren neef, niet ge smoord, of Galloway's kantoor in brand gestoken, en toch zijn die twee heeren een paar zwarte schapen voor me. Dus maak u alsjeblieft niet ongerust voor den tijd, overige soorten met het normale percen tage van 4 pet. worden belast. Van uit de Kamer werden tal van pogin gen gedaan om tabel A in te krimpen en tabel B met nieuwe vrijstellingen uit te breiden en in sommige gevallen niet zon der succes. Vrijgesteld waren o.a. reeds aardappe len, brood, versche bloemen, dag- en weekbladen en tijdschriften; ongezette diamanten (in bet belang der zwakke diamantindustrie, welke anders heelemaal verhuist)doode en levende dieren, waar onder b.v. ook zoute haring valt; eieren in de schaal; granen, waaronder boekweit valt en ook 'b.v. rijst; gras, hooi en stroo, versche en gezouten groenten, klompen, margarine, alle meststoffen, peulvruchten, planten, rund en varkensvet, turf, versch en gezouten spek, water, fijn zout, aard appelmeel, cacaoboonen, leder, meel en bloem van granen, versche melk en kar nemelk, ongebrande koffie, veevoeder za den, zand, ongeacht dan groote vrijstellin gen als de hulpstoffen voor industrieën. Dit lijstje is gisteren nog uitgebreid. Dhr IJsselmuiden kreeg de straat verlichting vrij, terwijl ook de be- noodigde energie voor bemaling (niet voor tractie) vrij wordt. Ook de b o e k e n zijn vrijgesteld door de overname van een amendement Ter Laan en de heer IJzer man had succes met zijn amendement, dat voorkomt, dat van voortbrengselen van de beeldhouwkunst een hoogere be lasting zal worden geheven dan van schilderijen en voortbrengselen der grafi sche kunst. De heer Smeenk verkreeg de vrijstelling der geneesmiddelen, voorzoover op recept verstrekt. Dit offer van zeven ton 'kon de Minister brengen, maar de frui'tbelasting, welke op VA mil- lioen wordt geschat, wilde Z.Exc. niet prijsgeven. Wed zegde hij den 'heer van Koeverden toe, dat met de inning hier van, in verband met den verkoop op het hout en den uitvoer, zoo soepel mogelijk zal worden behandeld. De heer Lovink kreeg de bloembol len vrij, daar het binnenlandsc'h ge bruik hiervan onbeteekenend is op de to tale productie. Mr Kortenhorst eindelijk boekte nog een succes door de overneming van zijn amendement om linoleum tot 4 m.M. dikte vrij te stellen, ten gerieve van onze reeds zoo zwaar getroffen linoleum-indus- trie. De Minister, die zijn ontwerp kranig verdedigde, had van verschillende kanten gelukwenscihen in ontvangst te nemen. Electriciteitsraad. Verder kwam nog aan de orde een aan vullende begrooting van de kosten van den nieuwen Electriciteitsraad, waarvan de kosten geheel door de provinciale elec- triciteitsbedrijven worden terugbetaald. De Kamer ging daarna in de afdeelingen met vacantie gegaan. Zaterdag wordt de loopende zitting gesloten en Dinsdag volgt dan de opening van de nieuwe zitting. Dankbetuiging van de Koningin. In antwoord op het telegram van hulde en trouw door de Zeeuwsche Burger wachten op 9 dezer aan H. M. de Konin gin toegezonden, is van den adjudant van dienst een schrijven ingekomen, dat de Koningin hem opdraagt voor dit telegram en de aangeboden verzekering van hulde en trouw dank te betuigen en de verzeke ring te geven, dat H. M. een en ander ten zeerste op prijs stelt. Bij Kon. besluit is ontslag verleend aan dhr J. G. v. Nieuwenhuijzen als bur gemeester der gemeente Schore met ingang van 4 Januari 1934. De heer Van Nieu wenhuijzen bekleedt dit ambt sedert 4 Ja nuari 1897 Oplaten van vliegers en sterkstroomgeleidin gen. Vanwege de Directie der N. V. P. Z. E. M. wordt er de aandacht op ge vestigd, dat het al eenige malen voor kwam, dat bij het oplaten van vliegers een vlieger of vliegertouw met de draden van het bovengrondsche geleidingnel in aanraking kwamen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat mijn dierbare." „Roland!" riep Lady Augusta als plot seling door een nieuwe gedachte getrof fen, uit, „als je er op zoo'n manier van doorgaat, is het geld, dat we voor je aan Galloway betaald hebben, naar de maan! D'an had ik het evengoed in de goot kunnen smijten". „Dal heb ik u destijds nog voorgehou den, toen het nog niet te laat was", merkte het jongemensch koeltjes op, „doch ga daar nu toch niet over haar kloven, moeder. Wat beteekenen die paar duizend gulden nu, vergeleken bij de mil- lioenen, die ik winnen zal? En al die luidj es, die geld van me krijgen, zaï ik Die krijg ik natuurlijk allen aan mijn deur" onderbrak zijn moeder hem „Ze doen niets van dat alles, omdat ai mijn schulden van na mijn meerderjarig heid dateeren, zoodat ze geen wettig recht hebben. En als ze toch komen, kunt u ze dat onder hun neus wrijven." „Roland, Lord Carrick heeft je een paar maal geld gegeven, toen hij hier was. Ik weet het beslist. Wat heb je daarmee uitgevoerd?" „Geld smelt", luidde het korte ant woord. „Op mijn woord, ik geloof, dat het dat bij tijden doet. Als water glijdt hel door iemands hand." Lady Augusta bestreed haar zoon niet. Want helaas had ze maar al te vaak de- dit onder bepaalde omstandigheden ge vaar kan opleveren voor hen, die met het touw in aanraking komen, en wan neer het een hoogspanningsdraad betreft zelfs levensgevaar oplevert. Ook kan er het gevolg van zijn, dat schade of hinder ontstaat aan de electriciteitsvoorzdening. Gewaarschuwd wordt daarom tegen het oplaten van vliegers in de nabijheid van bovengrondsche leidingen. Tram tegen auto. Woensdag morgen had aan de Isabellahaven te Phi lippine een ongeluk plaats, dat betrek kelijk nog goed is afgeloopen. Een auto van den heer P. uit Biervliet reed naar de richting Philippine. Aan de Isabellahaven kwam op hetzelfde mo ment de tram uit de richting Philippine De heer P. hoorde de tram niet, hoewel de machinist de gebruikelijke signaleu gaf. Niettegenstaande het krachtig remmen, kon een botsing niet meer voorkomen worden. De tram botste tegen de auto, die nog enkele meters meegesleurd werd. De auto was zwaar beschadigd. Aan den tram was niets te bespeuren. De heer P. is er met enkele schrammen goed af gekomen. Hij is direct na het ongeval bij den heer v. d. V. binnengebracht. De marechaussee J. was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. De tram had door dit gebeurde een uur vertraging. Naar men ons uit goede bron mededeelt, heeft de machinist der tram geen schuld en moet de oorzaak zijn, dat de heer P. op het oogenblik, dat hij den overweg passeerde, juist naar den ver keerden kant keek. (D'agbl. v. N.-Br.) Overtreding Vleeschkeu- ringswet en Varkenscrisiswet. Bij de slagers S. en A. te Wolphaarts- dijk is een partij ongekeurd varkens- vleesch in beslag genomen. Tegen beide slagers in proces-verbaal opgemaakt. Middelburg. De sociteit St Joris, vroe ger het Schuttershof van den „Edelen Voetboog", aan de Balans alhier, is in andere handen overgegaan en verkocht aan een combinatie van personen, die vooral door het bouwen van een groote zaal voor uitvoeringen, vergaderingen enz. meent te kunnen voldoen in de behoefte van een dergelijke inrichting, die sedert de sluiting van het Schuttershof is gevoeld. Het schijnt in het plan te liggen de hui dige sociëteitszaal aan de sociëteit te ver huren. Door de weersomstandigheden is het concert op de Markt gisteren niet door gegaan, doch wel is van 910 uur de belichting aangeweest. Het was toen droog geworden en al zijn er niet veel vreemdelingen meer, toch is het aantal belangstellenden nog groot genoeg ge weest om de belichting te rechtvaardigen. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Herdershond, Van Herwijnen, K. Noord- straat E 12; paar Dameshandschoenen, boekhandel Dhuy, L. Burg B 10; Wagen- moer, Bur, 'V. Po!.; Belastimgmerk, Buijze, Havendijk T 26; Verrekijker in etui, A. Bastiaanse, L. Viele K 404; Step, T. Hen driken, K. Giststraat A 130; Gentuur, A. Schuit, Winterstraat Q 101; Nummerplaat, G. Valk, Damp.straat 0 205; Kinderport., Izedoom, Zuidsingel E 34; Aanzetslinger van auto, Wachtlokaal Walch. tram, Blauwendijk; Damespulover of mantel, Kerkhove, Vlissingen, Slijkstraat 38; Ta bakspijp, J. Vader, Oud. Vliss. weg V 28; Sleuteltje, Polderman, Hofplein D 76; Zeepdoos en haarzak, J. Jansen, Segeer- singel V 49; 3 paar kousen en badpak, v. d. Berge, L. Giststraat F 179; Damesport. met dnh., Bur. v. Pol.; Belastingsmerk, Leijnse, Hobijnstraat 44, Vlissingen; pakje met inih., Bur. v. Pol.; koperen letter R., Kramer, Looierssinigel Q 249; Kinderport. met inh., M. Daniëlse, K. Breestraat 0 66; padvindersport. met inih., School meester, Dam F 2; kastsleutel, Leenhouts, Veersoheweg T 251; Belastimgmerk, J. v. d. Broeke, Veersoheweg S 254; Padvin- dersriem, S. Schout, Gravenstraat I 285; paar handschoenen en een kinderschoen tje, Meliefste, Vliss. Bolwerk Q 310; Port. met inh., Joosse, Ritthemschestraat A 129, Souburg; Heerenrijwiel, Bur. v. Pol.; Mantelhand, Bur. v. Pol.; Rijiwielriem, G. J. But, Sohoorst.singel Q 85; Nummer plaat, Weegbrug, Loskade; Belastimgmerk, Kramer, Looderssingel Q 249; Enveloppe zelfde ervaring opgedaan als haar zoon. „In korten tijd mogelijk drie maan den na aankomst zal ik al in de ge legenheid zijn, reken ik, om mijn schul den af te doen; en ik beloof u op mijn eerewoord, dat ik niet in gebreke zal blijven. Daar heb je nog eens een kans, moeder, in Port Natal. Fortuinen worden er dagelijks verdiend. Binnen een paar jaar ziet u me weer terug met dik ge spekte zakken, en dan blijven we altijd bij elkaar." Lady Augusta even naief als een kind begon langzamerhand het plao van haar zoon met gansch andere oogen te beschouwen. „Maar ik zal jou verliezen, Roand" zeide ze eindelijk na eenig na denken niet wetend of ze moest huilen of hem de les lezen. „Nou, en wat beteekent dat?" ant woordde deze luchtig. „Daar bent u in een dag overheen, en dan zult u me dankbaar zijn, dat er weer een mond minder is om open te houden. Kijk eens: als ik eens het geluk had, officier te kunnen worden in het een of andere schitterend Indisch regiment, zoudt u me dan met blij gezicht niet zoo gauw mogelijk laten gaan? „Maar Roland, ik kan je toch niet zon der geld laten gaan. En dan is er nog je uitzet en de overtocht; en je kunt er toch niet als een bedelaar aankomen?" „Wat die uitzet betreft, moet u herasch met inh., De Hond, N. Ooetereohestr. N 82; Slinger v. machine, A. Joosse, Hoog straat I 132; Mes in schede, L. Sturm, Aagtekerke 51; fantasdehroche, H. Bas- tiaanse, Jodengang R 235; Speelgoed poesje, Kampman, Damp .singel F 197; Gymnastiekschoen, W. v. d. Ven, Kinder dijk P 118; Bril met hoorn garnituur, F. Buurland, Zach. Jansenstraat S 87. Vlissingen. Met 1 October a.s. zal de Schouwburg- en Concertzaal „De Oude Vriendschap" op de Groote Markt, de oudste vergaderzaal in de stad, definitief worden gesloten. Nu vele vereenigingen voor haar uit voeringen gebruik maken van het Grand Hotel Britannia, kan de eigenares van genoemd gebouw daarnaast niet twee za len in exploitatie houden. Welke bestemmming aan „,De Oude Vriendschap" zal worden gegeven is nog niet bekend. Goes. „De Zeeuwsche Beke r". Dinsdagavond vergaderde het plaatselijk Comité tot leniging van den nood der vervolgde Russische Christenen met de leden der Christelijke Jeugd vereenigingen alhier, in de zaal van den heer Bustraan, daartoe welwillend afgestaan. Ds Homburg ging voor in gebed. Daar na maakte de secretaris-penningm. de voorgestelde regeling van den rondgang door de stad bekend. Besloten werd, voor elk der vereeni gingen, van welke bereidwillige leden aanwezig waren, een deel der stad te bestemmen. Gehoopt werd, dat er in die vereenigingen nog enkele leden zouden meehelpen, waardoor de wijk, voor elk tweetal collectanten bestemd, tot enkele straten wordt beperkt. In het begin der volgende week worden de vlugschriften en circulaires verspreid. Daarna volgt de collecte, waarvoor in- tusschen vergunning van B. en W. werd verkregen. Vertrouwd werd, dat onze stadgenooten door milde giften, die slechts voor één keer worden gevraagd, mede zul len helpen den bitteren nood der ver volgden te lenigen. Als datum voor het afdragen der gelden werd 28 September gesteld. Ds van der Vis eindigde met dank zegging. Het Comité, thans volledig, bestaat uit de heeren L. Duvekot Czn, Mr Goedbloed, Ds Homburg, W. 't Hooft, M. de Jonge, A. A. Nederhand, B. C. Sliggers, Ds Van der Vegt, Ds Van der Vis en M. de Borst secretaris-penningmeester. Gisteravond hield de Herv. School- vereeniging „Het Mosterdzaad" alhier, haar jaarvergadering, waaraan was ver bonden een Ouderavond. De opkomst was goed te noemen. De vergadering werd ge presideerd door den voorzitter, Ds S'einz. Na opening op de gebruikelijke wijze bepaalde de voorzitter de vergadering bij een gedeelte der Heilige Schrift, waarna hij tevens het doel van dezen avond uit eenzette, n.l. het leggen van een vasteren band tusschen school en ouders. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. L. v. Melle en I. Wessel. De voorzitter deelde hierna mede, dat in 1934 het 25-jarig bestaan der school staat her dacht te worden. In een volgende Be stuursvergadering zal hierover nader ge sproken worden. Na de pauze hield dhr v. d. Maas, onderwijzer aan de school, een referaat over: „De Bijbelsche geschiedenis op de School verteld aan de kinderen", waarop een geanimeerde bespreking volgde. Nadat de heer 't Hooft nog enkele al- gemeene wenken aan de vergadering had gegeven, sloot de voorzitter deze in elk opzicht goed geslaagde samenkomst met dankgebed. Heinkenszand. Gistermiddag werd al hier door den voorzitter van Het Groene Kruis, tevens arts en leider van het Con sultatiebureau voor zuigelingen in tegen woordigheid van het ibestuur van het Groene Kruis, het dagelijksch bestuur der gemeente, benevens de leden van den Ge meenteraad (met uitzondering door afwe zigheid van den heer Bos) en de wijkver pleegster Zr Kranenburg, genoemd con sultatiebureau officieel geopend. Dr Griep bracht een woord van dank voor de me dewerking van heeren B. en W. en leden van den Raad, benevens aan de bestuur- niet denken aan wat George noodig had. Een paar hemden, een paar waterlaarzen dat is zoowat alles, wat ik hebben moet. Ik herinner me, dat Bagshaw ze had. Wat voornamelijk verder tot de uit rusting behoort is gereedschap en huis houdelijke artikelen: een koekepan en dal soort van dingen." „Een koekepan?" riep Lady Augusta ontzet. „Ik weet zeker, dat die er bij was", antwoordde Roland aan het lijstje den kend, dat nog steeds niet terecht was. „Ik zal het nog eens precies nakijken." „En waar moet het geld vandaan ko men?" „Dat geeft Carrick me wel. Ik weet ze ker, dat ik alles van hem krijg, wat ik noodig heb. Ik heb vaak met hem over Port Natal gesproken, toen hij hier was." „Er was juist vandaag een brief van hem" zeide Lady Augusta. „Volgende week gaat hij weer naar Ierland, schreef hij." „Volgende week al, zegt u?" vroeg Roland, zijn ooren spitsend. „Dan heb ik geen tijd te verliezen, merk ik." „Nu Roland, ik moet het er morgen nog eens met je over hebben en er over na denken", besloot zijn moeder, opstaande, om naar bed te gaan. „Maar denk er om, ik heb mijn toestemming nog niet gege ven." „Of u ja dan neen zegt, ik ga toch", deren van de Groene Kruls-afdeeling Door deze samenwerking heeft Heinkens zand de beschikking gekregen over een consultatiebureau, dat er, zoowel wat de inrichting als meubileering betreft, mag zijn. Hij wyst op het nut van dit bu reau. Juist in een tijd als deze, dat in meerdere gevallen voeding enz. der zui gelingen te wenschen kan overlaten is dii bureau zoo hard noodig. Hij hoopt, dat vele ouders gebruik zullen maken van de kostelooze adviezen in het belang van hun kind. Hij brengt ook dank aan de belanglooze medewerking van Zr Kranen burg, die gaarne genegen was bij haar vele en zware dagtaken ook aan dit werk haar volle medewerking te verleenen. De burgemeester, Mr Dr Mes, beant woordt Dr Griep, hem wederkeerig dank brengende voor de onontbeerlijke en loy ale medewerking. Hij hoopt, dat alle zui gelingen door de adviezen van het Con sultatiebureau zullen opgroeien tot ge zonde en flinke burgers en burgeressen. Door den heer Duyvestijn wordt als jongste lid van het Groene Kruisbestuur dank gebracht aan allen, die hem en alle ouders in de gelegenheid stelden gebruik te maken van dit bureau. Dat hij persoon lijk zulks waardeert blijkt uit het feit, dat zijn jongste spruit reeds in de wachtka mer is en alzoo de eerste is, die zal pro- fiteeren van de adviezen door het bureau te verstrekken. Nog dankt de burgemeester dhr De Mol, die als lid van den Raad zich gaar ne belangloos beschikbaar heeft gesteld om bestek en teekening te maken en toe zicht te houden bij de uitvoering. De net'e en degelijke uitvoering bewijst, dat hij zich met ernst van deze taak heeft ge kweten. Wolfaartsdijk. Maandag had de land arbeider Joh. Wissakerke het ongeluk van een klamp met pakstroo te vallen en hierbij een zijner polsen te breken. 's Heerenhoek. Bij het op Zaterdag j.l. gehouden volksfeest werd ook een wie lerwedstrijd gehouden, genaamd „De Ronde van 's Heerenhoek", een traject van 40 K.M. voor Zeeuwsche nieuwelingen. Ruim 40 deelnemers namen er aan deel. De uitslag was: 1. C. Otte, Krabbendijke; 2. J. Tilroe, Krabbendijke; 3. J. Buijse, Goes; 4. J. v. Dijke, Goes; 5. J. School meester, Middelburg; 6. C. van Strien, Wolfaartsdijk; 7. W. v. Dijke, Goes; 8. Eug. Michielsens, Rilland-Bath; 9. W. v. Loo, Driewegen; 10. J. Vreecke, Middel burg, terwijl de 's-Heerenhoeksche Wis selbeker, geschonken door den Burge meester, in het bezit kwam van C. Ver- bart, Ovezande. Nieuwerkerk. De openbare lagere school alhier heeft eenigen tijd geleden van een in Amerika overleden oud-ingezetene een mooi legaat ontvangen, uitsluitend om de jaarlijksche revenuen daarvan te bestem men voor een schoolfeest. Dit is nu voor de eerste maal op den geboortedag va.i den milden gever, den heer M. Braam, gevierd. Bij deze gelegenheid is een foto van den stichter en zijn dochter als her innering in de school geplaatst. Zierikzee. De Commissaris der Konin gin bracht Dinsdag zijn aangekondigd bezoek per vliegtuig aan diverse gemeen ten op ons eiland. De Commissaris werd des morgens op het vliegveld Haamstede ontvangen door Jhr Roëll, en des na middags bij zijn vertrek naar Zeeland's hoofdstad uitgeleide gedaan door den voorzitter van het luchtvaartcomité, dat het op hoogen prijs stelt, dat de Commis saris voor zijn ambelijke plichten gebruik maakt van de Zeeuwsche luchtlijn. Chr. Geref. Kerk. o Tweetal te Steenwijk P. W. Dam te Onstwedde en J. Tamminga te Harder wijk. Hulppredikers. Cand. A. van der Flier, van Utrecht, is benoemd tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. teTerneuzen. De Kerkeraad der Geref. Kerk te Naaldwijk heeft met ingang van 1 Octo ber a.s. tot hulpprediker benoemd de heer Th. J. Kerssies, theol. cand. te Wil der- was het meer oprechte dan beleefde we derwoord. „En als ik dan schatrijk te rugkeer, dan zal mijn eerste daad zijn, u een kist met diamanten te koopen." „Malle jongen 1" antwoordde ze lachend. „Dan ben ik al te oud, om dia manten te dragen." Ware de wereldreiziger in spé behebt geweest met wat overgevoeligheid ten op zichte van eens anders wejvaren, en had hij er tegen op gezien om den heer Gal loway van zijn voornemens op de hoogte te brengen (wat hij niet deed) mogelijk dat het hem verheugd zou hebben, den volgenden morgen zijn pad reeds eeniger- mate gebaand te zien. Dien bewusten morgen namelijk vertoonde de heer Gal loway zich reeds op een ongewoon vroeg uur op het kantoor. Toen hij eens opper vlakkig controleerde, wat deze jongeman den vorigen dag tot stand had gebracht, ontdekte hij in Rolands lessenaar een akte, waar grooten haast bij was en waar in Roland een fout had gemaakt, zoodat het stuk opnieuw gecopieerd moest wor den. Toen dan Roland op zijn gemak kwam binnenstappen, vertelde zijn pa troon hem, onomwonden, wat hij van hem dacht, en hij wond zich daarbij dusdanig op, dat hij tenslotte verklaarde, dat Ro land hem eigenlijk niet tot het minste nut was en evengoed buiten, als binnen de kantoormuren kon zijn. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2