ONDER VALSCHE VERDENKING Staten-Generaal. Uit de Provincie FEUILLETON Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg gram van H. M.( dat ala volgt luidde: luidde: „Burgemeester Amsterdam. Terugge keerd in Den Haag, wensch ik nogmaals uiting te geven aan mijn zeer groote er kentelijkheid voor de warme en geest driftvolle ontvangst Mij en den Mijnen tij dens ons verblijf in de hoofdstad van de rijde der bevolking te beurt gevallen." De leden van den raad óók de S o c.- Democraten, hoorden dit alles staan de aan. TWEEDE KAMER. Het z.g. Unifcrmvcrbod. In de Tweede Kamer kwam gisteren aan de orde het z.g. uniformverbod, het wetsontwerp, waarbij strafbaar wordt ge steld, het in het openbaar dragen of voe ren van kleedingstukken of opzichtige on derscheidingsteekenen, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven. De heer Lingbeek (H. G. S.) be toogde, dat als communistische partijen niet verboden worden, het dragen van be paalde kleeding bezwaarlijk wel verboden kan worden. Spr. wil ook het openbaar vertoonen van de pauselijke vlag straf baar stellen. De heer Westerman (N. H.) toon de zich verbaasd over de houding van den minister tegenover de fascisten. De fascistische groepen zijn niet de gevaar lijkste vormen van machtsontwikkeling. De heer Boon (Lib.) betoogde, dat de Graal slechts een godsdienstige, de A. J. G. en de Roode Valken echter een poli tieke strekking hebben. De heer Roe stam Effendi (Comm.) oefende kritiek op het arbeiders vijandige karakter van dit wetsontwerp. De heer A 1 b a r d a (S. D.) betreurde dat de regeering zich niet heeft bepaald tot een uniformverbod. Het fascisme is een gevaar voor de onafhankelijkheid van ons land. Spr. wilde een verbod van po litieke onderscheidingsteekenen voor de jeugd in de scholen. De A. J. G. -kleeding is slechts kampeerkleeding. De heer Schaepman(R. K.) ver klaarde zich voor het ontwerp en vroeg krachtige maatregelen tegen buitenlanders die zich aan overtreding schuldig maken. De heer Z a n d t (S. G.) wenschte een krachtiger optreden tegen de toomelooze ongebondenheid in woord en geschrift. Spr. betoogde voorts, dat de A. J G. en Graal onder de wet moeten komen te vallen. Als de Graal niet onder de wet valt, is dit een bevoorrechting van Rome. De heer Van D ij k (A. R.) merkte op, dat alles, wat bedoelt provocatie, intimi datie en terreur onverbiddelijk moet wor den afgesneden. Voor straatdemonstraties en intimidaties zijn er nog zooveel andere hulpmiddelen dan onderscheidingsteeke nen. Op Koninginnedag hield de A. J. G. te Amsterdam een optocht en op 9 Sep tember trokken 8001000 A. J. G.-ers langs de Weesperzijde, met opschriften, opwekkende tot deelneming aan de betoo ging van 19 September. De verbodsbepaling maakt terecht front naar alle zijden. Wij zijn voor het wetsontwerp, maai aanvaarden het als een aanwijzer in de richting, waarin gegaan moet worden, zoover als de omstandigheden dat nood zakelijk maken. De heer J o e k e s (V. D.) verklaarde dat zijn fractie hartelijk instemt met het doel der wet, die zich richt tegen de uit het buitenland overgenomen methoden van machtsaanmatiging door bepaalde groepen en die den legitiemen weg bevei ligt. De heer V i s s c h e r (A. R.) zeide, dat de staat binnen zijn grenzen geen andere staatsmacht kan erkennen. Juist daarom acht spr. verkeerd de door den minister gemaakte beperking van de wet tot politieke organisaties. De heer S n e e v 1 i e t (R. S.) bestreed het ontwerp als een aantasting van de vrijheid. De heer Sooecl Henkemans (G. H.) verklaarde, dat zijn fractie van harte instemt met het wetsontwerp. Het dragen van politieke uniformen kan zeer gemakkelijk aanleiding geven tot botsin- i gen. Als men hier met uniformen het op- treden van machtige groepen in het bui- Vrij naar het Engelsch. 138) o— „Wat is er te eten?" vroeg Roland, met een blik naar de tafel, waarvan het kleed duidelijk de sporen droeg, dat anderen hem reeds waren voor geweest. „Beenen", zeide Gerald. „Beenen wat beenen?" klonk het verbaasd. „Beenen" antwoordde Gerald beslist. „Het schijnt, dat men er beneden eerst 't vleesch afsnijdt, voor men ze in den pot doet. Waar al het vleesch hier in huis blijft, mag wel een raadsel heeten. Als er vanmiddag niet minstens de helft van het vleesch van het diner is overgeble ven, ben ik een boon. En waar is dat alle maal naar toe?" „Maar ze zullen mij niet met een been afschepen", verklaarde Roland scheldend „Wanneer men zich den ganschen dag heeft afgebeuld, mag men wel iets te eten hebben. Martha", toen de meid haar hoofd om de deur stak „ik wil wat te eten hebben". tenland nabootst, schept zulks een inter nationaal gevaar. I Nadat verder de heer Sohal'ker j (G. P.) het ontwerp had gekarakteriseerd als een geraffineerde methode om de ar beidersklasse haar rechten te ontnemen, was het woord aan den Minister van Ju stitie. Minister Van Sc haik be toogde in antwoord op gemaakte opmer kingen, dat de regeering zich niet heeft laten leiden door anti-fascistische tenden- zen en anderzijds, dat de regeering ook niet de communistische partij bij de in diening op het oog heeft gehad. Daarom juist is het niet doenlijk, concreet de des betreffende groepen te noemen. Spr. ontkent, dat het dragen van poli tieke kleedingstukken en onderscheidings teekenen tegenwoordig geen uittartend karakter zou hebben. Van dit uittartend karakter is spr. onvoorwaardelijk over tuigd. Als men ziet, hoe jonge menschen, van wie men niet weet, wat zij in hun mars hebben, quasi-militadre pakjes dra gen en de militaire houding aannemen, heeft dit een uittartend karakter voor spr die de zaak overigens ook vau de pas kwilachtige zijde weet te bekijken. Den heer Lingbeek antwoordt spr., dat inderdaad niet alle uittarting op straat verboden is, maar er is reden om het strafbaar te stellen, als het gevaar ople vert voor verstoring van orde en rust. Wie op normale wijze tot politieke machtsont wikkeling wil geraken, heeft geen behoef te aan een kleermaker. De andere reden, welke de regoering er toe heeft gehracnt, het wetsontwerp in te dienen, is, dat door geuuiformde groepen een militaire machtsformatie ontstaat, welke geen regeering duider, kan. Spr. wijdt aandacht aan excessen, die tegenwoordig voorkomen in vergaderingen en in geschriften en die zoodanig zijn, dat daardoor de veiligheid van den staat in gevaar kan worden gebracht. Daarom overweegt hij maatregelen en bereidt hij ze voor, ten einde daaraan paal en perk te stellen. Dit is geen aantasting van het recht van vereeniging en vergadering, maar een voorkoming van misbruiken van die rechten. Wat A. J. G. en Graal betreft, het is heel moeilijk om bij voorbaat te verkla ren, wat de rechter zal doen. Maar de Graal, zooals zij nu werkt, houdt zich vrij svan elk staatkundig streven en ook haar uniformen zijn geen uiting van zoodanig streven. Geen oogenblik denkt spr. aan een verbod van emblemen, die met poli tiek niets te maken hebben. Ten aanzien der A. J. C. zegt, spr., dat, als een politieke vereeniging een organi satie opricht, die kleedingstukken draagt, daaruit niet volgt, dat die een politiek ka rakter moet dragen. De jeugdorganisaties hebben het zelf in de hand, om buiten de wet te vallen. Er is geen sprake van een verbod van het dragen van rood-wit-blauw of oranje, maar wel is denkbaar een vervolging van wie zoodanige onderscheidingsteekenen dragen op een belachelijke, bespottelijke of krenkende wijze. Bij de behandeling der artikelen verdedigde de heer Boon (Lib.) een amendement om onder het artikel te brengen het uitsteken van partijvlaggen en andere emblemen (bezems e. d.), die uiting zijn van een bepaald straatkundig streven. Na bestrijding van verschillende zijden trok hij het echter weer in. De heer A 1 b a r d a (S. D.) verdedig de een amendement om niet te verbieden vlaggen en vaandels, uitdrukking van een bepaald staatkundig streven, mee te dra gen in optochten. Het werd verworpen met 56 tegen 26 stemmen. Voor de revolutionaire groepen en de heer v. Houten. Het ontwerp werd daarna aangenomen met 56 tegen 26 stemmen. De Staat k. Geref. leden en de heer Lingbeek stem den opzettelijk niet mee. Buitenlandsche studenten. In de avondvergadering kwam aan de orde het wetsontwerp tot wering van een teveel aan buitenlandsche studenten. Het ontwerp werd na een korte bespreking goedgekeurd met 41 tegen 16 stemmen. Tegen stemden de Communistien, de Soc. Democraten en de heeren Boon en Sneevliet. „Er is niets in huis, meneer! Het vleesch „Ja, dat verhaal ken ik, maar eten jul lie de beenen maar zelf. Ik heb nog nooit zoo'n huishouden meegemaakt. Bij heele manden wordt er provisie ingeslagen, en als men eens wat hebben wil, is er nooit iets in huis. Een fraai stel daar in de keuken! Maar ik heb er genoeg van. Dan ga je maar wat oesters halen. Vier dozijn. Ik ben wee van den honger. Als ik ten minste bij andere menschen niet wat bij de thee had gekregen zuivere liefda digheid was ik al lang van de graat gevallen, 't Is een schandaal. Ik snap niet, dat mama jullie de deur niet uit jaagt!" „Er is op dit uur van den dag niets meer te krijgen, meneer Roland", ant woordde Martha, voor wie dergelijke too- neelen niets ongewoons waren, kalmpjes. „Om tien uur gaan de winkels dicht." Roland stampte boos op den vloer en wendde zich daarop driftig tot de ge dienstige. „Is er dan in het geheele huis niets eetbaars meer?" „Er is nog een appelpastei meneer." „Breng die dan maar, in vredesnaam. En terwijl ik die naar binnen werk, moe ten jullie nog maar wat ham en eieren voor me klaar maken. Want die móéten er zijn." Faillissementen. Het faillis sement van Willem Jobse Pzn., vroeger landbouwer te Veere. Curator Mr F. B. Evers te Middelburg, is ge ëindigd. door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst met eene uitkeering van 15.063 pet. aan de concurrente schuld- eischers. Faillissement P. J. Sie gers Zoon. Het weekblad „Handen- belangen" neemt o.m. op de crediteuren- lijst in 'bovengenoemd faillissement. Deze lijs't telt 431 crediteuren met een totaal p'assief van f657.211.11. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteuren zijn: Vereeniging Ziekenhuis „Bet'hesda" f 54.236.65, Stoomvaartmaat schappij „Zeeland" f 72.340.75 en Neder- landsche Bank f29.178.17. Schatting van gronden. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is benoemd als deskundige voor de schatting van gronden gelegen in den Calamiteuzen Thomaespolder ('Biervliet), de heer J. B. Becu-de H u 11 u te G r o e d e. Door den Dijkraad werd benoemd de heer T. H. E. Modde te Oostburg en door Gedep. Staten de heer F. P. Polderdijk te Nieuw- en St. Joosl. Als deskundige voor de schatting van gronden gelegen in de Galamiteuze polders Onrust en Jacoba (Gemeente Wis- senkerke) is door de Rechtbank benoemd de heer L. Kranenburg te Kattendijke. Door den Dijkraad is benoemd de heer S. J. de Regt te Wissenkerke en door Gedep. Staten de heer C. P. Vogelaar te Krab bendijke. Verplaatst de besteller bij den post en telegraafdienst, J. Schop, van het post en telegraafstation te Schore naar het post-, telegraaf en telefoonkantoor te Hansweert. Een goedkoope trein. Dins dag 19 September rijdt, zooals gisteren werd geannonceerd, de laatste goedkoope trein in dit seizoen van de na te noemen stations aan de Zeeuwsche lijn naar Utrecht, Zeist, Rotterdam, Den Haag, Soheveningen en Amsterdam. O.a. zij, die de opening der Kamers in Den Haag wil len bijwonen kunnen daarvan gebruik maken. Men kan van nu af kaartjes verkrijgen aan de stations Vlissingen, Middelburg, Goes, Kapelle, Vlake, Krabbendijke, Ber gen op Zoom en Roosendaal. Tolbeambte beetgeno men. In de Kruisstaat te Selzaete bleef bij de douane een luxe auto stilstaan. De chauffeur noodigde de douanebeambten uit met hem in de herberg een glas bier te ledigen. Terwijl de douaniers daar ge zeten waren, verliet de listige chauffeur ongezien de herberg langs de binnenplaats liep ijlings naar de Nederlandscbe grens, waar een auto, geladen met 1500 K.G. boter stond te wachten en reed er mee full speed den douanepost voorbij. De douaniers losten tal van schoten op den wegvluchtenden wagen doch vruchteloos. Zij moesten zich met het inbeslag nemen van de achter gelaten luxe auto getroos ten, meldt 'het „Dagbl.. v. N.-Br.". Groote brand. Op het ge hucht Kate tusschen Sas van Gent en Sel zaete even op Belgisch gebied is de land- bouwersschuur van den heer G. Glaijs af gebrand. 20 Koeien, 20 varkens en 2 paarden met den geheelen oogst zijn een prooi der vlammen geworden. De oorzaak der brandramp zou kortsluiting zijn. Federatie inzake desteen- kolenkwestie. In een Maandag te Goes gehouden vergadering van de ver schillende steenkolen-comité's op de Zeeuwsche eilanden is besloten tot op richting van een Federatie van Comité's inzake de kolenleveranties in Zeeland. De federatie koos tot voorzitter den heer W. J. Jobse te Aagtekerke en tot secretaris-penningmeester den heer L. P. van Oorschot te Vlissingen. Besloten is krachtige actie te voeren voor de belangen van de coöperatieve aankoopvereenigingen, mede omdat men van oordeel is, dat deze wijze van aan koop nog krachtige ingang moet vinden en zulks in samenwerking met de lande- Gerald had lichtelijk geamuseerd toe geluisterd, doch hij veranderde van hou ding, toen hij Martha van een appeltaart hoorde spreken. Ontstemd vloog hij op, toen Roland nauwelijks had uitgespro ken „zeg eens Martha, als er een appel taart is, waarom is die dan daar straks niet op tafel gekomen? Je weet, dat we het maal met enkel brood en boter heb ben moeten doen." „Dé keukenmeid had me niet opgedra gen, ze op te dienen, meneer Gerald. Me vrouw heeft er niets van gezegd. En de keukenmeid zegtal zou ze eiken dag er tien maken en de jongelui wisten er van, dan bleef er nog niets van over." „Nu, en wat zou dat? Ze betaalt ze toch niet uit haar eigen zak, zou ik zeg gen?" Roland bewees de appelpastei alle eer en Gerald kreeg ook zijn portie. Daarna kwamen de ham en eieren aan de beurt waarvan beiden zich ook naar behooren bedienden. Roland nam Geralds plaats aan den haard in en in dezelfde houding als deze wachtte hij de komst van zijn moeder af. Dit duurde niet zoo heel lang. „Kom binnen en zet u", verwelkomde Roland haar. „Ik wou eens wat met u praten." „Maar ik ben heelemaal niet in de lijke organisaties, die op dit gebied werk zaam zijn. Getracht zal worden ook in Zeeuwsch- Vlaanderen een comité op te richten. Men heeft daartoe reeds een aanknoopingspunt gevonden. Middelburg. Gisterenavond bracht het Christelijk muziekgezelschap „Oefening na den Arbeid" een serenade aan het echtpaar Van Belsen-Meeuwse op den Dampoortsingel, dat onder groote blijken van belangstelling zijn 50-jarig huwelijks feest vierde. Vlissingen. De woningbouwvereniging „Goed Wonen", die het voornemen heeft om tot oprichting van een badinrichting over te gaan, kwam in ledenvergadering bijeen ter behandeling van dit punt. Na uitvoerige besprekingen, die hoofdzakelijk Liepen over de plaats, waar de inrichting zou komen te staan, de tarieven, enz. be sloot de vergadering met algemeene stem men het 'bestuur machtiging te verleenen om een badinrichting te bouwen. Wanneer voor dit plan de goedkeuring van burge meester en wethouders en den raad kan worden verkregen, werd het bestuur even eens 'gemachtigd tot 't aangaan van de hypothecaire leening ad f 9000 bij de Bank van Ned. Gemeenten. Het ligt in het voornemen de badinrich ting, welke zoowel voor kuip- als douche- baden zal worden ingericht, te bouwen in de Sottegemstraat, tusschen de speel plaats van de openbare school en den tuin van het ziekenhuis „Bethesda". Goes. Wij vestigen de aandacht van de leden van den Ghr. Vrouwenbond op een in dit nr voorkomende advertentie be treffende deelneming aan de huldiging van H. M. de Koningin, ter gelegenheid van de opening der 'Staten-Generaal op a.s. Dinsdag. In het Schuttershoi zal onder leiding van dhr Van Dissel, directeur van het Staatsboschbeheer, een tentoonstel ling worden georganiseerd betrekking hebbend op de Iepen. Het doel is aanschouwelijk voor te stel len, wat de Iep in het Zeeuwsche land schap beteekent. De tentoonstelling wordt van 26 tot en met 28 September gehouden en heeft ten doel de aanplant te bevorde ren. Krabbendijke. Gisteravond werd alhier de eerste vergadering gehouden van den Chr. Besturenbond Krabbendijke e. o., on der leiding van dhr Schrier van Waarde. Door den secretaris, dhr Walraven van Rilland, werd mededeeling gedaan van het aantal aangesloten afdeelingen en van de verdere ingekomen stukken, w. o. een betreffende de oprichting van een of meerdere studieclubs. Besloten werd op een vergadering, die zal gehouden worden op 3 Oct. a.s., daartoe pogingen aan te wenden. De November-propaganda-verga- dering zal D. V. op 9 November a.s. ge houden worden. Hierna werd overgegaan tot het ver kiezen van een definitief dagel. bestuur. Gekozen werden de heeren A. Meeuwsen, Krabbendijke tot voorzitter; J. Walraven, Rilland tot voorl. secetaris en A. Schrier, Waarde tot voorl. penningmeester, die allen hun verkiezing zich lieten welgeval len. Na de aansluiting van nog enkele afdeelingen zal worden overgegaan tot het verkiezen van nog twee bestuursleden waarna de functies van secretaris en pen ningmeester definitief zullen worden ver deeld, hetwelk vermoedelijk op de eerst volgende vergadering zal plaats hebben. De vertegenwoordiger van den Ghrist. Best. Bond te Goes e.o. hierna 't woord verkrijgende, sprak een woord van geluk- wensch, zoowel tot de gekozenen, als tot den Besturenbond in zijn geheel, waarna hij nog enkele toelichtingen gaf op ver schillende ter tafel komende onderwer pen. Vervolgens werden de statuten vast gesteld. Na nog enkele zaken van inter nen aard te hebben besproken, werd deze vergadering, die door de weersgesteldheid slechts matig was bezocht, gesloten. Kruinlngen. Dinsdagmiddag reed de heer G. E. met zijn vrachtauto over den Zanddijk en probeerde daar te draaien, wat hem niet gelukte. De auto reed ach teruit aan den stellen kant naar beneden, sloeg over den kop en kwam in de sloot terecht. Wonder boven wonder had de be stuurder geen letsel bekomen. Alleen een portier der cabine bleek stuk te zijn. Door J. D., die met zijn vrachtauto daar pas seerde werd de auto uit de sloot gehaald. stemming om te praten, mijn jongen", antwoordde deze. Ze ging naar een hoektafeltje, om haar kandelaar, door Martha gereed gezet, te ontsteken. Doch Roland plaatste zich plotseling vóór haar en met resoluut gebaar schoof hij haar in een armstoel, dien hij daarna vierkant opnam en voor het vuur neer zette. Zij vroeg hem, wat voor bijzonders er dan was, wat op den laten avond nog besproken moest worden. „Dat zal ik u gauw vertellen, alma mater. Maar vlieg nu niet op, als u het hoort", hij hield afwerend de hand om hoog, „want dat verandert niets aan de zaak. De kwestie is namelijk deze dat ik schoon genoeg heb van het leven hier, en dat ik besloten ben naar Port Natal te gaan." Doch Lady Augusta vloog wel degelijk op, in figuurlijken en letterlijken zin; met een hevigen gil sprong zij op van haar stoel. „Kom, mama, laten wij nu eens rustig praten. Bij Galloway houd ik het niet langer uit dat is geen bestaan. Het werk zint me niet. Als ik er bij blijf, kunt u er van verzekerd zijn, dat ik den een of anderen dag nog eens iets wan hopigs doe. En het zou u toch niet lijken, als uw zoon zou eindigen met jockey te Driewegen. De raajd vergaderde giste ren. Besloten wordt de ónderwijzerswo- ning weder voor 1 jaar te verhuren aan het hoofd der school voor f 363.80. De armenbegrooting dienst 1934 wordt goed gekeurd in ontvang en uitgaaf elk op f 4266.8654. Verder werd behandeld de gemeentebegrooting voor 1934. Deze is opgemaakt kunnen worden zonder belas- tingverhooging. De ontvangsten en uitgaven bedragen ieder f 22699.75. Het bedrag voor onvoor zien geraamd, beloopt f 1000.37. In eene volgende vergadering zal worden uitge zien naar werkobjecten om in het a.s. voorjaar aan te pakken. Kortgene. Naar ons gemeld wordt heb ben eenige bestuursleden van de vereeni ging „De Noord Bevelandsc'he Brug" een onderhoud gehad met Ir Bongaerts te 's-Gravenihage, betreffende de richting, wellke moet worden ingeslagen om de meeste 'kans te hebben, het doel der ver eeniging te bereiken. Het zou de bedoeling zijn een bedrag bijeen te verkrijgen, waaruit alle kosten der voorbereidende werkzaamheden ge heel kunnen worden bestreden. Deze gel den zouden later worden gerestitueerd uit het kapitaal dat voor den bouw der brug benoodigd zal zijn. Tholen. Uitslag van den wedstrijd van Vilvoorde der Postduivenvereniging „De Luchtpost" gevestigd Hotel „Markt" te Tholen. Afstand 67.7 kg. A. Rijnberg 1, 3, 10, 11, 12, 13 en 14e pr.; Jac. Perestam 2e en 6e pr.; H. Verkerke 4e pr.; M. van Noort 5e en 9e pr.; M. Nijs 7, 8 en 15e pr.; J. Jansen le pr. overd. duif. Aan komst le duif 9.14.23 u., laatste 9.27.39 u. Gelost 8.15 uur. Uitslag wedvlucht „De trouwe duif" van Gembloux. Afstand 112 km. Deel name 72 duiven, gelost 12 uur met N.O. wind. Prijzen: 1, 5, 7 en 25e pr. J. Ver- mey; 2e pr. L. Laban; 3, 4 en 21e pr. A. Baay; 6e en 12e pr. Jac. Baay; 8, 9, 10, 19 en 22e pr. J. v. d. Sande; 11, 13, 15e pr. C. Baay Pz.; 16, 17 en 18e pr. Anth. Wagamaker; 20, 23 en 24 pr. L. Meer man. le overduif Jac. Baay. Aankomst le duif 1.41.23, laatste 2.16.56 uur. Naar wij vernemen, is wederom een aanvrage ingekomen bij het Gemeente bestuur, tot het bouwen van een mossel- loods nabij het terrein der loods van de stoombootmaatschappij. In de groote loodsen van de 'heeren Simon Schot en Anthonis de 'Glair heeft men reeds een aanvang gemaakt met het z.g.n. knippen der mosselen. Indien de afzet van geknipte mosselen naar Parijs door mag gaan, be looft het voor den winter een prachtige werkverruiming te worden. Met de bot- vangst is het tot op heden nog zeer slecht. De laatste weken werd wel iets meer ge vangen doch de visoh was zoo 'klein, dat ■men ze onder den prijs moest omzetten wilde men er vanaf komen. Intusschen zijn enkele botvisschers uitgevaren voor het korren van Zeeuwsch mosselzaad op de banken in de Westerschelde. Ofschoon de kwaliteit van het zaad goed is te noe men, is de kwantiteit minimaal. Zaamslag. Maandagmiddag werd onder zeer groote belangstelling ter aarde be steld het stoffelijk overschot van wijlen Jacob Dieleman Mz., 'die Donderdag j.l. op zoo droeve wijze om het leven kwam. Een krans der Jong. Vereen, op Geref. Grondslag, waarvan de overledene secre taris was en een bloemstuk van de onder wijzers van den tuinbouwcursus, dekten de 'baar. Aan de 'groeve richtte Ds Kok een ernstig woord tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de vele jeugdigen. De voorzitter der Jong. Vereen., G. Herre- bout, herdacht den overledene als een stille werker voor de vereeniging. Te be wonderen viel 'de liefde die hij had voor het verenigingsleven. Namens de familie sprak P. de Blaaij een woord van dank voor de laatste eer den overledene be wezen. Benoemingen. Ter benoeming van een voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur kwam van dat college de vol gende niet-alp'habetische aanbeveling in: de heeren Mr F. B. Evers en Mr A. van der Hoop, beide lid van genoemd bestuur. worden, of iets dergelijks zoo'n kerel met zoo'n geel broekje aan; en het zou u evenmin aanstaan, als ik 'gemeen soldaat werd of op een goeden dag als matroos op een schip monsterde. En ik verzeker u, dat dit nog de mooiste baantjes zijn, die ik noem, als ik bij Galloway zou blij ven. En op zijn best gesproken, zou ik daar eindigen, met me in mijn graf te werken." „Zwijg Roland, geen woord wil ik er meer over hooren", antwoordde lady Augusta, de vingers in de ooren stoppend. „Hoe kun je zoo ondankbaar en slecht zijn?" „Wat voor slechts steekt er dan in?" vroeg Roland. „Bovendien, u weet nog lang niet alles. Ik zou u bij geen benade ring kunnen zeggen, hoe groot mijn schulden in Helstonleigh zijn en ik heb geen stuiver, om ze te betalen. U zou toch niet willen, dat ik in de gevangenis belandde, moeder?" Lady Augusta vond het noodig, een kreet te slaken. „En dan is er nog een derde reden, waarom ik weg wil", ging Roland voort, onderwijl luidruchtig zijn neus snuitend. „Doch daar zullen we het nu niet over hebben, omdat het in dit geval zuiver een persoonlijke aangelegenheid is." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2