Kerknieuws Gemengd Nieuws. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen DINSDAG Bi |V laten vangen. De varkens laten het zich welgevallen, dat de hanen gedurig over hen heenloopen. terwijl men in het hok maar enkele vliegen meer aantreft. Noordwelle. Geen schoolop- heffing. De gemeenteraad behandel de 'het door den minister van onderwijs, tot den burgemeester gericht verzoek om de openbare lagere school in deze gemeen te wegens bezuiniging op te heffen. B. en W. verklaarden er zich tegen. Alle leden verklaarden zich tegen opheffing: le uit vrees voor de stichting eener bijzondere lagere school; 2e. wegens de gunstige lig ging der gemeente voor een streekschool; 3e. wegens het bezit van een schoolge bouw en een onderwijzerswoning, welke gebouwen bij opheffing der school zonder bestemming zullen komen te staan; 4e. het gemis van een openbaar vervoermid del voor vervoer der kinderen naar een openbare lagere school in de nabijheid. Dhr Viergever stelde voor bij den mi nister tegen opheffing te protesteeren en daartoe den burgemeester en het hoofd der school ter audiëntie bij den Minister af te vaardigen. Dit voorstel werd z. h. st. aangenomen. Kortgene. Zaterdagavond marcheerde het muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht" vanaf haar vergaderlokaal naar de woning van den burgemeester, waar het gezelschap bij het schijnsel van fak kellicht een serenade bracht. De heer en mevrouw Koster verschenen weldra op de stoep van hun woning. De voorzitter, de heer P. C. Schippers, trad daarna naar voren en wenschte den burgemees ter en diens echtgenoote een prettig ver blijf in de gemeente toe. De vereeniging heeft gemeend, dat een concert ter eere van den burgemeester en diens echtge noote, zeer zeker op zijn plaats is. De vereeniging wil daarmee niet alleen een hulde brengen aan de familie Koster, doch ook aan de Koningin, die haar 35- jarig regeeringsjubileum viert. Namens de vereeniging „E.M.M." bood het zoon tje van den. heer Schippers aan mevrouw Koster een bouquet aan. Mevrouw be dankte den kleinen Kees voor deze at tentie. De burgemeester beantwoordde deze rede. Spr. dankt het gezelschap voor de serenade hem en zijn echtgenoote ge bracht, en ook namens zijn vrouw voor de bloemenhulde. Spr. heeft gehoord, hoe in vroeger jaren de vereeniging bloeide, later een inzinking heeft gekend, doch nu, onder haar tegenwoordigen dirigent weer een roemrijke toekomst tegemoet gaat. Spr. hoopt, dat H. M. de Koningin nog lang gespaard mag blijven tot heil van ons volk en het vaderland. Daar de vereeniging financiëel niet zoo krachtig is, reikt spr. een gesloten enveloppe met inhoud over aan den voor zitter. Deze en de directeur, de heer Hol ster, dankte den burgemeester voor dit bewijs van meeleven. Het gezelschap blies daarna Psalm 134 „Dat 'sHeeren zegen op U daal". Daar na nog een marsch, waarmee de plech tigheid was afgeloopen. Het gezelschap is toen met fakkellicht door den Ooste lijken achterweg getrokken door de Sneller- en Van Citterstraat, door de Kaaistraat, om via de Voorstraat, een concert in de tent te geven. Als no. 1 van het programma werd door het „Wilhel mus" geblazen. Geëindigd werd met „Wien Neerlands bloed". De muziek lok te veel volk op de straat. De prijs van het brood is verhoogd. Twintig ons heeft 37 cent gekost en is nu 40 geworden. Acht ons kostte 15 cent en nu 16 cent. Zaterdag werden alhier op het sportterrein „Houtrust" atletiekwed strijden gehouden tusschen de 'vereeni- gingen „Zeelandia" van Hansweert U.D.I. van Wolphaartsdijk en O.K.K. van Kort gene. (Haaimeet). De uitslag was als volgt: 100 M. hard- loopen: le pr. D. L. Kloet U.D.I. 11.6 sec.; 2e pr. J. de Looff O.K.K. 12 sec. 800 M. hardloopen: le pr. D. L. Kloet U.D.I. 2 m. 278/io sec.; 2e pr. J. Vogelaar Johz. O.K.K. 2 min. 288/io sec. 3000 M. hardloopen: le pr. L. Schrier „Zeelandia" 11 m. 28 sec.; 2e pr. D.» Schrier O.K.K. 11 m.n 285/io sec.; 3e pr. J. Reijnhoudt U.D.I. 11 min. 29 sec. Loshoogspringen: le pr. J. Viergever O.K.K. 1.50 M.; 2e pr. H. v. d. Linde U.D.I. 1.40 M.; 3e pr. C. v. d. Ende „Zee landia" 1.40 M.; 4e pr. E. 'Sinke U.D.I. 1.40 M. Losverspringen: le pr. J. Viergever O.K.K. 6.10 M.; 2e pr. E. Sinke U.D.I. 5,66 M.; 3e pr. J. de Looff O.K.K. 5.45 M. Polsstokhoogspringen: le pr. L. Schrier „Zeelandia" 2.70 M. 2e pr. H. v. d. Linde U.D.I. 2.65 M.; 3e pr. J. Viergever O.K.K. 2.60 M. Kogelstooten: le pr. E. Sinke U.D.I. 9.08 M.; 2e pr. L. Schrier „Zeelandia" 9.01 M.; 3e pr. S. J. Klompe U.D.I. 8.79 M. Speerwerpen: le pr. S. J. Klompe U.D.I. 35.31 M.; 2e pr. M. J. Blok O.K.K. 31.32 M.; 3e pr. D. J. Kloet U.D.I." 31.05 M. Olympische Estafette 800, 400, 200, 200 M.: no. 1 U.D.I. 4 m. 22 sec.; no. 2 „Zee landia" 4 m. 234/io sec.; no. 3 O.K.K. 4 m. 31 sec. De wisselbeker, die vorig jaar voor het eerst door „Zeelandia" is uitgeloofd, en door deze vereeniging één keer is ge wonnen, is thans door U.D.I. met 68 pun ten genomen. O.K.K. behaalde 60 punten, „Zeelandia" 46 punten. Wegens familie omstandigheden konden voor „Zeelandia" eenige krachten niet uitkomen. De mees te punten voor de vereenigingen werden behaald door: voor U.D.I. D. J. Kloet 12 punten; voor „Zeelandia" L. Schrier 16 punten en voor O.II.k. J. Viergever met 17 punten. GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. Voor Vrijdag de zittingen der Synode gesloten werden, hield de praeses Dr K D ij k, een rede, waaraan we het volgen de ontleenen: De vele gewichtige zaken op deze Sy node behandeld, geven voldoende getui genis, dat het leven in de Ger. Kerken nog klopt met sterken slag. Ziende op het heden en ons stellend de vraag of we waarlijk hebben gearbeid tot den met Zijn Woord harmoniëerenden bouw van Zijn huis en de aan Zijn wacht onder worpen bewaring van Zijn stad, past ons alle verootmoediging, aldus spr. Wij blij ven in den gestelijken arbeid zoover van het ideaal. Roemen over onszelf is ons waarlijk niet oirbaar. De bede past ons: Heere, ga niet met ons in het gericht. Spr. releveerde voorts de voornaamste van de vele afgehandelde punten van het agendum. De Synode moet afwachten hoe over haar werk in het midden der kerken zal worden geoordeeld. Spr. zegt niet, dat dit oordeel haar niet raakt, maar wil wel de opmerking maken, dat het niet aan genaam is, hen, die van verre hebben ge luisterd, maar zelf met geen vinger der verantwoordelijkheid de zaken hebben aangeraakt, te hooren oordeelen met een critiek over armoede en karakterloosheid die niet getuigt van kennis en liefde. Maar die ons oordeelt is God. Hij moge voor Zijn kerk de genomen beslissingen zegenen. Spr. richtte voorts woorden van dank tot de hoogleeraren-prae-adviseurs, her dacht den ernstig ongestelden Prof. Dr H. H. Kuyper, dankte den zendingsman Ds W. Breukelaar, de commissie van ont vangst en den predikant der roepende kerk, Ds D, Scheele, de Part. Synode van Zeeland voor den tocht door Walcheren en den kerkeraad van Domburg voor de vriendelijke ontvangst, om een persoon lijk woord te spreken in verband met het in hem gestelde vertrouwen als president. Namens de prae-adviseerende hoog leeraren voerde Prof. Grosheide het woord. Namens de Synode dankte de assessor Ds J. L. Schouten den praeses voor zijn leiding. God sierde den praeses met velerlei gaven en ze zijn deze Synode ten goede gekomen. Het had niet veel gescheeld of deze praeses had voor het laatst praeses kunnen zijn, wijl hij had plaatsgenomen in den kring der prae- adviseurs. Dan had de Synode een uit- nemenden praeses moeten missen, want spr. hoopt, dat Dr Dijk niet voor het laatst praeses eener Synode geweest is. Spr. huldigde den praeses voor zijn lei ding, memoreerde diens werkkracht, waardoor in 3 weken zulk een groot agendum kon afgewerkt, roemde den vriendelijken omgang en bad hem Gods zegen toe. Hierna werd staande gezongen Ps. 121 1 en 3, waarna de praeses voorging in gebed en om 12 uur de Synode sloot. De moord te Oss. Het par ket uit 's Hertogenbosch heeft Zaterdag te Oss in drie perceelen huiszoeking ge daan, waarbij een persoon, zekere B., di rect gearresteerd werd. Later op den avond heeft de marechaus see een tweede persoon R., gearresteerd, die zwaar geboeid naar de kazerne der marechaussee is overgebracht. Ook wer den eenige voorwerpen in beslag genomen. Politiemotor over den kop geslagen. Vrijdagmiddag sloeg een motorrijwiel met zijspan van de po litie te Den Haag over den kop. De be stuurder, de agent van politie H., kreeg daarbij een zware hersenschudding, als mede wonden aan het hoofd en moest door den geneeskundigen dienst vervoerd worden naar 't ziekenhuis „Bronovo". De in 't zijspan zittende agent van politie B. ontwrichtte een pols en moest eveneens in het ziekenhuis Bronovo worden behan deld, vanwaar hij echter naar huis kon gaan. De oorzaak van het ongeval zou te wijten zijn aan het feit, dat de bestuurder van den politiemotor, die vrij snel reed, voorrang wilde verleenen aan een van rechts komende vrachtauto en daarbij te hard remde. Villa afgebrand. Zaterdag middag is de kapitale leegstaande villa „Dorolea", staande aan de Torenlaan te Blaricum, geheel uitgebrand. Na een uur stonden nog slechts de muren. De oorzaak van den brand is onbe kend. Verzekering dekt de schade. Uit het testament van een zonderling. Reuter meldt uit New York: Een rijke inwoner van New York, die onlangs te Reno is overleden, schijnt steeds met de obsessie te hebben rondgeloopen, dat hij het slachtoffer zou worden van een moordaanslag. Althans bij; het openen van zijn testa ment is gebleken, dat hij een bedrag van 15.000 dollar beschikbaar had gesteld, om een onderzoek naar zijn doodsoorzaak te doen instellen. Bovendien had hij een be drag uitgeloofd van 60.000 dollar, als be looning voor ieder die aanwijzingen zou geven, welke leiden tot arrestatie en voor geleiding van zijn moordenaar. Biji de lijkschouwing van den zonder ling is intusschen gebleken, dat alcohol- vergiftiging de moordenares is geweest. Zakkenroller slaat een A m s t er damsche commissaris van politie tegen den grond, Bij het Stadion te Amsterdam werd Za terdagmiddag een zakkenroller op heeter- daad betrapt door een agent. Toen hij hem wilde arresteeren, rukte de man zich los. In de onmiddellijke nabijheid bevond zich commissaris Bakker, die op zijn beurt den zakkenroller vastgreep. De commissaris is door den man tegen den grond geslagen. Door den val liep dhr Bakker verschillen de verwondingen op. Hij moest zich in het Stadion door een dokter laten verbinden. De zakkenroller is tenslotte door twee rechercheurs gearresteerd. Een geit die bankbil jetten e e t. De wel zeer merkwaardige geschiedenis van een al te vraatzuchtige geit heeft dezer dagen het dorpje Oude Ade (gemeente Alkemade) in opschudding gebracht. De veehouder G. v. d. P. was, in af wachting van de spoedig te houden na jaarsschouw, bezig een sloot te schieten, een warm werkje op een mooien Septem berdag, dat hem er ten slotte toe bracht zich tijdelijk van zijn vest te ontdoen. Hoe wel zich in het kleedingstuk een porte feuille met f 220 aan bankpapier bevond, zag hij er geen gevaar in het tijdelijk bui ten zijn gezichtskring in het gras te de- poneeren. Waarschijnlijk zou het met het vest van den ietwat roekeloozen veehouder nog goed zijn afgeloopen, wanneer in zijn on middellijke nabijheid niet een tweetal gei ten aan het grazen was geweest, dat, ge dreven door de nieuwsgierigheid, een geit eigen, meende den inhoud van het onbe heerd liggende kleedingstuk eens te moe ten inspecteeren. En zoo gebeurde het, dat de portefeuille open uit het vest viel. De rest laat zich raden. Een der geiten ontdekte het bankpapier, snuffelde er eens aan en toen de werkzame boer naar zijn eigendom terugkeerde, kwam hij juist op tijd om te zien, hoe het beest het laatste bankje van tien met smaak naar binnen slikte. Gelukkig ontbrak het dezen boer niet aan tegenwoordigheid van geest. Hij vatte onmiddellijk de „koe" bij de horens in dit geval dus te geit bij haar sik en leidde het dier met toestemming van den eigenaar naar de slachtbank, waar het volgens de regelen der kunst werd ont leed. De meeste aandacht werd uiteraard ge schonken aan de maag. En inderdaad ble ken daarin de verslonden bankbiljetten, zij het min of meer gehavend, nog aan wezig. De snippers werden bij elkaar gezocht en gereinigd, zoodat althans de nummers weer te onderscheiden waren en des vee houders laatste gang was nu naar de Ne- derlandsche Bank, die thans onderzoekt of den boer het geld kan worden terug gegeven. Het s 1 i p s p al'o k. Vrijdagavond is op den weg van Den Bosch naar St. Mi- chielgestel een, vrachtauto, vermoedelijk door slippen tegen een boom gereden. De auto kantelde. De 17-jarige F. van Leeu wen, die naast den chauffeur zat, en die uit de auto wilde springen, raakte be kneld. De jongen was op slag dood. De chauffeur bekwam geen letsel. Fraude bij den veekeu ringsdienst. In de Vrijdag te Barne- veld gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter mede, dat zich bij den keu ringsdienst aldaar zeer ernstige gevallen van fraude hebben voorgedaan. Op voor stel van B. en W. werd besloten een com missie van vijf raadsleden te benoemen, die zullen onderzoeken, in hoeverre de keuringsveearts hierbij betrokken is. Autotegen een bom ge reden, Op den Frieschen straatweg bij Sloperstil, onder de gem. Hoogkerk, is Zaterdagmorgen een auto, bestuurd door den heer M. de Vries uit Leeuwarden, te gen een boom gereden bij liet uitwijken voor een vrachtwagen. De man, vrouw en 5 kinderen werden gewond. Mevrouw de Vries en het 1-jarige jongste kind moesten naar het academisch ziekenhuis worden vervoerd. De toestand der anderen is bevredi gend. De „Rotterdam" veilig te Rio de Janeiro. Lloyds nieuws bureau voor de scheepvaart meldt, dat het bericht betreffende een stranding voor Sagua la Grande van het Nederlandsche motortankschip „Rotterdam" volkomen onjuist is. Het schip is Donderdag veilig en wel te Rio de Janeiro binnengeloopen. Twee boerderijen in de asch gelegd. Vrijdagmiddag is brand uitgebroken in de groote boerderij van den landbouwer V. te Hooge-Zwaluwe. In een oogwenk stond de groote landbouwschuur, geheel met riet bedekt, in lichtelaaie. De getieele oogst, zoomede de landbouw-in- ventaris werden een prooi der vlammen. Ook de aan de landbouwschuur gebouwde woning werd aangetast, die ook geheel in vlammen opging. Door den krachtigen wind sloegen de vlammen weldra over naar de boerderij aan den overkant van den weg, van den landbouwer Adr. v. d. Made, die mede zoowel als het woonhuis geheel in de asch werden gelegd. De oorzaak is tot nog toe onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Ned. smokkelauto met spiritus aangehouden Vrij dag reed voorbij het grenskantoor Holz- Kerkrade over den neutralen weg, komen de van het Duitsche kantoor Strasz, een Hollandsche vrachtauto, beschilderd met het opschrift: IJmuiden Zeeviscn. Deze auto werd reeds langen tijd door de Hol landsche rijksambtenaren verdaehl voor smokkeldoeleinden te worden gebruikt. Gezien werd, dat de auto den Prick- steenweg inreed, en dus op IMlandsoh (Kerkraadsch) gebied kwam. De hoofd kommies Walraven requireerde een taxi en begon met rijksambtenaren en gemeen tepolitie de achtervolging. In de Wijn gracht werd de auto ingehaald en de chauffeur gesommeerd te stoppen. Hier aan werd onmiddellijk voldaan. Auto en lading, benevens den chauffeur, werden naar het grenskantoor aan de Holz over gebracht. De smokkelwaar bestond uit 2 fusten, bevattende 500 L. Duitsche spiri tus van 97 pet. De chauffeur, D. geheeten, wonende te Baarn, is ter beschikking ge steld van den Commissaris van politie. Hij weigert den naam te noemen van zijn op drachtgever. Haar gewezen verloof de te lijf gegaan. Zaterdagmorgen tegen acht uur is op het groote perron van het Centraal Station te Amsterdam een jonge vrouw haar ex-verloofde met een scheermes te lijf gegaan. De oorzaak van dit gewelddadig optreden zou gezocht moeten worden in een wraakneming uit jalouzie, aangezien de vrouw niet hebben kon dat de man, in gezelschap van een andere vrouw naar Bazel ging. De man kreeg een diepe snijwonde over den lin kerwang en bij de afwerende beweging, die hij maakte, een snijwonde aan de rechterhand. In de consternatie, die na dezen aanval ontstond, wist de daderes te ontkomen, zoodat er voor de politie die spoedig aan wezig was, niets anders opzat dan het slachtoffer een snelverband aan te leggen. Hij is vervolgens, na in het Binnengast huis behandeld te zijn, heengezonden. De arrestatie van de vrouw kan waar schijnlijk spoedig verwacht worden. DE SCHOONE BRUSSELSCHE TALE. Een Brusselsche firma heeft het goede denkbeeld gehad, zich niet alleen in het Fransch, maor ook in een taal, die over eenkomst met Nederlandsch vertoont, tot zijn klanten te richten. Aldus: Brussel, den 7den Juli 1933. Instellingen DENOLIN Genees- en Welriekend Planten Plantenbehoorend Drogerijen Bijzonderheid van thee in dozen aan de merk en firma van den klant Handel Register No. 882 Telephoon 43.07.76 Heer en bemind klant, De ontwikkeling van onze zaken heeft ons verplicht, onze instellingen te ver- grooten en ze naar den nieuwen smaak te inrichten. Te dien einde, wij hebben een huis aan- gekoopen, welke, genade aan de verbete ring van haar gereedschap, zal ons toe laten te antwoorden aan het vertrouwen, die U ons tot nu toe getuigenis gegeven hebt, met U produkten van eerste quali- teit en aan de kunstigste prijzen te le veren. Gelief onze nieuw addres te aanteeke- nen: 42, Neerstalle Steenweg, Vorst-Brus- sel, Telephoon: 43.07.76. Aanvaard, Heer en bemind klant, onze oprechte groeten. INSTELLINGEN DENOLIN. Wij hopen, Heer en bemind instelling, voegt „De Dietsche Gedachte" hieraan toe, dat gij zelf er toe zult medewerken, dat al thans uwe opvolgers zich niet meer zoo belachelijk maken en dat gij gaat besef fen, hoe noodzakelijk het is, dat te Brus>- sel ieder grondig onderwijs in de Neder landsche taal ontvangt. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 8 Sept. 1933. J. M. F., 50 j., slager te O. en W. Sou burg was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens in de ge meente Schoondijke vleesch vervoeren zon der voorzien te zijn van een schriftelijke duidelijke aanduiding van de personen voor wie het vleesch bestemd is, en van den persoon door wien het is afgezonden, werd veroordeeld tot een geldboete van f18 of 18 d. h. Verdachte ontkende. De Officier van Justitie is van meening dat verdachte tot alles in staat is en het hoog tijd wordt dat er een einde wordt gemaakt aan de knoeierijen van verdachte. Eisch: beves tiging vonnis. G. V., 32 j., arbeider te Hoek, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens het rijden met een rijwiel zonder reflector, 2 maal gepleegd, werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis waarvan hooger be roep. A. B., 25 j., monteur te Colijnsplaat was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes waarbij hij als bestuurder van een motor rijtuig aan wien een rijbewijs is afgege ven daarmede over een weg rijden ter wijl degene die onder toezicht de auto be stuurde den leeftijd van 18 jaar niet heeft bereikt, werd veroordeeld tot een geld boete van f 10 of 10 d. h. Eisch: Bevestiging van 't vonnis waar van hooger beroep. J. H. v. d. H., 29 j., zonder beroep, wo nende te O. en W. Souburg, had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij als bestuurder van een rijwiel daarmede rijden over een weg op zooda nige wijze en met zoodanige snelheid, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 3 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. A. M., 40 jaar, vrachtrijder te Nieuw en St. Joosland, was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens het als bestuurder van een mo torrijtuig in een bocht niet de rechter zijde van den weg houden, werd veroor deeld tot een geldboete van f 5 of 5 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van beroep. C. A. de B., 19 j., zonder beroep te Mid delburg was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg waarbij hij wegens als be stuurder van een rijwiel daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 20 of 5 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van beroep. M. v. d. W., 55 j., koopman te Colijns plaat was in hooger' beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes waarbij hij wegens als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 5 of 5 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van beroep. G. E., 34 j., koopman te Arnhem, ver dacht van oplichting, door in 1931 te Boschkapelle met het oogmerk tot weder rechtelijke bevoordeeling door een samen weefsel van verdichtsels, opzettelijk be- driegelijk tegen zekere E. A. Mei te Bosch kapelle te zeggen, nadat Mei voornoemd door middel van zekere C. Riemens aan hem verdachte, te kennen had gegeven dat hiji graag f 10.000 als eerste hypo theek zou willen hebben op zijne hem toebehoorende gebouwen en nadat Mei voornoemd op verzoek van verdachte met Riemens voornoemd te Goes was gekomen om deze zaak te regelen, daarbij gezegd heeft: Hier is Mei, die f 10.000 hypotheek gevraagd heeft, waarop verdachte zeide: Ja, die zaak is in orde, die hypotheek krijgt hij, maar de eene dienst is de an dere waard". Mei moest van verdachte een vijftal spaarbrieven van f 1000 per stuk nemen van de N.V. Nederlandsche Spaar-Maatschappij, welke spaarbrieven dan later als aflossing van de eventueel te verleenen hypotheek moesten dienen, en dan aan verdachte voor formulier en schattingskosten een geldsbedrag van f255 moest betalen, waarop dat bedrag door M. aan verdachte is betaald. Van het verstrekken van een hypotheek door ver dachte van f 10000 is evenwel niets ge komen. Verdachte was verschenen en ontkende het hem ten laste gelegde te hebben ge pleegd." Biji het gehouden getuigenverhoor spraken de getuigen echter elkander to gen, waarop de Officier van Justitie, die meende niet te zijn geslaagd in het bewijs, vrijspraak vorderde. J. J. v. d. H., 65 jaar, arts te Koude- kerke, was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg waarbij hij wegens als be stuurder van een motorrijtuig in een bocht buiten de bebouwde kom waar hot uitzicht niet vrij is, met hetgeen door hem wordt bestuurd, niet de rechterzijde van den weg houden, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h., en toewijzing van een geldsbedrag van f 40 wegens schadevergoeding aan van den Heuvel te Vlissingen. Eisch: vernietiging vonnis waarvan appel. Ontslag van rechtsvervolging. J. K., 29 jaar, chauffeur te Colijns plaat, was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze dat de veilig heid van het verkeer wordt belemmerd, werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 10 d. h. Eisch: Bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. C. H. J. v. O., 18 j., volontair te Mid delburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 3 d. h. Eisch: Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Sept. 12 Middelburg, inboedel, Blaupot ten Cate. 12 Goes, bouw- en industrieterreinen en pakhuizen, v. Dissel en Jonkers. 12 Goes, woon- en pakhuizen, Jonkers. 12 Ritthem, hofsteedje en bouwland, v. d. Harst. 13 Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 15 Ellewoutsdijk, inboedel, Beth. 20 Ovezand,meubilair en auto „Over land", Kram. 20 Kruiningen, woonhuis, schuur en erf, v. Werkum. 20 Middelhurg (Buitentuin), huis met tuin, Loeff. 20 Middelburg ('t Zandt D 55), inboedel, Loeff. 23 West-Souburg, huis en erf, Paap. 27 Wissekerke, hofstede, Matthijs. 28 's Heerenhoek, a. hofstede „Veld zicht", b. boomgaard, bouwland 3n zijkantweg, Jonkers. Uitg.: N.V. UitJ Emergo" ter expl Bureaux l| Te Postchöqi Bijkantoor Midi Directeur-Ho Principle^ Het trekt de ook leiding gei met zooveel wa naal-Socialistis land wordt gesel Van de zeer varen die hierl sproken. Op de| het Hitleriaansc aandacht gevestl critiek wordt ui| niet nagelaten heden bij te bil strijd met de treden van do vergoelijken. Zelfs zagen pageerd, alsof moge schijnen, voor de Christel Ontkend woriT optreden van het sociale ord wordt gemaakt] dig partijleven ter verklaring gl verwarring die noodig maakte. De Jodenvervl ven voorgesteld niet-Ariërs uit regel die erger Zelfs over dl Kerk door den Kerk onder het| aantasten van werd vergoelijkt ren zijn toch n| schijnt, de beiijc overtuiging aan| ging is geen spif leven was toch te wezen, aan gebied moest ee en zoo zou komen het optre belang van het leven te verheeif Dat er in het plaats is voor dat het princii heid van de kei pieel de almacl eert, dat alles het oog verlorer En zoo is tiet Boven hel woord van de Hitlerianisme el dom een diepe tegenstelling. Wij zullen di kennen dat Hit| belang van het en dat zijn optrJ optreden medel verklaard moetf Ook aan de leider der N -I willen wij niet Maar daar ga ning Willem li doelingen toen legde. Vooral in eer verwarring op de dingen princ pieele voorlichtl beweging ah Duitschland, te van God. De Socialistis Zaterdag in het) betooging o.m.:[ Indrukwekll fend, ja ontrl spreide liefdel het levend el een luidverkl staande naticf de manifestal het 01ympisc| Ook hieruit grootsche mar trouw een gev maakt. Als zelfs de dat de huldia door aantal, tri ten toon gesprl lijkheid, dan w<| toch nog iets debetoon. Dat het h a i sproken. Krijgt Oostenrij Op de renbaal derlandsche frl denwaar bondsl: heeft gehoudenl Hij zette alle| geering sedert 9

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 16