DE ZEEÜW OUDER VALSH VERDENKING motorrijwiel op dn Nianwlandrehwi w»éT. toen zij blijkbaar de macht over het rij wiel verloor en op den weg viel. Zij ie daar bewusteloos aangetroffen en oerst door eon paaseerenden Engelschen auto mobilist naar baar woning vervoerd en later op medisch advies naar het gast huis overgebracht. lc het nieuwe, H.A. groote sportveld Nieuwe Abonné's. TWEEDE BLAD. Staten-Generaal. Uit de Provincie FEUILLETON „U hebt nooi praten, meneer. Als ik dralneerd en door batonpalen onderver deeld. De paden zijn met grint verhard. Een hooge betonschutting scheidt het terrein van den weg af. O.- en W,-Souburg. Het comité voor werkloozenzorg alhier, bestaande uit de heeren M. G. v. d. Putte, P. Geljan en L. Vader, benevens da predikanten Da Spij kerboer an Ds Kuiper, gaf Vrijdagavond in „Rehohoth" een filmavond. (Wordt vervolgd.) Vrijdagavond vergaderde in één der zalen van het gebouw „De gouden Poorte" het comité voor de Middelburgsche var caatiescbool met de leidsters, leiders en andere helpsters en helpers bij het werk van het comité. De voorzitter, de heer P. Ph. Paul, wees op het groote succes, dat ook nu weer door aller samenwerking is bereikt. Dank braCht spr. in de eerste plaats aan ge leidsters en geleiders, daarna aan het Roode Kruis, dat 288 maal, gelukkig al leen voor kleine verwondingen, hulp ver leende en aan de leden der reddingsbri gade, wier hulp gelukkig niet noodig was. Steeds is met een kleine 400 kinderen j uitgetrokken. Dank zij den bijzonder mooi- en zomer zijn slechts twee reizen verscho ven moeten worden. Wedstrijden zijn gehouden en bij die in het maken van randfiguren is zooveel mogelijk rekening gehouden met den leef tijd der kinderen. Het gedrag der kinderen was over het algemeen uitstekend. Een bezwaar blijft het altijd, dat men een uur moet loopen van en naar de tram, maar het vervoer met bussen, waarover wel iB gedacht, zou te bezwarend zijn voor de financiën. Gewensoht is, dat men nog over meer speelmiddelen de beschikking krijgt en dat meer aan massaspel wordt gedaan. Het saldo der rekening is geringer dan verleden jaar. De secretaris, de heer C. Roelands, bracht zijn verslag uit, waaraan wij ont- leenén, dat totaal 385 kinderen zijn inge schreven, van wie gemiddeld 310 mede ge weest zijn; het hoogste aantal was 355, het laagste 270. Om de noodige bekendheid aan een en ander te geven is een krantje uitgegeven, dat in 5200 exemplaren door enkele werk- loozen belangloos huis aan huis is be zorgd. De onkosten zijn ruimschoots door de advertenties vergoed en de uitgave le verde nog f 16,60 op. De circulaires brachten f 216,25 op; de bloempjesdag f 318,11; van de kinderen f 213,47. De totale onkosten bedroegen f 607,11, het nadeelig saldo is f 80, wat uit het reserve potje is gedekt. De veteranen speelden in groote hitte een voetbalwedstrijd voor weinig publiek, maar droegen toch f 12,90 af. De Coöperatieve melkfabriek leverde 3300 fleschjes melk van zoo groot moge lijk voedingsgefhalte. Over de directie en het personeel der stoomtram heeft het co mité niets dan lof. Ook memoreert spr. de ontvangst van speelmaterialen en ver snaperingen en de hulp van den heer Vermeulen bij vervoer van het materiaal. Alles samenvattende kan de secretaris zeggen, dat de Vacanticschool de kinderen ook dit jaar weer enkele dagen goede en gezonde vacantievreugd 'heeft gegeven. De penningmeester, de heer L. Minder- houd, bracht zijn rekening uit, waaruit blijkt, dat de ontvangsten f 1Ö52.70M be droegen, w.o. f 225,27 goed slot van bet vorige jaar. De uitgaven waren f 907,11, zoodat het saldo nu f f 145„59J4 is. Naar aanleiding van de rekening wees de voorzitter er op, dat het eerste jaar het goed slot f 51 was, het tweede jaar f 291, toen slechts 7 reizen konden doorgaan, t derde jaar f 226 en nu f 145. Bij de rondvraag kwam o.a. de toe stand van de trap naar het strand ter sprake. Het comité zal tegen het volgend jaar trachten te bevorderen, dat daarin ver betering komt of wel nagaan of ook een andere plaats bij de duinen meer ge- wenscht is. Besproken is ook nog de al of niet wenschelijkheid om door het houden van een bazaar of een verloting de kas te ver sterken. Dit zal het comité nader over wegen. Vlissingen. De burgemeester, die sedert 14 dagen ongesteld is, zal, naar de „Vliss. Grt." meldt, nog wel eenige weken zijn werk niet kunnen hervatten. Goes. Het nieuwe sportveld in gebruik genomen. Zaterdagmiddag aan den Polderschen weg, dat, zooals men weet, door werkloozen onder leiding der Ned. Heide Mij is aangelegd, en krachtens besluit van den Gemeenteraad geëxploiteerd zal worden door een daar toe in het leven geroepen stichting, offi ciéél in gebruik genomen. Aanwezig waren Burg, en Weth., verschillende Raadsleden, directeur en personeel van gemeentewerken, Mr Stieger, lid van Ged. Staten, bestuursleden van sport- en turn verenigingen, enz. Ze werden allen ver welkomd door den heer A. de Roo, voorzitter van bovenbedoelde stichting en lid van den Gemeenteraad. Enkele jaren terug aldus epr. zou niemand hebben durven denken, dat we hier in Goes ooit een dergelijk goed ge outilleerd sportterrein zouden rijk wor den. De wensch daartoe werd gekoesterd maar het zou een onvervulde gebleven zijn, als zich geen buitengewone om standigheden hadden voorgedaan, want in normale tijden zou zeker geen meer derheid in den Raad voor zulk een uit gaaf te vinden geweest zijn. Nu hebben we trots de crisis zulk een mooi sportveld gekregen. De aanleg daarvan heeft aan vele werkloozen lan gen tijd werk verschaft. Uit naam van alle sportbeoefenaars brengt spr. dank aan het Gemeente bestuur voor de tot standkoming van dit terrein, waarvan spr. hoopt, dat het zich zooveel mogelijk zal bedruipen, zoodat de exploitatie niet te zware offers aan de gemeentekas zal kosten. Spr. dankt ook de Goescho sportver- eenigingen, die bereid waren een gedeel te te huren. Daardoor is mede het pessi misme, dat bij spr. over deze zaak be stond, weggenomen. Zijn medebestuurs leden dankt spr. voor de prettige samen werking, het muziekgezelschap „Eupho- nla" voor zijn belanglooze medewerking dezen middag en tenslotte B. en W. en Gemeentewerken voor hun steun. Hier na noodigde hij den burgemeester uit, het terrein officiëel te openen. Deze voldeed hieraan gaarne. Het sportveld aldus spr. is ontstaan uit den nood der tijden. Het was prettig voor het Gemeentebestuur zulk een goed werkobject voor de werkloozen te hebben. Het terrein is 5% H.A. groot. Voor andere plaatsen om jaloersch op te zijn. Namens alle sportliefhebbers wil spr. bij deze gelegenheid dank brengen aan den directeur van den Wilhelminapolder voor het zoovele jaren afstaan van een veld in dien polder. Ook dankt spr. het bestuur der stich ting, dat bereid is het terrein te exploi- teeren. Met den wensch, dat het nieuwe sportveld tot in lengte van jaren zal mogen dienen tot het beoefenen van goede gezonde en vredelievende sport, dat er veel gebruik van zal worden gemaakt en dat het de gemeente niet veel zal kosten, verklaarde spr. het terrein voor geopend. De heer H a n k e n verklaarde met ge noegen destijds het terrein in den W.P. afgestaan te hebben, maar toch heeft spr. later wel eens gedacht: wat ben ik begonnen? Spr. verheugt zich dan ook over de totstandkoming van dit terrein. Moge het gelukken de sportbeoefenaars onder den duim te houden. Moge het veld strekken tot bevordering van den bloei van Goes en van de sport. De burgemeester knipte hierna het lint door, dat toegang gaf tot het terrein, waarna de aanwezigen er een rondwan deling over maakten. Allen roemden ten zeerste de grootte, den aanleg en de afwerking. Alles ziet er dan ook inderdaad keurig uit. Hier is een mooi stuk werk geleverd. Aangelegd zijn vier voetbalvelden. Daarvan heeft de voetbalvereeniging Goes er twee in huur, terwijl de beide andere om beurten dienen voor de andere voetbalvereenigingen. In aanleg zijn nog twee tennisbanen, terwijl een terrein van H.A. in reserve is gehouden voor de toekomst. Verder zijn er twee kleedgebouwtjes, elk met vier kleedkamertjes, toiletge legenheden, kamertje voor scheidsrech ters, enz. Twee toegangen heeft het terrein, een voor de terreinen van de voetbalvereen. Goes en een voor de andere vereeni- gingen. Het geheele terrein is geëgaliseerd, ge- Zij, dia zioh mat Ingang van 1 Ootober a.a. op DE ZEEUW abonnaaren, ontvangan da tot dien datum versohljnenda num mers gratis. VAN MAANDAG 11 SEPT. 1938, Nr 291. TWEEDE KAMER. Het ontwerp Omzet-belasting. De Tweede Kamer zet spoed achter haar werk. Vrijdag werd reeds begonnen met de behandeling der artikelen van het ontwerp Omzetbelasting. Ondanks krachtige pogingen, daartoe uit de Kamer en vooral van de zijde van den heer Kortenhorst aangewend, zijn er, na de toezeggingen, door den minister bij de algemeens beschouwingen gedaan, bij de artikelsgewijze behandeling geen groote of belangrijke wijzigingen meer in het ontwerp gebracht. Met name is de Weeldeverteringsbelas- ting gehandhaafd. De heer Korten- horst trok zijn amendement, dat de strekking had, deze belasting uit het ont werp te lichten, in. Een ander amende- ment-Kortenhorst, dat bedoelde retorsie bevoegdheden in 'het ontwerp neer te leg gen, werd verworpen me 6516 st. Een voorstel van den heer Korten- horst om het compenseerend invoer recht voor de omzet- en weeldebelasting van resp. 1 en 2 pet. te brengen op 2 en 5 pet., ontmoette krachtigen tegensand van den miniser, die den afgevaardigde ver weet, dat hij wederom dit ontwerp wil ge bruiken voor doeleinden, waartoe het niet dient. De heer Kortenhorst kreeg steun van den heer v. d. Heuvel, die meent, dat er in het amendement geen kwestie is van de verkapte bescherming; het gaat slechts om een compenseeren van accijns- nadeelen en dan is men met 2 pet. aan een veiliger kant dan met 1 pet., omdat het nadeel niet precies is uit te rekenen. Daarenegen steunde de heer Schou- t e n den minister. Het resultaat was, dat het amendement werd verworpen met 48 tegen 30 stemmen. Artikel 3 van het ontwerp bepaalt, dat fabrikanten ook belastingplichtig zijn bij beschikking van goederen uit hun be drijfsvoorraad voor eigen gebruik. Dat legt nieuwe lasten op de gemeenten, voor de straatverlichting b.v., concludeerde de heer IJsselmuiden (r.k.), die zulks niet gewenscht achtte, en daarom een amende ment had voorgesteld, om publiekrechte lijke lichamen voor deze bepaling zelf uit te zonderen. Een stapje verder ging nog de heer v. d. Heuvel, die om practische redenen controle lijkt hem vrijwel onmogelijk het geheele artikel 3 geschrapt wilde zien. Minister Oud verzette zich daartegen; dat zou in strijd zijn met het karakter van he ontwerp en met de billijkheid in de be lastingwetgeving. Niet minder groot was het bezwaar van den mnister tegen het amendement-IJsselmuiden. Wil men iets doen voor een speciaal punt, met name de straatverlichting, dan staat de minister daar niet afwijzend tegenover, maar dan moet dit elders geschieden, bij de vrijstel lingen b.v. De heer IJsselmuiden trok daar op zijn amendement in, doüh de heer v. d. Heuvel vroeg aanteekening, dat hij geacht wilde worden, tegen het artikel te hebben gestemd. De Kamer is reeds gekomen tot de lijs ten, die de vrijstellingen en de artikelen, die als weelde worden beschouwd, bevat ten. Middelburg. Het bestuur van het Mid- delburgsch Muziekkorps besloot de tegen Woensdag a.s. aangekondigde muziekuit voering ditmaal niet op het Moienwater, doch op de Markt te doen plaats hebben vóór het Stadhuis, dat dien avond ook weer zal worden belicht. Gisteren reed Mej. K. alhier met een Vrij naar het Engelsch. 136) _o_ Ze nam het schaaltje op en hield hel verlokkend voor Rolands oogen. „Zoudt u me ook kunnen zeggen, meneer Yorke, of er iets met die ham aan de hand is?" vroeg ze. „Ik vind, dat het er heerlijk uitziet", watertandde Roland. „Hoor je, Jenkins?" wendde de waar dige juffrouw Jenkins zich op scherpen toon tot den zieke. „Maar lieve, ik heb toch geen oogenblik gezegd, dat er iets aan mankeerde, dat zou ik wel uit mijn hoofd laten. Ik zeide alleen, dat ik er niet van eten kon. Wer kelijk 'tis me onmogelijk ik kan met! Mijn eetlust is totaal weg". Juffrouw Jenkins zette het schaaltje onzacht weer op tafel. „Nu ziet u eens, wat je met zoo'n man te stellen hebt. 't Is good, om je geduld bij te verliezen. Ik maak warme bollen voor hem, ik geef hem ham, ik geef hem een malsch kip penboutje, ik geef hem visch, ik maak puddinkjes, kortom, ik pijnig mijn h«r- sens erf, om weer iets anders voor hem klaar te maken, en altijd krijg ik nul op het rekest. Het eenige, wat je van hem te hooren krijgt is, dat zijn maag geen voed sel verdragen kan." „Kon ik maar eten", onderbrak Jenkins bedeesd. „Ik heb er zoo mijn best voor gedaan, maar 'twil niet." „Wilt u iets van deze ham gebruiken, meneer Yorke?" vroeg juffrouw Jenkins met uitnoodig«nd gebaar. „Hij schijnt eens te willen weten hoe een bongerkuur hem bevalt". Roland liet zich de uitnoodiging geen tweemaal zeggen. Hij zette zioh aan ta fel en stond niet eer op, voor hij zich nog eens tweemaal van de wanne bollen had bediend, allen dik met boter en suiker bemeubeld, die hij met een half dozijn koppen thee besproeide. En bet schoteltje ham was maar kinderspel voor hem. „En nu" zeide Roland, terwijl hij zich weer naar het vuur wendde „wan neer ben je van plan om weer terug te komen, Jenkins?" Jenkins kuchte, meer om tijd te win nen voor een antwoord, dan uit noodzaak „den laatsten tijd denk ik er hard over, meneer, dat ik wel heolemaal niet meer buiten zal komen," zeide hij eindelijk. „Ho, ho kom, Jenkins, zeg niet zulke dwaasheden!" zeide Roland. eiken dag niet zwakker werd inplaats van flinker, zooals het zijn moest, dan zou ik spoedig genoeg weer de oude zijn, en in staat, om aan het werk te gaan. Ik zou het dolgraag doen, meneer, zooals u zich voorstellen kunt want daar hebt u nu mijn salaris, dat doorgaat; terwijl ik er geen steek voor doe". „Nu Jenkins, hoe het ook zij, als je niet spoedig terug komt, leg ik het bijltje er bij neer en op een goeden morgen ben ik verdwenen. Lang houd ik het niet meer vol. Je moest eens weten, hoeveel uren achtereen ik soms in dat muffe kantoor zit, zonder dat er een sterveling komt, waarmede men eens een woord kan wisse len! Zat ik maar in Port Natal!" „Meneer", zeide Jenkins, die, inziende, dat hij den jongen man een woord van waarschuwing verschuldigd was voor zijn onbezonnenheid „ik heb me dikwijls laten vertellen, dat er niets is, wat meer tegenvalt dan die vreemde landen, waar men zoo vol moed heentrekt. Menigeen Sing er slechts heen om er een akeligen ood te vinden". „Wat zal ik daarop antwoorden, Jen kins, ezels zijn er altijd geweest", ant woordde Röland luchtig. „Maar wat ik zeggen wilde, Jenkins, vind je het geen schande, zooals het met Arthur Channing gaat? Galloway heeft zijn geld terug, van d«a dief oog welf maar de oude moppe- Aan den overkant van de weg, waar vroeger het woonwagenkamp was geves tigd, is voor rijwielstalling gezorgd. De exploitatie van het terrein belooft niet tegen te zullen vallen. Werd eerst het j aarlij ksch tekort geraamd op f 1600, op goede gronden mag worden aange nomen, dat dit althans de beide eerste jaren voor welke de huurcontracten zijn afgesloten beneden de f1000 zal blijven. Na den rondgang werd een veteranen- wedstrijd gespeeld. Al spoedig arriveer de „Euphonia", dat den wedstrijd met muziek opluisterde. De wedstrijd eindigde met eexi 4—1 overwinning van de Goescho veteranen op die van S.D.O. Ook in onze stad neemt de actie tot leniging van den vreeselijken nood der vervolgde Russische Christenen een aan vang. Tegen morgenavond worden de leden van alle Chr. Jeugdverenigingen boven 15 jaar) verwacht op de samen komst, te houden in de zaal van den heer Bustraan, daartoe welwillend afge staan, ter bespreking van een rondgang door onze stad. Brand. Gisterenavond te onge veer zes uur werd brand ontdekt in een vertrekje achter den meubeiwinkei van den heer Blank in de St Jacobsstraat. Daar de bewoners niet thuis waren, moest de deur geforceerd worden, teneinde toe gang te verkrijgen. Een gedeelte van het brandweerpersoneel was spoedig ter plaatse, dat, geholpen door omwonenden, den voorraad meubelen in veiligheid wist te brengen. Het gelukte met een slang op do waterleiding het vuur spoedig te blus- schen, zoodat uitbreiding in deze dicht bevolkte buurt werd voorkomen. Het waa o.i. een goede maatregel, om in dit geval niet de klok te luiden. An ders waren door dezen weinig beteekenen- den brand de kerkdiensten allicht ver stoord. Uit brandweerkringen hoorden wij de opmerking, dat ook bij dezen brand weer het gemis aan rookmaskers is gebleken. Kan daarin niet spoedig voorzien wor den? Kloetinge. In het begin van den zomer zijn van gemeentewege aan de kinderen der O. L. school alhier plantjes verstrekt ten eindo deze verder te kweeken om zoo doende meer liefde voor bloemen te krij gen. Zaterdagmiddag nu waren deze plantjes opgesteld in de vergaderzaal der gemeen- teherberg. Des voormiddags had de jury, bestaan de uit de heeren Paff uit Goes en Reijerse uit Kloetinge de plantjes gekeurd en de prijswinnaars vastgesteld. De namiddags waren de kinderen gekomen om den uit slag te vernemen. Alvorens de prijzen uit te reiken wees de heer Paff de kinderen op enkele fou ten in 't kweeken en vertelde, hoe men in het algemeen de plantjes moet verzorgen. Daarna reikte de heer Eversdijk, loco burgemeester, de prijzen uit. Voor elke klas waren drie prijzen, bestaande uit een doos Ringers-chocolade „Ken uw land", terwijl alle kinderen nog 't Nederlandsch Fabrikaatspel werd gegeven. De prijswinnaars waren: le klasse (Begonia's): le prijs Jopie v. d. Velde; 2e Betje Hoogesteger; 3e. Koosje Sonke. 2e klasse (Begonia's): le prijs Jan de Klerk; 2e. Henk "Wijs; 3e. Jannetje Wa genaar. 38 klasse (Begonia's); le prijs Adri Goeree; 2e Jans de Puit; 3e Lena Schou ten. 4e 'klasse (Fuchsia's): le prijs Corrie Hirdes; 2e Jaap Wagenaar; 3e Lena van de Velde. Eervolle vermelding: Jan Lens- boek. 5e klasse (Fuchsia's): le prijs Martina Korstanje; 2e Janna Hoogstrate; 3e Wil lem Lenshoek. 6e klasse (Geraniums): le prijs Betje Polderman; 2e Marinus Poortvliet; 3e pr. Koosje Koie. 7e klasse (Geraniums): le prijs Johan- nes van de Velde; 2e Jan Sinke; 3e Aartje Ruissen. Hierna dankte de 'heer Houtekamer, raar vertikt het maar, om, als een kerel, Arthur uu een poot te geven en te zeggen: „Dacht ik het niet, dat je onschuldig was? Je moet maar weer gauw bij me op het kantoor komen". En Arthur zal 'het da delijk doen ook, als Galloway maar wilde. Let eens op, of ik den een of anderen dag niet naar Port Natal trekl" „Het zou mij ook verheugen, als mijn heer Arthur er weer was, mijnheer. Het zou mij vooral meer rust geven". „Zoo is 'het, meneer Yorke", onderbrak de edhtgenoote van den zieke vinnig, „hij piekert nacht en dag, of hij zit of ligt, wakker is of slaapt, over het nare kantoor en hoe het daar gaan kan zon der hem. Hoe kan een ziek mensch nu beter worden, als hij zich allerlei muize nissen in het hoofd haalt?" „Ik wilde", herhaalde de arme Jenkins op een soort droomerigen, afwezigen toon, die bewees, dat hij zijn vrouw nauwelijks gehoord h'ad, „ik wilde, dat meneer Ar thur er weer was. In korten tijd zou hij mij geheel kunnen vervangen, en men zou mij niet meer missen". „Toe maar, toe maar", hitste juffrouw Jenkins. „Ga zoo nog maar ©en poosje voort, nu is hij in zijn kracht!" „Nu, besloot Roland, opstaande en zijn brieven bijeenzoekend, die hij op een zij tafeltje had gelegd „als dit geen aar dig stukje van d# wereld mag boetes, beu hoofd der school, den heer Eversdijk voor zijn bereidwilligheid om de prijzen uit te reiken en ook het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen der plantjes. Ook dankt hij de Jury voor het keuren en het personeel der school voor alles wat zij in verband met dit bloemkweeken hebben gedaan. De heer Eversdijk zegt, dat hij met ge noegen heeft geconstateerd, dat er onder de schooljeugd goede plantenverzorgers zijn en hoopt, dat het volgende jaar we derom zoo iets kan geschieden. Hierna was er gelegenheid voor de ouders der kinderen om de planten te be zichtigen. Krabbendijke. De diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier heeft besloton voor 1933 50 pet. korting te geven aan de pach ters van haar gronden. Wemeldlngs. Zaterdagavond is de Bloe men- en Fruittentoonstelling, uitgaande van de vereen. „Floralia", gesloten. Het bestuur van genoemde vereen, kan met tevredenheid op deze zeer goed geslaagde tentoonstelling terugzien, daar zij gedu rende drie dagen, t.w. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag door ruim 2500 personen is bezocht. Biertoe waren alle werkloozen uitge- noodigd. Een kleine honderd personen hadden aan den oproep gevolg gegeven. Nadat door den vice-voorzitter dhr L. Vader een openingswoord was gesproken werden onder leiding van dhr J. Lorier uit Middelburg eenige films vertoond op het gebied van motorentechniek en an dere. Door den voorzitter van het comité werd medegedeeld dat ook voor den aanstaan den winter, evenals verleden jaar, plannen in voorbereiding zijn om te zorgen voor ontspanning* van de werkloozen. Dhr Lorier wees op de nog steeds on gunstige omstandigheden en de groote werkloosheid. Opgericht is de „Raad van practisch Christendom", waarvan ook het comité alhier ean onderdeel uitmaakt. Dit wil zooveel mogelijk vakopleiding en techni sche ontwikkeling geven. Hieraan kunnen alle werkloozen, jong en oud, deelnemen. Vooral voor de jonge ren is hier wat te doen, inzonderheid op het gebied van motoren, welke nog een groote toekomst hebben. Souburg dient alsdan samenwerking le zoeken met Middelburg, waartoe dezo ge meente bereid is. Aldaar zijn in voorbe reiding cursussen in motorenkennis en autotechniek, electriciteitsJeer, teekenen, timmeren e.a. benevens algemeen© ont wikkeling, Nederlandsche taal, rekenen en andere. De bedoeling is om deze 2 Oct. a,s. te doen aanvangen. Nadat nog eenige vragen waren gedaan en beantwoord sloot de heer v. d. Putte de vergadering. Medegedeeld kan nog worden dat voor deelname zich 15 personen lieten inschrij ven. Zierikzee. Bij de Donderdag gehouden herstemmming voor hoofd-ingeland van het waterschap Schouwen, in de vacature ontslaan door het overlijden van den heer L. L. Bolle, werden uitgebradht op den heer W. de Vrieze te Haamstede 93 en op den heer L. van der Wekken Mz. te Kerkwerve 68, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Zaamslag. De commissionair M. de P. heeft in een ruim en afgesloten varkens- hok een 20-tal jonge hanen ingesloten, om de vliegen, die zich aldaar ophouden, op te ik een boon. Arthur Channing, die de dupe is van Galloway's schandelijke onrecht vaardigheid; Jenkins, die net doet, of hij al met alles en nog wat met het onder- maansohe heeft afgerekend; en ik, die nog stapelgek word, omdat ik ieders werk op moet 'knappen I Goeden avond, Jenkins: wel te rusten juffrouw. Een heerlijk kopje thee! Ik kom nog eens op visite, als er warme bollen zijnl" HOOFDSTUK XLIX. Plannen. Inderdaad woei er een gure, felle Oos tenwind door de straten, toen Roland buiten kwam om zijn brieven naar de post te brengen. Roland was in een toestand, dat hij het met zichzelf niet eens was. Hij beschouw de ziohzelf als een van de meest veronge lijkte, hardwerkende en beklagenswaar digste schepsels ter wereld. Toen hij Arthur Channing en Jenkins had, met wie hij naar hartelust kon rede neeren en babbelen, en die al het werk deden, terwijl alle genoegens van den werkkring voor hem waren was het dragelijk geweest. Doch nu was alles an ders en hij had een gevoel, dat het niet zoo voort kon gaan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 15