EIEREN worden duurder VOEDERT 75 ct. Een zittend leven Burgerlijke Stand Posterijen en Telegrafie Wetenschap en Kunst en Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, Grcote Markt, Hoek Gravenstraat MIDDELBURG Fruitstellen en Fruitschalen W.F.J.MILATZ POLDER WALCHEREN. is weer te spreken. i Electrische Lampen Te Uw belang is: ALEWIJNSE'S Ochfendvoer. te luater tanden! Voor Aardappelen gratis vervoerbewijzen i. M. Broekstra te Goes S ..toch slank en jeugdig. Reotificatie. BLOUSEN. BAKKERSNACHTARBEID. S i. M. BROEKSTRA - GOES van den kring Walcheren zijn verkrijgbaar te Onze kleine advertentiën die Dinsdags en Vrijdags worden geplaatst, kosten slechts bij vooruitbetalingonder motto of nummer 85 ct. per plaatsing. Deze advertentiën zijn goedkoop en doeltreffend. Scharlakenpeer Bafval- en uitaohtfrt peren 0.500, alles per 100 Kg. Appels: Transp. de Uroncels extra 18 20, id. A 16—19, id. B 11—14, id. C 4— 8, Signe Tillish extra 18, id. A 12, id. B 11, id. G 47, Cox's Oranje Pippin 15, Lemoenappel 911, Sterappels 9—11, Mank'a Codlin 715, Present van Lun- teren 58, Paesgood Nonsuck 58, Jacques Lebel 57. Bismarck 46, Witte Wijnappel 4, Belle de Pontoise 5, Honds muil 4—6, Constantijn de Groot 4—5, Eng. Winter Gold Permain 3—5, Zoete Ribbe- ling 48, Zoete Kantribbeling 5, Kandij- zoet 6, Tuinzoet 510, Blanke Zoete Armgaarde 8, Pomme d'Oranje 8, afval- en kroetappels 15, alles per 100 Kg. Pruimen: Reine Victoria extra 2320, id. A 19—26, id. B 16—24, id. G 5—12, Jeffersons 1318. Rademakers 1320, Abrikoospruim 615, Roode Eierpruim 1013, Blauwe idem 1123, Gele id. 811, Monarch 1425, Kirkespruim 15, Cataloni 8, uitschot Pruimen 35. alles per 100 Kg. Diversen: Blauwe Druiven 2734. id. He soort 2426, Tomaten 24, alles per 100 Kg.; Meloenen 712, Perziken 1 18, Vijgen 1. alles per 100 stuks; Bloemen 1314 per 100 bos. MIDDELBURG. Gehuwd: A. P. Dobbe laar, 26 j. en P. Willems, 26 j.; A. J. Koe man, 25 j en K. Cijvat, 20 j.; M. H. Es- ser, 23 j. jm. en J. H. v. Puffelen, 23 j. Overleden: P. G. Versprille, 57 j., z.; H Wolders, 43 j., weduwe v. A. van Loo; F. van Camp, 57 j., ongeh. z. GOES. Geboren: Hubrina Magdalena Jozina, d. v. Eliza Jacobus de Laat en Jacomina Adriana Leijs; Janna, d. v. Cornelia Hubrecht Boone en Helena Jo hanna Barends. Overleden: Krina Cornelia Dekker, 81 j., weduwe van Dirk de Koning, Van 18 Sept. KORTGENE. Getrouwd: 7, Marinus Kerkhove, 23 j. te Kloetinge en Helena Geertruida Flips©, 20 j.; 7, Jan de Waard, 24 j. te Kats en Janna Marina Wisse, 22 j. Van 39 Sept. VROUWENPOLDER. Bevallen: G. van den Bosse, geb. Joosse, d. Van 28 Aug.9 Sept. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Johan nes van der Cingel, 80 J. jm. en Cornelia Hamelink, 23 j. jd. Geboren: Jacobus, z. v. Arie Klop en Jannetje Maria Houdt. Overleden: Adriana Bustraan, 63 j., echtgenoote van Abraham op 't Hof. Over de maand Augustus. KLOETINGE. Gehuwd: 10, Gerrit Jo hannes de Graag, 23 j. jm. te Goes en Ma ria Elisabeth Dekker, 22 j. jd. Geboren: 14, Dina, d. v. Marinus Pries ter en Pieternella van Liere. SEROOSKERKE (W.). Ondertrouwd: 24, Adriaan Maas, 23 j. jm. en Adriana Clarisse, 25 j. jd. Getrouwd: 2, Jacobus Hendrik Janse, 24 j. en Leintje Melis, 19 j.; 23, Pieter van de Putte, 30 j. en Suzanna Cevaal, 23 j. Geboren: 8, Izaak, z. v. Izaak Geschiero en Leintje Antheunisse; 12, Neeltje Ca- tharina, d. v. Johannes van Keulen en Leintje v. d. Broeke; 23, Pieter, z. v. An- theunis de Visser en Laurina Cornelia de Pagter; 24, Laurens, z. v. Jan Jakobsen en Janna Geschiere. Overleden: 12, Cornelis, 14 maanden, z, v. Christiaan Geerse en Tannetje de Rijke. ZOUTELANDE. Geboren: Jan, z. v. Abraham Kleinepier en Elizabeth Melis; Lour ens Adriaan, z. v. David Kodde en Suzanna MelisCornelis Lourus, z. v. Gerrit Gabriëlse en Maria Sara Brouwer Overleden: Jonkvr. Petronella Adamina Hoeufft, echtgen. van C. W. F. Baron Mackay te Ermelo. Opgave betreffende het postkantoor Middelburg, over de maand Aug. 1933. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f72.153.45, en terugbetaald f 71.172.87. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 980.58. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 40. Opgave betreffende het postkantoor Goes over de maand Augustus 1933. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f 48.347,59, en terugbetaald f28.597.87. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 19.749.72. BJet aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 21. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op Staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal i 3500.en afge schreven f 1000. Derhalve meer in dan afgeschreven f 2500. Het aantal nieuw uitgegeven staats- sohuldboekjes bedroeg 1. Nederlandsche Vereenlglng van Archivarissen. Zaterdag hield bovengenoemde vereeni- ging haar jaarvergadering te Middelburg. Des morgens kwamen de afdeelingen van de Rijksarchivarissen en die van de gemeentearchivarissen ieder afzonderlijk bijeen. Des middags kwamen de beide afdee lingen samen bijeen in het gebouw van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, onder presidium van den heer Dr W. Moll uit Den Haag, die in zijn openingsrede herinnerde aan de rede voeringen van Mr S. Muller Fzn., nu 39 jaar geleden uitgesproken en die van ver leden jaar, opgesteld door Prof. Mr R. Fruin, die beide wezen op de slechte tij den. De slechte tijden van 1894 waren moeilijk op geheel andere wijze, dan die van heden. In 1894 waren de tijden spe ciaal slecht voor het archiefwezen, thanB bedreigen gevaren het archiefwezen, die niet alleen voor dat vak gelden, maar die allerwege tot uiting komen. Spr. hoopt en vertrouwt, dat de verschillende openbare besturen het Nederlandsch archiefwezen niet zwaarder onder de malaise zullen laten lijden dan andere takken van staats- provinciale-, gemeente- of waterschaps- dienst. Maar het kan ook anders loopen. Spr. vreest wel eens, dat vooral op kleinere plaatsen een mentaliteit tot uiting zou kunnen komen, zooals die in 1897 nog tamelijk verspreid was, toen men o. a. meende, dat een goede boekverkoopers- knecht het werk zou kunnen doen en een ander sprak van een archivaris als een „luxe paard". Muller gaf destijds toe, dat een open baar bestuursbestel zonder archiefdienst voor den oppervlakkigen beschouwer in derdaad even goed schijnt te werken als een, dat een archivaris ter beschikking heeft, maar zette uiteen, dat dit slechts schijn is en tot financieele zoowel als andere sohade lijdt. Spr. betoogt, dat het bezit van een deskundig geleid archief wezen de openbare besturen elx Jaar op nieuw belangrijke voordeelen brengt. Daartegenover staat nog, om bij het materieele te blijven, dat de archiefdien sten zelf uitermate weinig geld kosten, b.v. in Den Haag nog geen 0.06 pet. van het budget der gemeente. Sterker echter dan uit materieele overwegingen, schijnt het spr. uit ideëele beschouwingen bewijs baar, dat het archiefwezen niet als luxe en als in wezen overbodig mag worden beschouwd. De archieven toch behooren tot het cultureele bezit der natie. Spr. acht de taak van 'n archivaris van intrin siek hoogere waarde dan het werk van b.v. een bankdirecteur of een handelsman. Eerstgenoemde dient de cultuur, de ande ren dienen het economisch belang. Daarbij komt, dat het archiefwerk niet zoo zeer geschiedt voor het oogenblik, maar als blijvende waarde voor de toe komst. Spr. verklaart naar aanleiding van de ingevoerde bezuinigingen, dat het onge- wenscht is, dat vier van de elf provinciën eenvoudig zonder Rijksarchivaris worden gelaten, dat het Rijk van drie ambtenaren het werk en het verantwoordelijkheidsbe sef van een Rijksarchivaris vraagt, zon der ze in overeenstemming daarmede te bezoldigen. Spr. wees er op, dat kort geleden een groote en bedroevende schade aan het Rijksarchiefwezen is moeten worden toe gebracht,, toen de Algemeene Rijksarchi varis bij circulaire van 1 Aug. j.l. aan de Rijksarchivarissen had te berichten, dat de Minister van 0. K. en W. tot zijn leedwezen had moeten besluiten voorloo- pig geen inventarissen meer in druk te doen verschijnen. Zeer ernstige beslissing inderdaad. Waar welgeordende archie ven, waarvan slechts een geschreven in ventaris bestaat, op den duur niet wel ge ordend kunnen blijven, maar weder tot wanorde vervallen, hoopt spr. van harte, dat ook deze door noodzaak gedicteerde maatregel, niet lang van kracht zal be hoeven te blijven. Op voorstel van den voorzitter besloot de vergadering een telegram van hulde te verzenden aan H. M. de Koningin, die juist te Amsterdam in het Stadion een tot nu toe ongekende groote volkshulde in ontvangst had te nemen. Na afhandeling der huishoudelijke za ken begaven de leden zich naar de Abdij gebouwen, die onder leiding van den dis- trictsbouwkundige, den heer C. Barentsen en den griffier der Staten van Zeeland, Mr B. D. H. Tellegen, bezichtigd werden. Tentoonstelling teekenlngen, aquarellen en? te Middelburg In verband met de Zaterdag te Mid delburg gehouden vergadering van de do heer Mr. A. Meerkamp van Embden, Nederl. Vereen, van Archivarissen, heeft Rijksarchivaris van het Zeeuwsch genoot schap der Wetenschappen, een tentoon stelling ingericht van teekeningen, aqua rellen, gravures en foto's, eigendom van het archief of van genoemd genootschap en betrekking hebbende op de Abdijgebou wen, in de periode van af de middeleeu wen tot het begin der restauratie in de loop van de vorige eeuw. Poortvliet. Door het bestuur van het Waterschap Poortvliet is aanbesteed het herdelven van een watergang lengte 1298 M., loopende vanaf Zwarteweg tot den Pelweg. Inschrijvers waren: M. A. Nieuw- kerk voor f 0.35. G. Oostdijk voor f 0.27, J. Jansen voor f 0.24. S. de Wit voor f0.23, en J. v. d. Klooster voor f 0.22 34, alles per Meter Gegund aan den laagsten inschrijver. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 12 Sept. 1933. Zwakke tot matige, Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind, half tot licht bewolkt, droog weer, weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 768. Licht op voor fietsers: Dinsdag 8 u. De Heer en Mevrouw KOLE POLS geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon T O N N Y. Hoedekenskerke, 10 Sept. 1933. zeer voordeelig bij Fruitstellen 13-deelig vanaf f 1.50 Alles goed en goedkoop!!! Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig gedragen zwaar lijden, tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Echtgenoot en Vader MARINUS DE JAGER, in den ouderdom van 64 Jaar en ruim 2 maanden. N. DE JAGER- NIEUWENHUIJSE, JOHA DE JAGER. Wolfaartsdijk, 10 Sept. 1933. Van tijd tot tijd een stukje Wrigley's, daar knap je van opl Verfrisschend, kalmee rend engoed voor de „lijn"! Bij zittend werk moet de spijsvertering bevorderd worden, anders zijn loom heid en corpulentie onver mijdelijk. Met Wrigley's be hoeft de eetlust niet geremd te worden. Twee soortem P.K. (zuivere peper- muntsmaak), Spearmint (pitti- e ge krulzemuntsmaak),p. pakje cent. IGLEY Arts voor Orthopaedic, ROTTERDAM In de Zaterdag voor den heer H. Holiestelle „Centraal Kleedingmagazljn" Goes ge plaatste advertentie Najaars- en Wintermantels -- is abu sievelijk na Damesjaponnen, Kousen vermeld, dit moet zijn: De BURGEMEESTER van Krab- bendijke maakt bekend, dat ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt een aanvraag van JACOBUS B00NE om vergunning tot het verrich ten van bakkersnaohtarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in het per ceel A 258. Op Maandag 9 October a.s des voormiddags elf uur, zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den burgemeester be zwaren tegen de aanvraag in te brengen. Krabbendijke, 9 September 1933. De Burgemeester voornoemd, G. A. STRICK VAN LINSCHOTEN. Een pracht Collectie vindt U altijd bij a Ophangen door heel Zuid- en Noord-Beveland gratis. 1 Ook In Gas- en Petroleumlampen goed gesorteerd. Alles tegen 2 minimum-fabrieksprijzen Een goed rendeerende Aard., Groente- en Frultzaak. Koopsom f1900. Goederen, machi nes, vrachtauto inbegrepen. Te Amsterdam. Verdienste 70 Gulden per week. Boeken ter inzage, Brie ven onder letters Z A Bureau „De Zeeuw", Goes. Het Dagelijksch Bestuur van den Polder Walcheren maakt bekend, dat op heden zijn UITGELOOT de navolgende Obligatlën ten laste van den Polder, t. w.: a van de 4 °/n Conversleleenlng anno 1856 de nummers: 62, 280. 309, 517, 550, 675 en 793, elk f 1000.709e. 709{ en 709g, elk 5 f200.709a t. e. m. 709d. elk 100.-. b. van de 4° leening anno 1900 de nummers 34 en 58, elk ad f 1000 losbaar 2 Januari 1934. Middelburg, den 7 September 1933. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, H. F. LANTSHEER, Voorzitter. R. W. VAN LIJNDEN, Griffier. Thans 5 KILO f 0.85 10 KILO f 1.60 25 KILO f 3,25 50 KILO f 5.75 Nieuwe Verrassingen. FLORA'S HONDENBROOD Het beste en goedkoopste voedsel. Gratis monsterverkrijgbaarbijde N.Y. Dogoakesfabriek, Dordreoht GEDEPUTEERDE STATEN V AN ZEELAN D maken bekend, dat door hen op Dinsdag 12 September a.s. ter Provinciale Griffie gedurende dertig dagen (op Zaterdagen van des voor middags 9 tot des namiddags 1 uur. op andere werkdagen van 912.30 en van 1.30—5 uur), ter inzage zal worden ge legd een verzoek van Cornelia Karelse, Weduwe Joh. Leendertse te Wemeldinge, om vergunning tot het In werking bren gen v^n een dagelijkschen autobusdienst van Wemeldinge over Yerseke naar het Spoorwegstation Kruinlngen—Yerseke, en omgekeerd, zulks met gelijktijdige intrekking van de haar destijds ver leende vergunning voor een dagelijk schen autobusdienst van Wemeldinge naar het Spoorwegstation Vlake, en omgekeerd. Gedurende voormelden termijn kan ieder belanghebbende schriftelijke be zwaren tegen dit verzoek bij hun Col lege indienen. Bovendien kunnen mondelinge be zwaren daartegen worden ingebracht bij eene uit hun midden benoemde Commissie, die daartoe op Donderdag 12 October a.s. des namiddags 2 uur in het openbaat zitting zal houden in het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg. Middelburg, 8 September 1933. bij Aagtekerke Arnemuiden Biggekerke Domburg Grijpskerke Koudekerke St. Laurens Meliskerke Middelburg N.-en St Joosland 0.- en W -Souburg en Vlissingen Oostkapelle Ritthem Serooskerke Veere Vrouwenpolder Westkapelle C. de Visser J. Langebeeke Chr. Polderman C. Louwerse Kr. Poppe P. Wielemaker A. Abrahamse W. de Buck J. Goedbloed Jz. Oude Veersche weg T 211 J. J. Mesu W. Louwerse Zoutelande Joh. Poppe Joh. de Visser S. Meyer Bz. W. de Buck Lein Maas K. Minderhoud A 25 J. Melis Namens het Kringbestuur, C. JONGEPIER.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 14