RIJWIELPAD Fietsers, opgelet Uit de Provincie Logisch en verstandig. Kerknieuws. Het was een Indrukwekkend moment niet alleen voor de duizenden in het fcka- umn maar ook voor de vele tienduizen- uen die voor de radio het Koninklijae woord beiuisieruen. Wat daarna volgde, het défilé langs de Koninklijke ïamine ook de ivomngin- Moeuer was aanwezig is niet te be schrijven. Uren en uren achtereen hieven de dui zenden voormennen. Het was half y geworden toen de laat ste deelnemers het üef.ié üesioten. En tot het eind toe, zes uien lang heoben de Koningin en de Prinses naar ue deelne mers gegroet en gejuicht. Prinses Juliana was dezen dag al bij zonder elegant gekleed. Zij droeg een ja pon in mat blauwe zijde, die aileen gegar neerd was met een ceintnur van donker der tint, met lange afhangende slippen. Voorts droeg zij op het zwaar geondu- leerde blonde haar een kleinen schuin- staanden hoed van gefronsd matbiauw velours chiffon met een kleine zilveren sierspeld aan den voorkant Zij had lange glacé-handschoenen tot boven den elle boog aan in dezelfde kleur als de japon en droeg een witte vos en als versiering een snoer parelen. De Koningin zag men in een japon van lichtblauwe gedamasseerde zijde. Zij droeg een grooten castoren hoed van Lohengrinblauw vilt, gegarneerd met flu- weeien afhangende struisveeren. Later sloeg de Koningin een witten hermelijnen mantel om, gegarneerd met vossenbont. De Koningin-Moeder droeg haar lieve lingskleur, een lilahoed en een groote cape van veeren. Prins Hendrik was in admiraalsuni form. Nadat de laatste padvinderstroepeii ge passeerd waren, trad een plechtige stilte in en zong weer het Koor onder leiding van Van der Bijl: 0, Heer, die daer des hemels tents spreydt End' wat op aerd is, hebt alleen bereyt. Vervolgens „Helpt nu u self", „Oranje liedje" en „Geluckig vaderland": „Geluckig is het land, Dat God de Heer heschermtl" Zeldzaam schoon klonk de zang in de on bewogen avondlucht, diepe wijding ging er van mt. Vol overgaaf stemde daarna een ieder in met het „Wilhelmus", en nog weer wendden allen zich naar de Ko ninklijke tribune om de Koningn op nieuw toe te juichen en een driewerf hoera toe te roepen. Enkele oogenblikken later kwamen de open hofrijtuigen weer de Marathonpoort binnen tot vóór de Koninklijke loge. Tel kens opnieuw klonk het Wilhelmus op, en werd ondanks het verzoek om stil te zijn teneinde de paarden niet te doen schrikken nu en dan gejuicht. De vele vaandels brachten een eerbiedigen af scheidsgroet en om 8 uur 55 besteeg de Koninklijke Familie weer haar calèche. Dezelfde eerewachten van 's morgens stonden ook nu opgesteld. Het publiek wuifde even enthousiast als den geheelen lieven dag met hoeden en zakdoeken het ongekende en nooit of te nimmer te overtreffen Oranjefeest in het Stadion was dan ten einde. Buiten wachtten 4500 auto's om een deel van het publiek huis*- waarts te brengen. „Het was uren later, dan men verwacht had, zoo vertelt het „Hdhl.", toen het Ko ninklijke rijtuig het Stadion uitreed door een haag van adelborsten en leden van den Vrijw. Motordienst, sectie Leiden, en daar, op het groote Stadionplein, waren de duizenden gebleven en begonnen een huldiging, die langs den weg werd voort gezet tot op den Dam. Er moeten langs den weg een paar hon derdduizend mensc'hen geschaard zijn ge weest. Zooals Nederland in Amsterdam in deze schoone herstmaand onze Konin gin zijn onwankelbare aanhankelijkheid en diepgewortelde genegenheid heeft getoond heeft dit een ontróerenden indruk gewekt. Amsterdam heeft gesproken vóór Oranje. Amsterdam 'heeft gesproken, dat het geen twijfel overliet. Achter al deze toejuichingen, in al de zen jubel klonken de woorden: Oranje en Nederland één. De terugrit van de Koninklijke Fami lie is symbool geworden van het on wankelbaar vertrouwen en geloof in Oranje. Precies half tien deinde het gejuich als een naderende bruisende golf van het Rokin aan. Op den Dam klom de span- j ning tot het uiterste. Daar was de galastoetl De urenlang opgekropte geestdrift uitte zich nu in een langen jubel, als de stoet, fier voor het Paleis zwenkt. De eerewacht presenteerde het geweer, de cadetten brachten het saluut, maar het viel niet op, de juichkreten: „Leve de Koningin!" overheerschten alles, overstemden de pij- persmarsch. Onbeschrijfelijk was het enthousiasme, toen de Koningin, staande in het rijtuig, maar wuifde en wuifde, blij en gelukkig, onvermoeid naar het scheen, na den lan gen dag. Na de ongekend geestdriftige hulde, welke de Koningin bij haar terugkeer in het Paleis na de huldigingsdefilé in ont vangst had te nemen, verminderde de menschenmassa op den Dam nauwelijks. De groote menigte bleef, wachtend op het afscheid van Amsterdam. In het Paleis rustte de Koningin even uit, gebruikte vlug een maaltijd, nam af scheid van de autoriteiten, van Dr W. de Vlugt, van generale officieren van land en zeemacht. Den burgemeester heeft zij getuigd van haar groote vreugde over de mooie ont vangst in de hoofdstad. Tegen half elf reden de hofauto's voor, de eerewacht kwam in het geweer, het pu bliek juichte. Nu naderde het einde van een langen, maar grootschen dag, de deuren van het Paleis gingen open, de Koningin, gekleed in eenvoudigen reismantel, en de Prinses kwamen naar buiten, stapten in de hof- auto, die open was, hoewel de avond zeer Koel was geworden. De motoren zetten aan, langzaam schoven de auto's weg, om het Paleis heen, naar de Raadhuisstraat. Weer ging een golf van geestdrift over liet plein; donderende hoezee's klonken, gezwaai met hoeden en zakdoeken, een nieuwe ovatie. Koningin en Prinses dankten met ge- wuif. Snel gleden de auto's weg langs het Postkantoor, waar nog honderden een juichenden afscheidsgroet brachten. Dit was het mooie slot van een onver- getelijken dag. De auto's reden weg, over Haarlem naar den Ruigenhoek. Het Koninklijk bezoek was geëindigd. EEN ONAANGENAAM SLOT VAN EEN HEERLIJKEN DAG. Het uitvoerend comité van het Natio naal Huldigingsdéfilé had Zaterdagavond een aantal gasten genoodigd aan een di ner in Hotel de l'Europe te Amsterdam. Onder deze gasten behoorden Prins Hen drik, Jhr Dr A. Roëll, Commissaris van de Koningin in Noord-Holland en Dr W. de Vlagt, burgemeester van Amsterdam. Tegen het einde van den maaltijd sprak ds van Hoogenhuyze zijn dankbaarheid uit over het slagen van dezen dag. Jonge menschen hebben dat gedaan. Het is een symptoom van het toenemend enthou siasme, van de stijgende vaderlandsliefde, en oranjeliefde van het steeds grooter wordend nationaal gevoel, dat zich van Neerlands jeugd gaat meester maken. Leze dag heeft het bewezen, zoo zeide spr., dat diep in de ziel van het Neder- landsche volk liefde woont voor ons Oran jehuis, voor onze geliefde Koningin in het bijzonder. Het heeft Nederland goed gedaan Oran je in zijn midden te hebben en het zal onze Koningin hebben goed gedaan, te midden van haar juichend volk te ver- keeren. En dat dit hier in Amsterdam heeft kunnen plaats hebben, verheugt ons uitermate. Amsterdam toch had wat goed te maken, had den smaad uit te wis- schen, een paar jaar geleden Hare Majes teit aangedaan. Dat moet uit zijn, heeft Amsterdam van 1933 gezegd. Wij moeten het toonen, dat Amsterdam niet rood is. Een nationaal reveil, een nationale ont waking en opleving moet van deze huldi ging het gevolg zijn. Een nieuw Amster dam moet geboren worden. Geen roode wethouders meer in ons stadsbestuur. Een nieuw Nederland moet geboren worden. Geen revolutionairen meer in de Kamer. Vanaf deze plants wil ik, aldus spr., een oproep door ons land laten weerklinken, om op 19 September Hare Majesteit in Den Haag toe te juichen. In ons land zijn onder Gods bestel Ko ningshuis en Vaderland nauw verbonden, hecht en stevig. Geve God, dat het in lengte van dagen zoo moge blijven. De Commissaris van de Koningin, Mr Dr A. Roëll, die vervolgens het woord nam, noemt deze dag een „Vaderlandsche dag". Hij is diep onder den indruk geko men van de woorden, door H. M. de Ko ningin gericht tot Haar volk. Daarentegen heeft het woord van den tafelpresident hem verbijsterd. De Wet houders van Amsterdam toch, waren ge noodigd tot dezen disch. Gesteld, dat zij waren gekomen, dan zouden de woorden van Ds v. Hoogenhuyze een onaangena- men indruk hebben gemaakt. Spr. weet dat ds van Hoogenhuyze een warm vaderlander is en de woorden, 's middags door hem gesproken, waren spr. dan ook uit het hart gegrepen. Spr. wijdt daarop een dronk op den vaderlan der Van Hoogenhuyze. De Burgemeester, dr W. de Vlugt, zegt evenals de heer Roëll, groote waardee ring te hebben voor het woord, door ds Van Hoogenhuyze in het Stadion gespro ken. Ds van Hoogenhuyze stond toen heel dicht bij de Kroon en men zegt, hoe dich ter bij de Kroon, hoe minder partijman. Vanavond is de tafelpresident echter te veel partijman geweest, want, vraagt spr., wat wordt nu mijn positie ais U zoo kon spreken over het dagelijksch bestuur van Amsterdam. Met de wethouders van de verschillende partijen heeft spr. in het waarachtig belang van de gemeente goed saamgewerkt. Het is voor spr. niet aan genaam te hooren, dat het beleid van het dagelijksch bestuur zoo wordt gedisquali- ficeerd. Voortgaande brengt spr. hulde aan het initiatief van de jongeren en wel in hoofd zaak aan de technische leiding. Generaal Snijders brengt vervolgens hulde aan het uitvoerend comité voor de zoo goed geslaagde betooging. Tenslotte dankte de heer Lotgering de beide eere voorzitters, Jhr. Dr A. Roëll en Dr W. de Vlugt voor hun hartelijke medewerking. Keuringsdienst van Waren voor Zeeland. Aan het verslag van dezen dienst oveT het jaar 1932 is het volgende ontleend: In den loop van het jaar werd overge gaan tot aankoop van een auto. De beide motorrijwielen werden bij den aankoop ingeruild. Behalve niet de auto geschiedt het transport per rijwiel. Door het gebruik van de auto kwamen de overnachtingen te vervallen en ook 'het maken van zooge naamde lange dagen, waarvoor extra ver goedingen werden verstrekt. Slechts in zeer enkele gevallen, b.v. bij bemonstering op het moment van aflevering, moet nog overnacht worden. Bovendien kon dit jaar veel meer aan stalinspectie worden ge daan. Was het vroeger zoo goed als onmoge lijk om van afgelegen plaatsen consump tieijs-monsters in den toestand, waarin deze waar ten verkoop aanwezig werd be vonden, naar het laboratorium over te brengen, t'hans levert dit in het geheel geen bezwaar meer op en is gebleken, dat door gebruik te maken van een ijakist, die in de auto meegenomen kan worden, het niet moeilijk is om het consumptieijs in bevroren toestand over te brengen. Systematisch zijn over het geheele keu- ringsgebied dit jaar de stallen geïnspec teerd, waarbij bleek hqe noodig dit was, daar in vele stallen de zindelijkheid te wenschen overliet. Wanneer aanmerking gemaakt moest worden, werd de veehou der gewaarschuwd en er op gewezen, wel ke verbeteringen hij moest aanbrengen. Na eenige dagen werd nagegaan, of er aan de waarschuwing gevolg was gegeven. Een groot gebrek in de Zeeuwsche stallen is, dat men bezwaar maakt tegen het opbin den van de staarten van de koeien, als deze op stal staan. Dit bezwaar vloeit hoofdzakelijk daaruit voort, dat het eei oud gebruik is, de koeien buiten den stal te drenken. Op verschillende stallen werd voorlich ting gegeven, hoe het opbinden der staar ten op de meest practische wijze geschiedt en hoe men 'dit met geringe kosten kan doen. Door meerdere veehouders is daarna het opbinden der staarten in toepassing gebracht. Door de economische inzinking is het den veehouders onmogelijk gewor den hun stallen te verbeteren en zal daar om een streng toieizic'ht op de stallen nood zakelijk zijn. Het pellen van garnalen in woonkamers neemt nog geregeld toe. Behalve in Brou wershaven, heeft zich deze huisindustrie ook in Arnemuiden sterk uitgebreid. In totaal zijn thans 280 pelvergunningen uit gereikt. Bij het indienen van een aanvrage voor een pelvergunning wordt eerst de woning geïnspecteerd en nagegaan hoe de toestand -daar is. Blijkt, dat de toestand in de woning aan zindelijkheid te wenschen overlaat, dan wordt geadviseerd geen ver gunning uit te reiken. Geregeld werden deze woningen zooveel mogelijk tijdens 'het pellen gecontroleerd. Veel aanmerkingen behoefden daarbij niet gemaakt te worden. Ook op het verpakken van bonbons als huisindustrie te Breskens werd geregeld toezicht uitgeoefend. Aanmerkingen be hoeven maar hoogst zelden gemaakt te worden. In het geheel vonden ongeveer 550 inspecties plaats. Ten einde een overzicht te verkrijgen van de hoogte van de luchtkamer van ver- sche eieren, werden op 6 verschillende hoenderparken in verschillende deelen van Zeeland af en toe de luchtkamers van de eieren gemeten. Verder werd in verband met het eierbe- sluit zooveel mogelijk aangedrongen op het schouwen van de eieren en werd een eenvoudig en daarvoor geschikt toestel op markten en bij grootere opkoopers gede monstreerd. De toestand in de bakkerijen gaf geen aanleiding tot aanmerkingen van betee- kenis. Tegen een winkelier, bij wien bij her haling partijen bedorven waren afgekeurd waren en dit jaar wederom een aanzien lijke partij moest worden afgekeurd, werd proces-verbaal opgemaakt. In verband met het Algemeen besluit (Warenwet) werd ook dit jaar geregeld toezicht gehouden op fabrieken, graanmo lens, brouwerijen, limonadefabrieken en op markten en kermissen. Door de keurmeesters werden 11.641 in specties verricht, waarbij 465.046 partijen ter plaatse organoleptisch werden ge keurd. 471 partijen werden naar aanlei ding van deze keuringen aan de consump tie onttrokken. In het laboratorium wer den 12443 monsters onderzocht, waarvan 964 niet aan de gestelde eischen voldeden 67 partijen werden aan de consumptie onttrokken. Faillissementen. Het faillis sement van J. L. Nieuwersteeg, manufac- turier te Bruinisse, curator Mr. C. J. B du Croo te Zierikzee, is geëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelings- lijst met eene uitkeering van 12.2041 pet. aan de concurrente schuldeischers. Kapelle. De Handboogsociëteit „Wil lem Teil" hield Zaterdag haar 2e con cours in den daartoe zoo mooi gelegen boomgaard van dhr Lepoeter nabij het station. De deelname overtrof de ver wachting. Niet minder dan 94 schutters werden ingeschreven van de navolgende vereenigingen: „Concordia" van 's Hee- renhoek; „Doel naar Hooger" van Wol fertsdijk; „Eensgezindheid" van 's-Hee- renhoek; „Edele Handboog" van Oude- lande; „Juliana" van Oudelande; Jacoba van Beieren" Van Goes; „Ons Genoegen" van Oudelande; „Willem Teil" van Ka pelle; „Willem Teil" van Ovezande; „Victoria" van Kwadendamme; „Vooruit gang zij ons streven" van Kwaden damme; „Soranus" van Heinkenszand; „Zorgvliet", van Ellewoutsdijk; „Vrije Schutters" van 's-Heerenhoek en „Willem Teil" van Kloosterzande. Aan het einde van den wedstrijd, reik te de voorzitter de heer D. Ganseman, de nrijzen uit. Hartelijk dankte hij de schutters voor de aangename Wijze waarop dezen mid dag was gewedijverd. Verder ziende op de medewerking en de waardeering be toond in het schenken van prijzen door de burgerij en uit andere gemeenten dankte spr. allen, die schonken, ook den heer Luyk voor de rangschikking. Ook dankte hij den heer J. Koopman van Heinkenszand, die alle hooge vogels gra tis deed toekomen. De uitslag is: Hoofdvogel C. van Oeve- ren „Doel naar Hoogerj', Wolfertsdijk, «Jisselbeker geschonken door „De Oranje boom", Rotterdam. Ie klep: A. de Jong, „Soranus", Hein kenszand, lauwertak geschonken door B van den Borght, Schore. 2e klep: A. Geense, „Zorgvliet", Elle woutsdijk, geschonken lauwertak door Van SprundelVette, Yerseke. 3e klep: P. M. Stouthamer „Zorgvliet", Ellewoutsdijk, medaille geschonken door „Nieuws van den Dag", A'dam. 4e klep: I. Slabbekoorn, „Willem Teil'' Kloosterzande, medaille geschonken door Denevers Frères, Middelburg. 5e klep: J. van Doorn, „Zorgvliet" Elle woutsdijk, medaille geschonken door J. J. de Vlieger, Middelburg. Ie zijvogel: E. Rogiers, „Jacoba van Beieren", Goes, medaille geschonken door „Dagblad van Rotterdam". 2e zijvo'gel: C. Pieters, „Soranus", Heinkenszand, extra prijs. Ie Hoofdkal: P. van den Dries, „Eens gezindheid", 's-Heerenhoek, extra prijs. 2e Hoofdkal: F. van Loenhout, „Willem Tel", Kapelle, extra prijs. Ie kleine kal: P. Mol, „Juliana", Oude lande, extra prijs. 2e kleine kal: E. Rogiers, „Jacoba van Beieren", Goes, extra prijs. Meeste kleintjes: K. J. de Schrijver, „Jacoba van Beieren", Goes, extra prijs. Opvolger J. Raas, „Vooruitgang zij ons streven", Kwadendamme extra prijs. Extra prijzen: A. van Wingen, Kapelle, „Willem Teil", een fruitmand, geschenk van dames Ganseman; J. de Jonge, „Vrije Schutters", 's-Heerenhoek; C. Rijk, „Willem Teil", Ovezande; J. Vette, „Concordia", 's Heerenhoek; M. de Jonge, „Willem Teil", Ovezande; A. de Jonge, „Soranus", Heinkenszand; W. A. Reijerse, „Willem Teil", Kapelle; C. Na- gelkerke, „Vooruitgang zij ons streven", Kwadendamme; J. J. Meeuwse, „Ons Ge noegen", Oudelande; F. Wisse, „Willem Teil", Kapelle; D. Ganseman, „Willem Teil", Kapelle; A. Wirtz, „Ons Genoe gen", Oudelande en P. Remijnse, „Ons Genoegen", Oudelande. Krulnlngen. Vrijdagavond speelde dhr J. W. van Dartelen uit Heemstede een simultaanwed strijd met de damclub alhier met den volgenden uitslag1. J. Pasman 1; 2. G. Dek 0; 3. A. Dek 0; 4. J. Krijger 0; 5. M. Lavooij 0; 6. M. v. Nieuwenhuize 1; 7. S. Krombeen 0; 8. Joh. Kroimbeen 0; 9. E. Westveer 0; 10. D. Duindam 0; 11. M. Ie Glercq 0; 12. J. Kok 0; 13. A. v. d. Zande 0; 14. Bh. Meijaard 0; 15. M. Bouw man 0; 16. M. v. d. Parel 2; 17. J. Paauwe 1; 18. M. Pasman 0; 19. C. Vogelaar 0. Wolfaartsdijk. Als een bijzonderheid meldt men ons, dat de heer Broekhoven alhier, reeds voor de tweede maal dit jaar van een zelfde perceel rijpe aardbeien plukt, en wel dagelijks 1 K.G. van een be trekkelijk kleine oppervlakte. Indien het mooie weer nog een poosje duurt, zal hij dit nog wel enkele dagen kunnen blijven doen. Zaterdag ontstond brand in een pas gedorschte hoop geperst tarwestroo van den landbouwer M. in den Oost-Nieuw- landpolder. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat, hoewel enkele personen aanstonds trachtten een gedeelte op zij te werken, slechts enkele pakken behouden konden worden. Gelukkig dat zich in de nabijheid geen gebouwen bevonden, daar de wind de vonken tot ver in den omtrek deed vliegen. Serooskerke (W.). Uitslag van den huis- houdelijken schietwedstrijd, gehouden door de Schietvereeniging „Prinses Juli- ana Pers. baan. Ie prijs P. Ton; 2e H. Gel dof; 3e J. Wondergem Az.; 4e Adr. Won- dergem; 5e. H. L. Meyers; 6e. Jac. Mey ers; 7e P. Kodde; 8e. K. Jongepier; 9e P. Jobse. Eerebaan buks. Ie prijs Adr. Wonder gem; 2e H. Geldof. Eerebaan Gyl. Ie prijs Jac. Meyers; 2e P. Ton. Vrije baan buks. Ie prijs Jac. Meyers; 2e. H. Geldof; 3e. Adr. Wondergem. Vrije baan Gyl. Ie prijs Jac. Meyers; 2e H. Geldof; 3e Adr. Wondergem. Geluksbaan. Ie prijs P. Jobse; 2e P. Ton. Korfgene. Slot Raadszitting. Rondvraag. De heer Wolse vraagt om verbetering van het paadje naar den achtersten ingang van het gemeentehuis. Bij het trouwen kan het gebeuren, dat het mooie gelegenheidsjaponnetje van de bruid aan de leelijke heining blijft vast haken. Hieraan zal aandacht worden ge schonken. Daarna sluiting. Bruinisse. Zaterdagmiddag werd al hier het 35-jarig regeeringsjubileum vaD H. M. de Koningin feestelijk gevierd. De actie ging uit van de voetbalvereen. „Vol harding". Bij afwezigheid van den burgemeester, werd namens het gemeentebestuur het woord gevoerd door wethouder Van Ves- sem. Ook werd op zijn initiatief een tele gram van aanhankelijkheid gezonden aan H. M. de Koningin. De muziekvereen. „Nu met Hope" speelde daarop twee cou pletten van het Wilhelmus. Daarop namen de volksspelen op het sportterrein van V.V.V. een aanvang, w.o. hardloopen, verspringen, koekhappen, strooplikken, zakloopen, waarvoor ver- Dit nieuwe bord (blauw, met •en witte fiets erop) langs een rijwielpad geeft aan, dat fietsers verplicht zijn, uitsluitend op dat pad te rijden I De gewone weg •rnaast is daar voor hen verboden. 's voor e!9®n *«lllg* heid, dus: mijdt den rijweg, 17 berijdt uitsluitend het scheidene mooie prijzen beschikbaar wa ren gesteld. Als slotnummer werd een voetbalwedstrijd gehouden tusschen „Vol harding" en de „Zonnemairsche Boys" welke partijen met 22 gelijk speelden. Alle nummers werden afgewisseld door muziek van „Nu met Hope". Zaamslag. Ook hier is een comité voor wer'kloozenzorg opgericht, dat wil trach ten, cursussen voor vakopleiding en alge- meene ontwikkeling te doen geven aan de werkloozen. Voorzitter is D's G. van Dis, secretaris Ds Kok en penningmeester D. G. Koopman. Voetbal. Wissenkerke. Op het sportterrein bij den heer C. Dieleman werd Zaterdag avond een voetbalwedstrijd gespeeld tus schen het Noord-Bevelandsch Elftal en een Walchersch Elftal. Met de rust was de stand 10 voor de Walchersche gas- sten. Eindstand 21 voor Walcht -en. Kloetinge. Zaterdag werd alhier een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Uni- tas alhier en Goes V. Voor de rust was de stand 11. De eindstand was 53 in het voordeel van Unitas. Goes V stond niet volledig. Kapelle. Zaterdagavond speelde de voetbalvereeniging Kapelle I een wedstrijd tegen Kruiningen II. Uitslag 160 in het voordeel van Kapelle I. Waarde. Zaterdag speelde de voetbal vereeniging Waarde II een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Krabbendijke II, welke laatstgenoemde won met 32. Rust stand 10 in het voordeel van Krabben dijke II. Oostkapclle. Zaterdagavond speelde 0. V. V. II tegen Noormannen II uit West- kapelle. Ruststand 22; eindstand 54 in het voordeel van 0. V. V. II. Serooskerke (W.). Zaterdagmiddag speelde op U. D. I.'s terrein Olmenveld het tweede elftal dier vereeniging een wedstrijd tegen het derde elftal van Dom burg. De stand was met de rust 50; eindstand evenzoo. U. D. I. 1 speelde een wedstrijd te Wissenkerke. Deze spannende partij had tot uitslag een 12 overwinning voor U. D. I. Stand met de rust was 01. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 7b cent bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoorn (Evang.) G. E. Alers em.-pred. te 's-Gravenhage. Te Valkenburg (Z.-H.) Th. J. J. Steenbeek, O.-I. pred. met verlof te Bussum. Te Drachten (Evang.), M. D. Gijsman te N. Pekela. Geref. Kerken. Beroepen te Gorinc'hem W. H. v. d. Vegt te Goes. Emeritaat. Aan Ds J. E. Von- kenberg, predikant der Geref. Kerk te Huizen (N.-H.) is op zijn verzoek, om ge zondheidsredenen, door de Glassis Hilver sum eervol emeritaat verleend. Beroepbaar. Tot de Evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk is door het Prov. Kerkbestuur van Noord-Brabant en Limburg toegelaten dhr H. de Lange, Havenstraat 28 te Woerden. Opheffing predikants plaats. Het Prov. Kerkbestuur van Gelderland der Ned. Herv. Kerk ver nietigde het besluit van het Class. Bestuur van Harderwijk, waarbij een van de drie predikantsplaatsen te Nijkerk (G.) wordt opgeheven. Prof. D r H. H. K u y p e r. Naar Prof. Dr H. H. Kuyper, hoogleeraar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 12