Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Binnenland. Rechtszaken Afloop Verkoopingen on Aanbestedingen Grosheide over de credentiebrieven van de Part. Synode van Friesland-N. In de oredentiehrieven waarmede deze afge vaardigden ditmaal ter Synode kwamen, kwamen de woorden voor „en de kerken ordening", waarin zij afweken van de an dere credentiebrieven. De rapporteur gaf eerst een historisch overzicht, teekende vervolgens het karakter der kerkenorde en concludeerde, dat in deze credentiebrieven de woorden en de kerkenordening niet be- Ibooren voor te komen. De kerken binden zich aan de Schrift en aan de belijdenis schriften. Dat kan in de credentiebrieven worden vermeld, mits er onderscheid word't gemaakt tusschen Schrift en be lijdenis. De Synode besloot het rapport in de acta op te nemen en de conclusies weg te laten. Ds A. Schweitzer rapporteerde over de voorstellen van de Part. Synode van Utrecht, Zuid-Holland-Zuid, Brabant en Limburg, de kerk van Ulrum en het z.g. Colijn-comité in betrekking tot d e herdenking van de Afschei ding van 1834. De commissie kon niet met alle voorstellen meegaan, maar wel met het voorstel-Ulrum, waarom zij voor- Stelt op Zondag 14 October 1934 een dank en bedestond te houden en daarbij een bij zondere collecte te houden, te verdeelen tusschen hulpbehoevende kerken, de Theol. School en de Theol. Faculteit der Vrije Universiteit. Ulrum's verzoek om een getuigenis te doen uitgaan, is reeds bij het eenheids rapport behandeld. Het nemen van bij zondere maatregelen voor deze herdenking ligt niet op den weg der Synode. Ook stelt de commissie voor om van het schrijven van het z.g. Colijn-comité dankbaar nota te nemen. Een levendige discussie ontstond. Prof. Hoekstra had eenig bezwaar tegen de voorgestelde bestemming der collecten. De Theol. School is een doch ter der scheiding en haar te bedenken is redelijk, alsook de Theol. Faculteit der V. U., die mede opleidt voor het predikambt in de Geref. Kerken. Maar de kas voor art. 11 ook een derde te geven, komt spr. onjuist voor. Ds H. Meijering deed een geheel ander geluid hooren. Juist de herden king der Afscheiding is een mooie ge legenheid de hulpbehoevende kerken uit deze reformatie voortgekomen, te helpen, opdat zij een predikant kunnen bekomen. Spr. wil de collecte geheel voor de kas ad art. 11 bestemmen. Moet er gedeeld, dan kan de Theol. school, die uit de scheiding is voortgekomen, worden be dacht. De V.U. kan dan bij de herden king van 1886 worden bedacht. Prof. Ridderbos staat dicht bij Ds Meijering, wiens betoog hij onderschreef. Het is een zeldzaam samentreffen van herdenking der Afscheiding en den he- dendaagschen grooten stoffelijken nood van vele kerken. Ds M. moet niet 1834 en 1886 scheiden. Dat komt spr. niet juist voor. Ds de Bruyn onderschreef de betoo- gen van Ds Meijering en Prof. Ridder bos. Spr. heeft echter een ander bezwaar. De herdenking der Afscheiding is een kerkelijke z£®tk, waarom spr. de oprich ting van het comité-Colijn betreurt. Dit. comité had de beslissing der Gen. Synode moeten afwachten. Deze zaak moet van de kerken uitgaan. D s D o u m a ondersteunde de conclu sies der commissies. Het comité had niet de bedoeling de Synode voor te wezen. Daarvan getuigt ook zijn schrijven aan de Synode. Prof. Dr H. H. Kuyper heeft in een schrijven zijn hartelijke instemming be tuigd met dit comité. Ds Schouten, ook lid van dit comité heeft in een schrijven aan het comité voorbehoud gemaakt in verband met de beslissingen van deze Synode. Spr. is hartelijk voor een feestcollecte, die 10 maal meer moet opbrengen dan een gewone. Er wringt iets in deze zaak, omdat spr. niet inziet, dat een comité een herden kingsrede moet doen houden en per radio verspreiden. Kan de Synode geen depu- taten benoemen? Spr. wil een collecte alleen voor de hulpbehoevende kerken. Dr D ij k stelde de vraag of men uit de feestcollecte Brussel niet subsidiëeren kan. Ds Schweitzer beantwoordde de gemaakte opmerkingen. Een feestcollec te, die goed wordt voorbereid, kan wel een f25.000 opbrengen. Een derde daar van is toch een niet te versmaden be drag. Waar de herdenking van de Afschei ding is een herdenken van de vrijmaking der kerken moet de kas ad. art. 11 voor gaan. Wil men Theol. school doen nieedeelen, dan ook de Theol. Faculteit want 1886 is de voortzetting van 1834. Dat deze feestcollecte 2 ton zou op brengen, acht spr. wat te hoog geraamd. Dat het comité een herdenkingsrede houdt acht spr. geen bezwaar, omdat dit heel iets anders is, dan een dank- en bede stond. Persoonlijk voelt spr. voor de gedachte van Dr Dijk. Een voorstel van Ds Meijering om de feestcollecte alleen te bestemmen voor de hulpbehoevende kerken, werd bij hoofde lijke stemming aangenomen met 27 tegen 26 stemmen. De Synode be sloot heel de collecte aan de generale kas af te dragen in tegenstelling met een voorstel-Meijering om Vs aan de generale kas en 3/s aan de prov. en classicale kas sen te geven. Het moderamen zal deze zaak voorbereiden en krachtens uitspraak van de Synode Brussel steunen. De Synode besloot den arbeid van het comité-Colijn bij de kerken aan te be velen, Tegen 5 uur verdaagde de pr a e s e s de zitting tot half acht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwe Tonge, J. H, Kos ter te Montfoort. Te Kampen, G. Lans te Huizen. Te Kruiningen (toez.), H. G. Va- leton te Wichmond. Geref. Kerken. Aangenomen naar Hijum en Finkum, H. Muijs, cand. te Bilthoven. DsH. L. BoerlijstfNa een korte ongesteldheid is te Amsterdam overleden ds H. L. Boerlijst, predikant bij de Evang. Luth. gemeente. Ds Boerlijst stond achtereenvolgens in de gemeenten Stadskanaal (1910) en Leeuwarden (1912) en sinds 1923 te Am sterdam. Nieuwe predikantsplaats. In de .Ned. Herv. gemeente Schoten te Haarlem-Noord is een tweede predikants plaats gesticht waarvoor een rijks trakte ment is verkregen. Als nog enkele for maliteiten vervuld zijn zal het beroepings- werk kunnen aanvangen. Emeritaat. In de Donderdag ge houden vergadering van de classis Breu- kelen der Geref. Kerken is aan Ds K. Fernhout te Vreeland, met ingang van 15 October a.s. eervol emeritaat verleend. Bevestiging en intrede. Cand. J. Verboom Jr. te Rilland-Bath hoopt Zondag 1 Oct. a.s. zijn intrede te doen te Franeker in de Vrije Evang. Gem. na vooraf te zijn bevestigd door zijn va der ds J. Verboom van Rillaud-Bath. Zondag 10 Sept. Ned. Herv. Kerk. Goes vm. ds Steinz, av. ds de Vries. Colijnsplaat vm. leesdienst, nm. ds Bons. Hansweert 9.30 en 2.30 u. dr v. Selms (nm. H. Doop). Serooskerke vm. ds Hietkamp, nm. geen dienst (verbeterd bericht). Koudekerke 9.30 u. ds Van Empel, 2 u. ds Ten Kate. 't Zand 10 u. ds ten Kate, 6 u. ds van der Giesen. Geref. Kerken. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 u. ds Oussoren te Ambt-Vollenhove. Geersdijk vm., nm. en av. ds Veder te Utrecht. Vrouwepolder vm. leesdienst, nm. ds Uitenhoudt te Coevorden. Geslaagd voor het Examen Politie- diploma Ajg- Ned. Politiebond, K. Boo gaard, Westkapelle. Vechtpartij op een brui loft. Na een bruiloft te Geesteren bij Tubbergen raakten gisternacht de gasten slaags. Aan de vechtpartij werd. door on geveer 30 personen deelgenomen. Ver schillende personen werden min of meer ernstig gewond. De gebroeders W. werden in het bijzonder toegetakeld. Zij kregen wonden die werden toegebracht met mes sen, een bijl en een schop. J. W. kreeg over het gelaat een met een schop toege brachte snede, die 15 c.M. lang en 1 c.M. diep was. Een zijner armen is tengevolge van oen slag met een bijl verlamd. H. W. kreeg een snede in het achterhoofd van 3 c.M. lengte. De politie stelt een onderzoek in. Meisje van schrik ge storven. De ongeveer 15-jarige dochter van den landbouwer H. Bloo onder Pleeg- ste, gemeente Raalte, schrok bij: het mel ken zoodanig voor een koe, dat zij haar spraak verloor en haar gezondheidstoe stand van dien aard was, dat de ontboden geneesheer 't raadzaam achtte het meisje de laatste H. Sacramenten te doen toe dienen. Haar toestand verergerde voort durend. Donderdag is zij' aan de gevol gen van den schrik overleden. Een slang op een speel plaats. Te Nederweert werd door het hoofd der openbare school op de speel plaats een slang ter lengte van 60 c.M. gevangen. Verdronken. Tijdens de afwe zigheid der moeder is een kindje van 18 maanden van de familie K. te Spau- beek in een waschtobbe verdronken. Het drama te Muiden. Aan gaande den toestand van den burgemees ter van Muiden vernemen wij, dat de kogel, hoewel men met een Röntgenfoto de plaats had vastgesteld, bij de operatie niet is gevonden. De kogel is klaarblijke lijk verschoven. Men zal tot een tweede operatie moeten overgaan. De heer De Raadt zal hiertoe eerst eenige dagen vol strekte rust moeten houden. Zijn alge- meene toestand was gisteravond goed. In den toestand van De Beus, die in de Majellastichting te Bussum wordt verpleegd, is eenige verbetering inge treden. Rumoerige avond te Am sterdam. Terwijl de aanhangers der Mussert-beweging gisteravond in het Con certgebouw vergaderden, hielden de com munisten een vergadering in „Bellevue". Deze vergadering had een ordelijk ver loop. Minder rustig was het in de om geving van het Concertgebouw waar een groot aantal verdachte elementen zich had verzameld. De politie had zich op alle gebeurtenissen terdege voorbereid. Bij den aanvang der vergadering in het Concertgebouw ontstond allengs een zoo groot gedrang van elementen, die erop uit waren de orde te verstoren, dat de politie zich genoodzaakt zag in te grij pen. Zachte drang hielp niet. Daarom sommeerde commissaris Reyfnga, de menschen zich de verspreiden. Toen men hieraan geen gevolg gaf trok de politie sabels en gummistokken en voerden rui ters en voetagenten eenige charges uit, die de onruststokers naar alle kanten uiteen deed stuiven. De politie heeft daarna de Van Baerle- straat voor het Concertgebouw afgezet. Zelfs de tram mocht hier niet stoppen. Den geheelen avond is het zeer rumoe rig gebleven in deze buurt. De politie heeft er onophoudelijk moe ten jagen, waaraan ook rechercheurs met politiehonden deelnamen. Radiouitzending der Nationale Hulde- betooging. Met medewerking van de belanghebben de organisaties is verkregen, dat de na tionale viering van H. M.'s regeeringsju- bileum (Zaterdag 9 dezer te Amsterdam) over beide omroepzenders zal worden uit gezonden. Naast den K.R.O. zal ook de A.V.R.O. de uitzending verzorgen. De V.A.R.A., die de beschikking over den tweeden zender had, heeft voor dit doel den noodigen zendtijd, nl. 14 u. 30 tot 17 u. 30, aan den A.V.R.O. afgestaan. Deze zendtijd zal op een anderen dag aan de V.A.R.A. worden teruggegeven. Verband van de A.R.P.C. De jaarvergadering der A.R. Propagan- daclubs zal dit jaar worden gehouden op Woensdag 20 September in het Jaar beursrestaurant te Utrecht. Als naar gewoonte zal de voorzitter, de heer J. Schouten, in de morgenvergade ring een openingswoord spreken, gericht op den actueelen politieken toestand. De namiddagvergadering is als steeds bestemd voor de behandeling van een cur- susonderwerp. D'e heer G. Smeenk is be reid bevonden dan te behandelen de Chr.- democratische beginselen. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar het Septembernummer van „Nederland en Oranje", waarin ook de stelingen van het cursusonderwerp zullen worden afgedrukt. De nood der textiel-industrie. Gisteren kwamen te Arnhem bijeen ver tegenwoordigers der textielarbeiders-or ganisaties „St. Lambertus", „de Een dracht" en „Unitas" werkgevers en ver tegenwoordigers van werkgeversvereeni- gingen in de textielindustrie benevens vrijwel alle belangrijke gemeentebesturen. Na breedvoerige besprekingen kwam men tot de eensluidende conclusie, dat de tot nog toe geboden regeeringshulp on voldoende moet worden geacht om te voorkomen, dat een belangrijk deel der Nederlandsche textiel-industrie ten gron de zal gaan. Besloten werd de regeering met het ter vergadering besprokene, waarin de uit drukkelijke en eensluidende wensch tot het treffen van spoedige en doelmatige regeeringsmaatregelen tot uiting kwam, in kennis te stellen. Nationaal Huldigingsdéfilé. Het uitvoerend comité van het Natio nale Huldigingsdéfilé deelt mede, dat voor het Stadion, aangevraagd zijn ongeveer 60.000 plaatsen. Het Stadion heeft slechts 32.000 plaatsen beschikbaar, zoodat er talloozen moesten worden teleurgesteld, van wie velen reeds hun geld gegireerd hadden. Aan hen, die geen plaats daarvoor kunnen krijgen wordt de volgende week het geld teruggiagireerd. Permanente Hof van Arbitrage. Bij Kon besluit van 7 Augustus is aan gewezen als lid vanwege Nederland van het Permanente Hof van Arbitrage, Mr. A. Anema, hoogleeraar aan de Vrijie Uni versiteit te Amsterdam, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Beginselen bij gemeentelijke werkverschaffingen. De Ned. Vereeniging voor Gemeentebe langen houdt haar algemeens vergadering op 22 September te Nijmegen, in het con certgebouw „De Vereeniging". De 'heeren W. Drees, wethouder van 's-Graven!hage en C. Smeenk, oud-wethou der van Arnhem, zullen spreken over de vraag: Welke beginselen behooren bij ge meentelijke werkverschaffingen gevolgd te worden ten aanzien van de keuze der ob jecten, de verhouding der loonen ten op zichte van het loonpeil in het vrije bedrijf en in verhand met den arbeidsduur, de financiering? Rechtbank te Middelburg. Zitting van 8 Sept. 1933. Te koop aanbieden van valsche rentezegels. In het begin van de maand Juli j.'l. wer den door de politie te Vlissdngen een twee tal personen uit Rotterdam aangehouden ten huize van een ingezetene te Vlissin- gen, die z.g.n. een afspraak hadden ge maakt tot levering van een groot aantal Nederlandsche rentezegels van 60 cent p stuk en 'die ze ver bened'en de werkelijke waarde wensc'hten te verkoopen. De politie greep in op het oogenblik, dat de afleve ring plaats vond en nam 10000 rente zegels ln beslag, welke bovendien rer- valacht bleken te zijn. Tevens bleek, dat zij te Rotterdam ln een drukkerij waren vervaardigd. Ook te Rotterdam was gebleken, dat der gelijke zegels in omloop waren. De Rotter- damsche politie werd gewaarschuwd en deze deed een inval in de bewuste druk kerij alwaar de politie ongeveer 25.000 valsche rentezegels in beslag nam, terwijl het cliché werd gevonden bij een dienst bode, werkzaam dn een Ziekenhuis te Rot terdam. De Politie te Rotterdam ging tevens tot arrestatie van de bedde patroons der druk kerij over. Gisteren werd deze zaak voor wat be treft de aflevering van de 10.000 zegels te Vlissingen voor de Reohtbank te Middel burg behandeld. Zoo hadden zic'h te verantwoorden D. C. R., 40 j., helderziend raadgever en W. P. de S., 31 j., zonder beroep, bedden wonende te Rotterdam, thans in voor arrest te Middelburg. In deze zaak werden een 4-tal getuigen gehoord, terwijl als verdediger van ver dachten optrad Mr Vogelvanger, advocaat te Middelburg. De eerste verdachte S. verklaarde bij zijn ondervraging door den President, dat hij inderdaad de bezitter is 'geweest van de door de politie te Vlissingen bij hem en zijn medeverdachte inheslaggenomen 10000 Nederlandsche rentezegels. Dè getuige A. Botting te Vlissdngen, ver klaarde dat verdachte B. destijds bij hem is gekomen, zeggende, dat hij Belg was, en deze 'bood hem 10.000 rentezegels te koop aan, vertegenwoordigende een waar de van f 6000, die 'hij van R. voor f 3500 kon koopen. Er is daarover tusschen bedde onderhandeld, 'hetgeen tot gevolg had dat B. f2500 bood. Verdachte de R. wilde er wel op ingaan, doch zeide daarover eerst zijn compagnon te moeten raadplegen. Den anderen dag kwam hij terug en toen kwam de koop voor f 2500 tot stand. Get. heeft toen R medegeeld, dat hij den d.aarop- volgenden dag met de zegels moest komen. Aangezien get. vermoedde, dat de zegels van diefstal afkomstig waren, heeft get. den voorzitter van den Raad van Arbeid opgezocht en deze enkele zegels getoond, die hij- van R. ontvangen had, waarbij bleek dat deze valsch waren. De voorzitter van den Raad van Arbeid heeft zich toen in verbinding gesteld met de politie te Vlissingen. 's Maandags daarop is R. met de zegels bij get. gekomen, die hij in dén winkel voot getuige heeft uitgeteld. Get. gaf toen voor het geld boven te moeten halen en heeft toen vanuit zijn bovenraam de politie gewaarschuwd. Deze is toen binnengekomen en is toen tot arrestatie van R. en 'S., die zich in de omgeving van den winkel bevond, en tot inbeslagname van de zegels overgegaan. Get. Harts, voorzitter van den Raad van Arbeid toont de Rechtbank aan, waarin d© afwijking van de echte en de valsche zegels, die zijn inbeslag genomen, bestaat. Alleen de Rijksverzekeringsbank is be voegd de rentezegels uit te geven, welke worden vervaardigd ter 'drukkerij van Van Enschede en Zn. Verdachte S. door den President onder vraagd, bekent de feiten. Hij- zegt VA jaar werkloos te zijn, en had vernomen, dat er bij de drukkers Tempel Go. te Rotter dam wat te verdienen was en deze vroe gen hem of 'hij iemand wist die rentezegels wilde verkoopen. Hij is toen naar de druk kers 'toegegaan en had deze gezegd, dat hij 3 mannetjes had. Van T. heeft toen 15 a 1600 zegels bij hem thuis 'gebracht om aan verdach-te's handlangers te geven. Ver dachte had opdracht 'de 10.000 zegels m pakjes van 1000 naar Vlissingen te 'bren gen. Verdachte heeft de zegels toen aan zijn medeverdachte R. gegeven, die ze aan B'otting zou overhandigen, omdat R. niet wilde hebben 'dat S. met B. in aanraking kwam. De Officier van Justitie requisitoir ne mende, zegt dat verd. S. niet de hoofd schuldige is. Het groo'te comp-lol zit te Rotterdam. Spr. is van oordeel, dat het toe te juichen is, dat deze zaak tijdig is achterhaald, doch dat is naar zijn mee rling niet 'geschied door de tusschenkomst van Botting. Wel heeft diens medewerking er toe geleid dat de zaak is bespoedigd. Spr. acht het een ernstige zaak S. heeft steeds de waarheid gesproken. Spr. wil daarmede rekening houden met de Straf maat. De Officier eisoht een gevangenisstraf van 4 maanden. De verdediger van verdachte refereerde zich aan het requisitoir van den Officier, doch vroeg clementie. In de zaak van den verdachte R., voor wien als raadsman optrad Mr A. van der Weel, advocaat te Middelburg, verklaar de getuige Botting ongeveer eensluidend als in die van den vorigen verdachte. Verdachte S. in deze zaak als get. ge hoord, verklaarde, dat hij van ieder ver kocht zegel 10 cent zou krijgen, terwijl hij 5 cent aan den drukker Tempel moest afdragen. Wat zijn mede-verdachte R. er aan zou verdienen wist hij niet. De drukker van Tempel, te Rotterdam, die aldaar thans voor deze feiten is ge detineerd, verklaarde op een vraag van den President, dat verdachte S. bij hem is gekomen en hem heeft verzocht de zegels te vervaardigen. Op een vraag van den President of het niet juist andersom is, antwoordt deze ontkennend en zegt ook verdachte R. niet te kennen en ook niet bekend te zijn ge weest met de transacties te Vlissingen. Hij zou alleen voor het drukken geld ontvangen. Ook de get. Oorschot, mede-firmant van T., in voorarrest te Rotterdam, zegt, op een vraag van den President, verdachte R. nooit te hebben gezien. Deze get. geeft toe, dat het plan van hem is uitgegaan. Verdachte S. is bij hem om de zegels gekomen en verder weet hij niet wat er gebeurd ls. Wel heeft hij vernomen, dat de zegels naar België moesten. Er is geen definitieve afspraak gemaakt, doch als drukkers zouden zij een gedeelte van de opbrengst krijgen. De verdachte R. door den President ondervraagd, zeide, dat op 27 Juni 1.1. de verdachte S. bij hem was gekomen, die zeide in het bezit te zijn van rente zegels en of hij die wilde verkoopen. Op een vraag van R. aan S. of het zegels uit een faillissement waren, antwoordde deze „ja, maar wat gaat jou dat aan". S. zou hem toen 5 zegels hebben gegeven. Aangezien R. dacht, dat ze valsch waren, is S. met R. naar den Raad van Arbeid te Rotterdam gegaan, alwaar hij de 5 zegels heeft ingewisseld, om te toonen, dat ze echt waren. Verdachte's aanvan kelijk wantrouwen was toen geweken. Verdachte zegt niet te hebben vermoed dat het een onzuivere zaak was en be weert de zegels niet te hebben verhan deld doch alleen tusschenpersoon te zijn geweest. De Officier van Justitie aan het woord komende, zegt, dat in deze zaak verschil lende vragen niet zijn opgehelderd. Ver dachte weet niet waarom hij reist, doch hij weet het zeer goed, want het was om geld te verdienen. Deze man weet boven dien alles goed. Over deze zaak moest in Rotterdam weinig worden gesproken en als dit bij een handelszaakje gezegd wordt, weten we al genoeg. Aan verdach te zijn op zijn verzoek „monsters" van de zegels gegeven, doch van rentezegels kunnen geen monsters worden gegeven. Deze zijn echt of ze zijn niet echt. Hij eischt een gevangenisstraf van 10 maanden. De verdediger van verdachte neemt de verklaringen van den mede-verdachte S. onder de loupe en staat daar zeer scep tisch tegenover. Daarin blijven verschil lende duistere punten onopgehelderd, doch wel is hier gebleken, dat S. de eeni ge geweest is, die met de drukkers con tact heeft gehad. PI. noemde het streken van S. om zijn eigen zaak te verlichten. S. heeft eerst andere verhalen gedaan en de zaak is ook heel anders gebeurd dan S. zegt. PI. is van oordeel, dat ven dachte R. de zegels niet in voorraad heeft gehad, wel heeft hij ze te koop aange boden. De verdediger acht den eisch van het O.M. voor deze verdachte veel te zwaar. Vrijspraak zal hier moeten volgen, mede in verband met de getuigenverklaringen van S., die in vele opzichten niet aan vaardbaar zijn. Uitspraak in alle zaken 22 Sept. a.s. Dronken achter het stuur. Voor de Arr.-Rechtbank te Breda stond Donderdag terecht de 55-jarige H. H. 'S. te Breda, terzake, dat hij op 24 April j.l. als bestuurder van een auto op 't Kloos terplein te Breda, den p'ostbesteller B. K. v. Driel, die per rijwiel uit de tegenover gestelde richting kwam, 'heeft aangereden. Van Dr. bekwam zwaar lichamelijk letsel. Zijn rechterbeen moest ten slotte worden geamputeerd, zoodat bij: zijn beroep als ambtenaar bij; de posterijen niet meer kon uitoefenen. Uit het voorgelezen politierapport bleek, dat verdachte zóó dronken was, dat hij ter ontnuchtering moest worden opgesloten in het arrestantenl'O'kaal. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewe zen. Hij vond 'het feit zeer ernstig en achtte een zware straf op z'n plaats. Clementie mag hier in 'geen enkel opzicht gelden. Hij. 'eischte een hechtenis voor den tijd van vier maanden en ontzegging van de bevoegdheid een motorrijtuig te besturen voor den tijd van zes maanden. Uitspraak over 14 dagen. Biggekerke. Voor den bouw van een woning, pakhuis en garage voor den heer A. Brasser, molenaar alhier, werd inge schreven door de heeren J. Corbijn te Biggekerke f 6648; I. Goedbloed te Big gekerke f 6348; C. van Noppen te Kou dekerke f 5460. Gegund aan den laagsten inschrijver. Serooskerke (W.). Door notaris Blau- pot ten Cate is Vrijdag in café Westdorp alhier publiek verkocht Huis en weiland aldaar aan den Mo lenweg, groot 36 A. 7 c.A. of 275 R. Kooper G. de Voogd Cz. Jr. aldaar voor f960. 60 A. 21 c.A. of 1 G. 160 R. bouwland aldaar, aan het Molenpad. Kooper J. Bek te Heinkenszand voor f 725. Stand van hedenmorgen 10 u.: Licht op voor fietsers: Zondag 8 u. 4 min. Maandag 8 u, 2 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 10