BRANDVRIJE GELDKISTEN Opruiming-Afbraakveiling Coöperatieve Veilingsvereeniging „WALCHEREN" w. a. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Handelsavondschool AVONDSCHOOL TE GOES. p Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen KUNST-WEEFHUIS VRIJ DAG AVO N D OPENING DAMES-HANDWERKEN enz Inrichting voor Handenarbeid KUNST-WEEFHUIS Wij leveren: J BOER - Ijzerhandel - GOES Gevraagd Haven Kamperland MIDDELBURG. 1al!as g®£ bos; savo^u r.ol 1—3, roode kool 14, bloemkool 112, andijvie 0.52, kropsla 0.51, komkommers 12, alles per stuk; gladiolen 69, flaming sword 3, yvonne 916, asters 2, alles per bos; chrysanthen 11 c. per pot. GOES. Veilingsver. „Zuid-Beveland". Groentenveiling van 6 Sept. 1933. Stok- snijboonen 1230, idem lie soort 48, stamsnijiboonen 11, stokprincesseboonen 1220, rentegevers 15, perfectboonen 12 16, roem van Holland 13, dubbele prin- cessen 914; Diversen: blauwe druiven 2730, tomaten 613, sjalotten 2, alles per 100 kg.; prei 7, rammenas 3, bloemen 1, alles per 100 bos; bloemkool 512, idem 2e soort 1.505, savoye kool 1.60 4.10, roode kool 1.604.40, witte kool 1.60, meloenen 615, witte komkommers 0.50 1.20, groene idem 1.101.60; augurken 0.100.15, andijvie 0.802.80, kropsla 1.501.90, alles per 100 stuks. KAPELLE. Veilingen van 6 Sept. 1933. Groote veiling: Zure Kroetappels 0.70 1.20 per 100 Kg. Kleine veiling. Appels: Codlin Keswick 310, Jacques Lebel 28, Manks Cod lin 4—20, Transperante de Cronsels 3 16, Zoete Ribbeling 26, Bloemzoet 2 7, Bismarck 27, Reinette d'Automne 36, Lemoenappels 515, Schijvelingen 26, Gansebout 36, Guldelingen 36, Hondsmuil 36, Tuinzoet 26, Signe Tiilish 514, Swedenappels 1224, Du- chesse d'Oldenburg 411, Peperappels 47, Udoappels 68, Nelsons Glorie 5 8, Grofzuur 3>5, Oranje Reinette 37, Cox Oranje Pippin 1119, Cox Pomona 48, Zomer Court Pendu 27, Linden- appels 25, Lanes Prince Albert 6, Ster appels 48, Present v. I.unteren 36, Groninger Kroon 6, Schutter Reinette 1 4, Zomer Hollaart 34, Taartappels 3 5, Kroonappels 45, Warnersking 48, Dominóappels 47, alles per Kg. Peren: Beurré de Merode 610, B. Hardy 626, B. Lebrün 820, B. Super fin 9, B. d'Amanlis 820, B. Wilhelmina 410, B. Clairgeau 612, Clapps Favo rite 530, Triumph de Viénne 628, Souvenir de Congres 816, Calabas Ca- rafon 815. Williams Duchesse 216, Durandeau de Tongres 3-13, Bonne Louise d'Avranches 628, Seigneur d'Esperen 820, Jutteperen 628, Calleboutsperen 38, Duifjesperen 49, Bergamotten 6 9, Vijgenperen 916, Pondsperen 48, Maagdeperen 614, Marsepijnperen 3 6, Spekperen 47, Conseiller a la Cour 38, Soldat Laboureur 615, Bon Chre tien William 512, Marguerite Marillat 715. Herzogin Elsa 612, Sijsjesperen 914, Peren zonder zaadhuis 5—8, Du chesse d'Angouleme 7, Dr. Cornelis 5 9, Wijnperen 514, alles per Kg. Pruimen: Reine Victoria 928, Jef- fersonpruimen 1623, Reine Claude 21 26, Reine Claude Violette 1423, Abri- koospruimen 1624, Septomberpruimen 12-25, Tonneboers 7-11, Eierpruimen 11 >19, Catalonipruimen 1324, alles p. Kg Diversen: Blauwe Druiven 2433, Moerbeien 1836, Frambozen 2741, Dubb. Princessen zonder draad 610, Perfectboonen 11, Rentegevers zonder draad 1213, Snijboonen 1021, Gele Boontjes 6, Wagenaarsboonen 6, alles per Kg.- Bloemkool 110, Roode kool 4, Sa voye kool 23, Komkommers 12, Me loenen 18, Perziken 13, alles per stuk; Augurken 6dl per 100 stuks. ST. ANNALAND. Aardappelveiling van Woensdag 6 Sept.. Afd. St. Annaland: 4900 Kg. witte eigenheimers 2.25; 4000 Kg. blauwe eigenheimers 2.30, 2000 Kg. Zeeuwsche bonten 3.5350 Kg. Zeeuwsche blauwen 3.—, 3.05. Het drama te Muiden. De burgemeester van Muiden, de heer J. L. de Raadt, maakt het zeer goed. De doktoren achten het voorshands niet noo- dig, om den kogel te verwijderen, tenzij koorts zou optreden. De patiënt is ech ter nog zeer onder den indruk van het gebeurde; hij heeft gisteravond eenige gemeentenaren aan zijn ziekbed in het Burgerziekenhuis te Amsterdam mogen ontvangen. De belangstelling bij zijn woonhuis te Muiderberg is overstelpend. Omtrent den toestand van het slacht offer de Beus vernemen wij, dat de kogel, die waarschijnlijk in de spieren van den rug zit, nog niet is verwijderd. De patiënt is zóó zwak, dat er geen Röntgenfoto kaD worden genomen. Men heeft zich bepaald tot een voorloopige operatie en de milt weggenomen. De patiënt is gis terenavond even bij kennis geweest. Zijn toestand is echter nog zeer zorgwekkend De strandfotograaf I. is gisteren door den rechter-commissaris verhoord. Ook is hij voor den Officier van Justitie mr dr J. A. van Thiel geleid. Er zullen binnen kort een tweetal psychiaters worden be noemd om een onderzoek in te stellen naar de toerekeningsvatbaarheid van ver dachte. Eenige jaren geleden, toen hij voor den kantonrechter te Hilversum terecht moest staan, is hij door den psychiater te Bus- sum onderzocht. Deze verklaarde hem toen rekeningsvatbaar. Felle duinbrand onder Noordwijk. Gistermiddag heeft een felle brand de duinreep tusschen Ruigen- hoek en Noordwijk ernstig geteisterd. Eenige h.a. duingrond zijn door het vuur verwoest. Een enkel oogenblik hebben de huizen aan den duinkant te Noordwijk groot'gevaar geloopen, door de vlammen zee te worden aangetast. Door het krach- Mg ingrijpen van de Noordwijksche bra?. iweer, £ie gea^fsteerd 'tferd door een aantal burgers, kon dit gevaar echter worden gekeerd. Om half vijf was het blusschingswerk zoover gevorderd, dat het gevaar voor uit breiding van den brand geweken was. De politie van Noordwijk heeft een on derzoek naar de oorzaak van den brand ingesteld. Vermoed wordt, dat deze moet worden toegeschreven aan onvoorzichtig heid van een rooker. Brand in het gemeente huis te Venlo. Door kortsluiting is gisterochtend omstreeks elf uur brand ontstaan in de raadszaal in het gemeente huis te Venlo. Een oogenblik dreigde ern stig gevaar voor de kostbare wandversie ring, zoodat in allerijl de brandweer werd gealarmeerd. Voordat deze echter ver scheen, had het toegeschoten bureauper soneel met behulD van de aanwezige brandbluschapparaten het vuur reeds ge- bluscht, zoodat de brandweer kon inruk ken. De aangerichte schade is niet groot. Noodlottig bruilofts maal. Zestig deelnemers aan een brui loftsmaal te Rochechouart zijn ziek ge worden na het eten van krabben en vleeschpasteitjes. Bij zeer velen van hen waren de vergiftigingsverschijnselen zoo ernstig, dat men het ergste vreesde. Nadat medische hulp was verleend, konden ech ter de meeste gasten naar hun woningen terugkeeren. Eenige verkeeren nog in le vensgevaar. Honing uit Palestina. Het Joods Natianaal Fonds in Nederland heeft opnieuw een zending sinaasappel- honing, welke gewonnen is in de Joodsche kolonies in Palestina, hierheen laten ko men. Het zal den honing n.l. ter gelegen heid van Rosch Hashanah (Joodsch Nieuwjaar, dezen keer vallend op 21 en 22 Sept.) in kleine potjes verpakt aan alle Joodsche huizen door een groot vrijwilli gerscorps ten verkoop laten aanbieden. Communistisch propa- g a n d a-m ateriaal in beslag genomen. Op last en in tegenwoordig heid van den burgemeester van Kromme nie heeft Dinsdagavond de chef van po litie aldaar, vergezeld van twee agen ten van politie aldaar, een inval gedaan in een pakhuis achter de rijwielzaak van den heer v. H. van het Vlietsend, waar geregeld communistische bijeenkomsten worden gehouden. Een groote partij propagandamateriaal, waarvan veel met beleedigenden inhoud, is in beslag genomen. Rumoer om een fascist. De relletjes in de Hart Nibbrigstraat te Dordrecht hebben zich nu ook voorgedaan aan het Bagijnhof, waar de zoogenaam de fascist werkt, op het Bethlehemplein en op het Spuiplein, waarlangs hij door de politie naar huis wordt begeleid. On danks de waarschuwing van de politie, dat met kracht tegen onregelmatigheden zal worden opgetreden, was het gister avond weer erg rumoerig en moesten her haaldelijk charges worden uitgevoerd, waarbij rake klappen zijn gevallen. Om streeks half elf hebben een paar balda- digen hun wraak gekoeld op het meubel magazijn van de firma C. de Wijs en Zo nen aan het Bagijnhof, waar de vervolgde man uit de Hart Nibbrigstraat werkt. Uit een clubje, dat daar geruimen tijd had gestaan, werd plotseling een steen gewor pen door een groote spiegelruit van het magazijn. De dader is onbekend. Frauduleuze invoer van v 1 e e s c h. Reeds lang werd er gefluis terd, dat in Rotterdam frauduleus ge slacht vee en frauduleus geslachte var kens werden ingevoerd, welk vleesch voorzien zou zijn van valsche keurings stempels niet alleen, doch zelfs van val sche stempels voor den invoer in Rotter dam. Thans is men een frauduleuzen invoer van vleesch op het spoor gekomen, dat herkomstig is uit Woerden en geslacht en van valsche stempels is voorzien door de firma L., een groote onderneming. Politie en vleeschkeuringsdienst hebben op 4 Sept. in een steeg bij zekeren A., een marktkoopman, aangehouden, het vleesch van een koe, welk dier- kennelijk zwaar ziek was geweest. Dit vleesch werd on deugdelijk voor het gebruik bevonden, hoewel het van de vereischte stempels was voorzien. De directeur van den keu ringsdienst te Woerden verklaarde, dat op 4 Sept. door zijn dienst geen goedkeu- ringsstempel op een dergelijk dier was ge plaatst. Gisteren is te Rotterdam weer beslag gelegd op een groote partij varkensvleescb van wel 16 geslachte dieren, welk vleesch waarschijnlijk niet van zieke dieren af komstig was, doch dat evenmin door de betrokken instanties van de vereischte stempels was voorzien. Een frauduleuze slachting als deze, ge volgd door invoer in Rotterdam, brengt voor de betrokkenen belangrijk finan cieel voordeel mee. Ten eerste ontduikt men hierdoor de Crisisvarkenswet, die een belasting van 9 ct. op een K.G. varkens- vleesch legt. Een beest van 200 K.G., niet aangegeven, brengt den slager dus f 18 voordeel. Daarbij komt ongeveer f 2 keu- ringsloon te Woerden en f 4 keuringsloon voor den invoer in Rotterdam. Houten pension afge brand. Te Oisterwijk is Dinsdagavond door nog onbekende oorzaak, maar ver moedelijk door onvoorzichtigheid van een der gasten, brand ontstaan in huize „Hoogeweide", een groote houten villa, waarin dit jaar een pension is gevestigd. Vorig jaar nog deed het gebouw dienst als rusthuis voor zenuwzieken. Alles brandde tot den grond toe af. „Terreurgroep" gearres teerd. De laatste maanden wordt Rot terdam onveilig gemaakt door een of meer oommunistisch-geöriënteerde terreurgroe pen, die 's avonds bijeenkomen en zich on ledig houden met het ingooien van winkel ruiten, vooral bij winkeliers van wie ver moed wordt dat zij fascistische ideeën aanhangen, het in de war sturen van fascistische vergaderingen en het mishan delen van fascisten. Bovendien wordt wel eens een winkelruit ingedrukt met de be doeling kleinigheden uit de étalage weg te nemen. De centrale recherche heeft thans een dezer groepen voor een groot deel on schadelijk gemaakt en vijf leden van de bende zijn, verdacht van verscheidene de licten, in het Huis van Bewaring opgeslo ten. De groep bestond voornamelijk uit op geschoten jongens, aangevuld met oudere mannen. Menschelijke schedels als aschbakken. Aan de benzine pompen in de Zuid-Westelijke staten van Amerika worden aan de toeristen men schelijke schedels voor enkele dollars te koop aangeboden, om als aschbakken te dienen. De bewoners van deze streken hebben n.l. oude Indiaansche graven gevonden. Dit optreden van de bewoners wordt krachtig veroordeeld door het „Smith sonian Institute". Niet alleen de schedels, doch ook poppetjes en potjes, die inder tijd met de Indiaansche kinderen werden begraven, worden als souveniers te koop aangeboden. De curator van het archeologische in stituut verklaart, dat tegen dezen handel niets kan worden gedaan, daar de wet niet hierin voorziet. Straf verzwaard. Het Haag- sche Gerechtshof deed uitspraak in de zaak van den 42-jarigen houtbewerker D. C. W., die wegens doodslag op 25 Juli 1933 in zijn woning aan de Visscherij- straat te Rotterdam, waarbij hij zijn vrouw worgde, en daarna de gaskraan opende, is veroordeeld tot 10 jaar ge vangenisstraf. Overeenkomstig het requisitoir van het O.M. verzwaarde het Hof de straf tot 15 jaar. Verdachte heeft onmiddellijk cassa tie aangeteekend. Westlandsche druivenjam. De bereiding van Westlandsche jam uit druiven blijkt uit 't oogpunt van den af zet een groot succes te zijn. De heer K. Plantinga, kweeker te Naaldwijk, die reeds lang een middel zocht om tweede kwaliteit druiven tot een ander product te verwerken, waardoor de prijs van de eerste kwaliteit aan de Westlandsche vei lingen wellicht loonend zou zijn te ma ken, exposeerde zijn eerste productie van Westlandsche druivengelei op de West landsche bloemen- en fruittentoonstelling en ondervond met zijn nieuwe Westland sche product groote belangstelling zoowel van tuinbouwautoriteiten als van het pu bliek. Velen namen er een proef mee en thans reeds blijkt hoe het publiek naar de Westlandsche jam vraagt. De mogelijk heid bestaat dan ook dat de productie van jam uit Westlandsche druiven door den heer Plantinga op grootere schaal zal worden voortgezet, doch thans staat nog de moeilijkheid in den weg, dat nog niet is komen vast te staan of volgens de wel uit druiven jam mag worden bereid. De bereiding van druivensap is volgens de wet op de accijnsen aan wettelijke voorschriften onderworpen, doch vermoe delijk de bereiding van jam niet. Te dien opzichte loopen de meeningen van de des kundigen echter uiteen. lerseke. Gistermiddag werd ten over staan van notaris Van Dijke van Kruinin- gen in de zaal van J. Nolet alhier publiek geveild en verkocht een woonhuis en erf aan dë Noordzandstraat, groot 3 A. 25 cA., voor de erven van de Wed. Korstanje. Hoogste inschrijver B. Solm f 2105. Koo- per Nicola Moerland voor f 2470, plus f 40 plus f 31.61, plus f 25 en 7 A pet. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Sept.: Matige Oostelijke tot Noord-Oostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Tot onze droefheid nam de Heere van ons weg ons doch tertje en zusje PIETERNELLA ESTHER, in den leeftijd van bijna 3 maanden. Hand. 239a. H. G. BOER. G. M. J. BOER DE VRIES. JAN. HANS. Gapinge, 6 September 1933. Het Bestuur en Personeel der School met den Bijbel te Poortvliet, geeft met leed wezen kennis van het over lijden van haar mede-bestuurs lid, den heer JAC.s DEURLOO. Hij heeft getrouw gewerkt met de gaven, hem van God geschonken. Moge het voor ons een roepstem zijn „Mensch bereid uw huis, want gij zult ster ven". Sterke de Heere de diep bedroefde familie. Namens Bestuur en Personeel: C. P. VOGELAAR, Voorz. J. LOOIJENGA, H. d. S. Poortvliet, 6 September 1933. LANGE VORSTSTR. 66 - GOES VAN ONZE ZAAK IN In onze Toonkamer vind U een weelde van mooie nieuwe WOLSOORTEN en alle materialen voor weven. Beleefd noodigen wi) U tot een bezoek uit. Onze Winkel en Toonkamer zijn ten allen tijde VRIJ TOEGANKELIJK. Rustige gelegenheid Uw kleuren te kiezen, ook bij avond. Wij beschikken over sterke daglicht lampen. PRIJZEN CONCURREEREND Scholen en cursussen reductie Ondergebracht In het Lange Vorststraat 66 - Goes Cursussen Hout-, Leer-, Metaal-, Karton en Raffia-bewerking. A. voor Dames en Heeren. B. voor Jongens. C. Opleidingscursus voor Onderwij zers en Onderwijzeressen. D. Cursus voor Meisjes. Onze Meisjescursus kunnen wij zeer aanbevelen. Handenarbeid (Slöjd) wórdt door ons gegeven, gecomb met nieuwe leuke Dameshandwerk jes. eenvoudig weven van allerlei aardige dingen met Raffia, kralen enz. op toestellen door de meisjes zelf te maken. Spoedige inschrijving vóór 15 Sep tember gewenscht, ter indeeling uren n Heden ontsliep zacht en kalm onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante BARENDINA HENDRIKA KOENS, in den ouderdom van 39 jaar en 2 maanden. Uit aller naam: J. MOENS. Zoutelande, 6 September 1933. Ganzepoortstraat 24. Door het verbindend worden der eerste tevens slotuitdeelingslijst, heeft het faillissement van GIDEON DEN DEKKER, koopman, te Hoe- dekenskerke, een einde genomen. De Curator: Mr J. W. GOEDBLOED. Goes, 6 September 1933. Door het verbindend worden der eerste tevens slotuitdeelingslijst, heeft het faillissement van KAT- THEUS KUNST, klein-landbouwer te Colijnsplaat, een einde genomen. De Curator: Mr J. W. GOEDBLOED. Goes, 6 September 1933. MIDDELBURG. De lessen vangen aan op Vrijdag 8 September 's avonds om 7 uur. DE DIRECTEUR. voor een goed verkoopbaar artikel op provisiebasis, iemand die regelmatig de pluimveevoederfabrikanten be zoekt. Franco brieven met volledige nlichtingen aan Handelmij. „MIITA' Purmerend. Restant Deze week Zaterdag 5 u. (O.T.) door Deurwaarder HE1JBOER te Kortgene. Er is nog enorm veel plankhout. oalkhout. plat en ribhout, zeer ge schikt voor Uienrennen. Er worden nog 5 groote vrachten bijgevoegd. Alles wordt voetstoots verkocht, ius allen Zaterdagmiddag naar haven Kamperland. We houden geen snip pertje over. HOORNICK ZOON, Goes. Door ALLE Boekhandelaren worden ADVERTENTIËN en ABONNEMENTEN voor ons blad aangenomen Stand van gistermiddag 3 u.: 764. Licht op voor fietsers: Vrijdag 8 u. 10 min. Inschrijving van leerlingen van Vrijdag 8 tot en met Woensdag 13 September e. k., ook voor den Schildercursus, Vervolg cursus, voortgezette Cursus, en Cursussen voor volwassenen, van n.m. 3—5 en 7—9 uur in de Ambachtsschool aan den Westwal. Zeer billijke vooropleiding voor alle technische vakken en bedrijven, o.a. Bouwkundig en Werktuigkundig teekenen, Motoren en Elec- trotechniek, enz. Schoolgeld naar het inkomen der ouders. Belastingbiljet bij de inschrijving overleggen, Inlichtingen bij den Directeur. HET BESTUUR. Den inzenders wordt er op gewezen, dat de producten, welke ter veiling worden aangevoerd en minderwaardig blijken te zijn, niet wor den geaccepteerd en dus ook niet in aanmerking komen voor de tuinbouwsteunwet. Verder dient men er voor te zorgen, dat de sorteering der producten volgens de daarvoor gestelde eischen geschiedt. Ten slotte gelieve men zich te houden aan het uniforme gewicht en aantal wat op de achterzijde der aanvoerbriefjes staat aangegeven. VAN HOORN, Directeur,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 4