Kerknieuws. Onderwijs. Telegrammen. Laatste Berichten. Finantiëele Berichten ioiy8 Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand Marktberichten. jkweekte bego- iaald als volgt: b pr. Jannetje rtelknie. ondingen ver- n le prijs voor ctussen en vet- azelaar een 2e q 3e prijs voor Leijnse een 4e ijl de heer M. prijs verwierf n. De jury be an Oeveren en gevierd onder n het Oranje- n rijk versierd uren en velen sgen, begon als ziek door Tho- ije-Gomité, dat tadhuis stond van den voor- e medewerking Spr. bracht n het muziek- hadden hun >or hun schoo- gerij op, pal te Oranje, want iet missen, en der muziek, het marktter- angstelling on- Van Elsacker, rschillende na- n gehoore ge le oesterputten remwedstrijden deren. roor dames 100 ge Leentje Cor- sse Md., 3e en r. Soetemeyer, 2e :z. iasse 744 pun- 3e J. Bal Hz. ulleman, 2e G. nen, 4e L. So- den werden de eester aan de peelterrein, op- nstallatie, wel- irma Steenbak ihilende volks- gymnastische aan. ien voor kleine Joppe. Idem ïem. Driebeen pr. A. Vink en idem: M. v. d. ■frapen meisjes groote meisjes: groote jongens m kleine L. v. erend mooilin- 9 Chr. Meisjes- burgemeester jswinnaars be- Veltenaar een deelnemers en voor het huis ïluiting bij de werd hierna de tor der zwem- i hem als blijk jren vulpotlood ngstelling gaf inen en dam.es- „Kinderkoor" directeur dhr andacht aange- ie kiosk op het sum Corda" on- lollebrandts de gezongen liede ren concert gaf. rd als slot door surig uitgevoer- die bij het pu- iel. postduivenver- van Lier: A. 6e, 7e, 9e prijs, pr., J. Jansen lie er zoo over heer Huntley uitstekend ge- de hij er pein- vroeg Hamish onge Channing ijn gastheer al et?" :er mogelijk is, het antwoord, h niet?" ou als opvolger n, achtte ik je waardige wijze len", antwoord- itsten tijd is er gekomen, dat ik aanbevelen. In meer steunen" gedaan?" vroeg rdt vervolgd.) i 12e, J. Perestam 13e, 14e pr., Overduif H. Verkerke. Aankomst 1ste duif 9.18.50, laatste 9.26.37. Gelost 8.30 u. Voetbal. St. Annaland. Uitslag nederlaagwedstr. georganiseerd door de voetbalvereen. „H. D. S." alhier. Afd. I: 1. T. V. V. I, 2. S. V. G I; 3. O. V. G. II; 4. H. V. G. I; en 5. D.E.V.O. I; Afd. II: 1. S. V. C. II; 2. D. O. S. I; 3. D. E. V. O. H; en 4. O. V. G. III. GAAT DIT NU MAAR ZOO? De „Avondpost" schrijft: „Wij moeten iets zeggen over den socialistischen bur gemeester van Zaandam. De heer Ter Laan heeft blijkbaar we derom belet, dat op Koninginnedag de nationale vlag van de gemeentegebou wen zou wapperen. Gaat dit nu maar aan? Kan dit nu maar worden geduld? De burgemeester is de officiëele ver tegenwoordiger van het wettig gezag, van den wettigen regeeringsvorm. De Kroon benoemt hem. Het opzettelijk niet- vlaggen op nationale feestdagen is toch eigenlijk niets anders dan een demon stratie tegen de Kroon en tegen den re geeringsvorm. Deze houding is, behalve kleinzielig, voor een burgemeester onge past. Maar er is meer. De sociaal-democra ten hebben in den Zaandamschen Raad niet de meerderheid. Er is alleen een „revolutionaire" meerderheid door er de nóg meer linksche elementen bij te tel len. De burgemeester kan zijn besluit, om niet te doen vlaggen, alleen motivee- ren met een beroep op die meerderheid, met een beroep dus op die heel- en half- communistische leden, die voor het vor men van de meerderheid den dqorslag geven. Terwijl het partijbestuur der S.D.A.P. een bureau instelt ter bestrijding van het communisme, steunt de burgemeester van Zaandam door zijn anti-nationale houding juist op de communistische ele menten in den Raad. Het is de gewone tweeslachtigheid. Wij vragen, of daar nu werkelijk niets tegen te doen is." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nijkerk, J. de Bruin te Rotterdam. Te Rouveen, E. Schimmel te Ameide. Aangenomen naar Den Ham, E. E. de Looze te Renswoude. Bedankt voor Julianadorp en Huisdui nen, G. M. Veenhuysen te Amsterdam. DE GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. In de zitting van gisteren hield de voorzitter een korte toespraak, waar in hij met een enkel woord het 35-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Konin gin herdacht. Hierna rapporteerde Ds D. Pol van Rijsoord over het. rapport van deputaten voor de Jodenzending. De commissie concludeerde, om den arbeid van deputaten goed te keuren en te dechargeeren; 5 deputaten en 3 secun di opnieuw te benoemen, die de contrac ten met de kerken van Den Haag-Oost en Amsterdam bestendigen; uit te spre ken, dat de Synode het bezwaar deelt van de commissie tegen de benoeming van Ds Jac. v. Nes tot lid van gecom mitteerden voor de Jodenzending, al wil zij het recht daartoe van den kerkeraad van den Haag-Oost niet verkorten; één der Rotterdamsche kerken uit te noodi- gen, voor het beroepen van een derden miss. predikant; de zaak van de Joden zending te bepleiten in het bijzonder door de verzorging van het Zendingsblad, het arbeidsterrein nader te verdeelen enz. Na breede bespreking werd de eerste conclusie aangenomen. De tweede con clusie, die een uitspraak inhield over de handelwijze van den kerkeraad van Den Haag-Oost werd bij meerderheid van stemmen in dien zin gewijzigd, dat over de daad van Den Haag-Oost geen uit spraak wordt gedaan. De conclusie, die o.m. inhield, dat Rot terdam den derden miss. predikant be roepen zal, bracht een voorstel-Ds Mey- nen, om een vierden miss. predikant te beroepen, die dan in België standplaats krijgen zal. Niemand ondersteunde dit voorstel, zoodat het niet in behandeling kon komen. Ouderling C. Zwaan diende een voor stel in om België als het derde werk terrein te nemen en daar een roepende kerk aan te wijzen. Ook dit voorstel werd niet ondersteund. Een voorstel-D s Schouten om in de derde conclusie te omschrijven, dat in overleg moet worden getreden met de zendende kerk, werd door niemand on dersteund. Aangenomen werd een voorstel om een der Rotterdamsche kerken uit te noodi- gen een derden miss. predikant te be roepen en daarbij stipulatiën aan te gaan, opdat niet meer voorkome, wat bij een vorige benoeming is gebeurd. Aan het einde van deze zaak dankte de voorzitter deputaten voor hun werk en richtte hij woorden van groote waardeering tot de miss. predikanten, waarvan Ds v. Nes de pionier is. Voortgegaan werd hierna met de be handeling van art. 13 K.O., waarin de Synode Dinsdagmiddag bleef steken. Prof. Dr S. Greijdanus diende ver volgens een conclusie in namens de com missie, waarin gewaagd wordt van de droeve noodzaak om de salarissen te ver lagen; gewezen wordt op de noodzakelijk heid van overleg en billijkheid en het bewaren van de juiste verhoudingen tus- schen tractementen en pensioenen. Cijfers werden dus in de conclusie niet meer genoemd. Aan de discussie namen deel Prof. Dr J. Ridderbos, Ds J. J. Miedema, Ouderling A. B o r k e n t, D r K. D ij k, Dr K. Sietsma, Ds W. H. den Hou- ting, Ds H. Meijering, Dr G. Kei- ze r en D r W. A. v. Es. Een conclusie, die uitsprak, dat men geen onnoodig emeritaat aanvrage, als men 40 dienstjaren heeft, maar nog ge zond en krachtig is, ontlokte discussie van Ds A. C. He ij en Ouderling J. J. Beukenkamp en werd vervolgens aangenomen. Ten aanzien van de kwestie van de onderlinge steunverleening in het ge meenschappelijk dragen van de lasten van de emeritaatsgelden, waaraan de Particuliere Synode van Friesland-Noord niet meedoet, wijl zij daartoe van de Generale Synode de vrijheid kreeg, welke zaak reeds meerdere Generale Synoden een onderwerp van bespreking uitmaakte, vermocht ook nu geen een stemmigheid te brengen, waarom de rap porteur Prof. Greijdanus met een meerderheids- en een minderheidscon clusie kwam. D r v. E s lichtte het gevoelen van zijn ressort nader toe. Hierna werd de zitting verdaagd tot 's avonds 7.30 uur. De avondzitting. Te half acht ving de avondzitting aan. Voortgegaan werd met de behandeling van art. 13 K.O. Aan de discussie namen deel D r W. A. v. E s, D s H. M e ij e r i n g, Ds J. L. Schouten, Ds S. Idema en DsW. H. den Houting. Ds Schouten diende bij deze vrij uitvoerige discussie een voorstel in om te komen tot een samenspreking tusschen deputaten, Friesland-Noord en de com missie zittende deze Synode. Dit voorstel werd aangenomen. Prof. Greijdanus rapporteerde over de voorstellen inzake verlaging van de pensioenlasten. Het rapport verwees voor een deel naar het rapport van deputaten ad. art. 13 K.O., waarbij deze zaak reeds ter sprake kwam. Aan de discussie na men deel Ds J. L. Schouten en Ds A. S c h e e 1 e. Na repliek van Prof. Greij danus werden de voorgestelde conclusies vastgesteld. Dr Henri Beets uit Grand Rapids sprak hierna de Synode toe namens de Chr. Ref. Church, nadat hij eerst de groe ten had overgebracht van den afgevaar digde van de Schotsche kerk te Brussel, wijl deze moest vertrekken in verband met een sterfgeval van één zijner ouder lingen. Door Prof. Dr J. Ridderbos werd hij namens de Synode beantwoord. Hierna rapporteerde Prof. D r T. Hoekstra namens de commissie voor de zaken der liturgie, over de in haar handen gestelde 'liederen ter aanvulling van den liederenbundel. De commissie oordeelde, dat de bundel niet al te zeer moet uitgebreid en geen gezangen moe ten opgenomen, die gedachten bevatten, die reeds in de Psalmen staan uitge drukt. De commissie stelde voor om den bundel nog aan te vullen met Gezang 3, Gez. 1801 en 5 en Gez. 265 (gewij zigd). Bij de discussie vroeg D r T h ij s waarom het lied „Daar is uit 's werelds duistere wolken" niet is gekozen. Prof. Hoekstra wees er op, dat er tegen meerdere coupletten bezwaren be staan. D r T h ij s onderschreef die bezwaren niet, waarin Ds Douma hem bijviel. Prof. Hoekstra repliceerend, wees er op, dat er kerst- en adventsliederen genoeg zijn. De menschen zingen het graag om de mooie melodie. Bij meerder heid van stemmen besloot de Synode dit lied op te nemen. Zonder discussie nam de Synode het Te Deum naar Gez. 3 in den bundel op. Dit laatste geschiedde ook met Gez. 180 vers 1 en 5. Bij meerderheid besloot de Synode om Gez. 265 niet op te nemen. Ds J. Douma vroeg waarom de com missie Gez. 50 heeft doen vervallen. Prof. Hoekstra wees er op, dat dit een gezang is, dat kan worden misver staan. De Synode besloot daarop de kerken orde dienovereenkomstig te wijzigen. Eenige discussie ontstond over de vraag of al de gezangen met name in de kerkenorde moeten worden genoemd. Bij hoofdelijke stemming besloot de Synode met 33 tegen 20 stemmen de ge zangen niet met name in de kerkenorde te noemen. De Synode besloot om 3 deputaten te benoemen, die opdracht krijgen de let terkundige verzorging van deze liederen op zich te nemen en de titels vast te stellen, de melodieën te kiezen en de uit gave van de liturgische formulieren, ge beden, eenige gezangen enz. in één bun del te doen geschieden. Deputaten zullen met het bestuur van de vereeniging van organisten der Ger. Kerken over de me lodie contact zoeken. Te 10.55 uur sloot de Praeses de zit ting, nadat de assessor was voorge gaan in dankzegging. Een rectificatie. In ons verslag over de besprekingen over de interkerkelijke samenwerking in den evangelisatiearbeid, sloop een onvol ledigheid in. Ds J. G. Fern hout van Bandoeng, over deze aangelegenheid het woord voe rend, wees er op, dat er in ons land stre ken zijn, waar man zich de weelde ver oorloven kan, in deze zaak uitslui tend principiëel te zijn. GENERALE SYNODE CHR. GEREF. KERK. In de gisteren voortgezette zitting van de Synode der Chr. Geref. Kerk diende Ds L. H. van der Meiden een voorstel in, om de zesde conclusie van het rap port der deputaten aan te vullen met de woorden „als leer van de H. Schrift". Deputaten namen deze aanvulling over. Na een langdurige discussie nam de Sy node haar aan. Hierop werden in stem ming gebracht alle conclusies van het rapport in eens, en aangenomen met slechts 1 stem tegen (Ds Berkhoff) en 1 blanco. Ds Berkhoff vroeg nadat dit besluit gevallen was, het woord, en zeide: Het oogenblik van scheiden is dan nu ge komen. Ik moet de Chr. Geref. Kerk het recht ontzeggen om zich nog te beschou wen als de zuiverste openbaring van het lichaam van Christus. Na lang beraad heb ik het besluit genomen, u mede te deelen, dat indien de conclusies van het rapport werden aangenomen, onwankel baar vaststaat, dat ik op dit oogen blik de Chr. Ger. Kerk moet ver laten. Ds Berkhoff verliet daarop de Synode. Ds M. Holtrop, nu te Hilversum, nam hierop als zijn secundus, als hoedanig hij als predikant te Franeker door de Part. Synode van het Noorden was be noemd, zitting, na instemming te heb ben betuigd met de belijdenis. Vervol gens ontstond een bespreking over de wijze van handelen, die nu moet wor den gevolgd. De voorzitter bracht aan deputaten voor hun omvangrijk werk den dank der Synode. Temidden van de drukke discussie, zoo deelde de praeses mede, was een tele gram ingekomen van de Gen. Synode der Ger. Kerken te Middelburg. De Synode besloot daarop als volgt telegrafisch te antwoorden: „De Gen. Synode enz. dankt u recht hartelijk voor uw telegram en vereenigt zich met u in den gebede om de eenheid van allen, die de Ger. belijde nis liefhebben". Aan de orde kwam daarop het rapport van de commissie inzake de herdenking van de Afscheiding in 1934. Nadat de commissie bij monde van Ds W. Bijle- veld zich accoord had verklaard met het voorstel van het curatorium tot uitgifte van een jubileumboek, werd daarvoor een commissie benoemd. De Synode deed voorts enkele zaken in comité-generaal af. Na opheffing van het comité dankte Prof. Geels den voorzitter voor zijn lei ding en Prof. v. d. Schuit voor zijn ar beid. Prof. v. d. Schuit sprak er zijn vreugde over uit, dat in de droeve zaak, die behandeld moest worden, de eenheid van beginsel en belijdenis zoo duidelijk naar voren trad. Hierna werd de Synode met de gebruikelijke plichtplegingen ge sloten. DsA. M. Berkhoff. De Telegr. heeft een onderhoud gehad met Ds Berk hoff, die zich aan de gemeenschap der Ghr. Geref. Kerk heeft onttrokken. Op de vraag, welke plannen ds Berkhoff had, deelde deze mede, dat hij nog geen plannen had. Hij was bedroefd, dat er geen plaats was in de kerk voor zijn ge dachten en zeide dat het algemeen be kend is dat hij zeer afkeerig is van steeds doorwerkend separatisme. Vandaar dat hij ook thans huiverig is om scheuringen te weeg te brengen. Beroepbaar. Het prov. kerkbe stuur van Friesland heeft gisteren tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten dhr W. Heins Jr., candidaat te Groningen. Het prov. kerkbestuur van Groningen heeft toegelaten dhr S. L. Hoo- gebrink te Beets. Na gehouden herexamens zijn nog tot de Rijks Hoogere Burgerschool te Goes toegelaten: tot de le klasse: J. A. v. Maldegem, W. J. A. Raams, Ja. Sa. Ga. Torbijn, Ja. Ha. Zuidema; tot de 3e klasse: J. N. Adriaansen, Ga. Pa. Koolwijk, Ny. van Liere, Aa. Ga. Wa- beke; tot de 5e klasse: J. Bom, J. H. Roose, M. C. v. Strien; tot de 5e A-klasse: J. Brand. Afgewezen 1 leerling. Na gehouden examen toegelaten tot de 2e klasse: E. Gramwinckel. De cursus 19331934 vangt aan met 153 leerlingen en wel 128 jongens en 25 meisjes. Geslaagd voor examen Politiediplo- ma Alg. Ned. Politiebond: J. A. Gorré, Vlissingen, J. de Lyzer, Vlissingen, J. G. Beerman, Terneuzen, C. Booys, Vlissingen en P. Goedegebure, Nieuwdorp. Geslaagd voor machinisten-examen diploma A, de heeren J. Monnier en D. G. M. Rab te Vlissingen. Tot de Rijkskweekschool voor onder wijzer te Oostburg zijn in tweede in stantie toegelaten tot de tweede klasse: A. Brakman en G. Udo te Terneuzen, J. Blok te Hbek, A. Haartsen te Breskens en A. Gosseije te Oostburg en tot de 3e klasse: S. Lako te Zuidzande en P. van Kampen te Oostburg. Schoolopheffing. Ged. Staten van Noordbrabant hebben de gemeente Sprang-Capelle de verplichting opgelegd om met de gemeente Loonopzand een ge meenschappelijke regeling vast te stellen 1 betreffende de toelating van kinderen, uit dese gemeente op de 0. L. school te Loon- sehendijk, zulks met ingang van den dag waarop de O. L. scholen in de Nieuw- straat en Vrijhoeve Capelle worden opge heven. Door den raad is bij de Kroon van dl', besluit beroep aangeteekend. Het Koninklijk bezoek aan Amsterdam. AMSTERDAM. H. M. de Koningin ont ving hedenmorgen ten paleize de heeren Gofctfriet H. Krohne, voorzitter der Kamer van Koophandel en E. Heldring, oud voorzitter dezer Kamer tot het geven van inlichtingen over den economisohen toe stand. Vanmorgen is Prinses Juliana naar Soestdijk vertrokken, waar zij ten huize van haar grootmoeder het noenmaal ge bruikte. In den l'oop van den middag keer de zij te Amsterdam terug. Vanmiddag bracht de Koninklijke fa milie een bezoek aan de Kweekschool van het Leger des Heils. DE STEEG. Gisteren is hier een acht jarig jongetje uit Rheden door een auto overreden en gedood. HELMOND. Vannacht te één uur is brand uitgebroken in een opslagplaats van speelgoederen aohter een galanteriewinkel. Winkel en woonhuis bleven behouden, de opslagplaats brandde uit. HELMOND. Vanmorgen werd brand ontdekt in het pand van den heer Goossen aan de Markt en het daarnaast gelegen pand van den heer van Moorssel. De be- woners, waaronder enkele kinderen, wer den met moeite gered. De panden brand den gedeeltelijk uit. Ook de waterschade was groot. Verzekering dekt de schade. NEW-YORK. Te Havana heeft zich een ernstig incident voorgedaan. Honderden arbeiders, die lid zijn van een radicale vakorganisatie, hebben getracht den direc teur van een Amerikaansche onderneming van een Amerikaansch schip te halen. Pas na bedreiging van den kapitein, dat de Amerikaansche matrozen aan land zouden worden gezet, gingen ze heen. Er zijn teekenen, die er op wijzen, dat er muiterij in het leger voorkomt. DUSSELDORF. Heden werd uitspraak gedaan in het vonnis tegen de 12 commu nisten, beschuldigd van moord of poging tot moord op Nazi-mannen. Negen com munisten werden ter dood veroordeeld. AMSTERDAM. Vanmorgen te 7 u. 45 is het vliegtuig de Rijstvogel naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich twee passagiers voor Boedapest, één voor Cal cutta, één voor Rangoon en één voor Me- dan. Verder 279.238 K.G. briefpost, 21.950 K.G. pakketpost en 40.020 K.G. lading. GRONINGEN. In het R.K. Ziekenhuis is op 47-jarigen leeftijd overleden de let terkundige H. W. Poort. LONDEN. Lord Grey is vanmorgen op zijn landgoed overleden. Hij was o.a. van 19051916 minister van buitenlandsche zaken. ZOUTKAMP. Hedennacht heeft een felle brand den korenmolen van den heer N. in de asch gelegd. Het gelukte met veel moeite de belendende perceelen grooten- deels te behouden. Een bakkerij verbrand de nog gedeeltelijk. De brandweren uit de omliggende gemeenten verleenden assis tentie. MIDDELBURG. Voor een Donderdag dn September was het heden nog gezellig druk in de stad. Van Breskens naar Vlis singen zijn 1800 reizigers en 100 auto's overgezet. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 60 60 Philips Gloeilampen G.B. 187 187)4 Unilever 87)4 87y4 Anaconda Copper 11)4 11)4 Bethlehem Steel 269/ia 26% U.S. Steel Corp. 36% 36% Koninkl. Petroleum 179% 178)4 Shell Union 6% 6% Amsterdam Rubber 98 97)4 Ned. Scheepvaart Unie 56 56 Deli Maatschappij 128% 127 Handelsverg. Amsterdam 195)4 193)4 5 pet. Nederland 1932 101)4 4)4 pet. Ned.-Indië 1926 89)4 90 4 pet. Nederland 1933 99% 99l5/ia <»De voorbeurskoersen zagen er uit alsof de middagbeurs wel betere prijzen zou te zien geven. De opening was echter reeds teleurstellend, en gedurende beurstijd brokkelden de koersen nog gestadig af. Vooral in Philipslampen was het ver schil tusschen ochtend- en middagbeurs belangrijk. Gedurende dien tijd ging de koers van 192 terug tot 186, ondanks dat het aanbod niet bijster groot valt te noe men. Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Sept, 2.30 u. Londen 7.81—7.84. Parijs 9.719.73. Berlijn 59.13—59.18. Brussel 34.5834.62. New-York 1.70—1.73. Programma van Vrijdag 8 September. HUIZEN. 296.1 M. K.R.O. '8—9.15 Morgenconcert. 1111.30 gramofoonmu- ziek. 11.3012 Voor zieken en ouden van dagen. 12.151.45 Lunchconcert. 23 Or gelconcert. 35 Concert Tenor, piano, vi ool en zang. 55.30 Gramofoonmuziek. 5.30—6 Over land- en tuinbouw, 67 de K.R.O.-boys, 810.30 Concert orkest. HILVERSUM. 1875 M. A.V.R.O. 12— 12.30 Gramofoonmuziek, 2.102.30 Cau serie, 2.303 Pianorecital, 34 Gramo foonmuziek, 8.3010 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Programma van Zaterdag 9 September. HUIZEN. 296.1 M. K.R.O. 8—9.15 Mor genconcert, 1011.30 gramofoonmuziek, 11.3012 Godsdienstig halfuurtje, 12.15 1 Lunchconcert, 12.30 Voor de kin deren, 2.305.30 Aansluiting met het Stadion te Amsterdam Huldigingslied door 1000 zangers en zangeressen. Toe spraak door Ds Hoogenhuyze. Beantwoor ding door H.M. de Koningin. 5.306.20 Gramofoonmuziek, 6.407 en 7.358.15 Het orkest, 8.3511 de K.R.O.-Boys. GOES. Huw.-aang.: Johan Theodor Bleuzé 23 j. jm. en Klazina Geertruida Breen 24 j. jd. Gehuwd: Jan Blok, 27 j. jm. te Vlissin gen en Jacomina Verburg, 27 j. jd.; Ja kob Dekker, 27 j. jm. te Kloetinge en Eli zabeth Maria van Huisstede 23 j. jd. 1631 Augustus. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: G. M. de Voogd, 30 j. jm. en J. Bimmel, 28 j. jd.; A. Maas, 23 j. en A. Clarisse, 25 j. jd. Bevallen: N. Dekker, geb. de Lan ge d.; E. Poppe geb. Verhage, z.; N. Reijnierse geb. Besuijen, z. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 2, Cornelia Marteijn 24 j. jm. en Elizabeth Vader 20 j. jd.; 2, Charles Johannes Hendricus Zeijger 23 j. jm. en Adriana Meulenberg, 20 j. jd.; 5, Antheunis Marteijn 21 j. jm. en Jacomina de Nooijer 21 j. jd.; 11, Jo hannes Hendrikus Barthelemeus Hovius 24 j. jm. en Suzanna de Ridder 26 j. jd.; 12, Cornelis Ventevogel 25 j. jm. en Ja- comijntje Jobse 22 j. jd. Geboren: 5, Joos z.v. Johannes van Bel- zen en Maatje v. d. Ketterij; 14, Joost z.v. Aart v. d. Gruiter en Jannetje van Dalen; 22, Laurens z.v. Aarnoud de Ha mer en Elisabeth de Nooijer; 30, Cornelis z.v. Pietor Adriaan Baaijens en Janna Verhage. AXEL. Gehuwd: 3, Gerrit van den D'riest, 28 j. jm. en Francina Geensen, 25 j. jd.; 3, Augustijn Koole, 23 j. jm. en Elisabeth Cornelia Ollebek, 18 j. jd. Geboren: 6, Levinus, z. v. Johannes van Cadsand en Neeltje Elisabeth de Koeyer; 12, Theodoras Willibrordus Jo annes, z. v. Camillus Theodoras van de Bilt en Emma Maria van Mossevelde; 12, Pieternella Jozina, d. v. Jan Johannes Jansen van Rosendaal en Magdalena Ma rina van Driel; 24, Pieternella, d. v. Le vinus de Feyter en Christina Tanneke van Hermon; 25, Debora, d. v. Leendert Ha melink en Maria Adriana Dekker; 26, An nie Leonie, d. v. Gustaaf Johannes Wille en Maria Leonie van Ecke; 27, Johan Lo- devicus, z. v. Achiel Schelleman en Alber ta van Waes; 26, Adriana, d. v. Francois Cornelia de Jonge en Suzanna Dieleman; 29, Gijabrecht en Elisabeth, z. en d. v. Willem Simon Buyze en Jacomina Rie- mens; 28, Pieter Gilles, z. v. Jan Jaco bus Hamelink en Martha Missu. BRUTNISSE. Geboren: 16. Aart, z.v. P. Maaskant en P. Euser; 23. Janny Cor nelia, d. v. M. Koopman en J. M. van 't Noordende; 23. Jan, z. v. P. Hoogerwerf en K. Kik. Overleden: 31. Jacomina Cathardna Ju- melet, oud 59 jaar, ongehuwd. Gehuwd: 4. P. de Waal, 36 j. jm. en J. van den Bos, 32 j. jd.; 11. Anth. de Koning, 20 j. jm. en H. M. Jumelet, 23 j. MIDDELBURG. Op de graanmarkt was de aanvoer redelijk. Kleine groene erwten f 10f 10.50, kroonerwten 10.5012.50, schokkers 1114, ronde bruine boonen 1214, maanzaad f 18.5019.25. Aangevoerd door boerinnen: Boter 0.89, kipeieren 3.60, poelje-eieren 2, eendeieren 4, kalkoeneieren 4.50. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.87)4, kipeieren 3.50, poelje-eieren 2, eendeieren 3.60, kalkoeneieren 4.50. Part. prijs: Boter 0.97)4, kipeieren 4.50, poelje-eieren 3, eendeieren 4.50. Veilingsvereen. Walcheren. Aangevoerd 24.000 eieren. Prijs kipeieren 4244 kg. f 2.52; 50—52 kg. f 2.85; 52—54 kg. f 2.96; 54—56 kg. f 3.15; 56—58 kg. f 3.37; 58-60 kg. f3.50—f3.54; 60—62 kg. f3.55— f3.67; 62—64 kg. f3.69. Bruine: 56—58 kg. f3.38; 58—60 kg. f3.51; 60—62 kg. f3.56; 62—64 kg. f3.68; 64—66 kg. f3.75. Eendeieren f3.86; kalkoeneieren f6. MIDDELBURG. Op de veiling deden: spinazie 612 c., postelein 1113, augur ken 2—10; wagenaarsboonen 714, sui- kerboonen 89, stoksnijboonen 224, etamsnijboonen 1116, stokprincessenboo- nen 16, doperwten 18, roem van Holland 1118, spruiten 611, zilveruien 112, rentegevers 12—18, zuring 1, alles per kg. peeën 16, rapen 1.54, kroten 211, prei 4.55.5, selderie 1.52.5, knolselde- rie 2.5, rabarber 1.5, radijs 1, rammenas

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3