I Telegrammen. Onderwijs Gemengd Nieuws. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. >p oen volgen- areken. spr. niet ge- lk. Spr. dien- ynode zich te hem bespro- e zaak over- pr. voelt niet en ga niet te- verwelkomde likanten voor n v. N e s van van Amster- -itting namen, i daarop nog rarstel uit de j nader toe- nige persoon- en om samen agen. lat hier geen randen wordt nader een in- r der betrok- >rt en conclu- in. uitgesproken beteekenen al '23. rkelijke evan- ;oejuichen. oordeelde dat te wijd open e permanente mter. ceerend, wees men een heel Iet gaat met- Utrecht heeft elijke evange- erk. Dus zijn, de personen de conclusies g. Ze werden gen 10 stem- l-Meynen van om een spe- ilisatie tot de Waarbij een mn Evangeli- it, werd ver- etterdaad aan icht wijdt, na voorlezing n van Ds Mr le bevestiging ming van zijn 3 Kampen. Ds nis zijn inau- le, dat de be- raren 1 Oct. rekening van de morgenzit- l weer in co- stelde de rapport over verband hou- op Ds A. >ot. lort vorderde eur over het S. G r e y d a- om deputaten argeeren. 3, dat deputa- un instructie 0 f G r e y d a- >pmerking en upeering van •che aan het deze zaak te deputaten te erkoopen ten- ug te betalen, stond over de de regelen den. Daaraan Ds H. L. Milo tidderbos. Be- sie deze zaak er bespreken dat de pensi- 25 pet. moe iden voor de s moeten ver- emming hier- et de betrok- gepleegd, ont- waaraan deel- Borkent van an Harlingen erts, de hoog- Grosheide en e predikanten den Houting, houten, Dr K. 1 H. de Bruyn en minimum >ok of niet een worden toege- ïet drastische iging. Is een op emeriti en ng op dienst- ofessoren nog •t, doet het net nsioenen nog t in Indië wel t aan de wee- De Synode moet niet aan eeniga min dere vergadering een bepaald percentage van korting voorschrijven. Besloten werd, dat de commissie, met de gemaakte opmerkingen rekening hou dend. in de commissievergadering deze zaak nog eens nader onder oogen zien zal. Nadat Prof. Greydanus nog een rapport over steunverleening aan zwakke kerken voor haar emeriti had gelezen, opdat de Synodeleden deze zaak eens kon den overdenken, wijl de commissie wegens verschil van inzicht, niet tot een gemeen schappelijke conclusie komen kon, ging de assessor voor in dankzegging en sloot de praeses de zitting. DE GENERALE SYNODE DER CHR. GEREF. KERK. Gisteren is te Zwolle onder overgroote belangstelling de Generale Synode der Ghr. Geref. Kerk aangevangen, bijeenge roepen in veroand met de zaak van Ds A. M. Berkhoff, wiens gevoelens inzake de leer van het DuizenUjarig Kijk hem in conflict hebben gebracht met de Ghr. Ger. Kerk. Bij de Synode waren in verband met de zaak die haar had samengeroepen tal van brieven ingekomen, o.a. van de ge meenten van Den Helder, Leerdam, Veen- wouden en IJ muiden, die er bij de Synode op aandrongen te trachten een scheuring te voorkomen; een schrijven van den ker- keraad van Zwaagwesteinde, aandrin gend op handhaving van de belijdenis als ook een schrijven met een groot aantal handteekeningen ten gunste van het standpunt van Ds Berkhoff. Hierna licht te Prof. J. J. v. d. Schuit als voorzitter van deputaten voor de zaak-Berkhoff het rapport nader toe. Spr. gaf een overzicht van de orde van handelen van deputaten. Zij hebben met Ds Berkhoff een broeder lijke samenspreking gehad, aan liet einde waarvan een uitvoerig rapport samenge steld werd, dat aan de Synodeleden begin Aug. j.l. is toegezonden. Overeenstemming met Ds Berkhoff kon niet worden bereikt. Aan de orde kwam nu een ter Synode ingekomen protest van de predikanten Ds A. H. Hilbers van Groningen en Ds J. Ho- vius van Nieuwe Pekela tegen de hand having van het mandaat van Ds Berk hoff voor deze voortgezette Synode. Langdurig werd hierover van gedach ten gewisseld. Na toelichting door Prof. v. d. Schuit namens deputaten ad hoe en van ds Berkhoff zelf, werd een voorstel van ds J Hovius om tijdens de behande ling van de zaak ds Berkhoff, deze predi kant te doen vervangen door zijn secun dus, omdat hij zelf ook deel uitmaakt van deze Synode, verworpen met 2312 stem men. Hierdoor werd het mandaat van ds B. gehandhaafd. Alsnu werd een begin gemaakt met de behandeling van het rapport, waarin de putaten opmerken, dat tot hun leedwezen geen overeenstemming verkregen kon worden om de volgende redenen; le. dat Ds B. een diepgewortelde overtuiging heeft inzake de periode van het duizend jarig rijk; 2e. dat Ds B. de kerk niet zal kunnen volgen wanneer zij het propa- geeren van deze zijne opvatting niet toe laat; 3e. dat Ds B. in de overtuiging leeft, dat de kerk tekort schiet in de pre diking van het duizendjarig rijk zooals Ds B. dit heeft ontwikkeld in zijn boek „De Ghristusregeering"; 4e. dat Ds B. op grond daarvan tegen de Ghr. Geref. Kerk de beschuldiging inbrengt, dat zij in dit opzicht een onschriftuurlijk standpunt in neemt; 5e. dat deze conclusies door Ds B. mede aanvaard worden. Op grond hiervan zagen deputaten zich genoodzaakt, den kerkeraad van Zwolle te verzoeken, de Synode wederom samen te roepen, en haar een rap port aan te bieden, waarvan de conclusies als volgt luiden: le de regel der analogia fidei eischt op grond van de eenheid der Godsopenba ring dat de duistere plaatsen der Schrift naar de duidelijke moeten verklaard, ter wijl deze regel tevens zegt dat de uitleg ging der Schrift nimmer in strijd mag komen met de voornaamste dogmata wel ke de kerk onder leiding des Heiligen Geestes in haar symbolen heeft vastge legd; 2e de Geref. confessies geven algemeen denzelfden regel aan; 3e Ds Berkhoff grondt zijn leer niet op een exegese volgens de analogia fidei; 4e het boek van Ds Berkhoff heeft niet voldoende oog voor het rijke werk der verlossing en voor het progressief karak ter der openbaring Gods; 5e er is geen Schriftuurlijke grond voor de leer der lichamelijke opstanding der geloovigen vóór de algemeene opstanding, noch ook voor een regeering der heiligen op aarde, gedurende duizend jaren, noch ook voor een periodiek aardschgetinte christocratie; 6e. mitsdien blijft de Chr. Geref. Kerk bij de bepaling van de Synoden van 1863 en 1931, waarom het Ds B. verboden moet worden zijn privé gevoelen omtrent het Duizendjarig Rijk en omtrent de leer van de tweede opstanding in woord en ge schrift te verbreiden. Ds L. H. v. d. Meiden, de bespreking van het rapport openend, wees allereerst op het bestaande besluit van de Synode van 1931 aangaande het duizendjarig rijk en betoogde, dat men nu niet anders moet doen dan uitspreken, of men op grond van het verschenen rapport blijven kan bij het genomen besluit. Ds A. H. Hilbers had gaarne duidelijk aangetoond gezien dat het voor Ds B. niet alleen gaat om een exegetisch gevoelen of een exegetische kwestie, maar ook een zekere beleving van dit gevoelen, om een leerprinciep. Ds W. Kremer van Leeuwarden had willen zien, dat ook vanuit confessioneel standpunt bezien de zaak meer was be slecht. Ook had hij in de conclusies gaar ne neergelegd gezien, of er verschil is tusschen de leer van Ds B. en die der predikanten van vroeger dagen, die ook min of meer dit gevoelen waren toegedaan dit leerden, en toch geduld werden. Ouderling G. Rijksen van Zeist vroeg of positief kan worden uitgesproken dat dit rapport DE exegese geeft over de peri- coop uit Openb. 20. De voorzitter van deputaten, Prof. J. J. v. d. Schuit, wees ds Hilbers er op, dat hij het Chiliasme in het geding bracht, en niet de zaak-Ds Berkhoff. Ware dat het ge val, dan zou daarover in het rapport meer gezegd zijn. Het rapport stelt ten aanzien van de realistische opvatting van het O. Testament, de geestelijk-idealistische en keert zich alleen tegen de gedachte van Ds B. aangeiande het duizendjarig rijk en de twee-erlei opstanding. Evenzoo is het rapport niet opgesteld met de bedoeling een dogmatische exegese te geven. Ds H. Janssen, prae-adviseur der Sy node, wees op de besluiten van 1932, en op de beteekenis van het rapport waarin in de conclusies duidelijke uitspraken wor den gedaan. Ds A. M. Berkhoff stelde voorop, dat hij blijft hopen dat de Ghr. Geref. Kerk nog eens komen zal tot uitbouw van de be lijdenis op dit punt. Aanvaarding van dit rapport zou spr. vreeselijk vinden, vooral omdat er volgens hem geen schriftuurlijke grond wordt aangevoerd voor 't „Augus- tiniaansch standpunt". De kerk is niet rijp voor een veroordeeling van deze leer, al dus ds B. Spr. wil met geheel zijn ziel in de Ghr. Geref. Kerk blijven, maar als hij niet mag voortgaan met de verkondiging van deze leer, wordt het hem onmogelijk. Hierna werd de zitting gesloten. Terneuzen. De Christelijke school voor lager onderwijs (Jozinastraat) hoopt op 13 September a.s. haar 75-jarig jubileum te vieren. Het feestprogramma belooft veel en is rijk aan verscheidenheid. De heer Mr P. Dieleman, lid van Gedep. Staten van Zeeland, en oud-leerling dezer school, hoopt een feestrede te houden over „Uit den stichtingstijd". Ook hoopt de oude bekende heer D. Mulder uit Zierikzee nog een woord te spreken, evenals vele anderen. In de Ger. kerk wordt dien avond een groote schare verwacht. 's Morgens zal met de 'kinderen een schoolfeest plaats hebben. Men leze de advertentie hieromtrent in dit nummer. VIERVOUDIGE MOORDAANSLAG TE MUIDEN De burgemeester, de eerste wethouder en twee tribune-bezoekers zwaar gewond. Een viervoudige moordaanslag heeft gisteravond na afloop van de gemeente raadsvergadering het plaatsje Muiden in rep en roer gebracht. Op de tribune zat tijdens de raadsver gadering de strandfotograaf I. J. Ibeimgs uit Muiderberg, een man, die herhaalde lijk grieven geuit heeft tegen 't gemeente bestuur en tegen tal van personen in zijn omgeving. Er werd aan de publicaties van Ibelings niet al te veel aandacht geschonken en niemand was dan ook verdacht op de dra matische ontknooping van gisteravond. Ibelings zat rustig op de raadstribune van Muiden en de debatten in den raad (o.a. inzake de strandkwestie) hadden eveneens een kalm verloop, terwijl er niets aan de orde kwam, dat tegen Ibelings ge richt was. Om half tien was de vergadering ten einde. Toen Ibelings naar den tribune uitgang ging, haalde hij plotseling een re volver te voorschijn en begon te schieten. Allereerst trof hij den heer Veth, een ex ploitant van strandtenten te Muiderberg, die eveneens op de tribune had gezeten. De heer Veth kon, hoewel getroffen, nog naar buiten loopen en het huis van den dokter bereiken, waar hem de eerste hulp werd verleend. Onmiddellijk na hei eerste schot draai de Ibelings, die reeds op den drempel van de tribune stond, zich om en richtte zijn wapen op burgemeester J. L. de Raadt, die door een kogel getroffen werd en daar na óp den eersten wethouder Hottentot, die eveneens geraakt werd. Beiden stort ten zwaar gewond neer. Opnieuw loste de moordenaar een schot nu op den heer De Beus, ook al een ten tenexploitant uit Muiderberg, en bezoeker van de publieke tribune. Ook deze werd getroffen en viel neer. Dit geheele vreeselijke drama speelde zich in enkelen seconden af en in den eer sten schrik hadden de omstanders nog niet de gelegenheid gevonden Ibelings te grijpen. Maar na het vierde schot greep het publiek den dader, die toen eenige ste vige slagen opliep en feitelijk nog door de toegeschoten boden ontzet moest worden. Hij werd voorloopig in de bodenkamer vastgehouden, waar weldra de politie ver scheen om hem te arresteeren. Hij bleek nog in het bezit te zijn van een tweeden geladen revolver! De moordenaar is tegen middernacht naar Amsterdam overgebracht en de re volvers zijn in beslag genomen. Voor alle vier gewonden bleek overbren ging naar ziekenhuizen noodzakelijk. Om trent den aard hunner wonden en hun toestand stond omstreeks middernacht nog niets vast. In Muiden verspreidde het nieuws van den schier ongelooflijken moordaanslag zich met razende snelheid en op tal van plaatsen, in het bijzonder vóór het raad huis, liep de bevolking ontzet te hoop om het geval te bespreken. Tot diep in den nacht duurde er de consternatie voort. Omstreeks middernacht werd bij de heeren Veth en De Beus operatief inge grepen. Tot laat in den nacht waren de dokto ren bezig met burgemeester De Raadt en den heer De Vet. De toestand van den burgemeester was 's nachts om twee uur bevredigend. Bij den heer De Vet gelukte het tijdens de operatie den kogel te ver wijderen. Zijn toestand was echter nog ernstig. De toestand van den gewonde De Beus is ernstig, er is direct levensgevaar aan wezig. De moord te Woerden. De dader bekent. De bedrijfsleider De B., die is gearres teerd in verband met den aanslag op den directeur der Woerdensche Dakpannen- fabriek, Jhr van Ingen, heeft een volle dige bekentenis afgelegd. Hij is gevanke lijk naar Utrecht overgebracht. De B. is een Duitscher. Vermoedelijk, zoo meldt, de Telegr., heeft hij betrekkin gen onderhouden met de Duitsche dienst bode van Jhr van Ingen. Na afloop van een feest dat. de B. Maandagavond heeft bijgewoond, moet hij zich 's nachts naar het huis van Jhr van Ingen hebben bege ven met de bedoeling, het meisje te spre ken te krijgen. De dader is ongeveer halfvier 's nachts door een raam van het huis van jhr van Ingen geklommen, ten einde de dienst bode te 'bezoeken. Hij wist niet, dat deze van huis was en heeft zich al speurende naar boven begeven en getracht de deur te openen van een kamer, waar een logé sliep. Vandaar begaf hij zich naar de ka mer van den heer Van Ingen, tegen wien hij allerlei wartaal sprak. De heer Van Ingen begreep wel, dat B. in abnormalen toestand verkeerde, en trachtte hem met een zoet lijntje naar buiten te krijgen. Dit gelukte ook spoedig, maar buiten werd 't gesprek voortgezet, hetgeen wel een uur geduurd moet hebben. Tenslotte heeft de heer Van Ingen den indringer buiten het hek op den Singel gezet. Volgens verklaring van den dader werd hij plotseling door een driftbui overval len. Hij wist niet goed meer wat hij deed, trok zijn revolver en loste twee schoten op 'zijn slachtoffer, dat met zijn rug naar hem gekeerd stond. De schoten troffen Jhr van Ingen in het achterhoofd. Daarna heeft de dader nog van zeer nabij' een derde schot gelost op het hart van den di recteur. De B. heeft zich daarop uit de voeten gemaakt en zijn revolver zoover mogelijk in de Singelgracht gegooid. Hij toonde veel berouw over zijn daad en kon zich niet begrijpen, hoe hij daar toe gekomen was. Na den oorlog had hij veel last gehad van driftbuien. De heer Van Ingen was 34 jaar oud en laat een vrouw en een kind na. Fraudemet geslachte var kens. De politie te Barneveld heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen een Rotter- damsehe firma, die in eerstgenoemde plaats een exportslachterij in huur heeft. Deze firma heeft zich vermoedelijk aan fraude schuldig gemaakt. Naar de N.R. Gt. verneemt, werden meer dieren geslacht dan waartoe men gerechtigd was. Die meerdere varkens zouden van valsche stempels zijn voorzien. Een vrachtauto met geslachte varkens is in beslag genomen. Goede vischvangsten. Tegen alle verwachting in blijft het goed gaan met de visscherij in de voormalige Zuiderzee. Er wordt meer paling gevan gen dan ooit te voren. Men vangt thans op plaatsen, waar sinds menschenheuge- nis nimmer paling werd gevangen. De paling schijnt zich bijzonder goed aan de veranderde omstandigheden aan te passen, blijkbaar werkt de verzoeting van het water de teelt van de paling zeer in de hand. Bovendien zijn de bruinvisschen en vooral de zeehonden, welke vanaf de Waddenzee hun strooptochten tot ver in de Zuiderzee ondernamen en een ware slachting onder den vischstand hielden, door de afsluiting der Zuiderzee verdwe nen. De kwaliteit van de paling is ook bij zonder goed. Was er vooral des zomers bij warme dagen veel ziekte en sterfte onder de paling, thans bemerkt men er niets van. In Augustus had de paling meestal roode plekken en staarten, welke haar voor de consumptie minder aantrekkelijk maakte, thans is men ten zeerste verwon derd, hiervan bijna niets meer te kunnen bespeuren. De prijs van de paling houdt zich bij zonder goed, het aantal visschers is gelei delijk verminderd, zoodat er zijn, die f 200 tot f 300 per week besommen. Ook bot wordt nog betrekkelijk veel ge vangen, want men meende vast dat deze visch spoedig zou uitsterven. De haring is verdwenen, maar de jonge spiering is er weer. Waar ze vandaan komt, weet niemand. Hoe het ook zij, er is visch genoeg, er wordt veel gevangen, en de prijzen zijn goed, zoodat er flink verdiend wordt. Tentoonstellingsgebouw afgebrand. Maandagnacht is brand uitgebroken in het gebouw waarin midden Augustus de Oisterwijksche Midden standstentoonstelling werd gehouden. Spoedig stond het gebouw in lichter laaie, terwijl twee in aanbouw zijnde midden standswoningen eveneens vlam vatten. Door krachtig ingrijpen van de brandweer kon verdere uitbreiding van den brand worden voorkomen. Hst tentoonstellings gebouw en de beide woningen zijn afge brand. Men vermoedt dat kwaadwillig heid in het spel is. De aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. Door een auto gegrepen. Gistermorgen is de heer v. d. M. te Jut faas, die zich naar zijn werk begaf, door een vrachtauto, beladen met steenen, aan gereden. De man werd tegen den grond geworpen. Later is hij naar de Acad. klinieken te Utrecht vervoerd. De auto, welke een zeer groote snelheid had, reed zonder dat de chauffeur naar zijn slachtoffer omzag, door. Later heeft de politie van Jutphaas een auto, welke omstreeks dien tijd ter plaatse was ge passeerd, aangehouden. De bestuurder van dezen wagen houdt echter vol van het ongeluk niet af te we ten. Nader wordt gemeld, dat het slachtoffer dat 49 jaar oud was, in het ziekenhuis is overleden. Hij laat een vrouw met vier kinderen achter. Een brandweer zonder water. Gisteren ontstond door onbeken de oorzaak 'brand in do woning van den heer C. van V. te KerkdTiel. In korten tijd stond het geheele pand in lichtelaaie. Huis en inboedel gingen in vlammen op. De brandweer van Kerkdriel kon door gebrek aan water het vuur niet meester worden. Verzekering deikt de schade. Een kat als brandsticht ster. Gisternamiddag is brand ontstaan in het meubelmagazijn van de firma A. van Dreef, Korenbrugsteeg te Leiden. De brandstichtster zou een kat zijn ge weest, die een kookstel, waarop een pot met lijm stond, heeft omvergegooid. Daar •het vuur in meubels, matrassen enz. woe kerde, breidde de brand zich snel uit. Be trekkelijk gauw was de brandweer echter het vuur meester; twee verdiepingen en de kap van het perceel waren toen echter volkomen uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. Het Lutine-goud. Hoewel er nog geen „volkomen licht" is gekomen in de „Lutine"-affaire, staat thans toch wel vast, dat de methode Beckers niet deug delijk ia. De bergingpogingen zullen nu worden voortgezet met zandzuigers en duikers, ge lijk in vorige jaren reeds is geschied. Zoo is er aan dit grootsche torenplan een droevig einde gekomen. Weliswaar heeft de heer Beckers het niet met 't weer getroffen. Had hij enkele dagen achtereen mooi, stil weer en con stante Oostenwind gehad, dan was zijn plan misschien wel gelukt, daar hij dan achter-elkaar had kunnen doorwerken. Hij heeft 'dit echter niet kunnen doen, en té lang zijn de Noord-Westerstormen over den rooden toren heengegaan. Oogen- schijnlijk hield deze het uit, doch het ver woestingsproces schijnt langzaam maar zeker te zijn voortgegaan. Zaterdag is Beckers vertrokken, met achterlating van eenige monteurs en het zwaar beschadigde toestel. De j$ren staat nu op het Zuiderstrand van Terschelling. Een roemloos einde De firma Doeksen Dros zijn nu van plan een andere methode toe te passen. Twaalf nieuwe „vindingen" zijn haar aan geboden. 'Zij moet echter voortmaken, want 23 November a.s. loopt haar concessie met de Lloyds af. Zij zal echter wel verlenging van dien termijn kunnen krijgen. Men wil het wrak vrij van zand zuigen, precies waar de roestklomp zich bevindt. Vervolgens zullen eenige duikers in de zee afdalen en trachten het wrak, dat plm. 150 ton weegt, in gedeelten naar boven te brengen. In vroeger jaren heeft men reeds 15 ton naar boven gehaald en een goeden oogst gemaakt. Maar men moet daarvoor beslist een paar dagen hebben, dat het vrijwel wind stil is. Onbehoorlijke sportklee- d i n g. Bij plaatselijke S. D. A. P.-feeste- lijkheden, Zondag te Brunssum gehouden, hadden ook sportdemonstraties plaats, na afloop waarvan de deelnemers in optocht door de straten trokken. Hierbij ontstond een conflict tusschen de leiders van den stoet en den inspecteur van politie. Tevo ren was gewaarschuwd, dat de kleeding van deelnemers en deelneemsters behoor lijk moest zijn, maar hieraan was niet de hand gehouden. Het gevolg was, dat de optocht werd ontbonden en de niet be hoorlijk gekleede deelnemenden naar huis werden gezonden. Boerderijbrand. Gisternacht is te Someren (N.B.) de kapitale boerde rij van en bewoond door den landbouwer A. B., tot den grond toe afgebrand. De bewoners werden met de grootste moeite gewekt, doch konden zich in nachtgewaad nog in veiligheid stellen. De inboedel, waaronder zich vele an tieke meubelen bevonden, is ongeveer ge heel een prooi der vlammen geworden. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister, doch de politie stelt een uitgebreid onderzoek in, daar men het niet uitgesloten acht, dat hier kwaadwilligheid van zekere zijde in het spel is. Paard op hol geslagen. Kind gedood. Te Opende sloeg het paard van den melkwagen van den heer W. Dijk op hol. Behalve D. zaten diens vrouw en zoontje op den wagen. Het kind werd van den wagen geslin gerd en botste tegen een langs den weg staanden paal. Het werd dood opgenomen. Duitsche communisten over de grens gezet. In den laatsten tijd hebben vele Duitsche commu nisten de vlucht genomen naar Limburg. De politie ta Yealo vermwiJda, dat sec inwoner aan enkele onaangemelde com munisten onderdak had verschaft. Ze hield drie personen aan wier papieren niet in orde waren en die geen middelen van bestaan hadden. Zij werden ter be schikking gesteld van den grenscommissa- ris van politie te Heerlen, die hen over de grens deed zetten. 11 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 60 60 Philips Gloeilampen G.B. 18834 187 Unilever 89 34 87 34 Anaconda Copper 12 1114 Bethlehem Steel 27% 26"/i« U.S. Steel Corp. 37% 36% Koninkl. Petroleum 183 34 179% Shell Union 6% 6% Amsterdam Rubber 99% 98 Ned. Scheepvaart Unie 56 56 D'eli Maatschappij 129 12854 Handelsverg. Amsterdam 20034 19534 5 pet. Nederland 1932 10134 10134 434 pet. Ned.-Indië 1926 89 8934 4 pet. Nederland 1933 100 99% De lagere koersen uit New-York waren oorzaak, dat er aanbod loskwam in vrij wel alle afdeelingen. Voor de locale markt en de Amerikaansche soorten waren de koersen wat lager. Beleggingsmarkt prijs houdend. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Sept., 2.30 u. Londen 7.84—7.86. Parijs 9.71—9.74. Berlijn 59.12—59.16. Brussel 34.6034.62. New-York 1.7134—1.73. Het drama te Muiden. AMSTERDAM. Omtrent den toestand van de vier slachtoffers van het drama te Muiden vernemen wij, dat de heer De Beus er zeer ernstig aan toe is. Hij beeft een kogel dwars door den buik, zoodat een inwendige verbloeding ontstond. Men vreest voor zijn leven. De toestand van wethouder Hottentot is vrij goed. Ook hij kreeg een schot in den buik, maar bij hem bleef het bij een vleeschwond. De toestand van burgemeester De Raadt is redelijk. Hij had een vrij rustigen nacht. De Veth is er nog ernstig aan toe, hoewel hier toch geen levensgevaar aanwezig wordt ge acht. De dader is naar Amsterdam overge bracht. Hij was overspannen. Het blijkt, dat hij zijn daad geruimen tijd heeft voor bereid. Hij verkeerde in de meening, dat hij steeds werd tegengewerkt. Daardoor leed hij aan vervolgingswaanzin. Giste ren had hij nog huis aan huis een circu laire verspreid, waarin hij schreef, dat er tegen hem geintrigeerd werd. NEW YORK. Bij een botsing tusschen twee treinen te Binghamton werden 23 personen gedood en honderd, onder wie vele ernstig, gewond. Alle beschikbare hulptreinen in de omgeving zijn gerequi- reerd. NEW YORK. De typhoon, die de Ba- hama-eilanden, Cuba en Florida heeft ge teisterd, heeft ook Texas getroffen. De materieele schade is zeer groot, vooral aan havenwerken en gebouwen. Landhui zen werden als luciferdoosjes weggebla zen. Tot nu toe zijn 56 dooden geborgen. PARIJS. De pers schenkt groote aan dacht aan de Dinsdag te Londen gehou den ministerraad. Hierbij moeten groote belangen zijn betrokken. MIDDELBURG. Huw.-aang.: 5, I. G. Depoorter, 24 j. jm. en G. L. de V03, 25 j.. jd. Ondertrouwd: 1, A. C. A. Jobse, 23 j. jm. en M. C. E. Steile, 23 j. jd. Gehuwd: 1, Chr. P. Olijslager 32 j. jm. en C. C. van Stijn 23 j. jd.; G. J. van Moolenbroek, 25 j. jm. en E. Melse, 24 j. jd.; G. Tevel 27 j. jm. en M. G. Hage, 25 j. jd. Bevallen: 30 Aug.: J. Vader geb. Schoe, z.; 1 Sept., P. M. Feij geb. Slimmen, d.; L. M. Cappon geb. v. Boven, d.; J. Schroe- vers geb. La Brujeere, z. Overleden: 4, H. M. S. Haccou 78 j. wed. van G. Voorhans. GOES. Geboren: Polydorus Barnardus, z. v. Cornelia Wilhelmus Dogge en Maria Catharina Bonte; Adriaan, z. v. Engel de Dreu en Jacoba Marina Sampon. Overleden: Adriaan Jobse, 19 j. Over de maand Aug. GRIJPSKERKE. Getrouwd: 23, Johan- nis de Visser, 38 j. jm. te Serooskerke en Tannetje Vlieger 33 j. jd.; 30, Cornells, Jakob Polderman, 47 j. wednr. van Anna Jacoba v. d. Broeke te Middelburg, en Pieternella Jacoba Geertse 36 j. jd. Geboren: 8, Izaak z.v. Gilles Geschiere en Maatje Geschiere. Overleden: 1, Marinus v. d. Broeke 77 j. wednr. van Pieternella Krijger. HOEK. Huw.-aangiften: 24, Lodewijk Frans Kaijser, 21 j. jm. te Axel en Helena Pijpelink, 22 j. jd.; Gilles Zegers, 22 j. jm. te Axel en Sara Janna Beaufort, 21 j. jd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3