ONDER VALSCHE VERDENKING Kerknieuws. FEUILLETON. aanstelling als vast opzichter bij den Rijkswaterstaat. Hiervoor moet men in het bezit zijn of van het diploma voor Technisch Ambte naar bij den Rijkswaterstaat, óf dat eener M.Ï'.S. afdeeling Waterbouwkunde, dan wel het diploma Waterbouwkundig Op zichter „Zeeland", welk examen uitgaat van de groep Waterb. Ambtenaren in Zeeland van den Bond van T. A. in Over heidsdienst dat om de 2 jaren te Mid delburg wordt gehouden; het eerstvolgen de in September 1934. Waarschuwing aan hen, die bramen willen gaan zoe ken. De tijd is er weer om er op uit te gaan om de zoo gewilde braam te zoe ken. Denk echter om de sterke uitbreiding van het mond- en klauwzeer. In de wei den waar de braamstruiken zich bevin den, mag men zich alleen ophouden met een bewijs van den eigenaar. Door het sterk toenemen van het aan tal besmette perceelen is het politietoe zicht verscherpt, en volgt onherroepelijk proces-verbaal. Men zij dus voorzichtig, ook met het eten van bramen, daar men uitwendig niet kan vaststellen of zij be smet zijn. Vlissingen. Hel aantal werkloozen steeg van 922 op 952, van wie 113 bij de werk verschaffing geplaatst zijn. Goes. Bij het wapen der Genie is be noemd tot eerste luitenant de heer J. Rot huizen. Schore. Alhier is de melkprijs ver hoogd van 8 op 10 ct. per liter. Heinkenszand. Zaterdag j.l. viel, door het openen van een verkeerde deur in de gang de 89-jarige wed. de Winter in een diepen kelder. Spoedig was zij buiten ken nis. De dokter constateerde hersenschud ding. De oude vrouw is nog niet bij ken nis gekomen, zoodat voor haar leven wordt gevreesd. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Augustus. Vertrokken: Jan Meloen naar Rilland- Bath; Pieter Lobbezoo naar Delft; Willem de Dreu naar Oudelande en Pieter van Boven naar Rotterdam. Ingekomen Jan Vader en gezin van Ritthem; Nicolaas Minnaard en gezin v. Kruiningen en H. P. in de Wey en echt- genoote van Rilland-Bath. Aan het postkantoor Krabbendijke en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Augustus 1933 ingelegd f 9189.75 en te rugbetaald f 5190.86. Waarde. Als opvolger van wijlen den heer Van Weele, is door den voorzitter van het Centraal Stembureau benoemd verklaard de heer H. Wolfert (A.-R.), die deze benoeming heeft aangenomen. Bij de laatste verkiezing werd door de A.-R. en de C.-H. een gemeenschappe lijke lijst ingediend. Kruinin;jen. Gemeenteraad. Vrij dagavond vergaderde de Raad. De rooilijn langs den Achterweg naar Hansweert wordt na eenige bespreking vastgesteld op 10 M. uit de as van den weg. Artikelsgewijze wordt daarna behan deld de verordening bedoeld bij Art. 1 der Woningwet. Dhr de Groof meent, dat de Gezondheidscommissie niet te veel dient uitgeschakeld te worden. De heer v. d. Straaten meent, dat de bepalingen om trent achterrooilijn op kleine plaatsen bezwarend zijn. De heer de Bat stelt voor geen verbod voor bedsteden bij nieuwbouw in te voe ren. Na eenige bespreking wordt dit ver bod gehandhaafd met 6 tegen 5 st. Dhr de Groof stelt voor in te lasschen: „alle mestvaalten en stankverwekkende ingekuilde veevoeders worden verboden". Dit wordt niet ondersteund. De afstand tusschen mestvaalten en woningen wordt bepaald op 10 M. Met alg. st. wordt daar na de verordening vastgesteld. Daarna wordt vastgesteld een door B. en W. nieuw vastgesteld reglement van orde voor de vergaderingen van den ge meenteraad. Bij de behandeling van de begrooting van het Burg, Armbestuur 1934 infor meert dhr Burkunk naar de achterstallige pacht. Is die afgeschreven? De voorz. ant woordt, dat deze voorkomt op de rekening 1933, welke nog niet is goedgekeurd. Dhr de Groof vindt de post geneeskun dige behandeling erg hoog. De voorz, zegt nader onderzoek toe. Dhr de Witte meent, dat de Raad in korting van pacht gekend moet worden. De begrooting wordt daarna met algem. st. goedgekeurd met een eindcijfer van f 15608.81, een post van onvoorzien van f 753.99 en een subsidie van de gemeente van f 6000. In behandeling komt een wijziging der verordening regelende de heffing van be- graafrechten in de gemeente. (Het al of niet gratis luiden der klok bij begrafenis sen.) B. en W. stellen voor: voor een half uur luiden f 1.50, voor 1 uur luiden f 3.50 en voor ieder uur meer f 2 meer. Dhr Burkunk is tegen betaling voor klokluiden. De voorz. zegt, dat het gratis klokluiden bezwaren heeft; ten eerste der ving van inkomsten, ten tweede kunnen niet allen hiervan gebruik maken, b.v. de R.K. Dit is niet billijk. Ook dhr Witte is tegen betaling. Met 9 tegen 2 stemmen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Bij de rondvraag informeert dhr Bur kunk naar het adres aan den raad over rioleering te Hansweert. De voorz. zegt dat het advies van den gem.-opzichter nog niet is ontvangen. Ook vraagt dhr Bur kunk naar het steenen lossen en de uit betaling daarvan. De voorz. licht dit uit voerig toe, waaruit blijkt dat aan dhr Bur kunk een verkeerde voorstelling van deze zaak is gegeven. Dhr Witte vraagt of het B. en W. al bekend is of er een leerkracht in de toe komst bedankt moet worden bij het L.O. en zoo ja, wie. Den voorz. is nog niets bekend. Nog wijst dhr Burkunk oo de slechte slangen bij de brandweer te Hansweert. Den voorz. is dit bekend, doch van de directie is nog geen verzoek dienaangaan de ontvangen. De heer Minnaar informeert naar de belemmering van aanvoer bouwmateriaal aan de nieuwe straten. De voorz. zegt dat aan den aannemer de grond nog niet geleverd was, en een vracht van 5000 K.G. op de nog niet ge walste straat onverantwoordelijk was. Ook heeft dhr Minnaar bezwaar tegen wielrennen door het dorp. De voorz. zegt veiligheidsmaatregelen toe. Nadat op een vraag van dhr Minnaar of op Zaterdag 2 Sept. de Burgemeester de herbergen een uur later zal openlaten, ontkennend was geantwoord, noodigt de voorz. den Raad uit bij de opening van het nieuwe bouwplan op Zaterdag n.m. 5 uur aanwezig te zijn. Daarna sluiting. Wolphaartsdijk. Jubileum Cbr. School. Vrijdag vierde de Chr. school aan den Papeweg alhier, haar zilveren jubileum. De twee voorste lokalen waren door bestuur en oud-leerlingen keurig versierd, 's Middags kwamen reeds vele ouders om met bestuur, personeel en kin deren de groote daden des Heeren te ge denken, maar 's avonds was de belang stelling overweldigend groot. De school kon de genoode gasten nauwelijks bevat ten. Het samenzijn stond onder leiding van het hoofd der school. Bij de opening las hij Deut. 8 18 en sprak in verband daarmede over: Ons gedenken. Daarna liet hij in een gedachteniswoord hooren op welke wijze en hoe onder veel zorg en moeite de Chr. school bier is gesticht en gegroeid. Daarna spraken twee bestuurs leden, de voorzitter, de heer D. P. Goet- heer en de heer F. Caan. Terwijl de eerste een en ander uit de geschiedenis der school mededeelde, had de tweede zich tot taak gekozen om het hoofd der school, de heer W. A. v. Wijk en de onderwijzer de heer J. v. Wuijckhuijze namens bestuur en schoolvereeniging hartelijk geluk te wenschen met het voorrecht, dat zij thans 25 jaren hier mogen arbeiden. Daarna voerden het woord de heer J. v. Wuijck huijze, mej. N. Wandel en een oud-onder wijzer de heer L. Sluimer, thans hoofd te Nieuw- en St. Joosland. Een en ander werd afgewisseld met het zingen van toe passelijke liederen. In de gezellige pauze zorgden verschillende dames voor de tractatie. Vervolgens bracht de burge meester zijn gelukwenschen over. De Herv. predikant, Ds van Dijk en de Geref. pre dikant, Ds Van Heiningen, spraken ook in hartelijke bewoordingen hun beste wen schen uit, 'terwijl de oud-voorzitter, Ds G. de Jager van Putten een stem uit het ver leden liet hooren. De heer Inspecteur had Vrij naar het Engelsch. 132) o— „Ja, meneer, uitstekend." Roland Yorke toonde zich uiteraard he vig nieuwsgierig, toen hij zich met Ar thur alleen bevond en toen deze hem vertelde, dat de heer Galloway het ver miste geld had terugontvangen, toonde hij zich eerst uiterst verbaasd en begon daarna een triomfantelijke horlepijp tus schen de stoelen en lessenaars, in zijn vreugde, dat nu, zijns inziens, de zaak uit de wereld was. „Ik heb altijd wel ge zegd, dat het nog goed zou komen. Geef me de hand, kerel, achteraf is die dief dus nog niet ïoo'n kwade vent." „Stil Roland 1 anders hooren ze je, en dat zou de boel er niet op verbeteren. Galloway blijft nog aan me twijfelen." Aan je twijfelen, nu nog?" riep Roland, wiens capriolen plotseling een einde na men. „Wat wil die man dan nog?" „Ik weet het niet", zuchtte Arthur. „Ik moest hem verzekeren, dat ik het geld niet gezonden had, om mijn baantje •choon te vegen. „Hij wil er nu Butterby weer inhalen, om een nieuw onderzoek in te stellen." „Nou, als dat zoo is, dan wordt het hoog tijd, dat ze hem maar deporteeren, is die vent dan nooit tevreden? Doch Arthur was reeds vertrokken en hoorde de laatste ontboezeming van zijn vriend niet. Hij haastte zich naar huis, om zijn copiëerwerk af te maken. Con stance kwam hem in de hal tegen, en daar ze altijd zijn vertrouwde en steun was geweest, wenkte hij haar in een zij kamer te komen om haar het laatste nieuws mede te deelen. Den volgenden dag kwam Tom prik kelbaar en terneergeslagen thuis. Het was duidelijk, dat zijn positie op school hem hoe langer hoe moeilijker begon te vallen en dat het hem met zijn opvlie gend karakter, welhaast niet meer moge lijk scheen, zich bij alle voorkomende ge legenheden te beheerschen. „Het is nu al twee maanden zoo", klaagde hij tegen Constance, die hem vroeg, wat er haper de, „en het is een dagelij ksch terugkee- rende ellende, die ik moet dragen. Op Gaunt na had ik de hoogste post op school, met het uitzicht, in zijn plaats te komen. En nu? Het seniorschap wordt me ontnomen en Huntley neemt mijn plaats in; mijn kans op de beurs is ver keken". Doch Tom kon niet verder. Zijn gevoe bericht van verhindering ingezonden. De oud-leerlingen hadden zich de laatste veer tien dagen ooik bijzonder ingespannen om hartelijke blijken van belangstelling te ge ven. Drie van hen, de heeren H. Luike naar, P. Hoek van Dijke en D. van Wel hadden op den feestavond ieder een taak te vervullen en oudere en jongere oud-leer lingen verrasten de aanwezigen met het keurig zingen van gedeeltelijk door hen zelf vervaardigde liederen. Bestuur en personeel ontvingen mooie geschenken en bij de overhandiging kwamen wederzijd- sche liefde en waardeering treffend aan het licht. Telegrammen en ingekomen brieven van oud-bestuursleden en oud-leerlingen toon den, hoe men ook elders nog met de school meeleeft. De voorzitter, de heer D. P. Goet- heer, sloot, na allen bedankt te hebben voor hunne medewerking tot het welslagen van deze vergadering, met dankgebed. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand Augustus. Vertrokken: Maatje Ghristiaanse naar Biggekerke. Scrooskerke. (W.) Zaterdagmiddag j. 1. werden door de Chr. Oranje-vereemging ter gelegenheid van den jaardag en de 35- jarige regeering van H.M. de Koningin enkele feestelijkheden georganiseerd. Te 2 uur werd op het voetbalterrein een aanvang gemaakt met verschillende kin derspelen, o.a. een vliegerwedstrijd, mast- klimipen, zak- en hardloopen voor jon gens en eierloopen voor meisjes, waarvoor de Oranjevereeniging onderscheidene prij zen beschikbaar had gesteld. Door de goe de organisatie kon het eerste gedeelte van het programma in het bijzijn van vele der ouders en belangstellenden tijdig worden afgewerkt. Te 5 uur stelde het muziekkorps en de voetbalvereeniging zich op en begaf men zich onder de tonen der muziek naar het voetbalterrein, alwaar te half zes een voetbalwedstrijd plaats had tusschen „U. D.I. I" alhier en een combinatie van Mid delburg III en IV. Bij de rust was de stand 10. Gedurende de rust der voet ballers weerklonken de vroolijke tonen van „E. M. M." De eindstand van den wed strijd was 40, dus een mooie overwin ning voor „U.D.I. I". Te kwart over zeven werd weder naar het dorp gemarcheerd, alwaar op de mu ziektent te 8 uur een afwisselend pro gramma werd uitgevoerd door de mu- ziekvereeniging„E. M. M." en de beide Chr. Zangvereenigingen. Met stille be langstelling werd door het bijzonder tal rijke publiek deze uitvoering aangehoord. Het gaf onder gedurig applaus goedkeu ring over 'het ten gehoore gebrachte. Nog dient gemeld, dat de Oranje-ver- eeniging had zorg gedragen om de omge ving van de muziektent met gekleurde electrische lampjes te verlichten, wat een fantastisch gezicht opleverde. De Oranjevereeniging kan met welge vallen terug zien op dezen voor de kin deren, maar ook voor de inwoners en an dere belangstellenden zoo keurig georga- niseerden herdenkingsdag. Arnemuiden. Loop der bevolking over de maand Augustus Ingekomen: uit Serooskerke L. Melis, G 4; uit Vrouwepolder M. Besuijen G 4. Vertrokken: naar Rotterdam, Oostplein 14, J. de Rijke; naar Breskens, Schelde- kade 27, J. de Troije; naar Kassei Bras- selberg (D.) A. W. F. Schmidt. Grijpskerko. Onder groote belangstel ling had Zaterdagmiddag alhier de be grafenis plaats van mej. C. Vreeke, die Dinsdag j.l. door een noodlottig ongeval op den Seisweg om het leven kwam. De leden der Ned. Herv. Jongelings- vereen. droegen het stoffelijk overschot grafwaarts. Ook de leden van de Meisjes- vereeniging, waarvan mej. Vreeke be stuurslid was, waren aanwzig. Ds I. P. van der Waal las allereerst en kele verzen uit 1 Cor. 15 en wees daarna op de waarschuwing, die er van dit ster ven tot allen uitgaat, maar ook op de hope des eeuwigen levens. Een tweetal bloemstukken dekte de baar Loop der bevolking over de maand Augustus 1933. Ingekomen: Johannis de Visser van Se rooskerke (W.) Tholen. Afscheid voorzitter Waterleiding. Gistermiddag kwa- lens werden hem de baas. Aleer hij den draad van zijn afgebroken zin weder kon opvatten, ging de deur open en Arthur trad binnen. De arme Tom, geheel uit zijn evenwicht, gaf weer eens toe aan zijn opvliegend karakter hij vloog overeind, en terwijl hij zich voor zijn ouderen broer plaatste, gilde hij met hooge stem„Waarom deed je dat? Waarom bracht je schande over ons ge heels huis? Jij bent de schuld, dat een ieder me op school met de nek aanziet." „Tom!" riep Hamish op strengen toon. Doch de jongen, die op school altijd zoo dapper en flink was, kon zich niet meer beheerschen, en barstte in tranen uit. En het waren geen tranen van be rouw over zijn drift; doch van ondergane vernedering, kwelling en de opgewonden heid van het oogenblik. Constance trad op hem toe en terwijl zij haar hand kalmeerend op zijn schou der legde, fluisterde ze: „Tom, mijn jon gen, je moet jezelf niet vergeten om je eigen grieven. En wees niet onrechtvaar dig jegens Arthur. Hij is even onschuldig aan de zaak als jij." „Als hij dan onschuldig is, waarom kornt hij er dan niet flink voor uit, en schreeuwt het van de daken?" antwoord de Tom, logisch genoeg, doch wel met wat al te veel vuur. „Dat is het juist, wat ze mij altijd voor de voeten gooien; praat men de Raad van Beheer en de aandeel- houders der N.V. Waterleiding Maat schappij Tholen, in buitengewone vergade ring bijeen, teneinde officieel afscheid te nemen van den voorzitter, Jhr. J. van Vredenburch. De vertegenwoordigers van Stavenisse en de heer Van den Ploeg, lid van den Raad van Aandeelhouders voor de gemeente Oud-Vossemeer, waren niet aanwezig. Verder waren tegenwoordig namens Gedep. Staten van Zeeland de heer Van Bommel van Vloten, de directeur Ir. Wagtho en de boekhouder de heer Jansen. Mr A. J. van der Hoeven, de nieuwe voorzitter der N.V., riep allen het welkom toe. Indien mijn inlichtingen juist zijn, aldus spr., dan is de oorsprong van de huidige N.V. Waterleiding Tholen te zooken in hel z.g.n. Waterleidingcomité, dat zich eenige jaren voor den wereldoorlog reeds heeft bezig gehouden met het bedenken en uit werken van plannen, die ten doel hadden het eiland Tholen van voldoende en goed drinkwater te voorzien. Dit comité, waar van Jhr. van Vredenburch de ziel is ge weest, heeft met heel wat moeilijkheden te kampen gehad. Ondanks moeite en tegenstand heeft het comité tooh de bekroning van zijn werk ge zien, want in den aanvang van het jaar 1916 werd de acte tot stichting van de N.V. Waterleiding Tholen met de gemeen ten op het eiland Tholen als aandeelhou ders, ten huize van den heer Van Vreden burch ten overstaan van Notaris van de Velde verleden. Reeds ruim een maand later wenschte de toenmalige Raad van Beheer Jhr v. Vredenburch te bekleeden met het welver diende voorzitterschap van dien Raad en benoemde hem dienovereenkomstig met algem. stemmen in deze functie. Sinds dien zijn de moeiten en zorgen steeds de al te getrouwe gezellen van de Mij. ge bleven. Immers toen in Juni de aanbe steding der buizen plaats vond, kon gun ning door de duurte niet geschieden, Dien tengevolge is de actie van de jonge Mij. stil gelegd moeten worden tot 1919. In middels was gebleken, dat het oorspron kelijk kapitaal van f 500.000 met meer dan 1O0 pet. moest worden verhoogd. In Dec. 1919 werd daartoe besloten. Nog duurde het tot Jan. 1922 toen de eerste spade in den grond werd gestoken. Op 27 Nov. 1923 kon eindelijk de lang verwachte opening der Waterleiding plaats vinden. Indien er toen iemand met voldoening op achterlig- genden arbeid heeft kunnen terugzien, dan is het zeer zeker de heer v. Vredenburch geweest. Weinig kon toen ook vermoed worden, dat de moeilijkbeden nog zouden aanhouden. Ik denk in dit verband voor al aan de ernstige financieele zorgen. Groote waardeering verdient de man, die pal stond, de moeilijkheden onder het oog durfde te zien, door goed en kwaad ge rucht zijn beste krachten bleef wijden aan de zaak, die voor hem een deel van zijn levensdoel is geworden. Die waardee ring, mijnheer van Vredenburch, hebben wij voor u, en daarvan wenschen wij te getuigen. Weest er van verzekerd, zooals wij het zijn, dat gij het eiland Tholen een onschatbare dienst hebt bewezen door uw ijveren voor de tot standkoming der drink waterleiding, waarvoor ieder eilandbewo ner U dankbaar behoort te zijn. Moge het U eenmaal gegeven worden na den tijd van depressie voor de N.V. Wa terleiding Mij. Tholen ook een bloeiperiode te zien aanbreken. Namens den Raad van Aandeelhouders sprak hierna de heer Laban uit Tholen. Wij nemen, aldus spr., afscheid van U met gevoelens van groote dankbaarheid en waardeering voor Uw arbeid. Het kan niet genoeg herhaald worden, dat de waterlei ding een der grootste zegeningen van het geheele eiland Tholen is geweest, zich in zonderheid als zoodanig in dit jaar heeft doen gevoelen en ongetwijfeld in verre toe komst aldus zal manifesteeren. Het tot stand komen daarvan is hoofdzakelijk aan U te danken. Dat de naam van Jhr. Johan van Vredenburch onverbrekelijk is ver bonden aan dien van de Thoolsche water leiding is voor mij niets wonderlijks, daar ik in de 30 jaren dat ik hier werkzaam ben U heb leeren kennen als iemand, die zich geheel gaf voor vele dingen, vooral voor de hygiëne. Nooit deed men voor deze dingen een vergeefsch beroep op U. Namens de vergadering van aandeelhou- ons toch niet van onschuld van je broer, zeggen ze want als hij het geld niet nam, waarom zegt hij dat dan niet? Kijk zelf maar eens naar Arthur, nu, op dit oogenblik" „en Tom wees met den vinger naar zijn broer „zelfs hier, onder ons, durft hij niet verzekeren, dat hij vrij uitgaat." Een vlammend rood gleed over het ge laat van Arthur, bij dit verwijt. Hij wendde zich tot Hamish, met een gebaar, dat men eer van den opvliegenden Tom had mogen verwachten, doch niet van hem. En dat gebaar sprak duidelijk uit: „en laat jij je dat allemaal maar aan leunen, dat men mij, voor jou zon den, zoo onrechtvaardig laat lijden?" Constance begreep het onmiddellijk en met een zwakke kreet ging ze van Tom naar Arthur en boog zich over hem heen bevreesd voor hetgeen op dat gebaar moest volgen. „Draag het geduldig!" fluisterde ze. „Laat niet de opwelling van een oogen blik het werk van weken te niet doen. Denk er om, hoe flink je in voorgaande moeilijkheden het leed hebt gedragen". Arthur reageerde er onmiddellijk op. „Tom", zeide hij rustig, „ik zou je graag voor de oogen van de school in eer herstellen of liever, mezelf, maar het is onmogelijk. Echter, ik heb mezelf minder te verwijten, dan je wel zoudt dera breng ik U hartelijk dank voor al wat U voor de oprichting en gedurende de jaren van uw voorzitterschap in het be lang der drinkwatervoorziening van de streök deed. Vervolgens verkreeg de directeur Ir. Waghto het woord. Hij dankte voor den grooten steun en vriendschap, welke spr. gedurende de 10 jaren, welke hij aan het waterleidingbedrijf is verbonden, mocht ontvangen. Verder memoreerde spreker vele 'bizon- derheden, welke voorkwamen in dit 10- jarige tijdperk en dankte de heer Van Vredenburch verder namens den 'boekhou der de heer Jansen en het verdere perso neel voor de prettige samenwerking. De heer van Vredenburch, de sprekers beantwoordende, merkte op, dat hij het op buitengewone prijs stelde, dat van hem in officieele vergadering van het geheele be stuur afscheid werd genomen. In het bizonder dankte hij, dat men hem in de functie van voorz. wilde handhaven, on danks dat hij naar elders was vertrokken. Spr. dankte voor de goede woorden tot hem gesproken, ook de regeering, welke bij monde van den minister zulk een vriende lijk schrijven tot hem heeft gericht. Hij dankte directeur en boekhouder en het verdere personeel voor de zoo steeds prettige verhouding en voor de accura tesse en bekwaamheid waarmede zij steeds werkzaam waren geweest, ook den heer Bommel van Vloten, als afgevaardigde van Ged. Staten van Zeeland voor zijn hier aanwezig zijn en voor het vele, dat ook door hem is gedaan om de N.V. te helpen bij de vele moeilijkheden. Het is spr. steeds bij gebleven, hoe te St. Maartensdijk twee oude vrouwtjes naar hem toekwamen, welke hun waardeering uitspraken, dal zij nu zulk heerlijk water hadden, terwijl zij vroeger in den zomer dikwijls meer mod der dan water in hun regenputten von den. En al zijn er misschien eenige fou ten gemaakt en is men te optimistisch ge weest, toch staat het vast dat in deze streek een dringende behoefte was aan goed drinkwater voor mensch en dier. Er is wel eens verschil van meening geweest en niet altijd was de samenwerking pret tig, doch spr. wijt dit meer aan een niet goed weten en begrijpen, dan aan oppo sitie. Verder hoop ik, dat het de N.V. en U goed moge gaan en er steeds een goede samenwerking onderling en met de regee ring moge wezen, opdat eenmaal de tijd moge aanbreken, dat het onder voogdij staan van deze Mij. niet meer noodzake lijk moge blijken. Na deze redevoeringen bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. St. Annaland. In een gezin aan den Mo lendijk is een geval van besmettelijke ziekte (diphtheritis) geconstateerd. Ned. Hery. Kerk. Beroepen te Visvliet, A. Kabel te Bo- zum. Te Dinteloord. A. H. J. G. van Voorthuizen te Rijssen. Te Aagtekerke, J. G. Panhuyse, hulppr. te Sloten. Geref. Kerken. Tweetal te Gorinchem, Th. Delleman te Aalten en W. H. v. d. Vegt te Goes. Te Groningen, J. H. A. Bosch te Alphen a. d. Rijn en D. Scheele te Middelburg. Beroepen te Wormer, B. E. v. Buuren te Hemelum. DE GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. Uit de comité-zitting. In de Vrijdagmiddag in de zitting van de Generale Synode der Geref. Kerken te Middelburg gehouden zitting in comité- generaal, heeft de voorzitter, Dr K. Dijk, verwelkomd met een enkel woord Ds J. G. Fernhout van Bandoeng, primus-afge vaardigde van de classis Batavia, die de eerste twee weken was vervangen door zijn secundus, Ds G. Mak te Medan. Ds Fernhout nam, nadat hij door opstaan in stemming had betuigd met de Belijdenis schriften der Geref. Kerken, als lid zit ting. De praeses richtte woorden van harte lijk afscheid tot de leden Ds Th. Kuipers van Djocja en Ds C. Mak van Medan, die de zittingen niet meer zullen bijwonen. Hij dankte hen voor de belangrijke werk- denken." Hamish trad naderbij. Hij greep Toms arm en trok hem mee naar het hoek venster. „Nu, jongen, laat me nu eens alles van je moeilijkheden hooren. Dan kan ik zien, of er een weg is, om je wat te helpen." Hamish sprak op zacht vertrouwelij- ken toon en Tom liet zich dadelijk kal- meeren. Hamish luisterde aandachtig naar het gansche relaas en zeide na eenig naden ken: „Wil je een raad van me aanne men? Het is deze en ik heb het je vroe ger al eens gezegd: het beste wat je te doen staat is je er tegen inzetten, het doen, of het je koude kleeren niet raakt. Dan is het 't gauwste voorbij. „Je kunt het niet voorstellen, Hamish, wat het is." „Dat wil ik wel aannemen. Maar toch moet je doorbijten. Ongehoorzaamheid ligt niet in onzen aard, en jij, noch ik, zouden het ooit tegenover vader kunnen verantwoorden, als je de school liet gaan. Over een maand is hij thuis, dan kun je hem zelf je moeilijkheden voorleggen, maar voor het oogenblik, nu ik hier de verantwoording draag, zul je me moeten toegeven, dat zulks onmogelijk is!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2