Kerknieuws Gemengd Nieuws Telegrammen. Rechtzaken sloof te rloleeren zoodra de zuidelijke vroonsloot klaar zal zijn. De voorzitter zal direct opdracht geven om de sloot uit te passen om den water afvoer te regelen, waarna 'n begin wordt- gemaakt met de rioleering vanaf de Wa terstraat. De sloot zal gedempt worden met den inhoud der aschbakken, terwijl de buizen gelhgd zullen worden langs den oever van de noordelijke aangrenzende perceelen. Dhr de Kam vraagt, of de ge meente ook voor de grensscheiding moet zorg dragen. De voorzitter zegt, dat de af scheiding voor rekening van de ingelan den is, doch de gemeente geeft de schei ding aan. Na afloop van de Raadsvergadering begaven de Burgemeester en de Wethou ders zich met de aanwezige leden van den Raad naar de begraafplaats om de ter- aarde bestelling van. het stoffelijk over schot van wijlen dhr G. Geldof, gepensio neerd gemeente-ontvanger en ambtenaar der posterijen bij te wonen. Toen de kist in de groeve was nederge- laten, sprak eerst Ds van der Wiel een toepasselijk woord en herdacht den over ledene als organist der Ned. Herv. Kerk. Daarna sprak de burgemeester en her dacht den overledene als een plichtsge trouw en uiterst accuraat ambtenaar der gemeente, verder als een welwillend amb tenaar der posterijen en telegrafie. Spre ker eindigde met woorden van deelne ming te spreken tot de familie. Namens de familie dankte de oudste zoon dlhr J. Geldof voor de betoonde be langstelling en de gesproken woorden. Wissenkerke. Dinsdag herdacht de heer A. te Gussinklo, hoofd der Chr. school alhier, zijn 25-jarig jubileum. De familie werd door eenige meisjes, onder leiding van een onderwijzeres, van huis afgehaald naar de met bloemen ver sierde school. Mejuffrouw Akkerman, als oudste onderwijzeres,'sprak den jubilaris en familie toe, waarna door de school kinderen werd gezongen. Daarna werden de kinderen getracteerd. Des avonds was er in de school een bijeenkomst van het bestuur, oud-leerlin gen en belangstellenden. Deze bijeen komst werd ingeleid door Ds Louwerse, waarbij spreker de achterliggende 25 jaren schetste, die de heer Gussinklo aan de school verbonden is geweest en den ju bilaris en familie met dezen dag geluk- wenschte. De jubilaris dankte voor de wenschen in die rede uitgesproken; terugziende op het begin van zijn loopbaan, blijkt, dat niemand van het toen bestaande bestuur is overgebleven dan de heer Van de Vaate, die spreker schetste als een groote ijveraar voor de school. Hij dank te het bestuur voor de altijd genoeglijke samenwerking en de belangstellenden voor hun opkomst. De secretaris van het bestuur, de heer J. B. Wisse, zegt, dat hij de notulen in handen kreeg van de vergadering, waarin de heer te Gussinklo benoemd werd. Na herhaalde oproeping voor hoofd der school, hadden zich vier sollicitanten aangemeld. Nadat drie van de vier heeren proefles hadden afgelegd, kwam de heer te Gussinklo op de voor dracht als nummer 2 en werd met alg. stemmen benoemd. Dat het toen bestaan de bestuur niet is teleurgesteld in deze be noeming wil spreker gaarne in het open baar verklaren. Van den inspecteur was een schrijven van verhindering ingekomen, met geluk- wenschen voor de familie te Gussinklo. Door het bestuur der school werd den jubilaris een electrische schemerlamp aangeboden. Door de oud-leerlingen een fauteuil en door het onderwijzend per soneel en de schoolgaande kinderen een jalouziekast. De heer te Gussinklo dankte voor de aangeboden geschenken, die zeer verre zijn verwachting te boven gingen. Nadat de familie het derde vers van Psalm 134 was toegezongen, sloot Ds Louwerse de bijeenkomst met dankgebed. St. Annatand. In de laatstgehouden ge meenteraadsvergadering dezer gemeente is een verzoek van Ir Dorst namens het Centraal Bureau v. h. Nederl. Landbouw- en Handels-Comité om een oppervlakte grond aan de Noordzijde van het haven terrein in erfpacht te mogen ontvangen om aldaar een opslagplaats voor kunst mest en veevoeder te kunnen bouwen om alle gemeenten van het eiland van kunst mest en veevoeder te voorzien, ingewil ligd. Het te stichten gebouw zal 30 Meter lang en 11 Meter breed worden. Hiervoor zal 150 vierk. Meter van 'het haventerrein in erfpacht afgestaan worden voor een tijd van 60 jaren tegen een vergoeding van f 5 per jaar. Be gemeentebegrooting 1934 dezer ge meente vermeldt een ontvang en uitgaaf van f 68.199.13. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sneek, H. v. d. Loos te Lage Zwaluwe. Geref. Kerken. Beroepen te Daarle, T. v. d. Meulen, cand. te Garijp. DE GENERALE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN. De vijfde zitting. De praeses, D r K. D ij k, opende de zitting gistermorgen met gebed. Met blijdschap nam de Synode kennis van een schrijven van Dr K. Schilder, bevestigend zijn telegram van aanneming van zijn benoeming tot hoogleeraar te Kampen. Prof. Dr G. Ch. A alders rappor teerde hierna opnieuw over het lidmaat schap van de Chr, Dem. Unie, welke zaak in de zitting van Dinsdag ook reeds diende. Prof. A. las opnieuw zijn thans ingevolge den wensch der Synode, ver soberd rapport. De conclusies, uitspre kend, dat hier geen uitspraak moet wor den gedaan, werden hierna z.h.s. aan genomen. Ouderling W. v. d. Born rappor teerde voorts opnieuw over het schrijven van den heer D. Zemel te Haarlem in zake vaste standplaatsen van emeriti- predikanten. De conclusies, die verwijzen naar de Synode van Arnhem en die de eer en waardigheid van een dienaar ook voor emeriti handhaven, werden zonder dis cussie aangenomen. Prof. A a 1 d e r s rapporteerde hierna over de voorstellen van de Part. Synoden van Noord-Holland en BrabantLim burg, in betrekking tot een nadere om schrijving van de positie van hulppredi kers, waarbij een schrijven uit Veendam eveneens ter sprake kwam. De commissie, die van oordeel is met de Part. Synode van Noord-Holland, dat het hulppredikerschap geen kerkelijk ambt is, concludeerde: lo. dat voor den „hulpprediker" geen ambtelijke positie kan gevonden worden, maar ook niet behoeft gezocht; 2o. dat deze hulpdienst echter meer bij wijze van uitzondering dan als regel in bijzondere gevallen zeer goed kan worden benut; met dien verstande, dat de „hulppredikers" als „helpers" in op dracht en onder leiding en toezicht van den kerkeraad arbeiden; 3o. dat er ernstig tegen dient te worden gewaakt, dat het niet wordt gebruikt om arbeid, die de volle werkkracht van een Dienaar des Woords vraagt, tegen ge ringe vergoeding verricht te krijgen. Aan de discussie namen deel Ds J. L. Schouten, Dr H. Kaajan, Dr K. S i e t s m a en D r K. D ij k. D r Kaajan, zelf voorheen hulppre diker te Woubrugge, vond het juister om niet van candidaten, maar van proponen ten te spreken. Dr Kaajan wees er op, hoe een hulppredikerschap stimuleerend werken kan voor de vestiging van een predikantsplaats, gelijk ook te Wou brugge het geval was. Prof. A a 1 d e r s diende van/ repliek. De commissie acht de conclusies een duidelijke uitspraak, die een sterken dam opwerpen tegen verzwakking van het ambtelijk besef. Ds Th. Kuipers rapporteerde over het verzoek van de kerk van Dordrecht, dat de Synode, zoo mogelijk een arbeids terrein aanwijze voor de ruim 70 candi daten, die in de Geref. Kerken op een beroep wachten. Hierbij kwam ook in behandeling een schrijven uit Schevenin- gen. De commissie zoekt het meer in de aanstelling van krachten in de steden dan in het beroepen door kleine gemeen ten. De conclusies doen een beroep op de kerken om getrouw te zijn in hun roeping, maar anderzijds geen candidaten als goedkoope krachten te exploiteeren, terwijl de candidaten gewezen worden op den zwaren tijd, dien zij tegemoet gaan. Prof. Dr T. Hoekstra vond de laat ste conclusie gevaarlijk en ongewenscht. D s W. W. M e y n e n, uit wiens kerke raad deze zaak naar voren kwam, wees er op, dat de kerken zich niet mogen schuldig maken aan de zonde der kies keurigheid. Daarvan moeten de conclu sies ook gewagen. D r D ij k wees er op, dat het beeld van de stadskerken niet al te somber moet geteekend. Licht en donker wisselen el kander gelijkmatig in de stad en op het platteland af. Ongezond is, dat één predikant 2400 zielen heeft te verzorgen. Spr. zou in Den Haag wel 10 candidaten willen heb ben, want er is werk genoeg. De slotconclusie wil spr. zien vervallen. Ze zou beteekenen, dat we de Theol. school wel kunnen sluiten. Degelijke be zinning voor het predikambt is altijd wel noodig. Hierna diende Ds Kuipers van re pliek. Wat de slotcommissie betreft mo gen de kerken, die tot het ambt aan moedigen, wel degelijk tot de candidaten zeggen: U wacht wellicht een zwaren wegl Bedenkt u dus wel! Bij de replieken bleef Prof. Hoek stra zich tegen de derde conclusie ver zetten. Dat er thans zooveel candidaten zijn, komt doordat er tal van gemeenten zijn, die wel beroepen kunnen, het niet doen. Deden ze het wèl, het aantal be schikbare candidaten daalde direct tot de helft. Ds M. Meijering accentueerde dit betoog nog. Ds Kuipers, dupliceerend, nam de laatste conclusie terug, omdat het aan tal theol. studenten al daalt en deze conclusie daarmede vanzelf vervalt. D s W. L. M i 1 o rapporteerde over een tweetal klachtbrieven van den heer G. de Lange te Leiderdorp, tegen een be sluit van de vorige Gen. Synode. De Sy node besloot deze brieven niet in behan deling te nemen. Hierna werd de Synode toegesproken door Ds H. Greve uit Görlitz, namens de Geref. Gemeente aldaar en in den omtrek. De praeses dankte met een kort woord en sprak daarin het hartelijk medeleven van de Geref. Kerken met de gemeenten van Ds Greve uit. Hierna las D r H. K a a j a n het rapport van deputaten voor de oefening van het Verband met de Theol. Faculteit der Vrije Universiteit. Prof. Dr J. Ridderbos rapporteerde vervolgens over de gerezen grensgeschil len tusschen de kerken Heerenveen— Oudeschoot. Hierover zal door een volgende Synode worden beslist. D s C. Mak rapporteerde over het ver slag van de deputaten voor radio-kerk dienstuitzending; idem voor de radio- kerkdienstuitzending in Indië en over het verzoek van de kerk van Bloemendaal om steun voor hare geregelde wekelijk- sche radio-uitzending van Geref. predi king. Ds Mak las eerst de verslagen van de putaten. De commissie stelde de volgende con clusies voor, die na breede bespreking werden goedgekeurd: Voor dezen arbeid te benoemen 7 de putaten, waarvan minstens één, die in Ned.-Indië geweest is; aan deze deputaten op te dragen: a. er naar te staan, dat op een zoo groot mogelijk aantal Zondagen een zender voor het uitzenden van kerkdiensten van Geref. Kerken beschikbaar zij; b. de uit zending van kerkdiensten van onder scheiden Geref. Kerken, voorzoover die daartoe bereid zijn en daarvoor in aan merking komen, te regelen; c. de collec ten en bijdragen, die te dezer zake in komen, te beheeren en zoo voordeelig mogelijk te besteden en zich, t.a.v. de N. C. R. V. te bepalen tot den geboden prijs; d. samenwerking te zoeken met deputaten in Ned.-Indië en voorts al dat gene te doen, dat de eere Gods en de uitbreiding van Gods koninkrijk te dezen opzichte kan bevorderen, mede door z.g. morgenwijdingen met evangeliseerende strekking en e.v., indien noodig en moge lijk, door uitzendingen voor de zieken; e. de kerken uit te noodigen tot het houden van een collecte voor de radio kerkdiensten. Voorts: dat van de zeven deputaten één benoemd worde, die lid is van den kerkeraad van Bloemendaal, in casu van zijn radio-commissie; dat uit de kas van deze deputaten de radio-arbeid van Bloemendaal's kerk gesteund worde met een gift van f500 in eens en van f200 in de volgende jaren. Inzake Indië deputaten op te dragen: a. hun werk voort te zetten, de uitzen ding van kerkdiensten te regelen en voorts op dit gebied alles te doen wat bevorderlijk kan zijn tot de uitbreiding van Gods Koninkrijk in Ned.-Indië; b. voor gemeenschappelijke aangelegen heden samenwerking te zoeken met de putaten in Nederland; c. aan de vol gende Synode van hun werkzaamheden te rapporteeren. Ds B. Alkema rapporteerde over de JavaSoembafilm. Hij releveerde de ge rezen moeilijkheden en stelde namens de commissie voor af te zien van aankoop van deze film, waartoe de Synode van '30 besloot, gezien het aanbod van het betrokken comité. De Synode sprak haar leedwezen uit over de handelingen van het comité en sprak als haar gevoelen uit, dat de zaak weer worden moet als vóór 1930. Hierna rapporteerde Ds E. Kolthoff van Veldhausen over het Echtscheidings rapport. Het rapport concludeerde naar het ad vies van deputaten te handelen, en dus over de vraag of kwaadwillige verlating een voor God geldige reden tot echtschei ding is, geen uitspraak te doen. Deze conclusies werden aangenomen. Ds T. L. Kroes van Ruinerwolde rapporteerde over voorstellen van de Part. Synoden van Friesland-Zuid en Gel derland in betrekking tot de kranken- communie. De commissie concludeerde, „dat het geenszins wenschelijk is om tot het invoeren der krankencommunie als kerkelijk gebruik over te gaan". Deze conclusie werd aangenomen als „een zeer besliste uitspraak". Ds N. Duursema van Nieuw-Am- sterdam rapporteerde over een voorstel van de Part. Synode van Zuid-Holland- Zuid en van de kerk van Schiedam, vragend of het niet de tijd is, dat de kerk een uitspraak doe over de vraag stukken van oorlog en vrede en wat daar mede samenhangt. Waar de belijdenisschriften hier toch licht verspreiden, acht de commissie geen genoegzame gronden aanwezig voor zulk een getuigenis, terwijl een Synode niet kan treden in concrete zaken, als de bepaalde gevallen zulks niet van haar vorderen. De Synode vereenigde zich na eenige bespreking met de voorgestelde conclusies. Medegedeeld werd, dat een telegram was ingekomen van Ds Mr G. M. den H a r t o g h meldend, dat hij zijn benoe ming tot hoogleeraar te Kampen even eens aannam. De assessor sloot om 4 uur de zit ting met dankgebed. Zitting van heden. De voorzitter, D r K. D ij k, opende hedenmorgen om 9 uur de zesde zitting met het doen zingen van Ps. 751 en gebed. De voorzitter hield vervolgens een toe spraak, waarin hij dankbaar den verjaar dag van H. M. de Koningin memoreerde en uiting gaf aan de gevoelens, die het nationaal voelend volksdeel op dezen dag bezielen. Spr. richtte ook woorden van gelukwensch tot het lid der Synode, Ds D. Pol te Rijsoord, in verband met de hem ten deel gevallen Kon. onderschei ding. De Synode verzond aan H.M. de Ko ningin het volgend telegram: „De Generale Synode der Gereformeerde Kerken vergaderd te Middelburg, ver blijdt zich met groote dankbaarheid over het voorrecht, dat God Uwe Majesteit, Uw Koninklijk Huis en ons volk schenkt in de herdenking var» Uw geboortedag, geeft Uwe Majesteit de verzekering van haar onwrikbare trouw en bidt U in deze moeilijke tijden Gods ondersteunen de kracht en vertroostende nabijheid toe. Dijk, praeses." De leden der Synode zongen hierna staande twee coupletten van het Wil helmus. Voorts verzond de Synode aan Ds A. H. v. Minnen te 's-Gravenzande, een harer deputaten, in verband met de hem ten deel gevallen Kon. onderscheiding, het volgend telegram: „De Gen. Synode der Geref. Kerken wenscht den ridder in de Oranje-Nassau- orde van harte geluk. Dijk, praeses." Hierna werden de acta gelezen en zette de Synode zich aan de behandeling van het rapport inzake den bundel „Eenige Gezangen". (De zitting duurt voort.) Aagtekerke. In den namiddagdienst van Zondag 1 October a.s. hoopt Ds J. W. No- teboorn, Ned. Herv. predikant alhier, af scheid te nemen van zijn gemeente. Op Zondag 8 October a.s. hoopt hij, na be vestigd te zijn door ds Koningsberger, N. H. pred. te Amsterdam, zijn intrede te doen in zijn nieuwe gemeente te Leur. Valsche munter in ar rest. De gemeentepolitie te Alblasserdam heeft in samenwerking met de maróchaus- sée te Papendrecht den 34-jarigen R. 0., van beroep metselaar en wonende te Rot terdam, gearresteerd. Hij werd er van verdacht valsche rijksdaalders te hebben vervaardigd en uitgegeven. Reeds heeft hij een bekentenis afgelegd. Hedenmorgen is hij in het huis van bewaring te Dor drecht ingesloten. Gedurende eenigen tijd waren hier ter plaatse en in de gemeente Nieuw-Lek- kerland valsche rijksdaalders in omloop gebracht. Ernstige botsing. Te Vier lingsbeek had Woensdagmiddag een bot sing plaats op het kruispunt Overloon- schen Weg en Molenweg tusschen een uit de richting Groningen komend motorrij wiel, bestuurd door den heer Verboeten met zijn vrouw als duorijdster en een uit de richting Overloon komende auto, be stuurd door den heer Gerrits. De botsing was zoo hevig dat de heer en mevrouw Verbeeten beiden van het motorrijwiel werden geslingerd en met zeer zware ver wondingen werden opgenomen. De be stuurder van de auto kwam met den schrik vrij. Het motorrijwiel werd totaal vernield, terwijl de auto slechts lichte be schadigingen opliep. De toestand van de beide gewonden is zeer ernstig. Ru w e z e d en. Tusschen den zes tigjarigen J. Wolbrink te Silvolde en een aantal jeugdige dorpsgenooten ontstond een woordenwisseling welke al spoedig in handtastelijkheden overging. Daarbij is de bejaarde man door een der jongelie den met een dolkmes vijfmaal in het on derlijf gestoken. Tengevolge van het bloed verlies is de toestand van den man niet zonder gevaar. De dader is voortvluchtig. 9 Met de hand in een dorschmachine. De arbeider A. Lugtigheid te Koedijk geraakte gistermid dag met de rechterhand bekneld in een dorschmachine, waardoor de hand zoo goed als geheel werd afgesneden. Nadat het eerste verband gelegd was, is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Alk maar overgebracht. Slaapwandelaar geval len. Te Kuik is een zekere M. B. die aan slaapwandelen leed, uit het raam der bo venverdieping gevallen. Ernstig gewond is de ongelukkige opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht. Bij het zwemmen ver dronken. Op het vrije strand aan den Wassenaarschen Slag is gisteravond bij het baden verdronken de 23-jarige de W. uit Wassenaar. Aangezien hij niet op tijd thuis was, is men gaan zoeken en heeft men zijn kleeren op het strand ge vonden. Het lijk is nog niet aangespoeld. Overreden en gedood. Gisteravond om ongeveer 5 uur reed de 15-jarige Andries de Geeter te Assen per rijwiel op de Rolderstraat. Een vrachtauto met steenen reed hem voorbij, juist op een plaats waar een luxe auto stil stond. De jongen moest tusschen beide auto's door, hij begon te slingeren en viel van de fiets, waardoor hij onder de vrachtauto terecht kwam en overreden werd. Toen hij opgenomen werd bleken de le vensgeesten reeds te zijn geweken. Jongenvermist. Te Hekendorp wordt vermist de 14-jarige zoon van den zakken koopman Kastelein. De jongen is Vrijdagmiddag met zijn vader naar Ze venhuizen (Z.H.) gegaan om zakken bij de boeren te koopen. Ieder ging daar een kant uit, doch tot dusver is de zoon niet teruggekeerd. Een door de politie inge steld onderzoek heeft geen resultaat op geleverd. Door zijn teenen verra den. Twee en een half jaar geleden werd een inwoner van Singapore aangevallen door een Chineeschen bandiet. Het slachtoffer kon zich zijn aanvaller niet herinneren, doch kon alleen met ze kerheid zeggen, dat de Chinees maar ne gen teenen had. Eerst thans heeft de politie dezen Chi nees gevonden. Hij bekende den overval te hebben gepleegd en is tot gevangenisstraf veroordeeld. Begraven goudschat. Ds Wit-Rus Alexandrof heeft toestemming verzocht voor het opgraven van 12 mil- lioen gouden roebels, die naar zijn zeggen door de Russische autoriteiten te Port- Arthur zijn verborgen, juist voor de over gave der stad in 1905. Naar verluidt heb ben Japanners reeds toestemming gekre gen voor de opgraving van het goud. Arbeider onder zware vormen geraakt. Gisteren is een ernstig ongeluk gebeurd in de N.V. Ma chinefabriek en Ijzergieterij „Holland" aan den Havendijk te Bergen op Zoom. De twintigjarige arbeider S., die belast is met het vervoer van de z.g. vormen, in en buiten de fabriek, had zich van zijn werk even moeten verwijderen. Toen hij terugkwam waren zijn werkzaamheden gedeeltelijk door een ander verricht. Toen S. het werk wilde voltooien, kwam de hoek van een draaikraan tegen een der vormen, die zich op den wagen bevonden, waaronder S. lag. Verscheidene vormen, die elk ongeveer 200 k.g. wegen, schoven van den wagen. Door drie vormen werd de ongelukkige getroffen. Oogenblikkelijk snelden eenige arbei ders te hulp om het slachtoffer te bevrij den. Een dokter constateerde eenige been breuken en oordeelde overbrenging naar het Alg. Burgerlijk Gasthuis ter obser vatie noodzakelijk. Het bleek, dat bene vens de beenbreuken, het rechter-bekken was ingescheurd. Het slachtoffer lijdt he vige pijnen. Vergiftigingsgevallen te Overloon. Tweepersonen reeds overleden. In het gezin van zekeren Tiesen te Overloon deden zich Dinsdag ziekteverschijnselen voor, die er op wezen, dat door het eten van ondeug delijk voedsel maag en ingewanden geheel van streek waren. De hulp van verschil lende doktoren werd ingeroepen, o.a. heeft dr Reyers uit Vierlingsbeek geneeskun dige hulp verleend. Intusschen was de toestand van een 12-jarig logétje, Piet Otten, uit Nijmegen, dusdanig verergerd, dat het knaapje nog Dinsdagavond aan de gevolgen is overleden. In den loop van gisteren is ook de 18-jarige zoon Tiesen onder dezelfde verdachte verschijnselen overleden. Tiesen en zijn echtgenoote zijn ernstig ongesteld en overbrenging naar het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen werd noodzakelijk geacht. Aangenomen mag worden, dat door het eten van ondeugdelijk voedsel deze ver giftigingsgevallen zich hebben voorge daan. Een onderzoek wordt ingesteld. Naar wij vernamen is de toestand van vader en moeder Tiesen thans zóó, dat zij buiten gevaar zijn. Een rijke „arm e". Een oude vrouw, die in een klein huisje buiten Pa rijs woonde, heeit sinds 1930 geen huur betaald. Zij' scheen zeer arm en leefde als een bedelares. Daar de vrouw niet bereid bleek, huur te betalen, riep de eigenaar van het huisje de hulp der politie in om haar het huis te doen ontruimen. Bij deze gelegenheid doorzocht de po litie het huisje en vond een aantal gouden munten, beurzen en ook kannen, gevuld met geld en een aantal andere bezittingen. Na een tijd lang rekenen en cijferen deelde de politie mede dat de vrouw bijna 6000 gulden bezat. Henrl Borel. f 's GRAVENHAGE. In den afgeloopen nacht is na een zeer korte ongesteldheid overleden de bekende kunstcritikus en letterkundige Henri Borel. Kort voor zijn sterven is de heer Borel naar de R.K. kerk overgegaan en heeft hij naar we in de R.K. pers lezen, voorwaardelijk het H. Doopsel ontvangen. De heer Borel heeft tal van jaren in Indië vertoefd waar hij zich speciaal voor de Chineesche za ken interesseerde. AMSTERDAM. Hedenmorgen is op een ambtenaar van de gemeente Amsterdam een brutale overval gepleegd, waarbij hem een tasch met een bedrag van meer dan f3000 werd ontrukt. De ambtenaar die belast was met het ophalen van huur penningen op den Olympiaweg werd plot seling overvallen door een man, die hem een vuistslag in het gezicht toebracht en er tegelijkertijd met de tasch met geld van doorging. Op het hulpgeroep van het slachtoffer schoten burgers toe die den aanvaller achtervolgden en er in slaagden hem vast te grijpen. De tasch met inhoud was nog in zijn bezit. De man is door de politie in arrest gesteld. WEERSELO. In den afgeloopen nacht zijn in de buurtschap Hasselo vier wonin gen tot den grond toe afgebrand. De be woners die in den slaap door het vuur verrast werden konden zich slechts met moeite redden. De huizen met de inboe dels gingen geheel verloren Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes, zijn veroordeeld wegens overtreding: Met een Motorrijtuig rijden zonder rij bewijs: G. M., 's Heerenhoek f 15 of 15 d. h.; W. W., Waarde f3 of 3 d. h. Tapperij na elf uur openhouden: A. v. d. S., Kapelle f5 of 5 d. h. Te Goes op straat het bedrijf van lied jeszanger uitoefenen: H. A. v. Z., 's Gra- venhage f 3 of 3 d. h. Te Goes venten zonder vergunning: D. A. v. L., Tilburg f3 of 3 d. h. Overtreding Drankwet: J. J., Oudelan- de, J. K., Driewegen, A. R., Ovezande f 2 of 2 d. h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3