Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken Financieële Berichten. Telegrammen. Wemeldlnge. Maandagavond vergader de de Arja-club „Pro Rege", onder leiding van Jac. v. d. Berge. Door J. v. Elsacker werd een inleiding gehouden over art. 8 van „Ons Program". Een leerrijke, druk ke bespreking volgde. De volgende verga dering werd bepaald op D.V. 25 Sept. In geleid zal dan worden: „Ons Kiesstelsel". Tevens werd medegedeeld dat burgemees ter Keijzer een onderwerp voor de Arja- club zal behandelen over: „Werkloosheid en Armenzorg". Schore. De broodprijs is in deze ge meente verhoogd van 14 op 15 cent per 8 ons. De door den gemeenteraad in zijn laatstgehouden vergadering vastgestelde bouwverordening is door Gedep. Staten goedgekeurd. De nieuwe voorschriften treden in werking op 1 September a.s. 's Heer Abtskerke. In de Dinsdagavond gehouden raadsvergadering waren alle le den aanwezig en deelde de voorzitter na goedkeuring der notulen mede, dat Ged. Staten het Algemeen Armbestuur mach tigden voor 1934, evenals in vorige jaren, f 1200 in de gemeentekas te storten, we gens bijdrage in de kosten van het onder wijs. Voorloopig vastgesteld, wordt de ge meenterekening 1932 in ontvang op 120.970.11*4, in uitgaaf op f 19.263.63, goed slot alzoo f 1706.4814. Aangeboden wordt de gemeentebegro ting 1934 in ontvang en uitg. op f 19.825.14 onvoorzien f 939.67. Medegedeeld wordt dat de financiën er gunstig voorstaan, be- lastingverhooging is niet noodig. Vastgesteld wordt een nieuwe instructie voor den secretaris en gedeeltelijk inge willigd een reclame schoolgeld. Inzake de bouwverordening geschiedt mededeeling van de correspondentie met de Inspectie der Volksgezondheid gevoerd inzake de verplichte aansluiting bij nieuw bouw aan de waterleiding, wanneer de nieuw te bouwen woning binnen 40 meter van de buisleiding ligt. Uit die correspon dentie blijkt, dat in deze op geen goedkeu ring 'behoeft te worden gerekend, als de Raad deze bepaling zou willen schrappen. B. en W. stellen daarom noodgedwongen voor, in dit opzicht toe te geven. Een voorstel van Van Weele, om toch deze be paling te schrappen, wordt met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Nadat met algemeens stemmen is ge schrapt het verbod tot het maken van bed steden worden geen verdere veranderin gen meer aangebracht en de verordening vastgesteld. De rondvraag leverde niets van beteekenis op, waarna sluiting. lerseke. De droogte. Nu is het zoo ver gekomen, dat door de geheele Iersek- sche Moer geen water meer in de drink putten te bekennen valt, en al het water, dat noodig is voor de vele beesten moet worden aangevoerd. Streng is de controle die gehouden wordt door de politie en ma rechaussees1. Sinds 1911 is zoo'n groote droogte niet voorgekomen. De vraag uit Engeland naar goede kwaliteit Zeeuwsche oesters is zeer groot. Vooral den tijd van het jaar medegere- kend. Dit is inzonderheid te danken aan de kwaliteit der Engelsche oesters, dit voor jaar uit Frankrijk geïmporteerd en op de groote Engelsche banken uitgezaaid, wel ke van niet te beste kwaliteit schijnen. De sterfte moeet zeer groot zijn. Hulst. Gezagsondermijnende maatregel door een Rij'ks- ambtenaar. Dat een Landdag van den Bijz. Vrijw. Landstorm, als 1.1. Zaterdag te dezer plaatse gehouden, een groote en grootsche manifestatie zou worden van der Zeeuwen trouw aan Vorstenhuis en Vaderland, verwondert niemand, die den aard van den echten Zeeuw kent. Steeds heeft dit volk op ondubbelzinnige wijze van zijn trouw en gehechtheid aan het ge slacht der Oranjes doen blijken, en waarlijk: nog is er, ook in dezen tijd, de heerlijke kracht van dat oude bloed! Wat ook veranderen moge door velerlei in vloed: de ware aard van het Zeeuwsche volk zal immer getuigen van zijn onver saagd volharden en zijn fiere, onkreuk bare trouw! Nu men verneemt, dat een rijksambte naar het bestaan heeft een verbod tot het uitsteken van de vlag tijdens dezen land dag uit te vaardigen, is er in Hulst geen geringe ontstemming over dergelijke ge zagsondermijnende gedragingen. Door den ontvanger der Directe Belas tingen, de heer J. H. Crena Uiterwijk, was aan den concierge van het kantoorge bouw waarboven zijn kantoor gevestigd is verboden, bij gelegenheid van den Landdag de vlag uit te steken, waartoe vanwege het stadsbestuur een algemeen verzoek was uitgegaan. Den ontvanger der Registratie en Do meinen wiens kantoor eveneens boven het kantongerechtsgebouw gevestigd is kwam dit verbod van den sedert met vacantie afwezigen ontvanger der di recte belastingen ter oore. Hij heeft zich deswege tot den plaatsvervangend Kan tonrechter gewend, met het resultaat, dat ondanks de maatregelen van den betref- fenden rijksambtenaar, dien dag gevlagd werd. Waar dhr Crena Uiterwijk het noodig oordeelde op een dergelijke wijze uiting o geven aan zijn gevoelens, rijst de vraag, of men zich elke vrijpostigheid in die rioh- ting ongestraft veroorlooven kan. Gezien de betrekking die dezen heer bekleedt, moet een dergelijk optreden en dergelijke gezagsondermijnende manifestaties de Re- veering wel aanleiding geven tot eenig commentaar met betrekking tot hetgeen de rijksambtenaar zich wel en niet per mitteer en kan! Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac. dr Klap), R. Bartlema te Zeist; G. Grootjans te Wa tergraafsmeer en W. H A. Nelck te IJs- selmonde. Aangenomen naar Oudemirdum, G. van Dijk te Anjum. Naar Heen vliet, A. M. v. d. Laar Krafft te Rotterdam. Bedankt voor Urk, Y. Hoekstra te Koudum. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te 's Gravenzande, J. W. v. Ree te Barendrecht en N. de Jong te Rijns burg. Aangenomen naar Baarn, L. Kraan, cand. te Apeldoorn. Beroepbaar. Ds S. A. Baljon, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Spaarndam, thans als eervol ontslagen predikant van Paramaribo, wonend te Voorburg „Huize Dorrepaal", Westvliet- weg 115, stelt zich wederom beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Ds P. N. Tonsbeek, Ned. Herv. predikant te Kamperland, herdenkt Woensdag 27 Sept. a.s. den dag, waarop hij voor 25 jaar het predikambt opnam in de Ned. Herv. Kerk. Ds Tonsbeek werd op 27 Sept. 1908 te Schoonebeek in het ambt bevestigd. Op 15 Febr. 1914 werd hij eme ritus. Den 23sten Januari 1916 nam hij de bediening weer op bij; de Ned. Herv. Gem. van Kiel windeweer. In 1922 vertrok hij naar 0. L. Vrouwen-Parochie en staat nu sinds 27 Maart 1925 te Kamperland. Ds Tonsbeek wenscht niet te jubileeren. Bevestiging en intrede. Cand. W. v. d. Ven is Zondag door den consulent Ds F. A. Visser, van Cadzand bij de Ned. Herv. Kerk te Retranchement bevestigd. Ds Visser sprak over Hand. 2028. Ds v. d. Ven deed zijn intrede, sprekende over 1 Thess. 2:4. De nieuwe leeraar werd namens kerkeraad en ge meente toegesproken door den consulent. Ouderling Lijbaart liet toezingen Gezang 913. DE GENERALE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN. De vierde zitting. In de gisteren te Middelburg gehou den vierde zitting van de Gen. Synode der Geref. Kerken, deelde de voorzitter, D r K. D ij k, mede, dat Dr G. Keizer, le scriba, door lichte ongesteldhéid af wezig was. De praeses deed voorlezing van een in gekomen schrijven van Mr L. v. Andel, houdende bezwaar tegen de beslissing van de Gen. Synode in betrekking tot de benoeming van Prof. Hepp als advi seur van de commissie, die de zaak-Ub- bink behandelde. Dr W. A. van Es deelde mede, dat Prof. Hepp bij zijn gevoelen persisteert en ter zake geen adviezen geven wil. De Synode berust daarin. Besloten wordt aan Mr v. Andel te berichten, dat de Synode op de genomen beslissing niet terugkomt. Ouderling W. v. d. Born rapporteerde over een schrijven van dhr D. Zemel van Haarlem, inzake vaste standplaatsen van emeriti-predikanten. Aan de discussie hierover namen deel Prof. D r F. W. Grosheide, D s J. L. Schouten, Dr W. A. v. Es en Ds J. J. M i e d e m a, Prof. D r J. Ridder bos, Ds D. P. Koopmans en Ds A, S c h e e 1 e. Prof. Grosheide oordeelde, dat wat adressant wil, in strijd is met de kerken orde. De zaak werd opnieuw naar de com missie gerenvoyeerd. Hierna rapporteerde Prof. Dr G. Chr. A a 1 d e r s over de instructie van de classis Schiedam, inzake het lidmaat schap der Geref. Kerken van personen, die tevens lid zijn van de Chr. Dem. Unie. Het rapport concludeert, dat de Synode zich aan een uitspraak als door de clas sis Schiedam wordt gevraagd, onthoude, en met nadruk verklare, dat in ieder geval op zichzelf moet worden geoor deeld, of iemand door belijdenis of wan del zich des Heeren tafel onwaardig maakt. Na breede bespreking werd het rapport op haar verzoek aan de commissie terug gezonden. Ds B. Alkema van Soest rapporteer de hierna over art. 27 van het algemeen zendingsrapport: „Benoeming, instructie of buitengewoon leeraar". De conclusies stellen voor den heer J. D. Wolterbeek te benoemen als buiten gewoon leeraar aan de opleidingsinstel lingen op Midden-Java. De heer Wolter beek is oud-marine-officier en kenner van het Javaansch en het Maleisch. Hij dient de zending zonder eenig honorarium. De conclusies werden aangenomen. Ouderling J. J. v. Commenee van Utrecht, rapporteerde over een voorstel van de Part. Synode van Brabant en Limburg inzake wijziging van de be staande regeling voor onderlinge hulpver leening der kerken. Het rapport conclu deerde tot verwerping. Dr K. Sietsma van Eindhoven, be streed dit. Deze zaak is geen inval van de betrokken Part. Synode, maar opge komen uit de Centr. Diac. Conferentie met medewerking van hen, die als adviseur deze conferentie dienen. De Synode legge dit rapport niet zonder meer ter zijde. De praeses merkte op, dat hem niet duidelijk is waarom commissie V met dit voorstel komt. Er zijn geen kerkrech telijke bezwaren en van gewichtige be zwaren zwijgt het Ds D. P. Koopmans verdedigde «le voorzitter der commissie V de gevolgde gedragslijn. De gewenschte spoed kan ook op een andere wijze wel worden gevon den. Commissie V wil in de op de Synode van Groningen getroffen regeling geen verandering brengen. Ds A. Scheele ondersteunde het gesprokene door Dr Sietsma en Dr Dijk. Met groote meerderheid verwierp de Synode de conclusies der commissies. Commissie V kreeg opdracht het voorstel van Brabant en Limburg nader te bezien of daar ook wijzigingen in moeten wor den aangebracht. Ouderling H. Knook van Klundert, rapporteerde over een bezwaarschrift van Mej. C. Bakker te Gouda, inzake de korte haardracht der dames. Adressante noemt dit een goddelooze mode en wil de be trokkenen censureeren c.q. niet tot be lijdenis toelaten. De commissie achtte het bezwaarschrift ongegrond en oordeelde, dat de door adressante genoemde schrif tuurplaats 1 Cor. 11 niets zegt voor de haarlengten, zoowel van de vrouwen der Ger. Gemeente, waarvan adressante ge waagde, als voor die der Ger. Kerken, terwijl zij adressante voor nader onder richt verwees naar den predikant van de Geref. Kerk van Gouda. De Synode vereenigde zich met alge meens stemmen, zonder discussie met deze conclusies. In de middagvergadering kwamen de zendingszaken aan de orde. Ds W. Breukelaar trad als rappor teur op. Bij de behandeling van het rapport van de opleidingsschool op Java vroeg Ds J. L. Schouten of de tijd het wet tigde, dat Dr Bavinck 1 Jan. '32 tot do cent benoemd werd. Hoewel de zaak for meel in orde is, heeft het materieel spr. bevreemd. Ds Breukelaar zette uiteen, dat de toestand een derde docent noodzakelijk maakte. Ds Schouten wilde er zich dan bij neerleggen. De praeses sprak, terwijl de leden zich van hun zetel verhieven, een woord van dankbare herinnering jegens de ont slapen zendingsarbeiders Bakker en Zui- dema, steunpilaren van het Sion Gods. Vervolgens rapporteerde Ds Breuke laar over de Keucheniusschool te Djoc- ja en over de Chr. Holl.-Inlandsche Kweekschool. Beide rapporten werden goedgekeurd, alsook de handelingen van deputaten. D s Alkema rapporteerde over de subsidieverleening aan de kerk van Middelburg voor den Medischen Zendingsdienst, ten bedrage van f5400. Goedgekeurd. De praeses deed mededeeling, dat een telegram was ingekomen van Dr K. Schilder meldend, dat hij de benoeming tot hoogleeraar gaarne aanneemt. In verband met de begrafenis van wij len Ds J. P. Klaarhamer, zal de Synode a.s. Donderdag geen autotocht maken door Walcheren. De Synode zal Donder dag den geheelen dag zitting houden. Hierna sprak D r J. H. Bavinck de Synode toe. Hij dankte voor den steun, dien het werk der zending in Indië uit Nederland ontvangt. Er is groei in In dië. De Javaansche kerken mochten hun eerste synodale vergadering houden. De tegenstand en de macht des duivels zijn zeer groot. Maar God is groot en Hij zegent vaak op wonderlijke wijze. Daar om mogen we niet vertragen en bidden wij God, dat Hij de kerken in het vader land getrouw make in hun roeping tot vaster fundeering van de nu nog zwakke kerken in Indië. De praeses dankte Dr Bavinck voor zijn woord. De kerken in Holland zullen onder beding van Gods genade, aan In dië geven wat het vraagt. Op de gehouden examens slaagden voor de Eerste Nederlandsche Modevak- schoolvereeniging voor leerares Coupeuse de dames: J. J. Salome te Groede en W. G. Haven te Stavenisse. Voor Coupeuse de dames: A. S. C. Ver schelling te Breskens, C. M. N. Verhaye te Zuidzande en A. C. M. de Boer te Biervliet. De beschadiging van den „L u t i n e"-t oren. Men meldt uit Terschelling: Gistermiddag is door de fir ma Dros en Doeksen een nauwkeurig on derzoek ingesteld naar de schade aan den geborgen bergingstoren, die op het wrak der „Lutine" heeft gestaan. Gebleken is, dat aan een der zijden vier platen zijn uit gerukt en alle moerbouten los gewerkt zijn. Men is er nu van overtuigd, dat deze schade niet is veroorzaakt door explosie, zooals de duiker-rapporten luiden, maar door den golfslag. Dreigend conflict te Maastricht. Als gevolg van de op nieuw aangekondigde loosverlaging van 15 pet. hebben, naar de Volkskr. meldt, de arbeiders van de Kon. Ned. Papierfa briek te Maastricht met algemeene stem men besloten, a.s. Maandag den arbeid niet voort te zetten, tenzij overeenstem ming is bereikt over de loonen en over den Zomdagsarbeid en voorts een betere regeling is getroffen omtrent den dag der loonbetaling. Eveneens verlangt het per soneel de afsluiting van een collectieve arbeidsovereenkomst, regelende loonen en arbeidsvoorwaarden. Een trein met een paard er voor. Toen Zondagavond dé D-trein Antwerpen—'Wuppertha! het station Haelen passeerde, bemerkte de machinist dat er op ongeveer 1 k.m. voor de spoor brug een paard in razende vaart voor den trein uitliep. De machinist minderde di rect zijn vaart, doch het paard bleef voor den trein rennen. Het ging zelfs de ijzeren spoorbrug bij Buggenum over. Nadat de trein de spoorbrug gepasseerd was, stopte de machinist. De overwegwachter van den wachtpost Leeuwen wist het paard met behulp van eenige boeren op te vangen. De trein kwam te Roermond met een half uur vertraging aan. Aangereden en gedood. Te Zaandam is gisteravond de ongeveer 22-jarige Volkert Rispens, terwijl hij met zijn meisje liep te wandelen aan den Zuiddijk, door een personenauto aangere den, met het gevolg, dat hij op slag werd gedood. De auto is doorgereden. Door schrik van blind heid genezen. Een mijnwerker te Sudbury (Ontario), die bij een ontploffing eenige jaren geleden blind was geworden, heeft dezer dagen het gezichtsvermogen teruggekregen. Hlij zat met eenige vrienden op het bal- con van zijn woning, toen dit plotseling bezweek en hij met zijn vrienden op straat viel. Bij dit ongeluk kreeg de man het ge zichtsvermogen terug. „Het spijt mij voor mijn vrienden, die gewond zijn, doch ik ben blij, dat dit onge lijk heeft plaats gehad", verklaarde de verheugde arbeider later. „Als ik geld genoeg had, zou ik niet alleen een nieuw balcon aan het huis la ten maken, doch ik zou ook de doktersre keningen van mijn vrienden betalen, doch ik heb geen geld." Liefde zoekt list. Zaterdag is uit Dublin, laatst van Hamburg te Rot terdam aangekomen, een Deensch zee schip, dat daar zal dokken. De eerste stuurman van dat schip wilde van den tijd, dat hiji in de Maasstad zou moeten blijven gebruik maken om te trouwen. Hij had daartoe zijn verloofde uit Denemar ken naar Rotterdam laten overkomen en vol goeden moed en blij van zin, stapte hij van zijn schip, met de bedoeling zich zoo spoedig mogelijk te laten monsteren voor een reis voor het leven, voor de vaart naar het geluk, voor den tocht met het huwelijksbootje. Helaas, hier wachtte hem een bittere teleurstelling. Zijn meisje was er, haar jawoord had hij, maar de papie ren waren niet in orde. Noch hij, noch zijn meisje stond te Rotterdam ingeschre ven en onder zulke omstandigheden kan geen ambtenaar van den burgerlijken stand een wettig huwelijk tot stand bren gen. Liefde maakt vindingrijk en het is dan ook niet al te wonderlijk, dat een verliefde stuurman best in staat is, om vindingrijk lastige klippen te omzeilen. Hij verschafte zich de medewerking van een ambtenaar van het Deensche consulaat te Rotterdam en van een Scandinavisch geestelijke, charterde een zeesleepboot en met meisje, geestelijke en ambtenaar koos hij het rui me sop. Op 3 mijl buiten den Nieuwen Water weg, dus buiten territoriaal gebied, is toen een volkomen wettig huwelijk ingezegend. K&rt nadat hij als stuurman naar zee was vertrokken, keerde hij in den Waterweg terug als kapitein, kapitein van het huwe lijksbootje. Bedriegelijke bankbreuk. De 56-jarige landbouwer J. S. te Nunen is gevankelijk naar 's Hertogenbosch over gebracht verdacht van bedriegelijke bank breuk. Een paddestoel van tien pond. Tusschen de ruines van het ka steel te Dillenburg in Nassau heeft men een paddestoel gevonden met een gewicht van ruim 10 pond en overdwars bijna een halven meter metende. De paddestoel was van het soort, be kend als de Bovist en omdat het kasteel waar de plant gevonden is, verband houdt met Willem van Oranje, is hij genoemd Bovist-Oranje. Hij zal aan eenige plantkundigen gege ven worden voor onderzoek. Koeien-heim wee. Dat som mige menschen en ook dieren heimwee krijgen na verandering van woonplaats, is zeer begrijpelijk. Zoo gebeurde het eenige dagen geleden dat te Arcen een koe heimwee kreeg. De landbouwer A. had van den landbouwer H. uit het over de Maas gelegen Lottum een koe gekocht. A. had het beest meege nomen en bij de andere dieren in de wei de los gelaten. Hij had er echter niet het minste vermoeden van, dat de koe nauwe lijks een uur later weer bij zijn vroegeren baas was teruggekeerd. Het beest sprong eenvoudig over de heg, zwom de daar tamelijk breede Maas over en liep naar de weide, waar haar oude makkers graasden. De boer kon telkens de vluchtelinge gaan terug halen. Dit gebeurde zoo herhaalde lijk, dat de boer besloot het dier eenigen tijd op stal te houden. Het mocht echter niet baten. Nauwelijks kwam de koe weer in de weide of zij aanvaardde onmiddel lijk weer den overtocht over de Maas. Zelfs als het haar gelukte herhaalde zij deze manoeuvre eenige malen per dag. Gebrek aan drinkwater voor het vee. In de Maaspolders bij de gemeente Maasbommel bestaat door den abnormaal lagen waterstand van de rivier een groot gebrek aan drinkwater voor het vee. Dë slooten zijn droog. In verschillende weilanden hebben de boe ren pompen geslagen om te trachten op deze wijze het vee in de weide te kun nen houden. HIj maakte het de politie gemakkelijk. Een veehouder te Frie- sche Palen kwam 's morgens tot de ont dekking, dat een ongenoode gast een be zoek aan zijn boomgaard had gebracht. Tal van appelboomen waren leegge haald. Deze eerste verrassing was hoogst onaangenaam, maar de tweede wat be ter. Toen de man namelijk zijn boom gaard doorwandelde om de schade op te nemen, vond hij tot zijn prettige verba zing een portefeuille, waarin zich behalve een bedrag van f25, eenige brieven be vonden, waarop het adres van den dader stond. Deze was dan ook spoedig gevon den. De justitie zal thans een appeltje met hem gaan schillen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Op onzen Koninginnedag 31 Aug. a.s. is door de Oranje-Vereeniging al hier een „speldjesdag" georganiseerd. Wat hiervan de bedoeling is? De Nieuwe Kerk te Delft, waarin de graven van ons geliefd Oranjehuis zich bevinden, verkeert in een zeer bouwval- ligen toestand en moet noodzakelijk geres taureerd. Rijk en Provincie zullen hierin bijdra gen, indien Delft zelve zorgt voor een be drag van f 100.000. Inmiddels hebben de Delftenaren reeds f 25.000 bijeengebracht, doch nu wordt de hulp van geheel Nederland ingeroepen. Op onzen nationalen feestdag bij uit nemendheid, zullen nu in geheel Neder land speldjes worden verkocht, die een af beelding geven van bedoeld kerkgebouw. Daarvoor wordt minstens 10 cent ge vraagd. Jonge meisjes zullen deze trach ten te verkoopen. Onze Oranje-vereeniging beveelt deze medewerking met grooten aandrang bij de Goessenaren aan, opdat het gebouw, dat de laatste overblijfselen van onze Oranje vorsten bevat, beveiligd wordt tegen on gevallen of instorten. Het betreft hier een eereschuld van het Nederlandsche volk aan zijn Vorstenhuis. Een ieder koope dus een speldje op 31 Augustus a.s. Het Bestuur der Oranje-vereen, te Goes, J. I. VAN BALLEGOIJEN DE JONG, Voorzitter. F. G. G. ROTHUIZEN, Secretaris. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden 60 60 179*4 182% 91X 92)4 12"/i. 1254 28% 28% 99% 39% 178 181% 6% 67i. 99% 101% 58 59% 132% 130% 205 207% 101% 101% 88% 89 99% 997/« De lokale markt was vast vooral voor de hoofdsoorten als Philips en Koninkl. Petroleum, terwijl de omzetten iets groo- ter waren. Dë Amerikaansche afdeeling daarentegen was weinig veranderd en on geanimeerd, ofschoon ook daar de stem ming gunstig was. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Aug., 2.30 u. Londen 7.94—7.98%. Parijs 9.72'9.75%. Berlijn 59.10—59.14. Brussel 34.6634.69. New-York 1.74-1.75*4. GRAVE. Hedenmorgen te 5 uur is een ernstige brand uitgebroken in de kapitale boerderij van de fam. Derks. De bewo ners die nog te bed lagen, werden door de buren gewekt, toen de vlammen reeds naar alle kanten uitsloegen. Van den in boedel en de inventaris kon niets worden gered. Een paar kalveren zijn mede om gekomen. DE RIJK. Het uitspanningspaviljoen „De Witte Wagen" is hedenmorgen een prooi der vlammen geworden. Het ge bouw is geheel vernield. AMSTERDAM. Onbekende inbrekers hebben zich toegang weten te verschaffen tot een perceel aan de N.Z. Voorburgwal. Een bedrag van f 600 werd buit gemaakt. OSS. Gisteren is het op de kermis te Bergben tot een vechtpartij tusschen een kermisgast en de politie gekomen, die ten slotte het opdringende publiek met geweld uiteen moest slaan. De aanstoker van het relletje werd gearresteerd. OSLO. Bij schietoefeningen van een pantserschip heeft zich een ernstig onge luk voorgedaan. Bij het schieten is n.l. een kanon uit elkaar gesprongen, met het ge volg dat een officier en twee matrozen werden gedood. Van de overige opva renden werden 9 personen gewond waar onder sommigen ernstig. Ned. Handel Mij. Philips Gloeilampen G.B. Unilever Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Corp. Koninkl. Petroleum Shell Union Amsterdam Rubber Ned. Scheepvaart Unie Deli Maatschappij Handelsverg. Amsterdam 5 pet. Nederland 1932 4% pet. Ned.-Indië 1926 4 pet. Nederland 1933

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3