Kerknieuws Onderwijs. Rechtszaken Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Telegrammen. Financieële Berichten. 3)ranken dedeallng. »erl. De nieuwe urdrank, die nd in 3 maan- /eroverde! ak en Pers zijn ou si ast over Perl. Geen matige kleur of k. Vloeibaar andsch fruit. L doch dat ze geen [ze met vier auto- [n op stap is ge- den Ende nog Ihet ditmaal voor ^rs een zware dag ;er er op, dat dit ing voorkomt en lering. jionale Hondenten- rpen behaalde de |k Safia" van dhr vee eerste prijzen, de mooiste jacht- leren beker. 30 Augustus1 a.s. bhap „Excelsior" Istig w.eer een con- luziektent. lerk J. B. Wisse, wordt met ingang geplaatst naar de §d vanuit Ierseke de rechtstreeks naar iden. Dit is een Iroonlljk, wat zijn |nellere wijze van naar Parijs, wat plaats heeft, ie kwaliteit zullen [euwsche mosselen vlugger en goed- geheel Frankrijk Ite vraag ziet zoo- 1 in 'het Zuiden van |en gerust aanne- niet genoeg mos- Idan aan de vraag geen kwestie van schen Ierseke en |Bruinisse en Phi- verdeelen van de In bedraagt op het Vf 1.25 per ton on gezamenlijke Dui- rseke vanuit Par- :.M. Z.Z.O. wind. Pols; 2e en 3e P. van Haver; 6e A. Es; 8e, 9e en 10e lagmiddag had te Begraafplaats on- lelling, de ter aarde }n op 24 dezer aan er verdrinking om l'arige A. A. J. G., Veere, en afkom- Aan de geopende mezelf niet ziek •erken. Als het me i kan ik altijd nog Itot Port Natal. Itwoord. Maar dat Ivoor Roland, aan- ïaten moest hij. J eens gehoord van >verwerkt hadden, geval worden, ais aan. op de papieren ongewoon talrijk L dat Roland gelijk at hjj en mijnheer Erheen zouden ko- jet is jammer, dat bent", zei htj tot antwoordde Ro spelletje voetbal ginnend. „Ik was [hapen en als moeten doen, mijn- |eer Galloway, "die ie zaak eens had wel wat verlegen, en begon ijverig |ij den armen Jen de heer Galloway (Wordt vervolgd.) groeve werd achtereenvolgens het woord gevoerd door de burgemeesters van Veere 1 en Vrouwepolder, waarna door Ds J. v. d. Guöhte, Geref. predikant te Veere, nog woorden van troost werden gesproken. De diepbedroefde vader dankte mede namens de moeder van den jongen, voor de laatste eer, bun zoontje bewezen. Diep onder den indruk verlieten de aanwezi- gen den doodenakker. Domburg. De waterleiding. Het was Maandag voor deze gemeente een dag van gewicht, omdat de waterleiding voor een badplaats haast onmisbaar, officieel geopend zou worden. Te twee uur vereenigden zich op het Raadhuis met den burgemeester, de wet houders, de raadsleden en den secretaris verschillende genoodigden, onder wie wij opmerkten den commissaris der Konin gin, jhr mr J. W. Quarles van Ufford, het lid van Ged. Staten, mr P. Dieleman, het dag. bestuur der gemeente Oostkapelle, den directeur van het rijksbureau voor de drinkwatervoorziening, Ir W. F. J. M. Krul, den ingenieur van dat bureau Ir M. J. Stoel Freuerstein, en nog enkele an dere personen. De burgemeester van Domburg, de heer L. J. van Voorthuijsen, heette allen wel kom en zeide, dat hij van zijn komst in 1901 af steeds de groote behoefte aan een waterleiding heeft gevoeld, en dan ook voor de totstandkoming steeds heeft ge werkt. Spr. schetste de vele moeilijkheden die zich telkens voordeden, totdat nu de oplossing is gevonden van het betrekken van water uit de waterleiding van de ge meente Middelburg. Na den burgemeester voerden 't woord de Commissaris der Koningin, de burge meester van Middelburg, de heer M. Feni- hout, de burgemeester van Oostkapelle, de heer jhr W. Z. van Teylingen, Ir Krul en Ir Stoel Freuerstein, die allen op het be lang van deze waterleiding wezen of wel technische inlichtingen gaven. Met autobussen reed het gezelschap ver volgens naar de plaats tusschen Seroosi- kerke en Oostkapelle, waar het reservoir en de pompinstallatie is gebouwd en waar het water uit de prise d'eau wordt aange voerd en in ontvangst genomen. Hier gaf Ir Stoel Freuerstein een tech nische uiteenzetting, waaraan wij het vol gende ontleenen: Aangezien het stichten van een eigen waterwinplaats in of nabij Domburg uit hydrologische overwegingen uitgesloten moest worden geacht, viel het oog op de Middelburgsche Waterleiding, welke uit haar uitgestrekte duinterreinen voldoen de water kan leveren om ook in de be hoefte van Domburg te kunnen voorzien. Het was niet mogelijk om een behoorlijke watervoorziening van Domburg te ver krijgen, door slechts een verbindingslei ding te maken met het Middelburgsche net in Serooskerke. Behalve de ontoereik- baarheid van den Middelburgschen druk voor de op den duinrand hoog gelegen wo ningen, zou reeds bij een zeer matig ver bruik tengevolge van leidingweerstand een onvoldoende toestrooming van water naar Domburg plaats vinden. Het door Middelburg te leveren water moest dus naar Domburg worden ge pompt. De plaats van het pompstation is zoodanig gekozen, dat de transportlei ding naar Domburg zooveel mogelijk langs de bebouwing en ook door de kom van het dorp Oostkapelle ligt. Middelburg levert het water in een be tonnen kelder van 150 M3 inhoud, waar van de toevoer automatisch wordt afge sloten als ze gevuld is. De levering kan geschieden met een hoeveelheid van 20 M3 per uur. De zuigleidingen van een 4-tal electrische pompaggregaten zijn op den kelder aangesloten. De capaciteiten bedragen resp. 6, 12, 12 en 20 M3 per uur bij een opvoerhoogte van 4050 M. Bedoelde pompen persen het water via een perswindkelder door een 7 K.M. lange gietijzeren transportleiding naar den wa tertoren te Domburg. Teneinde een bescherming te verkrijgen tegen de aantasting van de buizen door den bodem zijn circa 1700 M. met asphalt- bandage omwikkeld. In den watertoren, welke boven op een duinplateau is gebouwd, bevindt zich een betonnen reservoir met een inhoud van 200 M3. Het reservoir is zoodanig beme ten, dat het eventueel ook voldoende groot is om t.z.t. de dorpen Westkapelle en Aag- tekerke te kunnen voorzien. De hoog-wa- terstand is 34 M. N.A.P., hetgeen een vereischte was, om de op de duinen gele gen perceelen met voldoende druk te voor zien. Teneinde de hygiëne zooveel mogelijk te bevorderen is het reservoir met een be tonnen deksel afgedicht. De bediening van het pompstation te Serooskerke geschiedt vol-antomatisch door den waterstand in den watertoren te Domburg. Alarm-inrichtingen zullen waarschu wen zoowel bij een staring in 't electrisch gedeelte, als bij een te hoogen of te lagen waterstand in den toren. Teneinde een voldoende watertoevoer van uit den watertoren naar Oostkapelle te verkrijgen in geval van brand is de transportleiding tusschen Oostkapelle w Domburg zwaarder uitgevoerd dan t« schen het pompstation en Oostkapelle. In Oostkapelle bevinden zich eenigt brandkranen^ terwijl onderweg langs de transportleiding gelegenheid gegeven is om t.z.t. nog meerdere brandkranen bij te plaatsen. In Domburg zijd Ongeveer om de 100 meter brandkranen geplaatst. Indien op een brandkraan een motorspuiï wordt aangesloten en 18 M3 per uur wordt ont trokken, zal de druk in het leidingnet niet onder 18 meter dalen, zoodat ook uit een oogpunt van brandbestrijding de waterlei ding voor haar taak berekend is. Hierna heeft de Commissaris der Ko ningin op verzoek van den burgemeester van Domburg het bedrijf officieel in wer king gesteld. Het gezelschap nam weder in de bussen plaats en reed terug naar Domburg voor een bezoek aan den watertoren, die be klommen werd en waarvan men een mooi uitzicht over "Walcheren en over de zee heeft. Na dit bezoek, waarbij met belangstel ling van de bereikte oplossing is kennis genomen, waren genoodigden de gasten van den burgemeester in diens woning. Domburg heeft door deze in gebruik- stelling een groote verbetering als woon- en verblijfplaats ondergaan. Serooskerke. Ook Serooskerke zal bij de viering van den Koninginnedag niet ach terblijven. Zooals nit een advertentie in dit nummer blijkt, zullen a.s. Zaterdag middag kinderspelen en een voetbalwed strijd worden gehouden, terwijl ook hel Fanfarekorps en de beide Ghr. Zangver- eenigingen zullen concerteeren. 's Avonds zal er verlichting zijn. Arnemuiden. Maandagmorgen ongeveer 8 uur zijn twee visschersvaartuigen op de visscherij bij het Noorland, met elkander in botsing geweest. Het vaartuig hetwelk was aangevaren, was van hier afkomstig, en is met een beschadigde 'boeg gister morgen aan de werf aangekomen om le repareeren. De materiëele schade aan ge noemd vaartuig zal na een minnelijke schikking door den schipper van 'tVeer- sche vaartuig, dat de aanvaring veroor zaakte, worden vergoed. Oostburg. Aan de firma Schippers en Nanta alhier is opdracht verleend voor 't plaatsen van bliksemafleiders op de R.H. B.S. te Bergen op Zoom, het Kantonge recht te Terneuzen en Bergen op Zoom, het Landhuis te Hulst, en op den toren en het 's Gravensteen te Zieri'kzee. De aan leg dezer blikseminstallaties. geschiedt vol gens 'het zoogenaamde roodkoperen looi- systeem. BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE. Maandagmiddag werd in de „Prins van Oranje" een algemeene vergadering ge houden van het Waterschap „De Breede Watering bewesten Ierseke". Voorzitter was de dijkgraaf de heer C. D. Vereeke. Na een kort begroetingswoord deelde de voorzitter mede, dat 74 personen aan wezig wanen, uitbrengende 120 st. Spreker deelde verder o.a. mede, dat de admini stratie geheel bijgewerkt is. Het onder houd van dijken en sluizen vond normaal plaats. Ook de graafwerken vorderden re gelmatig. Er zijn vele slooten met rijkst steun schoongemaakt. Een ding wordt echter onaangenaam. Alle nieuwe wonin gen worden van een septictank voorzien, die looizen op de watergangen, waf niet bevorderlijk is voor de zindelijkheid van deze. De plannen voor een bemaling te Ier seke ondervonden stagnatie. De inspectie van de Visscherij op de Zeeuwsche Stroo- men, maakte bezwaar tegen het loozen van water uit de watergangen, daar dit bacteriën mee zou voeren, die schadelijk zouden zijn voor de oesterhanken en mos- selperceelen. Hierna wordt de rekening over 1932 1933 aangeboden. Deze geeft in ontvang sten f 313.180.20 en uitgaven f 302.008.67. De heer P. 0 e 1 e brengt namens de commissie tot nazien van de rekening ver slag uit. Spr. heeft met waardeering ge zien, dat de dijkgraaf eigener beweging f 500 van zijn salaris heeft laten vallen. De commissie spreekt echter haar ver ontwaardiging uit over het zeer hooge be drag, n.l. f 892.dat de heer Magen dans te Middelburg, voor zijn bemoeiin gen in rekening gebracht heeft. Bovendien is er, van andere zijde, nog een nota van ruim f 50 voor type-werk. De commissie adviseert verder, de rekening, die geheel in orde is, goed te keuren. Aldus wordt besloten. Verder is aan de orde een voorstel tot verkoop aan het Rijk van een gedeelte van den VI aak schen Zandweg, enz., voor f 11.65. Aldus wordt besloten. Het bestuur stelt verder voor, een per ceel grond in erfpacht te geven aan F. Meulhroek te Ierseke, waarmede de ver gadering accoord gaat. Vervolgens wordt besloten, het 'huidige polderhuis, als zetel te handhaven, daar er geen kans is, 'het voor den overeenge komen prijs te verkoopen. Men zal trach ten, het 'huis op de Kade weer te verhu ren, en tevens het deel van het oude pol derhuis, dat gemist kan worden. Ook hier gaat de vergadering zonder discussie mede accoord. Tenslotte wordt nog een voordracht opgemaakt tot voorziening in de periodie ke aftreding op 2 Nov. 1933 van den heer C. D. Vereeke als dijkgraaf, luidende1. C. D. Vereeke, 2. C. Zandee, 3. P. J. de Dekker. Bij de rondvraag informeert de heer P o 1 e ij, te Ierseke, waarom aan de inge landen geen koffietafel meer aangeboden wordt. De men schen van buiten moeten voor deze vergadering uren van buis. Na een opmerking van den voorzitter, dat dit uit zuinigheidsmaatregelen nagelaten is, wil de 'heer Poleij, dat de koffietafel weer ingesteld wordt. Uit de vergadering gaan bier echter stemmen tegen op. Met 86 tegen 34 st. wordt daarna besloten, geen koffietafel meer te houden. De voorzitter deelde nog mede, dat hij voor eigen rekening een steentje met de namen der gezworenen heeft laten maken voor de sluis te Schore, en sluit daarna 1 de vergadering. Geref. Kerken. Beroepen te HijumFinkum, H. Muijs, cand. te Bilthoven. Te Bergentheim, F. C. Zwaai te Borger. Geref Gemeenten. Tweetal te Lisse, J. D. Barth te Bors- selen en J. Fraanje te Baxneveld. DE GENERALE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN. De vierde zitting. Ds J. P. Klaarkamer herdacht. Hedenmorgen 9 uur ving de 4e zitting der Generale Synode der Geref. Kerken te Middelburg aan. De praeses, Dr K. Dijk, opende de zitting met het doen zin gen van Ps. 89 1 en 7, waarna hij voor ging in gebed en las 2 Cor. 4 (slot) en 2 Cor. 5 (begin). Vervolgens herdacht hij, terwijl de leden der Synode zich van hun zitplaatsen ver hieven, het overlijden van het Synode-lid Ds J. P. Klaarhamer te Dokkum. Hij teekende den overledene in zijn ar beid voor de kerken, hare synoden, voor de zending en voor het verband met de Theol. Faculteit der V.U. Ds Klaarhamers leven stond in het teeken der samenbin ding. Zijn toespraak op de Generale Sy node te Arnhem 1930), na de gevallen beslissing inzake het lus promovendi te Kampen, leverde daarvan een treffend staaltje. Spr. besloot met woorden van troost jegens de treurende betrekkingen. Voorts werd herdacht het overlijden van oud-Minister v. d. Vegte, die de Ker ken als deputaat voor de corresponden tie met de hooge Overheid diende. De Synode besloot zich ter begrafenis te doen vertegenwoordigen. Hierna werd appèl-nominaal gehouden. Als prae-adviseur nam alsnog zitting Prof. Dr F. W. Grosheide van Amsterdam. Ouderling G. Monster van Westzaan was door ongesteldheid vervangen door zijn secundus ouderling L. Hoogenboom van Oud-Beijerland. Beide heeren betuigden door opstaan instemming met de belijde nisschriften der Geref. Kerken. Vervolgens werden de acta der vorige zitting gelezen en vastgesteld. (De zitting duurt voort.) Ds Gezangen. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen om de voorstellen inzake de uit breiding van den bundel „Eenige Gezan" gen" in de zitting van Donderdag aan de orde te stellen. Rondom de zaak Dr J. G. Ubbink. Onze Synode-verslaggever schrijft ons: Gelijk de lezer van ons blad van j.l. Woensdag in ons verslag van de zittingen van de Generale Synode der Geref. Ker ken te Middelburg heeft kunnen lezen, heeft de Synode het standpunt van Prof. Dr V. Hepp, dat het om redenen van on partijdigheid gewenscht zou zijn hem niet aan de commissie die over de zaak van Dr J. G. Ubbink te oordeelen zal hebben toe te voegen, maar een andere hoogleeraar die met deze aangelegenheid nog niet in aanraking is geweest, niet gedeeld, aange zien behalve Dr W. A. v. Es van Leeuwar den hem niemand bijviel. Tot goed begrip van de zaak mogen we hier opmerken dat de Synode daarmede niet heeft uitgespro ken dat het gewoon of ook maar ge wenscht zou zijn dat iemand tweemaal rechter in, dezelfde zaak zou zijn. Het ging hier om het geven van advies, want de hoogleeraren hebben slechts advisee- rende bevoegdheid ter Generale Synode en de Synode heeft in het voetspoor van die van Assen (1926), die de zaak van Dr J. G. Geelkerken te behandelen kreeg, uit gesproken dat een hoogleeraar wel dege lijk meer dan éénmaal over dezelfde zaak advies uitbrengen mag. Dit is niet hetzelf de dan één zaak tweemaal berechten, zij het dan ook in andere kwaliteit. We ver nemen dan ook dat als de zaak van Dr J. G. Ubbink op de Synode van Middel burg komt, de zitting niet zal worden ge presideerd door den voorzitter, Dr K. Dijk, wijl diè reeds als afgevaardigde van de classis den Haag naar de Part. Synode van Zuid-Holland ten Noorden met deze zaak in aanraking is geweest toen ze voor deze Part. Synode diende, welke Synode, gelijk bekend, eveneens door Dr K. Dijk werd gepresideerd. Er komen nog een paar aangelegenhe den op deze Synode ter tafel waarbij de president de zittingen niet voorzitten zal, wijl hij op mindere vergaderingen als lid reeds mede een beslissing nam. W. H. N ij s t e n f. Te D'en Bosch is in den ouderdom van 62 jaar overleden de heer W. H. Nijsten, inspecteur van de lichamelijke opvoeding in de eerste in spectie. Zaamslag. De heer J. Bouterse, uit Oostzaan, die benoemd was tot hoofd der 0. L. school te wijk Ot'hene, heeft voor die benoeming bedankt, en thans is in zijn plaats benoemd de beer G. J. van der Bempt, te Rotterdam. Hooger beroepen. Door A, de Steur, 42 jaar, winkelier te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij terzake van overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroor deeld tot f 15 of 15 d. h. Idem door W. L. Schonis, 21 jaar, werkman te Middelburg tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij terzake van openbare dron kenschap is veroordeeld tot drie dagen hechtenis. Idem door H. N. H. R. Hoeve, 31 jaar, koopman te Amsterdam, door denzelfden Rechter wegens overtreding van de vent- verordening veroordeeld tot f3 of 3 d. h. Door den Ambtenaar van het Open baar Ministerie bij het Kantongerecht te Middelburg is hooger beroep aangetee kend tegen een vonnis van den Kanton rechter, waarbij H. W. v. Tijen, 44 jaar, ingenieur te Vlissingen is vrijgesproken van de tenlaste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwielwet. Armekleine. Het dochtertje van L. D. uit Simpelveld, dat bij haar groot ouders te Bocholt haar vacantie door bracht, is door een oogstwagen overreden. De groote, zware wielen gingen het kind over het hoofd, zoodat het op slag dood was. Overreden en gedood. Gistermiddag is te Sneek bij het onver wacht oversteken van den Leeuwarderweg het zesjarig zoontje van den heer Tj Spit se aldaar door een passeerend motorrij wiel gegrepen. Het kind, dat zeer ernstig aan het hoofd en inwendig verwond was, is onmiddellijk naar het ziekenhuis ver voerd, waar het spoedig na aankomst is overleden. D oodelijk ongeval. Gister namiddag is op den Fruitweg nabij de Wouwermanstraat te 's Gravenhage de 23-jarige schoolknecht van de Controle- woningen L. W. de J., wonende aan den Fruitweg toen bij op een motorrijwiel proeven van snelrijden wilde afleggen, zoodanig tegen een paal van de verlich ting gereden, dat bij op slag werd gedood. Het slachtoffer was gehuwd. Zijn lijk is naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht. Door dorschmachine vermorzeld. In de gemeente Lap- scheure op den weg van Sluis naar Brug ge, heeft zich een vreeselijk ongeluk afge speeld. De 30-jarige landbouwersknecht G. J. Bogaert was bezig met de machine te dorschen, toen hij1 waarschijnlijk door een onachtzaamheid tusschen de raderen der machine terecht kwam. De man werd daarbij vreeselijk verwond over het gan- sche lichaam en werd in doodelijken toe stand naar het gasthuis van St. Jan te Brugge overgebracht, waar hij enkele uren later aan de gevolgen is overleden. Het parket van Brugge was spoedig ter plaatse van het ongeluk om een onder zoek in te stellen. Een noodlottige proef. Een oud volksbijgeloof is oorzaak gewor den, dat de 24-jarige mijnwerker Philip- pus Anderson te Johannesburg (Trans vaal) het leven heeft verloren. Anderson was doof en wilde tot iederen prijs zijn ge hoor terugkrijgen. Hij' volgde daarom den raad van eenige andere werklieden, die de eigenaardige meening er op nahielden, dat men door zware ontploffingen niet alleen doof kan worden, doch dat men hierdoor ook doofheid kan genezen. An derson besloot de proeven te wagen en liet dicht in zijn nabijheid verscheidene dynamietpatronen tegelijk ontploffen, waardoor hij in stukken werd gereten. De aanslag op den Lu- tin e-t o r e n. In verband met den aan slag op den Lutine-toren is gisteren de officier van justitie te Leeuwarden op het eiland Terschelling aangekomen voor het instellen van een onderzoek. „De „Volharding" is Maandagmorgen uitgevaren om het zand om den toren weg te zuigen om dezen weer te kunnen lich ten. Men zou waarschijnlijk des avonds nog trachten dit werk uit te voeren. Nader kan nog worden gemeld, dat het den zandzuiger van de „Volharding" gis teren gelukt is den geheelen toren boven het wrak van de „Lutine" los te krijgen. Vannacht om drie uur zou met den bok en de bakken naar de „Lutine" gevaren worden, om den geheelen toren te lichten. Daarna zou deze weer naar Terschelling worden teruggebracht. Een dood el ij k e sprong. De Engelsche parachutist H. C. Evans, die boven Harrogate een demonstratie in pa rachute-springen gaf, is bij een sprong van 400 meter verongelukt. De demon stratie was een van de laatste attracties bij de vliegvertooningen voor de Engel sche ziekenhuizen te Plompton. Op een hoogte van 400 meter sprong de man uit het vliegtuig, de parachute scheen zich te zullen openen maar op 17 meter van den grond sloot deze zich weer en de para chutist viel, waarop onmiddellijk de dood intrad. Duizenden toeschouwers waren ge tuige van 'het ongeluk. De vliegdag is toen direct beëindigd en den toeschouwers werd verzocht, het terrein te verlaten. Arbeider aangevallen door ratten. Toen de arbeider L. H., te Venray, werkzaam aan de bekenverbe- tering onder Tienray een onder den weg gelegen duiker wilde schoonmaken, werd hij door een troep ratten aangevallen, welke zich in een nis van den duiker ver scholen had gehouden. Met zijn schop zwaaiende en schreeuwende kwam de man uit den duiker te voorschijn, terwijl nog een tweetal ratten aan zijn broekspij pen hingen. Onmiddellijk snelden enkele mede-arbeiders toe en sloegen de beide ongure dieren dood. De anderen wisten te ontkomen. Russische beren. Onder de bevolking van Noord-Oost-Finland heerscht onrust in verband met het steeds toenemend aantal wilde beren, dat uit Rusland over de grens komt. Deze wilde dieren richten groote schade aan en vallen soms ook de op het land werkende boeren aan. De bevolking maakt thans gezamen lijk jacht op deze dieren en in het district Kuusamo werden verscheidene beren neergelegd. Nog vee op te geven. Den veehouders, wier rundvee-stapels bij de door de Grisis-Rundvee-oentrale in gestelde rundveetelling niet werden ge teld of die hebben geweigerd, de hun ter teekening aangeboden kaarten te onder teekenen, wordt dringend aangeraden, zich voor 31 Augustus a.s. in verbinding te stellen met de plaatselijke commissies van de Gewestelijke Varkenscentrale in hun woonplaats, opdat de invulling en onderteekening der kaarten alsnog zal kunnen geschieden. Is zulks vóór of op ge noemden datum niet geschied, dan zal la ter blijken, dat degenen, die in verzuim zijn gebleven, tegen hun eigen be lang in gehandeld hebben. TERSCHELLING. Hedenmorgen is de toren van de Lutine in de haven gearri veerd. Zonder veel moeite is het gelukt den toren te lichten. Het onderzoek naar de oorzaken van de vernieling wordt met kracht voortgezet. ROERMOND. Een 70-jarige man is vanmorgen in de Z.-Willemsvaart geraakt en verdronken. MOSKOU. Van officieele Russische zij de wordt met klem weersproken dat ca- valerie-afdeelingen de grens van Mand- sjoekwo zouden hebben overschreden. Er is integendeel steeds gewaakt, tegen schen ding van de grenzen. PARIJS. In de studio van een in de onmiddellijke nabijheid van Parijs gelegen filmcentrale is een groote brand uitgebro ken. Het vuur vond in het aanwezige ma teriaal gretig voedsel. Door de ontploffing van blikken benzine werden enkele per sonen die bij bet blusschen hulp verleen den, gewond. De schade wordt op eenige millioenen francs geschat. OSS. Hedenmorgen is een boerderij aan de Bossche straat door brand geheel ver woest. Van den inboedel kon niets gered worden. Eenig vee kwam mede in de vlammen om. WEERSEL0. Hedenmorgen brak brand uit in de werkplaats van S. Kleyssen. De werkplaats en bet daarnaast gelegen ma gazijn werden een prooi der vlammen. Een aantal rijwielen en motorfietsen, be nevens een dorschmachine werden door het vuur vernield. Er kon niets van be- teekenis worden gered. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 61 14 60 Philips Gloeilampen G.B. 181 17914 Unilever 9214 91 >4 Anaconda Copper 1254 1211/i« Bethlehem Steel 29% 28% U.S. Steel Corp. 40% 39% Koninkl. Petroleum 17814 178 Shell Union 614 6% Amsterdam Rubber 101 9914 Ned. Scheepvaart Unie 57% 58 Deli Maatschappij 131 132% Handelsverg. Amsterdam 20714 205 5 pet. Nederland 1932 10114 10114 414 pet. Ned.-Indië 1926 88% 8814 4 pet. Nederland 1933 99% 99% De markt keerde heden tot zijn luste- looze houding der laatste weken terug. De koersen lieten echter in vergelijking met gisteren nagenoeg geen afwijkingen zien, terwijl de ondertoon niet anders dan goed is te noemen; ook de beleggingsmarkt blijft vast. Wisselkoersen. Amsterdam, 29 Aug., 2.30 u. Londen 7.907.93. Berlijn 59.0559.10. Parijs 9.71—9.74. Brussel 34.6434.66. New-York 1.73—1.73%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 Aug.: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, toenemende bewol king, nog droog weer behoudens toene mende kans op onweer, aanvankelijk nog warm, later wellicht iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 764. Licht op voor fietsers: Woensdag 8 u. 55 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3