Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs zeeschepen met totaal 5.979.757 (5718000) kub. M.; minder schepen, doch wat meer bruto-inhoud! Het aantal aangekomen Rijnschepen bedroeg 483 (384); met 315.503 (300.000) kub. M. bruto-inhoud; er vertrokken 484 (429) Rijnschepen, met 302.274 (333.100) kub. M. De Rijnvaart was echter nog be langrijk lager dan in het tweede kwar taal 1931. Het Bureau voor de Statistiek der Ge meente A'dam, dat deze en andere cijfers publiceert, voegt er als conclusie aan toe: De cijfers geven aanleiding tot de mee ning, dat er in den algemeenen economi- schen toestand eenige kentering schijnt te komen. Waar van achteruitgang sprake is, is deze toch verhoudingsgewijs minder sterk dan tot dusverre het geval was; hier en daar is deze teruggang tot staan geko men, terwijl verschillende cijfers zelfs 'n gunstiger beeld vertoonen dan in vorige kwartalen. Geheimzinnigs schokken te Bloemendaai. Op het gedeelte Bloemendaalscheweg nabij den spoorovergang te Overveen krij gen de laatste dagen automobilisten en autobuspassagiers bij het uitstappen af en toe gevoelige schokken, wanneer zo metalen deelen van de carosserie aanra ken. He't raadsel dezer geheimzinnige electrische schokken heeft men tot nu toe, zoo schrijft men uit Haarlem aan de „N. R. Gt." nog niet kunnen oplossen. Men heeft er zelfs een professor van de Technische Hoogeschool uit Delft ont boden, die aanvankelijk het geheele geval van den vroolijken kant bekeek, en onge- loovig zijn schouders ophaalde, toen men hem de geheimzinnige geschiedenis ver telde. Hij lachte echter niet meer, toen hij een paar flinke schokken had gevoeld. En ook hij wist geen verklaring voor het zonderlinge verschijnsel. Zooals het in dergelijke gevallen gaat: de deskundigen zijn het niet eens. De een spreekt van statische electrische la dingen, veroorzaakt door de benzine in de autotanks, waardoor de auto's, die door de rubberbanden geisoleerd staan van de aarde, met een vrij hooge spanning gela den worden. Stapt er dan iemand uit, dan krijgt hij een schok, doordat de lading door zijn lichaam naar „aarde" afvloeit. De juistheid van deze onderstelling wordt door anderen echter weer betwijfeld, om dat het verschijnsel zich dan overal zou moeten voordoen, en niet uitsluitend op den Bloemendaalschen weg. De andere hypothese is, dat de elec trische spanning wordt opgewekt door de wrijving der rubberbanden op het asfalt. Eenige maanden geleden is op het be wuste weggedeelte nieuw asfalt gelegd, en het is wel eigenaardig, dat eerst daarna het verschijnsel is opgetreden. Er is reeds geïnformeerd, of dit asfalt soms een an dere samenstelling heeft dan gewoonlijk, doch de gemeente Bloemendaai, die de as- falteeringswerken heeft uitgevoerd, ont kent dit. Trouwens, men heeft Vrijdagmiddag op nieuw proeven genomen met een toestel letje, dat op zeer eenvoudige wijze stati sche electriciteitsladingen aantoont. Het onderzoek strekte zich daarbij uit tot den geheelen Bloemendaalschen weg. En wat bleek? Dat ook op het reeds lang geleden geasfalteerde deel het apparaat een sta tische lading van auto's aanwees. Zelfs bij het gebouw van het P. E. N. was dit nog het geval! Waaruit dus geconcludeerd zou mogen worden, dat het nieuwe asfalt niet de oorzaak is. Beslag ten laste van gemeente ambtenaren. B. en W. van 's Gravenhage hebben de volgende circulaire gericht aan de hoof den van takken van dienst en bedrijven en directeuren der onderwijsinrichtingen. In den laatsten tijd komt het in toene mende mate voor, dat in deze de gemeente beslag wordt gelegd op wedden van leden van het gemeentepersoneel, ter zake van schulden, welker bestaan zij niet betwis ten, doch welke zij niet betalen, doordat zij geen orde in hun geldelijke zaken hebben, of zelfs zich aan groote verkwis ting schuldig maken. De gemeentelijke administratie wordt daardoor belast met tal van extra-werk zaamheden, terwijl bovendien de gemeen te kan worden opgeroepen in procedures tot vanwaardeverklaring van gelegde be slagen, hetwelk haar kosten veroorzaakt Ook verzoeken tot korting terzake van schulden als hierboven bedoeld, geven tot administratieven omslag aanleiding. Wij verzoeken u nu al het onder u werkzame personeel er opmerkzaam op te maken, dat wij een dergelijken toestand niet langer kunnen dulden. Er zijn uiteraard bijzondere gevallen, waarin beslagen worden gelegd of korting wordt verzocht, zonder dat een ambtenaar of werkman daarvan een bepaalde grief kan worden gemaakt. In het algemeen zijn wij van meening, dat in de gevallen, waarin ergerlijke f.i- nancieele wanorde of verkwisting van een ambtenaar of werkman aanleiding geefl tot beslag op wedde of verzoeken om kor ting, tot een ontslag wegens ongeschikt heid behoort te worden overgegaan. De overstrooming op Ambon. De stad Amboina is op 25 Augustus door de hevig bandjirrende Batoe Gadjah-rivier, waarover alle bruggen zijn weggeslagen, verdeeld in twee deelen, waartusschen communicatie alleen moge lijk is overzee. In de negorij Galala spoelde de be graafplaats weg. De bevolking groef dc lijken op teneinde deze op een veiliger plaats weer te begraven. De regenval is Zaterdag opgehouden, de rivieren keeren tot hun normale bed dingen terug. De drooggekomen deelen der stad zijn met een dikke sliblaag be- dekt. Het electrisch licht is hersteld. Het herstel van de functioneering der water leiding wordt heden verwacht. Op plaatsen waar de bruggen over do Batoe Gadjah-rivier zijn weggeslagen on derhouden prauwtjes de communicatie. In de negorijen Kilang en Nakoe blijkt een gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, met huis en al bedolven te zijn. De lijken van de meeste bedolven personen zijn nog niet gevonden. Een steuncomité voor de slachtoffers van den watersnood binnen de grenzen is opgericht onder voorzitterschap van den burgemeester. De Ambonraad en de gemeenteraad van Amboina voteerden steunbedragen. Het totaal-aantal der slachtoffers be draagt negen. Geen revolutionaire onderwijzers. De gemeenteraad van Lisse besloot in te willigen het verzoek van het Verbond voor Nationaal Herstel om bij het Open baar Lager Onderwijs geen leerkrachten van revolutionnaire gezindheid te benoe men. Huldiging van H. M. de Koningin op 9 Sept. 1933. Het dagelijksch bestuur van het Ghr. Nationaal Vakverbond heeft besloten aan de nationale huldiging van H. M. de Ko ningin op 9 September te Amsterdam dee' te nemen. De aangesloten bonden zijn verzocht dit eveneens te doen. Met het huldigingscomité is overeengekomen, dat de vertegenwoordigers van de geheele christelijke vakbeweging als één aaneen gesloten groep aan de huldiging zullen deelnemen. DE TWEEDE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT. Het geheele parcours van den tweeden dag ditmaal 472 K.M. is zonder ongeval len afgelegd. In Eindhoven had de Noord-Brabant- sche aeroclub in het gezellige clubhuis een ontvangst georganiseerd, die klonk als een klok. De deelnemers werden toe gesproken door den wethouder van Eind hoven Dr Verhagen, en den heer Philips Jr. namens de Noord-Brabantsche aero club. Te V1 i s s i n g e n kwam het eerste vliegtuig aan om 12 u. 55, geleidelijk volgden de anderen met kleine en groo tere tusschenpoozen. Om half drie waren alle vliegtuigen op het vliegterrein ge land, behalve het sportvliegtuig, bestuurd door mevrouw van Alphen, die de ge heele route wilde vliegen en dus ook Eindhoven heeft aangedaan, wat ver scheidene vliegtuigen niet deden. Te Vlissingen bestond zeer groote belang stelling zoowel op het vliegveld als op den Kanaaldijk, waar de toeschouwers een mooi gezicht hadden. Ook werd veel gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het maken van rondvluchten gedurende het oponthoud van de vliegtuigen. In het hotel Britannia is tijdens de lunch gesproken door den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woel- deren, door den heer Krayenhoff, door den heer Wallaardt Sacré en door den heer Kolff uit Rotterdam. De heer Plesman zeide, dat, om de derde rondvlucht goed te doen slagen, deze tweede rondvlucht zeker moest sla gen en daarom was er niet veel tijd voor de lunch, daar om half vier naar Haamstede moest worden gevlogen. Om vier uur was het laatste vliegtuig uit Vlissingen vertrokken. Door den mist, die op het vliegveld te Enschedé hing, was er eenige vertraging ontstaan; om deze in te halen zijn verscheidene vlieg tuigen niet meer te Eindhoven geland, doch onmiddellijk naar Vlissingen door gevlogen. Vervolgens ging het naar Haamstede. Het eerste vliegtuig kwam daar om 4 u. 15 aan. Het laatste vertrok om 5 u. 30. Er was groote belangstelling. Om goed 5 uur was op Waalhaven bekend gemaakt, dat het eerste toestel van Haamstede was gestart en even voor half zes kwam de eerste deelnemer vlot op het Rotterdamsche vliegveld neer. Het duurde niet lang of ook de overige toestellen arriveerden. De sporttoestellen taxieden dadelijk door naar de bungalow van de Rotter damsche Aeroclub, naast de vliegtuigen- fabriek van Koolhoven, de militaire toe stellen stelden zich keurig op één rij op aan den Noordkant van het veld en daar naast, dichter bij het stationsgebouw, kwamen de verkeersmachines te staan, behalve één, die dadelijk naar den han gar ging. Op het platform voor de bungalow ver zamelden zich alle deelnemers aan de rondvlucht. De heer C. Kolff, voorzitter van de Rotterdamsche Aeroclub, heeft woorden van dank gesproken jegens de piloten, de sportvliegers, den technischen dienst en in het bijzonder jegens den voorz. van het comité, baron Kraayen- hof. De heer Warnaar heeft daarna namens de passagiers dank gezegd voor het vele, dat men op deze reis te genieten heeft gekregen. De tweede Nederlandsche rondvlucht is een groot succes geworden. Provinciale Zwemkampioenschappen. De Zaterdagmiddag aan het Goesche Sas gehouden Zwemwedstrijden om de provinciale kampioenschappen hebben een zeer geslaagd verloop gehad. Het weder was buitengewoon gunstig, wat weer aan de belangstelling, die zeer groot was, ten goede kwam, en het water had een goede temperatuur, zoodat ook de kampioenscandidaten onder gunstige omstandigheden den strijd aanvaardde. Ook de regeling was uitstekend, zoodat de wedstrijden vlot verliepen en terecht maakte de vice-voorzitter van den Zeeuw- schen zwembond, de heer W. de Graaf, bij de uitreiking der diploma's, de ontvan gende vereeniging ,,'t Sas" dan ook een compliment over de verzorging en het verloop van deze kampioenswelstrijden. De ontvangende vereeniging had voorts nog meer reden om tevreden te zijn, want twee van de kampioenschappen bleven in Goes. Mej. G. v. d. Graaff legde op het nr 100 M. rugslag beslag en de heer A. Rinders werd overtuigend eerste op de 100 M. schoolslag. Jammer dat mej. v. d. Graaf last kreeg van kramp, zoodat zij1 voor de andere nummers uitviel. Anders had Goes ook een goede kans gehad op de 100 M. schoolslag en de estalette. De grootste buit behaalde „De Schelde" van Terneuzen, n.l. de kampioenschappen 100 M. vrije slag dames; 100 M. rugslag heeren; 3 X 50 M. estafette dames, en de heer J. Molema werd eerste op de 2,5 K.M. De V.Z.G. nam de 100 M. vrije slag heeren en de 3 X 50 M. estafette heeren voor haar rekening, terwijl mej. Meerman eerste dame op 2,5 K.M. werd. Tenslotte zorgde mej. Reidsma er voor, dat ook de V.R.B. een kampioenschap heeft, n.l. dat op 100 M. schoolslag dames. Hieronder de voornaamste uitslagen: 100 M. vrije slag dames: 1. J. v. Sprang, Schelde 1 min. 48,2 sec.; 2. W. Meerman, V.Z.G. 1 min. 52.4, sec.; heeren: 1. L. Schot, V.Z.C. 1 min. 13 sec.; 2. F. van Anraad 1 min. 16,4 sec. 100 M. rugslag dames: 1 C. v. d. Graaff 1 min. 44,4 sec.; 2. D. v. d. Peijl 1 min. 52.2 sec., beiden 't Sas; heeren: 1. J. Mo lema, Schelde 1 min. 31.2 sec.; 2. P. Nee- teson Jr. 1 min. 36,8 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. G. Reids ma, V. R. B. 1 min. 44,8 sec.; 2. J. v. d. Made, V.Z.G. 1 min. 48 sec:; heeren 1. A. Rinders, 't Sas, 1 min. 28 sec., 2. G. de Zeeuw, Bruinvisch 1 min. 33,4 sec. 3 X 50 M. estafette dames: 1. Schelde, met E. Moggré, C. Hamelink en J. v. Boekstaele in 2 min. 24.6 sec.; 2. V.Z.G. met J. v. d. Made, T. de Jong en W. Meer man in 2 min. 32,8 sec. De tijd van de V. R.B. was 2 min. 36,6 sec. en van 't Sas 2 min. 37,4 sec. Heeien: 1. V.Z.G. met J. Offers, L. Schout en F. v. Anraad in 1 min. 57,2 sec#; 2. Schelde met J. Molema, P. J. v. Sprang en G. Visser in 2 min. 2,5 sec.; 3. was Bruinvisch in 2 min. 3,2 sec.; 4. V.R.B. in 2 min. 4,4 sec en 5. 't Sas in 2 min. 7.8 sec. 't Sas verspeelde ettelijke seconden, doordat de rugzwem mer geheel buiten de baan raakte. De uitslag over de 2,5 K.M. was: Da mes: 1. W. Meerman, V.Z.G. 40 min. 10,4 sec.; 2. D. v. d Peijl, 't Sas, 41 min. 10,4 sec.; 3. A. Hommes 41 min. 55 sec.; 4 L. Vermont. Heeren: 1. J. Molema 34 min. 3,2 sec.; 2. F. v. Anraad. V.R.B. 36 min. 42,2 sec.; 3. G de Zeeuw, Bruinvisch 38 min. 37,8 sec.; 4. B. v. Anraad 39 min. 32,8 sec. De eerst aankomende Goesche heer was J. Potter in 41 min. 43,6 sec. De Zeeuwsche luchtlijn. Naar de „Midd. Grt." uit de beste bron verneemt is thans besloten, dat de Zeeuw sche luchtlijn na 18 Sept. a.s. niet zal worden stilgelegd. Het maakt nog slechts een punt van overweging uit, of na dien datum driemaal per week, dan wel eiken dag zal worden gevlogen. Dat de Z. L. L. ook na den aanvankelijk gestelden termijn zal doorvliegen, staat reeds vast. Ariel Motorclub. De j. 1. Zaterdag door de Zeeuwsche Ariel Motorclub uitgeschreven toertocht naar Vaals, is dank zij het prachtige weer en een behoorlijke deelname uitstekend geslaagd. Er moest over de ongeveer 600 K. M. ongeveer 12 uren worden gereden, het geen door alle deelnemers gemakkelijk kon worden gedaan. Als een bizonderheid dient vermeld dat geen der deelnemers ook maar eenige pech heeft gehad, uitge zonderd één rijder, die reeds vroeg na den start een lekke band kreeg, doch hier bij bleef het dan ook. Doordat van begin af met een behoor lijk tempo werd gereden, had het over- groote deel der rijders tijd in overvloed, en besloot een stelletje rijders in Zuid- Limburg nog een bergtrajectje er bij te nemen, zoodat er ruimschoots gelegenheid was het mooie Limburgsche heuvelland van alle kanten te bekijken. De rijders die voor de toer plaquette in aanmerking komen, zijn de volgende Klasse Motoren R. van Liere, Goes, B.S.A.; A. Adriaanse, Goes, Harley-Da- vidson; J. Louisse, Goes, Ariel; J. de Bie Middelburg, Ariel; J. de Wolf, Middel burg, Ariel; D. G. Bouwense, M'burg, id.; R. Cappéndijk, M'burg, id.; H. G. Hesse- ling, M'burg, id.; G. J. Ketelaars, M'burg Harley Dav. met zijspan; C. de Leeuw, M'burg, B.M.W.; G. Lindenberg, Vlissin gen, F.N. Klasse Automobielen W. Louisse, Goes met Opel. Het veer Hoedekenskerke Terneuzen. De nieuwe brug en pon ton, van het transport waarvan wij de vorige week melding maakten, zijn Za terdag geplaatst. Bijzondere moeilijk heden deden zich daarbij niet voor. Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe ponton in gebruik kan worden genomen. Wel staat vast, dat hier een groote ver betering tot stand wordt gebracht, met name voor het auto-verkeer. Directe Belastingen In voerrechten en Accijnzen. Met ingang van 1 Januari 1934 wordt de Inspectie Dir. belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Hansweert opgeheven. Dir. belastingen wordt gevoegd bij Goes en Invoerrechten en Accijnzen gaat naar Vlissingen. Oranjefeesten te Woens- drecht. Op het zeebad „De Duintjes" wordt a.s. Donderdag een groot Oranje feest georganiseerd. De bezoekers kunnen in de ochtenduren genieten van de heer lijke natuur, het frissche bad, de goede muziek, om vanaf 2 uur een vliegde- monstratie bij te wonen, die alles wat tot heden op dit gebied te zien werd gegeven, overtreft, terwijl de bezoekers gelegenheid krijgen 10 van de ont vangen entrees terug te bekomen in den vorm van 5000 geldbons betaalbaar aan de cassa na afloop. Deze feestdag wordt besloten door een schitterend vuurwerk zooals West-Bra bant de laatste jaren niet heeft mogen aanschouwen, w.o. ook een extranummer blindvliegen bij avond als grootste at tractie zal plaats vinden, belicht dooi schijnwerpers, daartoe aan het Zeebad „De Duintjes" opgesteld. Auto-ongeluk op den Veer- schenweg. Zaterdag reed op den Veer- schenweg, tusschen Middelburg en Veere met tamelijke snelheid een personenauto, komende uit de richting Middelburg, be stuurd door den heer A. P. uit Drieber gen, toen plotseling een achterband sprong. De bestuurder verloor daardoor de macht over zijn stuur, waardoor de auto naar de linkerzijde van den Weg zwenkte en tegen een boom botste. Van de vijf inzittende personen werden Mevr. B. uit Vlissingen en Mej. P. uit Driebergen, dochters van den heer P., vrij ernstig gewond. De overige in zittenden kwamen, behoudens enkele schaafwonden, met den schrik vrij. Nadat Dr Verheijden uit Middelburg de eerste geneeskundige hulp had ver leend, werden de twee dames per zieken auto naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. Naar wij vernemen is de toestand van Mevr. B. nog steeds ernstig. Haar zuster kon hedenmorgen per ziekenauto naar Driebergen worden vervoerd. Goes. Gemeenteraad. In de a.s. Vrijdag des nam. 2 uur te houden Raads vergadering komen o.m. de volgende punten aan de orde Definitieve benoeming vein een Hoofd der O.L. School A. Voorstel tot het ver- leenen van medewerking bij de uitvoering der regeling tot het verleenen van credie- tien aan boomkweekers en handelaren in hoornen, id. tot wijziging raadsbesl. van 30 Juni 1933, no-. 23, tot verhuring der voor malige directeurswoning van het gasbe drijf „Oosteinde". Wijziging begrooting van het Burg. Armbestuur voor 1933. Voorstel tot wijziging der gemeente-be grooting voor 1933. Vaststelling van het le suppletoir-kohier der hondenbelasting voor het dienstjaar 1933. Voorstel tot het aanbrengen van een verkeersverbetering op de beide hoeken van het Waterstraatje. Voorstel tot verkoop van een stukje ge meentegrond op het Ravelijn. Behande ling van het rapport der commissie ad hoe inzake de Gasthuiskwestie. Op de Internationale Hondenten toonstelling (de Afgerichte Hond) te Ant werpen, behaalde de heer J. Snoodijk al hier een 2e prijs in de Open Klasse met zijn Duitschen Herder. Vlissingen. Met voetje tusschen de spaken. Gisteren reed een dame uit Middelburg alhier met haar driejarig zoontje op haar rijwiel. De kleine geraak te met een voetje tusschen de spaken. Er was medische hulp noodig alvorens moe der en kind naar Middelburg konden te- rugkeeren. Grijpskerke. Woensdagavond hield de schietweerb. vereen. „Eendracht maalkt Macht" een gezellige bijeenkomst tot uit reiking der prijzen van den gehouden huishoudelijken wedstrijd. De prijzen waren behaald als volgt Gecomb. vaste baanseries. 1 serie K.S. O. 2 series cylinder max. 170 punten, le prijs A. Koets 162 punten; 2e Abr. Fran- cke 159; 3e Jan Wattel 158; 4e W. de Wolf 158; 5e Jan Vlieger 158; 6e W. Cop- poolse 157; 7e A. Bastiaanse 157; 8e Jan Walhout 156; 9e W. Meijer 152; 10e L. Bimmel 147. Vrije baan Cylinder max. 120 p. le W. de Wolf 118; 2e Jan Walhout 118; 3e A. Koets 117; 4e A. Bastiaanse 115; 5e L. Bimmel 115. Vrije baan buks max. 200 p. le A. Koets 193; 2 W. de Wolf 191; 3L. Bimmel 189; 4e A. Bastiaanse 188; 5e W. Meijer 186 p. Eerebaan cylinder le W. de Wolf, 2e W. Meijer. Eerebaan buks: le A. Koets, 2e W. de Wolf. De voorzitter bracht hartelijk dank aan allen, die hebben medegewerkt aan het welslagen van dezen wedstrijd, inzonder heid 'diegenen, welke een prijs beschik baar stelden. Si. Maartensdijk. De gemeenteraad heeft de gemeente-rekening over 1932 vastge steld met een batig saldo voor den gev.o- nen dienst van f 4988.en voor den ka- pitaaldiens't van f 613. De gemeen'tebegrooting 1934 werd aan geboden met aan ontvangsten en uitgaven f 100.808 voor den gewonen dienst, en 700 gld voor den kapitaaldienst. In plaats van 90 opcenten op de fondsbelasting zullen 80 opcenten geheven worden. Op de ambtenaarssalarissen, voor zoo ver die door den gemeenteraad worden vastgesteld, zullen de volgende kortingen worden toegepasttot f 300 en minder zijn vrij; van f300 tot f500 3 pet.; van f500 tot f800 5 pet.; meer dan f800 8 pet. Poortvliet. Donderdagavond op Konin ginnedag, hopen de muziekvereeniging „Kunst naar Kracht" en de Ghr. Zang- vereeniging een concert te geven. Het be looft een aangenamen avond te worden. Souburg. Het is al eenige jaren ge woonte, dat de buurtvereeniging „Pas poortstraat" pp 31 Augustus den jaardag van H.M. de Koningin feestelijk met de kinderen viert. Ook a.s. Donderdag zal dit het geval zijn. Er zal buiten de rijtoer die des middags met de kinderen gehou den wordt, en de feestelijkheden in de zaal „Rehoboth" ook nog een lampion- tocht gehouden worden met medewerking van het Chr. Fanfarecorps „Vlijt en Vol harding". De optocht vertrekt van de mu ziektent op het Oranjeplein. Om kwart v. 9 wordt de stoet opgesteld in de Paspoort- straat vóór het gebouw „Concordia". Van daar gaat het in optocht naar de muziek tent waar de muziek zich opgesteld heeft. Zij die mee wenschen te doen, en het bestuur vertrouwt dat hun aantal niet gering zal zijn moeten zich voorzien van een lampion met stokje. Verder zal door de mondorgelclub „Excelsior" en het fanfarecorps „Vlijt en Volharding" op de muziektent een uitvoering worden gege ven. Aan het verzoek van het bestuur, om tijdens de uitvoeringen de noodige stilte te betrachten, zal zeker gaarne wor den voldaan. Voetbal. Goes. Zaterdagavond speelde alhier een combinatie van het eerste en tweede elf tal der Ghr. Voetbalvereen. „S.D.O." een wedstrijd tegen „Unitas I" van Kloetinge. Stand met de rust 20 voor „S.D.O. Eindstand 52 voor „S.D.O." Kapelle. Zaterdagavond speelde Kapelle I een belangrijke competitiewedstrijd te gen Yerseke II. Uitslag 42 voor Yer- seke II. Wemeldinge. Voetbal-uitslag Wemel- dinge IRilland II 53 in het voordeel van Wemeldinge. Ruststand 21. Waarde. Zaterdag speelde de voetbal vereen. Waarde een competitiewedstrijd tegen ZwartWit van Yerseke. Waarde won met 20. Ruststand 10 in 't voor deel van Waarde. Kamperland. De voetbalvereeniging K. V. V. speelde Zaterdagavond op haar ter rein tegen D. V. O. van Kortgene om een medaille. Uitslag 31 voor D.V.O. Oostkapelle. Zaterdagavond speelde O. V. V. II tegen Zanddijksche Boys II. Ruststand 20. Eindstand 24. O. V. V. I speelde Zaterdagavond te Westkapelle een tweeden wedstrijd tegen Noormannen I om den wisselbeker, be schikbaar gesteld door de Ritmeest'ersiga- ren-fabriek. De ruststand was 13. De eindstand 63. zoodat O. V. V. eigenaar werd van den wisselbeker. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ee (Fr.), O. Molenaar te Idesegahuizen. Te Midwolde (O.), D. J Politiek te Ferwerd. Bedankt voor. Waddinxveen, W. J. van Lokhorst te Hilversum. Geref. Kerken. Beroepen te Assen en te Rijnsburg, D. Scheele te Middelburg. Aangenomen naar Idskenhuizen, G. Brinkman, cand. te Winschoten. Bedankt voor Westerembden, G. Brink man, cand. te Winschoten. Geref. Gemeenten. In een le denvergadering der Oud Geref. Gemeente te Eist werd met groote meerderheid van stemmen het besluit genomen het verzoek te richten tot de Geref. Gemeenten om in haar kerkverband te worden opgenomen. Van 1916 tot 1926 behoorde deze ge meente tot het kerkverband van Ds Boone, terwijl zij de laatste jaren voortleefde zon der eenig kerkverband. DsJ. P. Klaarhamer f. In den afgeloopen nacht is te Dokkum op 60-ja- rigen leeftijd overleden Ds J. P. Klaarha mer, pred. bij de Geref. Kerk aldaar. De overledene werd op 21 Aug. 1898 te Mas- ken in het ambt bevestigd. Vandaar ver trok hij in 1904 naar Wommels tot hij op 7 Dec. 1919 te Dokkum zijn intrede deed. Ds Klaarhamer maakte meermalen deel uit van de Gen. Synode. Hij was ook afgevaardigde naar de Synode te Middel burg, waar vroeger zijn vader predikant was, maar moest zich door ongesteldheid laten vervangen. Poortvliet. Te 's Gravenhage slaagde voor coupeuse-leerares mej. M. Hage te Stavenisse, opgeleid 'door mej. Cor Uyl, gedipl. leerares alhier. Op de gehouden examens voor de Eerste Nederlandsche Modevakschool- vereeniging slaagden voor: Coupeuse de dames W. G. Houtman, Kruiningen, en Gath. v. d. Weele, Golijnsplaat. Costumière: mej. D. G. A. Adriaanse, te Wemeldinge DE BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM. Landdag te Hulst. Groote deel name. Officieele belangstelling. Begunstigd door heerlijk zomerweder, heeft Zaterdag te Hulst de Zeeuwsch- Vlaamsche Bijzondere Vrijwillige Land- j stormdag plaats gehad, die in alle opzich ten geslaagd mag worden geacht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2