Uit de Provincie. Gemengd Nieuws Het Vrouwenhoekje Dammen iH lH iH itn veren aan toekomstige aanranders van ons grondgebied. Het ging hier echter maar om ons land, ginds gaat het echter om de.partij! Wordt het met den dag niet meer dui delijk, dat de sociaal-democraten geen goe de vaderlanders zijn? ALCOHOL IN HET BLOED. De alcohol die wij in wijn, bier, jenever drinken, komt door het maagdarmkanaal in het bloed. Daar moet hij zich laten be wijzen. Volgens een buitengewoon fijne methode is de onderzoeker Wildmark er in geslaagd te bewijzen, dat een hoeveel heid alcohol die in 1/10 liter bier aanwe zig is ook in het bloed is. Op grond van een speciale berekening is het mogelijk aan te geven, welke abso lute hoeveelheid alcohol de drinker ge dronken heeft. Voor het gerecht wordt de vraag geopperd, of een chauffeur zooveel alcohol gedronken heeft, dat hij een auto niet meer besturen kan. Widmark verzekert, dat een chauffeur bij wien men meer dan 1.6 gr. alcohol in 1 liter bloed vindt, zijn taak niet meer vervullen kan. Op deze manier kan men in vele gevallen ook de eigen schuld van het slachtoffer van 't verkeer vaststellen. Wanneer een dronken persoon op 'n een zamen landweg voor de wielen van een auto loopt zal de automobilist zich ook zonder getuigen van een schuldaanklacht kunnen zuiveren. Zoo dient het bepalen van de hoeveelheid alcohol in het bloed tot het verkrijgen van zijn recht. Aagtekcrke. In de Donderdagavond ge houden vergadering van den Gemeente raad deelde de voorzitter mede, dat dhr J. Gorré wegens ziekte niet tegenwoor dig kon zijn; hij uitte de beste wenschen voor zijn herstel en hoopte dat de heer Gorré binnen niet te langen tijd weer in de vergadering zou kunnen tegenwoordig zijn. De Gemeentebegrooting voor 1934 werd aan den Raad overgelegd. De Ge meenterekening over 1932 was nagezien door een Commissie, bestaande uit de heeren Kodde en Wisse, die deze reke ning in orde hadden bevonden. Zij werd voorloopig vastgesteld .op een bedrag van f 16.014,45 in ontvang, f 12.396,24 in uit gaaf en dus met een goed slot van 3618,21 gld. wat den gewonen dienst betrof en in ontvang en uitgaaf van f 540 wat den kapitaaldienst aanging. Het adres van de gemeente Strijen be treffende het Gemeenteverslag werd voor kennisgeving aangenomen, na een toe lichting van den voorzitter. Naar aanleiding van het advies van de Gezondheidscommissie werden nog enkele wijzigingen aangebracht in het ontwerp van de nieuw vast te stellen bouwveror dening. De Raad was echter niet bereid om voor te schrijven, dat stallen in nieuw te bouwen schuren van onbrandbaar ma teriaal moeten worden vervaardigd en om varkenshokken enz. te verbieden. De ver ordening werd daarna vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg dhr W. de Vis ser inlichtingen omtrent de uit te keeren exploitatievergoeding voor de bijzondere scholen, waarop de voorzitter antwoordde, dat, waar de gemeenterekeningen van de gelijksoortige gemeenten nog niet allen definitief zijn vastgesteld, het bedrag nog niet kan worden bepaald. Dhr G. de Visser vroeg inlichtingen om trent de uit te keeren vergoedingen aan hen, die bij 't nablussohen van den plaats gehad hebbenden brand hebben geholpen. De voorzitter zeide naar aanleiding daarvan zeer tevreden te zijn over de pres taties van de Aagtekerksche brandspuit en over de ijver en hulp van de brandweer lieden; een woord van dank bracht hij ook voor het spoedig ter plaatse zijn van de Domburgsche brandweer. Na eenige discussie werd het aan de brandweerlieden, die bij de nablussching zijn werkzaam geweest, uit te keeren be drag vastgesteld. Besloten werd eenige brandhaiken aan te schaffen en de toe gang tot de brandspuit te verbeteren. 's-Heerenhoek. De postduivenvereeni- ging „De Vriendenkring" hield een wed vlucht vanuit Mons. De prijzen werden behaald als volgt: Oude duiven: 1 en 3 J. Trommelen; 2. J. Remijn, Kwadendamme; 4. J. Heiliger, Nieuwdorp. Jonge duiven: 1 en 2 W. v. 't Westein de; 3. P. Rijk; 4 en 12 J. Trommelen; 5, 6, 8 en 11 B. de Jonge; 7. P. v. Eikeren; 9, 10 en 15 H. Jansen; 13 J. Heiliger te Nieuwdorp; 14 Poortfliet, Kwadendamme. Eerste duif 10-43-35; laatste 11-36-20. Bij het spelen verdronken. Gisterenmiddag was op de Braassemer- meer een heer uit Den Haag met eenige zijner zoons en een hunner vrienden met een jacht aan het zeilen geweest. Na af loop van het zeiltochtje hebben zij zich met balspel onledig gehouden. De achttienjarige vriend B., woonachtig in Den Haag, verdween plotseling in de diepte. Vrij spoedig daarna heeft men hem boven water gebracht, doch hoewel een ijlings ontboden geneesheer nog ge- ruimen tijd met een zuurstofapparaat heeft beproefd de levensgeesten op te wekken, is hij daarin niet geslaagd. Het ongeluk vond plaats op de plek, waar eenige weken geleden de student M. H. is verdronken. Doodelijke val van een ko ren m ij t. De landbouwer J. K., wonende te Klimmen (L.) is aldaar door een ko- renmijt gevallen, waarbij hij op een krui wagen terechtkwam. De man voelde zich aanvankelijk niet ziek. Den volgenden dag verergerde echter zijn toestand zoodanig, dat hij nog denzelfden dag aan de gevol gen van zijn val is overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Door een vuurpijl ernstig gewond. Tijdens het afsteken van het vuurwerk te Scheveningen is de 17-jarige A. de Jong, afkomstig uit Dubbeldam, die tijdelijk te dezer stede logeerde en zich onder de vele toeschouwers op de Pier bevond, plotseling geraakt door een vuur pijl, die hem in het gelaat trof en den rechterwang gedeeltelijk wegrukte, terwijl ook de kaak verbrijzeld werd. Het slacht offer werd hevig bloedend op een bonk neergelegd in afwachting van de komst van den geneeskundigen dienst. Inmid dels verleende dr Roes, aan het Kurhaus verbonden, geneeskundige hulp. De pa tiënt werd naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Wie helpt een direc teur aan een auto? Een kantoor bediede vertelt in „Mercurius", dat hij een sollicitatiebrief schreef op een adverten tie, waarin vast werk in een solide zaak beloofd werd tegen f 9 per week en op voorwaarde, dat f 1000 borgstorting werd gegeven. Het antwoord luidde: „Ik heb net weer een pakhuisje bij ge bouwd achter Emmastraat 36, reeds het 3e, waarmee al weer f 1000 gemoeid was, dan heb ik nog f 1000 over, wil een auto koopen voor f2000, dus moet beslist op de borgstelling staan, daar ik het voor die auto gebruik. Refectant krijgt 6 pet. rente er van en bij vertrek het geld terug van zelfspre kend. Administratief werk, hooren voor mij (ik ben doof), niet met personeel onder één hoedje spelen, en bereid weg te bren gen datgene wat voor de fietsende loop jongens niet geschikt is, per auto; mij eens leeren chauffeeren op stille weg als er tijd is, dat is zoowat voorloopig het hoofdwerk een uur of 8 per dag, tijdsver- deeling door u zelf te kiezen. Doch borgstelling is zaak voor de auto, blijft eisch; onnoodig dus te komen spre ken, als u daar niet toe in staat is." Door motorgassen ge stikt. Gistermorgen omstreeks 4 uur vond men te Croy (gem. Stiphout) den 48-jarigen M. v. d. A. in de keet van de werkverschaffing dood liggen. De man bleek te zijn gestorven tengevolge van verstikking door de zich ontwikkelende gassen van den motor bij een pompinstal- latie van de verbeteringswerken van den Goorloop. De man was door de gemeente Mierlo bij deze verbeteringswerken te werk ge steld en had in den afgeloopen nacht dienst bij de pompinstallatie, die dag en nacht in gang moet blijven. Toen de man gistermorgen zou worden afgelost, deed men de tragische ontdek king van zijn dood. Van d. A., die te Mierlo-Hout woon achtig was, laat een vrouw met negen kinderen achter. Vrachtwagen verspert den spoorweg. Gistermorgen is op den spoorwegovergang aan de Binnen- watersloot te Delft een met zware ijzeren gietsitukken beladen aanhangwagen uit de koppeling van den tractor geschoten. De vrachtauto bleef midden op de rails staan en versperde de lijnen in beide richtingen zoodat het verkeer geheel moest worden stopgezet. De reizigers konden nabij den overweg uitstappen en in een anderen trein hun reis voortzetten. Met groote moeite heeft men den vracht wagen, die met duizenden kilo's was be laden, ten slotte van de spoorbaan kun nen verwijderen. Omstreeks 10 uur was de stremming opgeheven. HET SOMNABULISME. Dr S. O. Los schrijft in de 's-Graven- haagsche Kerkbode over bovengenoemde zaak het volgende: De naam somnabulisme is afgeleid van het latijnsche somnus (is slaap) en am- bulare (is wandelen). In den loop der tijden is deze term ook op andere aan het slaapwandelen verwante verschijnselen toegepast. Men onderscheidt daarbij twee hoofdgroepen: a. het spontane, zonder inwerking van buiten optredende somnabulisme; b. het kunstmatig opgewekte somnabu lisme. Het spontane somnabulisme is verwant aan den droom. Deze ontstaat als in 'den slaap, vooral in lichten slaap, enkele dee- len van de zenuwen van den groot-hersen- rand werkzaam blijven. Tijdens den droom maakt de slapende' bewegingen, die hij of zij zich naderhand niet herinnert. Bij het slaapwandelen oefent de slapende gecom pliceerde 'handelingen uit, b.v. het verlaten van zijn 'bed, het afmaken van werk enz. Het komt vooral voor bij nerveuze kinde ren en heet ook wel 'hysterische somna bulisme. Het kunstmatige somnabulisme is eerst in 1784 door Poységur, een leerling van den bekenden Mesmer, ontdekt. Het be hoort tot het gebied van de hypnose (van het grieksehe hupnos is slaap), waardoor wij verstaan een kunstmatig opgewekte slaap, waarbij de patiënt half wakend is en rapport onderhoudt met den hypnoti seur. De somnambule onderscheidt zich als diepe hypnose van de lichte hypnose terwijl de diepe hypnose geen herinnering nalaat, de lichte wel. Enkele somnambules zijn zóó gewoon aan het in slaap gebracht worden door een hypnotiseur, dat zij ook zichzelf in slaap kunnen brengen. De diepe hypnose of somnambule ken merkt zich door gevoelloosheid van de huid, zelfs bij verwondingen, verscherping van de zintuigen, vooral het gehoor (14 maal zoo sterk als gewoon), en verhooging van de suggestibiliteit (beinvloeding van den wil door anderen), zoodat men de somnambule allerlei toestanden kan laten beleven, ja zelfs bevelen kan geven, die later in wakenden toestand uitgevoerd worden (posthypnotische handelingen). De buitengewone verschijnselen van het hypnotische somnambulisme zijn: helder ziendheid, telepathie, clair voyance (ver zien), het spreken in vreemde talen en het spreken als medium. Van deze verschijnselen behandelen wij alleen de helderziendheid van de som nambule. Vast staat, dat de somnambule in staat is in het binnenste van de licha men van vreemden te zien, en alzoo een diagnose te maken van een bepaald ziek tebeeld. Daardoor worden velen, ook Christenen, aangelokt om van hen gebruik te maken. In het „Institut psychique in ternational" te Parijs, in 1900 gesticht door Prof. P. Janet, zijn honderden proe ven genomen met somnambules, inzake het helderzien van krankheden. Het resul taat van dit onderzoek was, dat de meeste samnambulen afgaan op suggesties en naar de kwalen raden. Ook maken zij door hun onkunde aangaande de anato mie en de pathologie fouten in hun diag nose, die schadelijke gevolgen kunnen heb ben. De somnambuLen zijn buiten trance meest zenuwlijders en menige vrouw, die als somnambule optreedt, verliest daar door hare gezondheid. De bezwaren tegen het somnambulisme zijn: 1. Dat deze soort van hypnose meest wordt uitgeoefend door onbevoegde ge neeskundigen. Deze kunnen soms de kwaal opsparen, doch het aangeven van de oorzaak daarvan (b.v. vergrooting van de lever) en de middelen daartegen kun nen zij niet. Daardoor laten zij vaak het gunstige tijdstip van de genezing voorbij gaan of zij nemen de toevlucht tot kwak zalverij, die veel duurder is dan gewone medische hulp en soms kwade gevolgen heeft voor het lichaam. Dit bezwaar geldt ook tegen het magnetisme, dat een lichte soort van hypnose is, en vaak wordt uit geoefend door onbevoegden. Sommigen denken daarbij aan magnetische invloe den of het overgaan van een geheimzin nige stof (fluide), doch het wetenschappe lijk onderzoek daarvan heeft de kracht niet kunnen ontdekken. 2. Het zedelijk peil, waarop zij staan, die een somnambule raadplegen, is niet hoog. De meesten verlagen zichzelf door hun wil afhankelijk te maken van de sug gesties van een individu, dat zij niet ken nen en dat vaak onbetrouwbaar is (b.v. handelt uit winstbejag). Ook zijn het meestal waarzegsters, die deze kunst uit oefenen, en hun publiek bestaat meest uit menschen, die de toekomst willen weten, om met hun eigen verstand berekeningen te kunnen maken hoe ze moeten handelen. Zij, die de zedelijke wet van God in him leven erkennen, behooren niet thuis in zulk gezelschap. 3. Het godsdienstig peil van hen, die somnambules raadplegen, is eveneens zeer laag. De somnambule behoort tot de krachten, die door de occultisten en theo- sophen worden gebruikt voor hun pro paganda. Volgens hen is de zonde niets anders dan onkunde aangaande den uni- verseelen geest, die alwetend is. Door hypnose in allerlei vormen komt de mensch in contact met dien geest, zoodat hij zijn leven daarnaar kan inrichten. Dit is een pantheïstische religie, waarvan de loochening van de vleeschwording des Woords en de bestrijding van het evan gelie van Jezus Christus een noodzakelijk gevolg is Op deze gronden moet o.i. het gebruik van somnabules aan ieder, en dus ook aan gereformeerde lidmaten, ernstig ont raden worden. Gaan deze tegen den raad van de opzieners toch door met het ge bruik daarvan, zoo moet bij. de zielszorg het volgende onderscheid gemaakt wor den. De welbewuste aanhangers van oc cultisme zijn ketters, die naar Titus 3 vs. 10 moeten vermaand worden. De zieke lijke aanhangers van occulte krachten en zenuwlijders moeten met zachtmoedige liefde worden geleid, totdat zij hun dwa ling inzien en in den weg des gebeds en der geoorloofde middelen op God leeren vertrouwen. Motten. We leven in den tijd van de motten en als we, vooral nu, niet terdege op passen, zullen we spoedig voor groote verwoestingen in onze garderobe komen te staan. Waarom zullen wij het riskeeren, dat onze bontmantel tijdens zijn zomerrust totaal bedorven wordt en andere winter- kleeren, als we ze weer te voorschijn halen wanneer het koude seizoen aan breekt, onooglijke gaten blijken te heb ben opgedaan, die we, misschien met veel moeite, nog wel eenigszins kunnen her stellen, maar die toch in elk geval het kleedingstuk er niet mooier op maken? Ja, waarom, als er toch zoo'n doodeen voudig middel bestaat, om de motten uit onze in de kasten bewaarde kleeren te houden? Zoo'n doodeenvoudig en tegelijk zoo'n goedkoop middel. Lavendel, tabak, naftaline en kamfer worden als vergif tegen de motten be schouwd en het is mogelijk, dat de lucht van die stoffen de vraatzuchtige insec ten verdrijft, wij willen daar geen oor deel over vellen, maar wél weten wij, dat het niet alleen mogelijk, maar wel heel zeker is, dat het meermalen gebeurd is, dat personen, die hun kasten rijkelijk van een dier zoogenaamd onfeilbare middelen hadden voorzien, en, in de vaste over tuiging, dat er niets gebeuren kon, den heelen zomer niet meer naar hun winter- kleeren omkeken, bedrogen zijn uitge komen. Al die een sterken geur verspreidende stoffen, waarvan de meeste bovendien ook voor den mensch niet bizonder geniet baar zijn, houden op den duur de motten niet uit uw goed; het eenige middel om ze er uit te houden is te zorgen, dat ze er niet in kunnen komen. En daarvoor moeten we de kleeding- stukken inpakken in oude kranten. Men kan daar een zak van plakken, of men kan er de goederen gewoon inwikkelen, mits men maar zorgt, dat er geen naden open blijven, bijvoorbeeld door de ran den in een dubbele plooi samen te vou wen en met spelden vast te steken. Het eenige gevaar is dan nog, dat het papier scheurt, wat, gezien de kwaliteit van het krantenpapier niet zoo'n denkbeeldig ge vaar is, maar ook daartegen kan men waken, door in plaats van kranten, een ander stevig papier te gebruiken. Want het gaat hier niet om de lucht van de drukinkt, zooals we wel eens hebben hooren beweren. De heele kwestie is, dat de mottenlarven er niet aan zullen den ken papier, dat ze zeer onsmakelijk schij nen te vinden, en dat ze bovendien niet kunnen verteren, aan te tasten. Wilt U het onfeilbare middel van het inpakken van uw bont en uw wollen stoffen toepassen, doe het dan nu maar kijk eerst de kleeren goed na, want reeds kan de verwoesting aangevangen zijn. Tomaten. In dezen tomatentijd wordt meerdere malen gevraagd op welke wijze deze mooie, roode, ronde vrucht tot iets eet baars kan bereid worden. Natuurlijk kan de tomaat in plakjes gesneden en met een beetje zout bestrooid gegeten worden. Zij is echter uitstekend geschikt voor het maken van een vla. Men kan bijvoor beeld geschilde tomaten en bananen aan schijfjes snijden en met een laagje room bedekken. Heel smakelijk is beschuit met schijfjes tomaten. Het gerecht gehakt met tomaten, waarvoor de tomaat wordt uit gehold en met vleesch gevuld, wordt trouwens ook door velen gewaardeerd. Tomaten behooren tot de gezondste voedselsoorten. Tomatensap bevat veel phosphor, cal cium, kalium, appelzuur, lycopine en wat het belangrijkste is alle vitaminen en een groote hoeveelheid organische voedingszouten. Wij kunnen er ons dus slechts over verheugen, dat het verbruik voortdurend stijgt Ook voor zieken zijn tomaten uitste kend, vooral tijdens het herstellen. Gevulde tomaten. Neem 8 ste vige, middelmatige groote tomaten; 150 G. kalfsgehakt; wat peper, zout, noot muskaat; 1 sneetje oud brood zonder korst; y2 eetlepel gehakte peterselie; 1 d.L. kokend water met 1 Maggi's bouil lonblokje; 40 G. boter. Maak het gehakt op de bekende wijze aan met het geweekte brood, de kruiden en de gehakte peterselie; verdeel het in achten. Snijd van de tomaten het bovenste kapje af, hol de vruchten voorzichtig uit en vul ze met het gehakt; schik ze in een platten vuurvasten schotel, giet er den Maggi's bouillon bij, waardoor de gezeef de tomatenresten zijn gemengd en leg op elke tomaat een klontje van de boter. Laat in een matig warmen oven de tomaten en het gehakt gaar worden (on geveer een half uur) en nu en dan de vruchten bedruipend met den bouillon. Rijst met tomaten. Benoodigd- heden: 250 G. rijst; 60 G. boter; 1 eetlepel fijngehakte ui; 4 tomaten; wat peper en zout; y2 L. water met 2 Maggi's bouil lonblokjes. Laat in de heete boter de gehakte ui lichtbruin worden, roer er dan de ge- wasschen rijst door en laat die even mee- kleuren. Ontdoe de in kokend water onderge dompelde tomaten van het velletje, snijdt ze in kleine stukjes en voeg ze bij de rijst tegelijk met een snuifje peper en zout. Giet er den Maggi's bouillon op, dek de pan dicht en laat de rijst op een zacht vuur gaar worden (ongeveer 20 minuten). Dien dezen rijstschotel als afzonderlijk voorgerecht voor of geef er vleesch en groente bij. Enkele wenken. Rooklucht. Men zet 'savonds, vóór dat men de kamer verlaat, een schaal met water in 't vertrek op tafel. Den vol genden morgen is de rooklucht zoo goed als verdwenen. Even nog flink ventileeren en 'tis in orde. Men kan ook gemalen koffie of wat spiritus benutten. Zeildoek. Zeildoek, dat gaat kleven is wég. Afwasschen helpt niet, met was inwrijven ook niet. Daar is niets aan te doen, dan een nieuwe bekleeding op den stoel te maken. Rose pudding. Een heerlijk toetje. De ingrediënten hiervoor bestaan uit ci troenen, suiker, gelatine, water en slag room en wel lVz citroen op 50 gr. suiker, 3 blaadjes roode gelatine, Vs L. water en X L. slagsoom. De gelatine lost men op in het water, voegt dan de suiker en het sap van de citroenen toe en het laatst, zéér voorzichtig, den geslagen room. Als men wil, kan men in stukjes gesneden gecon- fij'te vruchten bij de massa mengen. Hier mede vult men een met eiwit besmeerden puddingvorm, zoodra het mengsel stijf be gint te worden. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem 316. Auteur: A. Deurloo, Nieuwdorp. 1 2 3 4 6 47 48 49 50 Zwart 8 sch. op: 8. 10. 11.18. 19. 20. 23. 25 en dam op 49. Wit 9 sch. op: 28. 29. 30. 32. 34. 38. 39. 41 en 43. Wit speelt en wint. Aug.-problemen voor 5 Sept. in te zen den aan bovenstaand adres. Vervolg rubr. 12 Aug. Stand na 3833 van wit: Zwart: J. Weiss. 1 2 3 4 5 6 16 26 36 46 15 25 35 45 25. 47 48 49 50 Wit: B. Springer. 8—12 Zwak, daar zwart nu een belangrijk tempo verspeelt en als gevolg daarvan zijn linker vleugel tot ontwikkeling komt. Hij moest 2024 spelen en daarna 1420. 26. 4338 Wit kon niet 3934 spelen wegens zwart 2329, 1420 en 19X50. 26. 3—8 27. 4440 20—25 Nu komt duidelijk uit dat zwart bij de ontwikkeling van zijn linkervleugel een tempo achter is geraakt. Hij kon niet 20 24 spelen, daar er zou volgen wit 27 22, zwart 18X27, wit 32X21, zwart 23X 34, wit 40X7 met winst. 28. 37—31 29. 49—44 30. 40—34 31. 45—40 32. 33X24 33. 28X19 34. 3429 14—20 20—24 5—10 24—29 19X30 13X24 Zeer goed. Op 4035 zou zwart 1823 spelen en wit heeft niets meer aan de vier stukken op den rechter vleugel. 34. 35. 39X28 36. 28X17 37. 27—22 24X33 17—22 12X21 Eveneens een krachtige zet, terwijl wit zijn tegenstander met den rechter vleugel vasthoudt, valt hij links aan. De zwarte stukken staan nu verspreid op het bord, terwijl wit het centrum beheerscht. 37. 18X27 38. 31X22 10—14 39. 22—18 21—26 40. 48—43 1419 Een lokzetje. Indien wit nu 1813 speelt volgt er: 1924, 3035 en 25X45. 41. 32—28 8—12 42. 18X7 11X2 43. 4237 28 44. 43—39 8—13 45. 4034 13—18 46. 34—29 19—24 47. 29X20 25X14 48. 39—33 1419 Op 3034 speelt wit 2823 en 33X24, gevolgd door 3631, 3832 met winst. 49. 33—29 16—21 50. 36—31 6—11 51. 38—32 30—34 Op 1117 speelt wit eenvoudig 2924 en anders heeft zwart geen zet om wit 28 23 te beletten. 52. 29X40 11—16 53. 28—23 Op 3127 maakt zwart nog een kans met 1822 en op 4034 speelt zwart 19 23 en 1822. 53. 54. 44—39 18X29 21—27 Op 1923 volgt wit 4035, zwart 29 34, wit 39X30, zwart 2329, wit 30 24 en 3530 wint. 55. 31X22 16—21 56. 4035 Zwart geeft op. Nog ie vermelden. Goede oplossingen ontvangen van: J. Geelhoed, nos. 310313. te Zoutelande.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6