EERSTE BLAD. Niet belang, maar beginsel. ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1933 DAGBLAD VOOR DE PR1VINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. 21b sb ib )25 19301932 Tuinbouw Dit nummer bestaat uit 2 bladen Buitenland. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. rttelijke bepalingen, ts ruim 600 bussen elatief èn absoluut ■ergelijking met de motorrijtuigen. 111.600 128.884 143.922 158.384 171.248 toename van rond dat is met on- per motorrijtuig. makkelijk nagaan, ons land per mo- D'aarbij moet ech- worden met het be er wij deze bere- ïat er (telkens op waren: tuig per 69 inw. 60 54 50 47 heel duidelijk, dat melnaam gebezigd) eld wint, crisis en ijkerwijze mag ver een geweldige stij- ira de conjunctuur vóór alles: het a toekomst I DSS 802771 67.845 fsmsft. 89 195 O 4958 l voori fcOOO autoV. 57694 51.514 755 ÖiÖ Ü5 «jëüb sift Öso 2.000 motorrijwielen len naar Engeland. ke de contingentee- uit en aardappelen in verband met de den invoer van rand, door den Mi- ihe Zaken belast is irtificaten voor den Len naar dat land, >ptemher a.s. orteurs, die in de October, November dappelen voor eigen and hebben uitge- de toewijzing der •king komen. Zij be spoedig mogelijk, een opgave van de, .oeveelheden, gespe- oorzien van de noo- in te zenden bij den isie, mr L. Niemol- 's Gravenhage, Tel. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Tolef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA, Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden medeaeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. De wijze waarop de heer Braat zich, althans tijdelijk, uit de politiek terug trok, is teekenend voor hen, die de belangen- politiek in hun vaandel schrijven. Zij worden niet gedreven door een be ginsel, maar door bet belang. Niet bet al gemeen belang, maar een speciaal groeps belang, waarbij bet persoonlijk belang Boms een vrij groote rol speelt. Zulke menschen kunnen alle kanten uit. Vandaag zijn ze vurige ijveraars vooi een behoorlijke weermacht, maar morgen prediken ze met evenveel genoegen de nationale ontwapening. Terwijl ze eerst op principieels en practiscbe gronden bet staatspensioen bestrijden, zullen ze, als dat profijtelijk schijnt, met be't grootste genoegen be't staatspensioen hemelboog prijzen. Ze voeren een verwoeden strijd tegen den 'zomertijd en wetten 'geen; woorden te vinden scherp genoeg om deze voor bet platteland zoo gevaarlijke en schadelijke bepaling te bestrijden, maar terwijl de volgelingen star en strak aan den ouden tijd vastbonden, hebben ze vooi zichzelf niet 'bet minste bezwaar met bun tijd mee te gaan en de wijzers van de klok te verzetten. Zij hebben een groot woord over de ambtenarij en spreken met minachting over ben, die „uit de staats^ ruif" plukken, maar zelf balen ze wat er te balen valt. En als tenslotte bet persoonlijk belang in bet gedrang komt, omdat er anderen opstaan, die nog weer beter op de dom heid en de lage hartstochten van de kie zers weten te speculeeren, dan hebben ze er ook ineens genoeg van en trekken ze zich onder groot misbaar terug. Het zijn treurige figuren, deze zoekers van eigen belang, die door bun optreden de gezond© politieke verhoudingen niet weinig schade doen. Nu moeten we niet meenen, dat der gelijke speculanten uitsluitend bij bepaalde belangenpartijen gevonden wor den. Daar wel in de eerste plants; maar daar niet alleen. Wij ontmoeten ze schier bij alle par tijen, ook wel bij die partijen, met wier beginselen een dergelijke politiek lijnrecht in strijd is. Er zijn er overal, die de opkomende zon aanbidden en die soms plotseling hun po litiek© jasje omkeeren of ook wel een der gelijk jasje aantrekken wanneer daar iets mee te bereiken valt. Telkens weer zien we dergelijke stre bers omhoog klimmen en men ziet ze ook even plotseling weer verdwijnen als bet beoogde doel niet kan worden bereikt. En wat erger is, zij oefenen vaak een onbehoorlijk grooten invloed uit, doordat ze niet schromen te werken of te laten werken met bet dreigement, dat zij, als aan bun eiscben niet wordt voldaan, met 'bun volgelingen niet meer meedoen. Uit vrees voor stemmenverlies worden dan dergelijke figuren soms op een plaats ge bracht of gehandhaafd, waar ze nooit be hoorden te komen, met achteruitstelling van anderen, wier beginselvastheid een waarborg is, dat ze nooit bet persoonlijk belang zullen laten domineeren. Uit den aard der zaak is dat een ver keerde politiek, waarbij ook altijd weer de waarheid Mijkt, dat wie bereid is zijn leven te verliezen, bet zal behouden. Wij hebben noodig en dat geldt voor alle partijen, die staan op principieelen grondslag mannen, die bereid zijn om te d i e n e n, om, zoo noodig met opoffe ring van eigen belang, te strijden voor de beginselen waaruit men leeft. Groen van Prinsterer beeft in zijn dag gen reeds ernstig gewaarschuwd, om, wat dit betreft bet pad zuiver te houden. Wie voor eigen eer of roem, om voor zichzelf iets te bereiken, het A. R. vaan del begeerde te volgen, werd door hem terug gewezen. Niemand, zoo zeide bij, boude zich bezig met anti-revolutionaire politiek, in dien hij bet heil des vaderlands begeert enkel op een weg langs welken de wan delaar voor eigen wenschen en belangen bevrediging vindt. Om daaraan dan toe te voegen: „Maar hebt ge van dergelijk een kleingeestigheid arkeer, laat ons dan opmerken, wat trou wens in bet oog valt, dat bet aan g e 1 e- g e n b e i d ter p 1 i c b t s v e r- vulling niet ontbreekt". Aan zoekers van eigen eer en belang beeft onze partij, ons land, geen behoefte. Maar voor wie ook in de politiek, on- oanks de teleurstellingen en ontnuchterin gen die men ook bier ontmoet, eenvoudig den door God opgelegden p 1 i c 'h t wil vervullen, wie bereid is te d i e n e n, die zal het aan gelegenheid daartoe niet ont- Mussolini houdt een „krachtige" rede. De groote legermanoeuvres, welke op bet oogenblik gehouden worden en welke naar schatting door een menigte van meer dan 100.000 personen worden gevolgd, zijn een dag gestaakt, op welken dag Mus solini, die de manoeuvres bijwoont, een bezoek beeft gebracht aan de stad Guneo, waar de D'uce in bet publiek een groote redevoering tot de verzamelde menigte beeft gehouden. Hij uitte vooreerst zijn dank voor do hartelijke vrijheid, welke bet leger overal bij de bevolking bad ondervonden en be toogde vervolgens, steeds onderbroken door geestdriftige toejuichingen van de menigte: Op deze plaats, in het hart van uw kracbtigen staat, wil ik door middel van u aan bet Italiaansche volk laten weten, dat 6000 jaren wereldgeschiedenis ons een duidelijke les hebben gegeven, n.l. dat een volk sterk moet zijn, zoowel in vrede als in oorlogstijd. Sterke volken hebben vrienden, zoowel bij bun nabuurstaten als bij de veraf ge legen landen. Sterke volken zijn gevreesd in den oor log. Zwakke volken staan in vredestijd al leen en verwaarloosd en in den oorlog loopen zij gevaar onderdrukt en vernie tigd te worden. Wij moeten sterk zijn, vooral in aantal, want als de wiegen leeg zijn, wordt bet land oud. Wij moeten sterk zijn in moed. Nooit achterwaarts zien, wanneer een besluit genomen is, doch altijd voorwaarts gaan. Wij moeten sterk zijn in karakter. Onze koelbloedigheid mag niet wijken, wanneer bet land door de zon bestraald wordt, en evenmin, wanneer bet door onverdiende slagen van bet noodlot getroffen wordt. Ik mag zoo spreken, want niemand kan betwisten, dat de Italiaansche regeering en bet Italiaansche volk oprecht den viede wenschen en dat wij daarvoor be wijzen gegeven hebben. Het fascistische Italië, zooals het zich thans in bet mid den van de 20e eeuw vertoont, is bel eenige land, dat aan alle beschaafde vol ken der aarde een zegen- en levensbood- schap te geven beeft. Mussolini eindigde zijn betoog met zijn hoorders op te wekken een eerbiedige ge dachte te wijden aan den koning. Des avonds bad in de stad een groote fakkeloptocht plaats door jeugdige fascist ten. Herhaaldelijk moest de D'uce op hel balcon verschijnen van bet regeeringsge- bouw, waar bij een geestdriftige buide van de onafzienbare menschenmenigte in ontvangst bad te nemen. Oorlogsmuseum 1e Tokio. D'e herinnering aan Japan's 3000 sol daten, die bij de gevechten in Mandsjoe- rije en Sjanghai gesneuveld zijn, zal be waard blijven in den vorm van een zaal in het keizerlijk paleis, waar de foto's der gesneuvelden met andere oorlogsherinne ringen zullen worden opgehangen. Het museum zal bet volgend jaar vol tooid zijn en aan nabestaanden en vrien den is gevraagd om interessante bijdra gen. Slachtoffers van de bergen. Zeven Alpinisten, die aan de Italiaan sche zijde den top van den Mont Blanc hadden beklommen, zijn verscheidene da gen verdwaald geweest. Vijf hunner zijn achtergebleven in een kloof, terwijl de twee anderen er in slaagden zich in vei ligheid te stellen. Een expeditie, bestaande uit 21 Ita lianen, is thans uitgetrokken, om naar de achtergeblevenen te zoeken-, die, naar men vreest, door koude en uitputting om bet leven zijn gekomen. Nader wordt nog gemeld, dat de twee Alpinisten, die erin geslaagd waren, zich in veiligheid te stellen, tengevolge van al- gebeele uitputting zijn overleden. Het aantal luisteraars in Duitschland. Het aantal radioluisteraars in Duitsch land is in de maand Juli met 31.828 tot 4.483.000 verminderd. De Duitsche poste rijen schrijven dezen achteruitgang toe aan de vermindering van bet aantal werk- loozen. D'ezen waren n.l. van de betaling van een bijdrage vrijgesteld. Aan den anderen kant zou men geneigd zijn, de verminde ring toe te schrijven aan de moeilijkbe den, welke de betaling der bijdragen voor verschillende radioliefhebbers oplevert. Effecten van ex-Koning Alfons. Door een Spaansche bank, gevestigd te Bilbao, werden bij een Italiaansche bank aandeelen in industrieele ondernemingen gedeponeerd, toebeboorend aan den ex- koning van Spanje. De Spaansche regeering, die zich tot erfgenaam van den ex-koning verklaard beeft, bad aan de Italiaansche bank te kennen gegeven, dat zij deze aandeelen bij het Spaansche ministerie van finan ciën moest deponeeren. Ex-koning Alfons had een proces tegen de bank te Bilbao aanbangig gemaakt, teneinde de effecten op te eischen. De rechtbank te Rome sprak zich uit ten gunste van den ex-koning. Daar de opgeëischte effecten zich in Italië bevin den, is de Spaansche wet volgens deze uitspraak niet van kracht. Groot vertrouwen in de Fokker verkeersvliegtuigen. Een frappant bewijs voor bet vertrou wen, dat de cliënten van Fokker in zijn constructie stellen en dat tevens een uni cum is in de vliegtuigindustrie werd door Polen gegeven. Zooals bekend, zegt de „N. R. Crt", is zoo juist een geheel nieuw type 3-motorig verkeersvliegtuig uitgekomen, de Fokker F 20. Reeds in het begin van dit jaar, toen deze machine nog in bet eerste stadium van constructie verkeerde, stelden de Po len groot belang in dit type en de bespre kingen dienaangaande leidden, naar wij thans vernemen, tot een licentie-overeen komst, die begin April gesloten werd, dus nog lang voordat bet eerste toestel van bet volkomen nieuwe type gereed was. De in Polen te bouwen Fokker F 20 machines zullen in dienst gesteld wor den op de lijnen van de Polskie Linje Lotnieze „Lot". Deze Mij- exploiteert o.a. de langste 'luchtlijn van Europa, n.m.l. van Tallin via Warsawa naar Salonici, een afstand van 3000 K.M. Zij beeft reeds een groot aantal Fokker F 7 driemotorige machines1 in gebruik, welk type in licentie gebouwd wordt door de firma Plage L'askiewitz te Lublin. De ervaring die men zoowel met het bouwen als met de exploitatie van deze toestellen gedurende vele jaren beeft op gedaan, w'as van dien aard, dat men zich zoo spoedig mogelijk van bet nieuwe Fok kerproduct wilde verzekeren. Ingezonden Mededeeling. Zelfs GROOTMOEDER kocht reeds het ZEEUWSCH PROFETENBROOD bij M. PETERSE, Fa GRAVESTEIN, Patissier, Middelburg. (Adv.) Oorlogsschepen voor Brazilië. De Braziliaansche regeering beeft in Japan dertig oorlogsschepen besteld, die binnen een termijn van tien jaar geleverd moeten worden. Alleen de betalingskwes- tie vormt bij deze reusachtige order een moeilijkheid, aangezien Brazilië als voor- Waarde stelt, dat de helft van bet kapi taal ten beidrage van 200 ïnillioen yen, in koffie mag worden voldaan. Malaise in de borinage. Met den dag worden de exploitatie-mo gelijkheden in de steenkolenmijnen van de Borinage geringer. Gevreesd wordt, dat binnen afzienbaren tijd een geleidelijke sluiting van de mijnen noodig zal zijn. Met bet oog daarop beeft de Belgische regeering een commissie sa mengesteld, welke belast is met bet zoeken naar werk voor de gedwongen werkloozen in dit gebied. Als voorzitter dezer com missie fungeert de directeur-generaal van belt mijnwezen. In de commissie hebben verder zitting vertegenwoordigers van de werkgevers en van de arbeiders. Overwogen wordt, of bet mogelijk is de werkloozen naar andere mijnstreken over te brengen. Extra treinen zullen dan wor den ingelegd om ben naar en van bun werk te vervoeren. Luther en Hitier. De Duitsche minister van Onderwijs en E eredienst, Rust, 'beeft in verband met de Lutherweek een rede gehouden, waar in hij Hitier den geestelijken erfgenaam noemde van Luther. „Sedert Luther de oogen beeft gesloten, zoo zeide bij, beeft ons volk zulk een zoon niet gehad. Eerst ons Was bet beschoren, zijn wederkomst te beleven. De arme kleine weesjongen uit bet bescheiden buis in Braunau, de ar beider der groote stad Weenen, de mus- kettier van den wereldoorlog moest koinen om bet volk nog eens te laten zien, dat de zoon vein bet volk de vlag vooruit draagt. Adolf Hitler. De leer doet bet niet alleen. De persoonlijkheid beslist. Lutber is niet alleen de godsdienst-hervormer ge weest; bij was ook de volksrevolutionair". Minister Rust sprak verder over de kerk, die aan de regeering baar eenheid te danken beeft. De regeering kan nu niets meer doen dan aan de kerk den steun geven, dien zij1 noodig heeft. De tijd is voorbij, zoo zeide Rust ten slotte, dat men Lutber en Hitier niet in één adem mocht noemen. Zij hooren bij elkaar, zij zijn van; denzelfden echten Duit- scben stempel. Korte berichten. In Denemarken heerscht een epide mische kinderverlamming. Te Kopenha gen zijn alle lagere scholen gesloten. 1 Het aantal ingeschreven werkloo zen in Frankrijk bedroeg per 19 Aug. j.l. 237.990 tegen 238.971 in de daaraan voor afgaande week. i De staat Mandsjoekwo beeft zijn eerste begrootingsjaar beëindigd met een batig saldo van 23 millioen yen. Deze meevaller vindt zijn oorzaak voornamelijk in bet feit, dat de invoerrechten veel meer hebben opgebracht dan geraamd is. i D'e seismograaf van bet observato rium te Georgetown heeft een aardbeving geregistreerd, waarvan de baard in Gen- traal-Azië gezocht moet worden. Te Dresden beeft de politie volgens V. D. 95 personen gearresteerd, die een organisatie van de socialistische arbei derspartij in bet district Dresden op touw hadden gezet. D'e organisatie is ontbon den. 1i De burgemeester van de Zuid-Bul- gaarsche stad Paschmakly, Porfiroff, is Donderdag door onbekenden doodgescho ten. De vermoorde was lid van den par tijraad van den nationalen boerenbond, de sterkste groep in de regeerings-coali- tie. i Officieel wordt medegedeeld, dat bet bord aan den ingang van bet badstrand aan de Wannsee, dat den Joden bet ba den verbood, weer is verwijderd. Teneinde Japans overtollige zijde- voorraden te helpen opmaken, beeft bet ministerie van Oorlog voor de manschap pen van sommige divisies uniformen la ten maken van een stof uit wol en ruwe zijde. i Het bevolkingscijfer van Italië be draagt thans 42.520.000 zielen. D'e aan was sedert de telling in 1931 beloopt rond 900.000 zielen. Prins Hendrik. Prins Hendrik is gisteren uit Den Haag vertrokken voor bet maken van een zeil tocht van eenige dagen op de Zeeuwsche wateren en langs de kust van België. Minister Deckers. De minister van defensie is van verlof teruggekeerd en beeft hedenochtend zijn ambtsbezigheden hervat. Het Vredespaleis 20 jaar geleden ingewijd Op 28 dezer zal bet 20 jaar geleden zijn dat, in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin en Andrew Carnegie, het Vre despaleis werd ingewijd. Het herbergt thans, gelijk men weet, behalve bet Per manente Hbf van Arbitrage, bet Perma nente Hof van Internationale Justitie en de Academie voor Internationaal Recht. Het gebouw zal dien avond zijn verlicht. Van 28 Augustus tot 2 September wordt bet geschrift: Wat gebeurt er in het Vre despaleis? Waarvoor dient bet? gratis ter beschikking van de bezoekers gesteld. Directe belastingen, invoerrechten en accijnsen. Men meldt aan de N. R. Crt.: Naar wij' vernemen ligt bet in bet voor nemen van den minister van financiën wijziging te brengen in den dienst der di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen. Er zouden n.l. bij bet tot stand komen van de wet op de omzetbelasting inge steld worden 30 tot 34 inspecties der in voerrechten en accijnzen en 84 tot 88 in specties der directe belastingen. Ook t.o.v. de ontvangkantoren zal wijziging plaats hebben. Bij de meeste dezer zou alleen betaling der directe belasting mogelijk zijn. De inning van de andere rechten zou alsdan overgaan behoudens en kele uitzonderingen naar de kantoren der invoerrechten. De nieuwe salariskorting van het rijkspersoneel. Onder voorzitterschap van den beer L. F. Guit is bet hoofdbestuur van den Ned. R.K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus, Donderdag j.l. in buitengewone vergadering te Utrecht bijeen geweest ter bespreking van de voorstellen der regee ring, inhoudende, een nieuwe korting op de loonen en salarissen van bet Rijksper soneel. Met groote teleurstelling werd van den inhoud van deze voorstellen kennis geno men, vooral omdat in voorafgaande jaren reeds belangrijke offers door bet rijksper soneel zijn gebracht. Op deze hoofdbestuursvergadering volg de in den namiddag een vergadering van afgevaardigden van d'e centrale groep Rijkspersoneel van St. Paulus. Bij de daar gevoerde besprekingen werden de grondgedachten en de practische betee- kenis der regeeringsvoorstellen aan ern stige critiek onderworpen, terwijl daar naast bijzonder werd gewezen op de po sitie van hen, die behooren tot d'e lagere groepen van het Rijkspersoneel. De' beraadslagingen leidden tot alge- heele overeenstemming tusschea bands leiding en afgevaardigden. Binnenland. De nieuwe salariskortingen. Reuzel in de melange? Interpellaties over politiezaken. Generale Synode Geref. Kerken. Buitenland. Mussolini over een sterk Italië. Malaise in de Borinage. Het toestaan van interpellaties. In Staatsblad nr 4-38 is opgenomen een K.B. waarbij wordt vernietigd het besluit van den raad der gemeente Haarlem van 12 April 1933 tot inwilliging van bet ver zoek van bet raadslid Joosten om aan B. en W. vragen te stellen omtrent de wei gering door den burgemeester tot bet ge ven van verlof voor het houden van een optocht op Zaterdag 1 April 1933, aan gevraagd door bet bestuur van de fede ratie Haarlem van de S. D. A. P., welke optocht was bedoeld als reclame in ver band met de verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer. De Kroon overweegt hierbij, dat de toe gestane vragen niet betreffen het door het college van B. en W. gevoerde bestuur van de huishouding der gemeente en dat de raad, door toestemming te verleenen tot bet stellen van bedoelde vragen beeft ge handeld in strijd met de gemeentewet. In Staatsblad nr 437 is afgekondigd een K. B., waarbij vernietigd wordt bet be sluit van den gemeenteraad van Leiden van 28 April 1933 tot inwilliging van bet verzoek van bet raadslid D. A. van Eek, om aan den burgemeester inlichtingen te mogen vragen met betrekking tot het wei geren van toestemming tot het houden van een optocht op 1 Mei aan bet Mei comité uit de arbeidersbeweging. De Kroon overweegt bierbij, dat noch volgens de letter, noch volgens den geest der gemeentewet aan den burgemeester verantwoordelijkheid is opgedragen je gens den gemeenteraad nopens bet door hem gevoerde beleid ter zake van de pol- litie in de gemeente, zoodat bet raadsbe sluit in strijd is met de wet. De bezuinigingen bij het M. O. te Haarlem Het „Haarlem's Dagblad" meldt: Zoo als men weet, heeft de Gemeenteraad van Haarlem in de vergadering van 4 Augus tus besloten tot opheffing van bet Lyceum. In de Juli-vergadering Was al besloten de rijkssubsidie voor bet M. O. aan te vra gen. De bedoeling van beide besluiten was te komen tot een belangrijke bezuiniging der gemeentelijke uitgaven. Het aantal lesuren per leeraar zal worden opgevoerd terwijl bovendien de klassen grooter ge maakt zullen worden. La verband daarmede zullen met in gang van 1 September a.s. niet minder dan 27 leerkrachten worden ontslagen. Daaronder zijn 15 tijdelijke leeraren, die dus niet voor den nieuwen cursus', die met September begint, zullen worden herbe noemd en 12 vaste leeraren. De 12 Vaste leeraren die ontslagen zullen worden, zijn gekozen uit bet bejaarde per soneel. Deze ontvangen 3 maanden vol salaris, 3 maanden 85 pet. en verder tot den pensdoensleeftijd 70 pet. van bet sala ris als wachtgeld. Haarlem had in het geheel een .kleine 120 leerkrachten bij het middelbaar on derwijs en gymnasium. Postpakketten naar Ned.-lndië. Zooals bekend bestaat reeds geruimen tijd de gelegenheid tot verzending van postpakketten naar Ned.-lndië en tus- schenliggende landen door middel van den luchtdienst AmsterdamBandoeng. Met ingang van 1 Sept. worden alle tarieven voor dit vervoer belangrijk ver laagd. Voor Ned.-lndië b.v. wordt het luchtrecht teruggebracht tot een minimum van 10.50 per pakket (thans 15). De postkantoren verstrekken nadere inlich tingen. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de tarieven voor luchtpost pakketten, vermeld in het strooibiljet van Nov. 1932 (uitgevoerd in rood op geel) en op het omslag van de boekjes met lucht- poststrookjes „par avion", met ingang van 1 September komen te vervallen. Uiting van trouw aan de Koningin. In de gisteren te Zeist gehouden raads zitting werd door den heer v. Lonkhuy- zen (a.-r.) voorgesteld om op 31 Aug. a.s. ter gelegenheid van het regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin, namens den raad een telegrafischen gelukwensch en verklaring van trouw en aanhankelijkheid te zenden. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen, zoodat ook de vijf soc.-democratische le den er hun instemming mee betuigd had den,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1