RIJWIELPAD Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Fietsers, opgelet Telegrammen. In de Dinsdag j.l. gehouden be stuursvergadering der Oranjevereeniging is besloten niet op 31 Augustus, doch. op Woensdag 6 September a.s. op bescheiden voet feest te vieren. Naar wij vernemen zullen deze week bij de ingezetenen lijsten circuleeren en naar gelang de giften zijn, kan het bestuur uitvoering geven aan zdjïi plannen. Vast staat, dat in de eer ste plaats de schoolkinderen zullen wor den getracteerd. Voetbal. Wedstrijduitslalgen 19 Aug.: Afd. 2: Kapelle 2—Goes 5 2—6. Afd. 3: Wit ZwartKapelle I 03. Wedstrijdprogramma 26 Aug.: Afd 2: Goes 5—''s H. Arendskerke 2. Afd. 3: Kapelle I—Ierseke 2; Rilland 2Wemeldinge; WaardeWit Zwart. Aanvang alle wedstrijden te 7 uur. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oud-Alblas, J. R. Cuperus te Martenshoek. Voor 's Grevelduin-Ca- pelle, A. J. Westra Hoekzema te Mijns- heerenland. Geref. Kerken. Drietal te Bergentheim, H. Brink te Onderdendam, F. C. Zwaai Jr. te Borger en E. Teunis, cand. te Enschede. DE GENERALE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN. Het leerboek voor de Catechisaties Onze Synodeverslaggever schrijft ons: In de zitting van heden (Donderdag) zou na de begroetingstoespraken van de Buitenlandsche afgevaardigden allereerst aan de orde komen het Leerboek voor de Catechisatiën. We mogen over deze aan gelegenheid den lezer iets nader oriëntee- ren. Gelijk bekend, heeft de Synode van Arnhem (1930) uitgesproken, dat zij on verzwakt de wenschelijkheid van een nieuw Leerboek handhaaft, waarom zij een opwekking deed uitgaan tot hen, die zich daartoe gedrongen gevoelden om een leerboek samen te stellen voor de cate- chisatien en deze proeve dan onder pseu doniem in te zenden. Daartoe benoemde zij een drietal deputation, n.l. de 'heeren Prof. Dr A. G. Honig te Kampen; G. Meima, directeur van de Kweekschool met den Bijbel te Groningen en Ds J. L. Schouten te Amsterdam, die de opdracht ontvingen de ingeleverde proeven te beoordeelen, een keuze te doen en hun oordeel gemo tiveerd bij de Synode in te dienen. Het gevolg van die oproep, die uitging was, dat een zestal proeven binnen kwamen, onder de volgende pseudoniemen: 1. „Luc- tor et Emergo"; 2. „Pro Ecclesia et Ju- ventute"; 3. ,,'t Volmaakte wordt op aar de niet gevonden"; 4. „Credo"; 5. „In elk verbond zijn twee deelen begrepen", en 6. „Eucharistie". Na ampele bespreking zijn deputaten tot een gemeenschappelijke conclusie ge komen. Eenparig waren zij van oordeel, dat de proeve onder het motto „Eucha ristie" ingekomen, de voorkeur verdient. Daarnaast stellen zij als twee en drie die welke ingekomen zijn onder de motto's „In elk verbond zijn twee deelen begre pen" en „Credo". De proeve „Eucharistie" gaat wel niet uit van de theologische volgorde, gelijk de Utrechtsohe Synode als de meest wen- schelijke oordeelde, maar, waar de Synode van Arnhem de inzenders aan niets bond waren de deputaten van oordeel, dat dit niet als overwegend bezwaar mocht wor den aangemerkt. Wel hadden deputaten tegen de gekozen proeve nog al eenige bedenkingen, maar door wijzigingen en aanvullingen konden die worden wegge nomen. Na rijp beraad besloten zij het zegel der anonimiteit te verbreken, om daardoor in de gelegenheid te zijn met den auteur de gewenschte wijzigingen en aanvullingen te bespreken. Aldus ge schiedde, waarna in overleg met den auteur de gewenschte wijzigingen en aan vullingen werden aangebracht. Op de volgende gronden bevelen deputaten nu deze proeve 'bij de Synode aan: 1. Zij oriënteert zich bij de behandeling van de stof aan het Onze Vader en heeft daardoor iet® eigens; 2. Zij plaatst zich, zooals uit de eerste vraag reeds aanstonds blijkt, geheel op den grondslag van het verbond der ge- 3. Zij ontkomt hierdoor aan het gevaar Ta.?.een intellectualistisch betoog met een piëtistiscben inslag; 4. Zij draagt in haar vragen en ant woorden een belijdend karakter, terwijl deze allen uitmunten door kortheid en duidelijkheid; 5. Zij geeft in de toelichting, die onder elk antwoord gegeven wordt, de hoofd zaken aan en biedt daardoor aan den ca techeet een groote mate van vrijheid bij de behandeling van de stof; 2ij sluit zich in haar wijze van uit drukking zoo nauw mogelijk bij den Ca techismus aan; 7. Zij verwijst na elke toelichting naar de Geref. Belijdenisschriften en geeft daarna aan wat als controvers dient be handeld te worden. Om al deze redenen adviseeren depn taten aan de Synode dit leerboek, als het haar goedkeuring wegdragen kan, voor 't uitgeven aan den auteur over te laten en van haar aanbeveling te voorzien. nu bovenbedoelde proeve be treft, deze telt 96 vragen, verdeeld in acht deelen en 40 afdeelingen. Deel I handelt over het Verbond; deel H over den Naam Gods; deel III over het Koninkrijk Gods; deel IV mer den wil Gods; deel V over de Heiliging van Gods Naam; deel VI over het geloof en de genade des Koninkrijks; deel VII over de gehoorzaamheid aan Gods Wil en deel Vin over het Gebed. De proeve is blijkens de kerkelijke pers niet onverdeeld gunstig in 'het land ont vangen. We herinneren hier slechts aan de critiek van Dr C. Bouma in het Kerk blad van de Geref. Kerken van Den Haag en van Prof. Dr J. Waterink in „De Re formatie". Derhalve moet verwerping door de Synode niet uitgesloten worden geacht. Een tweede aanvullingsagendum. Op het agendum van de Generale Sy node, die j.l. Dinsdag te Middelburg is aangevangen, is thans een tweede aan vulling verschenen. Dit aanvullend agen dum bevat o.m. het volgende: Een voor stel van de Kerk van Ulrum om de Af scheiding in 1934 te herdenken op 14 October van dat jaar, een getuigenis te doen uitgaan, een dringend verzoek te richten tot verwante kerkelijke groepen in het vaderland om te komen tot ver- eeniging op den grondslag van Gods Woord en alle maatregelen door de Sy node te doen nemen, die de Afscheiding stellen in het juiste licht; voorts een schrijven van de Bijzondere vergadering van de Zendingsarbeiders op Soemba in zake de Maleische eenheidsvertaling van dien Bijbel; het dosier inzake de bekende zaak Heerenveen-Oudesohoot en bet rap port terzake; een schrijven van het be stuur van 'het verband van Evangelisatie- commissies van Geref. Kerken inzake de samenwerking in de Evangelisatie; een verzoek van de Part. Synode van Noord- Brabant en Limbur om van de Gen. Sy node opnieuw een krachtige opwekking te doen uitgaan tot steun van het Evan gelisatiewerk in deze provincies; een schrijven tot herziening van het besluit van de Classis Den Haag van Br E. J. W. een schrijven van den heer D. Zemel te Haarlem inzake vaste standplaatsen van emeriti-predikanten; een schrijven van de Classis Gorinchem inzake de roeping van den consulent; een schrijven van den Ker- keraad van Nunspeet inzake de Gezan gen; idem van Ds J. S. Post te Axel in zake de uitspraak van de vorige Synode in betrekking tot bet vrouwenkiesrecht; een schrijven van den heer A. Janse te Biggekerke inzake de Gezangen; een schrijven van den Kerkeraad van Den Haag-Oost inzake een genomen beslis sing van deputaten voor de Zending onder de Joden: eveneens een schrijven van Ds Jac. v. Nes, miss. predikant voor de Jo- denzending en een schrijven van de com missies voor de Jodenzending te Den Haag-Oost en -W. inzake tractaatver- spreiding. Voorts noemen we van het al maar stijgend aantal bezwaarschriften nog die van de heeren J. H. Ronhaar te 01st; J. W. Bruins, arts te Deventer en van de Kerk van Deventer, die allen min of meer verband houden met de zaak van (het z.g. Deventer-kwartet. Ook zijn er be zwaarschriften ingekomen over allerlei •detailzaken. De zittingen der Synode. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen om de zaak van de Theol. School te Kampen in de zitting van Vrijdag te behandelen. Het is derhalve te verwachten d'at ook de benoeming van twee hooglee raren aan de Theol. School op dien dag aan de orde komen zal. D s L. B. T j e b b e s. A.s. Zondag viert Ds L. B. Tjebbes, Ned. Herv. pre dikant te Middelburg zijn 40-jarig ambts jubileum. De jubilaris werd 11 Juli 1867 geboren en studeerde aan de Rijksuniversteit te Utrecht. In 1893 candid'aat geworden, aanvaardde hij 27 Aug. van dat jaar het predikambt te Schraard (Fr.), na voor af te zijn bevestigd door Ds H. A. Leen- mans, toen te Harlingen met 1 Kon. 22 vers 14. In 1896 vertrok de jubilaris naar Oudemirdum, welke standplaats in 1904 met Medemblik verwisseld werd. Sedert 1909 is Ds Tjebbes predikant te Middel burg. Naast zijn pastoralen arbeid geeft Ds Tjebbes zich te Middelburg aan verschil lende dingen. Zoo is hij bestuurslid van beide Hervormde scholen, secretaris van de afd. Middelburg van dien Ned. Mil. Bond, voorzitter van de afd. Middelburg van de Vereen, tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland, waarvan de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom uitgaat, godsdienstleeraar in het Huis van Bew'aring, curator van het Stedelijk gym nasium en secretaris van den Armen raad. De jubilaris is lid van bet classicaal bestuur en quaestor van den ring Mid delburg. Hoewel dankbaar voor de vele hem ten deel gevallen zegeningen, wenscht Ds Tjeb bes zijn jubileum niet in het openbaar te vieren. Hij wilde naar de ge vangenis. De nood onder de werk- loozen van New York is nog steeds zoo groot, dat velen tot iederen prijs trach ten te bewerkstelligen, dat zij in de ge vangenis komen, ten einde daar onderdak en verpleging te vinden. Dat deed ook Frank Guirassick, die verscheidene malen in het Centraal-Park- Politiebureau verscheen en daar verzocht om te worden ingesloten, daar hij den nacht in het park had doorgebracht. Dit wordt echter tegenwoordig niet meer als een overtreding beschouwd, daar honder den werkloozen genoodzaakt zijn, in het pauk te overnachten. Guirassick bestudeerde daarop de ver schillende verbodsbepalingen en kwam te weten, dat graven in het park verboden is. Hij nam daarop een conservenblik en groef net zoo lang tot bij door een politie beambte werd ontdekt. Hij is nu voor drie dagen opgeborgen, doch de autoriteiten vreezen, dat hij recidivist zal worden en dat zijn voorbeeld grif navolging zal vin den. Koeien uit de weide ge- stol e n. In den vorigen nacht zijn te Spijkenisse uit een weide van de gebroe ders Van der Linde twee koeien gestolen. De weide ligt aan den nieuwen provin cialen weg, in de onmiddellijke nabijheid van bet dorp. De diefstal werd eerst des morgens door de eigenaars ontdekt. Ver moedelijk is hij zeer vroeg in den ochtend gepleegd. Sporen op den weg wijzen er op, dat het vee per auto is vervoerd, waarschijnlijk naar de markt te Rotter dam. - Bigamist voor de recht bank. De mijnwerker V. Sch. te Heer len, thans gedetineerd, werd tijdens den oorlog van het front naar huis gezon den. Ingevolge een oneenigheid thuis ging hij opnieuw naar het krijgstooneel. In 1929 sloot hij te Heerlen een huwelijk. Later bleek, dat de man reeds getrouwd was en terzake hiervan had verdachte zich Maandag voor de Maastrichtsche Rechtbank te verantwoorden. Zijn huwe lijk dateerde van 1902. Hij1 verklaarde echtscheiding gevraagd te hebben, had lange jaren niets meer gehoord en meen de dat de zaak verder in orde was. Het O. M. eischte 5 maanden gevangenisstraf i Dwarskijkers geweerd. Zooals men weet, is kort geleden het rei zen van buitenlandsche correspondenten buiten Moskou van een speciale toestem ming afhankelijk gesteld. Uit de tot dus ver genomen beslissingen valt af te lei den, dat de sow jet-regeering geen dwars kijkers wenscht in de gebieden, waar de zen winter en in het voorjaar honger ge leden is en waar wellicht op het oogen- blik bij het binnenhalen van den oogst ook niet alles glad van stapel loopt. De Moskousche correspondent van de Chris tian Science Monitor heeft geen verlof kunnen krijgen, om de Oekraïne en Noord Kaukasië te bezoeken; de correspondent van de Manchester Guardian kreeg alleen vergunning om deze gebieden door te rei zen, zonder zich ergens op te houden. De correspondent van de Kölhische Zeitung, die Archangelsk wou bezoeken, kreeg eveneens nul op het rekest. Eigenaardige electri- sche schokken. In Overveen op den Bloemendaalschen weg bij den spoorweg overgang en den Tetterodeweg doet zich een eigenaardig geval voor, naar de op lossing waarvan men nog steeds zoekt. Men heeft vastgesteld, dat als de autobus van de firma Stormvogel genoemde halte verlaat, soms een hevige electrische schok wordt gevoeld. Proefnemingen hebben uit gewezen, dat van een defect in de leiding geen sprake kan zijn, terwijl evenmin een fout in de leiding van de telefoon de oor zaak van het verschijnsel kan zijn. Men onderzoekt thans met welke soort van electriciteit, statische of dynamische, men hier te doen heeft. Brandweer op de slan gen j a c h t. De Berlijnsche brandweer werd gisteren gealarmeerd voor een onge woon feit. Een 2% M. lange slang had kans gezien op het perceel Koblenzer- strasse 8 te Wilmersdorf naar het dak te kruipen. Het beest was eigendom van een student in de zoölogie, die op de twee de verdieping van het huis een terrarium had ingericht. In dit terrarium bevonden zich ook krokodillen, schildpadden enz. De brandweer slaagde erin de slang te vangen en bracht haar naar den eigenaar terug. Hoe het reptiel naar buiten is ge kropen, is niet bekend. Zwaar weer bovenFries- 1 a n d. Tijdens het hevige onweer dat Dinsdag boven Friesland woedde is op verschillende plaatsen ernstige schade aangericht. Te Rottum werd de boerderij van den heer Heida door den bliksem ge troffen; er ontstond geen brand doch er werd groote schade aangericht. Te Zu rich sloeg de bliksem in de woning van den heer v. d. Weij welke tot den grond toe afbrandde. De woning van den heer Nieuwenhoven te Vledderveen werd even eens door het hemelvuur getroffen en een prooi der vlammen. Zoo goed als niets kon worden gered. De schade wordt hier door verzekering gedekt. Terwijl de echtgenoote van den heer B. te Wommels den vergaarbak, die door den hevigen regenval verstopt was ge rankt, wilde schoonmaken, sloeg de blik sem in haar onmiddellijke nabijheid in den grond. De vrouw viel bewusteloos neer en werd gewond; later bleek haar toestand gelukkig nog mee te vallen. De woning van het hoofd der school te Delf- strahuizen werd eveneens getroffen, waardoor groote schade veroorzaakt werd. Een begin van brand kon worden gebluscht. Op tal van plaatsen werd vee in de weide gedood, terwijl het onweer in sommige streken met hevigen regenval, waartusschen brokken ijs, gepaard ging. De moord in de Scheve- ningsche Boschjes. Het Haag- sche gerechtshof behandelde met geslo ten deuren in hooger beroep de zaak te gen den 26-jarigen kleermaker, die op een avond in Januari j.l. een vrouw uit de Vleerstraat alhier in de Scheveningsche boschjes van het leven zou hebben be roofd. De rechtbank veroordeelde hem in eersten aanleg tot 6 jaar gevangenisstraf. De Officier van Justitie had acht jaar ge- eischt. De procureur-generaal vroeg thans be vestiging van het vonnis der rechtbank, waarop de uitspraak werd bepaald op 6 September a.s. Meisje onder zand be dolven. Op een terrein aan de Brinio- straat te IJmuiden speelden gistermiddag vijf kinderen in een diepen zandkuil. Plot seling stortte deze in, waarbij een meisje van 9 jaar onder zand bedolven werd. Juist passeerde daar een agent van po litie, die met behulp van den timmerman W. het zand met de handen weghaalde. Het gelukte hun bijtijds het kind te red den, waarop het naar huis werd gebracht. Vrouw uit den trein ge vallen. Gistermorgen ongeveer 11 uur is nabij de stopplaats Middelstuw de 23- jarige vrouw van den arbeider Balk uit Garnwerd vermoedelijk uit den trein ge vallen. Geruimen tijd later werd zij langs de spoorbaan gevonden en na verbonden te zijn in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar ze gisteravond aan de bekomen verwondingen is overleden. Omtrent de toedracht van dit ongeval vernemen we nader, dat de vrouw, die te Sauwerd in den trein was gekomen, het voornemen had een bezoek te brengen aan haar ouders, die te Westerwijtwerd woonden. Ze zou dan te Middelstuw moe ten uitstappen. De trein, dien zij' echter had gekozen stopte niet te Middelstuw, hetgeen de vrouw vermoedelijk onbekend is geweest. Nabij de stopplaats Middel stuw zei ze tegen eenige medepassagiers, dat ze wilde uitstappen, doch toen ze op het balcon gekomen bemerkte, dat de trein niet stopte is zij door de snelheid van den trein van het balcon gevallen met het be kende droevig gevolg. Het eigenaardige is, dat haar mederei zigers verzuimd hebben aan de noodrem te trekken. In het volgende station gaven ze van het gebeurde kennis aan den sta tion-chef. Auto vol margarine ge smokkeld. Bq1 een autocontrole op den Amsterdamschen Straatweg bij Haarlem, ontdekte de politie eenigen tqd geleden een vrachtwagen gevuld met gesmokkelde margarine. In totaal bleek er 2500 k.g. op den wagen te zqn, die over de Duitsche grens was binnengesmokkeld. De 22-jarige chauffeur J. V. 0. R., uit Aalten, stond voor dit feit voor den Haar- lemschen kantonrechter terecht en hoorde verleden week f 5000 of 300 dagen hech tenis tegen zich eischen. De Kantonrechter veroordeelde hem gistermorgen tot een geldboete van f 2500 of 10 weken hechtenis. De auto zal worden vernietigd. Muizenplaag. Vele perceelen hooiland langs het Zwartewater hebben geducht te Inden van de muizenplaag, zoo dat van de tweede snede hooi zeer weinig terecht komt. Alleen de perceelen, welke door hun lage ligging nog eens onderge- loopen zijn, geven betere opbrengsten. Jongen van 13 jaar chauf feer tl De brigade-commandant der ma rechaussee heeft op den Bredaschen weg te Tilburg proces-verbaal opgemaakt te gen den chauffeur van een bestelwagen van De L. uit de Hasseltstraat. Hy liet op dezen gevaarleken weg een jongen van 13 jaar zyn wagen besturen en verklaarde bij zijn aanhouding niet te weten dat dit verboden is. HET WERKWOORD KIRREN EN ZIJN VERVOEGINGGEN. Ieder Indisch bureau-ambtenaar, zegt de „N. R. Ct.", tot de jongst-aanwezende- tijdelij'k-waarnemende klerk, kent de be- tee'kenis der kabalistische letters K.I.R., waaruit bet werkwoord „kirren" is ont staan. In mythologische tijden zou een geweldig hooge autoriteit volgens som migen de toenmalige G.-G. zelf deze letters op den rand geschreven hebben van stukken, welker schrijvers „met een 'kluitje in 'triet" moesten worden gezon den. In bureaukringen is dit^ zegt men, een gaarne en bekwaam verrichtte sport, die na eenige oefening zelfs met de noo- dige elegantie kan worden bedreven. Ook de Volksraad heeft den zin van h§t werkwoord kirren leeren verstaan en met de talrijke vervoegingen ervan ken nis gemaakt. Mr Fruin heeft er bij de algemeene beschouwingen nog eens op gewezen en de regeering erover gecom plimenteerd. Ik heb sprak hij met bewonde ring mijzelf afgevraagd, hoe de regeering telkens voor elke nieuwe afwijzing weer een andere uitdrukking weet te vinden. Het moge mg vergund zijn, er enkele aan te halen: „In verband hiermede behoeven dq terzake in het A. V. gemaakte voor- loopige opmerkingen geen verdere beant woording". „Hierover kan de rageering met den Volksraad kwalijk in gedachten wisseling treden." „Reeds thans daarop nader in te gaan, komt de regeering praematuur voor." acht zij het niet jjewenscht, thans reeds nadere bizonderheden dien aangaande aan den Volksraad mede te deelen". meent de regeering het desbe treffende denkbeeld verder onbesproken te moeten laten." een gedachtenwisseling hier over meent de regeering te moeten uit- stellen." ook de gedachtenwisseling zal beter kunnen plaats vinden op een ander tijdstip." „Omtrent een volgend punt moge de regeering zich ervan onthouden, reeds thans in beschouwing te treden." „De regeering acht het thans nog Dit nieuws bord (blauw, met •en witte flets erop) langs een rijwielpad geeft aan, dat fietsers verplicht zijn, uitsluitend op dat pad te rijden I De gewone weg ernaast Is daar voor hen verboden. "t Is voor Uw eigen veilig heid, dus: mijdt den rijweg, berijdt uitsluitend het niet den tijd, nader op de gedane sug gesties in te gaan." Enzoovoorts. Men ziet, dit is een heel ander geluid dan het onschuldig gekir der duiven. De Volksraad zal niet anders kunnen doen dan op zijn beurt kirren d.i, zuchten. HET ORIëNTEERINGSVERMOGEN DER OOIEVAARS. Het Koninkiyk Natuurhistorisch Mu seum van België verzoekt mede te deelen, dat het ornithologisch station van Ros- sitten in Oost-Pruisen 'n zeer belangwek kende proefneming over het oriënteerings- vermogen van jonge witte ooievaars gaat ondernemen. Honderd ooievaars in Oost-Pruisen in het nest gevat, worden gevangen gehou den en zullen naar Amsterdam worden overgebracht, om daar eind Augustus te worden losgelaten. Men zal trachten te weten te komen, welke richting die jonge vogels ingesla gen hebben: het Zuid-Oosten, zooals hun verwanten en geslachtsgenooten uit Oost- Pruisen, of wel het Zuiden of Zuid-Wes ten, zooals de meeste Hollandsche ooie vaars. Deze vogels dragen niet alleen ringen, doch zijn tevens op de onderzijde van hun lichaam met een vlet van een sterk af stekende kleur gemerkt, zoodat zij op een afstand kunnen herkend worden. De proefnemers vragen nu om de mede werking der inwoners van Nederland, Duitschland, België en Frankrijk. Personen, die de ooievaars in kwestie op hun doortocht zouden gadeslaan, wor den vriendeiy'k verzocht den datum, het uur, het aantal vogels, de gevolgde rich ting enz. op te nemen en te willen melden aan het Kon. Natuurhistorisch Museum, van België, Vautierstraat 31, Brussel, dat alle gegevens aan het station van Ros- sitter zal doorgeven. AMSTERDAM). |H!edenmorgen is het K.L.M. vliegtuig de „Kwartel" van Schip hol naar Indië vertrokken, met vier pas sagiers. Aan boord bevindt zich 274.010 K.G. post, 15.90 K.G. pakketpost en 20.600 K.G. lading. HELMOND. Naar aanleiding van het bericht in sommige bladen dat de „Mor gen" met 1 October zal ophouden te be staan, bericht de Directie van dit blad, dat dit bericht volkomen uit de lucht ge grepen is. 'a HERTOGENBOSCH. De 23-jarige J. uit Anrooy is bij het visschen te Box tel in de Dommel gevallen en verdronken. ALPHEN A. D. RIJN. In de buurt schap Mye is het 6-jarig dochtertje van G. V. in de Wetering geraakt en verdron ken. 1 Ml OSS. Hedenmorgen heeft een zware brand gewoed in de groote voorraad schuur van den heer Lange. De vrouw des huizes die lam is en te bed lag, kon met moeite gered worden. Van den grooten voorraad hooi en stroo kon niets worden gered. Ook al de in de schuur aanwezige landbouwwerktuigen kwamen in de vlam men om. Hef gebeurde me! „De Zeven Provinciën". BATAVIA. Naar „Aneta" verneemt, zal Overste Eikenboom ex-commandant van „De Zeven Provinciën" op 30 Aug. naar Holland vertrekken, teneinde voor het Hoog Militair Gerechtshof te verschij nen. Gebrek aan margarine. DIEREN. De kruideniersvereen. alhier heeft een telegram verzonden aan Minis ter Verschuur, waarin wordt medege deeld, dat in geheel Dieren geen marga rine te verkrijgen is. Vooral ook in ver band met de werkloozen wordt den Mi nister verzocht terstond in te grijpen. DEVENTER. Onbekende personen heb ben ingebroken in het hulppostkantoor te Gorssel. Zy hebben een bedrag aan geld buitgemaakt. HEERHUGOWAARD. Het 4-jarig zoontje van G. Oudeman is al spelende in de Ringvaart geraakt. Toen het kind aan land werd gebracht waren de levens geesten reeds geweken. PARIJS. Teneinde te voorkomen dat door den ondergrondsohen brand bij bet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3