ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie. FEUILLETON bevoegdheden beschikken, welke vrucht bare besprekingen met het buitenland op handelspolitiek gebied mogelijk maken. De praktijk zal afgewacht moeten wor den, zoodat alleen, wanneer daarover een oordeel zal kunnen worden geveld, kan worden nagegaan of de handelspolitieke outillage van Nederland voldoende is. In afwachting van die practische er varingen meent de Minister op dit ge bied geen verdere voorstellen te moeten doen. In de toelichting op de artikelen geeft de Minister de verzekering de Kamer even volledig te zullen inlichten, als tot dusverre geschiedde bij de indiening van contingenteeringsontwerpen en dat hij gaarne bereid is ook die inlichtingen te blijven verschaffen, welke hij ook onder de viseerende wettelijke bepalingen on verplicht aan de Staten-Generaal ver strekte. POLDER WALCHEREN. Ter aanvulling van het Zaterdag mee gedeelde omtrent de vergadering van den Polder Walcheren, nog het volgende: Na het onderzoek der geloofsbrieven, heeft de installatie van den heer Van Loo plaats. De voorzitter wenscht de heeren Jeronimus en Goethals geluk met hun herbenoeming en verzekert den heer Van Loo, dat hij in den polder een aangename vergadering zal vinden, waar de samen werking ook met de commissarissen voor het gebouwd goed is. Vervolgens wijst spr. op het vertrek van den heer Dumon Tak als raad. Door droeve omstandigheden kon deze in de voorjaarsvergadering niet aanwezig zijn; hij had trouwens toch aan spr. gevraagd niet te veel te spreken bij het afscheid. De voorzitter is echter overtuigd, dat de vergadering niet tevreden zou zijn, als spr. niet met een bescheiden woord sprak over den scheidenden raad en over het geen deze als commissaris en raad voor den polder heeft gedaan. Als spr. zich afvraagt hoe het komt, dat de heer Du mon Tak zulk een grooten invloed had, dan vindt spr. daarvoor twee eigenschap pen. Ten eerste de groote belangstelling in en liefde voor de polderzaken en waterstaatszaken, en ten tweede de gave, om zelfs bij vlugge kennisname van voor stellen en vragen, direct de hoofdzaak er van te begrijpen en dan direct een conclusie te trekken al moge die dan ook niet steeds de juiste zijn geweest. Spr. wenscht den heer Tak daarvoor nog eens oprecht dank te brengen en den wensch uit te spreken, dat hij in zijn nieuwe woonplaats nog jaren van rust en gezondheid zal mogen door brengen. Hierna staat spr. stil bij het overlijden van den heer Mr Heijse. Deze was ook jaren lang commissaris. De laatste jaren zag men hem minder op de vergaderin gen ten gevolge van zijn slechten ge zondheidstoestand. Doch vroeger heeft hij steeds groote belangstelling voor de pol derzaken getoond. Bij de behandeling van het voorstel tot aangaan van een leening van f 100.000, zegt de heer v. d. F e e n geen bezwaar te hebben tegen het voorstel, maar spr. vraagt of voor het aanbrengen van een pakwerk aan den voet van het duin te Zoutelande en voor het vervangen van Vilvoordsche glooiing door glooiing van Zuilenbasalt aan de Zuidwatering wel een besluit is genomen. De voorzitter zegt, dat het eerste is toegestaan en het tweede was noodig om stormschade te herstellen. De heer C a s t e 1 stelt een vraag in gelijken geest inzake de afwateringswer ken beoosten het kanaal. De voorzitter zegt, dat dit gevo teerd is. De heer v. d. Minne wijst er op, dat in het ontwerpbesluit staat werken aan de Noord- en aan de Zuidwatering en vraagt welke werken aan de Noordwate ring zijn bedoeld. De voorzitter zegt, dat dit betreft het werk aan den voet der duinen bij Zoutelande. Bij de rondvraag herinnert de heer Jeronimus aan zijn vraag betreffen- Vrij naar het Engelsch. 120) o— Somber klonk de bedreiging Bill Simms in de ooren. Hij zag zichzelf al bloot gesteld aan al de verschrikkingen van de gevangenis en nog erger. Met een vreemd geluid, iets tusschen blaffen en kreunen, wierp hij zich voorover op den grond en bleef daar liggen steunen. „Simms," zei de heer Pye, „wat bezielt je? Ben jij misschien de hoofdschuldige?" Simms was nergens meer vatbaar voor dan voor de verschrikkingen van hel oogenblik. Hij vergat, wat zijn positie in de school zou zijn, als hij sprak of zoo als ze het zouden noemen den ver rader speelde. Door angst gedreven, wist hij nauwelijks, wat hij zei, was eigenlijk niet geheel verantwoordelijk voor zijn woorden. „Het is mijn schuld niet," huilde hij. „Ze weten allemaal, dat ik er tegen was hem dien poets te bakken. Ik heb hun nog gezegd, dat er een jongen bij ons op het dorp aan dood is gegaan en dat het met Ghanning ook wel eens kon gebeuren. Ze weten, dat ik het gezegd heb." de sluisdeuren aan den Ouden Vlissing- schen weg. De voorzitter zegt, dat dit nog bij den ingenieur in onderzoek is. De heer Castel wijst op het uitdiepen van den watergang van Kleverskerke naar Veere. Daarbij is een deel van den grond, die in het midden is uitge graven tegen den berm aangeworpen, met gevaar, dat er in den watergang weer grond komt, vooral omdat geen beschoei ing is aangebracht. Spr. acht dit geen goede methode van werken. Hij heeft er het Dag. Bestuur reeds op gewezen. De heer S i m o n s e, raad, zegte dat de heer Castel hem op een excursie spr. weet niet meer of het te Haarlem of te Alkmaar was over deze kwestie heeft gesproken. In de eerstvolgende ver gadering van het Dag. Bestuur is de zaak toen ter tafel gekomen. Het is gebleken, dat hier geen andere gelegenheid was om den grond kwijt te raken, en daar de watergang hier wat breeder is, was het bezwaar niet zoo groot om den grond tijdelijk aan den kant te leggen. Daarbij bracht het geen axtra kosten mede. De heer Castel dankt voor de inlich tingen, maar is daarmede nog niet te vreden over de wijze van werken, hij blijft voorstander van verwijdering van uitgegraven grond. Hierna sluit de voorzitter de ver gadering, die gevolgd is door een bijeen komst van commissarissen ter opmaking van een aanbeveling voor de benoeming van een raad in de vacature-Dumon Tak. Middelburg. Morgen, Dinsdagavond geeft het Middelburgsch Muziekkorps te acht uur een uitvoering op 'het Molen water. Zaterdagmorgen reed in de Lange Giststraat een vrachtauto, die hoog gela den was, bij het uitwijken tegen een aan een huis bevestigde lantaarn aan en brak deze geheel af. Goes. De motorrijder J. Boonman te Schore, die Woensdag bij een aanrijding met een auto ernstig gewond werd, is na een hevig lijden, in St Joanna, waar hij verpleegd werd, aan de gevolgen over leden. Zaterdagmiddag reed de auto van dhr D. van Kruiningen, doordat deze niet op de rem stond, in de Kade alhier Na eenigen tijd kon de auto door de mo torboot van de firma Ossewaarde Dek ker boven water gebracht en daarna met vereende krachten weer op den wal wor den gezet. Het bleek echter, dat de auto nogal eenige schade had opgeloopen, zoo dat ze per kraanwagen van de firma De Dreu alhier naar diens garage werd ge sleept. Eenige kisten en tonnen, die op de auto stonden konden grootendeels weer uit het water worden gehaald. Het onge val trok veel belandstelling. Het bestuur van de Oranjevereeni- ging te Goes verzocht ons nogmaals de aandacht te vestigen op het nationaal huldigingsdefilé op 9 Sept. in het Stadion te Amsterdam. Organisaties worden uit- genoodigd uit te komen met banieren, vaandels, enz.; minimum 5 personen. Afzonderlijke personen kunnen profi- teeren van de goedkoope reisgelegenheid die de extra-trein biedt. Het verschijnen in nationaal costuum (hier dus Zeeuwsche kleederdracht), wordt bijzonder op prijs gesteld. Kapelle. Op den daartoe bij uitstek ge- schikten boomgaard van dhr A. Daane alhier had -de ringrijderij plaats, welke door vele belangstellenden werd bezocht en een aangenamen middag bezorgde aan de toeschouwers vooral. Allereerst werd begonnen met ringrij- den, waarbij de navolgende prijzen wer den uitgereikt: 1. J. Mol, 2. W. van Overbeek, 3. Ja cob Lepoeter, 4. Iz. van Overbeek, 5. P. Mol, 6. Joz. de Regt, 7. Jan Rottier, 8. R. Scheele, 9. Jan Mol, 10. G. de Roo, 11. A. op 't Hof, 12. Jacobus Lepoeter, 13. G. Eversdijk, 14. Jan op 't Hoff, lö. Johs. Wabeke, 16. M. Rouw. Steeltjes rijden: 1. R. Scheele, 2. Johs. Wabeke, 3. M. Rouw, 4. P. Mol, 5. A. op *t Hof, 6. Joz. de Regt. Turfrapen en overbrengen: 1. R. Schee le, 2. M. Rouw, 3. Joz. de Regt, 4. Jan Mol, 5. W. van Overbeek, 6. Johs. Mol. De jury bestond uit de heeren: P Mijnheer Pye wachtte een oogenblik. „Kom hier Simms." „Simms krabbelde overeind en ging op het schoolhoofd toe. Een ongelukkige ver schijning met zijn roode oogen, klappe rende tanden, wit gezicht en zijn stroogele haren recht de lucht in. Mijnheer Pye leunde met zijn armen op de lessenaar en bracht zijn gezicht vlak voor dat van den verschrikten jongen. „Wat voor poets heb je Charles Ghanning gebakken?" „Ik heb het niet gedaan, mijnheer,'' snikte Simms. „Ik was er tegen, zeg ik. O-o-o-o-h! Ik heb het niet gedaan!" „Wat voor poets hebben de jongens hem gebakken?" „Ze hebben een spook aangekleed om hem te laten schrikken en hij kwam door de kruisgangen en zag het. Ik was het niet. Ik mag gehangen worden als ik het was." „Een spookl" herhaalde de heer Pye verbaasd, terwijl Ketch zijn oude ooren spitste en de heele school verstomd toe luisterde. „Ze hebben het met een laken en een blauwe vlam gedaan," ging Simms voort, die, nu het ijs eenmaal gebroken was, den last dus heelemaal van zijn gemoed wil de wentelen. „,Ik heb het heusch niet ge daan. Ik was er tegen en heb geen hand uitgestoken bij het verkleeden. Als de kleine Ghanning dood is, is het niet eer- Scheele, W. van Overbeek, M. Bom en A. de Schipper. De voorzitter, dhr Jan Mol, dankte in welgekozen woorden voor de medewer king van het fanfarecorps „Ons Genoe gen" van hier, hetwelk voor opluistering had gezorgd. Ook den landbouwer Daane voor het afstaan van zijn boomgaard en inzonderheid de jury werden dank ge bracht. Met genot mag deze ringrijderij- vereeniging op dezen welgeslaagden mid dag terug zien. Door ouderen werd ons medegedeeld, dat in 1876 ook op dezelfde plaats deze sport werd beoefend. Loop der bevolking. Ingekomen: Te. Sonke, van Utrecht n. Kapelle B 77e; Aa. van Duijne van Ier- seke naar Kapelle B 38, Ja. Kosten van Rotterdam naar Kapelle C 3; Ga. G. van de Velde, van Ovezande naar Kapelle B 77d. Vertrokken: Joh. Ossewaarde en gezin van Kapelle naar Kloetinge, D 83a. 's-Gravenpolder. Zaterdagmiddag had hier een ernstige auto-botsing plaats. De landbouwer Goense reed met zijn auto van de hofstede, toen dhr Boonman van Ove zande met zijn auto daar voorbij reed. Een aanrijding volgde en deze was zoo hevig, dat de auto van Boonman geheel omgekeerd in de sloot terecht kwam. De vier inzittenden kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij, zoodat het met wat materieele schade is afgeloopen. Helnkenszand. Vrijdagavond kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen onder leiding van den burge meester. Tegenwoordig alle leden. Na en kele ingekomen stukken, die voor kennis geving werden aangenomen, werd de nieuwe bouwverordening behandeld aan de hand van de ontwerp-verordening, sa mengesteld door een commissie uit de ver- eeniging van Burgemeesters en Secreta rissen in Zuid- en Noord-Beveland. Ver schillende artikelen zijn uit het ontwerp gelicht als zijnde niet geschikt voor een plattelandsgemeente. Dit betreft in hoofd zaak achtergevelrooilijnen. Andere artike len werden gewijzigd als b.v. het maken van bedsteden. Het komt den raad onge- wenscht voor bedsteden te verbieden in verband met de kosten van een werk manswoning en de kosten van bouwen. Ook wenschte de raad geen verplichte aan sluiting aan de waterleiding bij reeds be staande gebouwen. Hij hoopt dat de tijd komt dat zonder dwang alle woningen van waterleiding zullen zijn voorzien. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de wijzigingen getypt aan de leden van den raad te doen toekomen en daarna de ge wijzigde verordening nogmaals in bespre king te brengen en definitief vast te stel len. In geheime vergadering wordt behan deld een bezwaarschrift tegen de school geldheffing. Na heropening deelt de voor zitter mee, dat het bezwaarschrift zal worden aangehouden, waar blijkt dat van den inspecteur der Dir. belastingen geen eenstemmige cijfers van de aanslagen zijn ontvangen. In sommige gevallen zijn ont vangsten de bedragen na kinderaftrek, in andere gevallen zonder kinderaftrek. B. en W. hebben zich tot genoemden Inspec teur gewend. Dhr Beaufort wijst B. en W. er op dat op de aanslagbiljetten voor de schoolgeld heffing is doorgehaald, dat in zes termij nen kan worden betaald en dat daardoor het aanslagbiljet aangeeft de aanslag in eens te betalen. Hij vraagt daarin wijzi ging. De voorz. zegt daarvan niets te we ten en deelt mede dat B. en W. juist plan hadden inplaats van 6 termijnen 12 ter mijnen te stellen tot betaling. Hij zal den gemeenteontvanger hiermee ten spoedig ste in kennis stellen en hem op de door dezen gemaakte fout wijzen. Daarna wordt de vergadering door den voorz. gesloten. Baarland. De raad dezer gemeente ver gaderde Zaterdagmiddag. Aanwezig alle leden. De voorz. opende de vergadering en las de notulen der vorige vergadering, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. De commissie tot nazien der gemeentere kening adviseerde tot goedkeuring. De voorz. deelde mede, dat Maandag (heden) de benoemde gem.-veldwachter in dienst treedt. Voorts dat het tekort over 1932 bedraagt f 418. lijk, mij er voor op te hangen." „Wie waren er nog meer in het com plot?" luidde de volgende vraag. En Simms noemde hen allemaal op. Mijnheer Pye, streng en ernstig, wenkte de jongens naar voren te komen en zich op een rij te stellen. „De jongen is in zijn angst maar doorgeloopen,,' merkte hij terzijde tegen Hamish op, indachtig aan wat Judith hem den vorigen avond had verteld. „In den loop van den dag komt hij wel weer thuis." „Dat hoop ik," antwoordde Hamish. Stukje bij beetje, woord voor woord wist de onderwijzer de geheele waarheid uit de terneergeslagen jongens te krijgen. Pierce senior staarde norsch en koppig op den grond. Inwendig zon hij reeds op wraak tegen Simms, welke gedachte den anderen jongens ook niet vreemd was. „Ik wist wel, dat zij het waren, ik wist, dat het geen andere geweest konden zijn," brak de oude Ketch plotseling los, onver wacht de ondervraging onderbrekende. U ziet nu zelf mijnheer wat een onverbeter lijke „Stilte," beval de heer Pye, de hand opheffend. „Ik kan het zonder jou hulp wel af, Ketch. Hurst, wie heeft dit schandelijk plan uitgedacht?" Hurst, die onder de samenzweerders, wat zijn positie op school betrof, van de ouderen het best stond aangeschreven, Aanbieding der gem.-begrooting 1934. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf met f 24.667.96, met een post onvoorzien groot f 525.47. Gezien den ongunstigen toestand der gemeentefinanciën zullen de gem.- ambtenaren 8,5 pet. pensioen-bijdrage moeten betalen en zullen geheven worden 200 opcenten personeels belasting, 100 opcenten gem.-fondsbelasting. Zonder stemming goedgekeurd. Voorstel van B. en W. overname grond van dhr P. Acda voor uit te voeren werk verschaffing voor den prijs van f 3000 per H.A. Dhr Traas heeft geen vrijmoedigheid om voor dit voorstel te stemmen, gezien den hoogen grondprijs. Spr. ziet gaarne dat op deze wijze met de werkverschaffing wordt doorgegaan. De voorz. zegt, dat dit niet altijd mogelijk is. Dhr Boonman vindt ook de prijs te hoog en spr. noemde het kleingeestig om nog geld te vragen voor het Peetje klaver dat daarop kan groeien. Tot aankoop wordt besloten met de stemmen van dhrn Traas en Steketee te gen. Dhr Goense wenscht ruiling van den grond toe te staan als de boomen op kos ten der gemeente worden verplant. Met algemeene stemmen wordt hiertoe beslo ten. Benoeming gemeentebode. Op voorstel van B. en W. wordt A. Koole met alge meene stemmen benoemd. De pensioen grondslag werd vastgesteld op f 60 met 8 pet. pensioenaftrek. Voorstel van B. en W. om aan de dienstdoende rijksveldwachters een gra tificatie van f 50 te verstrekken, samen f 150, wordt goedgekeurd. Aan L. Wisse werd op voorstel van B. en W. een gratificatie van f 10 als waar nemend gem.-bode toegekend, met dhr Zeevaart tegen. Verzoek van caféhouders om verlaging personeele belasting voor biljart. B. en W. stellen voor de grondslag f20 terug te brengen op f 10. Goedgekeurd. Vaststelling bouwverordening. Hierbij trokken vooral twee punten de aandacht, n.l. de slaapsteden en aansluiting aan da waterleiding, waarmede de raad zich niet kon vereenigen. Doör dhr Traas werd voor vrijheid gepleit in bovengenoemde zaken. Dhr de Rijk meende, dat deze ver ordening voor het platteland niet geschikt is. Nadat verschillende artikelen waren gewijzigd, werd de verordening vastge steld. Niets meer aan de orde zijde, volgde sluiting. O.- en W.-Souburg. De militaire lucht- manoeuvres op het vliegveld „Vlissingen", dat gedeeltelijk ook in de gemeente Sou burg ligt, zijn zonder ongelukken beëin digd. De vliegtuigen zijn Zaterdag ver trokken, en het is thans stil in het lucht ruim boven onze gemeente geworden. Het laatste zeer ten genoege van een groot deel der inwoners, welke aan het somtijds ge weldige geronk der motoren der laag over de kom der gemeente zwevende vliegtui gen, een spoedig einde toewenschten. Aan de andere zijde is door velen ge noten van het voor hen interessante ge zicht tijdens het uitvoeren van de ver schillende acrobatische toeren. Door honderden menschen is de laatste vier weken vanaf den Kanaaldijk de be drijvigheid op het vliegveld gade gesla gen, waartoe ook het weer veel heeft bij gedragen, daar het tijdens de warmte on der de aldaar staande boomen een prettig zitje was. Domburg. Bij de officieele opening van de waterleiding alhier op 28 Aug. a.s. zal het technisch exposé bij het pompsta tion niet worden gegeven door Ir Dr J. E. Carrière, zooals eerst werd vermeld, maar door den heer W. F. J. M. Krul, directeur van het Rijksbureau voor drink watervoorziening te 's Gravenhage. Blggekerke. In het verslag van de Ge meenteraadsvergadering zijn enkele regels uitgevallen, waardoor niet uitkomt, dat de Gemeentebegrooting 1934 werd aan geboden (behandeling volgt in de vol gende vergadering) en dat de bouwver ordening na breede bespreking werd vastgesteld. Colijnsplaat. De vorige week hield de Arja-club, die thans 24 leden telt, een huishoudelijke vergadering. Als algemeen adjunct werd gekozen dhr kon geen bepaald antwoord geven. Ze hadden het samen uitgedacht, zei hij, de een had dit verzonnen, de ander dat. „Wist je dan niet, dat een streek als jullie hebt uitgehaald, zelfs volwassenen van het verstand heeft beroofd?" ging het schoolhoofd voort. „En jullie maken er een kleinen, weerloozen jongen het slacht offer van! Ik weet waarlijk niet, hoe ik jullie gedrag moet kwalificeeren. Als het kind er blijvend nadeel van ondervindt, zullen jullie dat je leven lang op je gewe ten hebben." Indachtig wat de jongens zoo juist ver nomen hadden, werd het hun benauwd om het hart. „Wie speelde voor geest?" vroeg de meester verder. ,De groote Prince meneer." Het ant woord kwam van Simms. De anderen zouden gezwegen hebben. „Dat had ik wel kunnen raden," klonk het ontevreden, want de heer Pye had van de jongens Pierce nu eenmaal geen hooge gedachte. „Ik had het kunnen we ten, dat er op onze school een jongen is, die er vermaak in schept, om een kind, heel wat gevoeliger en fijn besnaarder van natuur dan de dader, te kwellen en schrik aan te jagen. Maar meneer Pierce zal er niet zoo gemakkelijk afkomen, Yorke!" Gerald Yorke wist bij voorbaat, wat hem gelast zou worden. Hij was de flink- J. B. van Gilst. Een rooster van werk zaamheden werd samengesteld voor den tijd van drie maanden. Besloten werd twee personen te vragen om als adviseurs op te treden. Dhr van Dis, die namens de kiesvereeniging deze vergadering bijwoonde, eindigde met dankgebed. Kamerland. Zaternamiddag hield de N.-Bevelandsche vereen. „Floralia" haar jaarlijksche bloemententoonstelling alhier. De inzending was groot, waarvan cac tus en dahlia do hoofdschotel vormden. De beoordeeling had plaats door een jury, bestaande uit de heeren: A. Provoost te Wilhelminadorp, J. P. C. Jansen Ver- planke te Kruiningen en R. v. d. Hoek te Biezelinge. De prijzen, die bestonden uit potplanten en kuntvoorwerpen op de bloementeelt betrekking hebbende, werden als volgt toegewezen: Voor de rubriek potplanten: A. Bego nia's: le prijs M. Leendertse, 2e pr. Ds Tonsbeek, 2e pr. G. Verburg, 3e pr. D. v. de Vreugde, allen te Kamperland; B. Lillioceeën: le pr. G. P. Leendertse te Kamperland, 2e pr. L. de Vos, te Kamperland; G. andere potplanten: le pr. M. de Haze, 2e pr. Jans Meulenberg, 2e pr. J. Markusse, allen te Kamperland, 3e pr. G. J. de Looff te Colijnsplaat; D. decoratieve dahlia's: le pr. J. Evers- dijk te Kortgene; 2e pr. Ds Tonsbeek te Kamperland; 3e pr. Dr Gelderman, 3e pr. Joh. v. Oeveren, 4e pr. Joh. v. Oeveren, allen te Kortgene. E. Cactusdahlia's: le pr. Dr Gelderman te Kortgene; 2e pr. G. de Regt te Kam perland; 3e pr. I. Heystek te Kortgene; 3e pr. Joh. v. Oeveren te Kortgene; 4e pr. Ds Tonsbeek te Kamperland; F. Asters: le pr. H. Bakker te Kamper land; G. gladiolen: Joh. v. Oeveren te Kort gene; H. rozen: Arie v. Nieuwenhuijzen te Kamperland; I. cactussen: le pr. Ds Tonsbeek, le pr. Adrie v. Nieuwenhuijzen, le pr. D. v. d. Vreugde, allen te Kamperland; J. vetplanten: le pr. Adrie v. Nieuwen huijzen te Kamperland; K. snijbloemen: le pr. I. Heystek, Kort gene; 2e pr. J. Markusse te Kamperland; L. bouquetten: le «pr. G. J. de Looff te Colijnsplaat; M. Bloemenmanden: le pr. A. Mullie, 2e pr. D. v. d. Vreugde; 3e pr. L. de Vos, allen te Kamperland. Mede werden beoordeeld de siertuinen der leden in de Voorstraat van Kamper land. Daarbij verkregen een ie pr. mej. Jans Schippers, 2e pr. Dhr G. Noordhoek en 3e pr. dhr J. M. Noordhoek. Dezen mo gen voor een bepaald bedrag vaste plan ten uitkiezen. Het bestuur van Floralia kan weer met genoegen op de gehouden tentoonstelling terug zien en kan na een 3-jarige werk zaamheid constateeren, dat niet alleen de liefhebberij in de bloementeelt allerwege toeneemt, maar dat ook de kweekwijze en de soortkeus op hooger peil i3 geko men. WIssenkerke. Vrijdagnamiddag verga derde de Gemeenteraad. Afwezig zonder kennisgeving wethouder Schippers en met kennisgeving de heer Noordhoek. Ingekomen rekening en begrooting der gezondheidscommissie, waaruit bleek, dat deze gemeente betalen moet f 58,58. Verzoek van W. van den Berge te Co lijnsplaat om vergunning tot het spannen van draden voor radio-distributie. B. en W. stellen voor aan verzoeker eerst de voorwaarden mede te deelen, alvorens een besluit te nemen, zulks in verband met vroegere gedane verzoeken voor radio distributie. Aldus besloten. Verzoek van de bewoners aan den weg naar Hooge Heule om behoorlijke afschei ding van hun erven, zulks in verband met de gedempte wegsloot. Dhr Van Halst zegt, dat de gemeente de erven onveilig gemaakt heeft en naar het hemvoor komt, verplicht is een afscheiding te ma ken. De voorzitter zet het ontstaan van den toestand nader uiteen, waarna B. en W. voorstellen, om het verzoek aan te houden tot de gemeente opzichter nader overleg gepleegd heeft met den ingenieur van den Provincialen Waterstaat. Aldus besloten. ste en sterkste van allen. De school wist dat ook; er ontstond een rumoer door de spanning voor hetgeen komen ging. Slechts in hoogst ernstige gevallen pas te het huidige schoolhoofd van Helston- leigh-college de lijfstraf toe. Zijn voorgan gers de zeden wijzigen zich met de tij den zouden er meer van kunnen ver tellen. Doch in dit geval meiakte het wei nig voorkomen van de straf een te dieper indruk op den geest der jongens. „Maak je klaar," zeide de meester tot Pierce, zijn lessenaar ontsluitend en er een karwats uithalend zoo dik als een bezemsteel. Pierce werd groen en geel en dat zon der hulp van blauwe vlammen en ge hoorzaamde met tegenzin. Hij wist dat tegenspartelen niet zou helpen. De span ning bij de jongens steeg en Ketch waag de bijna een dansje van genot. Na enkele minuten moesten de jongens zich aan de eene zijde van het lokaal in een hoog scharen. Yorke geleide het slachtoffer, wiens bovenlijf ontbloot was. naar de overzijde, terwijl alle leerlingen met be nauwde gezichten toekeken. Juist zou de liniaal van den heer Pye met een slag op zijn lessenaar dalen, als sein om een aan vang te maken met de afstraffing, toen er een gedrang ontstond en Stephen Bywa- ter zich van de groep losmaakte. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2