BRAND! Brandverzekering tegen lage premie Verzekert Uw AUTO tegen Gemeenteraad van Vlissingen. Uit de Provincie W. L. B. J. DEKKER - GOES LAGE PREMIE W. L. B. J. DEKKER - GOES Kt Pre Geme sluiten te voorkomen en om aan belang hebbenden alle 'gelegenheid te bieden hun bezwaren te zijner kennis te brengen. Het is allerminst zijn voornemen geweest bij overrompeling te werk te gaan. Minister Merchant zegt prijs te blijven stellen op zoo ruim mogelijke gelegen heid tot verantwoording van zijn beleid aan de Staten-Generaal. Het nemen van verdere maatregelen kan hij echter niet altijd uitstellen, totdat hij ter zake van voorafgaande maatregelen verantwoor ding zal hebben afgelegd, zoo betoogt hij. Uitstel van enkele maanden, soms zelfs van enkele weken, nadat hij zijn besluit heeft genomen, zou uitstel beteekenen van de noodige beperking der uitgaven voor een jaar, terwijl die beperking in hooge mate urgent moet worden geacht. Die beperking dringt ernstiger bij den dag, aldus de Minister. Juist de zorg voor ons onderwijs houdt den Minister van deze urgentie steeds doordrongen. Wie talmt met de beperkin gen, veroorzaakt ongelukken. Ten slotte merkt de Minister op, dat voor het plegen van overleg met de Sta ten-Generaal nog ruimschoots gelegen heid zal zijn bij de gedachtenwisseling over de reeds aanhangig gemaakte wets voorstellen en over die welke nog zullen volgen. IJmulden thans rustig. In vervolg op een antwoord op schrif telijke vragen van den heer H. Ameling, lid van de Tweede Kamer, deelt de voor zitter van den Raad van Ministers ten aanzien van de staking te IJmuiden mede: Op dit oogenblik zijn de omstandig heden, die tot ingrijpen zouden nopen, niet aanwezig. Mochten die omstandig heden zich wèl gaan voordoen, dan zal de regeering niet aarzelen de noodige maatregelen te treffen. Notaris H. van Vlijmen, t Te Helvoirt is plotseling overleden in den ouderdom van 72 jaren de heer H. P. A. van Vlijmen, sedert 1902 notaris aldaar. Nieuwe staatsleening Naar geineldt wordt ia er waarschijnlijk binnenkort een groote Nederlandsche 4 pet. Staatsleening te verwachten. DE GEVAREN VAN DEN WEG. Ruim drie duizend slachtoffers. Blijkens het dezer dagen bij de Rijks- uitgeverij verschenen verslag van ver keersongevallen op de rijkswegen in 1931 zegt de „Telegf.", heeft in dat jaar het aantal verkeersongevallen op genoemde wegen 3123 bedragen, dit is 597 ongeval len meer dan in 1930. Dat beteekent 1.5 ongeval per K.M. rijksweglengte tegen 1.27 in 1930; 59.5 pet. van de ongevallen was een gevolg van persoonlijke fouten (1930: 67.5 pet.), waarvan niet minder dan 22.9 pet. (1930: 27.5 pet.) moet wor den toegeschreven aan onvoorzichtigheid en onoplettendheid, 2.37 pet. aan dron kenschap en 8.28 pet. aan te snel rijden, terwijl 9.25 pet. der ongevallen was te wijten aan ongunstige weersgesteldheid, als mist, zwaren regen- of sneeuwval, Zwaren wind en gladheid van den weg door ijzel of sneeuw. De vermindering van het aantal per soonlijke fouten wijst, aldus het verslag, vermoedelijk op den gunstigen invloed van verbeteringen van de weginrichting, verkeersstrepen, gescheiden rijwielpaden, verbod van rijwielverkeer op den hoofd weg enz., waardoor de gelegenheid tot het maken van noodlottige verkeersfou- ten verminderd is. Evenals in de voorgaande jaren had Zuid-Holland in 1931 het grootste abso lute ongevallencijfer (573), terwijl dat cij fer voor Groningen, Drente en Zeeland het laagste was (resp. 87, 68 en 64). Noord-Holland had het grootste aantal ongevallen per K.M. weglengte (4.16). Voor Zeeland was dat aantal het kleinste (0.68). Uit het verslag blijkt verder, dat in 1931 het aantal persoonlijke ongelukken in Zuid- en Noord-Holland het grootst was, n.l. resp. 389 (w.o. 37 met doode- lijken afloop) en 326 (w.o. 30 dooden), terwijl de weg in dat jaar in Groningen en Zeeland het veiligst was, in welke provincies het aantal persoonlijke onge lukken resp. 22 (w.o. 4 dooden) en 26 (w.o. 2 dooden) bedroeg. In de Vrijdagmiddag gehouden ver- gadering van den gemeenteraad was de heer Van der Beke Callenfels wegens uit- stedigheid afwezig. De voorzitter deed mededeeling, dat Ged. Staten de beslissing over de Gemeentebegrooting 1933 tot 1 October hebben verdaagd, dat dit college ver schillende raadsbesluiten heeft goedge keurd en de Kroon dat tot wijziging van de keurloonen en slachtloonen in het coöperatief slachthuis. Verschillende jaarverslagen over 1932 nam de raad voor kennisgeving aan. Hij had geen bezwaar tegen het instellen van een automarkt te Middelburg en nam voor kennisgeving aan het bekende adres van het Verbond voor Nationaal Herstel inzake het weren van revolu tionair gezinde onderwijzers. In handen B. en W. werd gesteld om praeadvies een verzoek van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk onderwijs om de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leermiddelen voor de Oranjeschool. Op verzoek verleende de raad aan den gemeente-ontvanger verlof van 4 tot en met 23 September. Hierna kwam in behandeling de ge wijzigde bouwverordening. De voorzitter zeide het te betreu ren, dat geen uitstel is verkregen kun nen worden en bracht dank aan ambte naren en commissies, die maakten, dat het ontwerp nog voor 19 Augustus kon worden behandeld. Van de gelegenheid om algemeene be schouwingen te houden, maakte geen der raadsleden gebruik. Bij de artikelsgewijze behandeling achtte de heer W e s s e 1 i n g voor wegen met open bebouwing een breedte van 4 M. voldoende, voorgesteld was 5 M. De heer de M e ij verdedigde 5 M., waarna het voorstel-Wesseling in stem ming kwam en behalve de stem van den voorsteller alleen, die van den heer Paap kreeg. Hierna nam de raad de verordening met algemeene stemmen aan. De raad vereenigde zich met de ge wijzigde vaststelling van het reglement voor de ambtenaren van de politie, nadat de heer Van Hal de opmerking had ge maakt, dat de Commissaris der Koningin zich z.i. rechten aanmatigt, die hem niet toekomen. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen de voorstellen tot vaststel len van vergoedingen aan bijz. scholen voor boventallige leerkrachten; tot be schikbaar stellen van gelden voor ver betering van de school in de Verkuyl Quakkelaarstraat en voor leermiddelen aan de R.K. Uloschool; tot vaststelling van het landbouwverlof aan schoolkin deren; en tot maken van een houten gebouwtje op het sportterrein aan den Kapoentjesweg. Tegen het voorstel tot het aanbrengen van veranderingen aan het perceel Groote Markt 23 en tot het verhuren van dat pand aan het Burger Weeshuis voor f600 per jaar, had de heer Sorel be zwaren, omdat het niet noodig zou zijn geweest als het eerste voorstel inzake den schoolbouw aan de Coosjes Busken- straat was aangenomen. Hij wilde de be slissing uitstellen. De heer Van Oorschot verzette zich daartegen met klem in het belang van het onderwijs. De heer Van Hal sloot zich daarbij aan. De heer Edelman stond verbaasd over de opmerkingen van den heer Sorel.. Men krijgt voor f35.000 een paar flinke scholen, waarvan de rente verkregen wordt door de mindere huur, die aan de Schelde moet worden betaald. De heer Laernoes wilde om finan- ciëele redenen met het voorstel-Sorel tot uitstel mede gaan, men mag niet meer uitgeven dan strikt noodzakelijk is. De heer Paap zag in deze kosten een kapitaalsuitgave; men moet de weezen een behoorlijk onderdak geven. De heer de M e ij zeide, dat het werk in eigen beheer zal worden uitgevoerd. De raad nam het voorstel aan met 12 tegen 4 stemmen, die der A.-R. leden. De raad vereenigde zich nog z.h.s. met de voorstellen inzake huren van opslag- terrein aan de Arsenaalstraat van De Schelde en het verleenen van optie aan die maatschappij voor koop van grond aan de Lampsensstraat. Verder nog met die tot verlaging van erfpachtscanon voor de Zeehinderwerf en met die tot verkoop van grond aan het Van Nispenplein en de Paul Kruger- straat. Inzake de vraag van den heer M a r ij s in de vorige vergadering over slechten smaak van het leidingwater, kon de voorzitter mededeelen, dat toen nog geen klachten waren ingekomen, maar wel een in de week van 25 Juni tot 1 Juli, toen is gespuid en verder zijn geen klachten vernomen. De heer M a r ij s heeft er ook geen meer vernomen. De vragen van den heer Van Span ning inzake het werken van personeel der waterleiding bij particulieren, zullen B. en W. in de volgende vergadering be antwoorden en ook zullen zij een onder zoek instellen naar aanleiding van een klacht van den heer König over plaat sing van arbeiders bij de waterleiding zonder dat de arbeidsbeurs daarin is gekend. Hierna sloot de voorzitter te ongeveer 3 uur de vergadering. POLDER WALCHEREN. Vergadering van Zaterdag 19 Augus tus te tien uur, in het Polderhuis te Middelburg. Voorzitter Mr H. F. Lantsheer. Aanwezig 2 raden en 22 commissa rissen. Er is een vacature als raad door het bedanken van den heer P. Dumon Tak en twee als commissaris door het over lijden van den heer Mr J. A. Heijse en het bedanken van den heer A. Barentsen. De notulen van de vergadering van 29 April worden goedgekeurd. De geloofsbrieven van de herkozen commissarissen, de heer A. L. J. Goet- hals en A. Jeronimus en van den geko zen commissaris, den heer K. J. van Loo, stelt de voorzitter in handen van een commissie van onderzoek. Tijdens het onderzoek wordt de ver gadering geschorst. Na heropening der vergadering besluit deze op voorstel van de commissie tot toelating der herkozen leden en het ge kozen lid. Hierna komt aan de orde het voorstel van het Dagelijksch Bestuur tot het aan gaan van een geldleening van f 100.000 voor oeververdedigingswerken aan de Zuidwatering en aan den voet van het duin te Zoutelande en voor de afwate ring van het gedeelte van den Polder beoosten het kanaal door Walcheren. Voor deze leening is een aanbod in gekomen van het Algemeen Mijnwerkers fonds van de Steenkolenmijnen in Lim burg te Heerlen en wel pari, tegen een rente van 4y2 en aflossing in 25 jaar. Het Dagelijksch Bestuur stelt voor op deze aanbieding in te gaan, waartoe wordt besloten. Zondagsschool-conferentie. Op Donderdag 24 Augustus a.s. zal te Kapelle in den boomgaard van den heer de Groene vanwege de Nederl. Zondags- schoolvereen. een conferentie worden ge houden. Deze conferentie is bedoeld voor personeel en besturen van Zondagsscho len. Als sprekers hopen op te treden Ds J. H. G. Kamsteeg te Gorsel over „Vertellen op Zondagsschool" en de heer Joh. J. Hesseling te Amsterdam, lid van het hoofdbestuur der N. Z. V. over: „Het ver band tusschen Zondagsschool en Huisge- zin Hooger beroepen. Door den Rijksadvocaat is hooger beroep aangetee- kend tegen drie vonnissen van den Politie rechter 'te Middelburg van 20 Juni 1933, waarbij E. S., 29 j., landarbeider te De Clinge (België); E. L. v. B., 45 j., werk man te Hulst en M. de L., 33 j., werkman te Stekene (België), zijn vrijgesproken van de 'hun ten laste gelegde Binnenlandsch vervoer van suiker zonder geleibiljet. Middelburg. Ringrijderij'. Er mel den zich 46 rijders aan. Zooa'ls reeds eer der bekend is gemaakt, zal de jaarlijksche ringrijderij, uitgaande van Vreemdelin genverkeer, ook dit jaar in de Abdij plaats hebben en evenals altijd op den laatsten Donderdag van Augustus, die dit jaar toevallig op den jaardag der Koningin 31 Augustus valt. Naar wij vernemen hebben zich 46 deelnemers aangemeld en zal dit maal op twee banen worden gereden. WILHELMINASTRAAT 33 Goes. Gisteravond heeft een felle brand gewoed in een schuur van den heer Ghr L. Verhoeven gelegen achter het café Verhoeven, Voorstad. In deze schuur be vond zich o.m. een partij steigerhout en andere materialen van den aannemer J. de Kok en een voorraad leder van den heer Jansen, Kloetingscheweg. Een en ander is geheel door het vuur vernield evenals een daar opgeslagen voorraad suikerwerken. De brand die tegen half elf ontdekt werd liet zich aanvankelijk ernstig aan zien. De omgeving was in wijden omtrek hel verlicht en gevaar voor uitbreiding scheen niet denkbeeldig. Toen de brand weer, die na ruim een kwartier ter plaat se kwam, het vuur met vier stralen ging bestrijden, was de kans op uitbreiding spoedig verdwenen en mocht het geluk ken den brand tot het oude gedeelte van de schuur te beperken. Er was veel pu bliek op de been. Den geheelen nacht bleef de brandweer aanwezig in verband met de smeulende leer-resten. De oorzaak van den brand is onbekend. WILHELMINASTRAAT 33 Wolphaarisdijk. Vrijdag j.l. vergaderde de raad dezer gemeente voltallig. Na eenige opmerkingen van dhr J. Snoo- dijk werden de notulen der vorige ver gadering onveranderd vastgesteld. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat zij hun goedkeuring onthouden aan een vorig raadsbesluit betreffende de wijzi ging in de verordening van den Keu ringsdienst van vee en vleesch. Op voor stel van dhr Lindenbergh werd besloten tegen de beschikking van Ged. Staten in beroep te gaan bij de Kroon. Nadat over de vaststelling van de nieuwe bouwverordening plm. 2yz uur was volgepraat, werd deze na eenige wij zigingen aangenomen. Het behoud van bedsteden en gebruik van asbest enz. voor dakbedekking voor andere gebou wen, geen woonhuizen zijnde, zal wor den toegestaan. Ook werd uit de veror dening weggelaten het verbod van het bouwen van hokjes enz. Voorts werden B. en W. gemachtigd tot een soepele toepassing der verordening. De verord. op de Pers. belasting werd na eenige toelichting van dhr J. Snoo- dijk vastgesteld en zoo gewijzigd, dat voer café-biljarten fl en voor automo bielen tot een waarde van f400 f 12 be lasting zal moeten worden betaald. Het voorstel van B. en W. was voor dit laat ste f22.40. Wegens het niet aannemen van zijn benoeming als lid van de schat tingscommissie door J. Oudkerk, werd thans benoemd de heer I. A. W. van Oeveren. Nadat door dhr J. Snoodijk een over zicht was gegeven van de exploitatie rekening van de Muziekvereeniging „Ad- vendo" en ook de heeren Van Oeveren en Van Wel de wenschelijkheid hadden betoogd werd op verzoek van bovenge noemde vereeniging de subsidie verhoogd van f25 tot f50, zulks met ingang van 1934. Dhr Snoodijk dankte als voorzitter der Muziekvereeniging de heeren voor hun medewerking. De gemeentebegroo ting 1933 onderging eenige administra tieve wijzigingen. Van de PZEM was be richt ingekomen, dat de kabel voor licht en kracht vanaf den Bijsterweg doorge legd zal worden tot Wolphaartsdijksche- veer en of de gemeente bereid is daar een kabel bij te laten leggen voor rekening der gemeente voor eventueele straatver lichting, een en ander begroot op plm. f 400. Na uitvoerige bespreking besloot de raad hier niet op in te gaan. Hierna sluiting. Maandag vergaderde het Oranje comité. Besloten werd ieder ingezetene in de gelegenheid te stellen deel te ne men aan de huldiging van H.M. de Ko ningin op 9 Sept. a.s. te Amsterdam door gezamenlijk per trein de reis naar Am sterdam te doen; kosten retour f 4.13. Op gave hiervoor te doen voor Maandagmid dag a.s. 2 uur op het Gemeentehuis. lerseke. Vrijdagmiddag vergaderde de Vebo, de vereeniging tot bevordering van het oesterbedrijf alhier, onder voorzitter schap van burgemeester Gunning. De secr., dhr G. J. Verhaart, bracht een uit voerig jaarverslag uit, dat al het wel en wee der oestercultuur van het laatste jaar deed uitkomen. De penningmeester deed verslag van de inkomsten (f 272.90) en de uitgaven (f 158.82); batig saldo f 114.08. De heeren Verweijs en v. Sprundel con troleerden de boekhouding en brachten een gunstig verslag uit. Daarna kwam de voornaamste bezig heid: het vaststellen van den prijs der consumptieoesters voor 't aanstaande sei zoen. Het bestuur deed voorstellen die na langdurige discussie deze cijfers als resultaat gaven: derde soort 35 K.G.; tweede soort 42 K.G. f 24; eerste soort 50 K.G. f 36, klei ne Imp. 0 58 K.G. f 56; Imp. 00 66 K.G. f 80; Imp. 000 75 K.G. f 100; Imp. 0000 naar keuze van de leden. De leden, op een enkele uitzondering na, verbinden zich deze prijzen te hand haven tot den len October. Mocht onver hoeds een groote concurrent opkomen dan zal de vereeniging opnieuw vergaderen. Met ernst werd er op gewezen dat naar voorloopige schatting er minder oesters zullen zijn dan 't laatste seizoen, en zeer zeker lichtere soorten. Als nu weer op een onverstandige manier wordt geconcur reerd, moet men goed bedenken dat aan staande voorjaar niet valt te rekenen op een korting van het bestuur op de pach ten. Het bestuur der vereeniging had gaarne hoogere prijzen gezien, dan de nu vastgestelde, maar op aandrang van en kele leden en om eendrachtig voor den dag te komen, werd genoegen geno men met de hier genoemde prijzen. De aanschaffing van reclameplaten zal nader worden overwogen. Aanwezig wa ren plm. 40 leden. Wemeldinge. Gister vertoefde de Justi tie in deze gemeente, bijgestaan door Dr Hulst uit Leiden, tot het instellen van een onderzoek naar de doodsoorzaak van de op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen J. A., wonende te Hansweert. Koudekerke. Bevolking van 1 tot en met 15 Augustus 1933. Ingekomen: I. Verhage met gezin, wijk B no. 327 uit Biggekerke; W. J. de Bruijn, wijk D. no. 31 uit 's-Gra- venhage; Mej. M. de Visser, wijk A no. 208 uit St. Laurens; Mej. J. G. J. Adam, wijk E no. 175 uit Middelburg. Vertrokken: Mej. N. Melse, van wijk D no. 7 naar O. en W. Souburg; mej. de wed. P. C. van der Staal geb. Verduijn, van wijk E no. 15 naar Middelburg; J. K. de Jonge met gezin, van wijk D. no. 97 naar Wad- dinxveen; A. C. de Steur, van wijk E no. 193 naar Vlissingen; A. de Potter, van wijk B no. 32 naar Biggekerke. Meliskerke. Op 15, 16 en 17 Aug. hield de Burgerwacht haar 1ste schietwedstrijd, de prijzen vielen ten deel als volgt, max. bedroeg 50 punten: le pr. P. de Korte 48 p.; 2e pr. J. Wisse Jsz. 47 p.; 3e pr. A. J. Jacobsen 46 p.; 4e pr. B. Flipse 46 p.; 5e pr. C. van Sluis 46 p.; 6e pr. L. W. Krijger 46 p.; 7e pr. A. de Korte 45 p.; 8e pr. W. Mat'hijsse 45 p.; 9e pr. Jac. Sturm 45 p.; 10e pr. Jac. Huissoon 44 p.; lie pr. L. A. Krijger 43 p.; 12e pr. A. Francke 43 p.; 13e pr. W. Flipse 43 p.; 14e pr. J. Louws 41 p.; 15e pr. A. Janse 41 p.; 16e pr. A. Melse 40 p.; 17e pr. J. van Sluis 40 p.; 18e pr. M. Verhage 39 p.; 19e pr. P. Dekker 37 p.; 20e pr. A. Adriaanse 37 p.;21e pr. Jac. Koppejan 36 p.; 22e pr. P. Wisse 35 p.; 23e pr. I. Dek ker 31 p.; 24e pr. J. Boogaard 26 p.; 25e pr. L. Mat'hijsse. Arnemuiden. Donderdagavond verga derde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den waarn. burge meester dhr L. Puipe. Dhr Schuit was met kennisgeving afwezig. De voorzitter deelde mede, dat de bur gemeester van 2 tot 20 Augustus met verlof is en dat in hoofdzaak deze ver gadering 'belegd is tot het behandelen der nieuwe bouwverordening, daar deze voor 19 Aug. a.s. moet zijn vastgesteld. Na bespreking van enkele artikelen, waarin eenige wijzigingen werden aan gebracht in verband met de algemeene geest der bevolking werd met alg. st. de voorgestelde verordening aangenomen. De voorzitter deelde verder mede, dat volgens de laatst gehouden verpachting van de bouw- en weilanden der gemeente de opbrengst zal bedragen f 991,77 per jaar (vorige jaren f 1040,77). Daarna werd de begrooting voor 1934 aangeboden, sluitende met een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 90.789,22, on voorzien f 2346,05. Ondanks het feit, dat in deze begrooting f 8475,01 gebracht wordt van het 'batig slot van 1932 moeten, om de begrooting sluitend gemaakt te krijgen, nog geheven worden 50 opcenten op de vermogensbelasting (maximum) en moeten de opcenten op de personeele belasting verhoogd worden van 100 tot 150. De rondvraag niets opleverende, ging de raad over tot een geheime zitting, waarna de vergadering werd gesloten. Oostkapelle. Door de politie alhier is Wederctm een persoon uit Middelburg aangehouden, die zich had schuldig ge maakt aan diefstal van portemonnaies en geld uit de kleeren van badgasten, die zich in de duinen hadden uitgekleed. Door dezen persoon waren dergelijke prakijken ook te Koudekerke uitgehaald, waarom 'hij na zijn aanhouding voor den burgemeester van Koudekerke is geleid. Nogmaals wordt het publiek aangera den kleeren of andere voorwerpen goed op te bergen of onder toezicht te stellen, wanneer men in zee gaat om te baden. Biggekerke. Vrijdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig dhr A. Dom misse. Voorzitter burgemeester Simonse. Ingekomen was o.m. een verzoek van de wed W. A. de Witte om ontheffing van paoht van 'bouwland over het jaar 1934 wegens 'het overlijden van haar echtge noot. '0p voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming toegestaan. Bespro ken werd de ontwerpovereenkomst met de gemeente Middelburg inzake hulpverlee ning bij1 brand. Besloten werd z.'h.st. een overeenkomst met Middelburg aan te gaan. Ingewilligd werd een verzoek van de heeren J. de Nooijer, D. A. Nusteleijm en A. P. Puijpe om een 'kostelooze vergun ning tot 'het plaatsen van tenten op het strand ten behoeve van hunne kinderen. Verder was ingekomen een schrijven van den geneeskundig-inspecteur der Volksge zondheid inzake voorziening in de stich ting van een barak voor besmettelijke ziek ten. Ook werd over dezelfde zaak een schrijven ter tafel gebracht van het be stuur van „Bethesda" te Vlissingen, be helzende dat de voorloopige regeling met genoemde inrichting wettelijk niet vol doende is; en steun verzocht werd bij' even tueele 'bouw eener barak. Besloten werd den inspecteur te berichten: dat men geen overwegend bezwaar heeft een regeling te treffen en voor 3 cent per inwoner deel te nemen aan een overeenkomst. Ten be hoeve van de verbetering in de Station straat, werd besloten, van den polder Wal cheren aan te 'koopen 45 c.A. wegzij'kant a 10 cent per c.A. Voor gepresteerde diensten bij den brand bij' A. Brasser, zal aan de kern der brandweer vergoed wor den f 1.50 per persoon; aan het overige personeel f 0.50 per persoon en aan bode Simpelaar voor het gebruik zijner auto f 1.Besproken en vastgesteld werd de gemeente-begrooting voor 1934, waarbij werd opgemerkt 'dat het gelukt is deze slui tend te krijgen zonder belasting-verhoo- ging. Nagezien en vastgesteld werd de ge- meenterekening over 1932. Voor den ge wonen dienst bedroegen de ontvangsten f 19.800, de uitgaven f 17207.01, batig slot f 2592.99 en voor 'den kapitaalsdienst wa ren de ontvangsten f 1942.07, de uitgaven f 10585.41, nadeelig slot f 8643.34. Mede gedeeld werd dat de 'heer M. Moens be zwaar heeft gemaakt tegen het raadsbe sluit genomen op de voorlaatste vergade ring; hem f 10 vergoeding te geven voor uitgeworpen sloötaarde op zijn bouwland en verder, onder voorwaarde dat de ge meente 'het recht zou 'behouden de sloot op diepte te houden. B. en W. stelden nu voor d'hr Moens toch f 10 aan te bieden, en van den winter in werkverschaffing de slootaard'e over zijn land te doen voeren. Ofschoon gemeend werd, dat deze beloo ning aan den hoogen kant was, werd het voorstel van B. en W. toch z.h.st. aange nomen. Bij de rondvraag wees de 'heer J. Lampert er op, dat in de kom, vele auto's niet rechts houden, dus verkeerd rijden, waarom hij de vraag stelde of het waar schuwingsbord wel goed zichtbaar staat. Hem werd geantwoord, dat het bord zoo goed staat als het maar kan, dat er niet voldoende op gelet wordt heeft andere oor zaken; om echter de autobestuurders op het 'bord attent te maken, zal een witte band op den weg aangebracht worden. Hierna sluiting. Tholen. Voor een békend sportman uit Buenos Ayres, is door den bekenden Thool- schen scheepsbouwer M. v. Duiven dijk al hier, onderhands aangenomen het bouwen van een groot zeiljacht. Naar wij verne men, zal dit voor 'het personeel der werf meer dan een jaar werk verschaffen. Dat men uit het buitenland zoo'n mooie op dracht geeft aan den heer v. D. pleit er wel voor, dat zijn werf gunstig staat aan geschreven. Door „Concordia" alhier, zal Don derdagavond a.s. op de markt te St. Maar tensdijk een concert worden gegeven. Alhier heeft zich ook een comité ge vormd „De Zeeuwsche beker" voor het inzamelen van gelden voor den nood der Russische christenen. Tot voorzitter is be noemd de burgemeester Mr A. J. van der Hoeven. N< Beroepen t« huise, cand. te C Tweetal te cand. te Leer cand. te Amst Gh Aangenomen Smeden te Ha Hord scheiding. Gereformeerde vormd, dat de in 1834 't volg In dit comité staande perso kringen zitting Het comité dragen aan ei uit de heeren: J. Douina, 2e berg, le secret J. H. Kok, 1< mer, 2e pennii algemeen adjui Er zullen sub-commissie: Het comité 1 a. door het eenvoudig ged< b. door het b van wetenschs schriften op hebbende; c. door nf door de verscb op den here samenkomst t< Z.Exc. dr H. zal worden uit door de radio) d. door he bestemd: le. v Bibliotheek de: 2. voor de vei fondsen tot hr denten, die School te Kan culteit der Vr dam; e. door and voor de bereik lijk zijn te ach De Synode d gen te Middelbi worden deze pl Zone Ne Goes 9.30 u. d Wilhelminador nm. geen die Hansweert 9.3 (H. Av.). G Serooskerke O deboom te A Mej. L. venhage slaag denarbeid wer ting voor Ham Voor het slaagd de heen ningen; G. d ij k, A. Pieter Fossen te Wa p e 11 e. Bij het in hem verwierf Wemeldinge e< sus „Administi Joodsche waa De Joodsch aan de „N.R.C: De Americar bune, het te kende Joodsche Juli j.l., de Duitschland schreven. hulpverleenend schreven, i alle Joden En kleine land hebben zeer de eerste en eenige staten voor de steld, grootmoedighei aan de beste van deze „Laat de hun dankbaar nen, door te ontwikkelen, sul zal u Nederland cantie in derlijk Nederlandsche landsche toe de De ke ons door mag door wereld hij vergeten!" publi ontvangst id g' Nad mend richt me tenslottf vluc daardoc ei ti twee Jod baar hun en. gai kur dit h interes idsche 1 passa gelegen vriendelij de geer zich

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2