I EERSTE BLAD. ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1933 DAGBLAD VOGR OE PROVINCIE ZEELAND 47e iAARGANü No. 212 Dit nummer bestaat uit 2 bladen gebrek aan boter en margarine Buitenland. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. De sterkste kuikens en de beste leghennen Bertels' Opfokvoeders: komen. Zij wil door het treffen de bedrijven ge slagen op de ar- swerkstellen van is reeds meer- le landbouworga- betreffende de- werd genomen het Kon. Nederl. gezonden aan e Zaken met be- itwerp tot wijzi- t. Met de voor- kan het Dage- iheel vereenigen, vleesch. De 3 saties verzochten momische Zaken 3n, dat het con té voeren scha- vorden berekend 1931 doch over •1 Juni 1933. Met men, dat aan dit In een adres bouworganisaties, r van Financiën, voren gebracht etsontwerp Om- werd aan de be- ti tuinbouw tegen e mate tegemoet wijzigde wetsont- .v. aardappelen, si worden vrijge- door de Z.L.M. rij te stellen van ons oordeel is er het fruit in een plaatsen tegen- n van den tuin- ire vervoer- werd er krach- het vervoer van ,o niet te belem- en van een con- zich bij het ver- ouwproducten een d, welke dient te ring invoer d. werd via het den Minister van erzocht door het recht per K.G. of den invoer van eenigermate te htigingswet. ten over de mo- sing der Machti- w van inlandsche t krachtige maat- getroffen om de voedergranen op brengen. >n. Nederl. Land- pogingen aan te verkrijgen eener .arbij degene, die echt verkrijgt een n kavel tarwe te jn maatregel zou de rundveestapel ngekrompen, wat lang moet worden onzen export. ti g. Tegen de >rdening werden van landbouw- e ter kennis van uilen worden ge- ■den bezwaren ge schriften, die zijn en inrichting der stvaalt etc., welke n opleveren voor suikerbie- sn en St.-Philips- n St.-Joosland der it te protesteeren itbetaling der bie- Suiker-Maats chap- ar het ingezonden landbouwblad van rin een uiteenzet- in de berekening rijs. op spoedige defi- van den bieten- Ie Machtigingswet de definitieve be- bietensteun oogst worden verwacht, n. Besloten werd lan het adres, dat en Waterschaps- >uden vergadering le Staten van Zee wegen. e op uien. Op dng inzake de re- aienuitvoercontrole worden vertegen- ser Ir J. D. Dorst 193 3. Met 'in- imen, dat het in geering ligt maat hot verkrijgen van aardappelen, ishoudschool ïenkort te openen ol te Zierikzee zal Julianaschool. Aan liana zal verzocht n tegenwoordig te stelling der school, le vergadering na Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Tclef. 250. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Zeeuw Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent, Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. De zegetocht van generaal Balbo. Zelfs de meest nuchtere toeschouwer moet wel onder den indruk komen van wat de Italiaansche generaal Balbo met zijn luchteskader, dat een tocht maakte over den Oceaan naar Chicago, presteerde. Deze over het geheel genomen schitte rend geslaagde tocht vormt een indruk wekkende manifestatie van het mensche- lijk kunnen. En het is een prediking te vens van de grootheid van den Schepper van hemel en aarde, die het den mensch vergunt een deel van de in de schepping verborgen krachten tot ontwikkeling te brengen. Als een nietig mensch, wiens adem in zijn neusgaten is, zooveel weet te berei ken, hoe groot en machtig moet dan zijn Hij, die alle dingen geschapen heeft en die heel het wereldleven in Zijn handen houdt. Maar daarop te wijzen was niet het doel van den vliegtocht over den Oceaan. De bedoeling van Balbo's tocht was in de eerste plaats den naam van Italië meer luister hij te zetten en de beteekenis van dit land te doen uitkomen. Maar deze tocht hield tevens in een be dreiging van allen, die Italië minder goed gezind mochten zijn. Bij alle bewondering voor wat werd ge presteerd, vergeten we niet, dat de lucht reis over den Oceaan een militair karakter droeg en dat op dat militaire karakter ook volle nadruk werd gelegd. Teekenend is in dit verband de toe spraak van Balbo tot Mussolini, waarin hij de hoop uitsprak, dat deze eens als belooning voor wat hij en de zijnen ge daan hebben, hun leven zal opeischen. De bedoeling van den Oceaanvlucht was de slagvaardigheid van de Italiaansche weer macht te versterken en tegelijkertijd, door de kracht van die macht te toonen, de wereld te imponeeren. In de gehouden Ontwapeningsconferen ties is meermalen ter sprake gekomen de mogelijkheid van een internationaal ver bod van alle luchtstrijdkrachten. Van veel meer belang dan al dat gepraat, hoe goed ook bedoeld, is de daad van Balbo. Italië zal er, nu de mogelijkheid bleek om een krachtige luchtmacht in eskader- verband over zulke groote afstanden te verplaatsen, niet licht toe komen sfijn enorme luchtvloot buiten werking te stel len. Maar daar blijft het niet bij. Deze schit terend volbrachte tocht vormt voor de an dere mogendheden een prikkel om ook in deze richting en in een niet minder snel tempo door te gaan. Naar verluidt is Frankrijk reeds be gonnen aan de voorbereiding van een plan voor een groote koloniale rondvlucht. En uit Londen werd reeds gemeld, dat de En- gelsche regeering voornemens is ten spoe digste honderd nieuwe gevechtsvliegtui gen te bouwen voor het geval, dat door de Ontwapeningsconferentie geen overeen stemming over de beperking der lucht strijdkrachten mocht worden bereikt. Zoo bezien, kan onze geestdrift voor wat Balbo wist te bereiken niet zoo groot zijn. Wij hebben daarin toch te zien een bedreiging van den wereldvrede en de mo gelijke voorbereiding van een explosie, waarbij de uitbarsting van 1914 in het niet verzinkt. Uit tal van Gemeenten komt de klacht dat zich een ernstig gebrek aan boter, spe- ciaal van magarine doet gevoelen. Aan het D'agbl. voor N.-Br. en Zeeland dat naar het botergebrek in Z.-Vlaande- ren een onderzoek instelde werd meege deeld, dat dit gebrek te wijten is nan ver schillende omstandigheden. „Zooals bekend heeft de regeering de margarineverkoop gecontingenteerd, ten bate van de boterverkoop. Vooral in de Augustusmaand ia er echter veel vraag naar margarine, waardoor de beperkte margarine-voorraden bij de winkeliers spoedig uitverkocht zijn. Die grootere vraag naar margarine in Augustus is o.m. het gevolg van het niet meer voorhanden hebben van spijsvetten uit de talrijke huisslachtingen ten plattelande. De voor raden der huisslachtingen zijn in dezen tijd van het jaar geconsumeerd en worden eerst aangevuld als in de volgende maan den de huisslachtingen opnieuw plaats vinden. Thans hebben talrijke winkeliers in Zeeuwsch-Vlaanderen reeds dagen lang hun margarine-voorraad verkocht en het gevolg is dat grootere vraag naar roomboter en boerenboter ontstond. Doch ook de boerenboter wordt in dezen tijd minder aangemaakt, dan in de tijden dat de weiden nog goed zijn. In dezen tijd wordt ook veel melk zoet verkocht door de grootere vraag naar melk in de warme dagen. Voorts doet zich nog de eigenaar digheid voor dat er zeer weinig boerenbo ter naar den bona-fiden winkelier gaat. Wij vernamen, dat in Z.-Vlaanderen gemiddeld per boer crisis-botermerken worden gekocht voor een hoeveelheid van een halven kilo per week, terwijl dit cijfer op Tholen bijv. 8 a 9 kilo per week en per boer bedraagt. Het cijfer van den aan koop van crisisbotermerken in Z.-Vl. steekt buitengewoon ongunstig af tegen over elders. Zeer veel boter moet hier aan den man komen zonder crisis-botermerk. Voorts en last not least is er nog de botersmokkelarij, die de boter in de streek schaarsch doet worden. D'e botersmokke larij blijkt in de laatste weken steeds meer toegenomen te zijn. Vrijwel dagelijks wordt er aan de overzijde van de grens dan ook boter aangeslagen." Wat hier gezegd wordt heeft meer spe ciaal betrekking op de boterschaarschte. In andere streken van Zeeland met name op Zuid-Beveland wordt vooral geklaagd over het gebrek aan margarine, ver moedelijk een gevolg van de contingentee- ring. Er 'zijn dorpen waar, naar men ons meedeelde, deze week geen onsje marga rine te verkrijgen was. En een dringend beroep op grossiers had geen resultaat, daar dezen ook niet in staat waren te leve ren. Dit is een zaak van veel belang voor ben, die bij' den margarine'handel betrok ken zijn, maar veel meer nog voor dat deel der bevolking, voor wie margarine tot de noodzakelijke levensbehoeften behoort. Het feit ligt er toe, dat in ons land, overvloeiende van melk en boter, een groot deel der bevolking, in verband met het beperkte inkomen, niet bij machte is na tuurboter aan te schaffen. Zij zijn op het gebruik van de goedkoopere margarine aangewezen. En als nu door de maatregelen ten bate van de boterproductie de margarine buiten bun bereik komt zooals nu bet geval blijkt te zijn dan wordt daardoor de boterproduötie niet gebaat, omdat 'dit deel der bevolking toch niet in staat is natuur boter te c'onsumeeren, terwijl duizenden in een van hun eerste levensbehoeften wor den getroffen. Het is dan ook dringend gewensöht, dat in dit euvel zoo spoedig mogelijk wordt voorzien en dat de stagnatie in den mar garine-aanvoer wordt opgeheven. Amerika en Rusland. De commercieele besprekingen tusschen de Sovjets en Amerika schijnen tot stil stand te zijn gekomen, daar de Russen niet alleen credieten op langen termijn vragen, maar ook den eisch stellen, dat de Sovjet-unie door de Ver. Staten wordt er kend. De minister van Landbouw, Wal lace, zeide: „D'e Russen doen nogal schuchtere pogingen, erkend te worden. De onderhandelingen over den verkoop van een miüioen balen katoen hebben tot nu toe niet tot een resultaat geleid en zullen worden voortgezet." Duitschland geeft toe in de passage- kwestie. De onderhandelingen tusschen de ver tegenwoordigers der buitenlandsche ree- derijen en de Duitsche regeering, welke gisteren in het ministerie van Economi sche Zaken hebben plaats gehad, hebben na langdurige debatten een resultaat op geleverd hetwelk voor de buitenlandsche scheepvaart-maatschappijen een volledig succes beteekent. De transfer-bepalingen voor de passa gegelden, welke de Duitsche regeering had afgekondigd, zijn thans opgeheven en de vroegere toestand is in vollen omvang hersteld. Overstroomingen In China. Bij overstroomingen van de Gele Rivier in Noord-Ghina zijn, volgens te Sjanghai ontvangen berichten uit Hankou 5000 Chineesche boeren" verdronken. De mees ten hunner zijn het slachtoffer geworden van een overstrooming na een dijkdoor braak. Bandieten maken van de gelegenheid Ingezonden Mededeeling. Zelfs GROOTMOEDER kocht reeds het ZEEUWSCH PROFETENBROOD bij M. PETERSE, Pa GRAVESTEIN, Patissier, Middelburg. (Adv.) gebruik en overvallen de reeds zoo zwaar bezochte bevolking. De onrust in Ierland. Dë Iersche minister van justitie, aldus meldt Reuter, heeft een verklaring gepu bliceerd, waarin gezegd wordt, dat indien Zondag eenige parade van gewapende of in uniform gekleede blauwhemden plaats heeft, deze organisatie buiten de wet ge steld zal worden. De werkloosheid in Frankrijk. Het aantal ingeschreven werkloozen in Frankrijk bedroeg op 12 Aug. 238.271, dus 889 minder dan de vorige week. Vergeleken met 3 Maart 1933, toen het maximum aantal werkloozen stond inge schreven, n.l. 331.816, is een verminde ring waar te nemen van 93.545, dus van ruim 28 procent sedert dertien weken. Het aantal werkloozen is, in vergelij king met 1932, gestadig aan het dalen. Naar verdere Inflatie In de Ver. Staten? De leiders van de groep inflationiisten 'brachten gister een bezoek aan president Roosevelt. De president luisterde met aan dacht naar hun uiteenzettingen, dooh zal ■zelf zijn oordeel vellen. Intusschen heeft de secretaris van den landbouw, die tot nu toe als een inflationist bekend stond, verklaard, dat inflatie het landbouwprobleem slechts tijdelijk zou op lossen. Hij waarschuwde er tegen, dat in dien na een prijsstijging het prijsniveau aan zich zelf zou worden overgelaten, de productenprijzen sneller zouden dalen dan de andere. 'Senator Smith uit Zuid-Carölina, die het Witte Huis verliet, heeft daar met den vertegenwoordiger Jones bij Roosevelt aan gedrongen op een herstel der producten- prijzen door een inflatie-politiek. Senator George stelde voor om tot in flatie over te gaan met behulp van 'het Federal Reserve-systeem. In aansluiting aan bovenstaande meldt V. D. nog: De „Daily Telegraph" verneemt uit Washington, dat in het Amerikaansche kabinet diepgaande onderlinge oneenig- heid bestaat over de toekomstige Ameri kaansche valuta-politiek. Onder den indruk van de jongste prijs daling van katoen, tarwe en andere grond stoffen doet de inflationistisohe gezonde groep in de regeering alle moeite om Roo sevelt tot verdere inflatie te dwingen. Achter deze groep staat een aantal in vloedrijke congresleiders en industrieelen, die beweren, dat slechts een verdere waar devermindering van den dollar den nood- lottigen val van de prijzen der landbouw producten kan tot staan brengen. Daar tegenover staan de staatssecretaris van de sohatkist en de staatssecretaris van 'han del, die daarbij uit bankkringen gesteund worden op 'het standpunt, dat verdere va luta-experimenten beslist vermeden die nen te worden. President Roosevelt zelf zwijgt en deelt niets mede. In het Witte Huis weet men dan ook niet, welke koers hij zal inslaan. Korte berichten. Te New York, in New Jersey en Connecticut hebben 60.000 arbeiders in de kleedingindustrie het werk neergelegd. Zij eiscben betere arbeidsvoorwaarden, met name hooger loon en korter werk tijd. Te Aken is Vrijdag een groote raz zia naar communisten gehouden, nadat de politie bekend was geworden, dat daar ter stede een nieuwe propaganda-actie werd gevoerd. Er zijn 30 communisten gearresteerd. Tijdens de manoeuvres van de Roe- meensche vloot in de Zwarte Zee, zijn zoowel koning Karei II als kroonprins Michael ziek geworden. Zij werden te Constanza aan land gebracht en zijn van daar naar de zomerresidentie te Sinaia vertrokken. DE RIJKSBEGROOTING 1934. Bezulnigingi op sociale uitgaven. Naar aanleiding van geruchten om trent een vermindering der sociale uit gaven van ongeveer f 42 millioen op de Rijksbegrooting 1934 heeft het Corr. Bur. zich tot den Minister voor Sociale Za ken gewend met het verzoek daaromtrent nadere inlichtingen te mogen ontvangen. Minister Slotemaker de Bruine was zoo welwillend deze te willen geven en be gon met de opmerking te maken, dat de uitdrukking „sociale zaken" nog al vaag is, daar ook andere Departementen soci ale uitgaven hebben. „Maar wat mijn departement betreft", aldus de Minister, „kan ik u mededee- len dat ik er voorshands in geslaagd ben, om op mijn begrooting voor 1934 voor tuberculose-bestrijding, kinderuitzending, enz. dezelfde bedragen uit te trekken, als welke op de begrooting 1933 voorkwamen. Voor werkverschaffing, steunverlee- ning, moreelen steun aan te werk gestel den en steun voor den opbouw van Dren te, kwamen op de begrooting 1933 geen afzonderlijke artikelen voor. Deze zaken waren begrepen onder een ruim begroo- tingsartikel. Echter heb ik voor elk van deze onderwerpen op de begrooting voor 1934 uitgetrokken datgene, wat tot nog toe voor deze posten uitgegeven is, zoo dat op de genoemde sociale uitgaven geen vermindering is toegepast". Vervolgens vroegen wij den Minister of hij een vermoeden had, hoe geruch ten als het bovenbedoelde, in de wereld kwamen. Hierop antwoordde de Minister: „Ik vermoed, dat dit gerucht in verband staat met een zeer aanvankelijke raming, die destijds vóór mijn optreden is gemaakt en die mij is gebleken zeer aan den ruimen kant te zijn. Be herhaal echter, dat op de begrooting voor 1934 voorshands op sociale, moreele en hygiënische punten niet is gekort". „Maar het Departement van Sociale Zaken zal toch ongetwijfeld ook bij moe ten dragen in de algemeene bezuiniging?" „Ik erken volledig mijn plicht om ern stig mee te werken aan een blijvende ver laging van 's Rijks uitgaven", antwoord de de Minister hierop. „Als ik voor so ciale, moreele en hygiënische voorzienin gen hetzelfde heb uitgetrokken als vroe ger, spreekt het vanzelf, dat er geld moet worden bespaard, o.a. door versobering van de diensten. Wanneer mijn begroo ting verschijnt, zal wel blijken 'hoeveel daardoor gevonden is". GROOTE SLAPTE TE NIJVERDAL Nieuwe loonsverlagingen. In een te Almelo gehouden conferentie tusschen de directie van de Kon. Stoom weverij te Nij verdal en de besturen van de drie textielarbeidersorganisaties „De Eendracht", „Unitas" en „Sint Lamber- tus" 'heeft de directie mededeelingen ge daan, welke in de reeds zoo zwaar door de crisis getroffen gemeente de stemming opnieuw gedrukt hebben. Na al de ontslagen aan het groote be drijf, waardoor 'het grootste deel der ar beiders werkloos is geworden, is thans medegedeeld, dat ingaande 4 September de loonen der wevers verminderd zullen wor den met een percentage van 5 tot 15 pot. Ook de vaste arbeiders krijgen verlaging. De loonen van tal van wevers zullen daar door dalen tot bedragen van f 15, f 16 en f 17. Dit loon wordt slechts om de andere wedk verdiend, daar van de twee weken de wever® slechts één week werken. Er bestaan nu plannen een deputatie van vrouwen af te vaardigen naar Den Haag, om de regeering mededeeling te doen over den toestand. Gebrek aan margarine. De christelijke middenstandsvereeniging te Katwijk heeft een adres gezonden aan den minister van binnenlandsohe raken naar aanleiding van de distributiemaat regelen van margarine. De winkeliers krij gen ieder een hoeveelheid margarine, die 10 pet. minder is dan het kwantum, dat zij in de maand Mei j.'l. ontvingen. In het adres wordt er de aandacht op gevestigd, dat daarbiji geen rekening is gehouden met het groote aantal badgasten, dat op het oogenblik te Katwijk vertoeft, n.l. be halve de ongeveer 11.000 die hier reeds eerder verblijf hebben gehouden, ook nog de ongeveer 3500 kampbewoners op 'het kampterrein. In het adres wordt aange drongen ten spoedigste maatregelen te treffen. Minister Colijn met verlof. De minister-president Dr H. Colijn zal zic'h vandaag voor een verlof van onge veer een week naar het buitenland begeven. Autobus contra taxi. Nu het in de provincie Groningen ïs gebleken, dat de taxi niet alleen in het stedelijk verkeer, doch ook bij vervoer over langoren afstand bij het publiek wél in den smaak valt en volgens een uitspraak, in kort geding, van den president der Groningsehe rechtbank de wet op de open bare middelen van vervoer niet op de taxi van toepassing is, rijzen de taxi-bedrijven als paddestoelen uit den grond. Tal van grootere en 'kleinere plaatsen in de provincie Groningen hebben nu 'hun eigen taxi-bedrijven. De tarieven zijn 'zoo danig gesteld, dat zij meerendeels gelijk of beneden die van spoor en autobus zijn. Om aan de concurrentie het hoofd te bieden 'hebben thans ook eenige autobus- ondernemingen taxi's in werking gesteld. Crlsis-boiermerk. De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat voor de week van 20 tot en niet 26 Binnenland. Verkeersongevallen in 1931. Mr Marchant over de opheffing Van scholen. Groote slapte te Nijverdal. De nieuwe gouverneur van Suriname. Buitenland. Naar verdere inflatie in Amerika? Duitschland geeft toe in de passage- Ingezonden Mededeeling. zijn met de minste kosten verkregen met Opfokvoeder 130 dagen f 6.75 p. 50 Kg. Opfokkorrel 410 weken 5.95 p. 50 Kun.tkorrel B na 10 weken 5.75 p. 50 Lager voederkosten en later méér eiereni Zoo verkreeg de heer H. Koning, de Wilp, Gr. van 32 Jonge hennen 774 eieren In December en 653 ln de koude maand Januari j.l. dus 78 pCt. en 65.8 pCt. eieren. Brochure pluimvee en eierlqsten gratis* Bestel bij Uw leverancier in Uwe plaats; indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek* Bertels' Oliefabrieken N.V. Amsterdam. Augustus de prijs van het crisisbotermerfc op f 1.per kg. en die van de vervoer- vergunning voor buitenlandsche boter op f 1.10 per kg. is vastgesteld. Drooglegging der Zuiderzee. Do Vereeniging „Nederland in den Vreemde" heeft zich verdienstelijk ge- maakt door in samenwerking met de A. 'N. V. V. een brochure in het Engelsc'h eti een in het Duitsch te doen samenstellen over de drooglegging van de Zuiderzee. In de brochures zijn verschillende interes sante luchtfoto's opgenomen. Vermenging van benzine. De Vereen. Autogebruikende Vakgroe pen te Maastricht hebben den minister van Economische Zaken verzocht aan den strijd tegen menging van verschillende vloeistoffen, o.a. petroleum door de ben zine, waardoor de belangen van de auto- gebruikers in vele gevallen in ernstige mate worden geschaad, de reëele handel wordt benadeeld en het vertrouwen van •het publiek wordt geschokt, een einde te maiken door benzine onder de controle van de Warenwet op te nemen. Vorstelijke gasten op Soestdijk. Hedenavond worden de Prins en Prin ses Georg Wilhelm von Waldeck voor eenige dagen op het paleis Soestdijk ver wacht. Gouverneur van Suriname. Bij Kon. besluit is dr J. G. Kielstra, hoogleeraar aan de landbouwhoogeschool te Wageningen, benoemd tot gouverneur van Suriname. Prof. mr Johannes Goenraad Kielstra werd 13 November 1878 te Zwartsluis ge boren. Hij doorliep het gymnasium te Middelburg en studeerde daarna aan de Universiteit te Leiden in de rechtswe tenschap, waar hij op stellingen promo veerde In 1903 werd hij Indisch rechter lijk ambtenaar en vertrok in datzelfde jaar naar Ned.-Indië, waar hij verschil lende ambten heeft vervuld. In 1915 ging hij met verlof naar het vaderland. Drie jaar later werd hij benoemd tot hoog- leeraar in koloniaal staatsrecht, koloniaal strafrecht, Indische landhuishoudkunde en Indisch agrarisch recht aan de Land bouwhoogeschool te Wageningen. Prof. Kielstra, die den rang heeft van res.-majoor, is voorzitter van de Vereeni ging van Verlofsofficieren. Minister Marchant over de opheffing van lagere scholen. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Mej. Groeneweg betreffende de opheffing van openbare scholen en de mogelijkheid hieromtrent overleg te plegen met de volksvertegen woordiging, heeft de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen geant woord, dat het hem bekend is, dat de circulaire, waarin hij omtrent zijn bezui nigingsplannen mededeeling deed aan verschillende burgemeesters, hier en daar onrust heeft gewekt. Dit is volgens Mr Marchant bij het nemen van maatregelen tot beperking van uitgaven voor het onderwijs verklaarbaar, doch veelal on vermijdelijk. De Minister verklaart de noodige maat regelen genomen te hebben om onvol doende doordachte onherroepelijke be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1