Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Leestafel Telegrammen. Logisch en verstandig. Financieële Berichten. 62^ 61 175 17014 92 90 i2 y4 12V4 28V4 28% 38y4 38% 168 168y4 5"/16 6 100 iooy4 59 57* 140 218 J4 214 5 pet. Nederland '32 ioiy4 ioiy4 4H pet. Ned. Indië '26 89 Rechtszaken ROOK NIET IN BOSCH OF HEI Vctor het examen Engelsch L.O. is I geslaagd de heer A. Mol te Zierikzee. Te veel onderwijzers. Voor de betrekking van kweekeling met acte met kans op vaste aanstelling bij de Cbr. J Nat. School te Vriescheloo (Gr.) hebben 1 zich 64 sollicitanten aangemeld. Herdrukken van school boek e n. De Samenwerkende Vereeni- gingen verzonden 'het volgende schrijven: Aan het bestuur van „De Nederlandsche Uitgeversbond". „De besturen van. 'het Genootschap van leeraren aan Nederl. Gymnasia, van de Algemeens Vereeniging van Leeraren bij het Middelbaar Onderwijs, van de Katho lieke Leeraren-Vereeniging „St Bonaven- tura" en van de Vereeniging van Leeraren bij 'het Christelijk Middelb. Onderwijs ach ten het hun plicht uw aandacht te vesti gen op het volgende: Meermalen worden schoolboeken in een herdruk zoodanig gewijzigd, dat het on mogelijk is de oude druk naast zoo'n her druk te gebruiken. Hierdoor dupeert men de ouders van leerlingen, die een klas doubleeren wat toch al de kosten van de opleiding van zoo'n kind aanmerkelijk doet stijgen en de ouders van meer dere leerlingen op dezelfde schooi. Zou een leeraar aan dergelijke leerlingen toe staan 'het oude boek toch te blijven ge bruiken, dan zou een voortdurende ver warring in de klas tot schade van het on derwijs het gevolg zijn. Trouwens dit wordt in ieder geval reeds ernstig geschaad, doordat de 'leeraar, die zijn methode en stO'fverdeeling heeft ingesteld op een be paald boek, feitelijk een geheel ander werk moet gaan gebruiken. En wij denken hierbij niet aan zulke veranderingen, die noodig zijn om een boek op de 'hoogte van den tijd te brengen of te houden, maar aan omzettingen van geheele gedeelten, aan vervanging van de oefeningen, opgaven enz. door andere, ge heel gelijkwaardige, en andere wijziging gen waarvoor men geen enkele weten schappelijke methodische of paedagogische reden ziet. Daarom verzoeken wij u beleefd, maar dringend, uw invloed op uw leden te wil len aanwiendien, opdat aan bovenbedoeld euvel, dat 'het bijna onmogelijk maakt om sommige overigens voortreffelijke boeken te gebruiken een eind komt. Verder verzoeken wij u te willen bevor deren, dat in die gevallen, waar wijziging beslist noodzakelijk blijkt, de betrokken leeraren tijdig op de hoogte worden ge bracht". Een in 'hoofdzaak gelijkluidend schrijven werd verzonden aan de firma's L. C. G. Malmberg, 's-Hertogenbosch, J. B. Wol- ters en P. Noordhoff te Groningen. Een smok keidrama. Gis ternacht heeft een noodlottig smokkeldra- ma zich afgespeeld langs de Limburgsch- Duitsche grens in de nabijheid van het beruchte smokkelriviertje de Niers. Een bende smokkelaars werd door een kolonne douane-beambten verrast. Meerdere smok kelaars liepen gevaarlijke schotwonden op. Een van hen, de 27-jarige Otto E., uit de naburige grensplaats Goch, is aan de bekomen verwondingen bezweken. De smokkelaars waren nabij Gennep de grens overgestoken. Men trok in ganzen- marsch door bossohen en heide, tot men Niers bereikte. Hier werden de schoenen uitgetrokken. Men stroopte de broeken op en de smokkelaars waadden door de ri vier. De bundels smokkelwaar hadden ze op den rug gebonden. In het midden der rivier gekomen wer den de smokkelaars plotseling verrast door waarschuwingsschoten, die door douane beambten aan weerszijnden van de rivier afgevuurd werden. Hun tocht bleek verraden. De douane beambten hadden zich zóó opgesteld, dat van ontkomen geen sprake meer was. Het pleit was spoedig voor de smokke laars beslist. De bende, die uit ruim 20 personen bestond, werd bijna in haar ge heel gearresteerd. Toen de beambten de gevangen smok kelaars in troepjes bij elkaar naar de ge vangenis wilden voeren, namen enkele smokkelaars plotseling bij een wegkrom- ming de kans waar om een poging tot ont vluchten te doen. Zij trachtten ijlings in het struikgewas langs den weg te glippen. De 'beambten gaven echter niet toe. Terwijl enkele beambten de karabijnen en revolvers op de overige gevangenen bielden, namen andere aanstonds een achtervolging op. Drie smokkelaars waren ontvlucht. Er werd een felle klopjacht gehouden, waar bij het den beambten gelukte de drie smok kelaars opnieuw te arresteeren. Een van hen, de 27-jarige Otto E. uit Goch, had doodelijke schotwonden opge- loopen in buik en borst. Hij werd op een draagbaar van takkenbosschen gelegd en naar het ziekenhuis overgebracht. Een spoedoperatie mocht niet meer baten. In totaal werden slechts ongeveer 300 K.G. koffie in beslag genomen, die groo- tendeels door de ordelooze vlucht in het water onbruikbaar was geworden. Strooper doodgescho ten. Het anders zoo stille dorpje Nieuw koop is gistermiddag uit zijn rust opge schrikt door een stroopers drama. De 22- jarige visscher J. v. d. Weyden, is op de Nieuwkoopsche plassen door een schot hagel doodelijk gewond. De vermoedelijke dader, de ruim 60-jarige gepensionneerde majoor der rijksveldwadht, J. T.. is, na to zijn, weer op vrije voeten ge steld. De geheimzinnige moord 1 te 0ss. Den geheelen middag en avond is gisteren het Parket uit Den Bosch weer te Oss geweest. Voor het gemeentehuis waar de justitie-ambtenaren zitting hiel den, groepten voordurend een groot aan tal inwoners tezamen, die allen met span ning op de resultaten van het justitioneel onderzoek en de ontknooping van het ernstige drama wachtten. Verschillende personen werden ook heden weer voorge leid en verhoord. Algemeen wint de ge dachte veld, dat het ditmaal de Justitie zal gelukken deze opzienbarende moord zaak tot klaarheid te brengen. Naar verluidt zou de politie gisteren middag bij een huiszoeking het vermiste rijwiel van den vermoorde gevonden heb ben. Men is algemeen van opinie, dat verschillende andere, vroeger gepleegde misdrijven ten nauwste met deze zaak in verband staan en uit den aard der zaak volgt dan ook de heele bevolking met le vendige belangstelling de vorderingen van het onderzoek. Twee geestelijken ver dronken. Gisterenmiddag omstreeks half vijf begaven zich onder Elden in de gemeente Eist (Geld.) de 25-jarige pries terstudent P. H. J. Hoogveld van het Se minarie Rijsenburg en pater Norbertus van de Orde der Capucijnen uit Babberich te water om in den Rijn te gaan zwem men. De heer Hoogveld is plotseling on wel geworden en in den gevaarlijken stroom langs een krib terecht gekomen. Pater Norbertus sprong hem onmiddel lijk na om te pogen den drenkeling te red den. Ook hij werd echter door den sterken stroom gegrepen. Beiden verdronken. Het lijk van den heer Hoogveld werd spoedig gevonden. Twee doktoren hebben nog gepoogd de levensgeesten op te wek ken doch tevergeefs. Het lijk van den pa ter is afgedreven en wordt nog vermist. De plaats waar beiden gingen zwem men, achter een krib, gelegen even voor de Drielsche spoorbrug, is een gevaarlijke zwemplaats, omdat de Rijn er recht op staat. De verslagenheid in het dorp is groot. .Jeugdige dief. Zaterdagmid dag werd te Zwolle aangifte gedaan van de vermissing van een rijwiel. Zondag middag werd de aandacht van de politie getrokken door het feit, dat een paar jon getjes liepen op een afgesloten terrein van de ijsbaan. Bij een onderzoek trof zij daar in een berghok aan den 12-jarigen T. K., die met een 8-jarig vriendje druk be zig was de gestolen fiets te demonteeren met het doel de onderdeelen over te bren gen op een oud frame, dat zij hadden ge vonden. K., die al eenige malen kleine diefstallen heeft gepleegd, heeft dezen diefstal en nog enkele andere bekend. Gevaarlijke juweelen- dief gearresteerd. Een der ge vaarlijkste juweelenroovers van dezen tijd is volgens de Montagpost te Mannheim in den persoon van den 34-jarigen Arnond gearresteerd toen hij op heeterdaad werd betrapt bij het stelen van een hoeveel heid juweelen ter waarde van 20.000 mark en na een hevige worsteling over weldigd kon worden. In het begin van dit jaar was hij na een tuchthuisstraf van vier jaar te hebben ondergaan, uit het tuchthuis ontslagen. Nog bijtijds gered. Aan het Noorderstrand te Scheveningen had zich gistermiddag een 16-jarig meisje uit Den Haag bij het zwemmen iets te ver in zee gewaagd, zoodat zij dreigde te worden meegesleurd. Door een tweetal mede zwemmers werd zij gelukkig bijtijds opge merkt en aan land gebracht. Nadat kunstmatige ademhaling was toegepast, keerden de levensgeesten terug, waarna het meisje door den G.G.D. naar huis werd vervoerd. Bejaarde man in een dorschmachine. Zaterdagmiddag is op de boerderij van den beer G. aan den Hoofd'weg te Hoofddorp een ernstig on geluk gebeurd1, dat helaas een slachtoffer geëischt heeft. De loondorsoher K. was met 'n dorseh- maöhine aan 'het dorschen. De zoon van K. stond boven op. de machine. Toen hij een schop noodig bad, liep bij naar ach ter naar de machine, maar zag daar nie mand. Op hetzelfde oogenblik begon de machine langzaam te loopen, ten teeken dat er iets niet in orde was. K. keek er in en zag tot zijn ontzetting, dat er een man in 'de machine zat. Terstond 'liet K. zidh naar beneden vallen en snelde naar den tractor, die de dorschmachine dreef, om deze stop te zetten. Met de andere aanwezigen heeft men toen den man met moeite uit de machine gehaald en al direcht bleek, dat hulp wei nig meer kon baten. De linkerarm was hem uit het lichaam gerukt en was ge heel door de machine gegaan. Het hoofd was vermoedelijk ook met het rondsel in aanraking geweest, daar dit ook bebloed was. Het slachtoffer, de ruim 80-jarige L., wonende aan den Hoofdweg, hoek Bennebroekscheweg, bleek reeds te zijn overleden. Hartelooze automobi list achterhaald. Gistermiddag werd bij het binnenrijden van Zwolle aan gehouden een auto, waarvan de bestuurder bleek te zijn J. v. A. te Zwolle. De aan houding geschiedde op verzoek van de po litie te Wijtgaard, waar door een auto op dén Rijksstraatweg tusschen Sneek én Heerenveen was aangereden een melk wagen. Hierbij werd een paard gedood, de voerman gewond. De aanrijdende auto had een eindje verder even gestopt, maar was daarna, zonder naar den aangerede- ne om te kijken, doorgerecLen. Het num mer was echter bekend. De auto bleek vrij ernstig beschadigd. Eenige ruiten waren kapot, overal zaten nog sporen van het gedoode paard. Voor het onderzoek is de bestuurder aangehouden. ■—Reiziger beide beenen afgereden. Een verschrikkelijk on geluk, waarbij iemand beide boenen wer den afgereden, heeft op het Muiderpoort- station te Amsterdam Zondagavond de getuigen er van met afgrijzen vervuld. Het gebeurde tijdens de binnenkomst van een trein uit bet Gooi, die aan het station stopte. Ondanks de waarschuwing op elk portier, niet te openen voor de trein stil staat, opende een 53-jarige passagier de deur van het compartiment. Daar hij van andere reizigers afscheid wilde nemen, bleef hij, terwijl de trein geremd werd, nog even op de treeplank staan en sprong of viel er toen af. De ongelukkige gleed tusschen het perron en de treeplank door en kwam onder de wielen terecht. Een der beenen werd hem boven de knie, het an dere onder de knie afgereden. Het slachtoffer werd in zorgwekkenden toestand in het gasthuis opgenomen. Auto-ongeluk bij Berk- bout. Gistermorgen omstreeks 12 uur reed bij de Hulk onder de gemeente Berk hout (N. H.) uit de richting Amsterdam een auto, waarin drie personen zaten. De bestuurder, die met zeer groote snelheid reed, kon in de bocht den auto niet op den weg houden. De auto botste eerst te gen een rechts van den weg staand hek je, waarna hij in volle vaart tegen een aan de overzij de van den weg staan den 'boom is gebotst. De auto werd vrijwel geheel versplin terd. De drie passagiers werden zwaar ge wond. De twee personen, die voorin zaten waren er het ergst aan toe en verkeerden in zorgwekkenden toestand. Verdronken. Te Krimpen a. d. IJssel is gisteravond het 2-jarig doch tertje van dien landbouwer Van Vliet te water 'geraakt en verdronken. Dooreenautogegrepen. Maandagavond omstreeks 7 uur wilde de 80-jarige W. T. te Haarlem de Wilhel- minastraat bij de Keizerstraat oversteken. Hij wachtte even op een auto', die van het Wilsonplein kwam, maar werd gegrepen door een auto, die uit de andere richting met groote snelheid naderde. Hij brak beide beenen en bekwam vermoedelijk een schedelbreuk. Spoedig daarna overleed hij. Kooktoestel ontploft. Te Oploo bij Boxmeer is, terwijl mej. N., de huisvrouw van den boschwachter, bezig was met een sprituskooktoestel te vullen, dit toestel door een nog onopgehelderde oorzaak ontploft. Door den grooten druk stortten de mu ren in en mej. N. werd door de vallende steenen zoodanig getroffen, dat ze beide beenen brak en bovendien nog andere ern stige wonden kreeg. In zorgwekkenden toestand is ze naar bet ziekenhuis te Box meer overgebracht. Uit een zijspan geslin gerd. Op den Amstel, te Nieuwer-Amstel is Zondagmiddag een 17-jarig meisje, te Amsterdam woonachtig, uit een zijspan van een motorrijwiel geslingerd, doordat de bestuurder bij bet passeeren van een auto in een grasberm geraakte. Het meis je kwam tegen een ijzeren meerpaal te recht, waarbij zij. een zeer ernstige hoofd wonde bekwam. Door een passeerende auto werd zij opgenomen en naar een zie kenhuis te Amsterdam overgebracht. Hiel afgerukt. Zaterdagavond is het ongeveer 7-jarig dochtertje van den heer H. te Venlo, terwijl het achter op een rijwiel gezeten was, met den hiel van haar linkervoet tusschen de spaken van de fiets terecht gekomen, waardoor dit lichaamsdeel nagenoeg werd afgerukt. Na voorloopig verbonden te zijn, werd de kleine naar bet R.K. Ziekenhuis te Venla overgebracht. Zuiniger trouwen. Reuter meldt uit Stamboel: Het Turksche mini sterie van Binnenlandsche Zaken heeft een verordening uitgevaardigd, waarin gelast wordt bij het sluiten van huwelijken grootere zuinigheid te betrachten. Deze verordening is een gevolg van bui tensporigheden die zich in sommige Turk sche dorpen ter gelegenheid van bruilof ten hebben voorgedaan, waarbij het hu welijk uitsluitend beschouwd werd als een welkome gelegenheid om feest te vieren, paardenvertooningen te houden en een week lang niet te werken. De veilige treinen. De Duitsche Rijksspoorwegen hebben, ver telt The Railway Gazette, een plaat uit gegeven, waarop een stokoude man in een spoorwegcoupé is afgebeeld. Haren en baard zijn van overweldigende lengte en grijsheid. Om het handvat van de nood rem heeft een spin haar net geweven; het is ongeschonden gebleven. De plaat is met het volgende bedrukt: „Hij wou door een spoorwegongeluk sterven. Hij zal er 22.800 jaren voor noo dig hebben en ieder uur 100 K.M. moeten afleggen!" Hulilen is gezond. In de Wiener medische Wochenschrift schrijft dr Velikovsky een artikel over een nieuwe geneesmethode, waarbij hij uitgaat van de stelling, dat de traan niet anders zou zijn dan de bevrijding van het lichaam van bepaalde gifstoffen. Velikovsky staat op het standpunt, dat de pijü veroorzaakt wordt door bepaalde gifstoffen, die door het weenen uit het lichaam worden ver wijderd. De dokter is thans tot het doen fabriceeren van een bepaald extract over gegaan, waardoor bet weenen wordt be vorderd. Crislsgraanbeslult 1933. Ten onrechte staat in het stuk over het Grisisgraanbesluit in ons blad van giste ren, dat de denatureeringskosten f 10 zou den bedragen. Dit moet zijn f 0.10. Voorts behoort in de alinea: Het ligt in de bedoeling deze voorne mens tot uitvoering te brengen door bet treffen van maatregelen, als gevolg waar van voergranen niet zullen kunnen wor den ingevoerd zonder dat daarvoor wordt betaald een bedrag van f 2 per 100 K.G., met uitzondering van haver, waarvoor een bedrag van f 3 per 100 k.g. is vast gesteld. in plaats van f 2 per 100 k.g. gelezen te worden: f 1 per 100 k.g. Kippen- en eendenhouderij. Namens den minister van Economische Zaken, maakt de Regeeringscommissaris voor de uitvoering van de garantierege ling 1933 ten behoeve van de kippen en eendenhouderij bekend, dat besloten is de verliezen voor den pluimveehouder op de kleinere kippeneieren, tot 'n gewicht van ten hoogste 55 K.G. per 1000 stuks voor de week van 14 tot en met 19 Aug. a.s. ge deeltelijk over te nemen ten bedrage van 35 cent per 100 stuks uitgevoerde kleinere eieren. Ten bate van den eendenhouder is voor eendeneieren het over te nemen gedeelte in het verlies in bovengenoemd tijdvak vastgesteld op 30 cent per 100 stuks uit gevoerde eendeneieren. Steun aan den Landbouw. De landbouwers, niet vallende onder den roggesteun 1933, en Ide verbouwers van gerst, worden in hun eigen belang gera den met den verkoop (te wachten tot de definitieve regeling gereed zal zijn. Ver moedelijk zal hiermede 1 a VA maand ge- mioe'i'd zijn. Zij;, die reeds niet gesteunde rogge of gerst van den oogist 1933 ver kochten sedert 1 Augustus en vóór 16 Augustus, moeten voor 20 Augustus a.s. hiervan, onder overlegging van de bewij zen, opgave verstrekken aan de 'Geweste lijke Tarwe-Organisatie, waaronder zij ressorteeren. Deze bepaling geldt niet voor het op stam verkochte. Niet gesteunde rogge of gerst van den oogst 1933, welke na 16 Augustus wor'dlfc verkócht, komt niet voor verdere behandeling voor steun in aanmerking. De Tuinbouwsteunwet. De Kring van veilingsvereenigingen de Zuid-Hollandsche eilanden heeft blij kens „De Tuinderij" besprekingen ge houden over de tuinbouw-steunwet. In al- gemeenen zin was men het niet eens met de beschouwingen, welke de heer Dries- sen in een artikelenreeks in dit vakor gaan aan de tuinbouwsteunwet heeft ge wijd. Op de eilanden, waar in hoofdzaak de vollegrondscultuur hier en daar in combinatie met glas- en vruchtenteelt be oefend wordt, is zeker geen 2 pet. van de kweekers tevreden met de uitvoering, zooals die in 1932 'heeft plaats gehad. Men 'denkt op de eilanden niet licht over de moeilijkheden van steunverleening en evenmin over den toestand, waarin de glascultuur verkeert. Is de toestand bij de fruittelers echter beter? Vooral daar moeten de kleinen en de zwakken gezocht worden. De verwachting is gewekt, dat het daar anders, en beter zou zijn, en daarover zijn de menscben van de eilanden ontstemd. Tal van verga deringen zijn belegd geworden om een onderzoek in te stellen naar den kostprijs van de tuinbouwproducten, doch het re sultaat was niet gunstig. Daarom verwacht men eerst steun voor de kweekers die dit het meest noodig hebben, waartoe ook de eilanden-bewoners behaoren. Vlekziekte. In de Noord-Limburgsche plaatsen, vooral te Lottum, Baarlo, Tegelen en Bel- feld, heerscht momenteel in hooge mate de vlekziekte onder de varkensstapel. De ziekte heeft 'n zeer ernstig karakter aan genomen. Talrijke dieren sterven. In de meeste gevallen komt de ziekte voor bij volwassen dieren, welke nog niet ingeënt zijn. V r1 al g e n van den Dag. Van dit maandschrift voor Nederland en Kolo niën (uitgave A. W. Sijthoff's Uitg. Mij. te Leiden) ontvingen wij de Augustus-af- levering van den 48sten jaargang. Ralph Springer geeft hierin zijn slot artikel over „Bonzen", waarin evenals in de vorige artikelen rake en behartigings- waardige dingen worden gezegd, maar dat, naar het ons voorkomt, toch te veel generaliseert. Lezenswaard zijn de be schouwingen van Prof. Dr J. L. Pierson over: „Japan als wachter der beschaving" en van H. Ch. G. J. van der Mandere over „De verdragen van Versailles en hunne herziening". Verder bevat deze aflevering nog: K. Braak: Moderne geschiedschrij ving over Zuid-Afrika; E. D. B.: De sym boliek der kleuren in het oude Egypte en. Buitenlandsch overzicht van P. J. van Megchelen. VENLO. Hedenmorgen is een auto uit Sittard in Duitschland in botsing geko men met een boom, waarbij' de auto geheel vernield werd. Een der inzittenden, mevr. "Wetselen uit Sittard. werd op slag ge dood. De andere inzittenden werden Dèèr ligt hij goed uw sigaret; daar doen pijp of si gaar geen kwaad. Maarlnhetbosch, opdedroge helde.. zwaar gewond naar een ziekenhuis ver voerd. Hevige ontploffing. MEDEMBLIK. In het Makkerhuis van de A.J.G. alhier, bewoond door de familie de Haan, heeft zich gisterenavond een hevige ontploffing voorgedaan. De ont ploffing was zoo sterk dat alle ruiten wer den vernield en dat zoo ongeveer alle dak pannen werden weggeslagen. De daar naast wonende winkelier Kramer kreeg belangrijke schade, doordat veel porselein en aardewerk werd vernield. Een begin van brand kon spoedig gebluscht worden. Een kostganger, die zich blijkbaar met ontplofbare voorwerpen beeft bezig ge houden, werd zwaar gewond. In ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis te Hoorn vervoerd. Het huis waarin de ont ploffing plaats vond, is door de politie gesloten in afwachting van de komst der justitie voor het instellen van een onder zoek. TERSCHELLING. Vanochtend om 9 uur is de stoomboot „Holland" uitgevaren met den tweeden cylinder van den Lutine- toren. Deze cylinder zal vandaag op de eerste worden geplaatst, waarna met het leegpompen een aanvang kan worden ge maakt. PARIJS. Een hevig onweer, dat gis teravond boven Parijs en boven Norman- dië woedde, heeft in vele plaatsen groote schade aangericht. Op verschillende plaatsen ontstond brand, terwijl meerdere personen door den bliksem zijn gedood. Te Compiegne is de spoorbrug onderge- spoeld, wat tengevolge had, dat het spoor wegverkeer tuisechen Brussel en Noord- Frankrijk omgelegd moest worden. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DB ZEEUW". liËS Dat is verstandig. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 73 cent bi] vooruitbetaling. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef* fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Nederl. Handel Mij Philips Gloeil. G. B. Unilever Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel. Corp. Kon. Petroleum Shell Union A'dam Rubber Ned. Scheepv. Unie Deli Maatschappij 141 Hand. Ver. A'dam 89 4 pet. Nederland 1933 993/ia 99% Uit gebrek aan berichten en nieuwe (ge zichtspunten blijft de markt in de stille houding der laatste dagen volharden. De omzetten zelfs in de meest actieve soorten blijven gering en fcoersvariaities van be- teekenis kwamen niet voor. Wisselkoersen. Amsterdam, 2.30 u. Londen 8.178.18. Parijs 9.699.73. Berlijn 59.0059.05. Brussel 34.5634.60. New-York 1.841.86". Ons discanto wederom verlaagd. De Directie der Nederlandsche Bank bericht, dat 'het wisseldisconto met ingang van 15 Augustus door haar is vastgesteld op 3 pet., terwijl zoowel het promessen- disconto als de beleening op effecten en goederen en de rente voor de voorschotten in rekening-courant met ingang van den zelfden datum zijn vastgesteld op 3.5 pet. Vergeleken mét de noteeringen, die ruim 14 dagen geleden werden vastgesteld, be- teekenen de nieuwe tarieven een verlaging over de geheele linie van Yi pet. Ter terechtzitting van de Arr.-Recht- bank te Middelburg van heden is voor den aanvang der zitting geïnstalleerd als Rechter-plaatsvervanger de heer mr M. W. G. v. d. Veur, Gemeente-secretaris van Middelburg. Nadat döor den Griffier de akte van beëediging door het Gerechtshof te 's Gra-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3