daar, is dat vacantie !l in het DINSDAG 15 AUGUSTUS 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND Zeeuwsch Profetenbrood Buitenland. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Als zoo'n ellendige migraine Uw kos- telijken vacanliedag bederfl, dan zal zoo'n "Akkertje" U daarvan afhelpen en maken dal U zich prettig voelt I Zorg dus: op reis, op uitstapjes, eriz. steeds "AKKERTJES" bij Ute hebben, ze komen telkens weer van pas bij hoofdpijn, kiespijn, spierpijn, enz. Per 12 stuks 50 ct. Alom verkrijgbaar I igteloos was, (nnengedragen. Ie hier, dat hij [ing had op ge it worden ver beide dames, |uren gekregen. o O r brug e n. Zaterdag [rende aan den |d toen deze be- brug te Nieu- Idoor de brug in de cabine Itwee landbou- E. Potse, die kregen de ge it lichaam. Zij sijh geweest. Volkenbond.) ïtie uitbrak, en |en en de „bur- duizenden ge urlaten, om er- veiligbeid te Ibestaan te vin- s tel ijk e provin- moeilijke tocht Jidernomen, oim (bereiken. Deze levaren verbon- Ben wiinter rei de bevroren bn last had van den zomer in der 'het leven meest boeren, bit hadden kun- I, of als zü nog Ipaardeslee met lij al maar ver- I zij1 zekere Chi- een zaakje van klingen over de len, die volgens putte en arme iligheid boden, tleide van deze Jar, toch nog in pen te geraken Jrrijheid in hun In. de 'grens over, pel van de reis an moesten zij |in Mantsjoerije |n woonden, die vaar zij' werlk lakende nog een tkilomelter naar aak maar wei- I hadden, waren I te werken, om (Onbekend even- istanden en het uitgebuit door jukten zij 'bij hun en konden de voldoen. Zon- ïter zoo maar len de vrouwen ouden. De man- in de hoop rdienen, dat zij ber konden l'os- Itijd de mannen pt hoofd van de rouwen in zijn door vrienden voor hen de zij' waren aan deling blootge- bordeel van da "Wat dat be- phrijven: vreem- 1 een geheel an al niet verston- Id was' udtgeslo- of andere wijze geweld en on- iaan. een tocht vol den gewissen loopen. pssie niet moge- lussische vrou- Ip deze wijze in It was gekomen, elke plaats van i van China zijn Ihonderden Rus- vertoeven, die Jandel ten prooi meisje van 'de |at in het vreem- i kans heeft om kantoor of als |>U'd te voorzien, p, waar dffc wel lin publieke hui- I's als danseres- personeel. Onder j de 'kringen van (of, die voor de met een sterk Itand mogen bie- jiouden, maar de igeen is bezwe- dat, gezien de de Russische lechte individuen hun gunstige bestaat er dan handel in vrou- 'gelegenheid tot ben. 47e JAARGANG - No, fctfj Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Bewaarschool-onderwijs. Van den beer J. H o b m a, te Utrecht, adviseur van de Vereen, van Ghr. Be waarschool-onderwijzeressen in Neder land ontvingen wij een schrijven, dat we hier gaarne een plaats verleenen: „Door een onbekende werden mij toe gezonden de nrs van 1 en 2 Augs. van „De Zeeuw". De bedoeling was blijkbaar, mijn aandacht te vestigen op hetgeen in die beide nrs wordt opgemerkt omtrent het Bewaarschool-onderwijs. Met belangstelling nam. ik er kennis van. Het wil mij voorkomen, dat hier en daar een lacune is en dat dientengevolge de conclusie, die getrokken wordt, niet geheel juist mag worden genoemd. Het Bewaarschoolwezen heeft zijn ont staan te danken aan het particulier ini tiatief. Christelijke barmhartigheid in de eerste plaats zag hier een belangrijk ar beidsveld. De gedachte, dat het niet en kel geldt barmhartigheid, niet enkel „be waren", maar dat aan deze kleuterzorg groote paedagogische waarde moet worden toegekend, is volstrekt niet nieuw. Inte ressant is bet, kennis te nemen van wat daaromtrent geschreven is, reeds een eeuw geleden. Het particulier initiatief schoot echter vaak te kort. Dit klemde te ernstiger, naarmate de algemeene eischen omtrent hygiëne en kinderverzorging zwaarder zijn geworden. En vrij algemeen werd straks ingezien het cultureel belang van de verzorging van het kind van 3 a 4 tot 6 a 7 jaar. D'at de Overheid steunend optrad is daarvan het gevolg geweest. Of onze maatschappelijke toestanden zoo zijn, dat deze zorg kan worden in stand gehouden, laat ik gaarne aan u ter beoordeeling over. Hoe meer de particuliere actie verricht, hoe liever het mij is. En alle luxe zij verre. Toch berade men zich wel heel ern stig, eer men deze zorg geheel aan de Overheid onttrekt. Daar komt nog iets bij. In de laatste kwarteeuw, eigenlijk al eer der wij noemen Fröbel alleen maar heeft men, ingevolge juister paedagogisch inzicht, de groote beteekenis van de op voeding van den kleuter begrepen, de groote beteekenis voor de gebeele vor ming van den toekomstigen mensch. Er bestaat daaromtrent een zeldzame eenstemmigheid. Ik onthoud mij opzettelijk van alle dé tails. Ook alle bijkomstigheden laat ik ach terwege, b.v. de vraag, of de Overheid op dit terrein alleen steunend en ophouwend moet optreden, dan wel zelf (bewaar)- schoolmeesterend. Ik mag wel verwijzen o.a. naar hetgeen ik daarover schreef in een der nummers van de serie „Verdie ping en Belijning". Maar dat de vorming in de kleuterja ren van genoegzame beteekenis wordt ge acht, om niet zonder meer te mogen zeg gen "hier is geen taak voor de Overheid, dat is, naar 't mij voorkomt, notoir". Tot zoover de heer Hohma. Over de paedagogische en cultureele be teekenis van de kleuterschool spreken wij, als niet-bevoegd, geen oordeel uit. Ook laten wij rusten de vraag, of het noodig en gewensoht moet worden geacht dat de ouders per eerste gelegenheid hun kleintjes naar een schooltje zenden om daar bewaard en gevormd te worden. Het punt waarom het hier gaat, is: heeft de Overheid een taak ten opzichte van het bewaarschool-onderwijs. Wij 'hebben gemeend deze vraag ont kennend te moeten beantwoorden. De heer Hobma daarentegen oordeelt, dat de schoolvorming in de kleuterjaren van genoegzame beteekenis moet worden geacfht, om niet zonder meer de Overheids taak ten dezen opzichte te ontkennen. Het is wel jammer, dat hij zijn stand punt niet nader heeft toegelicht. Het gaat hier toch niet in de eerste plaats om de be langrijkheid van de bewaarschool maar om de vraag, welke de taak is van de Overheid. Er heerscht daaromtrent een grenzen- looze verwarring. De Overheid wordt door velen, ook wel in onzen kring, voor alles verantwoordelijk gesteld. De Overheid kan alles en mag alles en moet alles. Maar volgens Antirevolutionaire en Schriftuurlijke opvatting is de taak van de Overheid beperkt. Zij heeft een eigen terrein waar zij verantwoordelijk is even als er is een eigen terrein van de ouders. Dit is teveel uit het oog verloren. Met het gevolg, dat voor alles en nog wat een beroep is gedaan op de Overheid. En nu beschouwen wij het als een der lichtpunten in dezen donkeren crisistijd, dat door den nood gedrongen de vraag aan de orde komt of de Overheid zich niet behoort te beperken en of het ook niet tijd wordt, dat zij haar handen van het bewaarsehoolonderwijs aftrekt. Wij antwoorden hier toestemmend. En de heer Hobma heeft ons van het tegen deel niet overtuigd. HET ECHTE van M. PETERSE Patissier, L, Delft Middelburg. Balbo's eskader te Orbetello. Maandagochtend zijn de Italiaansche Oceaanvliegers naar hun punt van uit gang, Orbetello, teruggekeerd. Om zeven uur in den ochtend werd het vliegtuig van maarschalk Balbo boven Orbetello waargenomen en een half uur later was het geheele eskader veilig neergestreken. In den nacht van Zondag op Maandag was koning Victor Emanuel per extra- trein te Orbetello aangekomen en korten tijd nadat de bemanningen aan land wa ren gegaan, hielden zij voor den koning een défilé. In aansluiting daaraan begaven de vliegers zich in optocht naar Orbetello zelf, waar zij op feestelijke wijze door den burgemeester werden ontvangen. Het tweede Atlantische luchteskader is gisteren door luchtmaarschalk Balbo in naam van den Koning van Italië ont bonden, De bemanning van het eskader is met verlof gegaan. Hongeroproer in de Oekraine? Onder het opschrift Hongeroproer in RuslandDe Oekraine en aangrenzende deelen van Zuid-Rusland het centrum van onrust, bericht Aftenbladet te Stock holm het volgende„De zeer geheimzin nige maatregel tegenover de buitenland- sche dagbladcorrespondenten te Moskou dat zij zich binnen het gebied van de hoofdstad op moeten houden, staat thans op het punt om opgehelderd te worden. Er heerscht hongeroproer in de Oekrai ne en in de aangrenzende deelen van Z.- Rusland. De arbeiders en de boeren tre den op tegen de militairen. Alle spoor- weglijnen zijn door militairen bezet, en de treinen zijn overvol met soldaten, die naar het bedreigde gebied vervoerd wor den. Nadere bijzonderheden ontbreken op het oogenblik nog. Het blad b&weert echter, dat men tegenover groote gebeur tenissen staat. Dezer dagen heeft de Kölnische Zei- tung gemeld, dat het aan de buitenland- sche correspondenten te Moskou verboden was. Moskou te verlaten voor de provin cie, zonder bijzondere toestemming van de sovjet-autoriteiten, Een dergelijk bericht heeft ook in de Daily Telegraph gestaan. Het sovjet-telegraafagentschap heeft in- tusschen dit bericht reeds tegengespro ken, in een vorm echter, die niet uitmunt door duidelijkheid. Het meldt n.l. dat de correspondenten als immer reizen in de Sovjet-unie kunnen ondernemen, met toe stemming van de autoriteiten. De werkloosheid in Engeland. In de Zuidelijke graafschappen, met in begrip van Londen, blijft de werkloosheid relatief laag. In het geheele gebied van Groot-Londen, dat een bevolking telt van meer dan 8 millioen zielen, bedragt de werkloosheid gemiddeld 10.6 pet der ver zekerde bevolking. Binnen de enge gren zen der City bedraagt het werkloozencij- fer slechts 2.9 pet. Ook in eenige kust plaatsen, o.m. Clacton, Bognor en Baxhill is het percentage zeer laag. Noodweer in Oostenrijk. Zaterdag heeft boven Opper-Oostenrijk en Vorarlherg een hevig noodweer ge woed. Vooral het Montafondal in Vorarlherg werd door een vreeselijk onweer geteis terd, waarbij vier personen door den blik sem werden gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag barstte boven Vandans een wolkbreuk los, waardoor de bergbeken reusachtige mas sa's water in het dal voerden en het over een lengte van andeThalven kilometer en een breedte van 600 tot 700 meter over stroomden. Drie huizen met stallen en schuren werden geheel weggeslagen. De plaatsen waar de huizen gestaan hebben, zijn niet meer te herkenen. De bewoners, die door het noodweer verrast werden, konden nog tijdig hun bed verlaten, voordat de hui zen in elkaar stortten en werden wegge spoeld. Een 60-jarige vrouw, die alleen met haar dochter woonde, kwam hierbij samen met haar dochter om het leven. Het vierjarige kind van de dochter is ver dwenen. Het lijkje is nog niet gevonden, zoodat men vermoedt, dat het onder de puinhoopen bedolven is. Behalve de drie huizen, die totaal ver dwenen zijn, werden tien andere door het met water meegevoerde gesteente zooda nig beschadigd, dat zij als geheel vernield beschouwd kunnen worden. Ook de luchtspoorweg in het Monta fondal is vernield. Op sommige plaatsen hangen de rails los in de lucht. Onweders in Zwitserland. In Zwitserland heeft het in de laatste dagen hevig geonweerd. Vooral het Ber oer Oberland is geteisterd. De Weisse Lutschine is buiten de oevers getreden en heeft overstroomingen veroorzaakt. Verscheidene huizen staan onder wa ter. Slechts met moeite konden de be woners zich in veiligheid brengen. Het spoorwegverkeer tusschen Lauterbrunnen en Zweiluetschinen is verbroken. De Jungfrau-bahn beeft het verkeer eenige dagen moeten stopzetten. De Gotthard- strasse is door een lawine versperd. In Waadtland is een te velde werkende ar beider door den bliksem gedood. In W. Zwitserland in Eschallen en Modonn is een locale aardbeving waargenomen. Verscheidene schoorsteenen werden vernield en het dak van een huis werd gedeeltelijk weggerukt. Groote overstroomingen in Britsch-IndiS. Tengevolge van den aanhoudenden regen zijn de rivieren in den Britsch-Indischen staat Gujarat, waar eenige weken gele den tengevolge van de droogte nog hon gersnood dreigde, buiten haar oevers ge treden. De Baroda steeg in 18 uren 40 c.M. en de Viswamitri-rivier zette de geheel om geving en alle omliggende steden onder water. In sommige steden steeg het wa ter 13 meter hoog. Politie, militairen en burgers (vrijwil ligers) hebben het reddingswerk ter hand genomen, zoodat geen menschenlevens te betreuren zijn. Het spoorwegverkeer tusschen Bombay en Ahmedabad moest tijdelijk worden ge staakt. Te Broach stortten 20 huizen in. Ook te Gajner, waar de maharadjah en maha- rini him paleis hebben, werd een groot gedeelte van de stad door het water ver woest. Een deel der bevolking werd tijdelijk in de tuinen van bet paleis ondergebracht. Sprinkhanen in Californië. De landbouw is geteisterd door de erg ste sprinkhanenplaag, die er sedert de laatste 17 jaar is voorgekomen, en die zoo hevig is, dat de boeren er machte loos tegenover staan. Er wordt thans overwogen, fazanten uit te zetten, om onder dit ongedierte opruiming te hou den. Aan de gewassen is reeds enorme sohade aangericht. Dr Briinfng naar een klooster? Volgens ©en krantenbericht zou de lei der van het Centrum, Dr Brüning, van plan zijn zich in een klooster terug te trek ken en zijn Ryksdagmandaat neer te leg gen. Ook de vroegere staatspresident van Wurtemburg, Bolz, bevindt zich in een klooster. Albaneesch ex-premier vermoord. De vroegere Albaneesche minister-pre sident, Hassan Bay Prisjtina, is Maan dag te Saloniki door revolverschoten ver moord. Een Albanees, Hussein Tlelio, werd in verband met dezen aanslag gear resteerd. Tlelio zou bekend hebben den vroegeren premier uit wraak te hebben doodgeschoten, aangezien zijn broeder en andere Albaneezen op aanstichting van Prisjtina oim het leven zouden zijn ge bracht. Slaking in de mijnen van Zuid-Wales. Maandag zijn 17.000 mijnwerkers der anthracietmijnen van Zuid-Wales in sta king gegaan wegens een loongeschil. 21 mijnen liggen geheel stil. De klacht der mijnwerkers is, dat de mijndirecties in vele gevallen geweigerd hebben de mini- mumloonen uit te keeren. Indien het ge schil niet spoedig zal worden bijgelegd, is te verwachten, dat nog 6000 mijnwerkera in sympathie-staking zullen gaan. Roemenië staakt zijn betalingen. In den gistermiddag gehouden Roe- meenschen ministerraad is besloten de schuldbetalingen aan het buitenland, met ingang van 15 Augustus op te schorten. Dit besluit zal Dinsdag officieel worden gepubliceerd. Groote boschbranden. Doordat de bliksem insloeg in een pijh- bo'sch te Gaptieux zijn 300 hectaren bosch in brand geraakt. Reeds zijn 100 hectaren sparrenbosch door brand vernield in de omgeving van Romorantin. Thans staan ook de bcs- schen te Mout Cabans en Redon in vlam men. Voorzorgsmaatregelen zijn genomen om de naburige staatsbosschen en Monta- gut tegen brand te beschermen. Vlieger te Zoute verpletterd. Bij een vliegfeest in het Belgische bad plaatsje De Zoute is een draagvlak van een toestel gebroken. De vlieger sprong met een valscherm uit het toestel, doch de inrichting weigerde, zoodat de aviateur te pletter viel in de nabijheid van zijn in brand gevlogen toestel. Korte Berichten. Bezoekers van de Messe in Konings bergen (20 tot 23 Augustus) krijgen op de Duitsche spoorwegen één derde der reiskosten reductie. i Reuter meldt uit New-YorkEen drietal jonge negers, die in den staat Ala bama een blank meisje vermoord zouden hebben, zijn door de woedende menigte gelyncht. —i Volgens een bericht uit Kalgan is op de rivier Jangho een veerboot gezon ken, waarop een groote kudde vee werd overgezet. 44 boeren verdronken. Geen stuk vee kon worden gered. Twee Belgische autobussen zijn bij Diekirch met elkaar in botsing gekomen, waarbij 15 personen gewond werden, ge deeltelijk ernstig. Dé hooge commissaris' van Egypte en Soedan, sir Percy Loraine, is tot Britsch gezant in Turkije benoemd. Economisch urgentieprogram. Zooals reeds gemeld, heeft onlangs een delegatie uit den Raad van Overleg van de R. K. sociale organisaties (die der werkgevers, boeren, middenstanders en arbeiders) een aantal wenschen, vervat in een economisch urgentie-program, aan den minister van economische zaken aange boden. In antwoord daarop ontving de Raad het volgende schrijven: „In antwoord op uw schrijven, houdende verzoek tot het nemen van verschillende maatregelen van economisehen aard, heb ik de eer u te berichten, dat dit schrijven de volle aan dacht der regeering heeft, en dat meer dan één der daarin uitgedrukte wenschen met de inzichten der regeering zal blijken te strooken. De minister van staat, voor zitter van den raad van ministers, (w. g.) H. Galijn". Gevaarlijk verkeerspunt fe Purmerend. In verband met bet auto-ongeval te Purmerend, waarbij zeven Amsterdam- sche 'hengelaars verdronken, hebben de A. N. W. B. en de K. N. A. G. den toe stand ter plaatse in oogenschouw geno men. Daarbij is gebleken, dat de situatie van dien aard is, dat bij avond en slechte weersgesteldheid voor het verkeer, komen de uit de richting Amsterdam, den indruk kan worden gevestigd, dat de weg naar de Kanaalsohans rechtuit loopt inplaats van rechtsaf achterlangs de R. K. Jon gensschool, waardoor gevaar bestaat in het kanaal te rijden. Een dergelijk gevaar bestaat ook op den boek van de Kanaal kade en den Beemsterbrugwal. Genoemde vereenigingen hebben nu aan B. en W. van Purmerend verzocht bij deze plaatsen langs den kanaalkant een rood witte seinplank of paaltjes, zoo mogelijk voorzien van roode reflectoren, te willen doen aanbrengen. Een gemeente onder curateele. In de jongste vergadering van den Ge meenteraad te Harenkarspel is besloten, de gemeente onder curateele van het Rijk te stellen. Tot dit besluit is de Raad ge komen als gevolg van den nood in den land- en tuinbouw. De gemeente is niet in Staat, eenigen steun aan de in nood ver- keerende tuinders te verleenen. Verschil lende raadsleden noemden de Tuihbouw- steunwet totaal onvoldoende. In tal van gezinnen is de nood tot het uiterste geste gen, terwijl de middenstand niet langer in staat is, crediet te verleenen. Nu heerscht in vele gezinnen broodsgeibrek. Gemeente contra Gedeputeerden. Ged. Staten van Overijssel hebben on langs de 'begrooting der gemeente Almelo voor 1933 terug gezonden, opdat de Raad met verscheidene wenschen van het Col lege rekening zou kunnen houden. Echter weigerde de Raad ip de wenschen van Ged. Staten te treden. Over het voornaam ste punt, de plaatsing van de gemeente voor het belastingjaar 1933'34 in de tweede klasse voor de gemeentefondsbe- lasting, staakten de stemmen. Gisteren avond 'heeft de Raad met 12 tegen 11 st. besloten, ook aan dezen wensch van Ged. Staten niet te voldoen. Een Nederlandsche kardinaal? Uit goed ingewijde Vaticaansche krin gen te Rome verneemt het Ned. Ghr. Persbureau, dat de benoeming van een Nederlandsch kardinaal aanstaande is, n.l. van mgr. Kelkert, hoofd der R.-Ka- tholieke kerk in Nederlandsch-Indië. Na den dood van kardinaal Van Ros- süm, niet lang geleden, was er, gelijk men weet, geep Nederlandsche kardinaal meer. Notariaat. Bij Kon. Besluit van 9 Augustus is be noemd tot notaris binnen het arrondisse ment Amsterdam, ter standplaats Am sterdam, H. G. A. van Dijk, candidaat- notaris te Amsterdam. Motor- en Rijwielreglement. De minister van waterstaat heeft door tusschenkomst van de colleges van Ged. Staten in de verschillende provincies ter Binnenland. Het veer MoerdijkWillemsd'orp. Econ'omisch urgentieprogram. Gevaarlijk verkeerspunt te Purmerend. Disconlto Ned. Bank verlaagd. Hevige ontploffing te Medeanbhk. Buitenland. Staking in de mijnen van Z.-Wales. Noodweer in Oostenrijk. kennis van de gemeentebesturen gebracht, dat een wijziging van de modellen der Waarschuwingsborden in voorbereiding is. Op dien grond wordt den gemeente besturen in overweging gegeven, voorloo- pig met het plaatsen van bedoelde borden te wachten. Schoolopheffing. In de jongste vergadering van den Raad der gemeente Dantumadeel, werd van ver schillende zijden bezwaar geopperd, mede te werken tot het verzoek van den minis ter van onderwijs om de O. L. Scholen te Noodkerk en Driesum op te heffen. Het einde van de discussies was1, dat men 'bereid is de school te Noodkerk op te heffen, wanneer omtrent de leerlingen een regeling met de gemeente Tietjerkste- radeel is getroffen. Voor die te Driesum werd een commissie van onderzoek be noemd. HET VEER MOERDIJK—WILLEMS DORP. Vervoercijfers van den proefnachtdiensi. Zooals bekend, deden de A.N.W.B., en de K.N.A.G. destijds aan den minister van waterstaat het verzoek, over te wil len gaan tot invoering van een nachte lijken veerdienst op het veer Moerdijk- Willeinsdorp, omdat daarmede de belan gen der weggebruikers in hooge mate zouden zijn gediend en bovendien een dusdanige dienst een nauwere aansluiting zou opleveren van het Zuiden des lands met het Westelijk Gentrum, hetgeen zoo wel uit een economisch als uit een natio naal en politiek oogpunt van belang is. Op dit verzoek ontvingen die Vereeni gingen ten antwoord, dat invoering van een geregelden nachtdienst op dit veer met het oog op de daaraan verbonden zeer groote uitgaven niet kon worden bevorderd, omdat de toestand van des Lands financiën een dergelijken last niet toelaat. Indien echter een garantie van f 150O per maand dan wel een bijdrage van f 1200 per maand gedurende zes ach tereenvolgende maanden zou worden ver leend, zou die bewindsman genegen zijn met het inleggen van een geregelden nachtdienst tegen dubbel tarief een proef te nemen. De A.N.W.B. en de K.N.A.G. hebben daarop in het vertrouwen, dat deze dienst in een groote behoefte zou voorzien, deze garantie op zich genomen. Met den proef nachtdienst is nu 1 Juli j.l. een aanvang genomen; deze zal dus tot ultimo December a.s. duren. Thans zijn de voorloopige resultaten van dezen dienst bekend. Hierbij kan ge constateerd worden, dat zaj de verwach tingen hebben overtroffen. Van den len tot en met den 29en Juli maakten n.l. van den nachtdienst gebruik in de rich ting Moerdijk-Willemsdorp 682 personen, 69 personen met rijwiel, 19 motorrijwie len, 164 personenauto's, en 95 vracht auto's en tractors. In omgekeerde rich-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1