DE ZEEUW eding TWEEDE BLAD. TEN igenomen RG. Heilanden, NGE. honnementen en door VAN HOORN. ischrijving ÏN PEREN ischrijving n Peren, Uit de Provincie FEUILLETON. degenen wier signatuur onder die (tuk ken voorkwam. p.; 2# pr. H. Pettenwn mst 85 p.; 8e pr „De jongens hebben Ketch vanavond Dhr Maas wil dit verbod schrappen. Dhr Maljaars vindt bet bouwen van goedkoope houten woningen niet in het belang van pensionhouders hier ter plaatse. Weth. Janse wil hét bouwen van houten wonin gen niet verbieden, zoolang er in naburige gemeenten wel gelegenheid voor is. Met deze bezwaren zal rekening worden ge houden. Kerknieuws. delaren 'IÈN TEERDE STA- D zal op (JUSTUS 1933, Ddij te Middel- eed een gedeelte vincialen weg rak Margrette- :e Axel, No. 24 Inciaal wegen- an ten minste i dag der aan- ter Provinciale te Middelburg enieur, den In- chnisch ambe- ncialen Water- lijk te Middel- uzen. ijdstip, zoolang ter Provinciale voor 2.50. er plaatse ge- 25 Augustus inkomst bij het te Margrette. tingen ligt van ,us 1933 af ter üieur en in af :hnisch ambte stus 1933. 9 AUPOTTEN zal op gustus 1933, aalf tien uur, in P, A Moggré penbaar pen; oor wijlen Mej. Bz.-VAN DER Lauwerisweg te verschillende senten Domburg dies te zamen >n 77 Aren 159 Gemeten iderijen op iede- ebouwen alleen ïsdag 29 Augus- en van 2 tot van toegangs bij genoemden oeper J. WISSE cent ten bate ■ederust''. ten verkrijgbaar oemden Notaris an „Vrederust" ij. „LINDEK" te ingschen polder, massa. veren bij J. J. lz. te Wemel- dag 18 Augus- J. LINDEN- ir en W. v. d. aldaar. a betaling aan den Zand- boomen. eren bij Wed. nd, vóór of op djea, 4mnd. en donker. BEIJE. K1 o e t i n g VAN MAANDAG 14 AUG. 1933, Nr 267. ZEDENBEDERF IN 'T GROOT. "Wij lezen in 'de „Avondpoet": E enige dagen geleden namen wij uit de Maasbode een 'kort ©tukje 'over, waarin werd gewezen op- en gewaarschuwd tegen de verwildering, welke zou heersehen bij de z.g. sportbeoefening op de Kagerplas- sen. In een kort onderschrift betuigden wij onze instemming met 'a schrijvers woor den. Van een onzer lezers ontvingen wij dezer dagen een brief over deze materie, aan welken brief wij het volgende ont- leenen: „Het spijt mij u te moeten mededeelen, dat de schrijver (in de Maasbode) vol komen gelijk heeft en absoluut niet over drijft. Ik doe ruim 20 jaar aan watersport, heb heel wat Kaag-weken medegemaakt, maar ik walg nog van de tooneelen van de laatste. Mijn standpunt is, dat een mensch moet trachten altijd nog iets beter te zijn dan een beest. Entoen ik samen met een boer, op wiens erf ik -bi akkeerde, eens rondkeek, moest ik ontwaren, dat er daar toestanden heersc-hten, die het beestach tige nabij kwamen." L'e schrijver van bedoelden brief geeft dan enkele voorbeelden, van walt hij heeft gezien en medegemaakt. Wij zullen het onzen lezers besparen. „Eens op een nacht om 3 uur heeft de boer ongeveer 30 jongelui van beiderlei kunne van allerlei stand en rang en leef tijd van een hooizolder afgeranseld, omdat daar alles zonder geldige reden door en over elkaar den nacht doorbracht. Controle over zoo'n uitgestrekte vlakte van water, riet, weilanden, waarop tenten, enz. is m.i. onmogelijk. Politie en boeren die hun uiterste best doen (de laatste moeten door de crisis trouwens voor een groot deel van die bees tenbende leven) is niets te verwijten. Hoofdzaak is mijns inziens het raffine ment in houding, kleeding en gebaren der vrouwen, die met zichzelf te koop loopen. Er lag een woonschuit, genaamd „het Spiegeltje" eigendom van 3 jongelui uit Leiden. Alleen voor die paar dagen was voor f 100 genever meegenomen, wat blijk baar nog niet genoeg was. De schuld ligt voor een groot deel bij de ouders, die 'dikwijls te weinig waakzaam of ite onverschillig zijn. Maar daarnaast dient ook de overheid strenger op te treden. Het wil er bij ons niet in, dat tegen bacchanaliën, als door onzen briefschrijver zijn geconstateerd, door een actieve zeden- of andere politie niet zou zijn op te treden. Het gaat hier oom erger feiten met mo gelijk grootere gevolgen, dan hei loopen in een strandpyama of met bloote kuiten; het betreft hier zedenbederf in '1 groot. Drukte op de luchtlijn naar Zeeland. Het luchtverkeer op Rotter dam is in de eerste maanden van dit jaar zóó opmerkelijk toegenomen, dat in de eerste zeven maanden van dit jaar op Waalhaven reeds meer in- en uitgaan de passagiers werden geboekt dan over geheel 1932. De havenmeester, de heer L. F. Bou- man deelde aan de Tel. mede, dat prach tige resultaten zijn geboekt op de lijn naar Zeeland, die kortgeleden tot Knocke is uitgebreid. Zóó groot is den laatsten tijd het aantal toerdisten be stemd voor Zeeland en Knocke geweest, dat herhaaldelijk extra vliegtuigen op deze lijn moesten worden ingelascht. Waarschuwing. De Commis saris van Politie te Tilburg maakt be kend, dat in den laatsten tijd door J. Schipper, wonende Valkenierslaan No. 105 te Ginneken, eenige schilderstukken zijn verkocht geworden, welke na ver koop bleken niet afkomstig te zijn van Vrij naar het Engelsch. 114) o— Hij onderzocht het raam; hij onderzocht i Je deur; hij wierp een blik op den schoor steenmantel. Niets echter vertoonde eenig teeken door onbevoegde handen te zijn aangeraakt en er lag geen roet op den grond. Zich zelf een stuk brood en kaas afsnijdend, zich er hitter over beklagend, dat het zoo droog was, ging hij weer naar buiten, zijn woning zorgvuldig achter zich sluitend. Natuurlijk richtte hij zijn schreden naar de kruisgangen en wel naar het westelijk hek. En daar, misschien tet zijn verbazing misschien had hij het ook wel verwacht, vond hij het hek gesloten,Jjuist zooala hij het dien zelfden avond het laatst gezien had, terwijl de sleutels geheel onschuldig aan een uitstekende punt boven het slot hingen. Er is geen jongen op de heele school, die niet eens aan de galg komt", hakkelde Ketch in zijn woede. Bij één dezer stukken kon de valsch- heid door den nog in leven zijnden schil der worden vastgesteld. In verband hiermede is bij het aan- knoopen van handelsrelaties met Schip per de noodige voorzichtigheid geboden. Motorwedstrijd. Onder begun stiging van schitterend zomerweer had Zaterdag in de duinen ondeT Oostkapelle de motopwedstrijd plaats om het terrein- kampioenschap van Zeeland, georgani seerd door de motorclub „Scheldegouwen". Voor de motorsporttliefhebbers is het een „pracht" dag 'geweest, voot de rijders een „faire" wedstrijd en voot Soheldegou wen een „succesvolle" dag, dus kunnen a'I'le partijen tevreden zijn. Verschillende rijders lieten schitterende terreinstaaltjes zien en gaven blijk ook zeer snel te kunnen rijden in dit -moeilijke terrein. Nog nimmer is hier zoo'n snelheid bereikt als dit jaar, n.l. de snelste rond© in de 250 c.c. klasse door J. P. H. Mesters in 11 m. 23 sec.; en de 350c.c. klasse door C. N. v. d. Voort op Raleigh in 10 mn. 42 sec; en in de 500 c.c. klasse 'door J. W. Wittenberg in 10 min. 46 sec. De bezoekers waren enthousiast als de „sterren" passeerden, want het was den 'geheelen middag een strijd, waarvan het resultaat een verrassing bleef. Een prach tige strijd zagen wij tusschen G. Timmer uit Assen en C. v. d. Voort uit Utrecht, evenals tusschen C. Huijbrechts uit Mid delburg en J. Mesters uit Den Haag. Do heer Huijbreehtse was bijna als Zeeuw kampioen geworden, hij reed 'den geheelen wedstrijd aan den kop en is eerst in de laatste 25 M. gepasseerd, zoadat hij zich met de tweede plaats tevreden moest stel len. De organisatie was in alle opzichten 'n orde. Tijdens den -gemeenschappelijiken maaltijd is de uitslag bekend gemaakt, die als volgt luidde: Kampioen 250 c.c. klasse J. P. H. Mes ters, Den Haag op O.K. Suprime; 350 c.c. klasse C. N. v. d. Voort uit Utrecht op Ralei'gh; 500 c.c. klasse J. W. Wittenberg uit Utrecht op Raleigh. Algemeens beste prestatie C. N. v. d. Voort uit Utrecht; best geplaatste Zeeuw: C. Huijbreehtse Middelburg. Gymnastiek vereeniging „Achilles" te Middelburg. Op 'i gemeentelijk sportterrein te Middel burg hadden Zaterdagmiddag de jaar- lijksche onderlinge ath-le-tiekwedstrijden van -de gymnastiekvereeniiging „Achilles" plaats om den „Nieuwen Landbouwwis- selbeker" beschikbaar gesteld door den heer H. M. J. Hoogesteger, eigenaar van het clublokaal. Op 'de verschillende num mers is met animo gestreden en over het algemeen zijn goede resultaten bereikt. De prestaties der dames waren op de meeste nummer boven de kampioenschappen van den Zeeuwsohen Athletiekbond, terwijl ook de adepiranten zeer goede resultaten bereikten. De eerste prijzen zijn als volgt behaald: Verspringen: 'dames M. van Driel 4.36 M.; heeren A. Heijliger 5.73 M.; meisjes T. Jansen 3.79 M.; jongens P. Philipse 4.89 M. Hoogspringen: dames T. Hamelink 1.30 M.; heeren A. Heijliger 1.55 M.; meiBjes H. Petiterson 1.25 M.; jongens Adr. Jobse I.20 M. (na loting). Duitsche driesprong: dames M. van Driel 8.96 M.; heeren A. Heijliger 11.38 M.; meisjes H. Petterson 8.43 M.; jongens P. Philips© 9.45 M. Speerwerpen: dames M. van Driel 19.41 M.; heeren L. de Voogd 29.67 M.; mensjes H. Petterson 18.98 M.; jongens P. Philipse 21.76 M. Ko-gels toot en: dames M. van Driel 7.59 M.; heeren L. de Voogd 8.24 M.; meisjes M. van Galen 6.42 M.; jongens P. Philipse 7.85 M. Discuswerpen: dames M. v. Driel 24.30 M.; heeren C. Hu'lstaert 24.70 M. 100 M. hardloopen: dames M. van Driel 14.3 sec.; heeren A. Heijliger 12.4 sec. 80 M. hardloopen: meisjes M. van Galen 12.1 sec. en jongens P. Philipse 10.8 sec. De volledige uitslag was: dame® eerste prijs met wisselbeker M. van Driel 20 p.; 'tiweede prijs T. Hamelink met lip.; derde prijs T. Hoencamp met 11 p. Heeren: le pr. A. Heijliger met 16 p.; 2e pr. L. de Voogd met 15 p. en 3e pr. G. Hulstaert met lip. Meisjes: le pr. M. van Galen met 38 T. Jansen met 30 p.; 4e pr. C. de Voogd imet 23 p. Jongens: le pr. P. Philipse met 29 p.: 2e pr. A. Jobse met 20 p.; 3e pr. W. Vet- donk met 19 p. en 4e pr. A. Bal met 14 p. Vlot gekomen. Het Engelsche stoomschip Port Sidney, dait op d© Wes- ter-Schelde nabij Walsoorden aan den grond is geraakt, is om zes uur Zaterdag morgen op eigen kracht vlot geraakt en heeft de reis met aanmerkelijke vertraging voortgezet. Er waren veel passagiers aan boord. Het stoomschip Port Sidney is een boot van de Cunard Line. Vllssingen. Het was zeker een goed idee van de afdeeling Zeeland van de Konink lijke Nederlandsche Politiehondenvereen. om weder eens door een demonstratie te toonen, wat de honden kan worden aange leerd om hen op te leiden tot goede hulp voor den politieman en ook tot verdedi ging van andere personen, die daaraan behoefte hebben. Velen toonden belang stelling voor deze demonstratie, die op het Voetbalterrein aan den Koudekerk- sohen weg te Vlissingen plaats vond. Na dat getoond was hoe een goed afgerichte hond zijn baas 'trouw volgt en daarbij ook er voor waakt het verkeer in gevaar te brengen, hebben de honden goede spring- proeven over schutting en haag afgelegd, hebben zij getoond drie minuten te blijven •liggen op commando, terwijl de 'baas zich verwijderde en weigerden zij voedsel van vreemden aan te nemen. Het speurtalemt toonden zij bij in het gras verborgen voorwerpen en bij het op sporen van een portemonnaie met gel'd. Zij toonden goede bewakers van eigendommen van hun baas, doch ook van een kind, dat men (trachtte te ontvoeren, terwijl vervol gens bij verschillende in scène gezette mis daden de politiehond toonde van zeer grooit nut te kunnen zijn bij de arrestatie en overbrenging van de daders. Ten slotte heeft een gediplomeerde roode kruishond zijn goede diensten bewe zen bij het opsporen van een ongesteld geworden persoon, wiens pet hij bij zijn baas bracht om dezen dan naar de plek te geleiden, waar de hulpbehoevende per soon lag. Goes. Zaterdag ondernam de Oudheid kundige Vereen. „De Bevelenden" een ex cursie naar „het land van GaJdzand". Al lereerst werd via Groede naar Cadzand gereden, waar de mooie gerestaureerde keTk werd bezichtigd. Vooral de fraaie ge brandschilderde ramen trokken zeer de aandacht. Tijdens de bezichtiging bespeel den 'de organist en -dhr Tamminga van Goes het aardige orgel. Via Retranche- ment reed men nu naar Knocke, waar eenige uren werden doorgebracht en van daar naar Sluis. In deze plaats bezocht men de verschillende historische merk waardigheden. Nadait de koffiemaaltijd was gebruikt vertrok men via Aardenburg en Oostburg naar Biervliet. In de Ilerv. Kerk (hield de voorzitter een korte Histo rische rede over Biervliet en W'illem Beu- kels. Een dankbaar applaus beloonde hem Het was een zeer interessante toch't 's-Heerenhoek. De Postd. Ver. de Vrien denkring hield een wedvlucht van udt Neuville met deelname van 140 duiven. De prijzen werden behaald als volgt: Oude duiven: 1. P. Rijk; 2, 3, 5 en 6 J. Trom mels; 4. W. v. 't Wes'teinde. Jonge duiven: 1, 7, 19, 20, 26 en 30 B. de Jonge; 2, 4, 6, 8 en 10 W. v. 't West- einde; 3 J. Heiligers, Nieuwdorp; 5, 15, 23 en 27 J. Trommelen; 9, 11, 12, 18, 25 en 29 P. v. Eikeren; 13 D. de Winter, N'isse; 14 H. Baas; 16, 17, 21, 22 en 24 H. Jansen, 28 Polfliet, Kwadendamme. Eerste duif 9-11-17, laatste 9-47-51. Oudelande. Zaterdag wilde de heer Moerdijk alhier een partij kaf verbranden. Er verbrandde echter iets meer dan de bedoeling was. Een klamp stroo ging n.'l. ook in de vlammen op. Verdere uitbreiding werd echter voorkomen. Oostkapelle. Zaterdag vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig dhr Brand met ken nisgeving. De bouwverordening, welke in een afzonderlijke bijeenkomst onder lei ding van een deskundige was 'behandeld, werd artikelsgewijize voorgelezen. Een tweetal punten n.l. le bet in nieuwe te stichten woningen van bedsteden voor ziene kamers; 2e het bouwen van bouten woningen, komt in 'bespreking. Aangezien dit laatste in de nieuwe bouwverordening definitief is verboden, vond dit bestrijding. Hij zou veel liever de sleutels niet ge vonden hebben maar naar het hoofd van de school zijn gegaan om te vertellen, dat ze gestolen waren. Het was immers moge lijk, zoo al niet waarschijnlijk, dat mijn heer Pye zou weigeren zijn verhaal te ge- looven, als hij met de sleutels in zijn hand bij hem kwam. Haastig strompelde hij weg, naar het huis van het schoolhoofd. Al weer een te genvaller. Mijnheer was niet thuis, was naar een diner. De andere onderwijzers woonden een heel eind uit de buurt en Ketch's oude beenen deden geducht pijn Wat moest hij doen? Hij moest en zou bij iemand zijn beklag doen. De nieuwe seni or Huntley woonde veel te ver weg voor zijn rheumatische beenen, dus richtte hij zijn schreden naar de woning van diens plaatsvervanger Tom Channing en vroeg dien te spreken. Tom hoorde het heele verhaal aan, dat hem uitvoerig genoeg verteld werd en zei toen naar waarheid, dat hij er niets van af wist, maar den volgenden morgen de zaak zou onderzoeken. Ketch moest daar mee wel tevreden zijn en vertrok. Tom keerde terug naar de zitkamer, liet zich in een itoel vallen en b&ritte in lachen uit. „Wat heb je?" vroegen de anderen. „Een reuze bak", antwoordde Tom. „Een paar van de jongens hebben Ketch een invitatie gestuurd om bij Jenkins pens met uien te komen et>i en toen hij er heen ging, bleek het voor-de-gek-houderij te zijn en is hij door juffrouw Jenkins weer op straat gezet. Daar is jonikeT Charley natuurlijk op uit". Hamish keerde zich om. „Waar is Charley tusschen twee haakjes?" „Ergens in de buurt van Ketch zijn woning", grinnekte Tom. „Daar ligt zijn vertaling, nog niet eens af en zijn penhou der ligt nog in zijn boek. O, je kunt er van op aan, dat die er meer van af weet". HOOFDSTUK XLI. „Tom, waar is Charles?" „Niet in mijn zak", antwoordde Tom, die nog steeds in zijn werk verdiept was. „Thomas, dat is geen manier om me te antwoorden", hervatte Constance gestreng want zij was het, die de vraag gedaan had. „Het is al heel vreemd, dat hij zoo midden uit zijn werk zou wegloopen en zoo lang uitblijven. Het is nota bene half tien! Ik wacht op hem om te gaan lezen". De gemeentebegTOOting 1934 wordt aan geboden en gedurende 14 dagen ter inzage gelegd, aanwijzende in ontvangst en uit gaaf f 31621.21, met een poet van onvoor zien van f 1008.79. De voorzitter deelt mede, dat om deze begroeting sluitend te maken het noodig zal zijn, dat de opcenten op de personeele belasting gebracht worden van 20 op 40. Op een betreffende vraag van dhr Maas antwoordt de voorzitter, dat er noig geen water uiit de kraan bij het gemeentehuis kan worden verstrekt, aangezien de meter nog niet is aangebracht. Ritthem. Vrijdag j.l. vergaderde do Raad dezer gemeente. Een bericht, dat de gemeente ingevolge art. 3 sub b der wet van 15 Juli 1929 een bedrag van f 1108.20 zal worden uit gekeerd, werd voor kennisgeving aan genomen, benevens de eindafrekening be treffende de extra-subsidies aan werk- loozenkassen over 1932. Hieruit blijkt, dat de gemeente nog een bedrag van f 186.12 heeft terug te vorderen. Uit de begrooting 1934 van de Gezond heidscommissie te Veere blijkt, dat de gemeente Ritthem voor dat jaar (10.54 moet bijdragen. Hierna deelt de voorzit ter mede, dat hem verlof is verleend van 14—30 Augustus a.s. Aangaande de electrische straatverlichting kan worden gemeld, dat deze op 15 Aug. a.s. gereed zal zijn en dat het aantal lantaarns is uitgebreid tot 12. Hierna ontspon zich een levendige dis cussie over het in de vorige vergadering aangeboden verbeteringsplan betreffende den Ritth. straatweg. Teneinde te trach ten het onderhoud van het gedeelte van dien weg, gelegen in O.- en W.-Souburg aan die gemeente over te dragen, werd op 9 Aug. j.l. met dit College van B. en W. geconfereerd, echter zonder resultaat. De slechte financiëele toestand dier ge meente maakt het voor haar onmogelijk hieraan mede te werken. Alhoewel zij doordrongen waren van den onhoud- baren toestand, waarin deze weg ver keert, weigerden zij echter te beloven in betere tijden het onderhoud en beheer van het betreffende gedeelte van dezen weg over te nemen, ook nadat Ritthem voorgesteld had dit gedeelte dan b.v. be hoorlijk te vernieuwen op beider kosten. De voorzitter stelt voor Ged. Staten te verzoeken eenige pressie op Souburg uit te oefenen. Hij wil in elk geval het plan doorzetten en liefst zoo spoedig mogelijk aan de Provincie een renteloos voor schot aanvragen, opdat de Provinciale Staten dit verzoek nog In hun najaars zitting zouden kunnen behandelen. Dhr v. d. Putte heeft reeds lang ge vreesd, dat van Souburg geen medewer king in dit plan was te verwachten. Hij vraagt zich echter af of Ritthem zich een jaarlijksche aflossing van plm. f 1200 plus eventueels onderhoudskosten kan getroosten. De voorzitter merkt op, dat de onder houdskosten de eerste jaren gering zullen zijn en dringt er daarom op aan het plan door te zetten, aangezien het de eenige goede oplossing is om een be hoorlijke weg te verkrijgen. Dhr Cevaal vreest, dat na tien jaren de aflossing en het onderhoud wel f3000 zullen be dragen. Verschillende heeren meenen, dat Souburg in deze profiteert van de crisis. Dhr Wisse denkt, dat Ged. Staten wel in zullen grijpen als de nieuwe weg een maal is tot stand gekomen. Het blijft te allen tijde onbillijk dat Ritthem op haar kosten een weg moet verbeteren, die loopt tot in de kom der gemeente O.- en W.- Souburg, die er dus ook van profiteert. De voorzitter antwoordt, dat Souburg wel degelijk de billijkheid van Ritthem's voorstel voelt. Zij hebben een voorschot aan den minister gevraagd, doch dit is geweigerd. Besloten wordt Ged. Staten met deze zaak in kennis te stellen en hierover onderhoud te verzoeken. Een verzoek van den geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid of deze gemeente bereid is mede te werken aan de oprichting van een barak voor besmettelijke ziekten, tegen betaling van een poets gebakken, Constance en hij is van de partij geweest", zei Tom. „Hij zal wel zóó thuis komen." Constance zweeg, alles behave voldaan. Een onbestemde angst steeg in haar op. Ze was tot acht uur met Annabel bezig geweest en toen ze in de zitkamer terug kwam, vond ze daar Charley niet tot haar verbazing. Het was nu al half tien en nog was hij niet thuis. Tom had meer dan gewoonlijk te doen en het was bijna tien uur voor hij zijn boeken sloot en opstond. Constance keek toe, hoe hij zich eens flink uitrekte na het lange gebogen zitten. Toen begon ze te spreken. „Tom, je moet Charles gaan zoeken. Ik begin me heusch ongerust te maken. Er moet iets gebeurd zijn, dat hij zoo lang uitblijft". Dat zijn zuster zich ongerust zou ma ken amuseerde Tom. Schooljongens heb ben zelden last van bange voorgevoelens. „Het ergste, wat hem mogelijk is overko men, is onaangenaamheden met Ketch", zei hij. „Maar je hebt gelijk, hét komt niet te pas, dat de kwajongen zijn werk half afgemaakt in den steek laat en er tus schen uit knijpt.. Ik sal hem aobtena gaan 8 cent per inwoner gedurende 25 Jaar, werd aangehouden. Berekend naar een gemiddeld aantal inwoners van 650 zou inwilliging van dit verzoek een bedrag van f487.50 vergen. Er wordt gewacht op een bespreking met de naburige ge meenten. Nu besloten was per 5 Aug. de werk verschaffing stop te zetten, informeert dhr Wisse of dit voor een bepaalden tijd geschiedt en of er b.v. na een maand nog gelegenheid is om in Zeeuwsch- Vlaanderen te werken. De voorzitter deelt hem mede, dat de werkverschaffing voor onbepaalden tijd is gesloten en dat zij weer zal worden ingesteld zoodra dit noodig blijkt te zijn. Het werk in Z.-Vlaanderen duurt pl.m. 3 maanden en er kan geregeld plaatsing worden aangevraagd, alhoewel dit alhier nog niet voorkwam. Dhr de Visser kan zich best begrijpen, dat men alleen noodgedwongen naar Vlaanderen zal gaan, aangezien z.i. het loon erg laag is om gescheiden te leven van het gezin. Hierna wordt zonder discussie en z.h.s. een door B. en W. opgemaakte wijziging van den ligger van wegen en voetpaden voorloopig vastgesteld. Dit betreft de af voering van het Welzingsche Voetpad, over een lengte van 720 M. loopende langs den Houtweg. De gemeenterekening 1932 werd den Raad aangeboden, met op den gewonen dienst een bedrag aan ontvangsten van f 16415.33 en een bedrag aan uitgaven van f 13592.94, alzoo een batig slot van f2822.39. De kapitaaldienst sloot met een nadeelig saldo van f 681.13. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1932 werd aangeboden met een be drag van f 10001.71 in ontvang en een bedrag van f 1003.91 in uitgaaf, alzoo met een nadeelig saldo van f2.20. Nu de secretarieaangelegenheden met den dag uitbreiden en het voor de amb tenaren hinderlijk is, telkens hun arbeid te moeten onderbreken, stelde de voor zitter voor, de secretarie met ingang van 15 Aug. a.s., des namiddags voor het pu bliek te sluiten en haar des voormiddags open te houden tot half een uur, uit gezonderd des Zaterdags. Dhr v. d. Putte denkt, dat een zoo danig besluit moeilijkheden zal opleve ren. Hij vraagt of het mogelijk is de secretarie toch een of twee middagen open te houden, vooral omdat het ont vangerskantoor des Woensdagsmiddags wel geopend is. Nadat de voorzitter zijn voorstel in het belang der ambtenaren warm had be pleit, werd het met den stem van dhr Cevaal tegen aangenomen. Ten einde eventueele administratieve moeilijkheden te ontkomen, werd de bur gemeester benoemd tot plaatsvervangend secretaris. Bij de rondvraag wees dhr v. d. Putte op het hooge gras langs den Westhoekweg, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Korfgene. Zaterdagavond gebeurde op de 'kermis een ongeluk, dat nog tamelijk goed is aflgeloopen. Dhr H. van Colijns- plaat viel n.l. uit den zweefmolen, waar door zijn been uit bet gewricht geraakte. Dr Gelderman van Kortgene en Dr Maas van Golijnsplaat verrichten de eerste medi sche hulp. Gisteren is H. naar het zieken huis te Goes vervoerd, waaruit hij echter denzelfden dag weer teruggekeerd is. DE GENERALE SYNODE DER GEREF, KERKEN. Het agendum verschenen. Versdhenen is het agendum van de Ge nerale Synode der Gereformeerde Kerken op 22 Augustus en volgende dagen te Middelburg te houden. Het agendum, dat 44 pagina's druks beslaat, deelt mede, dat op Maandag 21 Aug. a.s., om half acht 't avonds, in de Noorderkerk een bidstond zal plaats vin den, waarin zal voorgaan Ds J. I.. Schou ten, Geref. predikant te Amsterdam, prae- ses van de jongste Generale Synode van Arnhem (1930). Na afloop vindt in de benedenzaal van de Sociëteit St Joris een begroetingssainenkomst plaats. De vergaderingen der Synode vinden in de Hofpleinkerk plaats, waar ook de com missies I, II en III zullen vergaderen. Commissie IV vergadert in één der loka len van de Noorderkerk en commissie V en naar huis brengen". Tom greep naar zijn pet en ging naar de kerk. Hij verwachtte stellig, dat de jongens daar ergens in de buurt wel te vinden zouden zijn. Maar 'hoe hij ook de heele'omtrek afzocht, hij zag er geen. De portierswoning was gesloten, de vensters waren donker en het zag er naar uit, dat de bewoner zich ter ruste had begeven om in den slaap troost te vinden voor al zijn teluerstellingen. De kruisgangen waren gesloten en de Boundaries lagen vredig in het stille maanlicht, geen voetstap ver stoorde de stilte. Er was taal noch teeken te zien van Charley of een der andere schooljongens. Tom bleef besluiteloos staan. „Waar kan hij hier zijn? Ik weet werkelijk niet, waar ik hem zoeken moetl Ik zal eens bij de Yorkes vragen. Als er iets aan het handje is, weet Tod er vast en zeker van". Hij stak de Boundaries over en belde aan bij Lady Augusta. Tod deed zelf open. Mogelijk meende hij, dat het een van zijn vrienden-samenzweerders was; zeer,zeker had hij niet verwacht Tom Channing voor zich te zullen zien. Hij voelde groote lust weg te loopen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5