00000090 KLEINE ADVERTENTIËN Land- en Tuinbouw WEEK-ABONNEMENTEN Telegrammen. Financieele Berichten. Burgerlijke Stand Marktberichten. re mgen en mgen Radio-nieuws Cen zonnige zomerdag# een lange wegn vroeg in den morgen tot •5 avonds laat achter •t stuur en misschien ook nog een paar biertjes DAM DREIGT DE SLAAP A en die heePt al menic^ ongeluk _Sl|ÉlS< JÉÈÏïla^fe. op cijn geweten I en ander over de verkochte schuldbeken tenis losgelaten, zoodat de kooper, die aanvankelijk zeer in zijn nopjes was met de voordeelige transactie, naar de politie ging en het zaakje aangaf. De politie maakte proces-verbaal op tegen P. M. Verkeersongelukken. Zon dagavond reed te Diemen een ongeveer veertigjarige vrouw op de fiets naast de Gooische tram. Door onbekende oorzaak kwam zij te vallen en achter den motor wagen van de tram terecht, zoodat zij overreden werd door den bijwagen. Haar rechterbeen werd boven de knie afge reden en haar linkervoet verbrijzeld. Nadat de eerste hulp verleend was werd het slachtoffer in uiterst zorgwekkenden toestand naar het Burgerziekenhuis ver voerd. Zaterdag in den vooravond sloeg op de Kruislaan te Amsterdam een 19- jarige motorrijder, toen hij plotseling remde, over den kop. Vermoedelijk kreeg hij een schedelbreuk. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen in het Gast huis, waar hij 's nachts is overleden. Op het kruispunt Heesch—Grave— Oss—Nestelrode reed Zondagmiddag de heer A. uit Eindhoven met zijn auto in niet te snelle vaart. Bij hem in zijn luxe auto bevonden zich de heer en mevrouw G. uit Zevenaar met hun drie kinderen. Bij het kruispunt arriveerde tegelijker tijd een auto uit de richting Grave, be stuur door den heer M. uit Cuyk, die twee passagiers bij zich had. Daar de automobilisten elkaar te laat zagen, reed de heer A. den anderen wagen in deflank aan. Een geweldige slag volgde. Omwonenden en politie waren, evenals doktoren spoedig ter plaatse en vonden alle inzittenden der beide auto's hevig bloedend. Weldra waren zij in een naburig café binnengedragen, waar bleek, dat allen kneuzingen en huidwonden aan gelaat, handen en beenen hadden gekregen. Het mag een wonder heeten, dat geen hunner ernstig gewond was. De passagiers kon den allen naar huis terugkeeren. Zondagavond reed te Woerden een file van automobielen en motorrijwielen in de richting van Bodegraven. Een auto mobilist ging plotseling uit de file en wilde passeeren. Hij geraakte toen in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komende auto, echter zonder ernstige gevolgen. Twee motorrijders, die achter de auto aanreden, kwamen echter ook in botsing met elkaar. De eene duorijdster, de echtgen van v. d.-H. uit De Lier, kwam zoodanig te vallen, dat haar borstkas werd inge drukt, met het gevolg, dat zij enkele oogenblikken later is overleden. Haar echtgenoot, die verwondingen op- geloopen had, werd naar het Algemeen Ziekenhuis gebracht. De tweede motor rijder, zekere O. uit Oudewater, die been breuken had opgeloopen, werd naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Invoer van Nederland se h e cacao in Hongarije. Men schrijflt uit Boedapest: Voor een paar jaar werd de cacao in Hongarije nlog vrijwel uitsluitend uiit het buitenland, in 'hoofdzaak uit Nederland en Zwitserland ingevoerd1. De uit Ihet trans- fermoratorium voortvloeiende deviezen- moeilijkheden 'hebben tengevolge igeihaid, dait de Hongaarsohe cacaofabrieken als paddestoelen uilt den 'grond oprezen. Deize cacaofabrieken, Zoo schrijft de Magyar Közgasdasag, streven er nu naai', dat de invoer van cacao uit bet 'buitenland geheel ophoudt, .in verband waarmede zij zich bij da regeering beklaagd 'hebben over bet feit, dat de Boedapest er „Centrale Milcbbala" voor de door den bande! gebrachte flets- schencacao nog steeds .de cacaopoeder van de Nederlandsdhe firma Van Houten be trekt. Zij verlangen, van de regeering, dat deze voor dit doel niet 'langer devieizen ter besohilkiking zal stellen. Bij de onderhandelingen, die in „Cen trale MülchhaJle" melt de fabrieken in deze aangelegenheid voert, beeft deze er op ge wezen, dat de flesscbencacao op grond van een patent wordt gefabriceerd, dat zij van de firma Van Houten ontving, in verband waarmede 'zij conltractueel verplicht is, de cacaopoeder 'bij. die firma Ite betreikiken. Voorts heeft izij voor den invoer 'geen de viezen noodig, aangezien de cacaopoeder op compensaltdebasis wordt ingeVc-erd'. Naar het blad verneemt, zou de „Milch- halie" consent hebben aangevraagd, om opnieuw 6000 kg. cacaopoeder te mogen invoeren. Verlies van geheugen. Dezer dagen werd in de straten van Li verpool een bejaard man aangetroffen, zittend op een paar oude koffers en niet in staat, om inlichtingen omtrent zichzelf te verstrekken. Bij onderzoek bleek bij in het bezit van Amerikaansche bankbiljet ten tot een waarde van 10.000 dollar, een wissel op de Liverpoolsche scheepvaart maatschappij van 630 pond en een tegoed op Amerikaansche banken van 14.000 dol lar. Jaren geleden was hij naar Amerika geëmigreerd, waar bij als hotelpartner begonnen was. Thans teruggekeerd naar zijn geboorteplaats, Dundalk, moest hij ontdekken, dat al zijn verwanten en vrienden intusschen gestorven waren. Deze schok beeft hem van bet geheugen beroofd. Textiel industrie op Java. Het „Soer. Hbld" meldt, dat aan den weg Van Soerabaja naar Malang, nabij Kasri, sinds korten tijd een textielbedrijf is gevestigd, dat werd opgericht door een combinatie, waarin eenige Gbineezen uit Soerabaja deelnemen. De bedoeling is, door dit bedrijf sarongs en loeri'kstoffen te doen vervaardigen, aan vankelijk met 30 weef- en daarbij behoo- rende voorbereidingstoestel'len, welk aan tal men echter 'binnen 8 maanden hoopt uit te breiden tot 200 toestellen. Het verven van de benoodigde garens zal binnen afzienbaren tijd eveneens ter plaatse geschieden, waartoe men reeds doende is, de noodige voorbereidingen, n.l. het oprichten eener ververij te treffen. Momenteel vinden 60 personen, grooten- deels vrouwen, bij deze weefindustrie werk, maar dit aantal zal binnenkort tot 300 worden opgevoerd. De officieele opening van bet bedrijf zal begin September plaats vinden. De bedrijfsleiding is toevertrouwd aan een leerling van het 'textielbedrijf der af- deeling nijverheid Ite Bandoeng, terwij! het door deze afdeeling opgerichte Consul tatiebureau te Soerabaja bij het tot stand komen van dit nieuwe bedrijf, een werk zaam aandeel had. Bestrijding van de mug- g e n. In de Telegr. vestigt G. A. Penekamp de aandacht op een biologische bestrijding van de muggenplaag, die steeds meer be langstelling trekt, n.l. dn 'hoofdzaak door uitzetting van op muggenlarven jaChit ma kende vi'sschen, naar het voorbeeld, dat Indië ons gegeven heeft 'bij de bestrijding van de malariamug. En het mooie daarbij1 is, dalt al gaat het ook langzamer dan 'langs chemischen weg, het proefondervindelijk gebleken is, dat belt werk grondig gebeurt en daarenboven alle aanspraak kan maken economisch te zijn, want de visschen d'ie muggenlarven eten, groeien voorbeeldig. In mijn achtertuintje heb ik een kunst vijvertje van beton, bevolkt met muggen larven etende visschen (goudvisschen en goudwinden) en ik kan er geen enkele muggenlarve in vinden, terwijl de op enkele meters daarvan afstaande regen ton honderden exemplaren herbergt, die ik met een netje opvisch en aan mijn visschen voer. Probatum estl Ik ben dan ook overtuigd, dat het beste middel op den duur zal blijken te zijn het uitzetten van muggenlarvenetende vischsoorten, terwijl ter wering van de malariamug, de verschillende door deze muggensoort bezochte wateren van bo ven water uitgroeiende planten moeten worden gereinigd. Daardoor toch beneemt men de mug de steunpunten, welke zij voor het leggen der eieren in stilstaand water noodig heeft. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bl] vooruitbetaling. HOE DE AARDAPPELSTEUNREGELING WERKEN ZAL. Het „Dagbl. v. N.-Br." meldt uit Den Haag: Heden heeft alhier de eerste vergade ring van de Nederlandsche Aardappel- centrale plaats. Stichter en voorzitter van deze centrale is de Zeeuwsche Rijksland- bouwconsulent Ir Stevens, terwijl door een aantal landbouworganisaties bestuurt leden werden aangewezen. Door den G. B. T. B. werd benoemd tot bestuurslid de heer van den Heuvel, door den Ned. Kath. Boeren en Tuindersbond bet Eerste Ka merlid H. Ruyter, door bet Kon. Ned. Landbouwcomité de beer I. P. van der Weele, door den handel in plantgoed de heer Bekins uit Leeuwarden, zaakvoerder der Z. P. C. Voorts zal in het bestuur nog een twee tal heeren uit kringen van den aardap- pelhandel zitting nemen. Naar wij ver nemen zal steun verleend worden door vaststellen van minimum- prijzen van consumptie aardappelen, die verdeeld zijn in drie verschillende kwaliteiten. Tot de laag ste kwaliteit behooren o.m. Industrie-aard appelen, tot de midden-kwaliteit Eigen heimers en tot de eerste kwaliteit Zeeuw- sohe blauwen en bonte aardappelen. De minimum-prijzen voor consumptie goed, dat aan bepaalde maten moet vol doen, zullen varieeren van ongeveer f 1.50 tot f 3.00 per 100 K.G. Het vervoer van con sumptie-aardappelen zon der vervoerbewijs zal ver boden worden. Voor deze vervoer- bewijzen zal betaald moeten worden. Uit de opbrengst van deze vervoerbewijzen zal een fonds gevormd worden om bet ver lies te bestrijden, dat geleden wordt op consumptie-aardappelen, die niet als men- sohelijk voedsel verbruikt en als veevoeder verkocht moeten worden. De handel in aardappelen die niet voor consumptie dienen en de buitenlandsohe aard'appelhandel zullen waarschijnlijk vrij zijn. In de verschillende gewesten zullen ge westelijke organisaties tot stand moeten komen, die belast worden met de uitvoe ring van de aardappelsteunwet. De bona fide aardappelhandel zal bij de invoering der steunregeling erkend en ingeschakeld worden. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. EEN NOODKREET UIT DE BLOEMBOLLENCULTUUR. Spoedig Ingrijpen noodzakelijk. Twee en twintig grootbedrijven in het bloembollenvak, alle gevestigd in de bloem bollenstreek, hebben aan den regeerings- commissaris voor bet bloemboilenbedrijf, Mr M. Slingenberg, een schrijven gericht, waarin zij de aandacht erop ves tigen, d'at de tot standkoming van mini mumprijzen voor het bloemboilenbedrijf is gebaseerd op de goedkoopst mogelijke wij ze van produceeren. Daarbij is gedacht aan kleine bedrijven, waar in hoofdzaak met eigen krachten is gewerkt. De grootere bedrijven of alle bedrijven, die met personeel werken, kunnen hun exploitatiekosten niet dekken, schrijven zij, ook al zou de geheele opbrengst lever baar tegen de gestelde minimumprijzen betaald worden. De financieele toestand van alle bedrij ven in het bloembollenvak nu is van dien aard, dat geen verdere verliezen gedragen kunnen worden. Nu wordt echter geëischt, dat boven de belangrijke gratis inlevering van plantgoed, ook nog ingeleverd moet worden een gedeelte van het leverbaar. De inlevering van het leverbaar gedeelte beteekent de vernietiging van den oogst, dus verlies van bedrijfskapitaal. Op grond van deze, den regeeringscom- missaris, bekende noodtoestanden in de bloembollenbedrijven, verzoeken zij spoed- eischend te beslissen, d'at voor al 't inge leverde leverbaar, vergoed wordt de vast gestelde minimumprijzen, zonder eenige beperking van raap. De onderteekenaren schrijven verder, dat zij meenen volgens de grondwet recht te hebben op de hierboven gevraagde ver goeding. Mocht hun meening hieromtent niet juist zijn, dan verzoeken zij het be noodigde bedrag te verstrekken renteloos of tegen zeer lage rente, af te lossen in vijf jaren,- te beginnen uit den oogst 1935 en wel voor hyachinthen, tulpen en nar cissen voor elke cultuur afzonderlijk, be rekend naar het voorgeschoten bedrag en de beteelde oppervlakte. Ten slotte wijzen zij er op, dat alleen een zeer spoedige beslissing een einde kan maken aan den thans heerschenden toe stand en onzekerheid. Frisch drinkwater voor hoenders. De pluimveeteelt-expert Jos. Boshou wer, geeft in „De Kleinveeteelt" de vol gende behartigenswaardige weniken om trent de watervoorziening in warme dagen. Hij schrijft o.a.: Dat een kip water noodig heeft, daar van is iedereen overtuigd. Maar dat ze geregeld en veel frisch drinken behoeft, dat is niet tot elkeen doorgedrongen. An ders zou er meer attentie geschonken wor den aan de drinkwatervorzieniiig. "We moeten bedenken, dat een ei voor twee derde deel uit water bestaat. Om een ei van 60 gram te kunnen „maken" heeft een kip dus behoefte aan 40 gram water, 'buiten het drinkwater, hetwelk ze voor het lichaamsonderhoud verbruikt. We kunnen dus gerust zeggen, dat vol doende zuiver drinkwater minstens even zoo noodzakelijk is als voeder. Nu hebben we allemaal wel eens onder vonden, dat de hoenders met tegenzin drinken van water, dat door het weer op hooge temperatuur is gekomen. En min der opneming van water beteekent: minder bouwstof voor de eieren. Men zal dan ook ervaren, dat, als niet steeds frisch drin ken voorradig is, de leg geleidelijk ach teruit gaat. Het begint al met 'kleiner, lich ter worden van de eieren. Het is dus noodzakelijk, dat het drink water koel blijft, en de bakken uit de zon geplaatst moeten worden, en bij heet weer verscheidene malen per dag van nieuwen, frisschen voorraad voorzien. Als tea slotte, door onvoldoende frisch drinken, de leg geringer gaat worden, zal tevens de rui eerder intreden. ARNHEM. Roestam Effendi, commu nistisch lid. der Tweede Kamer, heeft cas satie aangdteekend tegen 'het vonnis van het 'Gerechtshof alhier, waarbij hij wegens poging Ittot opruiïnig is veroordeeld tot één maand gevangenisstraf. Het betreft hier helt optreden in een vergadering te Tiel. Door de rechtbank te Tiel was. hij veroor deeld tot f 300 boete of 1 mnd. hechtenis. DUBLIN. De politieke toestand in Ier land blijft gespannen. De Valera heeft be sloten een militaire rechtbank in te stel len, die alle gevallen van opruiing zal be rechten en de bevoegdheid heeft de dood straf uit te spreken. Hooger beroep tegen haar vonnissen is nidt mogelijk. WASHINGTON. Na een langdurige conferentie met Huil heeft president Roo sevelt beslbten drie Amerikaansche torpe dojagers naar.'Cuba te zenden ter beveili ging van leven en eigendom van de Ame rikanen op Cuba. Deze daad beteekent geen inmenging in de binnenlandsclhe aan gelegenheden van Cuba. De torpedojagers zullen waarschijnlijk slechts enkele dagen voor Cuba blijven. FRIEDRICHSHAVEN. Het luchtschip Graf Zeppelin wordt morgen hier weer terug verwacht. BEURSBERICHTEN, Slotkoersen van de Amsterdamsclte Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij. 62 H 62 Philips Gloeilampen G.B. 176 y> 175 Unilever 9214 92 Anaconda Copper 12% 12% Bethlehem Steel 28% 28% U.S. Steel Corp. 38 H 38% Koninkl. Petroleum 171 168 Shell Union 6Vu 51'/» Amsterdam Rubber 102 100 Nederl. Scheepvaart Unie 60 59 Deli Maatschappij 141 141 Handelsverg. Amsterdam 221^ 218 H 5 pet. Nederland 1932 101% 101% 4 pet. Ned.-Indië 1926 89 89 4 pet. Nederland 1933 99 993/ib Aan de beurs heerscht een volmaakte vacantiestemming. De omzetten en koers- variaties waren van geen beteekenis. De beleggingsmarkt was vast. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Aug., 2.30 u. Londen 8.19'8.21. Berlijn 59.02—59.07. Parijs 9.70-9.71, Brussel 34.5834.62. New York 1.82—1.84/». MIDDELBURG. Bevallen: P. A. de RijkeVermeulen, z.; L. A. J. Wattel Louwerse, z.; M. Semeijnde Nooyer, z. T. VerhageMoens, d. Ondertrouwd: K. v. d. Berge 21 j. en M. J. Sloover 20 j. Gehuwd: J. Braam 21 j. en M. F. Boel 2.1 j.; J. A. Huser 26 j. en A. J. de Voogd 25 j. Overleden: M. J. Genevaij 69 j. geh. met N. L. C. Renquet; A. Bosschaart 83 j. geh. met L. Boone. GOES. Huw.-afkond.: Daniël Gerard Kloosterman, 28 j. jm. te Goes en Maatje Laurina van Willegen, 25 j. jd .te 's Gra- venhage; Willem Sinke, 27 j. jm. te Goes en Jannetje Smailegange, 24 j. jd. te Driewegen; Francois Visser, 43 j., wednr van Pieternella Sinke te Goes en Wilhel- mina de Moor, 39 j. jd. te Wissenkerke Geboren: Cornells, z. v. Gerardus van der Ven en Bertha Elisabeth Mentzij te Roosendaal. Van 6—12 Aug. 1933. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: P. van Raan, 24 j. jm. en D. A. Volkers, 24 j- jd. ROTTERDAM, 14 Aug. 1933. Vee markt. Aanvoer: 595 koeien en ossen, 460 vette kalveren, 724 schapen en lam meren, 605 varkens. Prijzen per Z K.G.: koeien 15-17.5, 22.5 -25, 27-28; ossen 16-17, 20-22, 23-25; vet te kalveren 16-21, 26-28, 31-34; overjarige lammeren f 7-10, zuiglammeren f 6-12.50, per stuk; varkens 15.5, 16, 16.5 p. pond Koeien en ossen: ati'ivoer flink, handel kalm, in de prijzen weinig verandering. Een enkel prima beest tot 1 cent boven noteering. Stieren wegens geringen aan voer geen noteering. Vette kalveren ruim aangevoerd, handel iets vlotter tegen vrij wel dezelfde prijzen van vorige week. Eer ste kwaliteit kalveren gemakkelijk te plaat sen, een enkel prima kalf tot 3.5 cent boven noteering. Schapen en lammeren: aanvoer zeer ruim, handel vlot, prijzen over het geheel hooger. Varkens matig aangevoerd, 'handel bevredigend, de prij zen vrijwel onveranderd. Een enkel prima varken tot 0.5 cent boven nöteering. Zaden: karwijzaad 24-27.50, blauw maanzaad 22-23, koolzaad 13-14. Vlas: 5200 K.G. Holl. geel 0.50-0.60. Alles verkooht. Aardappelen: BrielsChe eigen heimers 2-2.5, Zeeuwsche id. 1.6-2, id. blauwe 3-8.5, Weatl. kieia# nieuwe i.5-2, Qvermaasche eerstelingen 1.6-2, Westi. ronde zand 3-4, Blauwpitten 2-2.5. Aan voer redelijk, handel kalm. Graanmarkt. Haver en gerst geen noteering. Kleine groene erwten 9-9.75, schokkers 10-12, La Plata mais f 82 per last (inclu sief crisistoeslag). GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groote veiling van 12 Aug. 1933. Zure Kroetappels 1.30, Dubbele Princes- seboonen 2.60 per 100 Kg. Kleine veiling. Peren: Precose de Tre- voux extra 2326, id. A 2124, id. B 1721, id. C 916, Clapp's Favorite ex tra 22—24, id. A 21—23, id. B 16—19, id. C 915, Petite Marguerithe 810, Jutte- peer 1122, Bruine Heerenpeer 611, André Desportes 7, Beurré de Merode 8, Diamantpeer 56, Dirkjespeer 25, N.-H. Suikerpeer 57, Roode Suikerij 23, Wittebroodspeer 36, Zomer Riet peer 48, Bergemotten 3—6, Bon Chre tien William 6, Schellebellen 5, Spekpeer 6, Scharlakenpeer 68, Calleboutspeer 48, afval Peren 0.504, alles p. 100 Kg Appels: Earley Victoria extra 1416, id. A 12—15, id. B 10—12, id. C 5—8, Codlin Keswick extra 89, id. A 79, id. B 56, id. C 24, Perzik Roode Zo- merappel 1018, The Queen 812, Manks Codlin 811, Dominoappel 48, Glasieappel 34, Signe Tillish 9, Ganze- rodes 4, Ganzebout 45, Lord Grosvenor 25, Snijappel 34, afval en kroetappels 14, alles per 100 Kg. Pruimen: Washingtons 1617, Dubb Boerewitte 818, Witte Wijnpruimen 8 '17, Blauwe idem 1420, Belle de Lou- vain 420, Czarpruimen 518, Reir.o Victoria 10—14, Abrikoospruim 813, Burbank 817, Vroege van Buhlenthal 8, Tragedie 48. Eierpruim 7>10, Prin- cepruim 29, Engelsche Krozen 30, Zaailing Okkelanen 5, Tonneboers 49, Blinkers 35, Myrabolaan 25, alles per 100 Kg. Diversen: Blauwe Druiven 3146, Abrikozen 312, Frambozen 24, Toma ten 28, alles per 100 Kg.; Meloenen 5—16, Perziken 2.104.60 per 100 stukB. ST. ANNALAND. Aardappelveiling van Zaterdag 12 Aug. Groep St. Annaland 11.000 k.g. blauwe eigenheimers f 1.80, 1.85, 1.90, 27.550 k.g. witte eigenheimers 1.10, 1.20, 1.30, 1.35; 5850 k.g. Zeeuwsche bonte 2.60, 2.65, 2.70; 450 k.g. witte eigen heimerpoters 0.80, 0.90; 1225 k.g. blauwe eigenheimerpoters 0.90—1.4350 k.g. tweede soort eigenheimers 0.50, 0.55, 0.60, 0.65. Groep Scherpenisse: 3400 k.g. witte eigenheimers 1.20,1.30; 1000 k.g. blauwe eigenheimers 1.60, 2000 k.g. Zeeuwsche bonte 2200 k.g. tweede soort eigen heimers f 0.80. Alles per 100 K.G. Aug. 16 's Heerenhoek, 3 hofsteden, Verbist 17 Middelburg, woonhuis, tuin en schuur, Blaupot ten Cate. 18 Grijpskerke, hofstede, Struve. 22 Domburg, woonhuis, Blaupot ten Cate. 25 West-Souburg, huis, tuin en moes land, Terpstra. 25 's Gravenpolder, pastorie, schuur, erf en tuin, Oele. 29 Serooskerke, huis, schuur en erf, Terpstra. 29 Middelburg, huis en tuin, Terpstra. 30 Meliskerke, bouwland, Struve. 30 Domburg, hofstede, bouw- en wei land, Blaupot ten Cate. Programma van Dinsdag 15 Aug.: HUIZEN 296.1 M. K.R.O. 8—9.15 Mor genconcert. 1011.301 H. Mis. 12.15— 1.45 Lunchconcert. 2.402.55 en 3.35—4 Cello-soli. 2.20—2.40 en 3.15—3.35 Lie deren recital. 56 en 6.157 K.R.O. Or kest, 89 Concert door de Philips' Har monie. 1010.40 K.R.O. Orkest. HILVERSUM. 1875 M. AVRO. 10.30— 11 en 11.3012.30 Concert. 12.302 Or gelconcert. 4.30—5 Radiokinderkoorzang. 55.30 Voor kleinere kinderen. 89 en 9.2010 Beheme-Orkest. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 15 Aug: Zwakke tot matige, veranderlijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, aanvankelijk veel kans op regen of on weer, iets koeler overdag. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 765. Licht op voor fietsers: Dinsdag 9 u. 11 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3