Onderwijs Posterijen en Telegrafie WEEK-ABONNEMENTEN Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand Marktberichten. Radio-nieuws Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Geref. Kerken. Geersdijk, vm., nm. en av. da Meester te Brouwershaven. Domburg, 9.30 u. ds Barkey Wolf van Den Haag, 2 u. ds Visser. Ierseke, vm en nm. leesdienst. Geref. Gemeente. Ierseke, vm., nm., en av. ds Kersten. Geslaagd voor de hoofdakte dhr P. F. d'Hooghe te St. Jansteen. Geslaagd voor Fransch L.O. dhr A. S. Versluis te Serooskerke. Weer wijziging van de Lager Onderwijs-wet. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging der wet van 30 December 1932 tot wijziging der Lager Onderwijswet 1920 en van de Lager Onderwijswet 1920. In de Memorie van Toelichting zegt de Minister van Onderwijss, dat artikel XIV eerste lid der wet van 30 December 1932 aan de scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs, die over het jaar 1932 in aanmerking komen voor Rijksvergoeding een overgangstermijn van ,twee jaren geeft zich aan te passen aan de nieuwe leerlingenschaal van art. 28 der Lager Onderwijswet 1920, welke krachtens art. XIII van eerstgenoemde wet tot en met 31 December 1937 geldt. Aanvankelijk was de Minister van oor deel, dat hij uit deferentie voor de Sta- ten-Generaal geen stappen behoorde te doen om in deze kort voor de Kabinets wijziging tot stand gekomen regeling ver andering te brengen. De voortgaande ach teruitgang van den geldelijken toestand van het Rijk en de gemeenten noopt hem echter dit standpunt prijs te geven. Het verkorten van den overgangstek mijn is een eenvoudig middel om een aanmerkelijke kostenbesparing te krijgen. Teneinde den gemeente» en schoolbestu ren gelegenheid te geven nog tijdig de noodige maatregelen te kunnen treffen inzalke het ontslag van onderwijzers en tevens om de organisatie van de school tijdens het schooljaar niet in de war te sturen, wordt voorgesteld de gewijzigde leerlingenschaal in te voeren zoodra het op 31 December 1933 loopend schooljaar of de op dien datum loopende school- cursus is geëindigd. De besparing, welke de invoering van de gewijzigde leerlin genschaal met zich brengt, zal aldus in 1934, zjj het ook gedeeltelijk, worden bereikt. Een becijfering aan de hand van de laatste bekende gegevens heeft uitgewe zen, dat door inkorting van meerbedoel- den termijn over het volle jaar 1934 2396 onderwijzers aan het gewoon lager onderwijs en 129 onderwijzers aan het uitgebreid lager onderwijs minder voor rekening van het Rijk zullen kunnen wor den gebrapht, wat, naar den maatstaf van een gemiddeld salaris van onder- scheidenlijk f2000 en f3000 een bespa ring oplevert van f5.179.000.Door het invoeren van de nieuwe leerlingenschaal in den loop van 1934, n.l. bij bet begin van bet in dat jaar aanvangend school» jaar, zal dit bedrag ongeveer de helft jager zijn. Hierop komt dan tevens in mindering een bedrag van aan de betrok ken onderwijzers toe te kennen wacht gelden. Het komt den Minister wenschelijk voor van deze gelegenheid gebruik te maken om de Lager Onderwijswet 1920 in drie ërlei opzicht te wijzigen of aan te vullen. De eerste aanvulling betreft de wacht geldregeling van de onderwijzers. De Mi nister acht het van belang onder zekere voorwaarden de oudere onderwijzers, die van 60 jaar en ouder, te vrijwaren voor de nadeelige gevolgen van het niet-aan- vaarden eener nieuwe betrekking. Die voorwaarde moet naar de meening van den Minister hierin bestaan, dat de be palingen betreffende het vervallen of ver minderen van wachtgeld slechts buiten ■werking worden gesteld voor hen, wier wachtgeld 65 pet. van de laatstelijk ge noten jaarwedde bedraagt, omdat er dan voor het Rijk vrijwel geen financieel na deel aan verbonden zal zijn. In de tweede plaats acht de Minister een aanvulling van artikel 79 der wet gewenscht. De Minister is van oordeel, dat deze bezuini,gings-maatregel van de Regeering, waarmede de besturen van bijzondere lagere scholen uit den aard der zaak niet hebben kunnen rekening houden, redelijkerwijze voor de besturen niet mag leiden tot geheel of gedeeltelijk verlies van de waarborgsom. Voorts heeft artikel IV ten doel de herplaatsing van de wachtgelders bij het bijzonder onderwas eenigermate te be spoedigen. De wet behandelt de openbare scholen als een eenheid, maar ten aan zien van de bijzondere scholen worden alle instellingen of vereenigingen, die een of meer scholen besturen, geïndividu aliseerd, zonder eenig verband van ge- gelijke richting in aanmerking te nemen. Het komt den Minister voor, dat dit verband van geljjke richting zonder be zwaar kan worden gezocht in de aanslui- ting van de school bij eenzelfde com missie van beroep, als bedoeld in art. 92 der Lager Onderwijswet 1920. 'Ontslag aanMleerkrach- ten. Als gevolg van het jongste besluit van den gemeenteraad van 's Gravenhage tot opheffing van drie openbare lagere scholen en mede als gevolg van de om standigheid, dat het aantal klassen van eenige andere scholen met ingang van 1 September a.s. zal worden verminderd, o.m. door het niet vormen van «en eer ste klasse, dragen B. en W. niet minder dan 2 hoofden en 42 onderwijzers(essen) voor ontslag voor. Zelfs GROOTMOEDER kocht reeds het ZEEUWSCH PROFETENBROOD bij M. PETERSE, Fa GRAVESTEIN, Patissier, Middelburg. (Adv.) WAT HEEFT ONZE LANDBOUW NOODIG? Het Kon. Ned. Landbouw-Comité heeft een nota aan den minister van Econo mische Zaken gezonden, waarin eenige richtlijnen zijn uitgestippeld voor het te volgen regeeringsbeleid om denj zoo zwaar geteisterden landbouw in Neder land door de moeilijke tijden heen te helpen. In de eerste plaats is verlaging der bedrijfsuitgaven noodzakelijk. De over heid dient door ingrijpende maatregelen tot versobering, de openbare uitgaven met de zoozeer gedaalde ontvangsten in overeenstemming te brengen, waardoor ook de thans zwaar op de bedrijven drukkende lasten kunnen worden ver minderd. Daarnaast moet het mogelijke worden gedaan om de prijzen van de producten en diensten, welke de landbouwer in zijn bedrijf noodig heeft te verlagen. Naar meer verlaging der marge tusschen groot- handelsprijzen en kleinhandelsprijzen dient met kracht te worden gestreefd, opdat aan de wanverhouding tusschen de groothandels- en de kleinhandelsprij zen een einde kome. Vervolgens worden genoemd de maatregelen ten behoeve van de veehou derij en den akkerbouw, met het doel een voldoenden en loonenden binnenland- schen afzet van zuivelproducten en rund- vleesch te bereiken. Hiervoor is noodig dat de afzet van margarine en van ingevoerde vetten en vleeschsoorten in het binnenland wordt beperkt, in dier voege dat het menggebod eventueel geheel of gedeeltelijk zal kun nen verdwijnen. Daarnaast is een beper king van den rundveestapel noodzakelijk. Inzonderheid in verband met de nood zakelijkheid tot beperking van eigen vee stapel moet de afzet van ingevoerd vleesch worden belemmerd. Nauw in verband hiermede, staat de maatregel, welke ons een loonenden prijs voor inlandsche voedergranen zal kunnen brengen, woordoor noodig is, dat de prij zen van gerst, haver en rogge worden ver hoogd. Men zal er echter voor moeten wa ken, dat men de kleine bedrijven, waar vooral varkenshouderij en pluimveehou derij worden uitgeoefend, niet in moeilijk heden brengt. De in het binnenland verbouwde gra nen zullen hooger in prijs moeten worden gebracht, zonder dat de ingevoerde voe dermiddelen hooger worden belast, dan mogelijk in verband met de prijzen van zuivel, rundvleesch en varkensvleesch, zooals deze na aanpassing der productie aan de verminderde afzetmogelijkheden zich hebben gevormd. Aangezien het onmogelijk moet wor den geacht, de eierproductie te regelen, dient de pluimveehouderij afzonderlijk te worden geholpen, bijv. door haar voor de verhoogde voederprijzen schadeloos te stellen. Aangezien het zeer gewenscht is, dat de exportmogelijkheid onzer landbouwpro ducten in den bestaanden omvang blijft behouden of zelfs wordt uitgebreid, dienen daartoe strekkende maatregelen op het ge bied der handelspolitiek te worden geno men. Het tot dusver gehuldigde systeem van onvoorwaardelijke meestbegunstiging zal daartoe moeten plaats maken voor het be ginsel der wederkeerigheid. De lasten van de sociale verzekering, welke niet uit het bedrijfsresultaat kunnen w.orden voldaan, doch het bedrijfs verlies slechts vergrooten, dienen ter zijde te worden gesteld, tot tijd en wijle het landbouwbedrijf weder loonend zal zijn geworden. Ten behoeve van den pachter, die met onredelijke huuropzegging wordt bedreigd dient een voorziening te worden getrof fen in dier voege, dat hem in zoodanige gevallen een binnen zekere grens vast te stellen schadeloosstelling kan worden toegekend. Zoolang de werkloosheid werkverschaf fing noodig maakt, dient deze door mid del van ontwaterings- en ruilverkave- lingswerken, alsmede van het verrichten van bijzondere werkzaamheden in het landbouwbedrijf te worden voortgezet. Opgave betreffende het postkantoor Goes over de maand Juli 1933. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f31.849.43, en terugbetaald f39.859.17. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f8.009.74. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 19. Opgave betreffende het postkantoor Middelburg over de maand Juli 1933. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 71.607.71, en terugbetaald f 68.604.91. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f3002.80. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 30. Door tusschenkomst van dit kantoor .werd ter Directie op staatsschuldboekjes afgeschreven f650. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. 'Deleegespaarpot. De meisjes van een zelfde afdeeling van een choco ladefabriek te Rotterdam hadden mei elkaar een spaarpotje gemaakt, voor de vacantiedagen. D'e chef van de afdeeling, de 33-jarige A. B., ontving iedere week van elk meisje haar bijdrage en zij zou de kas beheeren. Toen dezer dagen de lang verbeide vacantie aanbrak, kwam juffrouw B. vertellen, dat het geld er niet meer was. Zij had de spaarpenningen in haar gezin opgemaakt. De teleurgestelde meisjes hebben aangifte bij de politie ge daan en de juffrouw is aangehouden en opgesloten. Bij arrestatie aangescho ten. Donderdagavond werd op de wie lerbaan, gelegen aan de Nieuwstraat te Kerkrade (Duitsch grondgebied) door den Duitschen politie-beambte M. uit Herzo- genrath, wegens tot nog toe onbekende redenen, gearresteerd zekere G., woon achtig te Kaalheide-Kerkrade. Bedoelde politie-beambte deed hem de handboeien aan, doch buiten komende, alzoo op de Nieuwstraat, begon G. zich hevig tegen zijn arrestatie te verzetten, waardoor de politie-beambte meende genoodzaakt te zijn van zijn wapens gebruik te maken. Hij loste een schot uit zijn revolver, dat G. in het onderlijf trof. Onmiddellijk werd G. per tram naar Herzogenrath overge bracht, naar het Bureau van politie al daar (Burcht), alwaar bij geneeskundig onderzoek bleek, dat de wonde niet le vensgevaarlijk was, doch het schot slechts een vleeschwonde had veroorzaakt. Gevaarlijk speelgoed. Een 15-jarig scholier te Groningen had Vrij dagmiddag een nieuw mes mogen koopen. In plaats van het veilig in zijn broek zakken op te bergen, kon hij het op weg naar huis niet laten, vooral de snij-capa citeit te controleeren. Maar hij maakte daarbij zulke gevaarlijke bewegingen, dat hij op de Groote Markt een hem passee- rend wielrijder, den 17-jarigen slagers knecht B., er op ernstige wijze mee ver wondde. De getroffene viel hevig bloedend neer en werd in het nabijzijnde hoofdbureau van politie verbonden. Het bleek een ern stige steekwonde in het dijbeen te zijn. Het jongmensch werd, nadat gebleken was, dat er bij hem geen moedwil in het spel was op vrije voeten gesteld. Boerderijen afgebrand. Vrijdagmorgen is te Oude-Niedorp door hooibroei brand ontstaan in de mooiste boerderij ter plaatse, bewoond door den beer J. Liefhebber. D'e brandweer was spoedig ter plaatse, maar kon tegen de vuurzee niets uitrichten. De boerderij brandde geheel af, terwijl een groote hoe veelheid hooi, al het huisraad en verschil lende landbouwwerktuigen een prooi der vlammen werden. Donderdagmiddag is brand uitge broken in de boerderij van den heer Römkens te Ubach o. Worms (L.). Het vuur sloeg spoedig over op twee aan grenzende woningen. Boerderij en wo ningen met inboedels, gereedschappen en waardevolle papieren brandden totaal uit. Een stier, 8 varkens en veel kippen kwa men in de vlammen om. Oorzaak onbe kend, verzekering dekt de schade. Vrijdagmiddag ontstond door hooi broei brand in de boerderij, bewoond door dhr Leij te Hoogkerk. Eerst brande de aan de boerderij gebouwde schuur af, later ook de voorbehuizing De inboedel kon grootendeels worden gered. Het woonhuis bleef behouden. Verzekering dekt de schade. Spaansch zeilsohip met man en muis vergaan. De „Gua- dalhorce", die een dienst tusschen New York en de Ganarische eilanden onder hield, is in de Caraïbische zee in de buurt van Cuba met man en muis ver gaan. De bemanning telde 13 koppen. Botsing tusschen auto en motor. Gistermiddag is de 22-jarige motorrijder W. uit Den Haag te Velp in botsing gekomen met een auto uit Winterswijk. Hij werd van zijn motor rijwiel geslingerd. Met een ernstige sche delbreuk bleef de jongeman liggen. Een half uur later is hij aan de bekomen ver wondingen overleden. Balk uit een lus geschoten. Gisterenmiddag is bij de sluiswerken in het „Meertje" aan den Ubbergschen weg te Nijmegen een ernstig ongeluk gebeurd. Bij het hijschen van ijzeren balken is een balk uit de lus geschoten, waardoor twee arbeiders werden getroffen. Zekere de H. werd onmiddellijk gedood, terwijl de ar beider B. zware inwendige kneuzingen kreeg, zoodat ook voor zijn leven gevreesd wordt. Paratyphus in een gesticht. Te Halle aan de Saaie zijn in het Tehuis voor Ouden van Dagen „Martinstift" 64 personen, zoowel verpleegden als zus ters ziek geworden. Zij vertoonden ver schijnselen van para-typhus. Een 70-ja- rige patient is overleden. Het is nog niet vastgesteld, of para-typhus hiervan de oorzaak is. Bij onderzoek van het personeel bleek, dat een pas aangesteld employé in de in richting bacillendrager is. Geen schadevergoeding. Voor de vacantiekamer van bet Haagsch Gerechtshof is Donderdag behandeld het verzoek om schadeloosstelling ingesteld door den 43-jarigen opperman van B., die een eisch tot schadevergoeding tegen den Staat der Nederlanden heeft ingesteld in verband met zijn arrestatie en gevan genhouding en de daaruit voor hem voortvloeiende schade. Gelijk bekend was v. B. verdacht van den moord op den agent Baas op 20 September van het vo rig jaar gepleegd en werd deswege tegen hem door den officier van Justitie in eer ste instantie vijftien jaar gevangenisstraf geëischt. Het vonnis der Rechtbank luid de evenwel vrijspraak, welk vonnis in hooger beroep door het Gerechtshof werd bevestigd. Na pleidooi van mr. van 't Hoff Stolk uit Amsterdam, heeft het Hof Donderdag dit verzoek niet ontvankelijk verklaard. De druiven worden goedkooper. Sinds de vorige week is in de prijzen van de druiven een plotselinge daling in getreden. Ook is de aanvoer van de druiven sinds de vorige week gaan vermeerderen, de hoeveelheden uit de stookkassen zijn nog niet geheel verbruikt, terwijl de aanvoer van druiven uit de koude kassen is be gonnen. Voor de beste soorten druiven wordt thans aan de Westlandsche veilingen ten hoogste 40 cent per Kg. betaald, de min dere kwaliteiten varieeren tot 30 cent. Het meerendeel van de druiven moet thans in het binnenland worden afgezet, omdat de export in sterke mate is belem merd. Er gaan dan ook slechts kleine par tijen van dit product over de grens. Door de algemeene reclame enz. is de afname van de Westlandsche druiven in de laatste jaren in eigen land enorm toe genomen, zoodat wel beteekenende hoe veelheden geplaatst kunnen worden. Hoewel de prijzen gedaald zijn, worden steeds alle druiven aan de veilingen ver kocht. I i Boter. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt be kend, dat voor de week van 13 tot en met 19 Augustus de prijs voor het botermerk f 1 en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter f 1.10 per Kg. be draagt. Van 411 Augustus. IERSEKE. Geboren: Laurus, z. v. Lam- brecht Nieuwenhuizen en Forra Jacoba Sanderse. Over de maand Juli. POORTVLIET. Gehuwd: Leendert van 'tVeer, 58 j. te Oosterland en Maria Go- braad, 38 j. Geboren: Jacob Jacobus, z. v. M. de Rijke en L. Overb8eke; Adriaan, z. v. M. Evertse en W. van Felius. Overleden: Adriaan, z. v. M. Evertse en W. van Felius. MIDDELBURG, 11 Aug. Op de veiling deden: Rentegevers 39, Capucijners 10, Spinazie 34, Postelein 24, augurken 18, Suikerboonen 25, Stoksnijboonen 210, Stamsnjjboonen 28, Stokprinces- senboonen 39, Stamprincessenboonen 46, Doperwten 6, Roem van Holland 25, Peën 4, Uien 24, Zilveruien 10 ct. alles per Kg.; Peën 3,57, Kroten 1 2,5, Prei 5,5, Uien 12,5, selderie 1,5— 4, Knolselderie 2,53, Peterselie 0.5, Ra dijs 0.5, Rammenas 0.52.5 ct., alles per bos; Savoyekool 14,5, Roodekool 2.5 4, Wittekool 1, Bloemkool 212, Andijvie 0.51.5, Kropsla 0.51.5, Komkommers 12 ct., alles per stuk; Asters 25, Gla diolen 1—4, dhalia's 1, Holardia's 13 ct. alles per bos; Golea's 7, Chrysanthen 13 ct. per pot. MIDDELBURG, 12 Aug. Tomaten 2 12, Frankentaler 5152, Czarpruimeu 6—21, Washington 215, Princeprui- men 5, Witte Pruimen 7—20, Belle de Louvain 19, Reine Victoria 20—421, Roo- de bessen 815 ct., alles per Kg.; Net- meloenen 1324, Suikermeloenen 830, Oranje Annanasmeloenen 17,523 ct. GOES. Veilingsvereen. „Z.-Beveland". Veiling van 11 Aug. 1933. Boonen Stok snijboonen 39, Rheinische spekboonen 2, stoktrosprincessen 59, Roem van Hol land 3—5, Perfectboonen 5—9, dubbele princessen 24. Pruimendubbele boere witte 1418, Washingtons 816, witte wijnpruimen 9 —14, Belle de Louvain 13, Prince prui men 3. Diversenblauwedruiven 32—33, toma ten 2—13, uien 0.80—1.60, aardappelen 1.20 —2.30, alles per 100 kg. Bloemkool 4.90— 12, roode kool 1.902, sav. kool 1.30—2.10, andijvie 2.60—3.10, kropsla 0.503.70, me loenen 6—20, witte komkommers 0.50—1, groene komkommers 0.50—1, augurken 0.04—0.14, knolselderij 1.20—2.40, alles p. 100 stuks. Bloemen 2, wortelen 4, radijs 1.50, per 100 bos. KAPELLE. Veilingen, van 11 Aug. Groote veiling; Zure kroetappels 1.60 2.10, dubb. princessen z. dr. 2 gld. beide p. 100 k.g. Kleine veiling: Appels: Keswick 19, madeleinen 622, Manks Codlin 611, The Queen 412, Early Ylstoria 10; Duch. d'Oldenb. 416, Transp. de Cron- sels 410, Perzikroode Zomerappels 3— 15; Dominé appels 4, St. Jacobsappels 37, Nelsons Glorie 12, Guldelingen 3 7, Jacq. Lebel 27, wasappels 4—7, zö- meraagt 36, zoete Herfstappels 58, Zomerprincessen 3—8, Astrakan 210, Lord Suffield 3—5, Koolappels 2—4, Eckleville Seedling 610, Zomercourt- pendu 26, Tarweappels 5 ct. alles p. k.g. Peren: Pree. de Trevouox 626, Clapps Favoriete 729, Beurré de Merode 510, id. d'Aremberg 4—6, id. d'Amanlis 10, Dr Jules Guyot 1416, N. Holl. Suikerij 38, Roode suikerij 14, bruine Heere peren 616, Seigneur d'Esperen 18, Pe tite Marg. 11; André desportes 69, Ber gamotten 48, Wittebroodsperen 47, Scharlakenperen 35, Poire Madame 7 12, Handperen 69, Jutteperen 1824, Val peren 24 ct. alles per K.G. Pruimen: 'Kouwelijnen 5, Marbelanen 46, Occulanen 35, Blinkers 5, Wa» shingtonpruimen 726, Belle de Louvain 828, Reine Victoria 1222, Dubbel Boere Witte 20—35, Witte Wijnpruimen 818, Purple Pershöre 812, Blauwe Eierpruimen 1019, Czarpruimen 12 16, Roode Eierpruimen 1115, Witte Eierpruimen 1219, Reine Claude 23. Groene Wijnpruimen 25, Abrikoospnii- men 818, Eldensche Blauwe 10, Prui men 8, alles per K.G. Diversen: Frambozen 2736, Moeer beien 2051, Blackberries 32, Blauwe Druiven 3740, Roode Bessen 69, To maten 511, Dubbele Pr. zonder draad 2, Trosprincessen 67, Snijboonen 2 9, Perfectboonen 46, Aardappels 1, Sja lotten 12 ct., alles per Kg.; Meloenen 1118, Perziken 15, Bloemkool 14, Savoyekool 2, Roodekool 3 ct., alles per stuk; Augurken 6—13 ct. per 100 stuks; Kroten 3 ct. per bos. ST..ANNALAND. Aardappelveiling van 11 Aug. Groep St. Annaland. 20625 K.G. blauwe eigenheimers fl.75, 1.85, 1.90, 1.95. 2.00, 2.10; 54015 K.G. witte eigenheimers fl, 1.15, 1,.20, 1.25, 1.30, 1.35; 7400 K.G. Zeeuwsche bonte f2.50, 2.60, 2.75, 3.00; 1475 K.G. Zeeuwsche blauwe f2.50, 2.60; 9025 K.G. eigenheimers 2e soort f 0.40, 0.45 0.50, 0.55, 0.60; 1800 K.G. witte eigenheim. poters, f0.80. Groep Scherpenisse 6500 K.G. blauwe eigenheimers f 1.30, fl.50. 2000 K.G. Z. bonte f2.60. Middelburg. Door Notaris Blaupot ten Gate is Vrijdag in café „Veldzcht" aan den Veerschen weg publiek verkocht: Een hofsteedje onder Vrouwepolder, in den Kattepoldetr, groot 1.1510 H.A. of 2 G. 280 R., kooper P. Gideonse aldaar voor f 1650. Een hofsteedje onder Vrouwepolder, aan den Landschuurweg groot 70 A. 30 c.A. of 1 G. 237 R., kooper Joh. Gideonse aldaar voor f 890. 84 A 50 c.A. of 2 G. 40 R. bouwland, aldaar, kooper P. Gideonse voornoemd voor f1250 49 A. 20 c.A. of 1 G. 76 R. bouwland aldaar, kooper dezelfde voor f 650. 27 A. 50 c.A. of 210 R. weiland onder Veere, bij den Veerschen Weg, kooper A Caljouw, Veersche Weg, voor f 305. Wemeidinge. Vrijdag had in de herberg van dhr M. Korstanje, alhier, ten over staan van den notaris J. C. Kram te Kar pelle, de verkooping plaats van de op- pervruchten (appels en peren), wassende in onderscheidene boomgaarden en toebe- hoorende aan diverse eigenaren, welke in totaal opbrachten de som van f2325, plus de gewone onkosten. De prijzen wa ren in het algemeen aan den lagen kant. Programma van Maandag 14 Aug.; HUIZEN, 296.1 M. NCRV 8.15—9.30 Morgenconcert. 10.3011 Morgendienst. Dhr Valk te Hilversum. 11.11.30 Lezen Chr. Lectuur. 11.3012 en 12.1512.30 Gramofoonmuz. 12.302 Orgelconcert door Jan Zwart. 22.45 Gramofoonpla- ten. 2.453.15 Wenken voor de keuken. 3.153.45 Orkestmuz. 45 Bijbellezing. 55.15 Koorzang. 5.156.15 Joh. de Heer. 6.307 Vragenuurtje. 7.308, 8.1510.30 Amst. Salonorkest. HILVERSUM. 1875 M. AVRO. 8—10 en 10.1511 Gramofoonmuz. 1112 Or gelconcert. 2.303.45 Kamermuz. 4.30 5.30 Causerie door Max Tak. 5.306.30 en 77.30 Bohenie orkest. 6.30—7 Boe kenhalfuur. 8.1510 Concert. Stand van hedenmorgen 10 uur: Licht op voor fietsers: Zondag 9 u. 13 min. Maandag 9 u. 12 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3