ONDER VALSCHE VERDENKING Kerknieuws. Gom. Onder zeer groote belangstelling bad hedenmiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. K a k e b e e k e, in le ven leeraar aan de Ambachtsschool, die Zaterdag j.l. op zoo plotselinge wijze tij dens een vacantie-fietstochtje in de omge ving van Dinant (België) is overleden Onder de vele aanwezigen merkten wij op den voorzitter, den directeur, leeraren, den concierge en een groot aantal leerlin gen van de Ambachtsschool. De kist was geheel bedekt met bloem stukken, waaronder behalve van familie en vrienden, van de leerlingen 2e en 3e klas bankwerken der Ambachtsschool, van de leeraren dier school, en van het Zeeuwsch Technisch Instituut, waaraan de heer Kakebeeke ook als leeraar ver bonden was. Aan het graf voerde op verzoek van de familie alleen Ds M. v. d. V i s, predikant bij de Ghr. Evang. Gemeente, het woord. Spr. schreef de groote belangstelling bij deze teraardebestelling o.m. toe aan het tragische en plotselinge van dit sterfgeval, l.en ontroering is door ons allen gegaan, toen we er kennis van kregen. Ongetwijfeld zouden bij dit graf, getuige reeds de vele bloemstukken, door velen woorden van waardeering zijn gesproken, als niet gerekend moest worden met het ■verzoek van de familie. Want de heer Ka kebeeke was een trouw werker. Hij heeft niet tevergeefs geleefd. Toch zouden we ontzaglijk arm zijn, als we niet anders hadden dan bloemen en woorden van dank en herinnering. Spr. kan het getuigen, dat de overledene is ge weest een ernstig zoeker naar de waar heid en het licht, maar ook een, die be leefd heeft het oogenblik, dat zijn ziel juichte: Ik heb gevonden Jezus Christus, den vasten grond voor mijn ziel. Hij was een eenvoudig Christen. Daarom heeft hier niet de dood, maar de Levensvorst, Jezus Christus, het laatste woord. Spr. eindigde zijn toespraak met har telijke woorden van troost tot de weduwe en de familie en vond tevens gelegenheid alle omstanders te wijzen op den ernst van het leven en den dood. Een familielid dankte hierna allen voor de betoonde belangstelling en speciaal den heer Meeuwse te Kattendijke, die voor den overledene in zijn laatste uren waar lijk een vriend is geweest. Schore. Op het spoorwegstation Vlako is officieel bericht ingekomen, dat het personenvervoer van dat station met in gang van den winterdienst (8 October 1933) zal worden beëindigd, terwijl het goederenvervoer voorloopig blijft gehand haafd. Wemeldinge. Gistermiddag stak het 5-jarig dochtertje van de B., alhier, plot seling de straat over toen een luxe auto passeerde, met het gevolg, dat het kind tegen den auto aanliep en daardoor kwam te vallen. Met een verwonding aan een der beentjes en een blessuur aan de kin werd het kind dat hevig geschrokken was, opgenomen. Dx Gnirrep kon slechts lichte verwonding constateeren. De be stuurder van den auto treft geen schuld. Domburg. Een jongeman ver dronken. Gisteren had de 21-jarige P., inwoner dezer gemeente zich met zijn zuster in zee begeven. Beide zijn in een draaistroom terecht gekomen. Op haar geroep om hulp is men er in geslaagd het meisje, dat reeds water binnen kreeg, te redden, dooh de jonge man was door den stroom mee getrokken. Zijn lijk is korten tijd later aangespoeld. i Op verzoek van den Ge meenteraad alhier aan Ged. Staten tot ontheffing van de verbodsbepaling als bedoeld in Art. 103 van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, betreffende het rijden met voertuigen of ladingen hooger dan 3.70 M. boven den weg is afwijzend beschikt. Arnemuiden. Toen Maandag de be drijfsleider van de hofstede Nieuwerkerk, dhr R. Weber, een stier, die in een aan- grenzenden boomgaardweide liep te gra zen, op stal wilde halen, werd hij onver wachts door den stier op de horens geno men en circa een tweetal Meters hoog de lucht ingegooid, zoodat hij minder zacht FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 110.) o— Na een poosje kwam Ketch terug. Hij wist niet heelemaal, wat hij er van den ken moest, maar helde over tot de mee ning, dat de bisschop ongeduldig was geworden. „Misschien had hij me noodig om een boodschap aan den deken te bren gen", overpeinsde hij. En die gedachte had hem voor het hek heen en weer doen loopen, zoodat hij volle tien minuten uit zijn woning weg bleef. Het eerste, wat hij bij zijn terugkomst zag, was het briefje op tafel. Hij greep het en vouwde het open, hardop mopperend, dat de men- schen zijn huis maar in en uit liepen ge durende zijn afwezigheid of het een her berg was. Het briefje dat met potlood ge schreven was, bleek van Joe Jenkins en luidde als volgt: „Mijn oude vader komt vanavond een stukje bij ons eten en zegt, dat hij het prettig zou vinden, als u ook kwam. Mijn vrouw en ik zouden u daarom graag om zeven uur bij ons zien. We eten pens en uien. J. JENKINS." op den grond terecht kwam waar hij bleef liggen met pijn in de borst. De bij hem zijnde knecht A. had den moed den stier met eenige flinke stokslagen, de weide in te jagen om een nieuwen aanval te voor komen. Nadat men dhr W. naar huis had ge bracht werd telefonisch Dr de Haas ont boden, die constateerde, dat W. er waar schijnlijk met eenige inwendige kneuzin gen was afgekomen. i Dinsdagmorgen viel de ongeveer 10- jarige K. Vogel, die bij een zoontje van dhr H. op de fiets zat, er af, met het ge volg, dat zijn rechterarm door den val ge broken werd. Medische hulp werd ver leend door Dr P. de Haas. Tholen. Uitslag wedvlucht Cinay 151 K.M. van de postduivenvereeniging „De trouwe duif", gevestigd Hotel „Markt- zicht", alhier. T. Baay le, 5e, C. Baay Pz. 2, 6, 10, 18, en 19; L. Meerman 3, 15, 20, 21; Jac. Baay, Pz. 417, L. Laban 7, 16; J. van de Zande 8; C. Baay Nz. 9, 13; Jac. Perestam 11; A. Rijnberg 12, 14; M. van Noort le over- duif; Gelost 12 uur. le duif 2.15.20 uur. Laatste 2.27.50 uur. Opgevangen Holland duifje '33—160331. Naar wij vernemen, wordt door een groote mosselfirma uit Antwerpen ge tracht, hier een plaats te huren of te koo- pen voor het plaatsen van een loods voor het knippen van mosselen. De loods, welke aan de brug alhier in aanbouw is voor den heer Anthonis de Cleer uit Antwerpen is zoover klaar, dat deze week de kap kan worden geplaatst. Een en ander belooft in den winter een mooie werkgelegenheid voor velen te worden. De Zeeuwsche mosselteelt in 1932. Aan het verslag van den toestand der visscherij in de Zeeuwsche stroomen en zeegaten over 1932 is het volgende ont leend omtrent de mosselteelt. Mosselzaad kwam in de Wester-Schel- de in geen enkel district op de publieke banken of op de perceelen voor. De pu blieke mosselzaadbanken in de Wester- Schelde zijn op 13 September opengesteld. Op de Derrie waren toen 95 vaartuigen aanwezig, doch de bank viel geducht te gen, omdat in de voorafgaande week door het slechte weer veel mosselzaad verloren was gegaan. Van de Zuiderzee is weder veel zaad aangevoerd. Wel was bet aan tal vandaar aangevoerde tonnen mossel zaad kleiner dan in vorige jaren, doch het zaad was klein van stuk, hetgeen voordee- lig was. In het district Ooster-Schelde westelijk deel zijn een ongekend groote hoeveelheid halfwas mosselen uitgezaaid, welke zijn aangetroffen in de Wester-Schelde bij Terneuzen op ongeveer 25 Meter diepte. Uit de Louwerzee zijn in dit district nog aangevoerd een hoeveelheid van 8125 ton halfwas mosselen, terwijl de totale aan voer 284.320 ton bedroeg ter waarde van f 170.592. In het district Ooster-Schelde oostelijk deel zijn alleen halfwas mossels gedurende korten tijd uitgezet, om bevrijd te worden van de zeesterren. In het district Grevelingen zijn aangevoerd uit de Zuiderzee, Wester-Schelde en de Bel gische en andere dammen, 87.225 ton ter waarde van f 65.778. In Zeeland is dus naar schatting in totaal uitgezaaid 371.545 ton mosselzaad ter waarde van f 236.370. Door het zachte najaarsweer ging nog geen mosselzaad verloren, zoodat het wel wenschelijk zou zijn, wanneer de Zuider zee voor de meesten gesloten bleef. De totale vangst van de banken in de Wester-Schelde was 202.240 ton ter waarde van f 130.000, welk zaad op de Ooster-Schelde en Grevelingen is uitge zaaid. In het district Ooster-Schelde oostelijk deel, bepaalde de visscherij zich tot het uitzetten van mossels op de verwater plaatsen onder Tholen en Ierseke, in wel ke gemeenten de handel gedurende het ge- heele seizoen buitengewoon goed was. Ook de kwaliteit, vooral van het Zeeuwsche product, was uitstekend. Te Ierseke is men dit seizoen met een nieuwe industrie begonnen, zijnde het Als er nu één gerecht op aarde bestond, waar Ketch veel van hield, dan was het pens met uien. Hij watertandde, terwijl hij het briefje las. Hij wist dat het zooals de bewoners van Helstonleigh het noem den pensavond was. Twee avonden in de week werd er pens klaargemaakt en verkocht en dit was er een van. Ketch verwachtte een glorieus onthaal. „Hij is geen kwaaie kerel, die Joe Jen kins", overpeinsde hij, met de heele wereld verzoend bij het vooruitzicht op het ont haal, dat hem wachtte. „En hij schrijft geen slechte hand. Heel duidelijk, niet zoo'n nieuwerwetsche krabbelpoot, waar geen mensch uit wijs kan." De kerktoren begon zeven uur te slaan. Het zweet brak Ketch uit van de haast, terwijl hij trachtte vlugger vooruit te ko men. Stel je voor, dat zijn deel werd op gegeten, omdat hij te laat kwaml Uit de diepe schaduwen van de kerk kwam zoo nu en dan een hoofd te voor schijn, dat blijkbaar Ketch gadesloeg. Zoodra dit heer goed en wel uit zicht was kwam er een jongen voor den dag, die het op een loopen zette langs de kerk naar de Boundaries. Het was niet Bywater. Deze was met behulp van de gestolen sleutels veilig en wel met zijn bondgenooten in de kruis gangen, waar ze de noodige toebereidse len maakten voor 't groote gebeuren van dien avond. Ze waren Pierse senior aan 't klaarmaken voor de vertooniug. knippen van mossels. Bij deze bewerking ontdoet men de mossels met een schaar van het spinsel, waarna zij woi'den schoongespoeld en in zakjes van 50 k.g. voor verzending gereed gemaakt. In deze industrie werken ongeveer 200 meisjes en jongens, hetgeen voor Ierseke vooral in dezen tijd een opkomst beteekende. Een gevolg hiervan is geweest, dat groote par tijen mossels uit andere districten zijn aangevoerd. In het drukste gedeelte van het seizoen zijn vanuit Ierseke ongeveer 2000 ton per week van deze aldus be handelde mossels vervoerd, in de meeste gevallen rechtstreeks per auto naar Frankrijk. Echter viel het te betreuren, dat de prijzen, varieerende tusschen f 1.10 en f 2.25 per ton zoo laag waren. Ook vanuit Tholen hier zijn eveneens mossels geknipt, doch het was geen suc ces zijn in het afgeloopen seizoen veel mossels per auto verzonden naar Bel gië, terwijl vanuit Bergen op Zoom ook belangrijke verzendingen plaats hadden, ook geknipt of ingemaakt of per baal, door de gebroeders van Dort. In het district Ooster-Schelde westelijk deel zijn buitengewoon veel mossels ver zonden, al waren zij in den loop van het seizoen niet zoo goed van kwaliteit als het vorige jaar. Al spoedig liep de prijs van f 2.80 tot f 4 terug tot f 1.40 a f 2 per ton. Vanuit dit district voorzag men Ierseke, Tholen en Bergen op Zoom steeds van mossels. De handel op Engeland was gedurende het geheele seizoen zeer slap. Door enkele ondernemers is afzetgebied gezocht in N. Brabant, Limburg en Duitschland, doch de omzet bleef te klein om van een suc ces te kunnen spreken. Ook het knippen der mossels werd in laatstgenoemd dis trict veel gedaan, doch zonder winst. Mede tengevolge van het feit, dat zoo vele mossels per auto zijn verzonden van uit Philippine, Ierseke, Tholen en Ber gen op Zoom, werd Bruinisse gedupeerd. De weg SteenbergenAnna Jacobapolder is namelijk zoo slecht, dat vrachtauto's deze niet kunnen berijden. Zoolang ver betering van dezen weg achterwege blijft en Bruinisse dus niet hare mossels naar Anna Jacobapolder per auto kan verzen den, wordt deze gemeente in den zomer door Tholen en in den winter door Ier seke geheel met genoemd vervoermiddel overvleugeld. De drie nieuw aangelegde perceelen in het Mastgat schijnen wel iets te beloven, doch op de 20 nieuwe perceelen in de Gre velingen ging alles verloren. In het district Wester-Schelde zijn geen mossels gekweekt. Alleen in den Braak man bevinden zich verwaterplaatsen, van waaruit men in den zomer mossels verzendt. De handel ging in het voor- en najaar hoofdzakelijk over Terneuzen en maar weinig over Philippine, terwijl ook te Breskens tamelijk groote partijen zijn ge lost en per auto naar België vervoerd. Gedurende den zomer ging de handel via Philippine en een weinig over Brouwers haven. De handelaren te Philippine on der vinden ieder jaar meer concurrentie van Ierseke. Ook dit seizoen voeren weke lijks ongeveer zes vaartuigen van Ierseke naar Terneuzen en Gent. De perceelen in het Sloe en in het Hel legat slikken steeds meer op; enkele per ceelen in de Wester-Schelde en de per ceelen in den Braakman verzanden ge heel. I I Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Urk, E. Hoekstra cand. te Koudum. Te Oudemirdum c.a., G. van Dijk te Anjum. Aangenomen naar Ten Boer (Gr.), J A. de Vor, cand. te Woerden. Bedankt voor Wanneperveen, J. A. de Vor, cand. te Woerden. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Papendrecht, L. S. den Boer te Leerdam. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Gouda, J. D. Barth te Borsselen. „Zeven uur", riep Bywater verschrikt uit, toen de klok begon te slaan. „Haast je, Pierce! Het jochie zou om kwart over zeven komen. Als je niet klaar bent, is alles bedorven." „Om kwart over zeven sta ik klaar en wel, als jij me maar niet ophoudt," ant woordde Pierce. „Zou oude Ketch al uit den weg zijn?" „Goede grutten, zeg, wat zou Ketch schrikken, als hij hier binnen kwam en een spook tegen kwam. Hij zou minstens denken, dat het de duivel in eigen per soon was!" riep Hurst uit. Een luid gelach beantwoordde deze op merking, maar Hurst zelf was de eerste om de anderen tot stilte aan te manen. Op dit uur van den dag mocht er geen lawaai in de kruisgangen gehoord worden. Garley Channing was nergens zoo bang voor, dan dat zijn kameraden op de hoog te zouden komen van zijn bang zijn in het donker. Men kan zich dus zijn schrik voorstellen, toen Bywater er dien dag een spottende toespeling op maakte. Bywater was 's middags met Charley opgeloopen en had hem een belangrijk ge heim toevertrouwd; enkele uitverkoren jongens zouden Ketch een poets bakken, de sleutels wegnemen en bij maanlicht in de kruisgangen gaan spelen. En nu had den de jongens gedacht, dat Charley waar schijnlijk ook wel van de partij zou willen zijn. Charley aarzelde. Niet, omdat hij bet verkeerd achtte Ketch te bedriegen Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. i Behandeld wordt een voorstel van de classicale vergadering van Nijmegen tot wijziging van art. 27 regl. vacaturen. Dit voorstel brengt in aanraking met de kwestie van den Legger. In 'het voorstel van Nijmegen komt het verlangen tot uitdrukking om aan de in terpretatie van art. 27 naar de bedoeling van art. 60 een wettelijke basis te geven, en de meerderheid der rapporteerende commissie wil aan dat verlangen voldoen. De minderheid heeft echter een andere opvatting betreffende den Legger. Zij adviseert daarom het voorstel af te wijzen. Het rapport wordt gevoegd bij de beide rapporten inzake de Predikants- tractementen. Zij komen thans in behan deling. Allereerst het rapport van Ds Te Win kel, waarvan een der conclusies aandringt op 'het benoemen van een commissie van acht leden tot herziening van 'het regle ment op de predikantstractementen en tot overweging van daarmede samenhangen de onderwerpen. De president 'herinnert aan het destijds door wijlen Dr Niemeyer ingediende voor stel tot het benoemen van zoodanige com missie, dat toenjyerd afgewezen. Nu ech ter zijn de omstandigheden geheel anders. Zonder gevaar is echter de arbeid van zulk een Commissie niet, omdat liet tot nu toe door den Raad van Beheer tot stand gekomen werk er onder zou kunnen lijden. Ook Prof. Brouwer is dankbaar voor het geen de Raad van Beheer heeft tot stand gebracht, maar deze Raad mag geen op zichzelf staande macht worden, welke zich bezig houdt met de taak van de besturen. De conclusie betreffende de te benoemen commissie wordt met op één na algemeene stemmen aangenomen. Aan die commissie zal nu ook het bo venvermelde rapport van Dr Smit over de Leggerkwestie worden ter hand gesteld. Besloten wordt in art. 27 na alinea 1 een nieuwe alinea in te voegen: „Het be drag der verhoogingen, genoemd in art. lc wordt voor de jaren 1934, 1935 en 1936 gesteld op f 120". Deze wijziging zal aan de hoofdelijke stemming der provinciale kerkbesturen worden onderworpen. Vervolgens wordt het gevoelen der min derheid, na een krachtig pleidooi van den rapporteur Ds Te Winkel, met 10 tegen 9 stemmen aangenomen, n.l. de conclusie, waarbij de d.d. 15 Juli ingediende voor stellen van den Raad van Beheer en het door dien Raad gegeven Huishoudelijk reglement worden goedgekeurd. In het bijzonder was bij de discussie de aandacht gevestigd op de maatregelen welke de Raad van Beheer met betrekking tot de z.g. miniatuur-gemeenten meende te moeten nemen. Deze maatregelen behoo- ren ook tot hetgeen de Raad van Beheer op 15 Juli in zijn gewijzigd Huishoudelijk reglement 'heeft vaatgesteld, en waarop de Synode thans hare goedkeuring heeft ver leend. Alleen met hetgeen de Raad van Beheer over zijn rechtspersoonlijkheid heeft opgemerkt kan de Synode zich niet vereenigen. Overigens worden zijn voor stellen goedgekeurd. De heer van der Meene rapporteert over een voorstel van het Nederlandseh Herv. Verbond tot Kerk'herstel, strekkende tot wijziging van de artt. 5 al. 5, 37 al. 1, 56 al. 15, 61 alg. reglement en van art. 11* regl. op de kosten van het bestuur. Het betreft hier de z.g. „Groote Synode". Tegelijkertijd is behandeld een brief van Prof. Brouwer, gericht aan de Synode, waarin hij mededeelt, dat de Vereeniging „Kerkopbouw" gereed is met een nieuw reorganisatie ontwerp en dat dit ontwerp nog niet is ingediend, omdat men eerst overleg wil plegen met het Ned. Herv. Verbond tot Kerkherstel. Het zou onge- wenscht zijn, het door dat Verbond inge diende op zichzelf staande voorstel der Groote Synode te aanvaarden, nu straks een uitgebreid reorganisatie-voorstel zal worden aangeboden. Zooals bekend zal zijn, wil men thans de Groote Synode doen bestaan uit 23 dienstdoende predikanten en 22 dienst doende ouderlingen. Echter blijkt niet, zooals de rapporteur in het licht stelt, dat daarmede een betere vertegenwoordiging van de Kerk zal worden verkregen. Inte gendeel, want N.-Brabant met Limburg zou 10 maal meer afgevaardigden zenden Ketch was nu eenmaal de erkende vij and van de jongens, van Charley even goed als van de anderen maar omdat hij heel wat huiswerk had. Hier werd By water een prachtkans geboden; hij ver koos Charley's aarzeling anders uit te leggen. „Je bent dus bang, miss Charley. Ha, ha, denk je, dat het donker zal zijn in de kruisgangen, dat de maan de spoken niet op een afstand zal houden? Ik begin nu haast te gelooven, dat het waar is, wat ze me onlangs vertelden, hoewel ik het toen ten stelligste heb tegengesproken, na melijk, dat jij bang zou zijn in het donker, dat er spoken op je af zullen komen en je opeten." „Onzin, Bywater" van kleur ver schietend als een verlegen schoolmeisje. „Nu als je niet bang bent, doe je na tuurlijk met ons mee," antwoordde By water sarcastisch. „We zullen reuze fijn spelen. Er komen een stuk of twaalf jon gens. Dat huiswerk is maar onzin, je zult hoogstens een uurtje weg zijn. En het is er niet zoo donker, juffrouw Chan ning." Hierna zou niets er Charley meer van terug hebben kunnen houden om mee te doen. Hij beloofde vast om kwart over zeven in de kruisgangen te zullen zijn. Zoodra hij zijn boterham dan ook op had, zette hij zich aan zijn werk; Tom die in verhouding natuurlijk meer te doen had dan hij, aan den eenen kant van de dan b.v. Zuid-Holland (één op 14.000 en één op 141.000 zielen). De meerderheid der commissie adviseert tot verwerping, één lid is onvoorwaardelijk vóór, en één lid zou de verhouding van predikanten tot ouderlingen anders wen- schen. Het gevoelen der meerderheid wordt met 14 tegen 4 stemmen aangenomen. Ten slotte wordt, overeenkomstig het verzoek van den pensioenraad, gehoord een rapport van Dr van der Meene, beslo ten een wijziging aan te brengen in art. 66 regl. vacaturen, welke bedoeld is als maatregel tegen de predikanten, die hun verplichtingen ten opzichte van pensioen fonds of kas. tot aanvulling van het rijks- emeritaatspensioen niet vervullen. De Generale Synode der Geref. Kerken. Hare samenstelling. De Generale Synode der Geref. Kerken die 22 Aug. a.s. te Middelburg haar drie- jaarlijksche zittingen zal aanvangen, zal als volgt zijn samengesteld: Praeadviseerende leden: Prof. Dr G. van Gelderen, Prof. Dr F. W. Grosheide, Prof. Dr G. Ch. Aalders, Prof. Dr V. Hepp, allen hoogleeraar aan de Vrije Universiteit in de Theol. Facul teit en em. predikant der Geref. Kerken en Prof. Dr J. Waterink, buitengewoon hoogleeraar in de Faculteit der Godge leerdheid aan de V. U., em. predikant der Geref. Kerken. De oudste hoogleeraar der Theol. Faculteit, Prof. Dr H. H. Kuyper, zal door ongesteldheid nog niet aanwezig kunnen zijn. Prof. Dr A. G. Honig, Prof. Dr J. Rid derbos, Prof. Dr T. Hoekstra en Prof. Dr S. Greydanus, allen hoogleeraar aan de Theol. School der Geref. Kerken te Kam pen en em. predikant der Geref. Kerken. In het college van hoogleeraren te Kam pen is een vacature ontstaan door 't over lijden van Prof. Dr H. Bouwman. Leden: Afgevaardigd door de Part. Synode der Geref. Kerken van Groningen, als primi de predikanten: Ds J. J. Miedema te Gro ningen en Ds S. Idema te Winsum en de ouderlingen: R. L. Haan te Groningen en H. E. Bulthuis te Haren, en als secundi: de predikanten Ds J. Berghuis te Win schoten en Ds N. Y. v. Goor te Zuidhorn en de ouderlingen: N. J. Hakkenes te Stadskanaal en W. J. Rietema te Hou werzijl. Afgevaardigd door de Part. Synode der Geref. Kerken van Friesland-Noord als primi de predikanten: Dr W. A. v. Es te Leeuwarden en Ds J. P. Klaarhamer te Dü'kkum en de ouderlingen: Y. Baumfalk te Metslawier en A. v. d. Wal te Harlin- gen, en als secundi de predikanten: Ds J. Douma te Britsum en Ds W. H. den Hou- ting te Huizum en de ouderlingen: D. S. Renzema te Berlikum en S. T. Greydanus te Tzum. Afgevaardigd door de Part. Synode der Geref. Kerken van Friesland-Zuid, als primi de predikanten: Ds D. P. Koopmans te Beetsterzwaag en Ds K. Minnema te Garijp en de ouderlingen: A. Borkent te Heerenveen en Joh. Cnossen Jzn te Hom- merts en als secundi de predikanten: Ds J. Bolm'an te Schettens en Ds G. M. van Rennes te Heeg en de ouderlingen: W. Abma te Oosthem en H. de Vries te Gor- redijk. Afgevaardigd door de Part. Synode der Geref. Kerken van Drenthe, als primi de predikanten: Da N. Duursema te Nieuw- Amaterdam en Ds T. L. Kroes te Ruiner- wold en de ouderlingen: H. Scheffer te Assen en P. Wouda te Meppel en als se cundi de predikanten: Ds J. Schaafsma te Gasselternijeveen en Ds P. Hekman te Beilen en de ouderlingen: J. v. d. Meu'len te Oosterwolde en J. Middelveld Jr te Rui- nerwold. Afgevaardigd door de Part. Synode der Geref. Kerken van Overijssel als primi de predikanten: Dr J. Thys te Zwolle en Ds W. L. Milo te Almelo en de ouderlingen: J. J. Beukenkamp te Den Ham en W. van Engen te Steenwijk en als secundi de pre dikanten: Ds Joh. Jansen te Wierden en Ds J. H. Broek Roelofs te Vroomshoop en de ouderlingen: G. Kuperus te Almelo en Y. v. d. Vinne te De Krim. Afgevaardigd door de Part. Synode der Geref. Kerken van Gelderland als primi de predikanten: Ds J. Douma te Arnhem tafel, hij aan den anderen kant. Zoo wa ren ze druk bezig, toen Hamish binnen kwam. „Wat voor een avond is het, Hamish?" vroeg Charley, denkend aan wat hij doen ging- „Een prachtige," antwoordde Hamish. „Waar zijn de anderen?" „Constance is in de zitkamer, waar ze Annabel pianoles geeft. En Arthur zit daar geloof ik ook, muziek te copieeren. Weer heerschte er stilte in het vertrek. Hamish stond in gedachten voor den haard. Tom en Charley waren verdiept in hun werk. „Hè bah", zuchtte de laatste opeens op een toon van onderdrukt on geduld. Hamish wendde het hoofd naar lfem toe. Hij vond dat het opgewekte, jonge ge zichtje er ongewoon vermoeid uitzag. „Wat scheelt er aan, Charley, oude jon gen?" „Ach, dat nare Latijn, Hamish. Daar kan ik vanavond maar niet mee klaar komen en Tom heeft geen tijd om me te helpen." „Breng het maar eens hier." Charley ging met zijn moeilijkheden naar Hamish. „Ik kan er maar niet mee klaar komen," herhaalde hij. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2