DE ZEEUW ONDER VALSCHE VERDENKING IVOROL TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel HET ADRES A. WILKING Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw F E UIL LET ON. Brieven uit Middelburg, peVtedecfaidsche Jandfiasta (Wordt vervolgd.) VAN ZATERDAG 5 AUG. 1933, Nr 260. Zoo langzamerhand gaat de eene Mi nister na de andere met vacantie, waaruit gien kan afleiden dat het financieel pro gram in groote lijnen klaar is. De Minis ter van Financiën heeft dan ook, vóór hij zijn vakantieverblijf opzocht, nog eenige mede deelingen gedaan omtrent de wijze, waarop de regeering denkt het groote dreigende tekort te dekken. Er zullen komen: lo. Maatregelen om het spoorwegtekort zoo mogelijk te doen verdwijnen; 2o. heffing van een crisisinkomstenbe lasting; 3o. invoering van een couponbelasting; 4o. verdere bezuiniging op den Staats- dienst (o.m. op salarissen). Aan het vraagstuk der belasting van het vermogen in de doode hand wordt mede aandacht geschonken. Dat echter bij de salarisverlaging niet op onverstandige wijze zal worden te werk gegaan, is wel gebleken uit de missive van Minister de Wilde naar aanleiding van de salarisverlaging die men in Kerkrade wilde toepassen. Deze Minister kant zich zoowel tegen hen, die voor het Overheids personeel geen salariskorting willen als tegen hen, die op een ruwe wijze er op willen inhakken. Minister Marchant zag nu ook door de Eerste Kamer zijn wetje tot wijziging der L.O.-wet aangenomen. Hij kan zich nu gaan bezinnen over de verdere bezuini gingsmaatregelen, die volgens hem op on derwijsgebied noodig zijnl Het gemeentelijk drama te Amsterdam is deze week geëindigd met het op com mando der partij-afdeeling aftreden van de roode wethouders. Er zullen nu in Sep tember andere mannen gezocht moeten worden, die over meer moed beschikken om te bezuinigen dan de heengaande. Dat het noodig is, dat onze regeering ook volle aandacht schenkt aan onze Oost, is weer gebleken. Reeds geruimen tijd is daar door een tweetal organisaties op brutale en ontoelaatbare wijze actie ge voerd tegen het Nederlandsche staatsge zag. Het verdient echter toejuiching, dat een der voornaamste raddraaiers, Ir Soe- karno, in arrest is gesteld en dat zoo noo dig nog verder gaande maatregelen zul len worden genomen. Wat er deze week in Duitschland is ge beurd, verdient wel onze aandacht. Het is merkwaardig, dat het nationaal- socialisme, nu allerwege van een crisis in de nationaal-socialistische beweging ge sproken wordt, plotseling tot de ontdek king komt, dat de communistische orga nisaties weer allerwege in opbouw zijn, en dat die opbouw reeds zoover gevorderd is, dat het nationaal-socialisme naar het le ven wordt gestaan. De communistische actie onthult, dat Duitschland niettegenstaande den z.g. na- tionalen heropbouw nog allerminst tot een werkelijke eenheid is geworden en dat sterke krachten aan het werk zijn, welke het regiem ondermijnen. Hoe het met dit Hitler-regiem nu in werkelijkheid gesteld is, is uiterst moei lijk te zeggen. Uit Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk en Engeland komen ernstige geruchten, welke den toestand in Duitsch land als dreigend voorstellen. Dit is zeker, dat er voor de leiding der partij moeilijke tijden aanbreken. Er zal nu gewerkt moeten worden. Uit het verre Oosten komt het bericht, dat Gandhi weer is gearresteerd. Daarop is een betrekkelijk zwakke reactie ge volgd. Het schijnt, dat hij bij zijn volgelin gen terrein verloren heeft, misschien wel, dat zijn rol uitgespeeld is. Gandhi's arres1- tatie is in ieder geval heel koel opgevat. Toch moet Engeland voorzichtig zijn. Juist de laatste dagen heeft het weer er varen, dat de revolutionnaire geest nog in enkele gebieden van Britsch-Indië krach tig woedt. Zoo heeft de Engelsche pers veel meer bezorgdheid aan den dag gelegd Vrij naar het Engelsch. 107). „Harry", zei hij, „ik hoef je zeker niet op het hart te drukken geen triomf in je houding te leggen tegenover Tom Chan- ning, mocht je heden boven hem verko zen worden". „Daar is geen kans op, vader, Channing wordt senior". „Hoe weet je dat?" „Uit iets, dat Pye zich heeft laten ont vallen. We beschouwen Channing reeds zoo goed als senior". Indachtig het gesprek met den heer Pye kon mijnheer Huntley de meening van fijn zoon zoo niet deelen. „In ieder ge val, Harry, denk om wat ik zeg", her haalde hij. „Toon je een waar vriend van Tom, mocht jou de eer geworden inplaats van hem". „Vader, het zou niet eerlijk zijn mij voor te trekken boven hem", zei hij im pulsief. „Neen. Jullie verdiensten in aanmer king genomen, komt hem het seniorschap toe". voor het lucht-bombardement van twee dorpen aan de Noord-West gTens van In- dië dan voor de arrestatie van Gandhi. Die uithoek is door Engeland steeds als een gevaarlijk terrein beschouwd, want vandaar kan de bolsschewistische propa ganda geheel Britsch-Indië binnendrin gen. CLXXII Amice, Onder een tropische warmte rekte de laatste raadsvergadering zich weder tot zeven, ure. Nu was de agenda wei eenigszins overladen met 23 punten^ w.o. vele minder belangrijke, doch en ging met een aantal stemmingen nog al veel tijd heen. De voorzitter hield dap per vol en mocht er in slagen te voor komen, 'dat de vergadering om 8 uur moest worden voortgezet. Wie echter mocht meenen, dat de Raad nu van den, gewonen rusttijd tot September a.s. zal. genieten, kan wel eens bedrogen uit komen. Immers er werd weder eene raadsvergadering vóór 19 Aug. a.s. gesig naleerd, met het oog op de vaststelling of wijziging der bouwverordening, die vóór September a.s. haar beslag noodza kelijk moet hebben verkregen. In deze ver gadering zal echter een der wethouders moeten presideeren, vermits de burge meester dan nog wel niet van zijn verlof terug zal zijn. Doch heden was ZijnEdel Achtbare pre sent en mocht er in slagen den weg, voor deze vergadering aangewezen op een ge moedelijke manier af te leggen, hoewel hij een enkele maal de zweep zachtkens liet klappen. En de raadsleden waren dit maal nog al volgzaam. Zelfs een enkel opstekend zuchtje vermocht de oppervlak te van het water niet te doen rimpelen. Ook een jobstijding, waaronder wij ver staan de mededeeling, dat de rekening over 1932 sluit met een nadeelig saldo van bijna 12 mille, bracht niet al te groote ontsteltenis, hoewel wij dat de laatste ja ren eigenlijk niet meer gewend zijn. Doch nu blijkt alles mogelijk te zijn. Dit tekort van 12 mille had nog f 1500 hooger kun nen zijn, als het Burgerlijk Armbestuur gevolg had willen geven aan een schrifte lijken wenk van B. en W. om gezegd be drag aan een der dokters-specialisten uit te keeren, die dit bedrag volgens ge zegd Armbestuur ten onrechte had ge declareerd. De burgemeester 1 zich dien schriftelijken wenk terecht niet herinne rende kreeg op zijn vraag van het raadslid, dat deze mededeeling deed, het antwoord dat deze schriftelijke wenk tij dens het burgemeesterloos tijdperk, van B. en W. was uitgegaan, doch „gelukkig" niet was' opgevolgd; waarop de Wethou der Onderdijk later liet volgen, dat dit woord „gelukkig" in den mond van be doeld raadslid „misplaatst" was. Of dit werkelijk zoo is? Is het niet „ge lukkig", wanneer een sommetje van f 1500 behouden blijft voor de niet al te zeer gespekte gemeentekas? Zou het niet „ongelukkig" zijn als zulk een bedrag ten onrechte, volgens het bestuur in kwestie, werd uitgegeven? En is het niet te laken, wanneer het Dagelijksch Bestuur der ge meente van zijn overwicht tracht gebruik te maken, om een rekenplichtig Armbe stuur er toe te brengen iets onverschul digd te betalen? Misplaatst is dus de po ging van een der beide Wethouders om te trachten een dergelijke handeling goed te praten. Daar komt nog wat bij. De rekeningen van meerbedoelden specialist beginnen onrustbarend hoog te worden. Men hoore slechts. Volgens de rekening van het Burg. Armbestuur werd in 1928 voor alle specialisten uitgegeven f794; voor 1930: f 893.25 plus een onbetaalde reke ning van een specialist groot f 1100; voor 1932 f 3372.75 plus een betwiste reke ning groot f 1500. In 1933 is weder een rekening van één specialist ingekomen over 1932 van een kleine f 3000, w.o. een aantal rekeningen van particuliere pa tiënten, die onbetaald bleven, waaruit de medicus afleidt, dat de patiënten eigen lijk onder de bedeelden van het B. A. moe ten worden gebracht en deze instelling dus hunne rekeningen moet betalen. Dat is eene merkwaardige opvatting, die, als zij geldend wordt verklaard, van het Burg. Armbest. nog heel wat betalin gen zal vergen. Wanneer immers deze Harry lachte. „Hij staat nu eenmaal boven mij op de lijst. Waarom zegt u dat allemaal vader?" „Omdat ik geloof, dat jij meer kans maakt dan Tom. Ik hoop, dat ik mij ver gis. Ik gun hem het seniorschap zoo van harte, hij heeft niets gedaan om het te verliezen". „Als Harry het seniorschap zou aanne men, waarmee hij Tom van zijn rechtma tige plaats verdringt, zou ik me schamen hem mijn broer te noemen", viel Ellen met flikkerende oogen in de rede. „Dat is het niet, Ellen. Jullie meisjes begrijpt het zoo niet", gaf Harry ten ant woord. „Als Pye Tom het seniorschap onthoudt, doet hij het niet om mij boven Channing te verheffen. Het is, omdat Lij het Tom dan in geen geval wil geven. Weiger ik het uit vriendschap voor Tom, dan krijgt Yorke het. Maar al's u wenscht, dat ik het niet zal aannemen, zal ik het natuurlijk niet doen, vader. Ik heb het heelemaal niet verwacht dus is het ook geen tegenvaller voor me" „Jou weigering zou Channing in geen enkel opzicht van nut zijn", zei de heer Huntley. „Ik zou ontstemd zijn geweest, Harry, als je je door Yorke de loef had laten afsteken. Maar ieder heeft zijn rech ten. Ik herhaal slechts: handel als een waar vriend tegenover Tom; mogelijk kom opvatting algemeen wordt, en elke leve rancier die geen betaling ontvangt, zijn schuldenaar zal gaan beschouwen, als iemand die van het Burg. Armbestuur behoort te trekken, zal het gemeentelijk subsidie dezer instelling wel eenige malen moeten worden verhoogd. Er komt dan heel wat werk voor Maatschappelijk Hulpbetoon, als dit lichaam het Burg. Armbestuur zal gaan vervangen. Doch: alle gekheid op een stokje. Aan al dit verantwoordelijk en voor de ge meentekas fnuikend bedrijf moet onmid dellijk een einde komen. Waarvoor is er een controleerend gemeentegeneesheer? Toch zeker niet om al de declaraties zijner collega's zonder slag of stoot te fiattee- ren? Het is in den Rand gezegd en het wordt hier nog eens herhaald: Moeten al die patiënten, die door de medische we tenschap als „afgeloopen gevallen" wor den beschouwd, aan wie niets meer te doen is, steeds periodiek worden bezocht, al beperkt zich dan de therapie tot het vragen naar de nachtrust en moet voor al die „ontmoetingen" steeds een zeker ho norarium, zij het een klein, worden opge schreven? Waar moet het heen, als er hier van geen controle meer sprake is? Het subsi die der gemeente aan het Burg. Armbe stuur heeft thans de f 150.000 per jaar overschreden daarbij komt nog een jaar- Iijksch tekort van ruim f50.000 aan het Gasthuis, dat ook door de gemeente moet worden gedekt. Waar moet dat geld van daan komen? Als de 150 opcenten op de personeele belasting eerlang op 200 worg den gebracht, is men er nog lang niet. Caveant consules! Dat het gemeentebe stuur wake, of anders gaan we met volle zeilen den zeeweg van Zaandam en Am sterdam op. En zal dan het Middelburg- sche vijftal socialistische raadsleden even recalcitrant zijn, als1 hun collega's in die gemeenten? Vriendschappelijk groetend, t.t., METELLUS. Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST Een ongeluk iu een klein hoekje. Woensdag reed te Oegstgeest een vrachtauto beladen met steenen. Op de hoogte van de R.-K. Kerk viel een der steenen eraf en kwam op een der wielbanden terecht met het gevolg, dat de steen over een afstand van ongeveer acht meter werd weggeslingerd en den woonwagen bewoner L. trof. Deze werd in bewusteloozen toestand naar het zie kenhuis te Leiden overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. Inbraak in een hutje op de hei. De in een hutje op de Buurser- heide onder de gemeente Haaksbergen in groote eenzaamheid wonende W., die men eenige maanden geleden ook reads van zijn spaarduitjes beroofde, doch toen, dank zij de activiteit van de politie we der in het bezit van de hem ontroofde geldsom 'kwam, is deze week weer tot slachtoffer gemaakt. Zoowel Maandag als Dinsdag jJ. is er bij hem 'geld gestolen. De rijks- en de gemeenteveldwachter be gonnen aanstonds na aangifte van den diefstal het onderzoek en hebben aange houden den 19-jarigen kruideniersbedien de H. uit Lonnekar, tegen wien zware vermoedens waren gerezen. De aangehoudene heeft tenslotte be kend den diefstal te hebben gepleegd. Een bedrag van circa f 16 is nog op hem bevonden. Hoeveel geld de oude man 'kwijt is geraakt, weet deze niet te zeggen. ik straks nog even bij jullie op school" „U vaderl Waarom?" „Dat is mijn zaak", lachte de heer Huntley. Het is al tien over half tien, Harry. Harry holde de gang in, greep zijn schoon koorhemd, dat daar voor hem ge reed lag, nam zijn pet van den kapstok en wilde weggaan, toen hij door Ellen werd tegengehouden. „Harry, het is schandelijk zooals Tom behandeld wordt. En zijn broer Hamish is bovendien nog onschuldig ook". „Hamish", viel Harry haar met een hreede grijns in de rede. „Waar 'het hart vol van is. De jonge dame kreeg een vuurroode kleur. „Je weet, dat ik Arthur wilde zeg- genl Maar het is een schreeuwend schan daal jegens Tom. Hoe je het ook beschouwt hij heeft in ieder geval niets gedaan om zijn rechten te verspelen. Als je er iets aan kunt doen om hem het seniorschap te bezorgen in plaats van je zelf, wees dan een kerel en doe het. God ziet alle dingen". „Ik kom vast en zeker te laat!" ant woordde Harry ongeduldig. En weg hol de hij door regen en modder, zonder een oogenblik vaart te minderen eer hij de school bereikt had. Hij hing zijn muts op, gooide zijn koor hemd over een bank en liep met uitgesto- "Veertig varkens omgeko men. Gistermorgen is brand uitgebroken iu de boerderij vau den heer van H. 'te Berlicum. Het vuur greep zoo snel om zich heen, 'dat van den inboedel niets kon worden gered, terwijl veertig varkens in de vlammen omkwamen. Rumoerige enongewensch- te ontvangst. Zooals men zich zal herinneren, is h^et '•ommunistisch ge meenteraadslid van Rotterdam de heer W. H. Reuderink ©enigen tijd geleden door het Haagsche Gerechtshof tot 5 dagen hechtenis veroordeeld wegens op ruiing. De heer Reuderink heeft zijn straf uitgezeten ,en zou gistermorgen vrijge laten worden. Hoewel hij zijn partijgenoo ten verzacht had, hem niet op te wach ten, waren er tegen half elf toch onge veer honderd menschen voor het ge rechtsgebouw aan den Noordsingel aan wezig, die den Heer Reuderink met den roep „Rood Front" ontvingen. Toen de heer Reuderink daarna den Noordsingel afliep in de richting van de Zomerhof straat, vormde zich achter hem een stoet, die zich nog al luid ruchtig gedroeg. Een inspecteur van politie, die met enkele agenten aanwezig was, adviseerde daarop den heer Reuderink om met de tram naar huis te gaan. Deze weigerde dit echter en daar zijn volgelingen ach ter hem bleven loopen onder het ge schreeuw van communistische strijdkre ten, zag de politie zich genoodzaakt, in te grijpen. Zij voerde een paar charges uit, waarbij enkele rake klappen met de gummistok vielen en het grootste deel van des heeren Reuderink's gevolg was dan ook al spoedig verdwenen. r Werkloozen geschorst. Dézer dagen zijn 33 werklooze Zaandam- sche arbeiders, te werk gesteld bij de werkverschaffing aan de Schipbeek, on der Almelo, geschorst tot 28 Augustus, op grond van het feit, dat zij1 voor de tweede maal in plaats van om half zeven, om half acht op het terrein der werkver schaffing arriveerden. De arbeiders ver klaarden te hunner verontschuldiging, dat de zware regenval hen verhinderd had op tijd aanwezig te zijn. De Ned. Heide maatschappij echter stelt zich op bet standpunt, dat de arbeiders ook bij on gunstige weersgesteldheid op tijd aanwe zig moeten zijn, aangezien er voldoende schuilplaatsen op het terrein zijn, waar de arbeiders zich gedurende het slechte weer kunnen ophouden. De geschorste arbei ders zijn bereids te Zaandam gearriveerd en mogen gedurende hun schorsingster mijn slechts in natüra worden gesteund. De directeur der Arbeidsbeurs te Zaan dam stelt ter bevoegder plaatse een on derzoek in. De nötfd in W e s t-F r i! e s- la n d I Er heerscht groote nood in West- Friesland. De tuinders storten hun aardappelen op de „kerkhoven". Burgemeesters moeten de organisaties manen zich van nood- betoogingen te onthouden. Dagelijks wor den smeekgesohriften naar de Regeering gezonden. Grootebroek is een der dorpen die het allerergste getroffen zijn. En te Grootebroek bouwt men.de kermisöp. Het voorbeeld van Bovenkarspel, waar in verband met den hevigen nood de ker mis is afgeschaft, is door de andere Streekdorpen niet gevolgd. Vergiftiging te Barneveld. Te Barneveld heeft zich een ernstig ver- giftigingsgeval voorgedaan. Het echtpaar H. D. heeft door de warmte bedorven voedsel gebruikt. Dé 56-jarige heer D'. is dientengevolge overleden. Dó vrouw is herstellende. WAT ZAL HET LOT ZIJN VAN ONS TE VEEL AAN RUNDVEE? Zooals men weet, is in ons land de veestapel allengs veel te groot geworden en worden er sinds geruimen tijd pogingen aangewend om het surplus^ dat in de honderdduizenden loopt, te spuien. Er zijn reeds stappen gedaan om de koeien aan Rusland te verkoopen, doCh de Rus sen hebben niet zoodanige voorwaarden kunnen aanbieden, dat hun offerten voor ons aantrekkelijkheid hadden. Gemeld wordt, dat de Nederlandsche regeering van plan zou zijn, een groot ge- ken hand recht op Tom Channing af, die als senior juist de lijst opensloeg. „Geluk, oude jongen!" riep hij' met zijn heldere stem, die door het ruime vertrek weer klonk. „Ik hoop, dat ik je nog heel wat keertjes zoo in functie mag zien". „Dank je, Huntley", antwoordde Tom. En hij ging voort de namen af te lezen, ofschoon zijn wangen gloeiden bij het hoo ien van het afkeurend gesis, dat uit ver schillende kanten van het lokaal opsteeg. Toen de namen afgelezen waren, trok ken de jongens hun koorhemd aan en stelden Zich in rij en gelid om naar de kerk te gaan. Tom. had juist het teeken gegeven om af te marcheeren, toen Pierce senior het in zijn hoofd haalde van zijn plaats te loopen. „Halt!" riep Channing. „Pierce senior, ga naar je plaats". „Ik denk er niet aan", antwoordde hij. „Wat verbeeld je je wel", voegde hij er met een spottenden lach aan toe. „We zijn voor een dag eens zonder senior". „Naar je plaats", donderde Tom, wit van kwaadheid. „Op het oogenblik ben ik senior, Wat er straks ook mag gebeu ren, en ik wil gehoorzaamd worden. Ga naar je plaats". Er was iets in Toms oogen, in Toms toon, dat Pierce ontzag inboezemde en schaapachtig ging hij naar zijn eigen deelte ran den Nederlandsch en veestapel te laten afdaent—j-l on vol uomea Loe-. -e doen verwerken. Bij do blikfabriekon hier te lande zouden enorme bestellingen zijn gedaan. In kringen, waar men met den toe stand van het vleeschconservenbedrijf op de hoogte kan zijn, hebben de desbetref fende geruchten sterk de aandacht getrok ken en men verbaast er zich daar over, hoe de Nederlandsche regeering tot een dergelijken maatregel haar toevlucht zou kunnen nemen. De allerbeste Zuid-Ameri- kaansohe corned beef, aldus verzekerde men daar, kost hier te lande, geleverd in kisten, inhoudende 12 blikken van 6 Ame- rikaansche ponden, f 8.50 tot f 10 per kist. Zoo'n kist bevat dus 72 Amerikaan- sche ponden vleesch, wat ovoreenkomt met ongeveer 33 K.G. Nu zou een kist van gelijken inhoud Nederlandsch vleesch, al leen uit hoofde van de door de regeering aan de fabrikanten vergoede kosten van bereiding, alsmede voor de vervaardiging van de blikken en van de kist zelf uitko men op nagenoeg f 12. Het zou bovendien betee'kenen, dat alleen fabricage en ver pakking van het Nederlandsch product nog meer zouden kosten dan een heele kist van het Zuid-Amerikaansche corned heef. Summa summarum zou dus de Ne derlandsche regeering voor hel vleesch in het geheel niets ontvangen; zij zou op elke kist zelfs nog enkele guldens toe- leggen. De eenigen, die er, afgescheiden van de blikfabrikanten en de emballagefabrieken beter van zouden worden, zijn de vleesch- warenf abrikanten. Of evenwel de Nederlandsche boeren stand en de Nederlandsche bevolking in haar geheel bij dergelijke maatregelen ge baat kunnen zijn, lijkt wel zeer de vraag. Heel ernstig moet de vraag onder de oogen gezien, of er geen andere oplossin gen zijn om 'het teveel aan rundvee kwijt te raken. Want behalvo het geweldige ver lies, waarmee deze transactie gepaard! moet gaan is er nog de omstandigheid, dat men bezwaarlijk tot redelijken prijs afzet van deze corned beef zal vinden. Het grootste gedeelte van de productie zou bij gebrek aan voldoenden afzet, ver nietigd moeten worden. I DOOS 20 CT-TUBE 55 EN 60 CT. I Da pluk van de roode bessen. De rijkstuinbouwconsulent schrijft in het „Zeeuwsch Landbouwblad": De hoeveelheid roode bessen, die wordt aangevoerd, is afnemende. D'e zeer warme weersgesteldheid heeft dit product ernstig beschadigd. Dé belangstelling van de zijde van den handel is echter toenemende, waardoor de prijs wat omhoog is gegaan, en aan het einde van de vorige week steeg tot bijna 6 cent, om deze week bijna 7 cent te zijn. Hoewel dit belangrijk meer is dan tijdens de volle pluk werd besteed, blijft deze prijs toch nog beneden den kostprijs ook al wordt deze nog zoo zuinig bere kend. Dö voor roode bessen gemaakte middenprijs is dan ook zeer slecht ge weest en heeft zich bewogen rond de afle- veringskosten en het finantieele resultaat van deze teelt is nog slechter geweest dan voor de kruisbessen, althans wat het hoofdproduct in Zeeland de Duitsche Zure betreft. De aflevering van de Fay's Prolific is 'wat gunstiger geweest. Steeds duidelijker teekent zich ook op dit gebied af, dat men meer aangewezen is op de binnenlandsche markt en door de fabrieken geen hooge prijzen meer wor den besteed ook al is er behoefte aan het product. Interessante Regeeringspub)icatie9. Het verslag van den landbouw vermeldt omtrent de eieren, dat in 1931 de uitvoer nog gestegen is, en jammer genoeg, dat over 1933 deze cijfers geheel anders zul len luiden. Hoewel de uitvoer in 1931 in plaats terug. Channing zou wel een flink senior blijken. Zwijgend gingen de jon gens naar de kerk. De deken was tegenwoordig; ook drie kanunniken Dr Burrows, de onderde ken, Dr Gardner en mijnheer Mence. Hoewel Gaunt het schoolleven vaarwel had gezegd, had de nieuwsgierigheid hem dien dag toch weer naar de kelk gedreven. „Ik hoop, dat je je plaats zult behouden, Óhanning", fluisterde hij Tom toe, toen deze voorbijging. Toen om elf uur de dienst voorbij1 was, gingen de jongens naar de school terug, waar het examen, dat eens in de drie jaar plaats had, zou worden afgenomen. De deken was over het algemeen zeer tevreden en zeide dat ook. Toen het examen voorbij was, wendde mijnbeer Pye zich tot de jongens. „Jongens, over de lof, die de deken jullie toezwaait, verheug ik me nog meer dan jullie. Het is niet noodig dat ik nog iets toevoeg aan de woorden, door den deken tot jullie gesproken, wat betreft jullie toe komstig gedrag en vorderingen. Ik kan slechts met hem hopen, dat we steeds even tevreden over jullie kunnen zijn als he den".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5