Theetuin Hotel de l'Union VERLOVINGSRINGEN SIMONS-GOES Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws WEEK-ABONNEMENTEN Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand. Marktberichten. Radio-Nieuws. Advertentiën. VLISSINGEN L. Vorststraat 82 Opgerloht 1846 LEERLING enthousiasme voor ontwapening tfce ver gaat. De synode besluit, op voorstel van baar president, zich over het formuleeren en uitvaardigen van zulk eene motie nog nader te zullen beraden. De heer Bruins rapporteert over een voorstel van de class, vergadering van Franeker tot instelling van eene commis sie tot bestudeering van het vraagstuk der onkerkelijkheid. De commissie stelt voor thans niet dn te gaan op dat denkbeeld, maar het rapport der commissie te publi- ceeren. Alzoo besloten. De heer Boonstra rapporteert over eenige voorstellen, ingediend door de com missie in zake helt groote stadsprobleem. De rapporten over 'die voorstellen worden ter inzage gelegd. Zondag 6 Juli. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds Steinz (H. Doop). 'sHeer Hendrikskinderen, vm. ds Han sen, nm. dr v. Selms (verbeterd ber.) Kats, vm. geen dienst, nm. ds Hansen. Kortgene, vm. en av. 6 u. ds v. d. Most v Spijk Nisse, 9.30 u. ds Blanson Henkemans, nm. geen dienst. Koudekerke, 9.30 u. ds Hartjes, 2 u. ds de Kluis. 'tZand, 10 u. ds Coolsma van Lathum, 6 u. ds Oosthoek van Zoutelande. Geref. Kerken. Domburg, 9.30 u. ds Visser, 2 u. lees- dienst. Westkapelle, vm. leesdienst, mn. ds Vis ser. Geslaagd te Rotterdam voor de boofdacte de heer P. D'. Blomaard, onder wijzer te Stellendam. Geslaagd voor de akte Fransch L.O. mej. W. A. ten Kate, Koudekerke. Geslaagd voor akte Engelsch L. 0. mej. H. J. Dykstra te Ovezand. Geslaagd voor bet notarieel examen deel II de heer J. G. Kram te Kapelle. Geslaagd voor de hoofdakte dhr M. G. Deurloo te Oud-Vosmeer. Geslaagd voor Mercuriusdiploma boekhouden, gehouden in Juli 1933, de heeren M. Boer en A. M. de Dreu, beiden te Goes. Dhr Boer slaagde bovendien voor het examen boekhouden afgenomen van wege de Vereen, van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam. Zij genoten hun opleiding bij. dhr W. de Glas, accountant en leeraar Boekh. M. 0. te Goes. Brandte Zaandam. Te Zaandam is gisteravond door onbekende oorzaak waarschijnlijk broeiing brand ontstaan in de houtmeelfabriek van de Stoomhoutzagerij de Tijdgeest, tegen over het spoorwegstation. Met de drijvende motorspuit, die het vuur met 2 stralen bestreed, slaagde men er in den brand te beperken tot een ge heel met zaagsel gevulde steenen loods met ijzeren dak. Een hoeveelheid van 100 ton zaagsel ging verloren. De totale schade wordt geschat op f 5000. DeLutine. De motor met pers- en zuiginstallatie is gisteren begonnen te pompen. Een groote straal water kwam hoven uit den bergingstoren van de Lu- tine, waardoor de kegel naar beneden zakt. 'Het lijk in het bosch. "We maakten gisteren melding van het vinden van een lijk onder Loon op Zand. Men kan gevoeglijk misdaad uitschake len en veronderstellen dat hier een onge luk met het jachtgeweer in het spel is. Vermoedelijk is de man gestruikeld de grond is vrij; oneffen en is toen onver wacht het schot in een noodlottige rich ting, juist toen de man voorover struikel de, afgegaan. De ongelukkige was gehuwd, doch had geen kinderen. De typhusgevallen te W i n s u m Thans is door de bacteriolo gen vastgesteld dat de baccil die te Win- sum afgeleverd ijs heeft besmet en waar door tal van personen ongesteld zijn ge worden, genaamd is de aertrijcke baccil. De toestand der patiënten gaat over het algemeen goed vooruit. Doordat oen aan tal hunner zich echter niet heeft gehou den aan het door den dokter voorgeschre ven dieet, is de toestand bij enkelen ver ergerd. Dat het 'gevaar voor besmetting niet denkbeeldig is, werd bewezen door het feit dat zich gisteren een nieuw geval heeft voorgedaan, dat uitsluitend door besmet ting kan zijn veroorzaakt. Minister Verschuur 'heeft hen auto-ongeluk. Toen Donder dagmorgen minister Verschuur met zijn edh'tgenoote in een auto op den Rotter- damsdhen weg nabij Zwijndrecht een vrachtauto wilde voorbij rijden, week deze wagen juist naar links. De auto van den minister moest, om een aanrijding te voor komen, nog meer naar links uitwijken en kwam daarbij in de tramsporen en vervol gens in een sloot terecht. De minister en mevrouw Verschuur kwamen er bij dilt ongeval wandergoed af. De auto werd vernield. Een vrouw levend begra- ven? De politie te Oostende heeft een officier-marconist van de marine gearres teerd, 'die er van verdacht wordt een vrouw levend in de duinen 'bij Oostende te heb ben begraven, als gevolg waarvan zij is overleden. Eenige dagen geleden 'gingen 'kinderen, die onder toezicht van een geestelijke in de duinen aan het spelen waren op de zelfde plaats 'graven en tot 'hun groote ontzetting vonden zij in den kuil een 'lijk, waardoor de politie de misdaad op het spoor kwam. De officier ontkent alle schuld. De poli tie heeft ook den zoon van een ambtenaar uit Oostende gearresteerd. (Telegr.) He't stelen 'begint weer. Het is 1 Augustus geweest en de nieuwe rij wielplaatjes zijn op de fietsen aange bracht. Het is thans 3 Aug. en de dieven zijn al weer op pad. Te Blaricum zijn uit de rijwi'elhergplaats van de Jeugdherberg „de Regenboog" twaalf belas (ingmerken ont vreemd. Electrisch scheer-appa- raalt. Electrisdh scherenI Waarom ooik dit niet, na zooveel mechaniseering van den arbeid en na i&lec'trificafie van onge veer alles wat elec'trisoh kan geschieden? Het is de firma Siemens, die onder den naam „S'irama" een handig apparaatje in -den handel brengt, dait zich uiterlijk wei nig van de bekende scheerapparaten on derscheidt. Alleen de steel ds 'dikker, om dat daarin een klein motortje is aange bracht, dalt_ gedreven wordt door een ge wone 4.5 Volt za'kbatterij, welke aan het geheel door een snoer verbonden is en die men tijdens het scheren vóór of naaslt zich kan plaatsen of zelfs in een der zakken van een pyjama kan onderbrengen. Door 'een even eenvoudige als vernuftige constructie geeft het osje van den motor aan helt mesje een zeer snelle horizontale beweging, zoadat men niets anders te doen heeft dan het het apparaat zonder 'druk op 'de huid te plaatsen en naar voren te bewegen: men scheert n.l. direct „op". Het mesje mijdt daarbij door zijn snel heen en weer gaande beweging 'de haren af, meldt de Teiegr. Straatjeugd en schil- 1 e b o e r. In de laatste weken, sedert de lagere scholen hun deuren gesloten hebben, moest, naar van de zijde der Ar beidsinspectie te Amsterdam wordt mede gedeeld, door inspecteurs van den Arbeid en Ambtenaren van de Arbeidsinspectie verscheiden malen gewaarschuwd worden tegen een bepaald soort overtreding van de Arbeidswet, die een typisch groote- stadsvacantieverschijnsel is. De schilleboeren, bekende verschijningen in Amsterdam, waar zij met een paard of ezel bespannen wagen bet afval van de groenten en etensresten ophalen, zien zich vooral in vacantietijd dikwijls v^/gezeld van kinderen, die helaas hun vacantiege- noegens in de straten der stad moeten vindten. Voor velen is het een groote at tractie', op den dagen van den schillen boer te mogen meerijden of de leidsel® van het paard te mogen vasthouden, en dik wijls ziet men dan ook de laatste weken kinderen op de wagens der schilleboeren of met de wagens meeloopen. Natuurlijk willen de kinderen, in ruil voor dit „voor recht", 'den schillenboer graag ter wille zijn of een wederdienst bewijzen. Gebleken is, dat door vele schillenboe ren van deze bereidheid der kinderen mis bruik wordt gemaakt door hen te gebrui ken bij het ophalen der schillen. In vele gevallen loopen de kinderen ochtenden lang trap op, trap af om twee en drie hoog schillen en afval voor den schillenboer op te halen. Enkele malen 'krijgen zij hier voor een paar centen of een dubbeltje, doch in de meeste gevallen voelen de kin deren zich reeds voldoende beloond als zij daarna op den wagen mogen meerijden. Zij rijden dan, na een halven dag „voor hun genoegen" te hebben gesjouwd, mee naar Sloten, Ouderkerk of een der andere randdorpen rondom Amsterdam en krij gen dan zelfs niet het geld voor bus of tram om naar de stad terug te keeren, zoo dat zij naar huis moeten loopen. De kin deren, bijna altijd nog leerlingen der lan gere school, zijn nooit ouder dan twaalf, heel vaak ook zeven of acht jaar oud. Evenals verleden jaar tijdens de 'groote vacan'tie zal de Arbeidsinspectie ook thans 'ingrijpen, omdat de schilleboeren, die al dus van. 'de vacaaitie der schoolkinderen misbruik maken, beschouwd kunnen wor den als overtreders van art. 9 der Ar beidswet. In de afgeloopen weken heeft de Arbeidsinspectie Zich 'beperkt tot het ge ven van waarschuwingen. Thans 'zal zij overgaan tot het verbaliseeren der schil leboeren, 'die den vrijwilligen kinderarbeid exploiteeren, wegens overtreding van .art. 9 der Arbeidswet, welke overtreding zwaar gestraft zal worden. HET DUITSCHE MYSTERIE, Er blijft rond Duitschland een myste rieus waas hangen, schrijft de Msb. Wie meent, dat hij de zuivere waarheid over Duitschland kan verkondigen, geeft zich aan een illusie over, wijl hem de werke lijke grondslagen om zich een oordeel over de situatie te vormen, geheel ontbreken. Men moet met berichten en statistieken uiterst voorzichtig zijn. Men weet nooit, of ze met de werkelijkheid overeenstem men, slechts dat ze, in het oog der huidi ge bewindvoerders, geschikt zijn om er den moed in te houden en aldus het natio- naal-socialistische regiem, dat met den staat gelijkwaardig wordt geacht, te be stendigen en te handhaven. Ten opzichte van alles, wat het offi cieels Duitschland aan de buitenwereld meent te moeten mededeelen, heersebt dan ook een bijna 'onbegrensd wantrou- wen, en vandaar dat elk teeken, dat op een crisis in Duitschland zou kunnen wij zen, aangegrepen wordt om te pogen zich een juister beeld van de werkelijkheid te vormen. Een zeer merkwaardig staaltje daarvan vonden we dezer dagen in de „Reichs- post", welke in een zeer gedocumenteerd artikel alle berichten nit bet financieele en economische leven van Duitschland aan een grondig onderzoek onderwierp, en dan tot de volgende conclusie kwam: „Een staat met een binnenlandsch, niet-geconsolideerd deficit van minstens 6,55 milliard mark en met een buitenland- sche schuld van ongeveer 20 milliard mark; met een snel afnemenden export; met een binnenlandscbe markt welke slechts door het initiatief en de materi- eele hulp van den met schulden overbe lasten staat eenigermate „levendig" ge maakt kan worden; met een werkloozen- heir van zes zeven millioen menschen; met een levensstandaard, welke voor de helft der twaalf millioen werkers een ge middeld loon van ongeveer twaalf mark per week en per persoon aanwijst; en met een poitiek welke noch naar buiten, noch naar binnen ook maar de geringste con structieve idee toont en bet zwakke ver trouwen met den dag doet verminderen; zulk een staat kan slechts door de midde len van het z.g. „krachtige geweld" in stand gehouden worden." De „Reichspost" laat zich na deze con stateeringen nog allerminst tot de voor spelling van den val van het Hitleria- nisme verleiden, integendeel. „Theore tisch, zegt het blad, zou het derde rijk eigenlijk reeds afgedaan hebben. Prac- tisch echter kan het nog jarenlang stand houden, wijl de krachten, welke het hui dige systeem zouden moeten aflossen niet georganiseerd zijn en zelfs niet de fy sieke mogelijkheid bezitten om zich te organiseeren." Andere Oostenrijksche bladen, die het is heel begrijpelijk alle materiaal, dat maar eenigszins tegen het Duitsche nationaal-socialisme kan samengebracht worden, bijeengaren, zijn heel wat pes simistischer (of optimistischer, al naar het standpunt, dat men inneemt). Zoo publiceert de „Wiener Zeitung" een reeks artikelen, welke een somber licht op den toestand in Duitschland werpen. Onder den titel „Die Hochburgen fallen", geeft het blad een beeld van de innerlijke ver deeldheid, welke in de regeeringspartij heerscht. Die „voornaamste burchten" zijn Munchen, Silezië, Oost-Pruisen en Sleeswijk-Holstein. En juist vandaar zou den de Jobstijdingen voor de Hitlerre- geering het drukst binnenkomen. Munchen, vertelt het blad, is niet be trouwbaar meer, deels uit aangeboren trots tegen Berlijn, ten andere, wijl het in zijn verwachtingen zoo diep teleurge steld is. In Silezië broeit een stille brand welke elk oogenblik kan oplaaien. In Silezië heeft de partij haar spel reeds verloren, evenals in Oost-Pruisen, waar een geweldige klassenstrijd is uitgebro ken. Nog veel ernstiger ziet het in Slees wijk-Holstein uit, waar een soort anar- cho-nationalisme zich van de geesten heeft meester gemaakt. De invloed dezer lieden reikt tot Hamburg en verbindt zich hier en daar met het communisme. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Wat de boer ontvangt en de consument betaalt. De overzichtschrijver van het orgaan der Holl. Mij. v. landbouw wijst op het verschijnsel dat de kosten van bet levens onderhoud en de détailprij'zen niet zijn gedaald in verhouding tot de groothan- delsprijzen. Hij zou er aan hebben kunnen toevoegen, dat andere factoren, die de kosten van bet levensonderhoud beheer- scben, b.v. belastingen, gas, waterleiding, electriciteit, telefoon, brandstof, e.d. óf gelijk zijn gebleven óf hooger geworden, om te zwijgen van extra-indirecte belas tingen op suiker, tarwe, vleescb, vet, olie, boter, margarine, benzine, enz., teneinde het sprookje van het „reusachtig goedkoo ps leven in de stad" te verbannen. „Wij hebben, mede door de werking der Tarwewet, het saneeringscontract der bakkerijen gekregen, waarvoor de coöpe raties een schotje hebben geschoten. Nu waren er, om een voorbeeld te noe men, in Amsterdam in 1919 273 bakke rijen, in 1828 433 en in 1932 5951), of wel een stijging sinds 1919 van niet minder dan 114 pet. In denzelfden tijd is de be volking met 20 pet. gestegen. Wat volgt hieruit? Dat al die bakkers toch een be staan willen hebben, waarvoor de brood prijs veel hooger moet zijn dan noodig is. Men zou heel veel dezer bakkers aan kant moeten zetten om een economische broodvoorziening van Amsterdam deel achtig te worden. Het saneerings-contract helpt echter mede, het veel te veel aan bakkers op den rug van de consumenten te laten voortbestaan, ja zelfs dat teveel nog te vermeerderen. De broodprijzen zijn veel duurder dan noodig is en als dit ten goede komt aan de tarwetelers, die met verlies werken, dan is het goed, doch als Het zou interessant zijn, deze cijfers ook eens te zien van kleine steden, b.v. in Zeeland Red. bet ten goede komt aan bakkers, die met elkander de distributie-kosten duur ma ken, dan is bet niet goed. Een ander voorbeeld zien wij bij de consumptiemelkregeling. De Crisis Zui- velcentrale is zich gaan bemoeien met den straatprijs. Wij kunnen dit niet sterk ge noeg afkeuren, want er zijn ook zeer veel slijters te veel en als wij naar verlaging van kosten van levensonderhoud moeten, naar een evenwicht tusscben de prijzen, welke de boeren ontvangen en de prijzen, welke de boeren voor alles moeten beta len, dan moeten de distributiekosten naar beneden en veel ook. De consumptiemelk- regeling maakt reeds, dat de concur rentie der slijters, doordat zij een erken ning moeten hebben, beperkt is geworden. Laat het hiermee uit, zijn. Het ware beter te verdedigen maxi mum prijzen te stellen dan minimumprijzen, zooaJs thans ge beurt. Stelt u eens voor, dat we thans ook bij de aardappelen een regeling zou den krijgen, die aan den groot- en klein handel een zekere winstmarge waarborgt. Ook dit zou weer een maatregel zijn, die een gezondmaking van den toestand in ons land blijvend zon tegenwerken. Langs dezenweg zou onze boerenstand er nooit komen. De crisismaatregelen hebben zich in te laten met den boerenprijs en voor de rest is bet in het landsbelang, dat de distributiekosten morden gedrukt, in plaats van dat zij met behulp van crisis maatregelen, voor de boeren bestemd, worden gebruikt, om juist den tusschen- bandel een zeker bestaan te garandeeren. Ten overvloede vestigen wij er de aan dacht op, dat wij het hier niet hadden over de winsten van individueels bakkers, slijters, enz. Hun aantal is zoo groot, dat ze 't veelal allemaal niet best hebben. Ook voor bén is vermindering van het aantal de eenige weg, om tot gezonde verhoudin gen in hun beroep te komen." Van 29 Juli7 Aug. KORTGENE. Geboren: 31, Nellie Aartje Noordhoek, d. v. Jacob Willem Noord- hoek en Hendrika Neeltje Visser. Over de maand Juli. NISSE. Geboren: 10, Maria, d. v. Jacob van 't Westeinde en Geertruida van Eijkeren. WOLFAARTSDIJK. Gehuwd: 6, Cor- nelis v. d. Berge, 31 j. te 's Heer Arends- kerke en Rika Braamse, 26 j. te Wol- faartsdijk; 14, Joos Eggebeen, 25 j. te Eindhoven en Maatje Florijn, 23 j. Geboren: 17, Jakoba Elizabeth, d. v. Pieter Adriaan v. d. Kreeke en Cornelia Mieras; 24, Willemina, d. v. Santinus Adrianus Nelis v. Oeveren en Neeltje Ja- coba Maria de Jonge. Levenloos aangegeven; 3, een mannelijk kind van Adriaan de Waard en Dina de Plaa. Overleden: 3, Dina de Plan,, 41 j., echt- genoote van Adriaan de Waard; 14, Cor nells Rijn, 84 j., weduwnaar v. Jannetje den Herder; 10, Abraham Koster, 83 j., echtgenoot van Pieternella Kallemein; 31, Maatje Luikenaar, 54 j., echtgenoote van Dlngenis Kloosterman. WAARDE. Geboren: 16, Abraham Ma- rinus, z. v. Marcus Pieter Maarten Won- dergem en Jannetje van de Plasse; 23, Jan Pieter, z. v. Jan Schrier en Pieter nella Klap. Overleden: 4, te Goes, Johannes van Zweden, 27 j., ongeh.; 18, Maarten Poleij, 81 j., weduwnaar van Pieternella Stam. GOES, 4 Aug. 1933. Boonen: Stoksnij- boonen 2-13, Stokprincessen 8-10, Duhb Princessen 2-4, Perfectboonen 6-7, Rente gevers 6, Roem van Holland 2-4, Rheini- sohe Spekboomen 2-4, alles per 100 K.G. Pruimen: Washingtons* 21-27, id. II 13, Czarpruimen 6, Prince Pruimen 5, Kou- welijnen 6, Uitschot en afval pruimen 2-8, alles per 100 K.G. Tomaten 8-14, roode bessen 5.90-15, Postelein 2, Spinazie 3, Uien 0.90-1.30, Zilveruien 3-4, Aardappelen 0.80-2, alles per 100 K.G. Bloemen 2, Knolselderij 2.10, Wortelen 2-8, alles per 100 bo®. Meloenen 12-26, Witte Komkommers 0.50-2, Groene id. 1-2, Augurken 0.04-0.18, Kropsla 2.90, Andijvie 2.60-3.30, Bloem kool 1.50-5.20, Roode kool 0.80-2.10, Gr. Savoye kool 1-1.30, alles per 100 stuks. Honing 0.35 per flacon. MIDDELBURG. Veiling van 4 Aug. zil veruien 8, uien 13, rentegevers 6-8, ca- pucijners 15, zuring 1, spinazie 23, postelein 2—4, augurken 112, wage- naarsboonen 2, suikerboonen 23, stok- snijboonen 210, stamsnijboonen 27, stokprincessen 5—7, stamprincessen 5 6, roem van Holland 51, doperwten 19 20 ct. alle per K.G.; peen 2,56, kro ten 13, prei 4, uien 1,52, selderie 1,5 3, peterselie 0.5, radijs 1,5 ct. alles per bos; savoye kool 3,55, roode kool 2,5 5, bloemkool 1,59, andijvie 1,52, kropsla 12, komkommers 13 ct. alles per stuk; gladiolen 12, dahlia's 12, holardia's 12, zinia 1, asters 24, yvonne 34 ct. alles per bos; gladiolen 1, chrysanthen 3 ct. beide per 10 stuks. KAPELLEVeilingen van 4 Aug. 1933. Groote veiling: Roode bessen 77.20, dubbele princessen zonder draad 2.10, zure kroetappels 1.10, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Appels: Madeleine 4— 18, Keswick 1—8, Early Victoria 2—11, Perzifcroode zomerappels 214, zomer- aagt 7, Duchesse d'Oldenburg 45, Cla- sie-appels 2—4, St. Jacobsappels 3—8, zoete St. Jansappels 4—7, Domineesap pels 2—5, zoete appels 4—8, valappels 12 alles per 100 K.G. Peren: Oomskinderenpeer 616, CL Favorite 421, Pr. de Trpvoux 417, André Desportes 610, N. H. Sui'kerjj 26, Roode suikerij 13, Spuitjespe ren 36, Bergamotten 27, Wittebroods peren 24, Bruine Heereperen 412, zomerlouwtjes 36, Beurré d'Aremberg 3—5, Beurré Giffard 617, Valperen 2 —5, alles per 100 K.G. Pruimen: Washingtonpruimen 827, oranjepruimen 47, princepruimen 28, fcouweljjnen '35, Occulanen 39, En- gelscbe krozen 27, Eldensdhe blauwe 610, Precose de Prolific 69, Marbe- lanen 37, Tollenaarspruimen 67, BI. wijnpruimen '813, pruimen 26, per 100 K.G. Diversen: Frambozen 3048, roode bessen 610, kruisbessen 24, moer- beien 48, Blackberries 26, tomaten 611, aardappels 12, sjalotten 12, dubb. princessen zonder draad 13, „snijboo- nen 38, perfect zonder draad 69, alles per K. G. Sav. kool 13, roode kool 13, bl. kool 14, perziken 110, komkommers 13, meloenen 2426, alles per stuks. Augurken 213, kropsla 0.601.50, bei den per 100 stuks. ST. ANNALAND. Aardappelveiling van Vrijdag 4 Aug. 1933. Groep St. Annaland: 43675 Kg. witte eigenheimers 1.50, 1.55, 1.60, 1.65, 1.70; 18275 Kg. blauwe eigenheimers 1.60, 1.70, 1.80, 1.85, 1.90; 6200 Kg. Zeeuwsche bon ten 2.70, 2.80, 2.90; 50 Kg. blauwputten 1.20; 1100 Kg. eigenheimerpoters 0.90, 1.6775 Kg. tweede soort eigenheimers 0.25, 0.30, 0.35, 0.40, 0.45, 0.50. Groep Scherpenisse: 8500 Kg. blauwe eigenheimers 1.70, 1.75, 1.80. THOLEN. Veilingsvereeniging „Een dracht". Veiling van 3 Aug. Aangevoerd 15000 Kg. aardappelen. Witte Eigenhei mers- 1.40, Blauwe Eigenheimers 1.63— 1.65, Zeeuwsche Bonte 2.55. Eenige par tijen werden afgekeurd. Programma van Maandag 7 Augustus. HUIZEN. 296.1 M. N.C.R.V. 8.15—9.30 Morgenconcert. 10.3011 Morgendienst. 1111.30 Lezen van 'Chr. Lectuur. 1130 12 .gramofoonmuziek. 12.302 orgel concert door Jan Zwart. 22.35 oratori- umgedeelten. 2.353.15 dhr Herwig te Bussum over kamerplanten. 3.153.45 marsch-muziek. 45 Bijbellezing door ds P. Prins. 56 Concert. 67 Londensch Leger des Beils Muziekkorps. 8.309.15 Solo Mannenkwarbet. 7.308.30 vragen uurtje. 9.159.45 Spr. 9.4510.45 bespet ling N.C.R.V.-orgel. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 765. Licht op voor fietsers: Zondag 9 u. 21 min. Maandag 9 u. 20 min. Heer, midden 50, mooie positie op een dorp, zoekt langs dezenweg Levensgezellin gefort. P. G. leef tijd ongeveer 4050 jaar. Brieven onder No, 58 Bur. De Zeeuw, Goes, Dagelijks kermis. Wederom nieuwe attracties. WIJ ontvingen nieuwe voorraad (Fabrikaat Drijfhout) In 14 en 18 Karaats Prachtige Kleur en modellen Lage Prl|zen Mooie Geschenken Adres: GYMNASIUM OF H. B. S. gelegenheid tot inwoning met event, hulp of toezicht huiswerk. Schriftelijk aanmelden: Dr. H. SCHMIDT DEGENER Blauwedijk P 39, MIDDELBURG.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3