ONDER VALSCHE VERDENKING m De Voorzitter der oommissie, dhr v. d. Peyl, dankte voor deze woorden. Inderdaad, aldus Spr., die taak is niet gemakkelijk, en zij rust te zwaarder als men ook van meening is, dat voor het be oogde doel andere, betere wegen waren te bewandelen geweest. We staan thans voor de uitvoering. Al voorzie ik een moeilijke taak, zoo heeft mij dat niet doen terugschrikken en heb ik gemeend in het algemeen belang van de scheepvaart en van ons gewest zoowel de benoeming tot lid, als de belangrijker be noeming tot voorzitter te moeten aanne men. Ik vertrouw daarbij op de medewer king der benoemde leden. Ik ben te voren overtuigd, dat het ons daarbij niet zal gelukken allen te bevre digen; ons werk wordt, in de benoemde personen, reeds aangevochten voor we aan het werk zijn geweest. Laat ons dat echter niet doen terugschrikken van ons voornemen om met inachtneming der wet en van onze reglementen naar recht en billijkheid te handelen. In een daarop gevolgde eerste vergade ring der commissie is tot secretaris be noemd de heer A. C. L. Weijnen. Hieraan kan worden toegevoegd, dat het in de bedoeling ligt in enkele plaatsen van Zeeland een agentschap der Bevrach tingscommissie te vestigen. Het tijdstip van inwerkingtreding der wet is nog niet vastgesteld. Luchtvaart in Zeeland. De heeren C. A. van Woelderen te Vlissin- gen en S. S. Smeding te Middelburg, hebben een circulaire in Zeeland bezui den de Oosterschelde doen verspreiden, met het doel om in navolging van de Vereeniging tot bevordering van het vliegwezen op Schouwen en Duiveland, te geraken tot de oprichting van een ver eeniging tot bevordering van het vlieg wezen voor Zeeland bezuiden de Ooster schelde. Mocht men in Zeeuwsch-Vlaan- deren meer gevoelen voor een afzonder lijke organisatie, dan zou het kunnen zijn een vereeniging voor Zeeland tus- schen Ooster- en Westerschelde. Onderscheiding. Bij K B. van 7 Juli j.l. is benoemd tot ridder 111 de orde van Oranje Nassau, de heer P ue Vey, oud-secretaris en ontvanger der ge meente lerseke. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben benoemd tot schatter voor de aan te koopen gronden voor de verbetering van het Oostelijk gedeelte weg Philippine- Driekwart en voor die voor de verbetering van het gedeelte (Vest) Philippine-Drie- kuart den heer G. H. M. Plasschaert te St. Jansteen. Mosselcampagne te Phi- lippine. Het lossen en verzenden van de mosselen gaat te Philippine schrikbarend achteruit. Moest de maand Juli een der beste maanden dezer campagne zijn, thans blijkt, deze één der minste te zijn. Er zijn deze maand gelost en verzon den 4366 balen tegen 6112 in dezelfde maand in 1932, een verschil van 1746 balen. Dat er zoo weinig gelost worden is grootendeels het gevolg van de groote concurrentie van lerseke en Bruinisse. Thans hebben de handelaren ook wel te lijden van de groote hoeveelheden die er momenteel gelost worden aan de Bou- chautsche haven, hetgeen andere jaren niet het geval was. Middelburg. Het is een zeer te waar- deeren gewoonte van het bestuur van Kinderzorg om de talrijke meisjes die in verschillende plaatsen van Zeeland het geheele jaar door collecteeren voor deze nuttige stichting, een dag van uitgaan te bezorgen. Daarvoor is dit jaar den 2den Augustus gekozen. Hedenmorgen kwamen de col- lectantjes uit verschillende deelen van Zeeland bijeen en trokken na in de stich ting te zijn verwelkomd en verkwikt in op tocht naar de Loskade, van waar te elf uur per stoomtram naar Domburg is ge reden. Om 7 uur hedenavond wordt het onge veer 400 personen groote gezelschap hier terugverwacht. De verjaardag van de K on ingin-Moeder. Hedenmorgen te half acht was het Middelburgsch Mu- FE U I LLE TON. Vrij naar het Engelsch. 105). o— „Ach, ach, wat een zacht jochie is hij toch eigenlijk," zei Bywater. „Ze haalde dikwijls een spook voor den dag en kleedde dat aan en toonde het dan in het donker aan miss Charley „Haalde ze een spook voor den dag, Tod?" „Ach, nou ja. Je weet wel, wat ik be doel," zei deze geërgerd. „Ze nam een bezemsteel of zoo iets, die ze aankleedde met een masker voor en een laken om en hij is er nu nog even bang voor als toen, je kunt me gelooven of niet." „Luister eens," riep Bywater uit, uit zijn nis te voorschijn springend, toen een pracht idee hem plotseling door het hoofd schoot. „Laat een van ons een geest voor stellen en voor hem verschijnen! Dat zou reusachtig zijn. Hij zou ik weet niet hoe schrikken zonder er schade van te onder- r vinden." Hadden de jongens plotseling de steen der wijzen gevonden, dan had hun dat nauwelijks meer plezier kunnen doen dan deze goede inval. Het voorstel werd van alle kanten onderdrukt toegejuicht, alleen ziekkorps op de Lange Jan opgesteld en speelde het achtereenvolgens het Wilhel mus, Wien Neerlandsch Bloed en enkele Psalmen en Gezangen, Besloten werd met het Zeeuwsch Volkslied en het Wilhel mus. Van 1112 uur heeft de heer J. G. F. van Kamer het carillon van den Lange Jan bespeeld en Volks- en andere Vader- landsche liederen doen hooren. Hedenavond te half acht vangt het concert in de Abdij aan. De Middelburgsche v a- cantiescbool. Had gisteren de he vige wind den eersten uittocht van de M. V. S. doen uitstellen, heden is het weer zoo mooi als men het maar kan wen- schen en te kwart over acht verzamelden de leiders zich dan ook met de ongeveer 400 kinderen op het Molenwater, waar vandaan te half negen, voorafgegaan door een hoornblazer, naar de Loskade is ge trokken. Op de Loskade zaten de kleinen in een oogwenk, dank zij de goede regeling, in de tram en even voor negen zette deze zich in beweging naar Koudekerke, waar te voet verder is gegaan naar duin en strand. Goes. Men bericht ons, dat alle toe gangswegen tot het terrein van den Zwemwedstrijd, uitgeschreven door de Zwemclub 't Sas, op Zaterdag 5 Aug., zullen worden afgezet, zoodat alleen toe gang zal zijn over den Westhavendijk (linkerzijde van de haven). De kaartver koop, ook voor inzittenden van auto's, zal plaats hebben even voorbij de brug te Wilhelminadorp. Het zal aanbeveling verdienen zich aldaar van een toegangs bewijs te voorzien, daar zich verderop de controle bevindt. Alleen leden hebben vrijen toegang op vertoon van hun lid maatschapskaart; dagkaarten of vacan- tiekaarten geven geen recht tot toegang. Bij goed weer zullen zeker duizenden den wedstrijd bezoeken, waarbij mejuf frouw Truus Klapwijk demonstraties zal geven in schoonspringen. lerseke. Gisteren is gearriveerd de nieuw gebouwde houten motorkotter EY 174, ge bouwd op de werf van Jan Verras te Kruispolder. De boot is ongeveer 250 mos- seltonnen groot en voorzien van 'n Krom- houtmotor. De firma Bakker zal er zijn nieuwste systeem korlier op bouwen. De boot, die eigendom is van de Gebr. Bo- gaert, is een sieraad voor de haven. Zaterdag a.s. zal de nog jonge zwem- vereeniging „De Oosterschelde" op haar terreinen in den Harden Hoek haar eer ste wedstrijden houden. In den nacht van Zondag op Maan dag is door te veel water op de put laten een gedeelte der kreeften in de kreeften parken kunnen ontsnappen en zijn onge veer een 100 K.G. buiten den dijk ge raakt. Ongeveer 200 stuks kreeften zijn hoewel geboeid, toch ontsnapt. Wemeldinge. Maandagnamiddag ver gaderde de Raad dezer gemeente. Afwe zig met kennisgeving dhr F. Wabeke Az. Door den voorzitter worden enkele me- dedeelingen gedaan o.a. dat de tijdelijke onderwijzeres mej. S. G. A. Blanker voor Rijksrekening aan de o.l. school is werk zaam geweest en dat met een boekhoud kundige accoord is getroffen aangaande het nazien der rekening van het gasbe drijf over 1932. Ingekomen is een schrijven van dhr F. Wabeke, waarbij hij mededeelt te willen aftreden als afgevaardigde naar de alge- meene vergadering der N.V. Waterlei ding-Mij. Zuid-Beveland. De legesveror dening wordt nader gewijzigd aan de hand van enkele opmerkingen van Ged. Staten. Een adres van mej. de Wed. Leen- dertse om subsidie in de kosten van een autobusdienst op Vlake wordt gerenvoy- eerd naar B. en W. Aangeboden worden de rekeningen van het gasbedrijf en de rekening der gemeen te over 1932. Als leden der commissie voor het nazien dezer rekeningen worden aangewezen dhrn Lindenbergh, Cysouw, de Jonge en Bruinooge. De rekening van het Burg. Armbestuur dienst 1932, wordt na uitgebracht rapport van dhr Bruin ooge goedgekeurd. De begrooting der ge meente voor den dienst 1933 wordt ge wijzigd. Besloten wordt gelden beschik- Pierce senior had bezwaar, het was bij lange na geen straf genoeg voor Charley. „Ik vind van wel," zei Bywater. „Pierce zal het spook zijn; hij is een hoofd grooter dan een van ons." „Hurst is even lang als Pierce." „Dat is niet waar," viel Pierce in de rede. „Hurst komt me maar net tot mijn oorlelletje. Bovendien is Hurst dik en wie heeft er nu ooit een dik spook gezien?" „Hoeveel spoken heb jij al gezien, Pier ce", spotte Bywater. „Een stuk of wat, op plaatjes. Het zijn altijd afschuwelijke oude vogelverschrik kers met een gezicht als een doodshoofd en oogen als lantaarntjes." „Dat is juist de reden, waarom jij er zoo geschikt voor bent, Pierce," zei Bywa ter. „Je bent zoo mager als een talhout en je hebt een hals van wel anderhalf el." Pierce nam het .twijfelachtig compli ment van de gunstige zijde op, verdiept als hij was in het vooruitzicht van het kwaad, dat hij zou kunnen stichten. „Hoe zal ik mezelf aankleeden, Bywater?" vroeg hij nadenkend. „Met een staart en horens?" „Loop naar de maan met je staart en horens!" antwoordde Hurst. „Het moet een echte geest zijn, heelemaal wit en spookachtig." „Natuurlijk," stemde Bywater in. „Als je een spook wilt voorstellen," zei Tod Yorke, „is het beste om een bakje met zout en alcohol te nemen, het aan te ste ken, je zelf in een laken te wikkelen en baar te stellen tot het verstrekken van een extra-uitkeering in natura aan daarvoor in aanmerking komende steuntrekkenden of werkloozen van het afgeloopen seizoen. In behandeling komt de nieuwe bouw verordening. Bij de algemeene beschou wingen zegt dhr Lindenbergh dat het hem genoegen doet dat naar een meer unifor me regeling voor de onderscheiden plat telandsgemeenten gestreefd wordt. Spr. vertrouwt, dat B. en W. nauwkeurig heb ben nagegaan, of daarin geen bepalingen zijn opgenomen, die met het algemeen be lang in strijd zijn, dan wel in de practijk moeilijkheden zouden opleveren. Dhr J. A. Dominicus zegt met belang stelling van deze verordening te hebben kennis genomen, vooral nu de Gezond heidscommissie in haar voorwoord op het door haar uitgebracht advies mededeelt, dat de nieuwe ontwerp-verordening in verschillende opzichten van de bestaan de verordening afwijkt. Dit zal ook straks blijken; in sommige opzichten blijkt niet genoeg met plaatselijke belangen te zijn rekening gehouden. De voorzitter merkt op dat de verorde ning is ontworpen door een commissie van deskundigen, aangewezen door het bestuur der Vereen, van Burgemeesters en Secretarissen van Zuid- en Noord-Be veland en dat daarbij het advies van den Inspecteur van de Volksgezondheid is in gewonnen. De verordening wordt daarna behan deld met inachtneming van de opmer kingen van de Gezondheidscommissie en die van B. en W. Met algemeene stemmen wordt besloten het advies van de Gezondheidscommissie om deze commissie in bepaalde gevallen te hooren, niet over te nemen, aange zien dit belemmerend zou werken. Boven dien kan de Gezondheidscommissie zich slechts doen hooren, hetgeen weinig zin heeft. Overigens worden diverse wenschen van deze commissie aangenomen, al zijn zij niet steeds belangrijk te noemen. Met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren A. Dominicus en de Jonge, verklaart de raad zich voor de redactie in art. 8, sub 1, be treffende minimum-breedte van 8 M. voor nieuw aan te leggen wegen, welke redactie door dhr J. A. Dominicus wordt bepleit en aanbevolen boven de door de Gezond heidscommissie genoemde minimum breedte van 10 M. Dhr J. A. Dominicus verklaart zich voor de door B. en W. voorgestelde la gere minimumafmetingen, dan die ge noemd in de ontwerpverordening, aange zien de geringere afmetingen de verso bering in het bouwen in de hand kunnen werken. Met 5 stemmen en 1 tegen (die van dhr de Jonge) wordt het verbod van het aanbrengen van bedsteden in nieuw te bauwen woningen geschrapt. Met 4 tegen 2 st., die van de heeren J. A. Dominicus en D. M. de Jonge wordt besloten de re dactie van art. 31, 2e lid betreffende de vereischte hoogte boven het vloeropper vlak te handhaven. Over het bezigen van de woorden „cement- of trasraam" merkt dhr Cysouw op, dat het door de Gezond heidscommissie voorgestelde woord „tras raam" minder geschikt is, wanneer in aanmerking wordt genomen, dat bij vrie zend weer uitsluitend met cement wordt gewerkt. De bepalingen omtrent de eischen voor voedervloeren en voeder- gangen en -goten in rundveestallen wor den geschrapt. Voorts wordt alleen de dakbedekking met gegalvaniseerde ijzeren platen verboden verklaard. De verordening wordt daarna met alge meene stemmen aangenomen. Tenslotte wordt tot afgevaardigde naar de Algemeene vergadering van aandeel houders in de N.V. Waterleiding-Maat schappij Zuid-Beveland benoemd dhr P. J. Keyzer, burgemeester. Hierna sluiting. Loop der bevolking over de maand Juli 1933. Ingekomen: A. L. Schrier, van Kort- gene, Torendijk 222, naar Dorpstraat U 205; Pa. Korstanje, van Kattendijlce, A 127, naar Noordelijken Achterweg A 117, J. van Benschop Knook, van St. Maar tensdijk, Kaadje G 53, naar Dorpstraat B 20. Vertrokken: Joha. Hoogesteger van A 62, naar Harlingen, Droogstraat 17; Ja Me. Ghe. de Koeyer, van Dorpstraat B 202, naar Egmond aan Zee, „Kolonie- het bakje zoo te houden, dat de vlam op je gezicht speelt. Je hebt nog nooit zoo iets spookachtig gezien. Uitgeholde pom poenen en wat dies meer zij zijn allemaal maar onzin." „Ik zou een laken van mijn bed kun nen meebrengen," zei Bywater. „Opgevou wen op mijn arm zullen ze het thuis voor mijn koorhemd houden. En als Een genies en gehoest en gerinkel van sleutels onderbrak hun besprekingen. Ketsch kwam om de hekken van de kruis gangen te sluiten. Daar de jongens geen lust hadden om zelf ingesloten te worden, namen ze hun boeken bij elkaar en wacht ten zwijgend totdat de portier vlak bij hen was. Toen sprongen ze hem plotseling met een waar oorlogsgehuil voorbij, waardoor ze den ouden man haast deden bezwijmen van den schrik, en zijn toch al niet opge wekt humeur nog slechter maakten, wat hij toonde door een reeks onaangename woorden. Hoe kinderachtig, schooljongensachtig 'het boven weergegeven gesprek ook mag schijnen, het zou zeer ernstige gevolgen hebben, anders hadden we er trouwens niet over gesproken. Tod Yorke had vrijwel gelijk, toen hij vertelde, hoe Charley zoo kwam. Als kind was hij vaak lastig en ongezeggelijk en het kindermeisje, dat voor hem moest zor gen, maakte van alles en nog wat levens- groote, afschuwelijke poppen, waarmee ze hem zoo verschrikte, dat hij zich doodstil hui®"; J. de Neef, van Daniëlstrnal D i 101, naa,r Gorinchem, Wolpherensohe- straat 20; Ca. Sa. van Baal, van Dorp straat B 218, naar 's Gravenhage, Mole naarstraat 141. Krabbendijke. Gisteravond had in een lokaal der Chr. school alhier een vergade ring plaats onder leiding van den secre taris van den Chr. Besturenbond Goes e.o. Deze vergadering diende als vervolg op die, welke op 12 Juli 1.1. was gehouden, waarin toen in beginsel werd besloten tot oprichting van een Chr. Besturenbond Krabbendijke e.o. Na op de gebruikelijke wijze de verga dering te hebben geopend en een kort in leidend woord door dhr G. K. Maartense, werd tot definitieve oprichting overge gaan. De Chr. B.B. Krabbendijke e.o. zal omvatten alle Chr. Vakafdeelingen in de gemeenten Krabbendijke, Oostdijk, Waar de, Rilland-Bath, Kruiningen, Hansweert en lerseke. Tot bestuursleden werden ge kozen dhrn A. Schrier, Waarde, voorz.; J. Walraven, Rilland-Bath, secr.; en A. Meeuwsen, Krabbendijke, penningm., die allen hun verkiezing zich lieten welge vallen, terwijl op een volgende algemeene besturenvergadering het bestuur nog met een tweetal leden uit de diverse organi saties zal worden aangevuld. Nadat nog verschillende practische vragen waren besproken en verdere in lichtingen waren verstrekt, werd de ver gadering door dhr Schrier met dankzeg ging gesloten. Heinkenszand. Gisteravond ontstond al hier een begin van brand bij den manu- facturier de J. Deze was om ongeveer 11 uur boven op zijn zolder geweest om iets te halen en had een brandende siga ret op een kist gelegd. De J. was naar beneden gegaan, doch had aan de siga ret niet meer gedacht. Deze was echter in een kist met verpakkingsmateriaal ge rold en had daar brand veroorzaakt. Ongeveer 10 minuten later kwam een zuster van de J. boven en zag daar tot haar schrik een kist in lichte laaie staan en een nevenstaande kist reeds branden. Op haar hulpgeroep snelden de bewoners naar boven, terwijl ook de buren, die nog wakker waren, toeschoten. Met vereende krachten was men met emmers water den brand spoedig meester, temeer waar het gelukte de brandende kist door een raam naar buiten te gooien. Wissenkerke. Maandagnamiddag ver gaderde de gemeenteraad. Ingekomen was: Van Ged. Staten een schrijven, tot goedkeuring der geldleening groot 12000 gulden. Verslag over de werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling, dat aan de leden van den raad ter inzage zal worden toegezonden. Van de verschillende polderbesturen, dat de verhoogde bijdrage voor de we gen nog wordt betaald tot het tijdstip van herziening. De rekening van den keuringsdienst van Vee en Vleesch voor de gemeenten Wis senkerke, Kortgene, Golijnsplaat en Kats bleek een voordeelig saldo te hebben van f 89.59. De ruiling van het wegvak met den Geersdijkpolder was tot stand geko men. Door B. en W. werd de gemeentereke ning 1932 den leden aangeboden, tot een bedrag van, gewonen dienst ontvang f 105273.18, uitgaaf f 100262.60, alzoo een batig saldo van f 5010.58, kapitaaldienst ontvang f 24094.14, uitgaaf f 16602.64, al- zoo een batig saldo van f 7491.50. Besloten werd tot nazien dezer rekening op 7 Aug. e.k. Hiermede was de agenda afgewerkt en bracht Weth. Schipper verslag uit van zijn onderhoud met Ged. Staten, in ver band met een schrijven van dat college aangaande de genomen beslissing inzake de Zuid-Bevelandsche Tramwegmaat schappij. Naar aanleiding van dat schrij ven ontspon zich een breedvoerige bespre king, waaruit de meening naar voren kwam: le dat Wissenkerke enkel belang bij de tram heeft voor het personenver voer. Indien genoegen genomen wordt met 331/a minder subsidie, en dan het per sonenvervoer wordt stopgezet, heeft de Tramwegmaatschappij niets anders te doen dan de centen op te strijken; 2e. dat uit het schrijven van Ged. Sta ten gelezen wordt, dat het personenver- hield. Zoo iets zou haar waarschijnlijk niet gelukt zijn, was mevrouw Channing in dien tijd niet juist buiten staat geweest het toezicht op haar huishouden te heb ben. Toen Charley twee jaar was, werd ze ziek, en was gedurende achttien maanden aan haar kamer gebonden. Judith had in dien tijd heel wat te doen met de verpleging van haar mees teres en de huishouding, zoodat de baby zooals Charley nog genoemd werd, voor namelijk aan de zorgen van het kinder meisje was toevertrouwd. Na verloop van tijd werden de prak tijken van het meisje ontdekt ontdekt door Judith, maar het kwaad was ge sticht. Toen Charley ouder werd, vertelde zijn gezond verstand hem, dat het onzin was voor zulke dwaalbegrippen bang te zijn, maar zijn angst overwinnen kon hij niet. Alle mogelijke consideratie werd hem getoond; nooit kreeg hij er standjes voor, nooit werd hij belachelijk gemaakt; zijn broers en zuster bewaarden een vol komen stilzwijgen op dat punt zelfs Annabel; zijn vader en moeder hadden er vaak rustig met hem over gepraat, maar alle redeneeren helpt in zoo'n ge val niet. Men begrijpt dus, dat Charley moeilijk erger gestraft kon worden dan door met een zoogenaamd spook in aan raking gebracht te worden. En toch stond hem dit te wachten. Hij had ongenoegen gekregen met eenige van de jongens. By water koesterde allang een wrok tegen voer alsdan zal geschieden met autobus sen. Enkele leden vragen; zijn de bussen van de Tramwegmaatschappij of wil de provincie zich er af maken met concessie te verleenen aan den eerstkomenden aan vrager. Een der leden zegt, dat de provin cie in dit geval geen belanghebbende is. Andere leden meenen, dat de provincie zeer veel belang stelt in de tram. Andere leden vonden het treurig, dat de N.-Beve- landsche gemeenten geen overleg gepleegd hebben alvorens te beslissen. Een gelijk luidend antwoord van Noord-Beveland moest zijn gekomen. Alvorens een besluit in deze te nemen, zal alsnog nadere in lichting omtrent de te rijden bussen ge vraagd worden. De rondvraag leverde niets op. Aagtekerke. In de Maandagavond ge houden Raadsvergadering verwelkomde de voorzitter dhr P. de Visser en sprak er zijn vreugde over uit dat deze weer ge heel hersteld de vergadering kon bijwo nen. Dhr De Visser dankte voor de tot hem gerichte woorden en voor de ondervonden belangstelling. De Gemeenterekening over 1932 werd overgelegd, deze bedroeg in ontv., gewone dienst f 16014.45, in uitgaaf f 12396.24, zoodat het goed slot f 3618.21 was. De kapitaaldienst sloot in ontv. en uitg. op een bedrag van f 540. Een schrijven aan B. en W. van den In specteur van de Volksgezondheid werd overgelegd betrekking hebbende op den bouw van een barak voor besmettelijke ziekten. De bijdrage van de gemeenten werd daarin aangegeven op 3 cent per inwoner over een tijdperk van 25 jaar. Nader zal deze kwestie worden overwo gen. B. en W. legden een ontwerp bouwver ordening over waarvan kennis werd geno men. Deze ontwerp-verordening wordt om advies gezonden aan de Gezondheidscom missie. Dhr Moens vroeg opsnoeien van het hout langs de wegen, hetgeen zal geschie den. Dhr Corré vestigde de aandacht op den slechten toestand van sommige hoo rnen op het Dorpsplein. De voorzitter zeg de toe dat B. en W. zullen overwegen wat hier te doen valt. Hierna sluiting. St Laurens. Loop der bevolking over de maand Juli 1933. Ingekomen: J. Willeboordse, dienstbode, A 41, uit Oosfkapelle; C. Zee en gezin, B 53k, controleur Crisis-Zuivelcenfrale, uit Abbekerk; G. Sturm en gezin, monteur, B 36, uit Middelburg; P. J. van der Horst, zonder beroep, B 20, uit Koudekerke; I. G. Flipse, schilder, B 62, uit Wissenkerke. Vertrokken: G. Boogaard, marinier, van A 107 naar Rotterdam. i Dinsdagavond vergaderde de Raad voltallig. Ingekomen was een schrijven van het gemeentebestuur van Middelburg, dat het aandeel in het winst saldo van den vee- en vleeschkeurings- dienst over 1932 bedraagt f 100.25. Van de P.Z.E.M. was bericht ontvangen, dat f 108.94 zal worden terugbetaald in de kosten van het ondergrondsch laagspan ningsnet, zijnde de 2e terugbetaling. De bijdrage in de kosten van de Rijks Hoo- gere Burgerschool te Middelburg be draagt f 1454.48, die ingevolge art. 86 der L.O.-wet aan de gemeente Grijpskerke f 54.16. Van Ged. Staten was bericht ontvangen, dat de wijziging van den ligger van wegen en voetpaden door hen is vastgesteld. Aan de afdeeling SerooskerkeSt. Lau rens van het Groene Kruis wordt op haar verzoek tot wederopzegging toe een jaar- lijksche subsidie van f 15 verleend. Bij de mededeeling van het aan den op- perbrandmeester J. Kwekkeboom ver leend eervol ontslag op verzoek en de be noeming als zoodanig van den heer E. W Neugebauaer, spreekt de voorz. een woord van dank en waardeering voor de wijze, waarop dhr Kwekkeboom deze functie heeft vervuld. De heer Riemens, het ingezonden stuk in de Middelb. Grt. betreffende de kinder speelplaats besprekende, vraagt den voor zitter of de daarin genoemde circulaire inderdaad op de secretarie is vervaar digd, dan wel of het daaromtrent mede gedeelde een insinuatie is. De voorz. deelt hem, omdat hij zoo hardnekkig weigerde te vertellen, wat hij gezien had op den dag, dat Bywater's koorhemd door inkt bedorven werd. En nu had hij bovendien in zijn onschuld nog een kwajongens streek aan een van de leeraren verklapt, die Bywater met eenige kameraden be raamd had, wat hem meer dan ooit de woede zijner kameraden op den hals had gehaald. En nu waren ze besloten het hem betaald te zetten, zooals we ge hoord hebben. Maar voor we hierover verder gaan, willen we ons eerst nog even met Constance bezig houden. Lady Augusta Yorke, van nature goedhartig, was bijzonder vriendelijk geweest tegen Constance en Annabel Channing gedu rende de afwezigheid van haar moeder. Ze drong er op aan, dat ze haast iederen avond bij haar aan huis zouden door brengen, vergezeld van Hamish een van Lady Augusta's gunstelingen, moge lijk om zijn knap uiterlijk. En Hamish voelde er wel voor. Zijn druk uitgaan had hij geheel en al opgegeven en sinds de heer Huntley hem zoo opvallend koel bejegende, voelde hij er niet veel voor daar te veel aan huis te komen, hoewel hij er te voren een geregeld bezoeker was geweest, zoodat de avonden thuis hem wel eens lang vielen. Op die manier ont moette Constance den graaf van Carrick heel vaak. (Wordt vervolgd.) mede, dat de ol noch ontworpen is; niemand ter inhoud ervan. De begrooting stuur voor 1934 bedrag van f 555 Het voorstel i palen, dat men woonachtig moet lijke werkversc plaatst, wordt d( der toegelicht, zou dhr Riemen wenschen om in den hiervan te de voorz. ontraa Op een vraag deze bepaling d hen, die lid zijn loozenkas, antw Maandagavond seke. Zittend vc gend. Z.h.st. wc aangenomen. Daarna biedt en W. de rekeni voor den gewon aangeeft een bec aan uitgaven f i slot van f 3349.6J ven van den f 1033.50. Tevens wordt i voor het jaar 1 f 28098.07 in on Westkapelle. de maand Juli 1' Ingekomen: k pleegster, uit Alk se, dienstbode, n Vertrokken: dienstbode, naar Poortvliet. Zi Zangavond plaat D. Rijstenbil, dat was afgestaan. De voorzitter K. Kurvink, heet op het doel van woorden gaven d lende nummers stem", alhier (w ganiseerd had), Scherpenisse, 3e Maartensdijk, 4e Tholen, 5e Geme nisse, 6e Chr. Heere" van Pooi zich een gemei ten3dijk hooren. Het was wel hoorders er een ten, zelfs tijdens Lofstem" op een zien, waartoe oc dragen. Scherpenisse. I tie. Motie gemeester meenteraad een ting. Van Stk. Gerei de voorstellen ing „Alle herbergei ten zijn. Geen da geven worden. M het openbaar, het gegeven worden, het dorp een doi Dhr Vos verd' Dhr Van Ast de Zondagssluitii Hartog en de bu Het eerste voor 2 tegen 3 stemme: voorstel werd <aa: Iers zullen het v gewijzigd indienei Het laatste voo stemmen aangeno De burgemeestc hij in beroep dat hij het gevall met het algemeen Bij de rondvra een motie van gemeester in, kermisverbod inrichtingen echter met 6 ai on toe t i had Zaamslag. kwam De aangeboden f 5638.7iy2 en tege De Maandagn gemeenterek met de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2