écckkn PUROL Land- en Tuinbouw. Onderwijs. Rechtszaken Het Vrouwenhoekje Dammen Hel Doorzitten bij Wielrijden en een door de Eon Verbrande Huid, verzacht en geneest men met rDooa 30-60 en 90 cl Tube 80 cl Bi) Apolh. en Droyutco HET ONTWERP VOOR DE RIJNVAARTACTE. Er is dezer dagen eenige deining ont staan, zoo schrijft de „Rott.", ten gevolge van een gepubliceerd concept eener nieu we Rijnvaartacte. Bedoeld concept maak te den indruk, dat buitenlandsche mach ten zich eenige zeggenschap over onze binnenwateren meenden te mogen ver oorloven. De Rijn is ongetwijfeld een internatio nale rivier, maar dat wil niet zeggen, dat de internationale Rijnvaartcommissie haar autoriteit kan uitstrekken tot alle scheep vaartwateren, waarin nog maar bij moge lijkheid een druppeltje Rijnwater kan worden verondersteld, ook ad kunnen ze volstrekt niet geacht worden tot den Rijn te behooren. Zulk streven was allerminst nieuw; al leen kwam het ditmaal in een geformu- leerden vorm tot ons. Van Nederlandsche zijde heeft dit im perialisme geen gunstig onthaal gevonden en het stelde gerust, dat de Regeering on middellijk een verklaring afgaf, waaruit bleek, dat er harerzijds niet aan gedacht wordt aan de nieuwe bepalingen in eeni- gen vorm sanctie te verleenen. M.a.w.: er komt niets van, want men kan ze ons niet opleggen. Hier is geen compromis mogelijk. Als een eenig man staat heel ons volk ten deze achter de Regeering. Laat men dat elders wèl verstaan. De fruitveilingen. De Rijkstuinbouwconsulent voor Zee land schrijft in het „Z. Lb. blad": Een belangrijk product op de veilingen zijn nog steeds de roode bessen. On danks de lage prijzen, die weinig hooger zijn dan pluk- en afleveringskosten, gaat men met den pluk voort. Behalve, dat voor enkele kleine par tijtjes op de kleine veiling wat hooger prijs wordt gemaakt, heeft de teler de groote massa tot nu toe moeten afleve ren tegen gemiddeld 4 cent, terwijl de plukkosten reeds 3 cent per K.G. be dragen. Deze lage prijs moet vooral worden toegeschreven aan het ontbreken van export. Gunstiger is het verloop van de afleve ring van den pruimenoogst. Vergeleken bij vroeger is de prijs wel niet hoog, doch de stand van het gewas in aan merking genomen, dus de zeer groote oogst en daardoor ook lage plukkosten, kan de teler tevreden zijn. Goede vroege Oranje of St. Janspruim wordt tegen nog steeds stijgenden prijs verkocht ondanks den zeer grooten aan voer. Zoo werden te Goes veilingen gehouden tot 60.000 K.G. toe, die voor goede kwa liteit tot 8 A 9 cent per K.G. opbrachten. Andere variëteiten al naar de kwali teit. Er is n.l. een groote verscheidenheid op gebied van deze vroege pruimen, waarvan op Dinsdag 25 Juli in de vei ling te Goes een collectie bijeen was ge bracht. Al deze vruchten behooren tot de groep van de Krozen. Het eerst komen ter veiling de vroege Oranje of St.-Janspruim, wat wel de best smakende kroos is, althans voor versch gebruik. Deze Vroege Oranje wordt in rauwen toestand reeds geplukt en al is dit niet bevorderlijk voor den smaak, toch is men verbaasd over het goede narijpen van deze rauwe vruchten, ter wijl daarentegen dat, wat rijp ter veiling aangevoerd wordt, vrij spoedig bederf vertoont, omdat het een teere vrucht is. Behalve Vroege Oranje komt, hoewel iets later de Okkelaan, die vruchtbaar der zou zijn, doch de vrucht, die iets langwerpiger is, heeft een minder goe den smaak. Ook de donker gekleurde Engelsche krozen^ en wijnkrozen zijn minder goed van smaak, evenals de citroenpruimen, die bovendien wat te klein zijn. Later in den tijd komen dan de Prince- pruimen. De Princepruim is minder smakelijk, doch wordt toch nog vrij goed betaald. Als een nieuwe zaaiing heeft men dan de Tollenaarpruim, genoemd naar bak ker Tollenaar uit Kapelle, waar de eer ste boom als toevallige zaailing werd op gekweekt. Deze zou vruchtbaarder zijn dan andere krozen, terwijl de handel de vrucht goed waardeert. Dit laatste is ook het geval met wat in Wemeldinge voorkomt onder den naam van Blinkert. Of met de krozenteelt moet worden voortgegaan, is een vraag, die bij den teler onwillekeurig opkomt. Men is nu eenmaal geneigd zich te laten beïnvloe den door de momenteele resultaten. De kroos is nu eenmaal een typisch Zeeuwsch product, dat elders in het land en bij fabrieken een afzetgebied vindt en waarvan dus een zekere hoeveelheid ge teeld kan worden. Hoeveel is moeilijk te zeggen. De pruim is voor Zeeland een belang rijk product geworden, dat in goede kwa liteit geteeld kan worden en bij zorg vuldige sorteering en verpakking niet onder behoeft te doen voor het buitenland sche product, vooral niet wat den smaak betreft. De teler moet echter bereid zijn de vruchten in goeden toestand aan te bie den. In verband daarmede is voor de pruimen ook een éénmalige verpakking ontworpen in den geest van de buiten landsche verpakkingen. Van de appelen was de Yellow Trans parant nog het hoofdproduct, terwijl van de peren reeds vrij veel Oomskinderen- peren ter veiling kwamen. Het is niet gemakkelijk om voor de Yellow Transparant dit jaar aan de eischen voor élite kwaliteit te voldoen, er is te veel sproei-, wind- of hagelbe- schadiging. Hoe teleurstellend dit ook voor den be- treffenden teler is, toch mag het stand punt niet worden ingenomen, dat de eischen dan maar lager gesteld moeten worden. De consument vraagt zich immers niet af of de teler al of niet schuld draagt aan een minder goed uiterlijk. De élite vruchten worden nu alle ge veild in éénmalige verpakking en het is te hopen, dat deze proefneming slaagt en de afnemer weet te waardeeren, dat de teler zich inspant aan hooge eischen te voldoen. Mulo-examen te Goes, 28 Juli 1933. Geslaagd voor diploma B: J. J. Nor- tier te Poortvliet; P. A. Ligteringan, P« H. Cornetlis te Vlissingen. Voor diploma A: L. Francois, ,W. A, Verdonk, P. Rijken, A. E. Verha,ge, allen. Middelburg; J. A. Feij, en P. D. da Zeeuw, te Terneuzen; P. Dekker te Se- rooskerke; L. S. Buysse, H. Mos, J. Ai v. d. Vies, te Vlissingen; D. Prins te St. Laurens; C. J. de Visser ,ta larseke; A, Willemstein te Schore; F. S. Adriaanse, en J. A. Mulder, te poes; C. van Wuyck- huijse te Wouphaartsdijk Concentratie van scho len. Uit Friesland bereikte de redactie van „Het Volk" het bericht, dat de op heffing van niet minder dan 600 scholen in het geheele land en 58 scholen alleen in Friesland, voor de deur zou staan. Na informatie aan het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen, kan de redactie van het S. I). blad het vol gende mededeelen: Gelijk bekend, beraamt de regeering, welke stappen zij kan nemen om te ko men tot de opheffing van die scholen die zoowel om redenen van onderwijsbelang als van exploitatiekosten, daarvoor in aanmerking komen. In het bijzonder heeft men daarbij het oog op de kleine scholen (één- en tweemans-scholen) in die geval len, waarin concentratie mogelijk is. Cijfers daaromtrent zijn uit den aard der zaak in een stadium van overweging en voorbereiding nog niet te geven. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: In een bocht niet rechts houden met een rijwiel en aan linkerzijde van de straat rijden; J. d. W. te Goes 2 maal f 2.50 b. of 2 maal 5 d. h. Te Wemeidmge venten zonder vergun ning; A. H. te Amsterdam f 5 b. of 5 d.h. Te Colijnsplaat op den openbaren weg schreeuwen: J. B. te Colijnsplaat f 5 b. of 5 d. b. Overtreding Grisiszuivelwet: J. R. te 's Gravenpolder f 15 of 15 d. b. Te Goes op straat vloeken; A. T. te Kloetinge f 0.50 of 1 d. h. Een rijwiel besturen terwijl men ver keert onder invloed van gebruikten aleo- holboudenden drank: A. T. te Kloetinge f 15 of 15 d. h. Eieren van beschermde vogels uithalen: M. K. te Wissenkerke, een berisping; J. J. B., G. D. d. S. te Wissenkerke 1 week tuchtschool voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar. 's Avonds fietsen zonder licht: P. P. te Goes f 3 of 3 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. B. te Schore f 10 of 10 d. h. Op een kruispunt van wegen rechts niet voor laten gaan; L. G. te Bonneijden, ont slag van rechtsvervolging. Dronkenschap 4e herhaling: J. M. te Haarlem 2 maal 3 weken hechtenis en plaatsing rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar. Kantonrechter te Neu zen. De Minister van Justitie brengt krachtens machtiging van H. M. de Ko ningin ter kennis van belanghebbenden, dat bij de Regeering het voornemen be staat, om te Neuzen een kantonrechter te benoemen, aan wien zal worden opgedra gen de waarneming van de werkzaam heden van kantonrechter te Hulst en te Oostburg. BRIEVEN UIT HET LAND VAN CADZAND. XCIX. Sportverdwazing. Oostburg heeft er een bezienswaardig heid bij. Van Oostburg begint ook op sportgebied de victorie! 'Wie thans een tochtje maakt door ons mooie land van Cadzand, mooi, vooral in deze dagen, nu de prachtoogst aan het land zijn vele kleurschakeeringen geeft, hij zal', als hij even buiten Oostburg op den weg zuidwaarts naar Draaibrug is, getroffen worden door een eigenaardig gevaarte aan zijn linkerhand. Een groote schotel lijkt het wel, een. soort arena als in het oude Rome, maar dan in zak formaat. Het is de Oostburgsche wieler baan, of te wel, zooals het in den volks mond heet: De Pieste. Het is het redmiddel uit de malaise, het middel, dat Oostburg nieuw leven zal inblazen. De andere dorpen, tenmin ste de herbergiers en winkeliers uit die dorpen zjjn er jaloersch van. Zondags trekt het honderden, soms duizenden naar Oostburg. De mannen, die dat red middel voor Oostburg hebben uitgevon den, verdienen geridderd te worden. In Oostburg was het den laatsten tijd, zooals men dat noemt, een dooie boel. Wat was er nu Zondags nog te doen. Zoo nu en dan een concert op de Markt, eens in het jaar kermis, maar daar was het mee uit ook. Maar daar is nu in het hart of neen, dat kan moeilijk, maar in het hoofd van enkele Oostburgsche notabelen de lumi neuze gedachte opgekomen een Pieste te maken en nu stroomt des Zondags het volk naar Oostburg. Als het zoo blyft voortgaan, hebben de aandeelhou ders binnen een paar jaar de aandeelen er uit en richten de herbergiers een standbeeld op voor enkele notabelen in Oostburg en is tevens een groot deel van onze jeugd een bende in het rond draai ende gekken geworden. Hoe het mogelijk is, dat personen, van wie men toch zou kunnen verwachten, dat ze verstand genoeg bezitten, er toe gekomen zijn, dit aan te vaitten, is me een raadsel. Ik spreek nn nog niet van de verregaande Zondagsontheiliging, daar hebben die personen toch geen oog voor dat is nog iets van het oude liberalisme van 40 jaar terug. Als men hier lid is van een organisatie, die op Zondag een tentoonstelling wil inrichten en men op pert het denkbeeld, het eens niet op den Zondag te doen, dan kijken ze jé aan, of je een voorhistorisch wezen bent. We laten dus hier de kwestie van de Zon dagsrust, iaat ik maar geen Zondagshei liging noemen, buiten beschouwing. Maar we willen het van gewoon maat schappelijk standpunt uit bezien, of nog beter gezegd van uit het oogpunt van opvoeding van onze Cadzandsche jeugd. En dan is het onbegrijpelijk, dat per sonen, die in een plaats als Oostburg toch zeker leiding zouden moeten gevein, tot zoo iets de toevlucht hebben ge nomen. In plaats van gezonde sport, dit krank zinnige rondtollen in de Pieste. En de wereld is zoo gek, dat ze het dwaze er van niet eens meer inziet ook. Of zijn wij misschien zoo ouderwetsch gewor den? Kunnen wij niet meer mee? Soms ga ik het denken. Ik herinner me, dat ik dit voorjaar op reis was van Maastricht naar Mid delburg met den avondsneltrein. Op en kele hoofdstations was er duidelijk iets als een zekere spanning waar te nemen. Op de perrons vooruitgestoken gezich ten en dat concentreerde zich boe langer hoe meer in de buurt van onze coupé. Het was naar ik meen te Eindhoven op het perron al heel erg. Ik keek er mijn reisgezellen eens op aan, maar het wa ren alle doodgewone mannen en ook ik hoor onder die rubriek. Even gluren in de coupé er naast. Ook niets bijzon ders. Acht gewone jongemannenkoppen, hoewel bij alle jongenskoppen geen jon genslichamen behoorden. Maar dat kon de opmerkzaamheid niet trekken. Wie kijkt daarnaar in dezen tijd van strandpyama's. En toch moest onze buurt iets heel bijzonders hebben. Daar voor werd de belangstelling te groot. Een der andere heeren ging ook eens kijken En nauwelijks bad hij een blik in de an dere coupé geslagen, of een verraste uit roep weerklonk. Maar meneer riep hij tot mij: Kent U onzen Pijnenburg niet? Ja, daar zat ikl Pijnenburg. Neen, Pijnen burg. Neen, onzen Pijnenburg. En ik on- noozele, ik wist niet wie dat was. Maar ja, daar ging mij een licht op Pijnenburg, de overwinnaar van de zes- daagsche, die zes dagen lang (met een enkel rustoogenblikje dan) op de fiets in de Pieste, dus in een cirkel had rondge- trapt. En nu kwam hij als overwinnaar uit Duitschlaad. Ik denk, dat men na-oorlogsch kind moet zijn, om dat te kunnen waardeeren. Het is mij althans onmogelijk. Zeker ook al een beetje uit den tijd. Ik heb me ten minste dien avond in den trein erg klein gevoeld, dat ik onze nationale helden zoo slecht kende. En nu krijgen wij in de toekomst ook onze Cadzandsche belden op rengebied In de advertenties, waarin het bestuur de wedstrijden aanprijst en in de couranten verslagen lezen we nu al van onzen Zeeuwsch-Vlaamschen renner. Een ko meet, plots verschenen. Ze noemen hem al bij zijn voornaam. Zijn familienaam doet er niet toe. Maar hij heet Toon. En Toon is opeens beroemd geworden. Plots een licht geworden! En de andere jongelui zien met afgunstige trots naar Toon, als hij in zijn Oranjetrui langs de straten flaneert. En meerdere jongens hebben als ideaal, ook beroemd te worden als Toon. Er is in Aardenburg al een rennersclub opgericht, in Oostburg is er een aan het geboren worden. Het wordt door agenten van rennersfietsen- fabrieken aangemoedigd. Laatst bij een renwedstrijd een fiets als eerste prijs. Ik hoop, dat deze sportverdwazing niet in onze kringen zal doordringen. De kran tenverslagen met al hun bombast zijn voor de jeugd aantrekkelijk, de pakjes lij ken wel leuk en dan er is aardig geld mee te verdienen. Maar de wedstrijden zijn moordend voor het lichaam, een bederf voor de jeugd, zonder iets, dat verheft. Laten onze jongens en meisjes zich niet door deze sportverdwazing laten verlei den en laten onze ouders nauwkeurig toezien, waar hun kinderen den Zondag doorbrengen. Iets over alpacca, gromalca, enz. Er wordt nog al eens gevraagd, welke lepels en vorken het beste zijn voor het ge bruik in de huishouding. Tot dusver waren het, aldus de Rott., vooral de A1 p a c c a-lepels, die veelvul dig als tafelzilver dienst deden. Met zoo nu en dan poetsen krijgt al pacca een mooien glans, die vrij lang goed blijft, mits de voorwerpen niet worden in aanraking gebracht met zure slasoor ten of mosterdgerechten. Gromalca is vlekvrij gemaakt. Men doet dit door het alpacca te bedekken met een lang groom, een zeer hard metaal, dat niet wordt aangetast door in spijzen en dranken voorkomende zuren of scherpe bestanddeelen. Gromalca voorwerpen be hoeven dus nooit gepoetst te worden. Overgieten met kokend water en droog wrijven doet de voorwerpen er steeds uit zien als nieuw. Wie een practisch cadeau wil hebben aarzelt niet tegen een verjaardag deze wensch op het verlanglijstje te zetten. De sterkte en hechtheid van de groom- laag bepaalt de kwaliteit, vandaar dat het gewenscht is het vergroomen te laten doen door vertrouwde firma's. S o 1 a-S i 1 v e r heeft niets met zilver te maken. Eigenschappen en kenmerken vertoonen groote overeenkomst met gro malca. Anders is het met Ghristofle-zil- v e r, G e r o-z i 1 v e r, W e 11 n e r-z i 1- v e r enz. Hierbij hebben we te doen met verzilverde voorwerpen, die de echte zil veren vervangen, daar deze door de hooge prijs slechts voor enkelen bereikbaar zijn. Het onderliggende metaal is alpacca be dekt met een zilverlaag. Daar deze bedek king er vrij dun op aangebracht wordt, is het zaak de voorwerpen zeer voorzichtig te behandelen, daar het dekkende laagje anders spoedig afslijt. Verzilverde voorwerpen gedragen zich hetzelfde als de zilveren, door de zuur stof uit de lucht worden ze dus niet aan getast. Wel vertoont zilver een zwarten aanslag wanneer het gebruikt wordt bij het eten van eieren of visch. Dezelfde aanslag vertoont zich op zilver wanneer de voorwerpen gebruikt worden in huizen omgeven door grachten waaruit zwavel- waterstofhoudende dampen opstijgen. Overigens behouden de verzilverde voor werpen vrij lang de mooie glans. Echte zilveren voorwerpen kunnen we kennen aan de merken, waarmede het voorwerp gestempeld is. Enkele recepten. Morellen op brandewijn. 1 K.G. morellen, Vz pond kandij of kandij- gruis, Vz L. water, L. brandewijn. Bereiding: Kook de kandij met het wa ter tot een dikke suikerstroop, voeg hier de vruchten bij (niet koken) en doe de massa, als ze wat bekoeld is, in een goed schoongemaakte stopflesch en giet er dan de brandewijn op. Laat dit, voor het te gebruiken, minstens eenige weken staan. Deze vruchten zijn vrij slap, wil men ze sterker, neem dan minder water, maar meer brandewijn en kandij. Z a 1 m s 1 a. 1 blik zalm, 1 lepel azijn, 2 lepels olijfolie, peper, zout, 2 kropjes sla, 2 hard gekookte eieren, mayonnaise. Leg de zalm 15 minuten met peper en zout bestrooid in de olie, doe er dan den azijn bij. Na een half uur legt men de zalm op een slaschotel, bedekt ze met blaadjes sla, gegarneerd met schijfjes en partjes hardgekookt ei. Zuring met krenten. 2 k.g. zuring, 40 gr. boter, 1 ons krenten, 2 ons suiker, wat puddingmeel en sago. De zuring afstroopen en goed wasschen, ze 5 minuten smoren in de boter, dan de gewasschen krenten toevoegen en dit alles een half uur laten koken. Er dan de suiker doormengen en het vocht binden met het puddingmeel of de sago, vooraf aangemengd met een beetje water. Eenige wenken. Tegen mieren: lo. Het strooien van chloorkalk; 2o. Stroop met gist tot een papje ver mengen (op een paar eetlepels stroop voor een cent gist). Dit hier en daar neerzet ten; 3o. Naphthaline-schubben strooien; 4o. Schaaltjes met koolteer neerzetten; 5o. Schoteltjes neerzetten met 'n meng sel van 3 deelen bloem van zwavel en 2 deelen gedroogde fijn verdeelde lavendel. Witte tuinmeubelen. Een weinig bekend en toch uitstekend middel is om witgeschilderde meubelen af te ne men met een weinig melk. De verf heeft niet te lijden en alles blijft als nieuw. Schoentjes verven. Voor het zelf verven van schoentjes bestaat een goed product, n.l. de Mellaverf. Deze verf beschikt over alle kwaliteiten welke noo- dig zijn voor een grondige behandeling en is bij den verfhandel verkrijgbaar. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem 313. Auteur: C. Kerkhof, Amsterdam. 1 2 3 4 5 6 16 26 36 46 15 25 35 45 47 48 49 50 Zwart 7 sch. op: 2. 12. 20. 21. 22. 24. en 28. Wit 7 sch. op: 31. 33. 34. 36. 38. 48 en 49. Wit speelt en wint. Juli-problemen voor 8 Aug in te zen den aan bovenstaand adres. Om het kampioenschap van Nederland 1932. W. Rustenburg (wit). J. H. Vos (zwart). 1. 32—28 2. 37—32 3. 41—37 4. 34—29 20—25 14—20 10—14 17—22 Om wit het teruggaan met 2923, 33 X24 en 28X22 te beletten, waarna zwart de randschijf behoudt. 5. 28X17 11X22 6. 32—28 5—10 7. 28X17 12X21 8. 31—20 7—12 9. 26X17 12X21 10. 37—32 19—23 De hekstelling nemen met 1924 zou niet sterk zijn, omdat zwart nog twee stukken op de lange lijn heeft. Toch kwam deze stelling meermalen in dezen wed strijd voor, zoo als wij in volgende partijen zullen laten uitkomen. 11. 33—28 12. 40X29 13. 45—40 23X34 14—19 Indien wit 3933 speelt, kan zwart de hekstelling door 1923 en 13X24 nemen. De stand is nu sterker dan straks, omdat zwart thans een schijf minder op de lange lijn zou behouden en bovendien door den uitruil een witte centrumschijf verdwijnt. 13. 14. 29X30 15. 39—33 16. 44—39 17. 46-41 30—24 25X14 1—7 7—12 15—20 Sterker dan 1923 en 14X23. Na de zen zet zou schijf 15 moeilijk in het spel kunnen worden gebracht. 18. 41—37 10—15 19. 36—31 18—23 20. 4034 12—18 21. 31—27 20—24 22. 34—30 14—20 Wij zouden de voorkeur geven aan 2 7, en 712, om dan na 2126 met 6—11 en 1117 voort te zetten. Zooals zwart nu speelt komt er een zwak punt aan zijn rechtervleugel, hetgeen dadelijk beter uitkomt. 611 zou natuurlijk niet goed zijn, omdat wit dan 3329 (24X31) en 37X6 speelt. 23. 37—31 24. 50—45 25. 47—41 26. 41—36 27. 39—30 28. 49—44 29. 42X31 2—7 7—11 20—25 25X34 21—26 26X37 Nu komt hetgeen wij voren opmerkten over zwarts rechtervleugel beter tot uit drukking. Indien zwart gaat voortzetten met 1117 speelt wit 3126. Zwart kan nu de kroonschijf moeilijk missen voor 1721 en 12X21, maar bovendien kan wit dit beletten met 3631. Hierna staat zwart's rechtervleugel vast en schijf 6 kan niet in het spel worden gebracht. Zwart is dus nu geheel aangewezen op 1217 als eenige zet aan dezen kant. 29. 8—12 9—14 30. 31—26 31. 48—42 Wij merkten reeds op, dat een schijf op 31 wit in deze stelling diensten kan bewij zen. In samenwerking met een schijf op 36 zou deze al heel sterk zijn. Wit tracht dit met den tekstzet te bereiken, doch zwart gaat het door te spelen op zetjes verhinderen. Hierom is de parten inte ressant. 31. 4—9 Een goede zet. Speelt wit nu 4237 dan volgt zwart 1217 met dreiging 17— 21,desnoods door 2429 voorafgegaan. In antwoord op 1217 kan wit in deze variant niet 2722 spelen, want dan volgt zwart 18X27, wit 32X12, zwart 23 X41, wit 36X47, zwart 1318 en 19X50 of 48. Zwart kan dus met combinatiespel wit's positiespel beperken. (Wordt vervolgd.) Nog fe vermelden. Goede oplossingen ontvangen van C. P- Vogelaar Jr. te Krabbendijke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6