om ntie ffend bod DE ZEEUW MERCURIUS HAVERMOUT I een ma op ats groot rs zou lebben n! TWEEDE BLAD, Wat er deze week voorviel Uit de Provincie Gemengd Nieuws. HET ADRES A. WILKING Zoeklicht] ïrkmeisje, Brieven uit Middelburg. CENT PER PONDSPAK RST. TE KOOP: lomergerst- Arnemuiden, H 8, Middel- Dam G 33, n nacht. VIMERS. VAN ZATERDAG 29 JULI 1933, Nr 254. Er zijn menschen, die pogen zichzelf en anderen te bedriegen, die bang zijn voor de waarheid en daarom door een vernuf tig woordenspel de zaken een anderen naam weten te geven, dan ze toekomt. Er zijn ook staatslieden, die dat doen. Knappe koppen van internationale be kendheid. Immers de economische en fi nancieels conferentie te Londen is één groote mislukking en teleurstelling en slechts op enkele ondergeschikte punten is eenig resultaat bereikt. Donderdag is ze gesloten. Neen, zegt Mac Donald, niet gesloten, maar ver daagd. De conferentie is ook niet mislukt, zegt de Engelsche premier. Wij en Roosevelt praat hem na hebben elkaar nu beter begrepen! Verdaagd is ze. Tot wanneer? Niemand kan het met eenige zekerheid zeggen. Dat zal voor een groot deel van Amerika af hangen. Misschien komt het nog wel zóó diep in de ellende, dat het de anderen noodig heeft. Intusschen verwacht men daar nu meer van de welvaartcampagne van Roosevelt dan van de conferentie Toch is het zeer te betreuren, dat men in Londen niet meer heeft bereikt. De economische toestand wordt al donker der. Ook in ons eigen land. Op het oogenblik zit de tuinbouw weer diep in de misère. Ook landbouw en industrie kwijnen nog steeds. De gevolgen daarvan voor de fi nanciën van den Staat openbaren zich al dreigender. Wat deze week bekend werd over de staatsbegrooting voor 1934, is be angstigend. Dat zijn om met minister Verschuur te spreken cijfers om van te rillen. In Duitschland wordt het ook nog don kerder. De groep, die zich „de Duitsche Christenen noemt" en de kerk wil onder werpen aan de nat.-socialistische politiek heeft, zooals te begrijpen was, den strijd gewonnen. De kerk in Duitschland word* dus consekwent verwereldlijkt. Ondanks de maandenlange geweldda dige actie der Nazi's blijkt het commu nistisch gevaar er toch nog niet geweken te zijn. Er werd althans deze week plot seling door geheel Duitschland een razzia gehouden. Het vermoeden is niet onge grond, dat er nog wel eens een botsing tusschen nationaal-socialisme en bolsje wisme zal plaats hebben. Wij kunnen niet dankbaar genoeg zijn, dat in ons land de parlementaire verhou dingen nog gezond zijn, dat er niet, zoo als in Spanje en Portugal omwentelingen dreigen, en dat de Christelijke actie zicb op alle gebied vrij mag ontplooien. In dit verband mag wel met blijdschap melding worden gemaakt van den eersten, massa- len en schitterend geslaagden landdag der Ned. Cbr. Radio-vereeniging. Met Chr. pers, onderwijs en radio is Neder land wel verre boven andere landen be voorrecht Maar.zegen verplicht! CLXX. Amice, Vandaag maken wij een uitstapje op het gebied van de rechtspraak. De men- schelijke feilbaarheid eenerzijds en de geëischte rechtszekerheid voor den volks genoot anderzijds zijn oorzaak, dat bij de rechtsbedeeling trappen zijn, zoodat de uitspraak van den lageren rechter door den hoogeren kan worden gecorrigeerd. Wat de kantonrechter besliste kan door de Rechtbank en wat de Rechtbank uit maakte kan door het Gerechtshof in hoo- ger beroep aan een nader onderzoek wor den onderworpen. En dan is er nog de Hooge Raad der Nederlanden, het Hof van Cassatie, die onderzoekt of bij de toepassing der Wet op de door de lagere rechters vastgestelde feiten, de geldende FEUILLETON 103). Vrij naar het Engelsch. „Ik was hier en daar iets schuldig", gaf hij toe. „Maar beter, verstandigeren rijker menschen dan ik hebben wel eens schul den gehad, mijnheer Huntley". „Veronderstel eens, dat ze jou behan delen, zooals ze Jenner vanmorgen hebben behandeld". „Dat zullen ze niet doen", lachte Ha mish, die geneigd scheen de heele zaak als een grap te behandelen. „Ik heb ge noeg afbetaald om aan den veiligen kant te zijn en de rest volgt zoo geleidelijk aan". De heer Huntley keek hem strak aan. „Hoe ben je aan het geld daartoe ge komen, Hamish?" Misschien was het de eenvoudige ma niet, waarop de vraag gedaan werd, mis schien ook door de strakke blik, waarmee mijnheer Huntley hem aankeek; maar zeker is, dat hij rood werd tot achter zijn ooren en dat hij het gelaat van den heer Huntley afwendde, zonder iets te zeggen. „Hamish. ik heb reden om dat te wil len weten". wetten wel juist zijn uitgelegd en toe passelijk verklaard. In ons vredig Walcherensch dorpje Se- rooskerke is voor eenigen tijd een ge- meëntelijke verordening uitgevaardigd, zulks ter bevordering van rust en vei ligheid op den Zondag, waarbij het den Caféhouders (een tweetal) verboden is des Zondags gasten, die wat willen ge bruiken, in hun gelagkamers toe te laten. Over deze verordening is heel wat te doen geweest. Het drietal Chr.-Historische raadsleden was wars van dit Zondags verbod en stemde in den Raad tegen. Tot voor de Kroon is echter zonder succes de verbindbaarheid dezer ver ordening betwist. Later, toen uit admi nistratief oogpunt de verordening niet meer aanvechtbaar was, is een der caféhouders verbaliseerd, blijkbaar om een rechterlijke uitspraak in hoog ste ressort uit te lokken. De vervolgende Ambtenaar van het O.M., die het blijkbaar met de verbind baarheid der verordening niet eens was, requireerde dan ook in dezen zin en de heer Kantonrechter sloot zich in zijn vonnis hierbij aan. Waar het hier echter een vervolging geldt om de zaak in haar geheel te doen uitmaken, zal de Ambtenaar O.M. tegen dit vonnis, zooals gebruikelijk en noodig is, wel hebben geappelleerd en zal deze zaak binnenkort wel voor de Middelburg- sche Rechtbank behandeld worden. In verband hiermede is van belang een uitspraak van den Kantonrechter te Dordrecht in een gelijksoortige zaak, dezer dagen gevallen. De eigenaar van het hotel-restaurant „Het Witte Paard" te Zwijndrecht had op een Zondag een gast in zijn gelagkamer toegelaten, hoe wel ook de Zwijndrechtsche gemeentever ordening dit verbood. Zijn verdediger betoogde, dat deze gelagkamer valt on der het begrip „winkel" in de winkel sluitingswet, volgens de definitie in art. 1 dier wet. Hieruit zou volgen, dat de bepalingen dezer wet op die inrichting van toepassing zijn, zoodat nu de rijks wetgever de sluiting van winkels in vol len omvang heeft geregeld, de plaatse lijke wetgever niet bevoegd is sluiting op bepaalde dagen en uren voor te schrij ven. De Kantonrechter te Dordrecht over woog echter onder meer, dat in de toe passelijke verordening betreffende her bergen, tapperijen enz. der gemeente Zwijndrecht van 30 Augustus 1932 van eenig verband met de Winkelsluitingswet niet is gebleken en de raad van Zwijn drecht aan art. 168 der gemeentewet het recht ontleende bedoelde verordening vast te stellen. De caféhouder werd dus tot een ge ringe geldboete veroordeeld, die echter bij herhaling wel zal stijgen. Waarschijnlijk zal de veroordeelde wel in appèl en, eventueel ook in cassatie gaan en is dus een eindbeslissing spoe dig te wachten, die wel op de Seroos- kerksche zaak hoogstwaarschijnlijk van invloed zal zijn. Een tweede interessante kwestie, die voor den kantonrechter te Goes een paar weken geleden werd behandeld en be slist en waarvan het uitvoerig verslag in dit blad voorkwam, is de verordening op het vasthechten, plakken enz. op eigen buismuur aan de openbare straat te Yerseke. Het gold hier een aan plakbiljet ten behoeve van de Kamer- candidatuur van Dr Colijn c.s., dat de voorzitter der A.-R. Kiesvereeniging te Yerseke aan zijn eigen gevel boven zijn huisdeur bevestigde. Deze voorzitter is door den heer Kantonrechter te Goes bij Ingezonden Mededeeling. NEDERLANDSCH FABRIKAAT „Wat te weten, mijnheer?" vroeg Ha mish, als wilde hij het antwoord op de vraag uitstellen of heelemaal omzeilen. „Hoe kwam je aan het geld, waarmee je je schulden hebt afbetaald, of althans gedeeltelijk hebt afbetaald?" „Daar moet ik u het antwoord op schul dig blijven, mijnheer. Dat is iets, dat al leen mij aangaat. Ik had het en dat is voldoende". Hamish had zijn luchthartigen, schert senden toon laten varen en sprak nu even beslist als de heer Huntley; maar dat de vraag hem in verlegenheid had gebracht was duidelijk. De heer Huntley wenschte hem goeden morgen en verliet het kantoor zonder hem de hand te geven. Nu kon hij niet langer twijfelen. Hij ging rechtstreeks naar huis. Ellen zat nog waar hij haar achtergelaten had, nog steeds alleen. Mijnheer Huntley ging naar haar toe en kwam onmiddellijk met de kwestie voor den dag. „Ben je bereid allen omgang met Hamish Ghanning op te geven?" Ze keek hem verbaasd aan, ze werd bleek, haar stem trilde. „O, vader, wat hebben ze gedaan?" „Ellen, heb ik gezegd „ze"? De Ghan- nings zijn mijn lieve vrienden en ik hoop, dat ze dat steeds zullen blijven. Ze heb ben niets gedaan, waardoor ze jou of mijn zijn vonnis van 7 Juli 1.1. van rechtsver volging ontslagen. Ons is niet bekend, dat de Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie binnen den bij de wet gestelden termijn van deze uitspraak in hooger be roep is gegaan. Mocht dit wél het geval zijn, dan komt de zaak binnenkort voor de Arrondissements-Rechtbank te Mid delburg in behandeling. We gelooven dit echter niet, vermits de motiveering van het vonnis des Kantonrechters te sterk en de afgewezen verordening der ge meente Yerseke te weinig houdbaar is. Men zal van de zijde van het O.M. de zaak dus wel laten rusten en 't gevolg zal wel zijn, dat de Yerseksche verorde ning eens duchtig op de helling komt. Immers aan onhoudbare verordeningen heeft men niets; ze zijn alleen geschikt om als een middel tot aanfluiting van het gezag dienst te doen. Wanneer zooals in casu een verordening zóó is geformuleerd, dat zij eenerzijds haar doel de bescherming van orde, ver keer, veiligheid op de openbare straat geheel voorbij streeft, door den inge zetene in zijn onvervreemdbare eigen domsrechten te beknotten en anderzijds met de Grondwet in botsing komt, door aan de verspreiding van de producten der drukpers een censuur, zij het van een achtbaar college als dat van Burgemees ter en Wethouders, te doen voorafgaan, dan zal geen enkele alleensprekende rechter, noch een rechterlijk college zulk een product van den plaatselijken wet gever in bescherming nemen en aan de handhaving harer geboden en verboden medewerken. Het feit, dat gebleken is, dat sommige aanplakbiljetten, al waren zij wellicht- wat verder van de openbare straat ver wijderd, mochten blijven hangen, terwijl het betreffende biljet ten behoeve van de candidatenlijst der Antirev. partij met den sterken arm tot tweemaal toe werd verwijderd, geeft ook veel te denken. Wanneer de Overheid, zooals hier, te goeder trouw meent, dat de verordening rechtsgeldigheid bezit, dient zij immers op uniforme wijze te worden toegepast en uitgevoerd. Vriendschappelijk groetend, t.t„ METELLUS. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips), vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent J. M. Polderman, Goes. Tel. 129, (Adv.) Spoorwegovergangen teBergenopZoomenWouw. In antwoord op een desbetreffend verzoek ontvingen de A. N. W. B. en de K. N. A. C. van de directie van de Nederlandsche Spoorwegen bericht, dat de spoorwegover gangen in den Rijksweg Roosendaal-Ber- gen op Zoom nabij het station Wouw en het station Bergen op Zoom binnenkort zullen worden verbeterd. De eerste vacantie-kruistocht per drijvende jeugdherberg van de A. M. J. V. langs de Zuiderzeehavens en -eilanden is een groot succes geweest. Thans ligt het in de bedoeling om in de week van 19 tot 26 Augustus een dergelijken tocht te maken door de Zeeuwsche wateren. O.- en W.-Souburg. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de gemeenteveld wachter, de heer P. J. Hendriks, alhier in dienst trad bij het corps der Kon. Mare- chaussee's, welk corps hij heeft gediend van 28 Juli 1908 tot 1 Januari 1916, den datum, waarop hij zijn functie als ge meenteveldwachter in deze gemeente aan vaardde. Gedurende al deze jaren heeft hij door nauwgezette plichtbetrachting, gepaard aan grooten dienstijver, de sympathie, zoowel van collega's als superieuren we ten te winnen. Gistermorgen is hij namens het gemeen tebestuur door den waarnemend burge meester, den heer N. Gijsouw, geluk ge- wenscht en is hem een plant als blijk van waardeering aangeboden. Ook van andere zijde had de jubilaris meerdere geschenken in ontvangst te nemen. Ook de Afd. Walcheren van den Bond van Christ. Politie-ambtenaren in Ne- vriendsehap onwaardig zouden zijn. Ik heb gezegd Hamish". Ellen stond van haar stoel op, niet in staat haar ontroering langer te bedwin gen en stond met in elkaar geklemde han den voor haar vader. Ze hield meer van Hamish dan iemand wel vermoedde. „Ik zal het aan je eigen gezond oor deel overlaten, lieve," fluisterde de heer Hfuntley, rondkijkend, als vreesde hij1, dat zelfs de muren ooren konden hebben. „Ik heb altijd veel met Hamish opgehad, an ders had hij hier heusch niet zoo druk mogen komen, daar kun je van op aan. Maar nu heeft hij mijn achting verspeeld, zooals die van alle andere goede men schen, die van mijn geheim op de hoogte mogen komen." Ze trilde zoo, dat ze de vraag, wat hij dan wel gedaan had, nauwelijk uit kon spreken. „Ik durf het je eigenlijk nauwelijks te vertellen," zei de heer Huntely, „want het is iets, dat we even volkomen geheim moeten houden, als zijn familie dat doet. Toen dat bankbiljet verloren ging, viel de verdenking op Arthur." „Wat heeft dat er mee te maken, va der?" vroeg Ellen verbaasd. „Niet Arthur heeft het weggenomen. Het was Hamish. En Arthur draagt er de schande van, terwille van zijn vader." Ellen werd zoo mogelijk nog bloeker. derland kwam den jubilaris bij monde van den voorzitter en secretaris geluk wenschen. Verschillende vrienden en collega's gaven blijk van hun belangstel ling en toonden hierdoor, hoe hoog hij bij hen staat aangeschreven. lerseke. Aan de uitzaai van kokhanen- schelpen als broedvangers voor de oester cultuur is weder een einde gekomen. Het laatste schip is Vrijdag gezaaid. De afleve ring dezer schelpen heeft dit jaar veel te leurstellingen opgeleverd, wat tijd van aan komst aangaat. Stormachtig weer en te genwind benevens de droogte der Bresem hebben tijdige aankomst alhier verhinderd. Zoodat niet alleen de minder gunstige fi- nancieele uitkomsten der oestercultuur, maar ook de levering verhinderd hebben, dat zooveel schelpen zijn uitgezaaid als het vorig jaar. Ook de schelpenzuigers boven Texel hebben niet zulke goede vang sten meer dan vorige jaren, daar de beste vindplaatsen zijn uitgeput. Toch worden de schelpen dit seizoen èn van de Zuider zee èn van de Zeeuwsche stroomen nog op 30.000 meter geschat, wat een som geld vertegenwoordigt van pl.m. f60.000. Zonnesteek. Bij de Werkzaam heden op de speelplaats eener school te Weert, werd de werkman St. door een zonnesteek getroffen. Hij werd in be* Wusteloozen toestand in het ziekenhuis opgenomen. Door de warmte bevangen. Donderdagmiddag werd in den Haar lemmermeerpolder ,een wielrijder door de warmte bevangen. Hij viel met zijn rij» wiel tegen den grond en bleef bewuste loos liggen. In emstigen toestand w;erd bij naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. Donderdagmiddag is te Ruinerwold de schildersknecht ter H., Woonachtig te Meppel, door de hitte bevangen van een ladder gevallen en zWaar gewond. Donderdagavond laat is de ongelukkige die .zijn rug had gebroken, in het zieken huis te Zwolle overleden. Hoe warm het Donderdag was. 27 Juli is per slot van rekening zeer Warm geworden. Aan de filiaal-in. richting van het K. N. M. I. te Amster dam steeg de temperatuur tot 18.55 en bereikte toen 31.6 C. Deze temperatuur is (Overtroffen in 1923 en 1928 toen 33.1 C. en 31.7 C. werd bereikt. In den Hor tus te Amsterdam Werd om 17.30 uur 32.8 ;C- afgelezen als hoogste stand. Oök dit maximum is in 1923 overtroffen met 34.0 C. In de Bilt en Maastricht werd Donder dag 34 C. en 36 C. bereikt. Communisten op een. ver koop in g. Te Andijk hebben zich Woensdagavond oen aantal communisten geroerd tijdens een publieke verkooping van een perceel land, dat wegens schuld van de hand moest worden gedaan. Een tweetal woordvoerders zeiden op dreigenden toon af te bieden, en hier door werd het publiek, dat ongeveer voor de helft uit niet-communisten be stond, zoodanig geïntimideerd, dat er .geen ,bod gedaan is. Een der aanwezigen van wien men wist, dat hij gegadigdq was, heeft het land niet durven koopen. Tenslotte is de grond, groot '2.,32 H.A, gekocht door een der hypotheekhouders, voor de som van f4000. Naar de notaris, ten wiens overstaan de veiling plaats had, mededeelde, heb- Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen fs GOES HULST „Vader, wie durft dat beweien?" „Niemand heeft er nog over gespro ken, Ellen. Maar de feiten laten geen ruimte voor twijfel. Hamish' eigen hou ding ik kom juist van hem vandaan laat ook geen ruimte voor twijfel. Hij is ontegenzeggelijk schuldig." Toen brak Ellens verontwoordiging, haar openhartigheid zich baan. Ze wrong haar handen in pijn en haar gezicht werd rood. „Hij is niet schuldig, vader. Ik zou met mijn eigen leven voor hem durven in staan. Hoe durven ze hem verdenken? Hoe durven ze hem beschulidigen? Is bij niet Hamish Ghanning?" Ellen! Ellen!" Ellen barstte in een stroom van tranen uit. „Vergeef me, vader. Als er niemand anders is, die zijn partij opneemt, dan zal ik 't doen. Ik wil heelemaal mijn plicht als dochter niet verzaken en als u me ver biedt Hamish Channing te ontmoeten of te spreken, zal ik u onvoorwaardelijk ge hoorzamen; maar ik wil niet over hc-m hooren praten als schuldig. Ik wilde, dat ik zijn partij kon opnemen voor de heele wereld." „Het lijkt me het beste, juffrouw El len Huntley, als je eens rustig ging zitten. Ellen ging zitten en schreide, tot ze weer een beetje gekalmeerd was. De eerste landdag van de Ned. Ghr. Radio-verecniging is, naar ik las, uitste kend geslaagd. Hetzelfde hoorde ik van sommigen, die vanuit Zeeland de verre reis op den heeten Donderdag naar Apel doorn gemaakt hebben. De organisatie was in bekwame han den. Alles liep als gesmeerd. Maar dat is voor mij de hoofdzaak niet, hoeveel bewondering ik ook heb voor de reuzenprestatie om 55.000 menschen bij elkaar te krijgen en ze van het noodige te voorzien. Deze landdag zie ik als een wapen schouw, waar duizenden uit alle oorden van het land hebben getuigd voor het goed recht van den Christelijken om roep, en als een waardig protest tegen de verwaten A.V.R.O., die nog altijd weigert andere omroepvereenigingen in gelijken rechte te erkennen. De neutrale en liberale pers moge ge probeerd hebben dezen landdag dood te zwijgen of te kleineeren, hij is er niette min geweest. De tegenstander weet nu, dat er in Ne derland nog is een Christelijk volksdeel dat fier en forsch opkomt voor zijn rech ten ook op het gebied van den radio- omroep. den de Communisten door hun gevaar, lijk optreden bereikt, dat de oude eige naar van het land thans groote kanq loopt failliet verklaard te worden. Koeienbezoekophet Raad huis. Wie maar even kan gaat passa» gieren! Zoo dachten ook de drie koeien, dia in het dorp Woubrugge op stap waren. Het doel van de reis w&s blijkbaar het raadhuis, althans zij stapten binnen en hekeken met de noodige omzichtigheid de oudheidkundige verzameling. Eén van de drie ging zich daarna voorstellen, aan den gemeente-ontvanger, zij stapta de kamer binnen, deponeerde aldaar pep bekend souvenir, wenkte vervolgens haar; beide vriendinnen, waarna zij gezamen lijk het gebouw verlieten. Schade ,werd niet aangericht. Een autowiel kan raar rollen. Gisteren is te Scheemda een eigenaardigi ongeval gebeurd. Van een strooauto, die in volle vaart reed. vloog plotseling een der wielen af. Het wiel ging door de ruit van de woning van een klom penmaker en kwam terecht op een bed, waarin een klein kind lag te slapen. Hét kind werd door het voorwerp echter niet getroffen. Hoe warm het w a s. De agenten van politie te Delft hebben Don derdag, omdat het zoo warm was, naar Amerikaansch voorbeeld, in wit over hemd met zwarten das dienst gedaan. "Waar wordt het meest gemoord? Een Amerikaansche statis ticus heeft aan de hand van politiebe richten der laatste achttien maanden de misdadigersstatistiek van tweehonderd Amerikaansche steden uitgewerkt. Nooit is een menschenleven zoo goedkoop ge weest als tegenwoordig, zegt hij. Per 100.000 zielen komt 10.8 moord voor. Dit is een geweldig cijfer, wat te sterker spreekt als men bedenkt, dat de index voor Engeland 0,5 is, zoodat het Ameri kaansche cijfer ruim 21 maal zoo groot is. De meeste moorden zijn echter niet te registreeren in de millioenensteden, maar in eenige steden van middelbare grootte. De crimineelste stad der Vereenigde Sta ten is Memphis in Tennessee, waar op 100.000 inwoners niet minder dan 55 moorden voorkomen, dus vijfmaal het ge middelde van heed Amerika. Op Memphis volgt Jacksonville in Florida met 52. Van de millioenensteden houdt Chicago het record met 13 moorden per 100.000 in woners. In Los Angees gebeuren er 9 en eerst dan volgt New York met 8,3 moor den per 100.000 inwoners. In de Zui delijke Staten komen veel meer moorden voor dan in het Noorden. In het Zuiden bereikt in niet minder dan 7 steden het verhoudingscijfer 40 per 100.000 inwo ners. In Europa is Parijs de stad met de meeste moorden, 1,4 per 100.000 inwo ners, veel meer dan in Engeland, waar de 1 nog niet gehaald wordt. HOOFDSTUK XXXVII. De samenzweerders. De Octobermaand was aangebroken en binnen eenige dagen zou de kwestie van het seniorschap beslist warden. Op den zesden zou de nieuwe senior beaoemd worden. Het schoolhoofd had geen enkele aanwijzing gegeven, wie van de drie can- didaten de gelukkige zou zijn, zoodat de jongens tot nu toe in den blinde tastten. Sommigen waren de meening toegedaan, dat het Huntley zou zijn, anderen Gerald Yorke, slechts zeer weinigen Tom Ghan ning. En zoo vervolgde ieder zijn eigen weg Tom werd op school gerugsteund door Gaunt en Huntley, anders was het leven hem daar vrijwel ondragelijk geworden, Hamish vervulde nog steeds zijns vaders plaats in Guild Street, en zat nog laat in den nacht op, zooals men aan zijn kaarsen merkte. Arthur solliciteerde naar iedere betrekking die zich voordeed, maar steeds vergeefs: hij kon maar niets krijgen, nie mand scheen hem te willen hebben. Er was niets aan te doen, dan maar geduldig af te wachten. Dagelijks bespeelde hij het orgel en copieerde thuis muziek. Con stance verheugde zich in de gunst van den graaf van Garrick. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5