ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie zij door betaling van collegegelden gedu rende vier jaar aan hun verplichtingen zouden hebben voldaan en van wie velen nu voor groote financieele moeilijkheden komen. Werkverruiming in Wesi-Brabanl. De commissie tot voorbereiding van werkverruiming in Westelijk Noord-Bra bant zal Woensdag een audiëntie hebben bij den minister voor sociale zaken voor een bespreking over de kanaalplannen en de verzwaring der zeedijken in West-Bra bant. Uit de cartonindustrie. Namens de vereeniging van stroocar- tonfabrikanten in de provincie Groningen is met inachtneming vein den daarvoor geldenden termijn het tweejarige looncon- tract per 31 Aug. e.k. opgezegd, omdat de vereeniging het contract niet ongewijzigd wenscht te verlengen. De loonen der cartonbewerkers zijn na de staking 1931 te Winschoten per week f 23.27 en te Oude Pekela f 23.80 met een week vacantie. VERBOD VAN UNIFORM EN ONDER SCHEI DINGSGTEEKEN. Wetsontwerp bij de Tweede Kamer Ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot aanvulling van het Wet boek van Strafrecht, met het oog op kleedingstukken en onderscheidingstee kenen, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven. Voorgesteld wordt, na artikel 435 van het Wetboek van Strafrecht in te voegen een nieuw artikel 435a, luidende: „Hij, die in het openbaar kleedingstuk ken of opzichtige onderscheidingsteeke nen draagt of voert, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig stre ven, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twaalf dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden." Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: Den laatsten tijd doet zich in toene mende mate het verschijnsel voor, dat aan staatkundig streven in het openbaar uitdrukking wordt gegeven door het dra gen of voeren van kenmerkende kleedingstukken of onderscheidingsteeke nen. Het verschijnsel is, gezien de ervarin gen in verschillende midden-Europee- sche staten en ook hier te lande opge daan, niet zonder bedenking. Het ostentatief dragen of voeren van kleedingstukken of onderscheidings teekenen met staatkundige strekking werkt, in het bijzonder in tijden van span ning, op politieke tegenstanders uit tartend. Er is ook nog een tweede verbodsmo tief. In het bijzonder uniforme of anders zins kenmerkende kleeding wordt voor zoover niet enkel sprake is van een min of meer belachelijke zucht tot naboot sing van buitenlandsche methoden veelal mede ten bate van een zekere machtsontwikkeling gekozen. Binnen het verband van de dragenden doet de kenmerkende kleeding den en kelen drager terstond als medestander herkennen. Zij stelt hem daarmede onder controle van de groep. Zij vergemakke lijkt tevens discipline en eventueel het optreden in quasi-militair verband. Naar buiten werkt uniformkleeding, gekozen als teeken van bepaald staat kundig streven, op zich zelf, ook als van verdere organisatie wordt afgezien, imponeerend op het publiek. Deze wer king pleegt ook allereerst beoogd te wor den door wie de uniform invoeren. Men wil zijn aanhangers duidelijk doen on derkennen en door hun aantal indruk maken. Intusschen blijft het veelal niet hierbij en gaat men daarnevens geza menlijk, in organisatorisch verband, op treden in den vorm van z.g. „wach ten", partijkorpsen en soortgelijke for maties Het verschijnsel is uit het buitenland maar al te bekend. Het zal geen betoog behoeven, dat een min of meer militaire machtsontwikke ling van politieke richtingen naast 't wet tig gezag al kleedt men haar, wel licht in den aanvang te goeder trouw, in den vorm van hulpverleening aan dit gezag in een geordenden staat niet kan worden geduld. Voor het behoud der molens. Aan den molen aan den Koudekerk- schenweg, van den heer de Regt, is men bezig een verandering aan te bren gen, die kans op behoud van dezen mo len grooter maakt. Dank zij den heer J. J. van de Vijver te Middelburg, die als oud-molenaar, groot belang in het behoud der molens stelt, zijn wij in de gelegenheid een en ander mede te deelen over de wijzigin gen, die worden aangebracht en die het vervangen van de windkracht door mo torische kracht minder noodzakelijk ma ken, omdat volgens het nieuwe systeem ook de wind voldoende snelheid kan te weeg brengen. Het geldt hier de ook elders met suc ces aangewende technische vinding van den molenbouwer en waterbouwkundige A. J. Dekker te Leiden. Deze vinding bestaat hierin, dat het oude bestaande profiel van den ouden wiekvorm met de oude roede zoodanig wordt verbeterd, dat in de plaats van den vroeger luchtwer- vels veroorzakenden wiekvorm thans ontstaat een wiekprofiel van een aëro dynamisch juisten vorm, die geen lucht wervelingen veroorzaakt. Het resultaat van een en ander is, dat, terwijl de oude wiekvorm slechts 10 pet. nuttig effect uit den wind haalde, dit nuttig effect thans bij den verbeterden wiekvorm ge stegen is tot 30 50 pet. De verandering wordt aangebracht door dhr Troye te Middelburg. Zeeuwsche polder- en waterschapsbon d. De algemeene vergadering van den Zeeuwschen polder en waterschapsbond zal op Zaterdag 5 Aug. a.s. te Neuzen gehouden worden. De agenda luidt: Notulen, Jaarverslag, Rekening en ver antwoording. De door het bestuur opgemaakte voor drachten ter voorziening in de bestuurs- vacatures ontstaan door het overlijden van dhr A. v. d. Weijde, door het bedan ken wegens vertrek van den heer P. Du- mon Tak en door het periodiek aftreden van de heeren Ch. Bi. M. Plasschaert en I. J. Risseeuw, luiden: a. voor de vacature v. d. Weijde: 1. S. J. Gast te Duivendijke; 2. G. L. Klompe te Ouwerkerk; b. voor de vacature-Dumon Tak: 1. L. Simonse te Biggekerke, 2. mr dr R. W. Graaf van Lynden; c. voor de vacature-Risseeuw: 1. I. J. Risseeuw te Oostburg, 2. P. Erasmus te Oostburg; d. voor de vacature-Plasschaert: 1. C. H. M. Plasschaert te St. Jansteen, 2. P. Vercau- teren te Nieuw-Namen. Aan de orde komen o.a. de oprichting van een controlebureau van polderkassen; de zorg voor polderarchieven; gemeen schappelijke aankoop van grint en steen slag; Rondvraag en Sluiting. In den namiddag zal een autorit ge maakt worden door Oostelijk-Zeeuwsch- Vlaanderen, waarbij 'n bezoek zal worden gebracht aan een der groote Nijverheids inrichtingen in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Goedkoops treinen. De Ne- derlandsche Spoorwegen laten de volgen de week niet minder dan 21 goedkoope treinen loopen. Zij vertrekken uit alle windstreken en komen in de mooiste hoekjes van ons land terecht. Ook uit Zeeland zal weer een trein rij den. Voor nadere bijzonderheden zij verwe zen naar de advertentie en naar de strooi biljetten, die alle gegevens bevatten en kosteloos aan de stations verkrijgbaar. 39 AGENTEN op Zuid- en Noord- Beveland waarborgen de beste service bij aanschaffing van een N.S.F.- of Philips- radiotoestel. Hoofdagent: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Ter burgerlijke zitting van de recht bank te Middelburg zijn heden beëedigd als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand: dhr J. A. de Goffau te Rilland- Bath; dhr C. W. van Oeveren te Ierseke. Goes. Gistermorgen is de wielrijdende vischventer M. uit Arnemuiden in de 's Heer Hendrinkskinderenstraat in aan rijding gekomen met de auto van een ze keren B. M. werd van z'n fiets geworpen en bleef met een gekneusde rib liggen. Nadat dr Van den Berg medische hulp tenaren en werklieden der gemeente 3M procent te korten als bijdrage in de beta ling van de pensioenpremie voor hun we duwen en weezen. De opbrengst hiervan wordt geschat op f 35.000. Tot nog toe hadden de ambtenaren en werklieden premie-vrij pensioen zoowel voor zich zelf als voor hun weduwen en weezen. Het Amsterdamsche Gemeentebestuur. „Het Volk" wist te melden, dat te Am sterdam gewerkt wordt aan de vorming van een „burgerlijk blok" en dat de aan voerder van de katholieke raadsfractie, mr Romme, reeds voorloopige besprekin gen heeft gevoerd over de vorming van een crisis-college, waarin alle partijen met uitzondering van de communisten en de middenstanders zouden zijn vertegen woordigd. Voor de werkzaamheden van dit college zou een crisis-program moeten worden opgesteld. Naar aanleiding hiervan heeft Mr Rom me verklaard, dat dit bericht geheel on juist is. „Ik heb", zei hij, „geen voorloopige, nóch eenige andere besprekingen met raadsfracties over het aangeduide onder werp gehouden ik niet, mijne fractie even min. „Ik betwijfel ook sterk of de dusge- noemde „burgerlijke fracties" eenige stap pen in genoemde richting gedaan, of het beweerde overleg hebben gepleegd. Ik kan er zelfs aan toevoegen, dat, als men ten minste de r.-k.-fractie ook tot de burger lijke partijen rekent, ook aan de juist heid van deze mededeeling, iedere basis ontbreekt!" Oud-mlnlster Van der Vcgte. Aangaande den toestand van oud-mi nister Mr H. v. d. Vegte, verneemt de „Zwolsche Crt." dat deze de laatste da gen van dien aard was, dat de patiënt gisteren naar Den Haag vervoerd mocht worden, om daar verder te worden ver pleegd. Van goeden vooruitgang mag helaas echter nog niet worden gespro ken. Indische pensioenen en verlofstracte- menten, De „Java-Bode" verneemt in zake de pensioens-korting, dat men overweegt het kortingsvrij minimum voor Nederland vast te stellen op f500 per jaar, voor Ned. Indië op f200 per jaar. De Volksraad ving de bespreking aan van het voorstel tot tijdelijke korting op de verlofstractementen. De heer Pastor diende een amendement in, waarin wordt verzocht de inwerkingtreding dezer kor ting te doen verschuiven tot 1 October 1933. Bij stemming over dit amendement staakten de stemmen (22 tegen 22). In de volgende vergadering werd het amen dement aangenomen met 28 tegen 27 stemmen. De wijziging van de hooger onderwijswet. Verschenen is 't voorl. verslag der Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot wijzi ging en aanvulling van de hooger onder wijswet. Daaruit blijkt, dat bij het afdeelingson- derzoek verscheidene leden tegen de voor gestelde wijziging ernstige bezwaren op perden. Eenige leden meenden, dat het bedrag, dat de tenuitvoerlegging der voorstellen zou opleveren, te gering is in verhouding tot de algemeene kosten van 't hooger on derwijs om aanvaarding dier voorstellen raadzaam te maken. Voorts zal het, komt de wet tot stand, voor onbemiddelden on getwijfeld nog moeilijker worden hun kin deren te laten studeeren. Volgens eenige andere leden verdient een progressieve regeling van het college geld verre de voorkeur. Vele leden betwistten, dat de vermeer dering der rijksmiddelen, gevolg van deze wet, betrekkelijk gering zou zijn te noe men. Maar al ware het wel zoo, naar ver sterking van die middelen moet worden gestreefd, waar zij eenigszins mogelijk is. Nu bij het lager en middelbaar onderwijs Jaarlijks schoolgeld wordt gevorderd, is het voorts niet meer dan billijk op dezen regel geen uitzondering toe te laten met betrekking tot het hooger onderwijs. Wel drongen deze leden aan op een duidelijke verklaring van den minister met betrekking tot een tegemoetkomende houding jegens tal van studenten, die zijn gaan studeeren in de veronderstelling, dat FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 100). o „Natuurlijk," zei juffrouw Jenkins, ter wijl ze hier een stoel op zij trok, daar een anderen een duw gaf, gedeeltelijk in boos heid, gedeeltelijk om plaats te maken in de nauwe doorgang van den winkel naar de huiskamer. „Ik heb den heelen dag niets anders verwacht. Eiken keer dat ik voetstappen hoorde, die langzamer klon ken dan gewoonlijk, meende ik, dat ze jou op een draagbaar thuis brachten, daar je van uitputting in elkaar was gezakt. Wilt u gelooven," wendde ze zich tot Arthur Channing „dat hij koppig ge noeg is geweest om sinds het ontbijt niets meer te eten? En dat, terwijl hij zoo hoest." „Dat is niet heelemaal waar, lieve," protesteerde Jenkins. „Ik heb die boter hammen opgegeten." „Malligheid met die boterhammen," smaalde zijn ega. „Wat beteekenen een paar van die «tukjes brood nu voor iemand die aan moet sterken? Een mensch kan wel een heele bakkerswagen leegeten, zonder dat het hem een steek geeft. Maar wat mij aangaat, je doet maar precies, waar je lust in hebt, 'tzal mij verder een zorg zijn." „Ik heb het gevoel, of ik heelemaal niets zou kunnen gebruiken," mompelde Jenkins zachtjes. „Ik zou maar liever niet eten." „Niet etenl" herhaalde zijn vrouw scherp, ,,'t Is goed voor je en daarmee basta. Ik ben niet van plan te wachten tot je er hier ook bij neervalt, zooals je in de Boundaries is overkomen." „En zoodra je wat gebruikt hebt, Jen kins, moest je maar gauw onder de wol kruipen," merkte Arthur op. „Dat gaat niet, meneer. Aan die akte heb ik een uur of drie, vier werk. En dat kan niet wachten." „Is het deze?" vroeg Arthur, de stuk ken openend, die hij had meegebracht. „O, ik zie al wat het is. Dat zal ik wel voor je opknappen, Jenkins. Vanavond heb ik toch niets te doen. Hou jij je ge mak maar en ga naar bed." En Jenkins' tegenwerpingen ten spijt vertrok Arthur met het werk onder zijn arm, nadat hij een uitnoodiging om ook een stukje kip te proeven, had afgesla gen. HOOFDSTUK XXXVI. Ellen Huntley. ,,'t Is me wat moois, om nu pas met de post aan te komen, 't Is nota bene op slag van eenen!" „Dat kan ik niet helpen. Er scheen stagnatie te zijn, de trein kwam drie uur te laat binnen." ,,'t Zal wel waar zijn. Maar ze mogen jullie brievenbestellers ook wel eens ach ter de vodden zitten. Om de menschen van het ontbijt tot elf uur op de post te laten wachten!" „Ik zeg u nogmaals, dat ik het niet helpen kan. Komaan, neem dien brief van me over." Judith pakte mopperend de bestelling aan het was tusschen haar en den brievenbesteller dat bovenstaande woor den waren gewisseld. Toen Constance haar brief in handen kreeg, vroeg de gedienstige dringend, of ze even mocht wachten, om te hooren, hoe het er mee ging. Vlug doorliep Con stance de dicht beschreven zijdjes. Daar had ze het. Overluid las ze: „de verbete ring in je vaders toestand, die vorigs week begon, en die zoo snel toenam, dat we niet durfden gelooven, dat het blijvend koe zijn, houdt aan. 't Is haait ni«t te verleend had, is M. door dhr B. met diens auto naar zijn woning in Arnemuiden teruggebracht. Driewegen. De Raad vergaderde Maan dag. De gemeenterekening over 1932 werd den raad overgelegd in ontvang met f 23596.48% en in uitgaaf met f 19312.25% alzoo met een goed slot van f4284.23. Het opgemaakte ontwerp tot wegsver- betering van den Korteweg en den Smits- weg volgens het Provinciaal wegenplan, wordt met algemeene stemmen goedge keurd. Besloten wordt die verbetering van Provinciewege te doen geschieden. Aan G. J. de Jager wordt vergunning verleend tot het oprichten eener radio centrale. Tenslotte wordt een instructie vastgesteld voor den gemeente-ontvanger. Oudelande. Maandagavond werden de inwoners dezer gemeente opgeschrikt door het luiden der brandklok. Het bleek, dat twee groote strooklampen van den land bouwer P. C. in brand stonden. Gelukkig stonden de klampen op tamelijken afstand van de schuur, zoodat deze geen gevaar liep. D'e brandweer kon zich alleen bepalen tot het uit elkaar halen en nat houden van de brandende massa. Colijnsplaat. Gisteravond was door Ds Bons een vergadering belegd in de Chr. Bewaarschool, teneinde een plaatselijk comité op te richten voor werkloozen- zorg. Ds Bons, als vertegenwoordiger voor Noord-Beveland, zette, nadat hij de ver gadering op gebruikelijke wijze had geopend, het streven van Centrale en Prov. comité uiteen. Spr. achtte, gezien de groote werkloosheid, thans ook te dezer plaatse noodig deze zaak aan te vatten. De aanwezigen, vertegenwoordigers van 9 corporaties, waaronder ook van twee kerkeraden, zegden hun medewerking toe. Een comité werd gevormd uit de volgende personen, namens hun vereeni ging of kerkeraad: Ds Bons, voorzitter; Anth. Verburg, C. J. Anemaet, Abr. van Gilst, P. Janse, J. B. van Gilst, Jac. Holle- stelle, P. Dourleijn en M. C. Karman. In beginsel werd besloten, a.s. winter te zorgen voor enkele cursussen, Chr. lectuur en verschillende andere ont spanning. Uitgezien zal worden naar ge schikte lokaliteit. Het gevormde comi té zal op 29 Aug. a.s. nogmaals ver gaderen. Ds Bons eindigde deze vergade ring met dankgebed. De functies werden door het bestuur aldus verdeeld: Ds Bons, voorzitter; P. Dourleijn, vice-voorzitter; M. C. Karman, secretaris; C. J. Anemaet, 2e secretaris; J. B. van Gilst, penningmeester; Anth. Verburg, 2e penningmeester; voorts A. van Glist, Jac. Hollestelle en P. Janse. Wissenkerke. Naar aanleiding van de beëindiging der werkverschaffingsobjec ten, is door het gemeentebestuur aan de landbouwers een circulaire verzonden met den volgenden inhoud: We deelen U mede, dat alle werkver- schaffingswerken thans zijn afgeloopen. De gemeente heeft nu geen productief werk meer. Toch zijn er nog plm. 45 werkloozen, en die waren er verleden jaar om dezen tijd niet. De landbouwer had ze toen in dienst genomen. Wanneer ieder, die deze circulaire ont vangt, nu een man meer te werk stelde, was de werkloosheid ineens verdwenen. Blijven de menschen zonder werk, dan dient de gemeente ze wel te helpen. Ze kunnen toch niet leven zonder inkom sten. Er zou, wat nog altijd is tegen gehouden, een steunregeling moeten ko men, en die kost veel geld. Bovendien staat er dan niets tegenover; de gemeente kan niet zeggen, dit of dat hebben wij door het geld uit te geven, verkregen. Het benoodigde geld moet worden opge bracht, doch de belastingen zouden nog meer moeten worden verhoogd. Het is daarom ons aller belang, dat de menschen aan het werk komen en daarom verzoeken wij U één man meer op Uw bedrijf te nemen. Het is ons be kend, dat binnenkort weer eenig open baar werk vanwege de provincie ge beurt. Uw hulp zal dus vermoedelijk tij delijk moeten zijn. En daarna zullen de werkzaamheden in den landbouw van zelf de arbeidskrachten opvorderen. Neem er dus een man bij, ge helpt daarmede dien man, de gemeente en ten slotte U zelf. begrijpen, en ik zou je gezicht wel eens willen zien, bij het vernemen van hel heerlijke nieuws, dat je vader werkelijk weer kan loopen. Op mijn arm steunend, wandelt hij het heele vertrek en de gang door. En morgen gaan we probeeren, om de trap af te gaan. Niemand dan God alleen kan verstaan, hoe dankbaar ik ben. Zelfs jullie niet, lieve kinderen. Als men nagaat, dat deze verandering de vrucht is van een maand, wat mogen we dan niel verwachten van de volgende en de daaropvolgende? Je vader zit op het oogenblik aan Hamish te schrijven, en je zult hooren, dat ik niet overdrijf. „Ik dacht wel, dat die dokters hier alle ezelskoppen waren" snufde Judith, „meneer Channing is er de man niet naar, om voor de rest van zijn dagen als een zuigeling behandeld te moeten worden. Als ik zelf te oud word om te werken, ga ik ook naar Duitschland, om weer jong te worden." Constance had intusschen zwijgend verder gelezen, haastig de blaadjes door loopend, later kon ze wel meer op haar gemak kijken. Haar oog viel op den naam 1 van haar broer Arthur. Er stonden enkele vriendelijke welgemeende raadgevingen in aan zijn adres en dan deze woorden: „Hamish schrijft, dat Arthur bij Duff en Duiff solliciteerde voor klerk, maar Kortgene. Mr J. D. Koster, de nieuw benoemde bui'gemeester dezer gemeente, heeft zijn benoeming aangenomen en is gistermorgen door den waarnemend Com missaris der Koningin beëedigd. St. Laurens. Burgemeester en Wethou ders hebben aan den heer J. Kwekke- boom Gz. op zijn verzoek wegens verge vorderden leeftijd eervol ontslag ver leend als opperbrandmeester. In zijn plaats is als zoodanig benoemd de heer E. W. Neugebauer, thans brandspuit meester. Zoutelande. Dinsdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Een ingekomen schrij ven van de Prov. Commissie voor Werk- loozenzorg door de Kerken werd gesteld in handen van B. en W. ter afdoening. Een schrijven van Ds Oosthoek alhier, Ds Vreugdenhil, Meliskerke en de heeren H. G. Heusinkveld en D. Kleinepier, beiden alhier, waarin om steun gevraagd wordt voor werkloozenzorg, werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Verder was ingekomen een adres van dhr A. Geschiere en anderen om het ver dere onderhoud van den Werendijkschen weg voor rekening van de gemeente te nemen. B. en W. stelden voor op dit ver zoek afwijzend te beschikken omdat het onderhoud te veel zal kosten. De heer Verhage stelde voor van ge meentewege één wagon grint per jaar te geven voor het onderhoud van genoemden weg. Dit werd verworpen met 3 tegen 4 st. Voor stemden dhrn Verhage, Maas en Koppejan. Het voorstel van B. en W. werd hierop z.h.st. aangenomen. In de gewijzigde Politieverordening werd een kleine wijziging gebracht en daarna werd zij vastgesteld. De verordening op de heffing van sec retarieleges werd gewijzigd. De nieuwe bouwverordening werd vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd besloten een overeenkomst aan te gaan met de ge meente Middelburg inzake hulpverleening door deze gemeente in geval van brand alhier. Op verzoek van het schoolbestuur werd besloten de muren van de school aan den binnenkant wat op te knappen door ze te sausen. Een verzoek van het schoolbestuur om subsidie voor een feestje vour de school kinderen ter gelegenheid van den ver jaardag der Koningin werd op voorstel van B. en W. niet ingewilligd. De heeren Maas en Verhage waren voor inwilliging. Besloten werd over 1931 f 10.68 per leerling te vergoeden aan de schoolver- eeniging, in totaal f 1153.44. Op voorstel van B. en W. werd z.h.st. besloten den Duinweg te verharden over een lengte van ongeveer 850 M. en om de helft der kosten hiervan te verhalen op de aangelanden door middel eener belas ting. De rekening 1932 werd aangeboden. De gewone dienst sluit met een batig sal do van f 1292.60 en de kapitaaldienst met een batig slot van f 1091.50. Tholen. Zooals wij reeds meldden, was tusschen het Gemeentebestuur en den heer Willemse, een ernstig geschil ge rezen inzake overdracht van een oester put. In de vorige week gehouden raads vergadering i9 deze kwestie weer aan de orde gekomen en is besloten, dat, in dien de heer W. niet ingaat op de nadere voorstellen van B. en W. de rechterlijke beslissing zal worden afgewacht. Deze voorwaarden zijn de advocaten van den heer Willemse, n.l. dhrn Mr P. Dieleman en Mr Hartogh bekend gemaakt, terwijl antwoord verwacht werd voor Zaterdag 29 dezer. Maandag j.l. is reeds bij B. en W. bericht ingekomen, dat de heer W. de voorstellen van B. en W. aanvaardt, zoodat eindelijk deze kwestie van de baan is. Door de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier is in beginsel besloten over te gaan tot het ombouwen der z.g.n. schippersbanken tot rieëele zitplaatsenen wel in dien zin, dat deze gelijk worden aan het Heerengestoelte, evenwel zonder kussens. Een en ander zal de kerk zeer verfraaien, terwijl er ongeveer 80 zit plaatsen zullen komen, welke kunnen worden verhuurd. Oostkapelle. Op Maandag 15 Aug. a.s. hoopt mej. Breel, hoofd van de bewaar school alhier, den dag te herdenken, dat dat men niet tot overeenstemming kon ko men. Eigenlijk zijn we er blij om. Want vader zegt, dat hij geen van zijn kinderen graag op dat kantoor zou zien." „En hier is nog iets aan jou adres, Ju dith," zeide Constance overluid. „Zeg te gen Judith, dat ze haar vertrouwenspost niet te zwaar moet opnemen; en zich vooral niet overwerken, Sarah is er toch ook nog. De slaapkamers kan ze immers gerust aan haar overlaten, al doet ze het in den namiddag nog." Judith hoorde het laatste met veront waardiging aan. „Maar dat zal me niet overkomen. Zij de slaapkamers doen! 't Zoü er ook naar zijn, als ze het deed, juf frouw Constance. Het eerste wat ik van haar zien zal, als ik zoo dadelijk terugga, dat weet ik nu al is haar hoofd, dat uit een van de ramen hangt. "Wat er in de keuken reilt en zeilt, dat moet ze zelf maar zien, dat het klaar komt." Constance vertrok naar Lady Augusta en Judith geleidde haar naar de deur, onderwijl nog enkele huishou delijke onderwerpen besprekend. En wie zou ze anders in de vestibule ont moeten dan dominee William Yorke? Hij kwam juist van den ochtenddienst en wilde even bij zijn tante binnenloopen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2