Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Ingezonden Stukken Burgerlijke Stand. Marktberichten. Radio-nieuws Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Financieële Berichten. Uit den Goeschen Raad. Van de Se naar de 4e klasse: H. J. de Baar, J. G. C. Biondina, A. M. C. Brak man (voorw.), J. P. Galatz, F. J. de Dreu, M. Kindermann v. e. v., E. M. Meerkamp v£#i Embden, D. H. Muller, J. J. van Nieu- wenhuijzen, G. J. Nooteboom (voorw.), N. T. Paul, J. Seymour, C. Siegers, F. G. Smit, M. M. Step, G. J. van de Velde, P. N. C. de Vlieger. Van de 4e naar de 5e klasse: L. G. Acda, S. A. de Baare, M. G. Boddaert, H. Boreel, W. A. M. van Driest, J. G. van der Feltz, A. J. Grootbod, M. G. J. Hage, A. P. van der Have, J. P. van Hercules, J. Huijsman, M. H. Pots, W. G. P. Schip pers, A. G. Walland. Niet bevorderd 1. Toegelaten tot de le klasse: E. G. Bos dijk, A. M. van Boven, G. P. A. Daane, A. M. A. J. Fernhout, E. J. Guiran, M. van Hemert, A. Heijboer, E. J. van Itter- sum, S. de Jongh, P. J. S. Maassen, G. Melse, W. G. Net, J. J. G. Paap, E. Pitlo, A. A. van de Poll, H. Pots, S. Pluijmers, J. Start, J. D. "Waage, M. Wagenvoorde, A. H. F. van der Zee, allen te Middelburg. P. R. Corporaal, Domburg; E Düdok van Heel, Vlissingen; E. A. M. Lantsheer, te Oostkapelle; G. S. Soetens, Koudekerke; T. J. J. Steur, Kamperland. Tot de 2de klasse: J. J. Oldenman, H. L. den Boer te Middelburg. Het was een belangrijke vergadering, die gisterenmiddag gehouden werd, al was het alleen maar om de beslissing van Gedep. Staten en van den Minister van Binnenlandsche Zaken inzake de Gast huiskwestie, die bij verrassing aan het slot werd medegedeeld. Belangrijk en toch kort. Het mooie zomerweer lokte niet uit om breedvoerige debatten te gaan voeren. Als we het voornaamste van deze ver gadering willen releveeren, dan beginnen we met de Gasthuiskwestie. Ged. Staten en de Minister van Binnenlandsche Za ken hebben in dezen hun meening be paald. Beiden geven in overweging, het Raadsbesluit, waarin de Raad uitsprak, dat de gemeente rechtens niet verplicht is het tekort op de Gasthuisexploitatie te dekken, in te trekken. Men weet, dat het Gasthuisbestuur tegen dit besluit ter be- voegder plaatse bezwaar had gemaakt. Volgens den Minister heeft de Raad destijds de omzetting van de z'ieken-af- deeling van het Gasthuis in een zieken huis goedgekeurd en is hij, omdat het Gasthuis voorkomt op de lijst van burger lijke instellingen van weldadigheid en geen scheiding gemaakt mag worden tus- schen de verschillende afdeelingen van het Gasthuis, krachtens de armenwet ver antwoordelijk voor het beleid van het Gasthuisbestuur en dus ook voor de te korten. De burgerij van Goes mag dus den Raad, die destijds zijn goedkeuring ver leende aan den bouw van de nieuwe ziékenhuisafdeeling wel dankbaar zijn! Ze kan er tot in lengte van jaren een flink bedrag aan belasting voor betalen. In de eerste plaats moet het tekort over de achterliggende jaren (dat zeker de ton aardig zal benaderen), worden aangezui verd en verder zal er naar verluidt ook als alle voorstellen der commissie ad hoe worden aangenomen, nog wel een tien mille per jaar uit de gemeentekas, dus uit de portemonnaie der belastingbe talers bij moeten. Heeft nu de Raad destijds zich dit goed ingedacht? Weineen. De begrooting, die toen is overgelegd, raakte naar nu wel overduidelijk is gebleken, kant noch wal. De anders zoo voorzichtige financier Labrijn meende, dat men wel een zwarte pessimist moest zijn om hier een tekort te verwachten. Hij zal er nu wel beter achter zijn, maar betaalt aan de tekorten niet mee. Op z ij n compas en op dat van het Gasthuisbestuur zeilde de meerderheid van den Raad. Van Anti-Rev. zijde is toen aangedrongen op eenig uitstel. Dan had althans een serieus onderzoek ter be- voegder plaatse ingesteld kunnen worden of het mogelijk zou blijken te Goes een Ziekenhuis zonder tekorten te exploitee- ren. Maar neen, de zaak moest er toen doorgejast, omdat erAch, laten we die oude koe maar in de sloot laten zitten. Het geval ligt er nu eenmaal toe. Be wust of onbewust heeft men toen Goes een ziekenhuis gegeven, dat nu practisch voor gemeente-rekening blijkt te zijn. De belastingbetaler van nu is er goed mee en zal, als hij vrij in zijn bewegingen is, wellicht probeeren door vertrek het peper- dure Goes, dat nu zoo ongeveer aan het maximum van de belastingen is en er zeker straks komt, te ontvluchten. „In Goes is 'tnog zoo erg niet", zei onze burgervader enkele maanden ge leden op denzelfden Zaterdagmiddag, toen de Raadsleden in hun bus vonden een voorstel om Goes in de derde klas der fondsbelasting te plaatsen en 100 opcen ten op die belasting te heffen! Wij hebben nooit geweten, dat een Gasthuisbestuur practisch zóó over de gemeente-gelden kon beschikken. Over de wijze, waarop het de administratie heeft gevoerd, willen wij zelf geen oordeel uit spreken. Dat behoeft ook niet, want de Vereeniging van Nederl. Gemeenten heeft daarover in sterk critischen zin gerappor teerd, al schijnt het wel, dat dit rapport ©on stille begrafenis heeft gekregen. Misschien zal het rapport der oommis sie ad hoe daarover ook nog wel wat zeggen. Feit is, dat veel te laat aan den Raad is medegedeeld, dat er een aanzien lijk tekort was. Dit alles de geflatteerde opzet, het gevoerde beheer, de te late kennisgeving van het tekort is echter geen beletsel, om nu de gemeente voor de gevolgen op te laten draaien. Misschien zal men in de volgende ver gadering wel trachten nog een weg te vinden, om van de betaling ontheven te worden, maar veel verwachten we daar niet van. Er zou nog veel over dit Gasthuis drama te zeggen zijn ook over per soonlijke invloeden, die hierbij in 'twerk zijn geweest, maar het baat niet. Het eind van deze nare geschiedenis is: be talen I Er zal nu zeker nóg meer gedaan moe ten worden, om de uitgaven der gemeente tot het uiterste te verlagen. Dat is on afwijsbaar noodzakelijk, waarom het zeker te hopen is, dat het de Raadsleden niet aan durf en verantwoordelijkheids gevoel zal ontbreken. Daarom begrijpen we niet best, waarom R. en W. altijd maar tegenhouden of pogen uit te stellen het invoeren van een door het Rijk goedgekeurde en gesubsidi eerde steunregeling voor werkloozen. We hebben gezien, waartoe dit heeft geleid: een groote subsidieverhooging aan het Burg. Armbestuur, terwijl bij een steun regeling een belangrijk deel van het Rijk terugkomt. Natuurlijk sluit een steunrege ling niet uit, dat tot het uiterste wordt gezorgd voor en gestreefd naar werk verschaffing. IB. en W. waren zoo gelukkig, weer een werk in werkverschaffing te kunnen laten uitvoeren, n.l. het delfwerk in de Poel, maar voldoende zal dit, naar te vreezen is, wed' niet zijn. Bij de benoemingen beleefden we een novum. In de kerkelijke wereld kennen we de „toezegging van beroep" voor pre dikanten. Gisteren hebben we daarnaast gekregen de „toezegging van benoeming" voor een hoofdonderwijzer, een uitvinding nog wel van het Departement van On derwijs. B. en W. wilden graag iemand benoemen uit een tweetal bekwame per sonen, die met 1 Sept. pas wachtgelder worden men weet, dat het verplicht is een wachtgelder te benoemen en om nu te voorkomen, dat Goes achter het net vischt, werd nu reeds toezegging van benoeming gegeven, die per 1 Sept. wordt omgezet in een definitieve benoe ming. Over den Keuringsdienst van Waren is wel het meest gepraat. De directeur, de heer Van Berk, gaat met pensioen, zoo dat het er om ging, of in deze vacature vqorzien moest worden. B. en W. meenden van wel. Aanvanke lijk hadden enkele leden bezwaar, omdat men niet weet, wat de keuringsdiensten boven het hoofd hangt, maar nadat de burgemeester verzekerd had, dat de keu ringsdienst voor Zeeland behouden blijft, en dat B. en W. voorloopig geen schei kundige zullen benoemen, benoemde de Raad met 10 van de 11 st. tot directeur den heer Post, thans scheikundige en ad junct-directeur van dezen dienst. Ten slotte nog een algemeene opmer king. Het schijnt meer en meer gewoonte te worden, dat de directeuren der be drijven in de Raadsvergadering komen, om hun voorstellen toe te Lichten en te verdedigen. Dit is zeker èn voor de Raadsleden èn voor B. en W. gemakkelijk. Maar opmerkelijk was, dat de heeren Rothuizen en Brink zoo buitengewoon vlug in de Raadzaal waren. Blijkbaar zijn de hoofdambtenaren gemobiliseerd ten Stad- huize, als de vroede vaderen vergaderen. Het geval gaf aanleiding tot eenige vroolïjkheid. Ergerlijke dierenmis handeling. Een beschonken voerman heeft den Varkenoordscheweg en omge ving te Rotterdam in rep en roer gebracht door eerst zijn paard op een schandelijke wijze te mishandelen en vervolgens tegen een agent die wilde ingrijpen ernstig ver zet te plegen. De dierenbeul was al een tijd bezig zijn paard te laten trekken, terwijl hij met volle kracht aan de leidsels trok. Het ge volg was, dat het arme dier tekens viel, waarna de lafaard van zijn bok kwam om het paard met trappen en slagen weer overeind te „helpen". Een agent van politie, die in zijn vrijen tijd bezig was zijn tuintje te bewerken, ging er tenslotte op af. Hoewel de voer man hem kende, maakte hij zich ten over vloede nog als politieman bekend en ge lastte hij den man het paard met rust te laten. De voerman viel daarop den agent aan. Er ontstond een worsteling waarbij de agent weliswaar enkele rake klappen op liep maar tenslotte slaagde hij er toch in den woesteling te overmeesteren. Deze verzocht daarna losgelaten te worden. De agent was zoo onvoorzichtig dat te doen. Nauwelijks had de voerman zijn handen vrij. of hij tastte naar zijn zak, vermoede lijk om een mes te trekken. De agent zag zich daarop genoodzaakt den man weer beet te grijpen en opnieuw ontstond een worsteling. Gelukkig greep toen het publiek, dat zich inmiddels met het paard bemoeid had, in. Enkele men- schen overmeesterden den voerman en nadat politie-assistentie was komen opda gen, werd de dierenbeul geboeid en naar het politiebureau overgebracht. Daar is proces-verbaal opgemaakt, ter zake van dierenmishandeling, verzet en bedreiging. Warm bier in Denemarken, Tengevolge van de langdurige droogte periode in Denemarken hebben de auto- riteiten aan de bevolking verzocht zeer spaarzaam met gebruik van het water te z(jn. De directie van de Kopenhaagsche wa terleiding heeft aan de inwoners verzocht, hun bier niet te koelen onder een loo- pende kraan, daar hierdoor te veel wa ter verloren gaat. Twee personen, die dit verzoek in den wind geslagen hebben, zijn veroordeeld tot 50 gulden boete. Als de Denen dus niet het risico van een boete willen loopen, zullen zij hun bier voortaan warm moeten drinken. Inbreker, die zijn naam kaartje a c h t e r 1 i e t. In de ouderlijke woning te Den Bosch is door Se politie aangehouden en naar Tilburg overge bracht zekere A. van O., de voortvluchtige medeplichtige van den op heeterdaad be trapten dader van de inbraak in het land huisje van mevr. de wed. van K. aan den Bredaschen weg te Tilburg. Daar de man zijn naamkaartje had achtergelaten, was het voor de recherche niet moeilijk hem op te sporen. Men vond n.l. achter op zijn in beslaggenomen rijwiel een man chesterbroek, waarin zich een „bewijs van goed gedrag" bevond van het Huis van Bewaring te Den Bosch, afgegeven op den naam A. van O. Hij is door de beide agenten van den velddienst, die de in brekers betrapt hadden, pertinent her kend. Ook hij zal naar Breda worden overgebracht en ingesloten. De gevolgen van het eten van onrijp fruit. Na het eten van onrijp fruit zijn twee kinderen van den landbouwer v. D. te Maashees ernstig ziek geworden. Een vierjarig doch tertje is overleden. Tenten op het strand, In de algemeene politie-verordeniing van de ge meente Huizen komt een artikel voor, dat als volgt luidt: „Het is verboden, zonder toestemming van Burgem. en Wethouders op terreinen binnen deze gemeente gelegen, hetzij al leen, hetzij in gezelschap van anderen te fcampeeren, of toe te laten, dat daarop tenten worden geplaatst. B. en W. zijn bevoegd te bepalen, waar, onder door hen te stellen voorwaarden, met ontheft fing van dit verbod, het kampeeren lis toegelaten. Voor hem, die de bedoelde voorwaarden niet naleeft, geldt deze ont heffing niet. Onder „kampeieren" verstaat dit artikel, het verblijf houden in de open lucht, in een daartoe geplaatste tent, on verschillig of deze al dan niet tot nacht verblijf bestemd is en of de kampeerende persoon al dan niet zelf in zijn dagelijk- lijksche behoefte voorziet." Een inwoner van Huizen had, zonder toestemming van Burg. en Weth., verlof gegeven aan eenige personen om op zijn terrein te kampeeren. Daarvan was prou ces-verbaal opgemaakt. De kantonrechter te Hilversum meende, dat dit artikel niet bindend kon zijn. Het plaatsen v,an tenten is niet in strijd met de openbare orde, de zedelijkheid en de gezondheid en even min is de woningwet overtreden. De ver dachte werd derhalve van rechtsvervol ging ontslagen. Tandarts, die hulp wilde verleenen bij ongeluk doodge reden. Op 3 Febr. is de tandarts Dr L. A. B. Lindeboom, die hulp wilde ver leenen bij een auto-ongeluk bij de Am- sterdamsche vaart bij Halfweg, door een passeerende auto aangereden en gedood. De chauffeur, de 23-jarige H., stond 14 dagen geleden terecht voor de Haarlem- sche Rechtbank, die 5 maanden hechte nis eischte en intrekking van het rijbe wijs voor den tijd van 1 jaar. De Rechtbank te Haarlem heeft hem thans veroordeeld tot 3 maanden hech tenis met intrekking van het rijbewijs voor 6 maanden. ROTTERDAM. Vanmorgen te kwart over zeven werd brand ontdekt in de koek-, biscuit- en banketfabriek van de Fa De Heer. De brand woedde op de tweede verdieping. De brandweer rukte met groot materiaal uit en gaf met 13 stralen water. Een deel van de tweede verdieping is uitgebrand, terwijl de eer ste en benedenverdieping veel water schade bekwamen. De schade aan de voorraden is groot. Twee leden van het personeel zijn met brandwonden in het Ziekenhuis opgenomen. Hun toestand is niet ernstig. DEN HAAG. De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat van 23—29 Juli de prijs van het crisisbotermerk f 1 per K.G. bedraagt en van 3e vervoervergunning van buitenlandsche boter fl.10 per K.G. ROTTERDAM. Een 35-jarige man is in de Schie bij het zwemmen verdronken. Ook is gevonden het lijk van een 20- jarigen jongeman, die op 18 dezer bij het zwemmen in de Waalhaven is ver dronken. WASHINGTON. President Roosevelt heeft gisteravond de noodverordening, die hem bevoegdheid geeft verkorting van den arbeidstijd en verhooging van het loon in bepaalde industrieën in te voe ren, goedgekeurd. Ook heeft hij een op roep tot de bevolking gericht, waarin hij de grootst mogelijke ondersteuning van het noodprogram vraagt. Verder heeft hij de departementen van de schatkist en van justitie opdracht ge geven tot controle op de beurzen. In de heden te houden kabinetszitting zullen maatregelen tot voorkoming van speculatie worden getroffen. NEW-YORK. De wereldvlieger Post is gisteren te 8 u. 30 pl. tijd uit Nome ver trokken. Tengevolge van het slechte weer moest hij in Alaska een noodlanding maken, waarbij het vliegtuig is bescha digd. Een hulpvliegtuig is vertrokken. PARIJS. Te Gien heeft een bootramp plaats gehad. Door het omslaan van een boot zijn een geestelijke en 12 kinderen verdronken. MüNCHEN. Henderson, de voorzitter van de ontwapeningsconferentie, is naar Parijs vertrokken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Z i er ikzeeW olf aartsd ijkscheveer M. de R. Sinds j.l. Dinsdagmiddag wordt de dienst ZierikzeeWolfaartsdijksche veer onderhouden door de raderboot „Wester- Schelde". De gelegenheid, die men op deze boot 2e klas gelieft te noemen, is van dien aard, dat een ieder die hiervan gebruik moet maken, er zijn ontevredenheid over te kennen geeft. Voor de eerste klasse is het geheele bovendek disponibel gesteld, terwijl de overige compartimenten tamelijk comfor tabel kunnen genoemd worden. De tweede klas-passagiers kunnen te midden van auto's, fietsen, vrachtgoed enz. zich met een staanplaats vergenoe gen, of in 't vooronder (het z.g. „hol") plaats nemen. En voor dat heerlijk uitstapje wordt voor enkele reis f 1.20 en voor een dag retour f 1.60 in rekening gebracht. Heeft men voor dit bedrag geen recht op betere behandeling? Zou desnoods het bovendek niet zoo ingericht kunnen worden, dat ook de tweede klassers behoorlijk zittend een luchtje kunnen scheppen? Met beleefden dank voor de plaatsing, EEN TWEEDEKLASSER. MIDDELBURG. Huw.-aangiften: W. H. Hendrikse, 56 j. en G. Spaeter, 48 j.; J. Koole, 19 j. en A. Boekelaar, 18 j.; G. Steijn, 32 j. en M. D. W. Schotel, 18 j. Gehuwd: A Hutteman, 26 j. en J. Reijn- hout, 20 j. Bevallen: G. GorbijnBoot, z. Van 14—21 Juli. IERSEKE. Ondertrouwd: Wilhelmus Hermanus van Dongen, 22 j. jm. te Krab- bendijke en Jozina de Leeuw, 25 j. jd. Huw.-afkondiging: Gerrit van den Driest 28 j. jm. en Francina Geensen, 25 j jd. te Axel. Overleden: Maria Matthijsse, 66 j., wed. van Cornells Verboom; Geertruida van de Plasse, 74 j., wed. van Andries Steketee. Van 115 Juli. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: A. Jon- gepier 25 j.jm. en A. W. Kerkhove 23 j.jd. Bevallen: J. G. Poppe geb. Maas, z. Overleden: D. Kodde, 81 j., wednr van G. Bommeljé; M. Schout, 20 j. jd. MIDDELBURG, 20 Juli. Aardappelvei ling. Methlotians 1927, poters 1920, bonken 22, Blauwe Eigenheimers 3954 ct., alles per 25 Kg. Fruitveiling: Madeleine 814, idem af val 24, Roode Kruisbessen 3, Witte Kruisbessen 25, Gele Pruimen 710, Engelsche Krozen 11, Westfries 3, Jan baas 29, Suikerijen 13, Spuitjes 2, Omskinderen 511, The Queen 1, Fran- kenthaler 3458, Tomaten 1013, Roode Bessen 39, Witte Bessen 3 ct., alles per Kg.; Meloenen 1528, Perziken 15 ct. per stuk. MIDDELBURG, 21 Juli. Kleine veiling. Aardbeien 517, Roode Kruisbessen 2 6, Witte Kruisbessen 24, Roode Bessen 211, Witte Bessen 512, Madeleinen 3 15, idem afval 13, Eierkrieken 14 16, Zwarte Blanche 14, Morellen 1122, Tomaten 211, Frankenthaler 55'58, Zwarte Bessen 22, Oranjepruimen 70, Spuitjes 69, Janbaas 3—7 ct., alles per Kg.; Perziken 18 ct. per stuk. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groote veiling van 20 Juli 1933. Zwarte Bessen 18.50, Roode Bessen 4.10 4.30, idem afwijkende 2.90, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Kersen: Klerken 22 33, Eierkrieken 1921, Bitterkrieken 18 20, Zwarte Blance 13-15, Zwarte Vleesch- kersen 1215, Roode Blance 10, Zure Morellen 1423, uitschot kersen 414, alles per 100 Kg. Pruimen: Vroege Oranjepruimen 210, Okkelanen 38, Marbelanen 47, Prin- cepruimen 37, Engelsche Krozen 410, Citroenpruimen 3, afval pruimen 26, al les per 100 Kg. Appels: Yellow Transparante extra 21 24, idem A 13—20, dem B 1017, id. C 511, idem afval 16, alles p. 100 Kg. Peren: Zomerlouwtjes 48, Oomskin deren 15, Janbaaspeer 6, Langstelen 6, Beekhuispeer 7, Keizerinnen 4—6, Roode Suikerijen 45, afval- en kroetperen 1 4 per 100 Kg. Diversen: Kruisbessen. 24, Roode Bessen 29, Witte Bessen 27, Frambo zen 2428, Aardbeien 9, Tomaten 311, alles per 100 Kg.; Meloenen 20—31, Per ziken 25 per 100 stuks; Bloemen 1—4 per 100 bos. KAPELLE, 20 Juli 1933. Kersen: Kler ken 21-30, Zure Morellen 11-27, Vleesch- kersen 10-16, Eierkrieken 16-22, Dubbele Eierkrieken 17-21, Zwart© Blanch© 13-16, Krieken 14-19, Ronde Krieken 17-21, per 100 K.G. Frambozen 20-40, Roode bessen 2-6, W. bessen 3, Kruisbessen 2-5, Zwarte bessen 19, Oranje pruimen 3-8, Ocoulanen 5-6, Marbelanen 9-12, Eng. Krozen 13-14, Ma deleinen 8-18, Roode Suikerij 5-0, Aard beien 11-13, Dubb. Pr. boonen z. dr. 10-12, Gele boonen 9, alles per 100 K.G. Perziken 1-3 per 100 stuks. ST ANNALAND, 20 Juli 1933. Aardap pelveiling. Afd. St Annaland: Aangevoerd 82.475 K.G. witte eigenheimers; verkocht 5575 K.G. voor f 1, 1,25, 1,30. Aangevoerd 10.850 K.G. blauwe eigenheimers; verkocht 8850 K.G. voor f 1,35, 1,40,1,45. 1475 K.G. witte eigenheimers (2de soort) f 0,50, 0,60. 3225 K.G. witte eigenheimer poters f 0,45, 0,50, 0,60. 100 K.G. blauwe eigenheimer poters f 0,55. Groep Scherpenisse: Aangevoerd 6000 K.G. blauwe eigenheimers; verkocht 1000 K.G. voor f 1,40. Aangevoerd 17000 witte eigenheimers, waarvan niets verkocht.. THOLEN. Veilingsvereeniging „De Een dracht". Veiling van 20 Juli. Aangevoerd 37500 Kg. aardappelen. Witte Eigenhei mers 0.751.02, Blauwe Eigenheimers 1.25, Eerstelingen 1.00, Poters 0.75, alles per 100 Kg. Fruit. Yellow Transparant le soort 13, 2e soort 8, 3e soort 45, val 23, St. Ja- cobspeer 68 ct., alles per Kg. Programma van Zaterdag 22 Juli. HUIZEN. KRO-uitzending. 8 uur con cert. 11.30 godsd. halfuurtje. 12.15 Lunch concert. 2 uur Jeugd. 5.30 KRO hoys. 6.45 orkest. 7.45 orkest. HILVERSUM. 10 uur vrijz. morgenwij ding. Verder VARA. Borssele. Door de Kolenvereeniging werd gisterenavond aanbesteed de leve ring der najaarskolen, zijnde pl.m. 140 ton stukkolen en 130 ton eierkolen. Ingeschreven door Rotterdamsche Com- merciëele Transportonderneming Rotter dam: Stukkolen f9.50; Eierkolen f 12.75 per ton franco haven of station. Wibaut, Vlissingen: Stukkolen f9.50 haven, f9.50 station; Eierkolen f 12.50 haven, f 13 station. Nijsink, Vlissingen; Stukkolen f9.50 haven, f 9.50 station; Eierkolen f 12.75 haven, f 13.25 station. Valkhof, Rotterdam: Stukkolen f9.50 haven en station; Eierkolen f 12.75 haven en station. Gegund aan de Rotterdamsche Transportonderneming. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 66 6514-0 Philips Gloeilampen G.B. 17414 174 Unilever 9714 08 Anaconda Copper 131"/18 13% Bethlehem Steel 2914 26% U.S. Steel Corp. 44% 4114 Koninkl. Petroleum 17514 174% Shell Union 614 6% Amsterdam Rubber 10114 10214 Ned. Scheepvaart Unie 63 6114 Deli Maatschappij 145 144 Handelsverg. Amsterdam 227 225 5 pet. Nederland 1932 100% 100% 414 pet. Ned.-Indië 1926 8714 88% 4 pet. Nederland 1933 9714 0714 Het vertrouwen in de Hollandsche af- deeling liet bij veel lagere omzet het pu bliek weer belang nemen. De koersen lie pen hier dan ook scherp op. De Yankee- afdeeling was op het verlaagde niveau vaat van stemming. pl.m. 1.78. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Juli, 2.30 u. Londen 8.268.28. Berlijn 59.0859.12. Parijs 9.699.71. Brussel 34.5634.5814 New-York 1.75—1.7614. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Juli: Meest zwakke wind, aanvankelijk veranderlijk, later uit Westelijke richtin gen, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk regen of onweer, koeler. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 89 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3