loopingen en i Ifloop Ver ian bes leningen Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. Dhr Kesteloo trekt zijn voorstel In. i Daarna bracht de voorzitter het voor stel van de meerderheid van B. en W. om aan den heer Aarnoutse over het jaar 1933 een bijdrage van gemeentewege van f0.05 per strekkende meter in de kosten van onderhoud van den Slikweg (10) te verleenen, over welk voorstel de stemmen in de vorige vergadering staakten, in stemming, welke tot resultaat had dat andermaal de stemmen staakten en het voorstel dus verworpen werd. Dhr Dinge- manse onthield zich ook thans weer van deelname aan de stemming. Besloten werd aan dhr Aarnoutse voor noemd over het jaar 1933 een bijdrage van gemeentewege in genoemde kosten te verleenen van f 0.04% de strekkende meter. Bij de rondvraag vestigt dhr Dinge- manse de aandacht van B. en W. op de door Osté aan het eind van den Lange- weg te Vrouwepolder geplaatste afraste ring. Hij verklaarde die beneden alle kri tiek te vinden. De voorz. zal zich nog maals met Osté in verbinding stellen. Hierna sluiting. Colijnsplaat. Maandagavond j.l. had onder veel belangstelling in de Hervorm de Kerk de tweede anti-kermisavond plaats, waarin Ds Joh. Raams van Kloe- tinge een honderdtal lantaarnplaatjes vertoonde over dat deel van Palestina, dat ligt tusschen Joppe en de Doode Zee. Ook deze avond is uitnemend geslaagd. Ds Bons bracht Ds Raams hartelijk dank voor de wijze waarop hij dezen avond had geleid. Het was een goede gedachte van den kerkeraad deze avonden te organiseeren. Ze vormden een klaar getuigenis tegen de ijdelheid der wereld. Schoondijke. Gistermiddag had nabij deze gemeente op den weg naar Breskens een motorongeluk plaats. De heer A. uit Sluis reed in de richting Breskens en sloeg plotseling met zijn motor over den kop, vermoedelijk door het breken van de voorvork. De heer Van Gelderen, arts te Middel burg, die juist ter plaatse passeerde, ver leende de eerste geneeskundige hulp. Ernstig gewond aan het hoofd werd A. naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Tholen. Door de Rijkspolitie is Maan dagavond j.l. tegen een drietal personen proces verbaal opgemaakt terzake van het in den Schakerloopolder alhier met fuiken visschen naar paling, zonder te zijn voorzien van een vischakte en ver gunning van den eigenaar. Poortvliet. In den gemeenteraad van 18 Juli werd o.m. besloten, dat de werkloo- zensteun voor 3 weken wordt verlengd. De werkloozen moeten tweemaal per dag komen stempelen. Deze regeling geldt al leen voor landarbeiders. Tevens is er een schrijven gekomen van den Directeur van de Werkloozenverzekering, dat deze gemeente in klasse A is ingedeeld. Dat fietsen en tevens een paard vervoeren gevaarlijk is, heeft M. Heijboer alhier weer ondervonden. Toen hij een paard op genoemde wijze vervoerde, schrok het dier van een passeerende auto en draaide plotseling om, met het gevolg, dat hij met rijwiel en al onder het paard terecht kwam. Hij is bewuste loos opgenomen en bij P. v. d. M. bin nen gedragen. Dr Tazelaar verleende ge neeskundige hulp, en constateerde, dat het ongeluk nog goed afgeloopen is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dinteloord, E. de Looze te Renswoude. Te Ten Boer, J. A. de Vor cand. te Woerden. Te Heteren, L. G. Bruijn, em.-pred. te 's Gravenhage. Bedankt voor Werkendam, H. S. van Rijs te Vianen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Kornhorn, M. W. Nieuwen- huize cand. te Vlissingen en W. Rama ker te Harlingen. Evang. Luth. Gemeente. Drietal te Apeldoorn-Doesburg, G. J. Duyvendak te Haarlem, H. Joh. Jaanus te Nijmegen en W. J. Kooiman te Deven ter. Overgangsexamen R. H. B. S. te Middelburg. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: P. H. M. A'driaansens; A. J. Bal; G. H. Bonnet; G. W. Brakman; A. P. Dockheer, H. W. Dorleijn (m.); E. M. J. P. Groosman (m.); R. J. van der Harst; P. S. Jacobson; S. Jongeneel; A. G. Verhulst; D. J. Vos; L. S. M. Bogaert (m.); W. Bos; J. Dobbe laar; A. A. de Feijter (m.); P. J. Griep; H. R. de Jong; J. D. Julianus; H. Orbaan; P. J. H. van Roo; G. J. Simpelaax; L. B. Vriesman. Afgewezen 0. Van de tweede naar de derde klasse: J. AUewijn; F. van Beusekom; C. J. Boas- son; A. R. J. den Boer (m.); P. van Bo ven (m.); J. Crucq (m.) AG. van Dusseldorp (m.); J. H. Goossens; J. Lan- göbeeke (m.); M. P. van Leeuwen (m.); W. Leunis; A. G. E. van Opdorp; P. Pe ter?® (m.); C. M. de Weerd; P. M. de Wilde (m.); M. Bastiaanse (m.); J. van den Ende; M. G. Entink (m.); C. G. de Feijter; K. Flipse; P. M. van Giezen (m.); B. Heijt (m.); R. J. Jansen; Tj. Loode- [J"jk; J. C. Meijboom; M. M. Parren; H. Peterse (m.); A. R. van Raam (m.); T. J. C. Smid; J. L. Tuijnman; J. P. Vaane; G. P. M. de Wilde (m.). Afgewezer 5. Van de derde naar de vierde klasse: J. de Baare; J. M. van den Boudt (m.); J. Dorleijn; P. M. Dorleijn; H. W. Ghijsen; H. A. van Heel; G. H. van Herwijnen; A. L. Janse de Jonge; G. M. ten Kate; J. J. Maris (m.); M. E. Minderhoud (m.); F. G. van Niel; G. Orbaan; J. Z. S. Pel; P. Th. Schippers; J. W. Snijders; J. G. Stij- ger; A. M. van Teerling; B. J. de Vos; J. Wagenvoorde; J. G. Wisse. Afgewe zen 2. Van de vierde naar de vijfde klasse: A. E. Beenhakker (m.); E. J. Kindermann (m.); A. Korstanje; S. G. K. Lensvelt (m.); H. van Ommeren; J. J. Pieterse (m.); M. Boreel; J. I. de Bruijne; A. Cappon; H. van Empel; G. Ghijsen (m.); G. A. P. van Giezen; P. G. de Graaf; J. A. van Heel; I. Koens (m.); I. Lamain; J. Simonse; B. M. Smid (m.); W. Tj. Smid; D. S. Tuijn man; J. H. Volkers; J. Voorhans; J. Warnau (m.). Eén leerling her-examen. Afgewezen 7. Met ingang van 1 September aan staande zijn benoemd aan de H. B. S. A met 5-jarigen cursus (Hoogere Handels school) te Middelburg: tot leeraar de heer J. Vlugter te Rotterdam en tot concierge -amanuensis de heer F. Kampen te Wa- geningen. Technische Hoogeschool Bij Kon. besluit van 17 Juli is benoemd tot lid van het college van curatoren der Technische Hoogeschool te Delft G h. J. I. M. W e 11 e r, oud-minister van koloniën, te 's Gravenhage. Van een ijsc o-wagentje, een vader en twee zoons. Maandagmiddag heeft te Leiden de 20- jarige J. H. v. L. de deur van het gebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon gera- meid en ernstig beschadigd. Door tus- schenkomst van deze instelling was hij destijds aan een ijsco-wagentje geholpen. Hij meende echter, dat zijn ondersteuning niet ver genoeg ging en heeft daarom op deze wijze daaraan uiting gegeven. Hij werd door de politie gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Zijn 54-jarige vader W. v. L. hierover ontsticht, heeft eenige uren later bij Maat schappelijk Hulpbetoon verscheidene rui ten ingeworpen. Ook hij werd gearres teerd en op het politiebureau ingesloten. Uit wraak heeft zijn 24-jarige zoon H. v. L., gisternacht van de woning van den wethouder van sociale werken mr A. J. Romijn verscheidene ruiten ingeworpen. Een vlak bij wonende hoofdagent van po litie, die door het glasgerinkel wakker werd, rende naar buiten en heeft v. L. gearresteerd. Deze werd eveneens op het politiebu reau in verzekerde bewaring gesteld. De vader is gistermorgen naar het Huis van Bewaring te 's Gravenhage overge bracht en aldaar ingesloten. Inbraak in een landhuis te Tilburg. Twee surveilleerende po litieagenten van den buitendienst te Til burg ontdekten eergisteravond in het landhuis van de fam. v. K. op den Breda- schen weg een paar fietsen. Dit wekte hun argwaan op, zoodat ze een onderzoek instelden. Plotseling kwamen twee verdachte in dividuen achter uit het landhuis en trachtten in het kreupelbosch te ontko men. De agenten zetten hen achterna en waren genoodzaakt van hun vuurwapens gebruik te maken. Ze losten enkele scho ten in de lucht en slaagden er in een der vluchtelingen te achterhalen. Het bleek te zijn een zekere J. v. M., een zwerver, af komstig uit 's Hertogenbosch, die reeds meermalen wegens inbraak was gearres teerd. Het andere individu' wist in het kreupelhout te ontsnappen. Bij onderzoek in het landhuis bleek, dat de insluipers zich te goed hadden gedaan aan hetgeen ze in den kelder vonden. Ove rigens had hun de gelegenheid ontbroken om iets buit te maken. Ou d-o fficier meldt zioh aan wegens verduistering. Op het bureau van politie te Maastricht heeft zich aangemeld de oud-officier, ambtenaar bij de Grisis-Zuivel-Centrale, A. B. Deze verklaarde zich in zijn dienst betrekking aan verduistering van een be drag van f700 te hebben schuldig ge maakt. Na een verhoor is B. in hechtenis ge steld ten einde te worden voorgeleid voor den officier van justitie. Twee zeilkanö's omge slagen. Eén persoon ver mist. Op het Braassemermeer zijn gis teravond twee zeilkanö's omgeslagen. In iedere kano zat één persoon, beiden wa ren vermoedelijk afkomstig uit Dordrecht. Door een rukwind sloegen beide bootjes om, waardoor beide kanovaarders te wa ter geraakten. Een van hen kon nog door een voorbijgaande motorboot worden op gepikt. Naar het tweede slachtoffer werd nog geruimen tijd gezocht. Later is men gaan dreggen, doch voorloopig zonder resultaat. Men heeft nog niet kunnen na gaan, wie het slachtoffer is. Pakket met gouden tien tjes vermist. In het begin dezer maand zond een particulier elders in het land een postpakket, inhoudende vier honderd gouden tienguldenstukken, naar een bankinstelling te Amsterdam. Het pakket is spoorloos verdwenen. Vermoed wordt, dat het bij aankomst op 4 Juli j.l. op het Centraal-Station is zoek ge raakt. Ernstige botsing. Gisteren is onder Sloten een ernstige botsing voor gevallen tusschen een motorrijder en een auto. De motorrijder, de heer v. d. K. uit Amsterdam, botste in volle vaart tegen een auto, bestuurd door den heer B. De botsing was zoo hevig, dat de duorijdster op slag werd gedood. De motorrijder is in zeer ernstigen toestand naar een der zie kenhuizen te Amsterdam vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuur der kreeg echter geen noemenswaardig letsel. Over de Niagara ge zwommen. Een jongeling van 18 jaar, die het bestaan heeft de watervallen van de Niagara over te zwemmen, is deswege gearresteerd. Hij is op den Amerikaan- schen oever te water gegaan en na een worsteling van 2% uur met het natte ele ment, heeft hij behouden de overzijde we ten te bereiken, waar hij; echter in handen is gevallen van de Ganadeesche politie. Want in de Niagara is het verboden te zwemmen. Vier baders te Katwijk in gevaar. Een Delftsche jongedame verdronken. Gis termiddag waren te Katwijk aan Zee een vijftal personen aan het baden in zee, on geveer bij de uitmonding van het Rijn- landsche uitwateringskanaal. Men waag de zich te ver in zee, waardoor op een ge geven oogenblik vier der baders zich in levensgevaar bevonden. De politieagent J. v. Duivenvoorde en vier Katwijkers sprongen onmiddellijk in zee en wisten drie personen behouden aan het strand te brengen. Een dame was bewusteloos ge raakt, doch kwam spoedig weer bij. De vierde, mej. H., oud 20 jaar en woonach tig te Delft, kon men niet tijdig genoeg meer bereiken, zoodat zij is verdronken. Kapitale boerderij af gebrand. Gistermiddag is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de kapitale boerderij van Roovers te Bergeind-Geffen. De geheele inboedel, 10.000 k.g. hooi, eenige karren en land bouwgereedschappen gingen verloren, terwijl 3 varkens en een kalf in de vlam men omkwamen. Bij het redden van een zestal koeien liep één der buren brand wonden op. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 Juli. De volgende zaken werden behandeld: A. v. S., 18 j., zonder beroep, te Wol phaartsdijk, verdacht dat hij in den nacht van 17 op 18 Mei j.l. te Wolphaartsdijk ter uitvoering van zijn voornemen om met het oogmerk tot wederrechtelijke toe- ëigening weg te nemen geld of andere hem niet toebehoorende voorwerpen van zijn gading die hij mocht vinden, een ruit van het gemeentehuis te Wolphaartsdijk heeft ingedrukt, vervolgens een raampje heeft geopend, daardoor naar binnen is gegaan en vervolgens naar de secretarie, en aldaar van een bureau twee laden heeft opengetrokken en deze heeft door zocht, zijnde de verdere uitvoering van vorenomschreven misdrijf niet voltooid alleen tengevolge van de van zijn wil on afhankelijke omstandigheid, dat de ge meentesecretaris J. Goetheer hem heeft overvallen en S. daarna op de vlucht is geslagen. Verdachte door den President onder vraagd, erkende het hem ten laste gelegde te hebben gepleegd. De Officier van Ju stitie nam in aanmerking dat verdachte, die reeds 12 dagen heeft gezeten, nog jong is en eischt 2 maanden gevangenis straf voorwaardelijk. Uitspr. idem met 3 jaar proeftijd. A. J. de V. B., 20 j., plaatwerker te Vlissingen, verdacht dat hij als Nederlan der, wonende te Vlissingen, ingeschreven zijde voor den dienstplicht in het jaar 1933 en aangewezen voor inlijving bij de landmacht en als zoodanig verplicht op te komen op 20 Maart 1933 te Bergen op Zoom in de kazerne Prinsenhof om te worden ingelijfd, opzettelijk aldaar niet is verschenen. Eisch 3 maanden gevangenis straf. Uitspaak f 25 of 25 d. h. J. H. D., 25 j., bode te Koudekerke, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de Rechtbank te Middelburg, waarbij hij wegens verduistering werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 maanden. Eisch: bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet. Uitspr. bekrachtiging vonnis, 3 weken gevangenisstraf. G. J. B., 27 j., kantoorbediende, vroeger te Hansweert thans te Zandvoort, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbijl hij we gens diefstal van f 15 en een statistiekze gel van f 10, werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 3 weken. Eisch: be krachtiging van het vonnis waartegen verzet. Uitspraak 3 mnd. voorW. met 3 jaar proeftijd. M. de V., 44 j., koopman te Amsterdam, thans gedetineerd, verdacht dat hij op of omstreeks 30 Mei 1933 in de gemeente Hontenisse met het oogmerk om zich wederrechtelijk te bevoordeelen door lis tige kunstgrepen verschillende personen heeft bewogen tot afgifte van diverse be dragen in geld, hebbende hij terwijl hij zulks niet was, bij die personen zich ge dragen als iemand die doofstom is. Verdachte erkende thans de feiten en had een en ander gedaan om in zij!n on derhoud te kunnen voorzien. De Officier van Justitie eischte 6 weken gevangenisstraf met aftrek voora-rest. Uitspraak 6 weken gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. —i Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn op 19 Juli failliet verklaard: G. A. Huigh, caféhouder te Schoondijke. Rechtercommissaris Mr A. van der Hoop. Curator: Mr W. K. H. Dieleman, advo caat te Middelburg. J. L. van Overbeeke, landbouwer te Baarland. Rechtercommissaris Mr J. H. Bybau, rechter. Curator Mr Ph. R. Hu- genholtz, advocaat te Goes. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 18 Juli. De volgende personen waren gedag vaard: Ga. de V., huisvr. van P. v. d. V., 59 j., zonder beroep te Souburg, wegens mis handeling van Th. de Ridder. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. K. C., huisvr. van J. J. P. L., 44 j., zonder beroep te Goes, wegens beleediging van U. M. de Bokx. Eisch en uitspr. f 2.50 of 2 d. h. A. S., 19 j., werkman te St. Laurens, wegens verduistering van een witte jas, toebehoorende aan A. W. Dert. Eisch en uitspr. f 15 of 5 d. h. M. P., huisvr. van M. P., 20 j., zonder beroep te lerseke, wegens mishandeling van D. J. Pruissen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. F. A. M. M., 27 j., vischbandelaar te Hontenisse, wegens mishandeling vein Gustaaf Drumond te Clinge. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Fr. S., huisvr. v. J. G. H., 44 j., zonder beroep te Zaamslag, wegens mishande ling van Johanna van den Broek. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. M. V., 32 j., te Kapelle, wegens diefstal van 2 pakken chips en 1 pak chips, res pectievelijk toebehoorende aan M. Ganse man en D. de Jonge te Kapelle, in den nacht van 16 op 17 Juni 1933. Deze zaak werd verwezen naar den Rechter-Commissaris voor onderzoek. P. M., 63 j., wegwerker te Wolphaarts dijk, wegens beleediging van Jan Zuid- dijk. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Th. J, M. v. A., 24 j., zonder beroep te Axel, wegens het niet voldoen aan de vor dering van den agent van politie Hage, om in het belang van het verkeer als be stuurder van een auto terug te rijden en ruimte te maken voor het verkeer op de Axelsche brug. Openbaar ministerie niet ontvankelijk verklaard. Een excursie. Ons wordt nog het volgende gemeld, omtrent de excursie van de Zeeuwsche afd. van de Chr. Jongeren Boeren en Tuinders, Dinsdag gehouden. Omstreeks één uur vertrokken de excur- cisten in 8 particuliere auto's en 3 bussen uit Middelburg. De reis ging langs den Noordweg, waar bij de hofstede Legaf werd halt gehouden om het Tarweproefveld van dhr Francke te bezichtigen. Daarna ging het naar Gapinge, waar de stamboekstier der Stierenvereen, en een beste collectie voorgebrachte melk koeien en vaarzen de volle belangstel ling hadden. Dhr Zwagerman gaf een practische les over het exterieur en toonde de jongelui duidelijk, wat met een stierenvereen., fokvereen. en controlevereen, zooals op Gapinge, te bereiken valt. Verder ging het op de hofstede Zee duin te Oostkapelle aan, waar de veesta pel en de paarden werden bezichtigd. Ook het tuinbouwbedrijf door dhr Bom- meljé geëxploiteerd kreeg een beurt. Daarna ging het naar het pluimveeteelt- bedrijf van den heer den Hollander. De inrichting van het bedrijf en de moderne broedmachine trokken de aandacht. Nu ging de rit naar het Kersenhof van dhr Louws, waar naast de veldvruchten het proefveld met witte boonen-selectie van de Ver. Jongeren Boeren en Tuinders te Grijpskerke, de volle aandacht hadden. Vervolgens werd het Tuinbouwbedrijf van de Wed. P. Ton bezocht (druivenkas en platglascultuur). Nu ging het naar „de Buitentuin" waar de voorz. voor de belangelooze medewer king van particulieren een woord van waardeering uitsprak en zijn blijdschap uitte over het welslagen van dezen dag. Oplichter gearresteerd. BLOEMENPAAR. Gisteren heeft de po litie een oplichter gearresteerd, die op ver schillende plaatsen zijn slag heeft gesla gen. De gearresteerde, de 45-jarige J. Langhout, gaf zich uit voor journalist en colporteerde met boeken, o.a. van de firma de Bussy te Amsterdam. Hij verkocht ze ver beneden den winkelprijs. Het verlang de bedrag werd gestort, maar de levering bleef uit. Db uitgevers ontvingen veel klachten over de niet-levering van boeken. Gisteren werd L. te Bloemendaal ge signaleerd en spoedig daarna gearresteerd HAARLEM. Gisteren is de 14-jarige v. d. B. bij het zwemmen te Bloemendaal verdronken. ATHENE. Het Vliegtuig, dat den dienst onderhoudt tusschen Athene en het eiland Rhödos wordt vermist. Inzittenden zijn vier leden der bemanning en twee pas sagiers. MADRID. Op de voor Cadiz voor anker liggende kruiser Mundez Nunes heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij de ma chinist op slag werd gedood en drie per sonen zwaar werden gewond. Ernstige brand In Marokko. PARIJS. Naar uit Capa Blanca wordt wordt gemeld, heeft een brand in den om trek van Kenitra Maandag veel boerderijen en nederzettingen van inboorlingen ver nield. Er werden 14 personen gedood en meer dan 100 gewond. In korten tijd stond een gebied van 30 K.M. lengte in vlammen. Onder de gewonden is een aan tal Europeanen. Vele inboorlingen wer den door het vuur ingesloten en wisten zich niet meer te redden. PARIJS. De naar het gebied van den brand in Marokko gezonden hulptroepen zijn er in geslaagd de telefoonleidingen in zoover te herstellen, dat de verbinding met naburige steden is hersteld. Het blusschingswerk was bijzonder moeilijk, temeer omdat de vlammen soms een hoogte van 50 M. bereikten en een dikke rook het naderen belette. De brand woedt over een oppervlakte van plm. 40 K.M.2. Volgens de laatste mededeelingen be draagt het aantal dooden 31. Het aantal gewonden is niet zoo groot als eerst ver wacht werd. GENEVE. De vergadering van de Vol- kenbondsassemblée is uitgesteld tot 25 September. BERLIJN. Von Papen is vanmorgen per vliegtuig naar Rome vertrokken, om enkele besprekingen over het concordaat te voeren. flII 1 1 i' Ged. Staten van Zeeland hebben heden aanbesteed het bouwen van een gebouw met bijkomende werken ten be hoeve van den Provincialen Stoomboot- dienst op de Westerschelde te Hoede- kenskerke. Raming f3850. Inschrijvers: J. de Mol, Baarland f4475; J. Lagrand, Hoedekenskerke en J. M. Ver- eijke, 's-Gravenpolder f4460; J. L. Ale- wijn, Hoedekenskerke f4450; M. T. Goe- demond, Goes f 4385; J. van 't Hoff, Hoek f4200; J. v. d. Linde, Kattendijke f4199; J. Vereijke, Ellewoutsdijk 14185; J. A. Meertens, Hoek f 4090; J. van Strien, Ovezande f3910; Gebr. Jansen, Nisse f 3795; P. van Loo, Driewegen en J. Prien Ovezande f3780; j. v. d. Poel, Ovezande f 3770; D. Lindhout, Hoedekenskerke f3760 en L. P. Korstanje f3620. Door de Directie der Ned. Spoorwe gen werd voor Rijksrekening in het open baar aanbesteed Bestek No. 1480 N. S.: het vervaardigen, leveren, stellen en ver ven van drie vaste, enkelsporige bruggen met bijbehooren over het Twenthekanaal nabij Goor in de lijn Neede-Hellendoorn. Raming f 105.000. Ingekomen 17 biljetten. Laagste inschrijfster N. V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen voor f 79.700; hoogste inschrijfster N. V. Rotterdamsche Machinefabriek Braat, Rotterdam, voor f 101.525. Goes. Gisteren werd alhier door notaris Jonkers publiek verkocht een woon- en winkelhuis met erf te Goes aan de 's Heer Hendrikskinderenstraat, groot 1 Are 99 c.A. aan den heer L. G. Overbeeke alhier voor f4050. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 67 65 Philips Gloeilampen G.B. 173# 179 X Unilever. 101# 100 Anaconda Copper 14% 14 Bethlehem Steel 81# 81% U.S. Steel Corp. 45% 45% Koninkl. Petroleum 181 180#-1 Shell Union 7% 7 Amsterdam Rubber 109 X 105 Ned. Scheepvaart Unie 64# 0454 Deli Maatschappij 151 150 Handelsverg. Amsterdam 232 234 5 pet. Nederland 1932 100# 100# 4# pet. Ned.-Indië 1920 88# 87# 4 pet. Nederland 1933 97# 97# Na de bewegelijke dag van gisteren waren heden de omzetten beduidend ge ringer. Toch bleef de stemming, speciaal voor culturen, goed. De lagere koers maakte het publiek wat afhoudend van Amerikanen. De beleggingsmarkt was prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Juli, 2.30 u. Louden 8.228.27 Berlijn 5959.05 Parijs 9.68—9.72 Brussel 34.5634.59 New-York 1,68—1.70%. MIDDELBURG. Bevallen: J. de Bruijne- Dronkers, z. Overleden: N. v. d. Ende, 69 j., geh. met Cornells de Wolff; A. v. d. Ende, 72 j., geh met I. J. A. Boot. GOES. Geboren: Blazina Pieternella, d. v. Pieter de Munck en Johanna van Sprang. MIDDELBURG. 18 Juli. Aardappelvei ling: Methlotians 19—28, poters eerste

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3