Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws. van het Overvloedig gebruik van spiritus. HU werd naar h6t politiebureau te Lem mer overgebracht, waar hi) in den nacht van Zaterdag op Zondag is gestorven. iAuto-ongeluk veroor zaakt dooreen muis. Den 0en Juni j.l., 's morgens te 7 u. 30, zagen voorbijgangers, dat een auto, die op den weg DjokjakartaMagelang reed, plotseling een slingerende beweging maakte. Het voertuig zwenkte naar links en kwam in het langs dien weg loopende oude bed der Kali Djengking terecht, al dus meldt de „Koerier". De auto was omgekeerd in een sawah die in het plm. 8 M. diepe ravijn was aangelegd gevallen met de wielen naar boven. De eigenaar-bestuurder, de heer Han IjoeU Kho, diens zwager, twee kinderen en een knecht bleken slechts lichte ver wondingen te hebben opgeloopen. Ernsti ger was de toestand van mevr. Han Ijoeij Kho, die zwaar bloedde uit neus en mond en een ernstige hoofdwonde bleek te heb ben. Bij het onderzoek verklaarde de be stuurder, dat hü plotseling een dier langs zijn been omhoog had voelen loopen en daarvan zoo was geschrokken dat hü het stuür kwijt raakte! Later bleek het een muis te zün ge weest. 'Bedriegster in kloos tergewaad. De politie te Augsburg arresteerde in het klooster Oberschoenen- feld het schrijver-echtpaar Johann en Jo hanna von Hartmann uit Koenigshofen, die om politieke redenen door de politie werden gezocht. De vrouw had zich eeni- gen tijd geleden in kloosterkleeding en onder den naam Moeder Elisabeth by het klooster aangemeld en had daar gastvrij heid genoten. Zij zou namelijk voor reli gieuze doeleinden een aantal personen voor niet-onbelangrijke bedragen hebben opgelicht. Steun aan aardappelverbouwers. Op de volgende vragen van den heer Bierema: 1. Is de Minister bereid mede te deelen, waarom ondanks het feit, dat het wets ontwerp tot steunverleening aan de aard- appelmeelindustrie geruimen tijd geleden door de Staten-Generaal werd aangeno men en alle voorbereidende maatregelen getroffen zijn, de uitbetaling der steun gelden nog steeds achterwege is ge bleven? 2. Is het den minister bekend, dat ver schillende fabrieken in goed vertrouwen, dat de uitkeering van regeeringswege spoedig zou geschieden, deze steungelden uit geleend geld hebben voorgeschoten en daardoor moeilijkheden en kosten ondervinden, terwijl in de gevallen, dat de fabrieken de uitkeering niet deden, de betrokken verbouwers in groote moei lijkheden zijn geraakt? 3., Is de minister bereid maatregelen te nemen, dat thans onverwijld tot uit betaling der steungelden wordt overge gaan? heeft de minister van oeconomische zaken geantwoord: 1. Nadat het wetsontwerp tot steun verleening aan do aardappelmeelindu- strie, oogst 1932, door de Staten-Generaal was aangenomen en alle voorbereiden de maatregelen waren getroffen, trad de kabinetswijziging in en moest den nieuw- opgetreden minister van financiën ge legenheid worden geboden, zich van den stand van zaken op de hoogte te stellen. Eerst daarna kon tot uitbetaling der steungelden worden overgegaan; thans heeft deze uitbetaling via de fabrieken aan de betrokken verbouwers plaats ge had. 2. In verband met het bovenstaande kan de beantwoording van de vragen 2 en 3 achterwege blijven. Op de vragen van den heer Weitkamp: 1. Is het den minister bekend, dat vele landbouwers te Smilde en Westerwolde, wier aardappeloogst in het jaar 1932 voor het grootste deel door het water is be dorven, nog niets van den steun, waarop het antwoord, dat ondergeteekende op een desbetreffende vraag dato 18 Febr. 1933 van zijn Excellentie mocht ontvan gen, doelde, hebben ontvangen? 2. Zoo ja, wil dan de minister bevor deren, dat de betrokken landbouwers, die voor het meerendeel in groote geldelijke moeilijkheden verkeeren, zoo spoedig mo gelijk geholpen worden? heeft de minister van oeconomische zaken geantwoord: 1. Het is den ondergeteekende bekend, dat de landbouwers te Smilde en Wes terwolde, wier aardappeloogst in het jaar 1932 voor het grootste gedeelte door water is bedorven, voor hun misoogst geen steun hebben ontvangen. Nader is geble ken, dat een bedrag van ongeveer f 100.000 noodig zal zijn om dezen steun te verleenen. Daar het voor den oogst 1932 uitgetrokken steunbedrag van f3.000.000 vrijwel geheel benoodigd is ge weest voor de campagne-uitkeeringen, is het bedrag van f 100.000 voor regenscha- de niet uit het toegestane bedrag kun nen worden bestreden. 2. De ondergeteekende is bereids met zijn ambtgenoot van financiën over deze aangelegenheid in overleg te treden. inenten tegen diphtheric door den dieren arts en nu kom ik daar even op terug, Het is een uiterst belangryke zaak, dat de kip pen, tegen dat zü in het najaar aan den leg gaan, van te voren gevrijwaard zijn tegen een der meest schadelijke ziekten, die ons kunnen overkomen, n.l. de diph theric. In het najaar en winter brengen de eieren het meest op en als dan juist in dien tijd onder onze koppels kippen diph theria uitbreekt, zijn de kippen weken en weken lang van streek en leggen geen eieren meer, nog afgezien van het gevaar, dat velen sterven. Van al die misère zijn we af als thans de jonge dieren ingeënt worden. Natuurlijk moeten ze dan wel netjes behandeld worden in het najaar, doch als we goed voor ze zorgen zijn we dan ook van een groote angst bevrijd. We moeten in geen geval denken: nu zijn ze geënt, dus nu hebben we er verder niet zoo erg goed meer op te passen. Vóór alles geldt, wie najaar en winter- eieren wil rapen moet nu laten inenten en dan toch zijn dieren goed verzorgen. Waarom nu inenten? Ten eerste omdat de inenting in het lichaam der kippen een reactie veroorzaakt, die zich bü jonge hennen, welke al aan den leg zijn, uiten kan in sterke teruggang der eieren-pro ductie. Dat komt niet altijd voor, doch het kan voorkomen, dus we moeten daar reke ning mee houden. Ten tweede. Als het na jaar wordt lijden de kippen veel meer van koude, snot, enz. en zijn dus ook ge voeliger voor de inenting. Ten derde heb ben we thans lange dagen, hebben we meer tijd alles netjes in orde te maken en heeft ook de dierenarts meer tijd. En als we wachten hebben we kans, dat er al geval len van diphtherie gaan optreden en de inenting werkt wél vóórbehoedend, doch is niet als geneesmiddel bedoeld. Het inenten van zieke koppels „kèn" wel eens helpen, doch soms helpt het niet. De eigenlijke ongevoeligheid tegen de smetstof begint pas drie weken na de in enting, dus als de ziekte er al onder is en we laten inenten dan kan het nog drie weken steeds voortwoekeren voor er ver betering kan komen. Allemaal dus ernstige redenen om nu te laten inenten en vooral niet te wachten tot het najaar. Nu de vraag: Wie zal inenten? Ik heb U reeds gezegd niet zelf te knoeien, laat het den dierenarts doen. U zult direct zeg gen, dat dat wel erg duur zal uitkomen en dat, als U entstof koopt, het dan goed- kooper is als u het zelf doet. Nu komt echter de regeering de pluim veehouders te hulp en heeft de entstof zóó goedkoop beschikbaar gesteld voor den dierenarts, dat deze de pluimveehouders ook weer goedkoop helpen kan. Als dus do dierenarts ont wordt het deskundig ge daan volgens de regelen der kunst en voor zoover u daar prijs op stelt, wordt het ook met Nederlandsche entstof gedaan. Vooral voor de pluimveehouders is het wel heel eigenaardig buitenlandsche preparaten te gebruiken als er goede Nederlandsche zijn. Dit geldt niet alleen voor entstof, ook voor voederartikelen, enz. Het is alsof wij ons laten uitlachen door den buitenlander, die wel ons geld wil hebben voor zijn prepa raten om onze kippen mee te behandelen of te voeren, doch als wij dan met die kippen eieren produceeren, dan wil hij onze eieren niet hebben. De dierenarts gebruikt in ons land zon der twijfel Nederlandsch fabrikaat en de pluimveehouder geniet door de werkzaam heden der Rijksseruminrichting een enor- men steun, die wel niet direct in geld te becijferen is, doch er zeker niet minder om is. Buitenlandsche preparaten op het ge bied der diphtherie-entstof hebben nog het nadeel, dat ze niet zoo versch afge leverd kunnen worden als noodig is. Ik heb dan ook in het afgeloopen jaar ver schillende gevallen onder handen gekre gen, waar de menschen zelf geënt hadden en later toch diphtherie onder de kippen kregen. Diphtherie-entstof moet versch ge bruikt worden, anders wordt de werking onzeker. Bovendien wordt er reclame ge maakt op onjuiste manier. Er wordt een entstof geannonceerd, direct aan de pluim veehouders leverbaar en wel door een laboratorium, dat pas een goed half jaar bestaat. Toch wordt geadverteerd, dat van deze entstof reeds tien jaar ervaring be staat 1 Dat de tarieven der dierenartsen tegen woordig niet veel hooger komen dan dat we zelf enten, blijkt uit een door de Alge meens Nederlandsche Pluimvee Fokkers Vereeniging (A.N.P.V.) Deze heeft voor haar leden een overeenkomst gesloten met het bestuur der Mij. van Diergeneeskunde. De tarieven worden daarbij aldus: Voor de eerste 100 dieren f 4. (Hier is dus de moeite van den dierenarts inbegrepen.) Voor elk dier boven de 100 tot 500 be taalt het 'bedrijf 2 cent per dier en voor elk dier boven de 500 slechts Wi cent. Hierdoor komt het enten van 100 dieren op f 4, 500 dieren f 12, 1000 dieren f 19.50, 3000 dieren f 49. Men moet natuurlijk over de noodige hulp kunnen beschikken, op dat de dierenarts snel afwerken kan. Nu nog iets: 'Op Zaterdag 15 Juli houd ik voor de A.N.P.V. op haar jaarvergade ring een lezing over Pluimveeziekten. Te vens is dit een z.g. vragendag, waar ieder vragen over ziekten mag stellen. Deze lezing begint ongeveer 2 uur in Hotel Noord-Brabant te Utrecht. De toegang ie voor alle belangstellenden vrij, ik noodig dus mijn lezers uit daar te verschijnen! Dr TE HENNEPE. de ihcaat dagelijks moet koopen, brengt elke begrooting in de war. De wetgever van een goudland als Nederland men denke daarover toch niet te gering heeft de rijksbegrooting veel beter in de hand en kan de begrootingen der provincies en der gemeenten beoordeelen. Verlaging is mogelijk, als men de maatregelen die noodig zijn, durft te nemen. Bü inflatie wordt ook de begrootingspositie een glib berig geval, dat geen houwvast meer geeft en waaraan elke vaste grondslag gaat ont breken. De nieuwe regeering is ernstig bezig Nederland op den goeden weg te brengen. Enkele reeds ingediende bezuinigings-ont- werpen duiden er op, dat er vóór Septem ber nog méér zullen volgen. Deze wets ontwerpen brengen een verlaging van het uitgavenpeil, waarmede de begrooting voor 1934 mag rekenen. Ook de nieuwe minister van Binnenlandsche Zaken is op het moeilyke bezuinigingspad voortge schreden. Hy heeft daartoe de juiste me thode gekozen. Er i s een wetsontwerp kant. en klaar (blijkbaar tot herziening van de ambtenaren-wet), dat, zooals de mededeeling gelukkig ook alweer in het publiek luidt, het departement ver laten heeft. Maar er is méér. De minister heeft nu reeds een commissie ter bestudeering der salarisnormen ingesteld, zoodat, zoodra een wet zal zün tot stand gekomen, de practische mogelykheid van de toepassing der normen dadelük zal kunnen openstaan De regeering moet dan weten, welke uitvoering tegenover onwil lige gemeentebesturen mogelijk zal zijn. Het salaris-vraagsltuk is daarmede op weg in zijn uitvoering, niet zoo als vroeger helaas altijd in zijn voor bereiding. Hier teekenen zich lijnen af, die wijzen op een vastberaden voornemen om de be- grooting 1934 sluitend te maken door de tering naar de nering te zetten en daarbü onvermüdelüke offers eerlük onder de oogen te zien, inplaats van deze naar bui- tenlandsch voorbeeld te camoufleeren zoolang als dat doenlijk is door voort aan aan een gulden den naam en den s c h n te geven van twee. De windhoos boven Soesterberg. Personen, die getuigen waren van de windhoos, die gisterenmiddag boven het vliegveld Soesterberg woedde, deelden aan het „U. D." mede, dat zij omstreeks één uur uit westelijke richting een zware onweersbui zagen naderen. Ook begon het fel te regenen. Op dat oogenblik nam men waar, hoe een bijna zwart gekleur de luchtkolom snel draaiend, zich van de bui losmaakte, en met razende snel heid zich voortbewoog in de richting van het vliegkamp. Eerst dacht men, dat de hoos recht op het casino afkwam, waar dan ook in allerijl alles wat maar sluit- baar was, gesloten werd. Deuren, ramen, alles ging hermetisch dicht, maar blijk baar is de windhoos even van richting veranderd, want het casino bleef geheel verschoond. Even verder op echter raakte de hoos den grond, en men kan zich in denken, dat, wat er op haar weg kwam totaal werd vernield. Een ontzettend ge kraak liet zich hooren, stukken hout vlo gen meters ver in het rond, en dan werd alles weer stil; het spel der elementen was geëindigd. Onmiddellijk stelde men een onderzoek in naar de aangerichte schade, waarbij men tot de ontdekking kwam, dat vooral twee vliegtuigen en een hangar het had den moeten ontgelden. Eén toestel was door de kracht van den wind tegen den hangar, waarvoor het stond, gesmakt, en van dezen keurigen jager bleek niet meer over te zijn dan een vormlooze ruïne, waarin letterlijk niets meer heel genoemd kon worden. Het andere was niet zoo zwaar beschadigd, de wind had het op getild en netjes met de wielen omhoog weer neergezet; de averij van dit toestel viel nogal mee, de omstandigheden in aanmerking genomen. Een hangar bleek het voorts zwaar te verantwoorden te hebben gehad. De helft van het dak was door den wind opge nomen, en aan den anderen kant van het gebouwtje neergesmakt, totaal verwron gen en misvormd. In de hangar waren toestellen geborgen, die echter geen scha de opliepen. Persoonlijke ongevallen hebben zich bij een en ander niet voorgedaan, hetgeen mede te danken zal zijn geweest aan het feit, dat men de bui op grooten afstand zag aankomen, en men ook de hoos al vrij spoedig kon onderscheiden. Op het moment waarop de hoos het vliegveld raakte, bevond zich niet één toestel in de lucht. s Om voor half twee begon men al met het opruimingswerk, dat met groote snel heid en voortvarendheid werd aangepakt. Spoedig was dan ook weinig meer van de aangerichte schade te zien, en de en kele nieuwsgierige, die eens een kijkje kwam nemen, ging teleurgesteld heen. Overigens heeft men in Soesterberg wei nig van deze windhoos gemerkt; het dorp zelf is absoluut niet geraakt, en menig inwoner keek vreemd op bij het ver nemen van hetgeen zich op het vlieg veld had afgespeeld. Een man zonder gevoel. Fritz Toepfer, de man, die beweert geen PÜ'n te voelen, heeft te Barcelona groote sensatie verwekt. Men heeft hem meer dan een uur aan een kruis laten hangen met nagels door zün handen en voeten. Toep fer verklaarde dat zün ongevoeligheid ontstaan is door een ongeluk in den we reldoorlog. HU wa* v^n.;- in het Duitsch" loger en Wwrd op een van zijn vluchUm door het vüandelüke vuur omlaaggeschoten. Ofschoon levensgevaarlijk gewond, her stelde hü toch en sedert dien is hü im muun voor gewone pün. Doctoren in ver scheidene landen hebben zün geval bestu deerd, doch zy konden het niet verklaren. Door den bliksem ge troffen. De groote laadkraan van het hoogovenbedryf te Lübeck werd ten ge volge van een plotseling losbrandend on weer omvergeworpen. De zware yzeren balken knapten als luciferhoutjes af. De kraanbestuurder kon zich door een sprong op een ertsberg redden. De scha de wordt op 300.000 mark geschat. Geluk- kigerwüze had het ongeval plaats voor dat de werkploegen elkaar aflosten, zoodat niemand eenig letsel kreeg. Ongelukken in de ber gen. Uit Weenen wordt gemeld, dat door het plotseling omslaan van het weer in het noordelijke Alpengebied talrijke onge lukken gebeurd zün. Op het Rax-Plateau zün twee geoefende alpenisten, die door een touw verbonden waren, uitgegleden en zestig meter diep gevallen. Zü waren op slag dood. Te Gesaeuse bevonden zich sinds gistermiddag twee groepen van te zamen elf menschen in ernstig gevaar. Uit de westelüke Alpen warden nog drie ge vallen gemeld van ongelukken met doode- lüken afloop. Opstandige orgeldraai e r s. Aangelokt door de kermis te Leeu warden en in de verwachting, dat daai wel iets zou zün te verdienen, waren on geveer vüftig woonwagenbewoners met draaiorgels enz. naar Leeuwarden geko men, hoewel zü bekend konden zün met de bepalingen, dat voor het maken van muziek aan hen, die niet in deze gemeente zün gedomicileerd, geen toestemming zou worden verleend. Toch kwamen zü allen op het Hofplein voor het politiebureau om die toestem ming te verzoeken. Dit werd geweigerd, hetgeen de gemoederen vein de aanvra gers in beweging bracht. Demonstratief werden alle orgels in werking gesteld, 't Werd een cacophonie, die honderden nieuwsgierigen deed toe- stroomen. Een waarschuwing van de zydo der politie had geen resultaat, waarna op bevel van den commissaris het plein met den gummistok werd schoongeveegd. Een der belhamels werd aangehouden, terwijl zün orgel in beslag werd genomen. Onder de hoogtezon. Een jon geman te Loosduinen, wiens vele arbeid hem, naar zijn meening, wat overspan nen had gemaakt, was door een zijner vrienden aangeraden een hoogtezonkuur te ondergaan. Zonder een dokter te raad plegen trok hij er op uit en kocht voor een goede tachtig gulden een tweede- handsch apparaat: groote standaard met snoeren, kap en lamp, en als hij zijn werkzaamheden had beëindigd, sloot hij het apparaat aan een stopcontact en lag in zijn kamer een uurtje op de divan onder de hoogtezon. Na een halfjaartje voelde hü zich opgeknapt en nu vorige week verkocht hij het apparaat aan een liefdadig man, die het wilde gebruiken ten bate van een arm gezin. Deze echter had minder succes met deze hoogtezon, want toen de dokter het instrument eens bekeek, vertelde deze, dat de hoogtezon niets anders was dan een doodgewone groote schemerlamp, waarin aangebracht was een reflector met een lamp van groote lichtsterkte. De jonge man heeft nu zijn hoogtezon weer terug. Valsche munters ont dekt. Men meldt uit Venlo aan de N. R. Courant: De marechaussee van het Noord-Lim- burgsche grensplaatsje Arcen heeft in een leegstaande woning op de grens van deze gemeente en de gemeente Bergen (L.) bü een zekeren P. K. een complete instal latie ontdekt voor het vervaardigen van valsch geld. Aangetroffen werden een pers, een smidse, draaibanken, een zaag machine en verschillende andere machi nes, die gedreven werden door den motor van een automobiel. Bovendien werd ge vonden een groote groep staven en een hoeveelheid koperen schüven. Ook eenige vormen voor het gieten van 5 Mk. stukken zün in beslag genomen. Sinds geruimen fljd zün in de nabüe Duitsche grensstreek valsche vijfmark stukken in omloop. De Duitsche politie stelde een nauawkeurig onderzoek in en wist te weten te komen, dat het geld in omloop werd gebracht door een Duitscher, Martin genaamd. Men stelde zich toen van Duitsche zyde in verbinding met de marechaussee in de Nederlandsche grens streek en het onderzoek aan deze zijde der grens leidde spoedig naar de bewuste woning van genoemden P. K., die in fa miliebetrekking tot den Duitscher Martin staat. Men deed toen een inval in zün huis en vond in een vertrek, waarvan de ven sters geheel met zakken bespannen wa ren, bovengenoemden buit. De Rüksmunt en het Centraal bureau voor falsificatiën werden gewaarschuwd, en dezen verklaarden nog nimmer zulk een goed geoutilleerde installatie voor val sche munterü in ons land gezien te heb ben. De machines zün gedemonteerd en naar Utrecht opgezonden. K., die gehuwd is, en met zün twee kinderen genoemde woning bewoonde, is evenals Martin gearresteerd en naar den Bosch overgebracht. De valsche munter is in deze streek on gunstig bekend; hü is reeds meermalen met de politie in aanraking geweest en vaak door douanebeambten beschoten, terwül hü met een gepantserde smokkel auto de Duitsche grens overstak. HU blijft ontkennen zich aan valsche munterü te hebben schuldig gemaakt en verklaart sedert geruimen tijd bezig te zün met een uitvinding, waarvoor hü de installatie noodig had. Veedieven aangehou den. Gistermorgen werden te Steenwük door drie personen op de markt aange voerd in een veeauto twee pinken en een koe. De verkoop van dit vee gaf de ge meentepolitie aanleiding een onderzoek in te stellen, met het gevolg, dat alle drie de mannen, wonende te Diemen, werden gearresteerd. Zü bekenden deze runderen gisternacht uit een weiland in de gemeen te Havelte te hebben ontvreemd. De runderen alsmede de vrachtauto zün in beslag genomen en de drie daders in arrest gesteld. Reeds eenige malen heeft in de gemeen te Havelte diefstal van vee uit de weide plaats gehad, zoodat de politie met deze aanhouding een goede vangst heeft ge daan. Schippersknecht ver dronken. Aan boord van de U. K. 184 had gisterenmiddag omstreeks vüf uur een ernstig ongeval plaats. Het schip bevond zich tusschen Urk en Enkhuizen. Plotseling viel de schippersknecht, de 36- jarige A. Hakvoort, over boord. De schip per, W. de Vries, die het ongeval be merkte, liet onmiddellük den motor ach teruit draaien en stak den man de hand toe om hem te redden, 't Slachtoffer zonk echter in de diepte weg en alle door den schipper ondernomen pogingen bleven zonder resultaat. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. Het lük is nog niet gevonden. De U. K. 184 keerde onmiddelük terug naar de haven van Urk, waar schipper de Vries van het droevig ongeval kennis gaf. Kinderen spelen met lu cifers! Te Essen, gemeente Barneveld, zün drie met hooi gevulde bergen en een groote landbouwschuur van G. van Es- veld afgebrand. Alleen één berg, zonder den inhoud, was verzekerd. Oorzaak was spelen van kinderen met lucifers. Zwaluwnestje in school. Vreemdsoortige leerlingen heeft de Open bare School te Valthe gekregen. In de gang van de school heeft namelük een zwaluwenpaar zün nest gebouwd op de kap van een electrisch lampje. Dat het bouwen van het nest voortdu rend de belangstelling trok, van de leer lingen, laat zich denken. Van het lokaal van het hoofd der school uit is het nestje goed zichbaar en onder de les ging en gaat nog menige verstolen blik naar de vogeltjes in hun vreemdsoortige omge ving. Nu is eindelük het wonder geschied; Eenige jongen bevinden zich in het nestje en moeder en vader zwaluw zün steeds in de weer om hun kinderen den noodigen mondkost te brengen. De schoolkinderen voelen zich als beschermers van oude en jonge zwaluwen en doen al hun best hen niet te verschrikken. Door een auto aangere den en gedood. Gisteravond reed op den rijksstraatweg van Den Bosch naar Grave, ter hoogte van het café Jagt- lust, onder de gemeente Rosmalen, de burgemeester van Oss, de heer J. F. Ploegmakers vergezeld van zyn echtge- noote in zün auto van Den Bosch naar huis. Ter hoogte van café Jagtlust nader de op de fiets de heer Smulders uit Ber- likum. Deze wilde vlak voor de auto den straatweg oversteken. Eenige voorbygan- gers waarschuwden hem nog voor de na derende auto, doch dit heeft hü blükbaar niet begrepen. De bestuurder trachtte S. nog te ontwüken, hetgeen niet gelukte. S. werd door een spatbord gegrepen en met kracht door de voorruit geslingerd. HU was op slag dood. S. was weduwnaar en 46 jaar oud. Knoeierijen ontdekt. Aan gezien aan het licht was gekomen dat by den verkoop van afval van metaalprodue- ten der N.V. Staaldraad-lampenfabriek „Volt" te Tilburg knoeieryen hadden plaats gehad, heeft de recherche gisteren twee employe's dezer fabriek en een op kooper gearresteerd. De employé's zouden aan den opkooper een party afval, groot ca. 15.000 k.g., hebben geleverd en ver kocht, terwijl de afrekening van den op kooper de ontvangst van slechts tiendui zend kilogram vermeldde. De winst, onge veer zes honderd gulden, zou door hei drietal heeren gedeeld zyn. Verdronken. Gistermiddag is het drie-jarige zoontje van den heer M. K. te Hjushoven by1 Weert in een water poel nahy de ouderlyke woning geraakt en verdronken. Te Abcoude was het 5-jarig kleinzoon tje van den brugwachter J. v. d. Roest spoorloos verdwenen. Na lang zoeken vond men de klompjes van het ventje in den Amstel drijven. Na ongeveer twee uür gedregd te heb ben, slaagde men er in het lykje op te halen. -V e r 1 i c h t i n g s m a s t afge broken. In 't Asterdorp aan den over kant van het IJ. is gisteravond een mast, waaraan verlichtingsdraden bevestigd waren, afgebroken met het gevolgd, dat de draden in aanraking kwamen met den grond. Een hond, die daar toevallig voor- bü liep, werd door den stroom gedood. De brandweer heeft den stroom uitgescha keld. Alooholvergiftiging. Te Lemmer is Zaterdag door de gemeentepo litie de 45-jarige zwerver H. O. bewuste loos langs den weg gevonden, als gevolg Laai thans uw kippen enten tegen Diphtherie. Vorige keer eindigde ik met de waar schuwing thans de jonge dieren te laten Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze ahonné's worden gezondon aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te (Rotterdam. Postzegel voor antwoord in sluiten en blad vermelden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6