altijd mee Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken Berichten over onze Adverteerders. verhooging van de leerlingenschaal reeds met ingang van 1 Januari 1934 te doen invoeren. Zooals men weet, zou voor de volledige inwerkingtreding een overgangstijd gel den tot 1 Januari 1835. De bedoeling is nu dezen termijn met 1 jaar te bekorten. Prinses Juliana. Prinses Juliana is gisteren voor het brengen van een bezoek aan de Konin gin-Moeder op SoestcLijk aangekomen. Wetsontwerp-Marchant wordt Gewijzigd. Naar gemeld wordt is dezer dagen een wijziging te verwachten van het wetsont- werp-Marchant in zake de beperking van onderwijsuitgaven. Deze wijziging houdt verband met enkele door de Tweede Ka mer in het voorloopig verslag geuite ver langens. De burgemeester van Apeldoorn. Naar gemeld wordt, zal de Apeldoorn- sche burgemeester mr W. Roosmale Nepveu zijn gemeente gaan verlaten. Dle heer Roosmale Nepveu zal zich te Gorsel vestigen. Nationaal Jongeren-Verbond. Het Nationaal Jongeren-Verbond stelt zich voor, Zaterdag 5 Aug. te Baarn een Landdag te organiseeren, waarna voor de Koningin-Moeder gedefileerd zal worden. Daarbij zal aan H. M. een vaandel- en bloemenhulde worden gebracht. Onrust in de S.D.A.P. De afd.Huizen der S.D.A.P. heeft haar afkeuring uitgesproken over het on orga nisatorisch optreden van de partijgenoo- ten de heeren Zwertbroek en Duijs Het verzoekt laatstgenoemde, daar hij het ver trouwen der partijgenooten en kiezers niet meer geniet, zijn fuctie van Kamerlid ter beschikking te stellen van de Partij, en verzoekt Let Partijbestuur andere maat regelen te nemen dan het uitspreken van scherpe afkeuring alleen. Opbrengst Rijksmiddelen. Overzicht van de opbrengst der Midde len Juni 1933 in vergelijking met de op brengst over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Juni 1933 Juni 1932 Grondbelasting 950.794 1.092.073 Pers. belasting 169.745 Inkomstenbel. 2.706.405 3.878.522 Vermogensbel. 508.773 673.617 Div.- en tant. bel. 1.114.255 1.596.543 Rechten o. d. inv. 6.033.817 7.083.820 Opc. op rechten op invoer 1.110.908 Statistiekrecht 165.616 167.414 Accijns op zout 144.058 142.604 ld. op geslacht 518.007 516.206 ld. op wijn 300.666 578.549 ld. op gedistill. 2.634.621 2.583.069 Id. op bier 652.039 960.387 Opc. op accijns op bier 108.039 Accijns op suiker 3.776.710 3.666.349 Opc. op accijns op suiker 757.543 Accijns op tabak 2.181.401 2.338.329 Bel. gouden en zilv. werken 53.168 51.975 Zegelrechten enz. 1.476.501 1.081.296 Reg. rechten enz. 820.191 749.168 Rechten succ. enz. 1.924.924 2.915.122 Domeinen, vegen en vaart 340.264 227.943 Opbr. d. Staatsl. 168.593 167.362 Opbr. der loodsg. 280.610 248.558 Totaal ƒ28.727.905 ƒ30.888.649 Over de eerste helft van dit jaar werd in totaal ontvangen ƒ187.817.159, tegen ƒ208.186.354 in de eerste helft van 1932. Er is dus een nadeelig verschil van ruim ƒ20 millioen. Hierbij moet in het oog worden gehouden, dat over 1933 aan nieuwe belastingen is verantwoord ruim ƒ11 millioen. Ook met de inkomsten ten bate van het Leeningfonds 1914 is het slecht ge steld. Bedroegen deze in 1931 over het eerste halfjaar ƒ45.474.701 en in 1932 ƒ32.075.454, dit eerste halfjaar brengt het slechts tot ƒ28.452.832 (over Juni 1933 ƒ4.011.015, over Juni 1932 ƒ4.796.967). De inkomsten ten bate van het Wegen fonds bedragen dit jaar over de eerste zes maanden ƒ8.611.996 (vorig jaar ƒ8.104.259) en van het Gemeentefonds ƒ41.395.266 (vorig jaar ƒ49.807.309). Ontslagkwestie bij de politie te Groningen. De burgemeester van Groningen had bij besluit van 17 Maart ontslagen den agent van politie le klasse O., op grond, dat hij blijkens aan derden gedane uitlatingen een vijandige gezindheid zou koesteren tegen het wettig gezag, in dien zin, dat het hem welgevallig zou zijn, indien dit gezag door een omwenteling overging in de handen van hen, die dit ten val trach ten te brengen. De burgemeester was van oordeel, dat een dergelijke gezindheid on toelaatbaar is voor een politie-agent, wiens taak het mede is de bestaande maatschappelijke orde te helpen hand haven. Voorts, dat de overheid hem on voorwaardelijk moet kunnen vertrouwen en dat O. in verband met bovenstaande ongeschikt moet worden geacht zijn functie te vervullen. Van dit besluit was O. in beroep ge gaan bij het ambtenarengerecht en gis teren heeft dit uitspraak gedaan en het beroep ongegrond verklaard. Het gerecht besliste, dat er geen termen waren tot vernietiging van het besluit op gr-ond, dat de burgemeester ingevolge de ge meentewee de volle vrijheid heeft het lager politiepereor:»^! te ontslaan, na den hoofdcommissaris of commissaris daar over te-. hebben gehoord, hetgeen in deze had plaats gehad. Het ontslag - ook al was uit het on derzoek ter openbare rechtzitting naar het oordeel van het ambtenarengerecht niet komen vast te staan hetgeen den klager was ten laste gelegd moest der halve worden gehandhaafd. Aanvallen op ons goud. Het Tweede Kamerlid Wijnkoop had aan den minister de volgende vragen ge steld: Heeft de Regeering e kennis van ge nomen, dat door den heer Deterdte.g en anderen zoowel hiei lan.h- als in het buitenland pogingen zijn en worden ge daan om ook dit land in de inflatie to betrekken? Is de Regeering bereid direct maatre gelen tegen de bovenvermelde personen en tegen hun oogmerken te nemen, subs, welke maatregelen heeft ze in dezen reeds genomen. Minister Oud heeft hierop thans het volgende geantwoord: De eerste vraag wordt bevestigend be antwoord, zij het, dat de Regeerng het be twijfelt of het woord „inflatie" in deze vraag met recht wordt gebruikt. Het nemen van maatregelen van ha- rentwege acht de Regeering vooralsnog niet noodig, daar door de directie van de Nederlandsche Bank, in samenwerking met de particuliere banken in ons land en met de centrale banken der andere landen, die den gouden standaard hebben gehandhaafd, maatregelen tot afweer van eventueele aanvallen op de goudvaluta zijn getroffen. Minister Dr H. Colijn. Op Woensdag 19 dezer vertrekt Minis ter Colijn met den eersten dienst van de K. L. M. naar Londen. Oud-Minister Van der Vegte. Naar gemeld wordt, is oud-minister Mr H. van der Vegte tijdens zijn verblijf in Duitschland door een ernstige onge steldheid overvallen. Naar nader gemeld wordt, is de toe stand van Mr H. van der Vegte, oud-mi nister van waterstaat, die voor zijn ge zondheidstoestand in Duitschland vertoef de, sedert j.l. Woensdag zeer zorgelijk. Hij heeft een beroerte gekregen, waar door zijn ziekte e9n ernstige wending go- nomen beeft. 5 millioen meer voor crisissteun. In de Rotterdamsche raadszitting van 20 Juli komt o.a. de volgende credietaan- vrage van B. en W. aan de orde: verhoo ging met f 5.000.000 van het subsidie voor den gemeentelijken dienst voor maat schappelijk hulpbetoon. Militaire belangenvereeniging. D'e minister vein Defensie heeft voor loopig toegelaten als militaire belangen vereeniging de Nederlandsche Militaire Zadelmakers Vereeniging en de Vereeni- ging van Militaire Kleermakers behoo- rende tot de Koninklijke landmacht. Werkloosheid bron van werkver schaffing. Indië, dit goede land, verandert nooit, verzucht het N. v. d. D. v. N. I. En het beschrijft in één kolom druks, onderver deeld in drie berichten, hoe de bezoldigin gen van gedelegeerden en volksraadsleden geraamd worden opf495.645, te gen vorig jaar f487.075, hoe de begroo- tingspost voor de Rekenkamer met f 16.200 verhoogd werd voor een vijfde lid, dat overtollig is, en hoe voor het ad- ministreeren van de werkloosheid liefst een nieuwe afdeeling van het Kantoor van Arbeid wordt gesticht, met twee onderaf delingen, met zeventig duizend gulden aan personeelskosten.I! Het blad eindigt snerpend: Zij die afdeeling staat onder leiding van een hoofd met den rang van administrateur en een bezoldiging van f 1050 per maand. Verder omvat zij een inspecteur van f 1050, een referendaris van f 625, een administratieven ambtenaar van f 500, een ambtenaar voor de arbeidsbemidde ling van f 550, een patih van f 600, een arbeidscontroleur 1ste klas van f 450 en een gewonen arbeidscontroleur van f 330. Al deze ambtenaren administreeren het leed van den werklooze, en ze zijn met hun goed bezoldigde baantjes het levende getuigenis van den wrangen humor, die er schuilt in de werkloosheid als bron vanwerkverschaffing. Aangehouden. Door de Rijks- vel dwacht te St. Jansteen zijn aangehou den en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere S. en V., bei den wonende te St. Jansteen, als verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarigen. Bedden zijn naar het Huis van Bewaring te Mid delburg overgebracht. Worden de uit keerin gen der werkloozenkassen verlaagd? Naar het Dagblad van N.-Br. verneemt, heeft de regeering het voornemen, de landarbeiders in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen in den aanstaanden winter over te brengen van klasse B der uitkeeringen vanwege de werkloozenkas sen naar klasse A, hetgeen beteekent, dat de werWoozen, gehuwden en kostwinners, f 7,20 inplaats van f 8,40 per week, zoo als vroeger ontvangen werd en da onge- huwden, niet-kostwinners f 6 inplaats van f 7,20 ontvangen. De organisaties zulleD nog trachten in overleg te treden met de regeering. Middelburg. Alhier is cru gekomen het Nedvrlandsche .aotorschip „Nejaco" van Sweden, met een lading gezaagd en ge schaafd hcut voor de N. V. houthandel v.h. Den Bouwmeester Boxsius van der Ldjé, alhier. VMsstnren. Het Chr. Militair Tehuis. Ook dit jaar heeft het Christ. Militair Tehuis, gedurende de kermisdag gen, nog wijder dan anders haar deuren opengezet ter ontvangst van de marines- schepelingen en manschappen dsr kust- artillerie. Door de goede zorgen van den vader en de moeder van het Tehuis, de ■heer en Mevr. Van Benthem, waren gis teren de tafeltjes in de groote voorzaal keurig met bloemen versierd, zoodat deze een bijzonder gezelligen aanblik bood. De aanwezigen hielden zich met sjoelbak, bil jarten, schieten enz. aangenaam bezig en er werd van deze attracties druk gebruik gemaakt. Woensdagavond zal een tooneelstukje worden opgevoerd door enkele leden van de G. J. M. V., terwijl ook meerdere voor drachten op het programma staan. Vrijdagavond zullen enkele films ver toond worden, o.a. over de Indische cul tures en van onze mooie provincie Zee land. De vader en moeder hopen dan op nog meer 'bezoek dan deze eersten avond. Vermelden wij tenslotte nog, dat het Te huis een prachtige piano rijker is gewor den, welke geschonken is door den onder commandant der Marine te Vlissingen, kolonel'De Vreede. Werkloozen. Het aantal werk- loozen bedraagt deze week 1006, tegen 987 verleden week. Bij de werkverschaf fing zijn 104 personen te werk gesteld. Een jubileum. De heer Willem Roeting, bij ieder gebruiker der zeebaden alhier bekend als „Willem" herdacht gis- tren zijn 25-jarige dienstvervulling bij het badbedrijf. Niet alleen, dat de burgemees ter van Vlissingen, de heer G. A. van Woelderen, hem met dit jubileum kwam gelukwenschen onder aanbieding van een fraai geschenk, maar ook de burgemees ter van Middelburg, de heer M. Fernhout, die toevallig te Vlissingen vertoefde, heeft den jubilaris gelukgewenscht, er op wij zende, dat ook zoo vele Middelburgers van het zeebad te Vlissingen gebruik ma ken en Willem van hen ook een goede bekende en een trouwe hulp is. Kloetinge. Donderdag 20 Juli, 's avonds kwart over acht, hoopt de Harmonie „Ho sanna" van Goes een concert te geven op de kiosk aan het Marktveld, alhier. Het programma vermeldt de no's: 1. In Venta Temporis, marsch, Blan kenburg. 2. Orphee aux Enfers, ouverture, Jac. Offenbach. 3. Valse Interrompue, lé gende, L. Montagne. 4. Variété sur le Ca- life de Bagdad", fant. sur l'opéra, Boiel- dieu. Pauze. 5. Ouverture Symphonique, Deneufbourg. 6. Luisa di Montfort, scène et air de l'opéra, clarinet-solo, Mich. Berg- son. 7. Panis Angelicus, trombone-solo, César Franck. 8. Atilla, fant. sur l'opéra de Verdi, A. J. Roeien. 9. Sempre Excel sior, marsch, M. J. H. Kessels. Schare. Tijdens een kort doch hevig on- weder, dat zich gisteren boven deze ge meente ontlastte, sloeg de bliksem in een populier op het erf van den heer Bierens. Op niet minder dan 20 M. afstand wer den stukken en splinters van den boom gevonden. Persoonlijke ongelukken had den daarbij niet plaats. De loodgietersknecht K. uit Goes had alhier tijdens zijn werkzaamheden aan een in aanbouw zijnd huis het onge luk van het dak te vallen. Waar de hoog te ruim 8 M. bedraagt, mag het een won der heeten, dat de man met den schrik is vrijgekomen. Vrouwepolder. Zaterdagmiddag hield de te Gapinge gevestigde burgerwacht aldaar haar jaarlijksche schietwedstrijden. De uitslag was als volgt: Personeele baan1. P. de Bue 93, 47 en 46 punten; 2. L. Dingemanse 93, 47 en 46 p.; 3. L. Mersie 93, 47 en 46 p.; 4. S. Louwerse 93, 47 en 46 p.; 5. Jac. Wattel 92, 46 en 46 p.; 6. P. Joziasse 92, 46 en 46 p., 7. D. J. Kesteloo 92, 47 en 45 p.; 8. A. de Bue 91, 47 en 44 p.; 9. J. Bakker 91, 47 en 44 p.; 10. L. J. Kesteloo 90, 45 en 45 p.; 11. Jac. Goedbloed 90, 46 en 44 p.; 12. G. van Maldegem 90, 46 en 44 p.; 13. J. Versluiijs 90, 47 en 43 p.; 14. W. Baikker 89, 45 en 44 p.; 15. P. Goedbloed 89, 47 en 42 p^; 16. A. Dingemanse 88 p.; 17. H. Wondergem 73 p.; 18. G. Lange- beeke 69 p.; 19. W. van Tatenhove 54 p. Eere-baan: 1. D'. J. Kesteloo 49 p.; 2. Jac. Goedbloed 48 p. Vrije baan: 1. A. de Bue 149 p.; 2. L. Dingemanse 148 p.; 3. D. J. Kesteloo 147 p.; 4. P. Joziasse 143 p.; 5. S. Louwerse 143 p.; 6. J. Bakker 143 p.; 7. J. Versluijs 143 p.; 8. Jac. Wattel 142' p.; 9. Jac. Goed bloed 142 p.; 10. J. de Bue 141 p. Voetbal. Goes. Zaterdagavond speelde op het ter rein Polderscheweg een veteranen-elftal van de voetbalvereen. „Goes" een vriend- schappelijken wedstrijd tegen een vetera nen-elftal der Chr. voetbalvereen. „S. D. O". Ruststand 20; eindstand 21 voor Goes. Zaterdagmiddag speelde „S. D. O." 1 een wedstrijd tegen een H. B. S.-elftal. Uitslag 4—4. Oastkapelle. Maandagavond speelde 0. V. V. 2 tegen Sparta 1 uit Middelburg. Ruststand 41; eindstand 9—2. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heenvliet, A. M. van der Laan Kraft, hulppr. te Rotterdam. Bedankt voor Renkum, D. J. van de Graaf te Ede. Geref. Kerken. Bedankt voor Den Haag (West), eï* G. M. den Hartogh te Hasarswoude. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Hillegom en te Rozenburg, L. Kraan cand. te Apeldoorn en M. W. Nieuwenhuizen, cand. te Vlissingen. Bedankt voor Aalten, A. Ponstein te Lisse. Vredeszondag.De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk brengt zijn verzoek aan Kerkeraad en Predikanten in herinnering, om den eersten Zondag in Augustus of een anderen Zondag in die maand, de aandacht der gemeente te ves tigen op de schreiende behoefte aan ver broedering, wezenlijke en duurzame vre de. Verder wordt een dringend beroep ge daan op het houden van een collecte voor het vredeswerk der kerk. Prof. dr G. Sevenster. Dr G. Sevenster, pred. der Ned. Herv. ge meente te Boxum, heeft zijn benoeming tot kerkelijk hoogleeraar te Leiden aan genomen. Geen vacantie. Wegens de be wogenheid van het kerkelijk leven en het vele, dat thans nieuw te organiseeren is, heeft de Evangelische opperkerkeraad te Pruisen bepaald, dat de predikanten dezen zomer geen vacantie kunnen heb ben. Zij1, die reeds met vacantie zijn, moe ten naar hun standplaats terugkeeren. De „noodwe t-M a r c h a n t". Het moderamen van den schoolraad der scholen met den Bijbel in Nederland heeft een brief gericht tot de leden der Tweede Kamer, waarin uitvoerig zijn bezwaren tegen de „noodwet-Marchant" worden uiteengezet. Deze samenvattend geeft do schoolraad als zijn meening te kennen- 1. dat een wet, waartegen zooveel ge wichtige bedenkingen uit principieel oog punt zijn in te brengen, ook bij aanne ming voor een tijdvak vanfniet meer dan 1% jaar, de rechten en vrijheden van het bijzonder onderwijs zou verwringen en daardoor aan dat onderwijs onbereken bare schade zou toebrengen; 2. dat, indien ingrijpen onvermijdelijk wordt geacht, gelijk effect, als van deze voorgestelde maatregelen kan worden verwacht, ook op andere, meer aanneme lijke wijze kan worden verkregen; 3. dat, onder die omstandigheden met name voor de onaannemelijke regeling, vervat in art. 3 van het ontwerp de aan dacht kan worden gevestigd op een rege ling als vervat in 11 der wet van 16 Febr. 1923, Stbl. nr 38, zooals die tot 1 Jan. 1931 heeft gegolden; 4. dat met vermijding van de aangewe zen ernstige gebreken van het voorgestel de in art. 7, een gelijk, indien niet beter, effect is te verwachten van de regeling van de exploitatievergoeding, als bedoeld in art. 10 der L.0.-wet, welke is neerge legd in het door minister Terpstra inge diende wetsontwerp. Met grooten aandrang roept de school raad de hulp der Kamerleden in; „opdat de groote gevaren, waarmede het thans ingediende wetsontwerp het bijzonder on derwijs bedreigt, moge worden afgewend." Ver voor Chr. Volkson der wijs. Ds J. Nauta, Ned. Herv. pre dikant te Sexbierum, heeft zijn benoe ming tot lid van het hoofdbestuur van de Vereen, voor Chr. Volksonderwijs aange nomen. Mr. Dr. A. A. v. Rhijn te's Gra- venhage heeft echter voor zijn benoeming bedankt. Ergerlijke dierenmis handeling. Te Kerkdriel heeft zich een ge al van ergerlijke dierenmishande ling voorgedaan. De veehouder d. G. vond gisteren een van zijn runderen met snij- wonden overdekt in de weide liggen. Bo vendien had men het dier de oogen uit gestoken. Het moest onmiddellijk worden afgemaakt. Men denkt met een wraakne ming te doen te hebben. De politie stelt een onderzoek in. Ernstig aut o-o n g e 1 u k. Op de kruising Noorder Amstellaan en Maas straat te Amsterdam zijn gisteravond twee personenauto's, een groote Studeba- ker en een klein, licht wagentje, met el kaar in hevige botsing geweest. De ge volgen waren zeer ernstig. De Studehaker, een groote zware wa gen, kwam met groote snelheid uit de richting van het Daniël Willinkplein. De andere automobilist kwam van de rich ting Amstelkade door de Scheldestraat en wilde de kruising passeeren. Plotseling schoot de Studehaker den hoek voorbij en hoewel de andere bestuur der signalen had gegeven en bij1 het pas seeren voorrang had, reed de bestuurder van den Studehaker door, zoodat een he vige botsing volgde. Het kleine autotje, een wagentje van zeer lichte constructie, werd in de flank juist aan den kant waar de bestuurder zat, gegrepen. Zoo groot was de snelheid van de aanrijdende auto, dat beide wa gens van het midden der wegkruising op het trottoir vlogen en daar juist voor den ingang van een kruidenierswinkel op den hoek van de Maasstraat tot stilstand kwamen. Gelukkig liepen op dat oogenblik geen voetgangers op dit trottoirgedeelte De slag was tot ver in den omtrek te hoo- ren en honderden voorbijgangers en buurtbewoners stroomden toe. De bestuurder van het kleine wagentje, dat nagenoeg geheel in elkaar gedeukt werd en waarvan ook het chassis zwaar beschadigd werd, bleek er ernstig aan waarheen ik ook ga I Met jou bij mij, wordt nooit een dag bedorven door hoofdpijn, kiespijn, of onlekker zijn I Zoo'n "Akkertje" verdrijft dadelijk al Uw klachten. Onmisbaar op reis. Akker-Cachets kosten slechts 50 ct. per 12 stuks. Overal verkrijgbaar I toe te zijn. Het slachtoffer, de 39-jarige I. v. M., directeur van een fabriek in Rhe- den, die op weg was naar zijn woning in de Zuider Amstellaan, had een hersen schudding gekregen en verschillende snij- wonden in het gelaat. Hij verkeerde in be- wusteloozen toestand en is naar het zie kenhuis vervoerd. Het politie-onderzoek naar de auto botsing heeft uitgewezen, dat de auto bestuurder, die de ernstige aanrijding heeft veroorzaakt, niet slechts op zooda nige wijze heeft gereden, dat dit ongeval niet kon uitblijven, maar bovendien, dat het remvermogen van zijn wagen beslist onvoldoende was. Zijn auto is dan ook in beslag genomen en proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De bestuurder kreeg geen letsel en zijn zware auto werd niet noemenswaard beschadigd. Moeder rijdt met kind te water. Terwijl de echtgenoote van den heer Nijhuis voor den eersten keer met haar kleine zou gaan fietsen, buitelde ze eensklaps met de fiets en haar lieven last in het diepe water. Een buurvrouw, die het ongeval had opgemerkt, sprong zonder zich te beden ken te water en mocht na veel moeite het genoegen smaken het kind van een wissen dood te redden. De vrouw wist zich nog juist op tijd zelf in veiligheid te stellen. De boeven van Ameri- k a. De golf van schurkerij, die thans weer over de Vereen. Staten gaat, leidt tot de ongelooflijkste dingen, aldus meldt de N. Rott. Grt. Dezer dagen werden te St, Paul twee doktoren ontvoerd. De mannen waren te lefonisch uit hun huis weggeroepen. Een maal in handen van zijn ontvoerders, werd aan een der doktoren bevolen, een verminkend# operatie uit te voeren aan den ander. Hij weigerde, werd toen met chloroform bedwelmd, in zijn auto gela den -en op de rails van een spoorlijn gezet, tegen dat een sneltrein zou komen. Geluk kig werd de auto niet vol geraakt, maar slechts door den trein opzij geschoven. De machinist stopte en men vond den bewus- teloozen dokter. Bovendien werd niet ver van daar de andere dokter aangetroffen, met een schotwond in het achterhoofd. In den zak van den dokter in de auto vond men de portefeuille van het andere slachtoffer. Blijkbaar hadden de boeven er op gerekend, dat in de vernielde auto het verminkte lijk zou zijn ontdekt van den „moordenaar en beroover" van den dokter met het schot in het hoofd. Een herdenkingszakdoekje. Hare Majesteit de Koningin heeft aan Van Vlissingen en Co's Katoenfabrieken te Helmond opdracht gegeven een herden kingszakdoekje te vervaardigen, welk zak doekje dezer dagen is uitgereikt aan de kinderen, die bij 't laatste bezoek van H. Majesteit aan Amsterdam aan de daar plaats gevonden aubade hebben deelge nomen. Het ontwerp, dat voor uitvoering dien de, werd gekozen uit een aantal teeke- ningen, gemaakt door dhr Jac. Rijfcse, verbonden aan de Academie te Den Haag, waarbij er naar gestreefd is, de afgebeelde figuren van de Leden van bet Konink lijk Huis zoo juist mogelijk weer te geven. De zakdoekjes zijn keurig afgewerkt. De aandacht trekt, de fijnheid van druk, wel ke alleen kon worden verkregen, door bet toepassen van een speciale fotografische gravure. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 18 Juli. Diefstal: M. C. de C., 29 jaar, huis houdster te Vlissingen. 12 dagen gev. straf met aftrek voorarrest. Diefstal, meermalen gepleegd: J. H. C. K., 20 jaar, bakkersknecht te Middelburg, in voorarrest, 6 maanden gev. straf, waar- van 3 maanden onvoorwaardelijk met af trek voorarrest en 3 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. Heling: J. P. P., 42 jan- smidsknecht

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2