5 DONDERDAG 13 JULI 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. 249 Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Staten-Generaai. oedorenver- ver het sta- erseke zal prband hiermede in het besluit idienst zal wor- ïari 1934 ol zoo verband met de jheffing van het blijken en dat van Hansweert jor in de plaats veel meer zeg- tiet station Vlake Alleen vraagt in de tram zoo- alen dienst oveï aan, dat er aan ets zal mankee- h. st. aangeno- rekening 1931. de rekening in Ie vraag gesteld t met een reëel or den gewonen t een voordeelig tzelfde lid wijst door de PZEM lar verstrekte of waarop minder id f 115.225.53 en e van een geld- waarop minder aid f202.900. Hij eenig verband isten. In een an- lid er op, dat ng van Rijk en overzicht geven ien buitengewo- 'rovincie het ge iten erkent men, Prov. begrooting is gebonden aan oorschriften, m op het alge een reëel tekort irake is. In de engst der belas- rer geweest door opcenten op de i 1 Januari 1931 a.v. daarvoor in verhooging der ommen van de snbelasting. bevat het goed g van f28.202.26, tr meer heeft te- incie heeft afge ike van de elec- eeningen. Dit be- bracht door over man het goed slot daarom niet als enoemd jaar be de derde plaats 1929 een bedrag van het reserve- oombootdiensten, motie-Van Waes- igenomen in den het in de reke- ingewonen dienst iet aan den -e- lar ten goedb ge- verantwoord als sgens toevoeging Ier Prov. Stoom- rag is ook onder een reëele uit en bij de reke- ot mag het dus ;enomen worden, sn dienst 1931 de ng in het stelsel lordat de belas- ,n netto en niet gekeerd. Het ver- sre bruto- en net- kwade posten, evolge de metho- een achterstand irmijn en wel ten ingehaald moe de hierdoor ver- 36.777.32 moet bij t reëele slot bui- mde omstandig- ;ot een bijzonder geweest of wel, eschouwing, dan en sprake is van ir begrooting be er op, dat sinds iere scheiding is gewonen en den erwijl in de be- .e indeeling voor st is ingevoerd, vertrouwen, aan n goede zal ko en ook voor den tr overzichtelijke voor zoover dat n Regeeringswege ogelijk is. f begrooting 1932. vragen in de af- elen Ged. Staten gaaf van f 15.000 rhooging van de -boot „Prins Hen van f 2000 voor g van Middelburg ten laste van het omen, en dat na enlijst 1933 dit zal teruggeven. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs I 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden rnededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Stad en platteland. Er is steeds,een vrij groot onderscheid geweest tusschen de zorg van de regee ring voor de stad en die voor het platte land. De stad, het stadsleven, de behoeften van de stedelijke bevolking worden van primair belang geacht. Wij mogen niet meer spreken van de verwaarloozing van het platteland, maar er is toch wel in vele opzichten een achterstelling. Als het b.v. gaat over gemeentelijke belangen, dan wordt in de eerste plaats gedacht aan de steden. Wij zien dat ook nu weer, nu de be sturen van enkele groote stadsgemeen ten niet den durf bezitten en niet ge noeg verantwoordelijkheidsbesef blijken te hebben om te doen wat in het belang der gemeente noodzakelijk is. Nu worden niet die gemeentebesturen in de kraag gevat en tot de orde ge roepen, maar er wordt een algemeene regeling voorbereid, en een nieuwe in breuk gemaakt op de gemeentelijke auto nomie. Dit verschijnsel is niet nieuw. In 1874 b.v. werd in de Tweede Kamer een scherpe strijd gevoerd over het kies recht, waarbij van verschillende zijden gepoogd werd het platteland in een on gunstiger positie te brengen dan de ste den. Men wilde wel het kiesrecht uit breiden in de steden, maar niet op het platteland, Een der liberale woordvoerders, de heer Viruly Verbrugge, maakte zich tot tolk van degenen, die den invloed van de steden ten koste van het platteland, wilden versterken, toen hij opmerkte: „Juist omdat de verstandelijke ontwik keling van de kiezers ten platten lande niet zoo groot is als die van het meeren- deel der bewoners van groote steden, zijn die kiezers ten platten lande zooveel te ge makkelijker ten prooi van anderen en loo- pen zij zooveel eer aan den leiband van pastoor, predikant of welke andere in vloedrijke persoon in deze of gene ge meente. Zij missen de noodige zelfstan digheid, het ontbreekt hun aan genoeg zaam oordeel om een uitspraak te doen over zaken ter beoordeeling waarvan zij geroepen worden." Bij de beoordeeling van uitspraken als deze moet niet uit het oog worden verlo ren, dat er ook nog wel iets anders achter zat. Terecht schreef de „Standaard" in die dagen dat men niet zoozeer tegen kiesrechtuitbreiding op het platteland was omdat men vreesde dat onge schikte maar wel omdat men bang was dat andersdenkende kie zers tot uitoefening van het kiesrecht zouden worden geroepen. De vrees dat de liberale overheersching een einde zou nemen en dat de positie van de openbare school zou worden geschaad sprak hier ook een woordje mee. Maar dit was het toch niet alleen. Er was ook de overtuiging dat de landsbelangen het best worden gediend met de achterstelling van het platteland. Een opvatting die ook nu nog nawerkt. De tocht van het Italiaansche vlieg- eskader. Het eskader van generaal Balbo is te Cartwright in Labrador aangekomen. Een telegram meldt nog, dat de Ita liaansche lucht-armada om 18 uur 26 Greenwichtijd arriveerde, zoodat het groo te traject van Reykjavik naar Cartwright werd afgelegd in ongeveer 12 uur. Uit Cartwright wordt omtrent de lan ding van het Italiaansche eskader ge meld, dat het vliegtuig van generaal Balbo het eerst boven Cartwright ver scheen. Het daalde, na eenige lussen boven de stad te hebben beschreven. Met korte tusschenpoozen verschenen de overige vliegtuigen, die eveneens vlot op het water daalden. Een groote menigte was van de landing getuige en juichte de Italianen levendig toe. Naar vernomen wordt, heeft het eska der Julianahaab op Groenland niet aan gedaan, maar is het rechtstreeks van Reykjavik naar Cartwright gevlogen. De geestdrift te Rome over het geluk ken van den grooten sprong van IJsland naar Labrador is buitengewoon groot. De strijd tegen den nonvlinder in Oost- Pruisen. De uitgestrekte pijnboombosschen in Oost-Pruisen worden op het oogenblik met volkomen verwoesting bedreigd door een enorme rupsen-plaag, die reeds tien jaar geleden haar vernielende uitwer king heeft laten merken. Het betreft hier de rups van de voor boomen zoo gevaar lijke nonvlinder. Kilometers ver kan men door de bos- schen loopen, men ziet niets dan kaal gevreten boomen. titiog. Een leger van arbeiders is te werk ge steld, die de rupsen met vergift bespuiten. Doch daar deze werkwijze niet rationeel genoeg gebleken is, zijn tien vliegtuigen gecharterd, die over de bosschen vliegen en de aangetaste boomen bespuiten. Daartoe is echter volkomen windstil te noodig, hetgeen meestal uitsluitend des ochtends en des avonds het geval is. De vliegtuigen worden beladen met zakken, die het vergif in poedervorm bevatten, dat op de boomen wordt uitgestrooid. De aangetaste oppervlakte is ongeveer 10.000 H.A. groot. Men heeft berekend, dat 500.000 kilogram verindal het werk zaamste vergif tegen rupsen noodig zullen zijn om eenig resultaat te berei ken en de vliegtuigen zullen honderden malen moeten opstijgen en dalen. Het is interessant het effect gade te slaan van het door de vliegtuigen uit gestrooide vergif. De rupsen zijn als ver schroeid; zij sterven onmiddellijk en val len bij duizenden op den bodem, welke vooraf met lakens bedekt is. Men telt er meer dan 600 per vierk. Meter. Na verloop van vierentwintig uur blij ken alle rupsen in het door vliegtuigen bestreken gedeelte onschadelijk gemaakt te zijn en is het bosch gered. Tegen nachtclubs en hooge hoeden. Mussolini heeft voor de secretarissen der fascistische partij een gedragsregle ment opgesteld, waarbij aan deze leiders verboden wordt om nachtclubs te bezoe ken en hooge hoeden te dragen. De voornaamste pu%ten van het regle ment zijn: 1. Bezoekt niet overdag en nog min der bij avond zoogenaamde luxueuse inrichtingen, restaurants, theaters, etc. 2 Gaat zooveel mogelijk te voet uit, is dit niet mogelijk gebruik dan een open baar vervoermiddel. Draagt bij officiëele gelegenheden geen hoogen hoed, een gewoon zwart hemd is voldoende. 4. Verandert uw gewoonten of levens wijze niet als gij een hoogere betrekking gaat bekleeden. 5. Komt altijd op tijd en geregeld qp uw bureau en luistert met geduld en menschelijkheid naar uw bezoekers. 6. Begeeft u in de arbeiderswijken, meng u onder het volk, vooral in deze moeilijke tijden. Nieuwe daden van terreur te Barcelona. Naar uit berichten in de Spaansche bladen blijkt, schijnen zich de anarcho- syndicalisten de laatste dagen vooral in Barcelona weer duchtig te roeren. Zondag j.l. ontploften in de nabijheid van een mozaiekfabriek twee helsche ma chines, waardoor de ruiten van alle hui zen in den omtrek werden verbrijzeld. In een der buitenwijken van Barcelona werden nog drie bommen tot ontploffing gebracht. De vorige week werden drie autobus sen, waarin zich gelukkig geen passagiers bevonden, door terroristen met benzine overgoten en in brand gestoken. De wa gens werden door het vuur geheel ver nield. Ook te Bilbao en omgeving schijnt bet allesbehalve rustig te zijn. Te Begona hebben eenige onbekenden de deuren van de basiliek met petroleum overgoten en in brand gestoken. Een priester en een aantal geloovigen, die zich juist in het kerkgebouw bevonden, slaag den er echter nog tijdig in den brand te blusschen. Op betzelfde oogenblik, dat de terroristische daad gepleegd werd, bleek dat de meeste telefoonlijnen, welke Be gona met Bilbao verbinden, waren door gesneden. De kerkelijke kwestie in Duitschland. Over de hoofdtrekken van de constitu tie der nieuwe Duitsche Evangelische kerk wordt het volgende medegedeeld. De nieuwe Duitsche Evangelische kerk is geen staatskerk. De zelfstandigheid der hervormde confessies wordt door de con stitutie gewaarborgd. Boven de confessies staat als eenig gezag het Evangelie. Aan bet hoofd van de nieuwe kerk staat een rijksbisschop, die tot de Lu- thersche geloofsbelijdenis moet behooren. Naast den rijksbisschop staat het „gees telijke ministerie", dat den bisschop bij de leiding der kerk steunt. Het bestaat uit drie theologen en een rechtskundig adviseur. De drie theologische leden ver tegenwoordigen de drie confessiegroepen der kerk, de Luthersche, de gereformeer de en de geünieerde. Daar de nieuwe Evangelische kerk geen staatskerk is, wordt in de kerkelijke con stitutie geen Arier-paragraaf opgenomen. Dit sluit echter niet uit, dat door het Ari sche ras vreemde invloeden vooral op het gebied van kerkelijke kwesties moeten worden geweerd. België beschermt zijn aardappelhandel. Na het besluit tot contingenteering van den invoer van vreemde in casu voor al Nederlandsche aardappelen in België heeft de Belgische regeering nu ook nog van de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen gedaan gekre gen, dat zij een gunsttarief zal toepassen op het transport van aardappelen, afkom stig uit België, Luxemburg en Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor transporten van ten minste 5 ton wordt een tariefverminde ring van 50 pet. toegepast. Deze maat regel is van kracht sedert Maandag j.l. Nog geen resultaat inzake de tarwebespreki ngen. De Londensche financieele correspon dent van het „Hbld" meldt: De besprekingen inzake het tarwevraag- stuk werden voortgezet. Polen en de Do- nau-staten vingen aan met de beraad slagingen. Vervolgens 'kwamen deze sta ten samen met de niet-Europeesche tar- we-uitvoerlanden en ook Nederland voor een gezamenlijke bespreking bijeen. Hoewel over het rgsultaat het stilzwij gen wordt bewaard, wordt toch aangeno men, dat men getracht heeft de Europee- sche landen één gemeenschappelijk contin gent toe te wijzen. Ofschoon er goede vor deringen moeten zijn gemaakt, schijnen de besprekingen nog niet haar beslag te hebben gekregen. Men zou in beginsel omtrent bepaalde cijfers tot overeenstem ming zijn gekomen en zich met de onder- deelen van het plan tot beperking van do productie en den uitvoer hebben bezig go- houden. De beraadslagingen zullen wor den voortgezet. De Europeesche tarwe-invoerlandjen beeft men nog niet bij het plan betrokken. De vooruitzichten op een overeenkomst met deze staten, d. w. z. voornamelijk Duitschland, Zwitserland, Frankrijk en België, zijn nog geenszins verbeterd. De mogelijkheid, dat een regeling voor tarwe op internationalen grondslag kan worden gesloten, zal eerst dan bestaan, wanneer de wereldprijzen voor tarwe ge stegen zullen zijn tot een peil, waarop het den invoerlanden mogelijk zal zijn hun invoerrechten te verlagen zonder den eigen landbouw te bedreigen. Korte Berichten. Te Dresden bleek bij onderzoek tegen een aannemersfirma, die ervan verdacht werd, steekgelden te hebben betaald aan ambtenaren en buitenlandsche autoritei ten, dat de firma in de laatste jaren on geveer 275.000 mark voor corruptieve doeleinden had besteed. De bedrijfslei ding, eenige leden van het personeel van de firma en een aantal gemeente-ambte naren, tezamen 32 personen, zijn gearres teerd. Naar gemeld wordt, zal, gelijk op 1 Mei het feest van den arbeid, telken jare op 1 October in alle deelen van Duitsch land een groot oogst-dankfeest worden gevierd. Naar verluidt, is president Roosevelt ontstemd over het talmen der verschillen de industrieën met het formuleeren van nieuwe arbeidsregelingen. Hij zou voor nemens zijn, van zijn speciale bevoegd heden gebruik te maken, om een mini mum-loon en een maximum-werktijd te decreteeren in de groote bedrijven, tot het herstel-program zal zijn afgewerkt. De politieke politie te Lissabon heeft drie kolonels gearresteerd, die ervan be schuldigd worden, een aanslag tegen den staat te hebben beraamd. Om die zelfde reden werden eenige burgers gearres teerd. De hoofddirectie van de rijkssporen heeft het verzoek van den Duitschen In dustrie- en Handelsdag om de personen- tarieven met 20 pet. te verlagen, afge^ wezen. De directie verwacht, in tegenstel ling met den Industrie- en Handelsdag, van een verlaging geen zoodanige verle vendiging van het verkeer, dat deze de vermindering van inkomsten zou goed maken. Prinses Juliana weer in Nederland. Gistermiddag keerde Prinses Juliana van haar verblijf in Engeland terug met de mailboot „Oranje Nassau", van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland". Met den mailtrein vertrok H.K.H. van Vlis singen. Even na negen uur kwam de trein, waarin Prinses Juliana zich bevond, aan het station H.S.M. te Den Haag, aan. Eenigen tijd vóór aankomst van den trein verscheen de Koningin, vergezeld van haar adjudant-luitenant kolonel Jhr De Jonge van Ellemeet en haar hofdame Jkvr. Schimmelpenninck van der Oye, op het perron voor de richting Amsterdam. Toen de trein het station binnenkwam, begaf de Koningin zich naar het achter ste gedeelte, waar Prinses Juliana, o.a. in gezelschap van baron Baud, uitstapte. De begroeting tusschen moeder en dochter was buitengewoon hartelijk. Prin ses Juliana droeg een bonten ruiker bloemen. Terwijl de Koningin en de Prinses zich langs den hoofdingang van het station naar buiten begaven, juichte het vrij tal rijke publiek hartelijk, terwijl ook hier en daar het „Wilhelmus" weerklonk. Buiten wachtten eveneens velen de aan komst van de Prinses af. Toen de Koningin en de Prinses in de auto stapten klonk wederom hartelijk ge juich. Ned. Chr. Bond van personeel In publieken dienst. De Ned. Chr. Bond van personeel in publieken dienst heeft te Amsterdam zijn algemeene vergadering gehouden, tevens ter viering van zijn 25-jarig bestaan. Aan deze vergadering ging een wij- dingsdienst in de N.Z. Kapel vooral, waar als spreker optrad dhr J. W. Tunder- ma n, beroepen Geref. predikant te Vrou wenpolder, oud-Bondslid. De bondsvoorzitter, de heer D. de Ridder, uit Amsterdam, opende de ver gadering met een rede, waarin hij, na de vele aanwezige bondsleden hartelijk welkom te hebben geheeten, in Amster dam, waar nu een kwarteeuw geleden de bond is gesticht, het overleden hoofdbe stuurslid, den heer G. Olieman herdacht en de andere bondsleden, die den bond sinds het vorig congres, door den dood zijn ontvallen. Spr. wees er voorts op, hoe de invloed van den Bond in de laatste jaren sterk is toegenomen. Het aantal afdeelingen steeg sinds 1931 van 92 tot 112, het aan tal correspondentschappen van 24 tot 35. Het ledental bleef, ondanks de verminde ring van den snellen groei, boven 5000. Spr. wees op het gevaar, dat het over heidspersoneel sterk zal worden vermin derd door een steeds sterker verminde ring van overheidsbemoeiingen. In dit verband wees spr. op de opkomende stroo ming om gemeentebedrijven, die met ver lies werken, over te dragen aan particu lieren. Hiermede moet in de actie van den Bond rekening worden gehouden. Aan het einde van de ochtendvergade ring bood het jubileumcomité uit den Bond het bondsbestuur een volledige film installatie met een propagandafilm aan. 's Middags maakten de bondsleden een boottocht door de Amsterdamsche havens welke den jubileerenden bond is aange boden door het gemeentebestuur van Amsterdam. Het bondsbestuur hield daar na een receptie, welke druk bezocht werd. Bezuiniging op Rekenkamer. De Minister van Financiën, Mr P. J. Oud, zal, naar de Telegr. verneemt, een wetsontwerp indienen tot wijziging van de Comptabiliteitswet. O.m. zal daar in worden voorgesteld, het aantal leden van de Rekenkamer met één te vermin deren, zoodat na aanneming van het ont werp niet zal worden voorzien in de thans bestaande vacature. Het conflict in het visscherijbedrijf te IJmuiden. Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Amelink, betreffende de ter reur van de roode organisaties te IJmui den, heeft de voorzitter van den Minis terraad geantwoord: Het is de regeering bekend, dat ver schillende feiten van den aard als de vra ger heeft genoemd, zich hebben voorge daan. Maatregelen tegen terreur kunnen wor den genomen ingevolge de artt. 217—220 der Gemeentewei De burgemeester heeft dit bereids, niet zonder gevolg, gedaan. Door dezen uitgevaardigde algemeene voorschriften van politie zijn door den gemeenteraad bekrachtigd. Zoo noodig, kan worden overwogen, of naast de reeds bestaande mogelijkheden andere wettelijke voorziening wensche- lijk moet worden geacht. De werkloosheid. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat de werkloos heid onder de 608.000 leden van gesub sidieerde vereenigingen in de week van 19 tot en met 24 Juni heeft bedragen 24 pet. zij is in vergelijking met, de week 5 tot en met 10 Juni slechts met een ge deelte van een procent gedaald. Bij 1059 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 24 Juni 1933 in totaal 301351 werkzoekenden ingeschre ven, waaronder 266.499 mannen. Op 10 Juni bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen der openbare arbeidsbe middeling 308.781 hiervan waren werk loos 282.409 personen, waaronder 267.902 mannen. Het aantal ingeschreven werk zoekenden is derhalve verminderd met 7430; het aantal werkloozen met 6824. Sinds de laatste maanden is er in de metaalindustrie eenige opleving waar te nemen. Het aantal werkloozen in deze groep verminderde met 6473 of 17 pet. De Amsterdamsche Soc.-Dem. wethouders. De Amsterdamsche roode wethouders weten nog steeds niet of zij al dan niet moeten aftreden. Binnenland. Prinses Juliana weer in ons land. De wijziging in de uitvoering der sociale verzekering. De leider der Nazi's in Limburg over de grens gezet. Buitenland. De kerkelijke kwestie in Duitschland. De tocht van het Italiaansche luchteska der. De terreur in Spanje. Op Maandag 24 Juli zal in een ver gadering van de gedelegeerden der Am sterdamsche afdeelingen van de S.D.A.P. over hun lot worden beslist en zullen zij orders omtrent het al of niet aanblijven ontvangen. Incident in de Staten van Limburg. In de gisteren gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Limburg werd breedvoerig gesproken over de leve ring van Duitsche materialen aan de Pro vincialen Waterstaat en aan do gemeen ten in Limburg. Bij deze gelegenheid liet een socialistisch lid, de heer Ubaghs uit Maastricht, zich ontvallen, dat in Duitsch land een bond van den ketting is losge broken en dat deze wederom dient te wor den vastgelegd. De Commissaris der Koningin verzocht den spreker deze woorden te herroepen. De voorzitter der sociaal democratische fractie, de heer Paris, achtte deze woor den eveneens ongepast en verzocht den heer Ubaghs deze ter wille van den voor zitter terug te nemen. De heer Ubaghs antwoordde: „Dat nooitl" Daarop verklaarde de voorzitter der sociaal-democratische fractie, dat de woorden van zijn partijgenoot in deze ver gadering zeer ongepast zijn. Gedurende de verdere besprekingen werd uit de verga dering geprotesteerd tegen 't optreden van nazi-elementen in Limburg. Deze elemen ten trachten, zei men, in ons vrije Neder land onrust te brengen onder een groot deel der bevolking. Maatregelen daarte gen werden gevraagd, onder algemeene instemming van de vergadering. TWEEDE KAMER. Sociale verzekering. Verschenen is het voorloopig verslag over bet wetsontwerp Organisatie van de openbare organen, belast met de uitvoe ring van de sociale verzekering. Vele leden verklaarden, dat zij de in diening van dit wetsontwerp waardeer den. Sommige leden waren van meening, dat het lijdt aan een zékere halfslachtig heid. Zij betwijfelden, of bet hechtere ver band tusschen de Bank en de Raden van Arbeid, dat door dit ontwerp heet te zul len worden gelegd, in werkelijkheid daar door wel zal worden bevorderd. Sommige andere leden waren van oor deel, dat een vermindering van de zelf standigheid der Raden van Arbeid (ge sproken werd zelf van ontzieling) een groot verlies voor onze sociale verzekering zal blijken te zijn. Van de voorgestelde op hef fing van den Verzekeringsraad en de machtsconcentratie bij de Rijksverzeke ringsbank, welke daaruit voortvloeit, ver wachtten deze leden voor de toekomst van de Raden van Arbeid weinig goeds. Verscheidene leden juichten het toe, dat het in de bedoeling der regeering ligt, aan de Raden van Arbeid meer zelfstandigheid te geven inzake de uitvoering der artt. 99 en 100 van de Invaliditeitswet en inzake de toekenning van renten. Andere leden vreesden, dat uitvoering van dit voorne men zou leiden tot zeer uiteenloopende toepassingen van de verzekeringswetten in de verschillende gebieden. Vele leden, die zich in het algemeen met het wetsontwerp konden vereenigen, hadden tegen de beoogde vereenvoudiging in de organisatie der openbare uitvoe ringsorganen toch één belangrijke princi- pieele bedenking. Zoowel de vermindering van het aantal leden der Raden van Ar beid als de opheffing van den Verzeke ringsraad zullen tot gevolg hebben, dat de invloed der belanghebbenden op de functi- oneering der openbare organen, belast met de uitvoering der sociale verzekering, zeer zal worden verzwakt. In de tweede plaats werd erop gewezen, dat tegenover het groote verlies aan in vloed, hetwelk de georganiseerde werkge vers en arbeiders zullen lijden door de opheffing van den Verzekeringsraad, geen enkele compensatie staat. Naar het oordeel der hier aan 't woord zijnde leden zou het gemis van invloed der georganiseerde belanghebbenden kun nen worden goedgemaakt door de bevoegd heden van den Raad van Toezicht op de Rijksverzekeringsbank uit te breiden. En-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1