Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken htm een folder aangeboden met kiekjes van Viissingen, Middelburg en Veere. Hierna keerde het gezelschap naar het vliegveld terug en werd naar Rotterdam gevlogen. V reemdelingenbezoek. Met de Prov. boot van Breskens zijn gis termorgen overgezet 1175 passagiers. Dat waren het vorig jaar, den eersten Donder dag in Juli maar 900. Ook 50 auto's kwa men mede. Reeds voor f 8.40 per maand kunt U zich thans een Philips radio-installa tie aanschaffen. Vraagt inlichtingen bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. De heer M. Fernhout, bur gemeester van Middelburg, heeft zijn be noeming tot voorzitter van de afdeeling Zeeland van de Vereeniging van Neder- landsche gemeenten aangenomen. Woensdagavond hield de afdeeling Middelburg van den Alg. Ned. Chr. Amb- tenaarsbond een ledenvergadering. Enkele mededeelingen aangaande een gevoerde actie worden gedaan. Een vak groep Gemeentepersoneel wordt ingesteld en de bestuursleden daarvoor gekozen. Daarna brengt de Voorzitter verslag uit over de in Middelburg gehouden Bonds vergadering 1933. Hij kan mededeelen, dat zoowel het Hoofdbestuur als de afgevaar digden van diverse afdeelingen him dank hebben geuit voor de wijze, waarop de Bondsdagen te Middelburg zijn georgani seerd. Eveneens wordt een financieel verslag van de kosten van die vergadering uit gebracht, waarbij den penningmeester wordt dank gebracht voor het vele werk, dat hij in dezen heeft verricht. Viissingen. „Patrimonium". Gis teravond hield de afd. Viissingen van „Patrimonium" een vergadering, onder voorzitterschap van den heer J. de Bruy- ne, die na gebruikelijke opening en af handeling van eenige ingekomen stuk ken, een breedvoerig verslag gaf van de gehouden bondsvergadering. Hierna werd door den secretaris, dhr J. Marijs, een causerie gehouden over „Het leven en werken van Frederik van Eeden". In de laatste vergadering van de commissie voor ontspanning, uitgaande van den Chr. Besturenbond en de Chr. Ver. voor Jonge Mannen alhier, werd door den secretaris-penningmeester, den heer Eckhardt, verslag uitgebracht over het seizoen 1932'33, waaraan het vol gende is ontleend: Als wij nog eens een terugblik werpen op het verloop van onze werkzaamheden en de financieels resultaten, dan mogen wij constateeren, dat ons werk niet te vergeefs is geweest. Immers een aantal bezoekers van ruim 14.000 personen is geen kleinigheid en dat over een aantal bijeenkomsten van plm. 250. Het was geen zeldzaamheid wanneer er meer dan 100 personen in ons lokaal, Noordstraal 34, hun tijd doorbrachten, hetzij met dammen, schaken, 't lezen van tijdschrif ten, enz. Twee middagen per week was er gelegenheid houtzaagwerk te vervaar digen. Om eenigszins de sleur te breken, or ganiseerden wij' enkele ontspannings avonden, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond en welke avonden in alle opzichten geslaagd mogen heeten. Dat ons werk ook buiten onzen kring gewaardeerd wordt, blijkt wel uit bet feit, dat de Accordeonvereniging „Crescendo" geheel belangeloos een muziekavond voor de bezoekers organiseerde. Met niet minder dan 150 personen vier den wij ook dit seizoen het Kerstfeest met de werkloozen. De leiding van de bijeenkomsten was dit jaar in zeer goede handen. Een 6-tal personen stelde: zich voor de leiding beschikbaar, 't welk het comité veel dank verschuldigd is. Dank zij de groote milddadigheid van organisaties zoowel als van particulieren, werden wij ook thans gespaard voor een financieel tekort. In het bijzonder willen wij vermelden de opbrengst van de col lecten, gehouden in de beide kerken der Ned. Herv. gemeente op Nieuwjaarsdag, welke collecten niet minder opbrachten dan het bedrag van f 137.47. Buiten de giften in geld mochten wij ook zeer veel giften in natura in ont vangst nemen. Het Plaatselijk Crisis-comité te dezer stede spande hierbij wel de kroon, door ons o.a. den geheelen winter gratis brand stof te verstrekken. Hoedekenskerke. Zaterdag zal hier feest worden gevierd. Op het programma komen voor: Ringrijden met paarden, idem met de fiets, stoeltje rijden met paarden, stoel tje dansen enz. Alles opgeluisterd door het muziekge zelschap „Con Amore". Colijnsplaat. De werkverschaffing aan de Val is weer voortgezet, zoodat hierbij een aantal menschen zijn opgenomen. Arnemuiden. Zaterdagavond hoopt het muziekkorps „Arnes Genoegen" een twee de zomer-concert te geven op het Markt plein alhier. Voetbal. Kapelle. Gisteravond speelden Kapelle- Juniores tegen een 11-tal der O.L. school (Beestenmarkt.) Goes. Einde 41 voor Kapelle-Juniores. Oostkapel Ie. Donderdagavond speelde O. V. V. II een wedstrijd tegen Excelsior van Domburg. Ruststand 20, eindstand 31. O. V. V. werd hiermede winnaar van de medaille, beschikbaar gesteld door de deelnemers aan de Ringrijderij. Wolfaartsdijk Dinsdagavond --peelde de v.v. Wolfaartsdijk II een vricndschappe- Iijken wedstrijd tegen Unitas I uit Kloe- tinge. Ruststand 31 voor Unitas I. Eind stand 54 eveneens voor Unitas I. Zeeuwsche Diaconale Conferentie. Heden Vrijdag werd in de Geref. Kerk te Goes de 13de Prov. Diaconale Confe rentie in Zeeland gehouden. Als altijd was er ook nu weer veel belangstelling. Te 10 uur opende de voorzitter, dhr Ph. Wessels van Goes de conferentie, met het doen zingen van Ps. 146 2 en 3 en het lezen van Ps. 146, waarna hij voor ging in gebed. Hij heet de opgekomenen hartelijk welkom en sprak hierna een openingswoord, waarin hij er op wees, dat op meer dan één conferentie, sedert den oorlog, de vraag is gesteld: „Hoe zul len wij ons diaconaal hulpbetoon in deze moeilijke tijden kunnen hooghouden? De vreeze is echter beschaamd. De opbloei van het economische leven die helaas een opbloei in schijn zou blijken deed ook een tijdlang de middelen der diaco- niën ruimer vloeien. Maar nu komt het gevaar van economi sche inzinking beangstigend nader. De werkloosheid neemt steeds in omvang toe en bedreigt veler levensonderhoud. Daar om komt met een ernst als nooit te voren tot ons, de eisch, om in dagen die groot zijn van ernst, ons werk als diakenen naar vorm en wezen hoog te houden en onzen weg zuiver af te bakenen. En wat is het wezen van ons diaconaal werk? Het is het offer ter wille van onzen naaste. Het is de offervaardigheid en de zelfovergave in den dienst der barmhar tigheid, het is de heilige geestdrift voor het heerlijke werk der handhaving van het hoogste goed, dat alleen de maat schappij redden kan. Na nog gewezen te hebben op de groote beteekenis van het diaconale werk, ein digde spr. met den wensch, dat deze ver gadering zal meewerken tot onderlinge voorlichting, om te komen tot de rechte uitoefening van het ambt der diakenen en tot helder inzicht van de juiste begin selen, die aan de uitoefening van dit ambt ten grondslag liggen. Na dit openingswoord, waarbij de voor zitter nog eenige woorden van nagedach tenis wijdde aan wijlen den heer Van 't Leven te Rilland, heette de voor zitter de adviseurs der conferentie Ds A. B, W. M. Kok van Zaamslag en Ds J. Post van Axel hartelijk welkom. Nadat de bescheiden van den penningmeester, dhr H v. Driel van Middelburg waren voor gelezen, rapporteerde de diaconie van Middelburg over de kas en de boekhou ding. Alles werd accoord bevonden. Aisnu ging men over tot verkiezing van Comité-leden voor de Classes Goes, Tholen en Zierikzee. Voor de Classis Zierikzee werd dhr W. v. d. Berg te Brui- nisse (aftr.) herkozen. De heeren A. W. Potappel van B. en Zoom en L. Smit van Goes waren wegens uittreding uit het ambt niet herkiesbaar. In hun plaats werden herkozen de heeren J. Snoodijk te vVolfaartsdijik en J. P. Timmermans te Bergen op Zoom, de laatste bij enkele candidaatstelling wegens overlijden van den anderen candidaat, den heer J. van 't Leven. Verder werd een tweetal vraagpunten behandeld, n.l. van de diaconie van Goes: Hoe te handelen met ondersteunde broe ders en zusters, die zich luxe voorwerpen, b.v. radiotoestellen enz., aanschaffen? en van de diaconie van Zaaamslag: Is het niet een eisch van beginsel, dat in alle Godsdienstoefeningen voor de diaconie wordt gecollecteerd, ook al is zulks voor eigen diaconale kas niet strikt noodzake lijk? Door het comité werd nog de vraag aan de orde gesteld: Behoort een diaconie steun te verleenen aan Vereenigingen en Stichtingen van Barmhartigheid en zoo ja, aan welke? Dit vraagpunt werd inge leid door br. M. C. Dees van Terneuzen. In de middagvergadering refereerde Dr J. Hoek van Den Haag over „Ambt en Roeping van den Diaken". De reden, aldus Spr., waarom voor ambt en roeping van den diaken aandacht gevraagd wordt, ligt m.i. in de omstan digheid, dat het gevaar van den sleur iederen ambtsdrager bedreigt en in de minder aangename ervaringen, welke het diaconale werk niet zelden met zich brengt. Uitvoerig bespreekt de referent dit en toont het met voorbeelden aan. De diakenen moeten zich echter nimmer door een of ander laten ontmoedigen. Het is een sterkende gedachte te weten, dat het diakenambt van 's Heeren wege werd ingesteld en dat het optreedt in den naam des Heeren. Dat mogen de diake nen en ondersteunden nooit vergeten. Van beide zijden moet deze gedachte aanwezig zijn en voorzoover zij niet is doorgedron gen, duidelijk worden toegelicht. Voorts is het wenschelijk, dat tegenover geoensureerden de geestelijke bedoeling van het ambt wordt vastgehouden. Bo vendien hoede men zich voor den geest, dat het geheele werk door en door gees telijk van aard is, ook destoffelijke steunverleening. Dat klinkt wel vreemd, maar toch is het zoo. Het schoone doel, dat de grondslag vormt, is de armoede van een broeder of zuster geheel op te heffen. Daarom mag de steun niet alleen op gaan in geldelijke hulp. Van groote waar de is ook, dat de diaken indirect arbeidt aan het geestelijk welzijn der ondersteun den, terwijl tevens het eigen geestelijk leven van den diaken bij trouwen ambte lijken dienst ongemeen zal versterkt wor den. In het laatste gedeelte van zijn refe raat wees Dt Hoek er uitvoerig en met voorbeelden toegelicht op, wat dit alles van den diaken vereischt en wekte hij de Zeeuwsche diakenen op, om naar het door hem geteekende dieaal te streven, onder biddend opzien en in de kracht van 's Heeren Geest. Een drukke bespreking volgde. Aan het einde mocht ue voorzitter ge wagen van een goed geslaagde conferen tie. Zij werd met dankzegging gesloten. Bezuiniging op onderwijs. De minister van onderwijs heeft een zendbrief gezonden aan de 'besturen der gesubsidieerde kweekscholen voor onder wijzers en onderwijzeressen. De financieels toestand des lands, zoo heet het daarin, maakt zeer ingrijpende bezuinigingen op elk gebied onvermijde lijk. Daarom zullen ook inzake de onder wijzersopleiding veranderingen moeten worden aangebracht, die tot belangrijke besparing zullen leiden. 'Zoo ligt het in mijn voornemen te be vorderen, dat alleen aan kweekscholen met 3-jarigen cursus rijkssubsidie zal worden verleend, behoudens op grond van buitengewone omstandigheden in enkele door den minister goed te keuren uitzon deringsgevallen. Ik meen een beroep op uw medewerking te mogen doen, opdat, zoo eenigszins mogelijk, reeds te beginnen met schooljaar 1933-'34 de kweekschool zal worden omgezet in een kweekschool met 3-jarigen cursus. Wanneer het plan bestaat, in de onder uw bestuur staande kweekschool met het begin van het schooljaar 1933-'34 een of meer parallelklassen te vormen, waarvoor krachtens de vigeerende bepalingen auto matisch aanspraak op rijkssubsidie zou bestaan, dan verdient het toch aanbeve ling, vóór 15 Augustus 1933 een verzoek in te dienen om de parallelklassen voor rijkssubsidie te doen mede rekenen met op gave van het aantal leerlingen van het leerjaar, dat men zou willen splitsen". Bij het te Terneuzen gehouden exa men voor Huisbezoekster bij de Zuigelin genbescherming slaagden de dames: G. Krello, wijkverpleegster te Kortgene, J. Kranenburg, wijkverpleegster de 's H. Arendskerke, S. van Roo te Middelburg, Zr. Chrysostoma, wijkverpleegster te Sluis, Kruithof, wijkverpleegster te Axel, Van Leeuwen, wijkverpleegster te Terneu zen. Machinisten, examen. Ge slaagd voor het voorloopig diploma de heeren G. Houwer, W. J. Notenboom, G. v. d. Heuvel en J. J. Maljers, allen te Viissingen. Te Leiden is bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: Reacties tusschen brandbare gassen en stikstofoxyden, de heer M. J. van der Wal, geboren te Middelburg. Prof. Dr Knappert. Prof. dr L. Knappert Jz., hoogleeraar in de ge schiedenis en de leerstellingen van de Ned. Herv. Kerk aan de Leidsche Uni versiteit, viert heden zijn 70sten verjaar dag. Dr L. Knappert, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, is tot weder opzegging toegelaten tot privaatdocent in de facultet der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om on derwijs te geven in de geschiedenis van de Christelijke Kerk en zending in Neder- landsch-Oost en West-Indië. Bij de gehouden examens aan de Technische Middelbare School Technicum te Rotterdam slaagde voor aankomend Bouwkundig Teekenaar: J. B. v. Wuyck- huyse te Goes. Voor Bouwkundig Opzichter. G. L. Roelse en W. Swint te Viissingen, extraneï en J. B. van Wuyck- huyse te Goes. Voor Waterbouw kundig opzichter: J. de Krijger en F. G. Warren te Viissingen extraneus. Ritueel geslachte kippen naar Duitschland. Van Winscho ten uit worden tegenwoordig groote par tijen ritueel geslachte kippen naar Duitschland uitgevoerd. Een Joodsche slager uit Duitschland slacht de kippen bij een kippenhandelaar aldaar, waarna zij panklaar naar Duitschland worden gezonden. Zijn oude moeder mishan deld. Te Lienden heeft, naar de Tele graaf meldt, de 37-jarige A. v. d. B. ge tracht zijn 73-jarige moeder door worging van het leven te berooven. De dader is gearresteerd en voor den officier van ju stitie geleid. Door het vreeselijk gejammer van de oude vrouw werden de buren des morgens ongeveer 5 uur er opmerkzaam op ge maakt, dat moeder en zoon, als herhaal delijk gebeurt, ernstigen twist met elkaar hadden. Men begaf zich in allerijl naar de woning en zag door de vensters, dat de zoon zijn moeder met touw aan een stoel had gebonden en haar ergerlijk mis handelde, terwijl hij haar een strop om den hals had gedaan. Toen hij zag, dat men hem gadesloeg, heeft hij zijn moe der aan het om haar hals gebonden touw over den vloer naar het achterhuis ge sleept. De buren hebben toen onmiddel lijk den burgemeester en de politie ge waarschuwd, die zeer spoedig ter plaatse waren. Aan het bevel, om de woning te ontsluiten, werd niet voldaan, zoodat de politie zich door verbreking van een deur toegang moest verschaffen. Onder verzet van den dader werd deze gearres teerd en voorloopig in het arrestantenlo kaal opgeborgen. Bij verhoor door den burgemeester, hulpofficier van justitie, heeft hij een gedeeltelijke bekentenis af gelegd. Zoowel moeder als zoon staan als zon derling bekend. Groote brand te Olde n- z a a 1 Gisternacht te circa drie uur brak brand uit in de sigarenzaak van B. ter Steege aan de Markt te Oldenzaal. Reeds spoedig stond het perceel in lichte laaie. De inwoners moesten door een zij raampje de woning verlaten, daar de rook hun den ingang versperde. De brandweer, welke zeer spoedig met de motorspuit aanwezig was had een barden strijd met de hoog oplaaiende vlammen. Het aangrenzende café van den heer J. ter Steege was ook spoedig, ondanks het vele water, een prooi der vlammen. Aan de andere zijde van deze beide perceelen breidde 'tvuur zich ook nog uit en moest bet filiaal met woonhuis van de stoomerij Hoeksema, bewoond door Sanderman, het ook ont gelden en verder de dames-kapzaak met schoenenzaak van den heer Vlaskamp van welk gebouw de kap verbrandde. Dit perceel heeft enorme waterschade beko men. De schade aan de perceelen wordt door verzekering gedekt. Autobus doodt een voet ganger. Gisteravond is op de Konings kade te Den Haag een doodelijk ongeluk gebeurd. De bejaarde heer L. uit Voor burg wilde daar den rijweg oversteken, waarbij hij vermoedelijk onoplettend is te werk gegaan. Hij bemerkte daardoor niet, dat een autobus uit Wateringen na derde, met het gevolg, dat hij door dit voertuig werd gegrepen en zóó ernstig getroffen, dat de dood weldra intrad. De steekpenningen bij d e P. T. T. In verband met het onderzoek dat momenteel gaande is naar de beken de steekpenningenaffaire, waarbij een aantal lagere ambtenaren van den teohni- schen dienst van de P. T. T. betrokken is, heeft de Haagsche politie in samenwer king met de Amsterdamsche recherche te Amsterdam een ambtenaar van P. T. T. gearresteerd. Volgens verschillende getui gen heeft deze ambtenaar een niet onbe langrijk bedrag aangenomen voor mede deelingen welke hij aan leveranciers ver strekte. Voor zoover het onderzoek, dat nog met kracht wordt voortgezet, thans reeds aan het licht heeft gebracht, wordt, zooals reeds gemeld, de schade, welke het rijk heeft geleden, op enkele tienduizenden guldens geraamd. De te Amsterdam gearresteerde ambte naar is in het huis van bewaring inge sloten. Op het misdrijf, dat hem ten laste wordt gelegd, staat een gevangenisstraf van ten hoogste 4 jaren. Op de b e 11. De afgeloopen week bleven 45 wagons aardappelen van de Langendijker veiling onverkocht. Een groot deel werd vernietigd. Indianen van 2 meter 10 c. M. Ontdekkingsreizigers in Louisia na hebben geraamten gevonden van In dianen, die ruim 2.10 meter lang geweest moeten zijn. Liever lui dan moe. Aan een boerderij in Friesland, waar men druk aan het hooien was, vervoegde zich een koopman in veters. De nog jonge man deelde mede, schipper van beroep te zijn; zijn gezin bestond uit een vrouw en vijf kinderen. Met zijn oud schip kon hij den kost niet verdienen en daarom was hij een handeltje begonnen. Doch ook dit ging slecht: de concurrentie was zoo groot en de menschen kochten zoo weinig De boer had medelijden met den man en bood hem aan eenige dagen werk tegen behoorlijk loon, om aldus door arbeid in de behoeften van zijn gezin te voorzien. Daarvan moest de koopman niets heb ben en maakte rechtsomkeertl Vechtpartij tusschen smokkelaars. In de nabijheid van de Duitsche grens nabij Vlodrop is een hoogloopende vechtpartij ontstaan tus schen een uit acht personen bestaande Duitsche smokkelaarsbende. De twist ont stond, doordat een der smokkelaars, de 41-jarige W. W. uit Rheydt, die door bet lot was aangewezen om het eerst de 'beek, welke ter plaatse de grens vormt, te over schrijden, daaraan geen gevolg wenschte te geven. Er ontstond eerst een woorden wisseling, welke tenslotte in een vechtpar tij ontaardde, waarbij de messen werden getrokken. Genoemde W. liep eenige ste ken in rug en armen op en zakte ineen. Toen de smokkelaars dit zagen, verleenden zij W. de noodige hulp en werd de dokter uit een naburig grensplaatsje gewaar schuwd. Per auto is W. naar het zieken huis te Rheydt overgebracht. De messteker, een zekere W. G., een bekend smokkelaar uit Rheydt, is door de marechaussee gearresteerd en voor den officier van Justitie te Roermond geleid, waarna de man aan de Duitsche politie is overgeleverd. Smokkelarij van marga rine. Marechaussee en commiezen uit Siebingewald hebben op den rijksweg na bij Bergen in Limburg een vrachtauto aangehouden, waarop een groote partij Duitsche margarine was geladen. Toen de bestuurder gesommeerd werd te stoppen, reed hij door, waarop de commiezen een auto requireerden en de smokkelaars ach tervolgden. Zij slaagden er in den auto te achterhalen en deze aan te houden. De smokkelaar wist echter te ontkomen. De auto en de margarine zijn in beslag geno men. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter to Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Het in staat van dronkenschap de orde verstoren en een anders veiligheid bedrei gen: C. J. d. L., Oudelande, 2 maal f25 b. of 2 maal 10 d. h. Aan een ambtenaar een valsche naam opgeven F. J. M. G., zonder bekende woonplaats, f 25 b. of 25 d. h. Straatschenderij: D. C. K., Kortgene, een berisping; H. G. v. H.D. W., vrij gesproken. Strooperij: A. v. H., Goes, f 7.50 b. of 5 d. h.; G. J., Goes, vrijgesproken. Overtreding Tarwewet: A. R., 's-Hee- renhoek f 1000 b. of 50 d. h. Overtreding Boschwet: H. S., Bieze- Iinge; C. W., Kapelle, beide f 15 b. of 10 d. h.; F. D., Kapelle, f5 b. of 5 d. h. Schelpdieren rapen aan den voet van een zeedijk: J. J. d. L.J. t. H„ Terneu zen; C. M.B. v. B., Arnemuiden, beide f 1 b. of 1 d. h. Zonder vergunning loopen over tram weg: J. W., Kloetinge; W. G. S., Borssele, 'beide f 3 b. of 3 d. h. Opzettelijk uitlokken de overtreding van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: A. L. d. J., Kortgene, geen straf toegepast. Melk verkoopen in strijd met de voor schriften: 'G. H., Kloetinge, f 10 b. of 5 d. fa. Zonder vergunning te Kruiningen op straat muziek maken: A. M., Schore, f 0.50 b. of 1 d. h. Te Wemeldinge venten zonder vergun ning, P. C. d. G., zonder bekende woon plaats, f 6 b. of 6 d. h. Te Ierseke op straat vloeken: A. E., Ier- seke, f 15 b. of 15 d. h. Overtreding Yuurwapenwet: K. V., Wissenkerke, f 3 b. of 3 d. h. Overtreding wet openbare vervoermid delen: M. d. B., Goes, f 5 b. of 5 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder rijbewijs: A. v. W., Wolphaartsdijk, terug aan ouders; P. A. H. de K., Etten en Leur, f 10 b. of 10 d. h. Bij een 'kruispunt van wegen rechts niet voor laten gaan: L. G., Bonheijden (B.), f 5 b. of 5 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van 'het verkeer ingevaar brengen: C. K., Kloe tinge, J. G. H.J. P., Ierseke, een beris ping; A. B., Goes, f 3 b. of 1 w. tuchtsch. Met motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: M. J. v. K., Hillegersberg, f 25 b. of 10 d. h. Met een rijwiel als voren: J. A. L., Wol faartsdijk, een berisping. Met motorrijtuig rijden zonder nood zaak over een rijwielpad: E. I. d. R., Wis senkerke, f 3 b. of 3 d. h. Met een rijwiel links houden en in een bocht niet rechts rijden: J. d. W., Goes, 2 maal f 5 b. of 2 maal 5 d. h. ■Met motorrijtuig met te zware vracht rijden: J. G. P., Ierseke, f 10 b. of 10 d. fa. In een bocht niet rechts houden: J. J. v. d. J., Viissingen, f 15 b. of 15 d. h. Met een motorrijtuig niet minstens 2 meter van de stationsuitgang staan en een andere plaats innemen dan is aangewe zen: F. G. v. d. V., Goes, 2 maal f 10 b. of 2 maal 10 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder spiegel: G. L. S„ Goes, f2 'b. of 2 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder achter licht: I. W., Goes, f 5 b. of 5 d. h.; C. A. v. d. B., 's-Heerenhoek, f 5 b. of 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht en niet stilhouden op bevel van een ambtenaar: W. d. R., Biezelinge, f 5 en f 15 b. of 5 en 10 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: G. G., Wissenkerke, f 1 b. of 1 w. tuchtsch.; S. v. d. G., en M. v. d. G., Heinkenszand, f 3 b. of 3 d. h.; A. P., Ierseke, f 5 b. of 5 d. h. Dronkenschap, H. D. K., Ierseke, f 15 b. of 15 d. h. Door den ambtenaar van het O. M. en door A. R. te 'sJHeerenhoek is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis, waar bij deze is veroordeeld tot f 1000 b. sub. 50 dagen, wegens overtreding Tarwewet. Door C. J, d. L., Oudelande, is 'hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis, waarbij hij is veroordeeld tot 2 maal f 25 b. of 2 maal 10 d. h., wegens het in staat van dronkenschap de openbare orde ver storen en een anders veiligheid bedreigen, door J. K., Colijnsplaat, veroordeeld tot f 25 b. sub. 10 d. h., wegens het met een auto de veiligheid van het verkeer in ge vaar brengen. Hef aanplakbiljet te Ierseke. In de zaai tegen den heer M. Willemse, te Ierseke (het bewuste verwijderde aan plakbiljet voor de candidatuur-Dr H. Co- lijn) heeft de Kantonrechter te Goes he denmorgen uitspraak gedaan. Bewezen verklaard werd, dat het biljet a a n de openbare straat was vastgehecht, omdat 'het trottoir wordt geacht deel uit te maken van de openbaro straat. Ook achtte de Kantonrechter de „sobe re" ten laste legging in de dagvaarding door het O. M. voldoende. Echter overwoog de Kantonrechter, dat de Raad van Ierseke bij de vaststelling der verordening te ver is gegaan doo.' alle aanplaikerij, zonder verlof van B en W. te verbieden. Voorts achtte de Kan tonrechter preventieve maatregelen bij de verspreiding van gedrukte stukken onge oorloofd, zoodat de verordening op deze beide gronden verbindende kracht mist en verdachte van rechtsvervolging behoort te worden ontslagen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6