Uit de Provincie Gemengd Nieuws. maalpercentage maximaal op 40 pet. vastgesteld. Thans bedraagt dit 85 pet. Vlissingen. Christ. Besturen bond. Gisteravond hield de Chr. Be sturenbond alhier zijn jaarvergadering. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, dhr J. Marijs, wees deze in zijn openingswoord op de verwarring, welke overal heerscht, op de toestanden in Duitschland, èn op de groote voorrechten welke wij in ons land nog bezitten, niet het minst door bet behoud der vakorganisatie en een geordend staatkundig leven. Al is er eenige vermindering der werkloosheid te constateeren, toch zijn de vooruitzichten, vooral voor onze gemeente, nog Bomber. Door den Minister is medegedeeld, dat voor de middenkwaliteit tarwe voor oogst 1933 en 1934 een prijs van f 12 per 100 Kg. zal kunnen worden uitbetaald. Voorts werd door den Minister de tarweteelt tot 1/3 van het bouwland beperkt, waartegen geen overwegende bezwaren kunnen be staan. In de laatstgehouden vergadering van het Dagelijksch Bestuur werd besloten bij het K.N.L.G. stappen te doen opdat voor 1934 de kleine bedrijven met 14 of 1 H.A. grondgebruik van deze beperking worden vrijgesteld, doch dat zij gelegenheid krij gen eens in drie jaar him land met tarwe te bebouwen. De heer Mr v. d. Minne zegt naar aanleiding van de mededeeling over het melkbesluit, dat de kring Walcheren der Z.L.M. aan den heer Buckmann telegra fisch daarvoor dank heeft betuigd. Inzake de hulp aan hypotheekboeren bepleit de heer V e r 1 a r e het idee van oogstcredieten. De voorzitter meent, dat daaraan reeds aandacht is geschonken. Betreffende de polderlasten bepleit dhr Gast een voorstel, om een deel van de opbrengst der wegenbelasting uit te kee- ren aan de polderbesturen, vooral voor onderhoud der tertiaire wegen. De polder besturen kunnen thans de wegen niet vol doende onderhouden. De voorzitter antwoordt, dat de polder- en waterschapsbond aan Ged. Staten heeft verzocht het polderreglement zóó te wijzigen, dat de bebouwde eigen dommen kunnen worden belast. De polderbesturen hebben hierover hun adviezen uitgebracht, die Ged. Sta ten thans overwegen, teneinde een voor stel voor de najaarszitting te ontwerpen. Ged. Staten hebben echter hun stand punt nog niet bepaald. Op die wijze zul len de polderlasten wat kunnen worden verlaagd. Gezien de tijdsomstandigheden zal er uit de prov. geldmiddelen wel geen steun kunnen worden geboden. Volgens spr. moest al wat aan werk verschaffing wordt uitgegeven meer wor den gecentraliseerd. Dhr Hartog begrijpt niet, wat voor zin het heeft, de bebouwde eigendommen te belasten als er geen stad in het gebied van den polder ligt. Dhr Gast wijst op bakker en winke lier, die ook met hun auto de wegen berijden. Het is een groot algemeen be lang, dat de polderbesturen worden ge holpen. Laten Ged. Staten zich hierover tot den Minister wenden! Spr. zou ook de bebouwde eigendommen willen laten meebetalen aan de gewone uitgaven. De voorzitter: Dat heeft de polder en waterschapsbond juist verzocht! Dhr le C1 e r c q wijst op de vele klei ne poldertjes! De voorzitter: dan zal men groote polders of wegschappen moeten vormen. Dhr Gast merkt op, dat de provincie bij overname van wegen te zware eischen stelt. Is daar geen mouw aan te passen? Dan zal het waterschap Schouwen mis schien wel een weg willen overdragen aan de provincie. De voorzitter zegt, dat de Minister van Waterstaat de minimum-eischen heeft gesteld. Spr. vindt die eischen niet on billijk. Dhr Gast meent, dat te weinig met de behoeften van een streek wordt ge rekend. Laat het Dag. Bestuur eens met Ged. Staten gaan praten. De voorzitter zegt bespreking in het Dag. Bestuur toe. Dhr 1 e C1 e r c q vraagt of de Z.L.M. ook een houding moet aannemen tegen over het idee om de tarwe met de hand te snijden en te dorschen. Spr. meent, dat daaraan financiëele bezwaren zijn verbonden. Dhr Gast vindt het gevaarlijk, dat de vereen, van Ned. gemeenten zich vóór het idee heeft verklaard. Dhr Dorst meent, dat men het zóó moet zien, dat de gemeente Poortvliet haar werkloozen wil loslaten op den boer. Dan is ze er van af. Het idee is zoo dol, dat het secretariaat er niet op in is gegaan. Er wordt echter uit de vergadering op gewezen, dat ook sommige plattelands gemeenteraden adhaesie aan het adres van Poortvliet hebben betuigd. Dhr Van Bommel van Vloten zegt, dat de inspectie van de werkver schaffing en ook de autoriteiten in Den Haag van oordeel zijn, dat het met de hand snijden en dorschen geen aanbeve ling verdient. De landbouw behoeft zich dus niet ongerust te maken. Dhr Kakebeeke meent, dat het kli maat zóó wisselvallig is, dat we van mooi weer vlug door middel van machines gebruik moeten maken. Dhr P. J. J. Dekker zegt, dat de jongere generatie onder de arbeiders niet meer met de hand kan snijden en dor schen. Dhr Haak merkt op, dat een gemeen tebestuur niet kan oordeelen over de technische zijde van het bedrijf. Het landbouwbedrijf moet nu nog met ver lies worden geëxploiteerd. Daarom moet het zoo goedkoop mogelijk worden ge dreven. De voorzitter zegt toe, dat het Dag. Bestuur de zaak nog eens zal overwegen. Wijziging arbitragevoor schriften voor den aardappel- handel, Conform het voorstel z. h. st. aangenomen. Pensioenverzekering voor landbouwers. De voorzitter zegt, dat het voorstel hierop neerkomt: medewerking tot het oprichten van een vereeniging voor dit doel en aansluiting bij de organisatie Peasioen-risuo. Zonder discussie of hoofdei, stemming aangenomen. Opheffing studie-commis sies. Opgeheven worden de commissies voor een bietenrooier, voor den aankoop van Russisch lijnzaad en voor de werk loosheidsverzekering. De belastingcomissie wordt uitgebreid. Benoemd worden: A. I. Leenhouts te Re- tranchement, J. D. Becu de Hullu (plaats- verv. lid), D. J. Dees te Neuzen, J. J. Neeteson te Kloosterzande (plv. lid), Mr M. C. v. d. Minne te Middelburg, C. Fran se te Kleverskerke, Mr 'H. C. J. Zaayer te Goes, Ir J. D. Dorst te Goes, I. P. v. d. Weele te Colijnsplaat, S. J. de Regt te Wissenkerke (plv. lid), J. L. Groenewege te St. Maartensdijk, W. L. Klompe (plv. lid), W. G. Boot te 'Haamstede, C. A. Boo- gerd (plv. lid). Contributieverlaging. Aange nomen wordt het voorstel om voor 1934 de contributie met 20 pet. te verminderen voor grondgebruik en grondbezit. Deze korting beteekent voor de Z. L. M. een vermindering van inkomsten van f 3000. Aanvulling urgentiepro gram. Dhr A. D e e s te Waarde acht het voorgestelde inzake vermindering water schapslasten voor jonge buitenpolders van weinig beteekenis. Spr. doelt o.a. op de oeververdediging, waarvoor steeds meer gevraagd wordt. Er zijn buitenpolders, die daarvoor steeds meer uitgaven moeten voteeren, maar weinig bebouwde eigen dommen hebben om er nieuwe belasting van te heffen. De voorzitter wijst er op, hoe men in Flakkee deze moeilijkheid oplost, n.l. de oprichting van een dijkringwaterschap. Een complex van polders moet dan aan de oeververdediging meebetalen. Dhr W. de Buck wijst er op, dat tarwe-, bieten- en vlasteelt al zijn beperkt. Daarom wil spr. ook noemen het loonend maken van de teelt van peulvruchten. De voorzitter zegt deze aanvulling toe. Ook die door den heer Verlare ge noemd van een oogstverband. Automobielverzekering. Het Dag. Bestuur stelt voor met de Auto- onderlinge te Groningen een collectief con tract voor verzekering van automobielen van leden der Z. L. M. af te sluiten. Van de zijde der verzekeringsagenten is gevraagd dit niet te doen, daar de Z. L. M. dan treedt in het werk der verzeke ringsagenten. De voorzitter zegt, dat het Dag. Bestuur voor dit argument niet gezwicht is. Besloten wordt het contract af te slui ten. Het verslag van het Zeeuwsch pacht bureau wordt z. h. st. vastgesteld. Voor het eere-lidmaatschap der Z. L. M. zullen worden voorgedragen: Jan Nys- se Mz. te 's-Heer Arendskerke; C. van Westen P'z. te Zierikzee; Adr. Geluk te Zierikzee; E. Lindenbergh Az. te Wemel- dinge; W. Dekker Pz. te Wemeldinge en W. F. van Gorssel te 'Rilland. De voorzitter doet hierna mede deeling van de nieuwe bepalingen, die op 1 Jan. 1934 ten opzichte van de wielband- breedte in werking zullen treden. De Z. L. M. en do G. B. T. B. hebben aan Ged. Staten verzocht de in werking treding van die bepaling uit te stellen, gezien de moeilijke tijdsomstandigheden. Van de zijde van den Waterstaat wordt echter bezwaar gemankt tegen dit uitstel. Daarom vragen Ged. Staten het verzoek tot uitstel in te trekken. Dhr Mr v. d. M i n n e wijst er op, dat in Walcheren zeker 80 pet. van de wielen nog de smalle velgen heeft. Het geld ont breekt om nu aan de wielen breede velgen te geven. Dhr P. Scheele merkt op, dat de wegen niet worden stukgereden door de boerenwagens, maar door de auto's. Spr. zou dringend aan Ged. Staten willen vra gen opnieuw uitstel te verleenen. Anders zouden vele boeren weer met de politie kennis maken en zou de bitterheid onder hen toenemen. Spr. ziet niet de noodza kelijkheid van de breede velgen in. De voorzitter herinnert er aan, dat het H.B. van de Z. L. M. in 1923 zich uitsprak voor de breede velgen, mits een termijn van tien jaren voor invoering toe gestaan werd. Dhr Becu-de Hullu zegt, dat vrachtauto's soms inclusief eigen gewicht 1516.000 K.G. vracht vervoeren. Dhr Hartog onderstreept dit. De vrachtauto's rijden nu in den zomer de wegen op Noord-Beveland stuk. De voorzitter merkt op, dat daar tegen andere maatregelen genomen moe ten worden. Dhr P. S c h e e 1 e stelt voor wederom uitstel voor vijf jaar te vragen. Dhr Z. Maljaarswil tien jaar uit- stelstel. Dhr Collot d'Escury merkt op, dat men op Walcheren dan weinig heeft gedacht aan den termijn van tien jaren. Hierop wordt door enkele heeren ge antwoord, dat in de afgeloopen tien jaren weinig nieuwe wagens zijn aangeschaft. Er was geen geld. Besloten werd met algemeene stemmen te persisteeren bij het adres tot verlenging van den uitsteltermijn. Rondvraag. Dhr V e r 1 a r e wil het mogelijk maken, dat de auto's van de landbouwers beschouwd worden als be drijfsauto's. De zaak zal aanhangig worden gemaakt bij de belasting-commissie van het Kon. Ned. Landbouw Comité. Dhr Gast zegt, dat de gemeenten heb ben ontvangen een nieuw ontwerp bouw verordening. Spr. wil daarvan uitstel vra gen. De voorzitter zegt toe, dat het Dagel, Bestuur deze zaak zal bestudeeren, Dhr Hartog vraagt steun voor het plan van een brug tusschen Noord- en Zuid-Beveland. De voorzitter wil eerst eens die plannen afwachten. Dhr v. Bommel v. Vloten (lid Ged. Staten) feliciteert de Z. L. M. met haar 90-jarig bestaan. In die 90 jaren is veel veranderd, ook op landbouwgebied. Veel is in de maatschappij gewijzigd, en niet altijd ten goede, maar in de Z. L. M. heeft men steeds ten goede veranderd. De Z. L. M. is meer in overeenstemming met de practijk gebracht. Spr. wijst o.a. op het landbouwonder wijs. De meerdere ontwikkeling, door dit onderwijs gebracht, heeft geleid tot meer organisatie-zin. Spr. roemt de voortreffelijke leiding van de Z. L. M., speciaal die van Mr. P. Dieleman. Spr. hoopt, dat het 100-jarig bestaan onder betere omstandigheden zal mogen worden gevierd en dat de leiding dan nog steeds in handen van Mr Die leman moge rusten. (Applaus.) De heer deVuldervanNoorden spreekt nu een hartelijk woord tot de ver gadering. Spr. dankt vooral den kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen voor de on dervonden gastvrijheid. De voorzitter dankt het gemeente bestuur van Oostburg voor de gulle en hartelijke ontvangst en sluit hierna de vergadering. Hierna vereenigden de aanwezigen zich aan een souper in hotel de Commerce. D'e heer A. J. Leenhouts verwel komde allen namens den kring West Zeeuwsch-Vlaanderen hartelijk. Deze kring is verheugd, als hij de Z.L.M. kan ontvangen. Spr. wees er op, dat de verhoudingen in de Z.L.M. steeds vriendschappelijk zijn, ook al zegt men elkaar goed de waarheid. Dit is zeker te danken aan de goede lei ding van den voorzitter. Spr. hoopt, dat allen gezellige en nut tige dagen in deze streek zullen doorbren gen. Tijdens den maaltijd werd op voorstel van den heer Leenhouts een dronk in gesteld op het Koninklijk Huis. Zooals gewoonlijk werd aan tafel nog verder menige dronk ingesteld. Verschil lende sprekers hielden een tafelspeech. Het was reeds in de kleine uurtjes, toen de maaltijd, die zich uitstekend had laten smaken, werd beëindigd. (Zie vervolg jn het Eerste Blad.) Belangrijke arrestaties te Vlissingen en Rotterdam. Op last van den commissaris van poli tie te Vlissingen zijn in een woning van een ingezetene aldaar een tweetal man nen gearresteerd, afkomstig uit Rotter dam, die ingevolge een zoogenaamd ge maakte afspraak 10.000 Nederlandsche rentezegels van 60 cent per stuk kwamen afleveren, vèr beneden de werkelijke waarde, waarom aan diefstal of verval- sching werd gedacht. Op het oogenblik van de aflevering ging do politie tot ar restatie over en nam toen tevens de ge- heele partij! rentezegels in beslag. Bij na der onderzoek bleken de zegels vervalscht te zijn en bleek tevens dat zij te Rotter dam in het geheim in een drukkerij wa ren vervaardigd. De commissaris van po litie te Vlissingen heeft onmiddellijk do Rotterdamsche politie gewaarschuwd. Reeds tevoren bestond contact tusschen de politie te Vlissingen en die te Rotter dam omdat ook reeds in Rotterdam van deze valsche zegels in beslag waren geno men. In verband hiermede heeft gistermor gen de Rotterdamsche justitie en politie een inval gedaan in de drukkerij, waarin de vervalsching zou zijn en wordt ge pleegd. Aldaar zijn nog in beslag geno men eenige duizendtallen van de ver- valschte zegels, zoomede de cliché, terwijl de patroon van de drukkerij in hechtenis is genomen. De te Vlissingen gearresteer de twee Rotterdammers zijn gistermiddag aan de justitie te Middelburg voorgeleid en in het huis van bewaring aldaar op gesloten. WARM WATER met nachtstroom of gas, voor keuken of bad. Installateur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Excursie. Op 5 Juli werd door de leerlingen van de groep gevorderden van den cursus in electrotechniek aan het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes, een excursie gemaakt onder leiding van Ir M. W. Welleman, naar het bedrijf van de N. V. Zeeuwsche Beton Mij. te Vlake. Het gezelschap werd ontvangen en rondgeleid door den adjunct-directeur, dhr J. W. Kools. Deze deed bij de rondwande ling mededeelingen, omtrent het produ- ceeren van allerlei betonwaren, doch de hoof zaak was de bezichtiging van de elec- trische installatie. Verschillende machi nes worden aangedreven door aparte elec- tro-motoren; de electriciteit voor kracht en verlichting wordt opgewekt ter plaatse. In de machinekamer werd Ir Welleman in de gelegenheid gesteld eenige proefne mingen voor de leerlingen te demonstree- ren. Uitvoerig werd nagegaan de werking van een dynamo en een Heemaf-electro- motor. Mr A. E. van Eldik Thieme f Te Oostburg is in den nacht van Dinsdag op Woensdag ploseling overleden Mr A. E. van Eldik Thieme, sedert Mei 1924 Kantonrechter aldaar. De overledene, die den leeftijd van 54 jaar bereikte, was se dert eenigen tijd ook belast met het ambt van Kantonrechter te Hulst. Uit het verslag van den secretaris, den heer F. Luijk bleek, dat bij den Besturen bond zijn aangesloten 15 organisaties, met in totaal 1080 leden, zijnde 25 meer dan vorig jaar. Aan de ontwikkelings-cursus- sen werd door velen onzer werklooze leden deelgenomen en werden door enkelen di ploma's behaald. De afdeeling van het T. B. C.-fonds tel de op 1 Jan. 365 deelnemers. De ontvang sten van dit fonds bedroegen f 887,64 en de uitgaven f 882,33. Door het rechtskundig bureau werden in 1932 adviezen verstrekt aan 333 perso nen. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, dhr P. G. Nonnekes, bleek dat de ontvangsten bedragen f 548,37, en de uitgaven f 545,10)4. In bet steunfonds van den Besturen bond voor werklooze leden is ontvangen f 3947,64 Yt en uitgegeven f 3150. De propagandavergadering in November was zeer goed geslaagd en werd bijge woond door ongeveer 500 personen. i Aangehouden. Door de politie te Colijnsplaat is aangehouden en ter be schikking van de justitie te Middelburg gesteld zekere de M., wonende tè Colijns plaat, als verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met een miderjarige. Goes. De collecte voor het crisis-comité beeft deze week opgebracht f 81,24. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand Juni 1933. Ingekomen: D. Louisse en gezin, chauf feur, Heernisseweg B 29, van Ellewouts- dijk; Pa. Verschuure, dienstbode, Markt veld A 77, van Wolfaartsdijk; Ja. A. Pon- se, dienstbode, Kloetingsoho weg B 143, van Goes; A. Toorenaar, geb. Walrave, zonder beroep, Abbekinderen C 70a, van Kapelle; M. Baaijens en gezin, horlogema^ ker, Buijs Ballotstraat B 110, van Goes; Ja. Dagevos, verpleegster, Le westraat A 204, van Goes. Vertrokken: J. Antonisse, bakkersknecht naar Goes, Willem Zelleweg 13. Biezelinge. Zaterdag a.s. zal te Coevor- den een standbeeld onthuld worden voor Generaal van Heutz. Bij die gelegenheid zullen daar ook aanwezig zijn de dragers der Militaire Willemsorde, waaronder ook is onze dorpsgenoot, dhr E. Kant, brie venbesteller. Waar hij 25 jaar drager der Militaire Willemsorde is, verkregen met andere onderscheidingen in Indië, ook onder Generaal van Heutz, zal hij met zijn gezin daar tegenwoordig zijn om gehul digd te worden. Dhr Kant is als gepensionneerd ser geant bij de posterijen geplaatst en onge veer 20 jaar hier in functie, eerst als kan toorhouder, nu als besteller wegens ophef fing van het hulpkantoor. Rilland-Bath. Gisteren is alhier in den ouderdom van ruim 54 jaar overleden dhr Jacobus van 't Leven. De overledene had voor de A. R. partij zitting in den ge meenteraad. Hij was penningmeester der A. R. Kiesvereeniging, had zitting in het bestuur der Chr. schoolvereeniging, en diende de Geref. Kerk reeds vele jaren als diaken. Hij was tevens lid van het Burger lijk Armbestuur. lersekc. Woensdagmiddag bij het ver huizen van een inboedel had het 10-jarige zoontje van den heer J. D. v. d. Endt Louwerse, oesterkweeker alhier, het onge luk met de ponny op hol te slaan en met het hollende paardje tegen een auto te rennen, die juist in de Noordzandstraat passeerde. De jongen werd aan het hoofd gewond en moest zich onder behandeling van Dr Klinkenberg stellen. Het paard liep eenige snijwonden op en aan het voer tuig werd wat schade aangebracht. Ellewoutsdijk. Ingekomen: A. A. M. Ver missen uit Breda; A. Melis uit Koude- kerke; P. Cijvat uit Biggekerke; J. Geldof uit Biggekerke; E. P. Geschiere uit Big gekerke; G. M. E. J. Pitlo uit Gorsel. Vertrokken: H. G. Schouten n. Utrecht en W. Francke naar Biggekerke. Koudekerks. Morgen zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer A. C. van der Leek als gasfitter voor de Vlissingsche gasfa briek alhier is komen te wonen, en al dien tijd deze functie heeft vervuld. Tot groote tevredenheid van de ingeze tenen heeft hij altijd nauwgezet zijn plicht vervuld. Het is de wensch der bur gers, dat hij nog vele jaren deze betrek king op dezelfde wijze zal mogen ver vullen. Domburg. Door de afdeeling van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm werd Zaterdagmiddag alhier een schietwedstrijd gehouden. De prijzen bestonden uit huis houdelijke artikelen. Geschoten K. So. le prijs A. Francke met 47 punten; 2e Jacob de Visser 47 p.; 3e Joh. de Visser 46 p.; 4e J. Vreke 45 p.; 5e A. Rijnhoudt 44 p.; 6e P. Maljaars 44 p.; 7e M. Corré 43 p.; 8e J. Riemens 40 p.. Een extra prijs, gegeven door dhr P. Kampman, werd na te hebben gekampt met Jacob de Visser Lz. gewonnen door A. Francke Lz. Een prijs van Mej. Wichers Wiertsma, gegeven voor oud-leden, werd door M. Jaas© met 44 punten gewonnen. ColIJneplMt. De Ring Noord-Beveland van het Verbond van Ghr. Meisjosvoxoeni- gingen hield Woensdag een Meisjesdag op het buitengoed „Sorgwijok" te Wissenker ke. Behalve de drie aangesloten vereeni- gingen van Noord-Beveland waren als gasten aanwezig de vereenigingen van Vlissingen, Goes, 's-Heer Hendrikskinde ren en Wemeldinge. Aanwezig waren plm. 150 meisjes. Om half 3 opende de Ring- presidente, Mevr. Tonsbeek van Kamper land, de 'bijeenkomst, door te laten zingen „Loof nu den Heere, o, mijne ziele". Daar na sprak zij een welkomstwoord, zette uit een, dat deze dag alleen bedoeld is als een gezel li gen, prettigen uitgaansdag voor on ze meisjes en ging daarna voor in gebed. Mevr. v. d. Most van Spijk van Kortgene behandelde de liturgie, waarna een lange wandeling door het bosch werd onderno men, waarbij ook de tongen loskwamen, daar heel veel liederen uit „BI. Stemmen" werden aangeheven. Weer terug van de wandeling, werd de dorst gelaafd door thee, limonade of ijsco, zoodat iedereen weer frisch was, toen met het zeer animee- rende „pakjes knippen" werd begonnen, wat dikwijls groote hilariteit veroorzaakte. We mogen wel zeggen, dat na de pauze, die ongeveer drie kwartier duurde, het hoogtepunt van onzen dag kwam. Dhr Flipse, muziekdirecteur uit Wis senkerke, was aangezocht en bereid ge vonden om met een lid van zijn muziek gezelschap, de meisjes nog eenige onbe kende verzen uit „BI. Stemmen" te leeren. Dat ging er in. In een oogenblik tijds ken den de meisjes grondig verschillende nieu we liederen; een hartelijk woord van dank aan den heer Flipse is hier dan ook wel op zijn plaats. Aan het eind van de bijeen komst sprak Mevr. Bons uit Colijnsplaat een slotwoord en zong men tot slot: 'k Wil U, o God, mijn dank betalen, waarna Mevr. Tonsbeek eindigde met dankgebed. Heel voldaan en zeer prettig en dankbaar ge stemd keerden do meisjes daarna huis waarts. Ter-neuzen. Woensdagavond hield de vereeniging voor Chr. Winterlezingen een buitengewone vergadering wegens het ver trek van haar voorzitter, dhr J. C. Jansen. Genoemde heer sprak een woord van afscheid, waarop de vice-voorzitter, dhr J. de Bruijne, hem dank bracht voor den verrichten arbeid. De secretaris, dhr D. H. Littooij, wees op de aangename samenwerking met den voorzitter en deelde mee, dat de Chr. Win terlezingen nu reeds een tiental jaren plaats hebben, steeds onder zeer groote be langstelling. Hij overhandigde dhr Jansen een boekwerk namens de vereeniging tot aandenken. Tholen. Door dhr Anthonis de Clair te Antwerpen is aan dhrn J. Bal, timmor man, alhier en A. Burgers, metselaar te St Annaland, N. v. d. Zande, smid en A. v. Stee, schilder, alhier, gegund het bou wen van een mosselloods aan de Thool- sche brug. Naar wij vernemen, zal Maan dag a.s., indien door Waterstaat toestem ming wordt verleend, met het bouwen worden begonnen. Belangrijke verduiste ring. Te Waddinxveen is een geval van ernstige verduistering aan het licht geko men. De bedrijfsleider R. van de spiegel- glasfabriek van den heer M. heeft in den loop van een paar jaren een aanzienlijk bedrag van eenige duizenden guldens ver duisterd en te eigen bate aangewend. Op last van den burgemeester is hij j.l. Zaterdag gearresteerd en onmiddellijk aan een verhoor onderworpen. In dei) loop van denzelfden dag is ook de Officiet van Justitie nog in Waddinxveen ge weest. De verdachte heeft bekend de verschil lende fraudes te hebben gepleegd. Hij be vindt zich nog steeds in arrest te Wad- dingxveen. Ouder leiding van den burgemeester wordt het onderzoek, dat uit den aard der zaak veel tijd in beslag neemt, nog voort gezet. R. stond te Waddinxveen niet ongun stig bekend, maar moet op veel te grooten voet hebben geleefd. Vergiftige bessen gege ten. Dezer dagen hebben de kinderen van den heer Bil. te Zeegse (gemeente Vries) langs den weg bessen geplukt. On wetend hebben zij echter tevens vergif tige bessen geplukt en gegeten. Vier kin deren zijn tengevolge hiervan ernstig ziek, terwijl gisteren een jongetje van 10 jaar aan de gevolgen is overleden. Fiets door auto aange reden. Gistermiddag kwart over twaalf had te Apeldoorn op den boek Loolaan en Kerklaan een ernstige aanrijding plaats tusschen een luxe-auto, bestuurd door J. Remmerts uit Zeddam en een rijwiel be stuurd door mej. Zeeman, waarbij mej. Gerritsen op den bagagedrager zat. De meisjes waren op weg van kantoor naar huis. Ze werden in zorgwekkenden toe stand per ziekenauto naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Mej. G. is aldaar na eenige oogenblikken overleden. L. ij k in een kanaal ge vonden. Gistermorgen ontdekte dr v. S., terwijl hij aan het visschen was, in het Drongelensch kanaal onder Drunen, dat er een lijk van een man in het water lag. Toen het lichaam was opgehaald, bleek 't te zijn van een ongeveer 50-jarigen man, wiens identiteit niet kon worden vastge steld. Het lijk moet ongeveer 12 dagen in het water hebben gelegen. Van een geval van vermissing is niets bekend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6